Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) Dewla


Dewla
csendes tag

Na hát ide is betaláltam kedves Parci :) Úgylátszik úton útfélen összefutunk online, remélem az érettségi találkozón is :)

Hát ehhez a témához hozzászólnék, mert elég sokat gondolkoztam magam is ezen...

Mit érdemes hogyan?

Érdeklődőknek ajánanám figyelmébe Handrás következő írását és az ott lévő kommenteket:

http://handras.hu/?p=467#more-467

Elég hasonló problémával foglalkozik.

Szerintem a tv-ből egyenlőre bőven elég az 1080i-t tudó bár ps3 fanatikusnak talán érdemesebb beruházni az egyenlőre jóval drágább 1080p-sre.

Itt a kérdés szerintem bonyolódik azzal, hogy kell egy letöltőgép, amin netről töltöm le a dolgokat (leginkább sorozatokat bár ki kell ábrándítsalak Parci a 24 season 6 most a vége fele jár, és bár izgi-izgi, de veszít az erejéből...), kell valami lejátszó. Elképzelhető, hogy a háló szobában is van tv, és miután a tv adások minősíthetetlenek, ezért jó lenne ott is elérni a sorozatokat.

Szerintem az ideális megoldás a frontend-backend megoldások. Tehát van egy file-server sok vinyóval, filmmel mp3-mal, képekkel valahol egy eldugott helyen. Ez akár monitor nélküli is lehet, és wirelessen keresztül remote destoppal lehetne menedzselni. A serveren lévő tartalmat pedig neten el lehessen érni mindenhonnan, megfelelő minőségben.

Nekem jeleneleg egy régi XBOX teljesít ilyen feladatokat, látja a pc-n megosztott dolgokat, és a nagyon okos XBMC szoftver minden létező file formátumot lejátszik, de tényleg mindent. Hátránya, hogy bár lehet hozzá kapni 1080i-s kábelt, és felület szép hd-s de a proci nem elég benne egy komolyabb HD-s film akadozik. Viszont a sima divx-ek tökéletesek. Szóval ez most még jó, de már rezeg a léc.

Ami szerintem megoldás lehet. Építeni egy HTPC-t, venn egy ilyet: http://prohardver.hu/cikkek/2007-02-23/hdd_video_magasfokon/oldal_1.html

Vagy venni egy MacMini-t a tv alá. Mindenképp halk és szofisztikált eszköz kell, ami zokszó nélkül játsza a HD-s dolgokat. Nehéz ügy.

Én most tervezem meg az eljövendő nappalimat, de még én sem tudom, hogy pontosan mi lesz ott. A szerver már biztos, lent a pincében. A lakás összes szobájában lesz wireless és kábeles net, ahonnan el lehet érni a serveren a dolgokat. A nappaliban lesz az 50-es HDTV. XBOX360 már megvan, egy ideig az se fog HD-s divx-et játszani és szerintem az még sokat várat magára, amíg egy PS3, mondjuk HD-s mkv-t felirattal mindennel le tud játszani...szóval vagy mac mini lesz, vagy megy ilyen Mvix cucc. Mac mini jó, mert minden másra is lehet használni, annyira nem drága, halk, szép okos, de azért szívni kell vele mire mindene jól műxik, tök jól kezeli a fényképeket, videókat, lehet vele netezni a nappaliból is. Annyira nem is drága.

Na mindegy még nincs bennem sem letisztázva, csak gondolatébresztőnek szántam a dolgokat. Szerintem csak a ps3 önmagában kevés lesz....

'' Everybody be cool, you be cool! ''-From Dusk Till Dawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.