Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

Alt 3-4 USB portot szoktak rakni a notebookokra.
Ha tobb kell akkor veszel egy USB elosztot.
Ennyi penzert szerintem orulhetsz, hogy kaptal hozza vmi akkumlatort.
Mivel a CPU nem tudja a SpeedStepet igy orulhetsz ha masfel orat elzorog az akkumlatoraval.

(#2) erdoke


erdoke
titán

Ha szerencséd van, valami szokványos bay megoldású optikai egység van benne, és tudsz a helyére tenni egy második akkumulátort. Azzal együtt már leglább 4 órát kibírna.
Persze jó eséllyel kaphattó hozzá nagyobb kapacitású gyári akksi. Mindkét esetben nehezebb lesz, tehát valamit valamiért.
Az árához képest egyébként egész pofás, vékonynak tűnik, de igénytelennek egyáltalán nem. Kilóra mit nyom?

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#3) moltam


moltam
tag

Az árához képest nagyon minőségi érzetet nyújt, gyári adatok szerint 2,5kg akkuval. Én nem tudtam lemérni mert a digitális mérleg nem kapcsol be alatta. :D

A meghajtója nem bay-es, nincs kioldópecek. A másfél óra nekem bőven elég tehátnincs szükségem második akkura. :)

A portok hiányát pedig nem az USB-re értettem, abból van bőven elég. Egy S-video elférne de megvagyok nélküle.

Pár saját kép:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Az optikaira pedig erős a borzalmas szó tehát azt javítom mert gyorsan olvas.


[Szerkesztve]

(#4) engusz


engusz
veterán

Nagyon pofás darab és az ára sem rossz. Az E nélküli verzió egyáltalán nem játszott? Ahogy nézegettem, nem ''sokkal'' drágább, de cserébe minden több/jobb. Kivéve az akksit. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5) aginor


aginor
addikt

Szerintem sokkal igényesebben néz ki, mint az Acer hasonló áru modeljei(de nekem még az asus-énál is jobban bejön).
Szép gép, és munkára jónak tűnik, de én mondjuk a memóriát minimum megdupláznám benne..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6) engusz válasza aginor (#5) üzenetére


engusz
veterán

Ha nagyon alap szinten használsz egy XP-t és rendszeresen töredezettségmentesítesz, akkor elég kell legyen fél giga memória. Nem lesz egy gyorsvonat, de a befektetett pénz is minimális volt.

Később majd adja magát a plusz memória. Amiről írok, internetezős gép, fél gigával indult. Most van benne négyszer annyi. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#7) moltam


moltam
tag

Ebből még a VGA is eleszik 128Mb-ot, tehát 384Mb a ram. Tervezett még egy 512-es modul beszerzése.

Socket 479-be való a core duo is?

(#8) engusz válasza moltam (#7) üzenetére


engusz
veterán

Most elég jó áron kapni memóriát. Ha még van egy kis befektetni való pénzmagot, akkor - szerintem - ne habozz sokáig. Aztán jöhet egy Core Duo, amiből a mobil verziók Socket 479-esek.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#9) cs0nt1ka


cs0nt1ka
csendes tag

Múlt héten majdnem vettem én is egy ilyen notit. Azóta inkább a HP nx6325[link] felé hajlok amely hasonló árban van mint ez ugyanakkor nagyobb az akumlátoros üzemideje.


[Szerkesztve]

(#10) moltam


moltam
tag

Én is szemezgettem a HP-val, csak 3 hetet kellett volna várnom rá. :( És 1024x768-as a kijelző meg hát az 1 év gari

(#11) twollah válasza engusz (#8) üzenetére


twollah
nagyúr

A mobil Core Duobol melyik a legerosebb verzio?
Nekem jelenleg ilyen van [link].

(#12) engusz válasza twollah (#11) üzenetére


engusz
veterán

Mobil Core Duo: T2700, 2Mb cache, 667MHz, 31W
Mobil Core 2 Duo: T7700, 4Mb cache, 800MHz
Mobil Core 2 Extreme: X7800, 4Mb cache, 800MHz

Meg még vannak a Solo-k.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#13) moltam


moltam
tag

Most jut eszembe hogy a gari miatt 2 évig marad a Celeron. :)

Itt egy kép róla amint egy Dell D630 társaságát élvezi.

[link]

[Szerkesztve]

(#14) twollah


twollah
nagyúr

(#15) moltam


moltam
tag

Hmm az új designes Acer. várom a tesztet. :)

(#16) twollah válasza moltam (#15) üzenetére


twollah
nagyúr

Hetvegen osszedobom, csak legyen hozza lelkierom.

(#17) moltam


moltam
tag

Én akkor pont távol leszek, de kibírok pár napot net nélkül.

(#18) twollah válasza moltam (#17) üzenetére


twollah
nagyúr

A kepek mar meg vannak, csak a szoveget kene (kell) osszedobnom hozza.

(#19) kalman51


kalman51
csendes tag

Kb. 3 hete vettem egy Benq A52E-t (egy papír nagykerben bruttó 119e Ft-ért, 2 év garival) és az alábbi tapasztalataim vannak vele.
Akksi. Nálam egy óra a maxiumum. Igaz, hogy az elején 1,5 órát jelez, de csak egy alkalmazás (szövegszerkesztő) futtatása mellett sem bírja tovább egy óránál.
A minőséggel nagyon elégedett vagyok, a gombok nálam is kissé hangosak (de külső USB billentyűzetet használok amúgy is). A hangszórók elég gagyin szólnak, de ennyi pénzért...
Vettem bele +512 MB memóriát, ami látványosan felgyorsította. Alapból 512 volt benne, de az integrált videókártya levett belőle 128 MB-ot (a biosban be lehet állítani, hogy 64, vagy 128 legyen).
XP Professionalt telepítettem rá, a benq magyar oldalán tisztességesen össze vannak gyűjtve a driverek (XP-re és Vistára).
Gyárilag 1.05-ös bios volt rajta, de azzal XP alatt érdekes dolgokat művelt, az ablakok tartalmai vagy megjelentek, vagy nem. A kézikönyvben szereplő bios update címen, az Európa szekcióban találtam egy biost v3.00, ami kifejezetten XP-hez való (az 1.05 a Vistához készült). A bios frissítés óta tökéletes.
Ha valaki v3.00 biost telepít, készítse elő az XP lemezt, mert kérni fogja és a frisstés végén be kell állítani a biosban, hogy ne CD-ről, hanem a vinyóról boot-oljon (ráadásul a vinyót vissza kell tenni a választható boot-elemek közé).
Összességében, ár-érték tekintetében nagyon jó a gép, elégedett vagyok vele.

(#20) moltam


moltam
tag

Frissítettem én is, bár nekem eddig sem volt gond az Xp-vel. NEkem nem kérte atelepítő CD-t.

Azért kicsit megijedtem mikor beött a bootolási hibaüzenet. :)

(#21) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ahogy nézem a saját fotókat és nézem a mi notinkat...hát a csatik, hűtés és minden más elrendezése,majd miliméterre megegyezik a Toshibánkkal.(Satellite L30) :D De még a belső dolgok is ugyanazokkal a paraméterekkel és márkákkal bírnak...nem beszélve az aksiról. :D Jah, abban nem csillógós a kijelző. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22) twollah válasza V.Stryker (#21) üzenetére


twollah
nagyúr

A notebookokat ossze vissza ha 3-4 gyarban gyartjak vhol a tavol-keleten igy nincs mit csodalkozni rajta, hogy csak a kulso feliratok valtoznak a tobbi egy es ugyan az.

(#23) kacsa7


kacsa7
őstag

A core duós verzióját 2Gb rammal 120-as HDD-vel DVD újraíróval most árulja az Auchan.
Természetesen én is vettem, szép, gyors, csendes, billentyűzet is puha csendes. Nagyon meg vagyok Vele elégedve. Aksija átlag másfél órát bír.
Nekem Vista alatt az energiaséma energiatakarékos, 100% CPU és GPU teljesítménynél.
Így ha csak nézelődök vagy office-ban vagyok 1:50 perc. Tegnap kicsit nyomtam a Colin Mc'Rae Rallit, (közepesnél jobb beállításokkal, ez 1:20 perc alatt lemerítette)
Egy bajom van -he valaki tudja a beállítást- nem riaszt hanggal az akku lemerülés ellen -bár be van állítva- aki tudja a trükköt kérem jelezze.
Üdv;)

(#24) mycso válasza kacsa7 (#23) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

No tegnap újítottam énis egy ilyet (1GB ram) és nagyon pozitívan csalódtam benne...

Iszonyat gyors, sőt jópár játék is elfutkos rajta no meg hasonló kategóriájú gépek más gyártótól kb. 30-40k-val drágábban kezdődnek...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#25) kacsa7 válasza mycso (#24) üzenetére


kacsa7
őstag

Ha az Auchanban vetted, kaphatsz hozzá ingyen mégegy giga ramot.Ha érdekel elmondom hogyan.

(#26) mycso válasza kacsa7 (#25) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

MM-ban vettem...
Auchanban egyébként mennyi volt az ára??

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#27) kacsa7 válasza mycso (#26) üzenetére


kacsa7
őstag

119 900
MM-ban mennyi volt?

[ Szerkesztve ]

(#28) mycso válasza kacsa7 (#27) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

125k

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#29) kacsa7 válasza mycso (#28) üzenetére


kacsa7
őstag

priv ment

(#30) csibor válasza kacsa7 (#25) üzenetére


csibor
őstag

Ez engem is érdekelne.

(#31) kacsa7 válasza csibor (#30) üzenetére


kacsa7
őstag

Neked is ment privát

(#32) kacsa7


kacsa7
őstag

Most mennek a Joybook A52-esek. Core duo,1-2 GB ram, 160-as vinyó, kva jó kijelző, stb, kiépítettségéhez, felszereltségéhez képest jelenleg a legjobb áron, szóval szóra érdemes gépek. Tapasztalatok? Nincs ilyen senkinek?

(#33) hekikiraly válasza kalman51 (#19) üzenetére


hekikiraly
csendes tag

Sziasztok nekem is egy Benq A52E tipusú joybookom van.Lenne egy olyan problémám hogy a Wlan-om nem müködik. Valami szoftver kellene hozzá, mert elöl bekapcsolom világit de nem fogja a jelet.Tosiba laptopra találtam szoftvert .ja Irom milyen program kellene Atheros AR5006EG hálokártya található.benne.Ha valaki tud valami progit küldja már el a linket hekikiraly@freemail.hu -erre a email címre elöre is köszike

(#34) mycso válasza hekikiraly (#33) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Itt vannak driverek

wifi driverből 2 van és csak az egyikkel működik. (most így fejből nemtom melyik volt az a 2 közül)

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.