Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ktg3


ktg3
őstag

ezjóóó ;]

(#2) 7


7
addikt

Töredelmesen bevallom, néha én is túl sokat töltök a gép előtt, de talán ennyire mégsem. :)
Felraktam magamnak pár hónapja linuxot, mert úgy hallottam, az még kevésbé instabil, mint a Windows, ergo, ha egyszer beállítgatom magamnak úgy, ahogy kell, nem igényel annyi karbantartást, ráadásul kis gépen is jobban elmegy. Bejött, azóta még kevesebbet kell itt ülnöm. :)

Azt leszámítva, hogy Debiant használok (ismerjem már meg a Linuxot, ha használom), egyáltalán nem lehetne rólam azt gondolni, hogy bármilyen módon értek is a gépekhez. És ez így van rendjén, lévén tényleg süket vagyok a dologhoz.

(#3) Stiky


Stiky
senior tag

A nethuszárok eme alfajai sajna sok helyen megtalálhatóak. :(
Egyébként jól összefoglaltad a lényeget ;]

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#4) Rive


Rive
veterán

Az írás tárgyát képező népcsoport szapulásához olyan pásszentosan illeszkednek az efféle mondatok: Ezt egy idő után megelégeltem, és emlékeztettem rá, hogy hol lakik, hogy biztosan haza találjon. Valamint, a biztonság kedvéért emlékeztettem a barátnője lakcímére is, amennyiben haza már nem merne menni. Azóta nem kerültünk szóváltásba.
:P

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5) tbs


tbs
addikt

Az a jó, hogy itt fokozottan működik a kontraszelekció: mivel nem a barátnőjük baszogatásával vannak elfoglalva, kihal a fajtájuk... Türelem... :DDD

(#6) Móci


Móci
addikt

Jó kis írás, sajnos én is találkoztam már jó pár ilyen barommal.
Kár, hogy a netet nem lehet szelektálni az ilyen semmi emberektől.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#7) ollie


ollie
MODERÁTOR

''Úriember biztosra nem fogad, ezért kikapcsoltam a tűzfalat is, mert nem lett volna fair a fogadás, ha az ssh egyedül az én ip címemről érhető el.''

Ez nagyon jó, ezen jót röhögtem. :D

***

(#8) ollie válasza tbs (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nos, én már találkoztam olyan arccal fórumon, aki váltig bizonygatta, hogy ő nem számítógépfüggő, de barátnőre sincs szüksége (különben is, utálja a nőket), hiszen - a megfelelő eszközökkel - ugyanolyan jó a szexre egy virtuális nő is. Én ezen a ponton írtam neki, hogy szerencse, hogy nem lesznek utódai, akiknek tovább tudná adni a beteg génjeit.

***

(#9) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

csekk disz: [link]

in asm we trust

(#10) (Kolombusz) válasza sghc_toma (#9) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Ez jó. :)

(#11) szjoci válasza sghc_toma (#9) üzenetére


szjoci
őstag

ez jó volt :DDD

(#12) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Én nem keverném össze a hackert meg a crackert, és nem asszociálnék népcsoportra sem negatív felhanggal.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) DarkByte


DarkByte
addikt

''ezért akkora arcot növesztenek, hogy az teljes egészében eltakarja az előttük található monitort''

Mikor ezt a mondatot olvastam, azt hittem lefordulok a székről :D

Jó kis írás. Ami még tetszik az a hopp eltüntek az MSN kontaktot az ürgénél ;] Éljen a ''diszkrét'' megtorlás :D

(#14) DarkByte válasza sghc_toma (#9) üzenetére


DarkByte
addikt

Jaaaj :DDD Az igazi profi. Kösz a linket. :R

(#15) menpee válasza sghc_toma (#9) üzenetére


menpee
aktív tag

na itt végem volt, kora reggel ilyet olvasni.... [sírvaröhögőrsmiley]

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#16) sghc_toma válasza bambano (#12) üzenetére


sghc_toma
senior tag

ki az a hacker? egy olyan ember, aki kíváncsi, okos, ért a számítógépekhez, hálózatokhoz, jó problémamegoldó képessége van, és hatalmas tudásvágya van... ebbe simán beletartoznak azok, akik pl. megtalálják a lyukakat egy hálózaton, ''betörnek'' egy szerverre..
cracker-nek meg azokat az emberkéket szokás nevezni, akik programokat, DVD-k másolásvédelmét törik fel, akik RCE tudásukat rosszra használják..

és hogy a témához is hozzászóljak: az a baj, hogy azok az emberkék, akikről a cikk szól, egyre többen vannak, és már nem feltétlenül csak egy portscanner van a kezükben.. ott a gugli, a youtoube, ahol rengeteg step-by-step guide-ot lehet találni arra vonatkozóan, hogy hogyan törjünk fel ezt meg azt... ott a metasploit framework, amit minimális tudással bárki képes kezelni.. és ezek az emberkék így próbálják megmutatni a haveroknak/barátnőnek, hogy ők mekkora királyok..

in asm we trust

(#17) #64791808


#64791808
törölt tag

Vinnyogós az egész cikk, a linkelt cikk meg pláne! :)

(#18) ollie válasza sghc_toma (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

áááááá

***

(#19) bambano válasza sghc_toma (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A hackert és a crackert alapvetően csak a szándék különbözteti meg. Rendszerint mindkettő okos, mindkettő kreatív és mindkettő képes kitalálni dolgokat. A kérdés: mire használja fel. Mondok köznapi példát:

Ha napközben a parkolóban becsukod a kocsikulcsot a kocsidba és hívsz egy szakembert, aki roncsolásmentesen kinyitja neked az autódat, akkor ő hacker. Ha közben jobbra cseréli az autórádiódat, akkor ő a szuperhacker.

Ha este a lakásod előtt ugyanez az ember kinyitja a kocsidat és elviszi egy menetre, akkor ő a cracker.

Más a neve, pedig mindkét esetben ugyanazért a célért ugyanazt a szaktudást és kézügyességet használta fel. A szándék volt más. Viszont a média szereti alaposan összekeverni a két fogalmat, mert neki úgy egyszerűbb.

Fenti megfogalmazás nem zárja ki, sőt, egyenesen beleérti, hogy ugyanaz az ember akár mindkettő is lehet, akár ugyanazon tudására mindkét fogalmat is lehet használni, mindig a szándék dönt.

Ha felbérelsz valakit, hogy a te tudtoddal próbáljon meg betörni a gépedbe (ezen emberek legújabb média neve a tiger team, a művelet pedig a legal hacking), akkor ez a figura hacker, mert a szándék jó. Ha utána este megint betör és rombol kicsit, akkor ő már cracker.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) Drótszamár válasza bambano (#19) üzenetére


Drótszamár
őstag

white hat hacker - ''jó fiú''
black hat hacker - ''gonosz''
cracker - ő töri fel a programot

De igazából ez elég parttalan ''vita''. Nem hinném hogy valaha lesz itt kieggyezés

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#21) sghc_toma válasza bambano (#19) üzenetére


sghc_toma
senior tag

Ha napközben a parkolóban becsukod a kocsikulcsot a kocsidba és hívsz egy szakembert, aki roncsolásmentesen kinyitja neked az autódat, akkor ő hacker. Ha közben jobbra cseréli az autórádiódat, akkor ő a szuperhacker.

ő egy whitehat hacker..

Ha este a lakásod előtt ugyanez az ember kinyitja a kocsidat és elviszi egy menetre, akkor ő a cracker.

ő pedig egy blackhat hacker..

ezeket a kifejezések használják általánosan, és nem csak a médiában.. ha egy ilyesmikkel foglalkozó fórumon azt mondod, hogy cracker vagy, mindenki arra fog gondolni, hogy programokat/másolásvédelmeket törsz fel, és nem arra, hogy illegálisan bemászkálsz szerverekre..

//na, elkéstem...

[Szerkesztve]

in asm we trust

(#22) szjoci válasza bambano (#19) üzenetére


szjoci
őstag

ez nem teljesen így van szvsz.

cracker: [link]
hacker: [link]

szerk.: én is elkéstem :DDD

[Szerkesztve]

(#23) Drótszamár válasza szjoci (#22) üzenetére


Drótszamár
őstag

Na mondjuk ezek a szócikkek elég viccesek :)

''és ezáltal egy szoftver forráskódját feltörni.''

Egy forráskódon mit lehet feltörni? Ha az megvan, akkor átírom, lefordítom, és kész a ''jól működő'' program. Ha nincs meg akkor kell a már lefordított programot feltörni.
Értem mit akar ezzel mondani, de nagyon nem szerencsés a megfogalmazás.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#24) szjoci válasza Drótszamár (#23) üzenetére


szjoci
őstag

jójó, el se olvastam a wikis irományt, csak linkelni akartam hirtelen valamit a felhozott témával kapcsolatban :B
de a lényegi különbség benne van ;)

[Szerkesztve]

(#25) sghc_toma válasza szjoci (#22) üzenetére


sghc_toma
senior tag

nem gáz, hogy a hackeres szócikk saját magának mond ellent, ááá...

A hackerek nem feltétlenül ''gonoszak'' tehát, vannak jóindulatú hackerek, akik nem okoznak kárt, és vannak rosszindulatú hackerek, akik akár nagy értékű károkat is okozhatnak magánszemélyeknek vagy intézményeknek.

A hackereket a közéletben gyakran összekeverik a crackerekkel. Az előbbiek fizetésért dolgoznak a törvény oldalán és az utóbbiak vonulnak illegalitásba.

[Szerkesztve]

in asm we trust

(#26) szjoci válasza sghc_toma (#25) üzenetére


szjoci
őstag

úgy látom nem a legszerencsésebb dolog volt wikitől linkelni :DDD

szerk.: de wiki mentségére legyen szólva, az írás tetején : Ezt a szócikket át kellene olvasni, ellenőrizni a szövegét, tartalmát. További részleteket a cikk vitalapján találhatsz.


[Szerkesztve]

(#27) sztikac


sztikac
őstag

Nagyon jó lett a cikk, grat. Mondjuk röhögni nem mertem rajta, mert nem egyszer láttam már olyat hogy pl. Pistike még alapvető szám. tech ismeretekkel sem rendelkezik de Ő már hekkernek tartja magát mert XY játékhoz el tudta indítani a cracket :DDD Meg egyszer egy ilyentől megkaptam hogy mekkora balf@sz vagyok, mert legális XP-t, outlookot stb. használok, mert még ahhoz se értek hogy szerezzek egy törtet :DD Meg a sok hülye hollywoody film végett az emberek 99%-a azt hiszi hogy úgy törik fel a rettentően szupertitkos NASA, FBI, KGB, stb rendszereket hogy egy monokróm terminál előtt ülve próbálgatják a login/jelszó párosokat... Ja és persze max. harmadik próbálkozásra mindig eltalálják :D Van akinek csak abból áll a számítástechnika hogy egész nap torrentezik, az helyett hogy valami ténylegesen hasznosítható tudásra tenne szert... Asszem mára kihőbölögtem magam :DDD

(#28) tkazmer válasza sghc_toma (#9) üzenetére


tkazmer
addikt

Ez nagyon jó :D

A cikk is tetszett, láttam már 1-2 hasonló alakot, és van egy fórum, ahova kifejezetten azért járok, hogy olvassak hasonlókról, és elszórakozzak rajtuk...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#29) Szabtom válasza tkazmer (#28) üzenetére


Szabtom
senior tag

Megosztanád velünk? Kíváncsi vagyok még ilyen 127.0.0.1-es sztorikra. :D

(#30) EQMontoya válasza sghc_toma (#9) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez kurvanagy LOL. megapro a gyerek...

#12: a netcigány szó nem tőlem származik, szándékosan van dőlttel. A crackert és a hackert eszem ágában sem áll összekeverni.

#4: végülis, nézőpont kérdése. Én nem fenyegettem azzal, hogy odamegyek és szétbaszom, valamint azzal sem, hogy az ip-je alapján megmondom, hogy hol lakik. Csak szimplán megmondtam.

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#31) hcl válasza Szabtom (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem a black hack fórumra gondol :D
Én sem értek semminek a feltöréséhez, de azon a bandán én is röhögtem... .-D

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) sztikac válasza hcl (#31) üzenetére


sztikac
őstag

A [link]-en levő fórumra gondoltok? Nekem nem akar bejönni, pedig mostmár szívesen megnézném :D

(#33) tkazmer válasza hcl (#31) üzenetére


tkazmer
addikt

Olyasmi, nem pont az, de igazából mindegy.....inkább nem linkelem a tartalma miatt, még baj lehetne belőle, de olyanokat szoktam néha olvasni, ha rossz kedvem van...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#34) sztikac válasza tkazmer (#33) üzenetére


sztikac
őstag

privátban nem lehetne a linket :U

(#35) spirit007


spirit007
senior tag

Jó cikk !
Az ilyen ''keményhenrikek'' legnagyobb bjaja , hogy apucitól nem kaptak még egy akkora pofont , hogy a szódás szifon adja a másikat ...
Egyébként van olyan akit még nem fenyegettek meg virtuálisan :F :DDD :D

mod.: a vége off ...

[Szerkesztve]

(#36) Renegade88


Renegade88
tag

Megfenyeget, h feltöri a szerverem, beveri a pofámat, lenyomozza az ip alapján, hogy hol lakom, és megmondja a mac címemből a barátnőm mellbőségét. Nevezhetjük őket netcigánynak is.

Ezen meddig röhögtem :DDD

"Egyensúly kell amíg állsz"

(#37) cherockee


cherockee
aktív tag

Legális szoftverek felé orientálódóként én is kaptam annó hideget meleget ilyenektől a DC hubokon, mikor még rendszeresen lógtam (vaktakony, 23as, 2eske, cherockee néven independence-matrix, és sok másik külföldi metal hubon...), és chattogtam is néha, ha épp otthon néztem valami filmet...Jó közösségek voltak, lehetett jókat röhögni az ilyen arcokon, volt egy srác, akinek gyüjteménye volt ilyenekből, legenda szerint most a bash.hu-ban kötött ki a gyüjteménye....

Szerintem az nem meglepő, hogy van ilyen. Mindig is volt olyan, aki gengsztert játszva odament és elvette a (látványra) gyengébb gyerek biciklijét. Vagy legalábbis megpróbálta. Az ilyen legtöbbször pont annyi iq-val rendelkezik mint foggal. Kerülni-kiröhögni-(esetleg)sajnálni. Ennyit lehet.

A cikk amúgy jó, csak erőteljesen fröcsög néhol:), ami nem korrekt, de nekem tetszik:).

(#38) EQMontoya válasza cherockee (#37) üzenetére


EQMontoya
veterán

mi nem korrekt, de nekem tetszik Nem is volt célja a korrektség. ;]

Same rules apply!

(#39) VladimirR


VladimirR
nagyúr

''[...]
Mert itt bizony mindenki kurvakemény.


de megiscsak te vagy a legkemenyebb....
....jol megaszondtad a kiskocsogoknek

(#40) EQMontoya válasza VladimirR (#39) üzenetére


EQMontoya
veterán

gyúrunk vazzeg :DDD

Same rules apply!

(#41) alitak


alitak
senior tag

Igen jó írás. Sok olyan dolog van benne, amit én is tapasztaltam már. Grat hozzá.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#42) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

A tudás hatalom. ;]

Egyébként amelyik kutya ugat, az nem harap. ;)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#43) The DJ


The DJ
addikt

Hmm akár én is írhattam volna ;]

Kísérteties hasonlóságot vélek felfedezni a cikkben írt személyek és pár általam is ismert személy között...lehet, hogy nem véletlen? :DDD

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#44) cizoe


cizoe
őstag

Ezen a netcigányon sokat nevettem. Persze a cigány szó mára használt kifejezés egyfajta veselkedésre is, nemcsak a népcsoportra. Szóval ezzel nincs semmiféleképp gáz....

(#45) noip666


noip666
csendes tag

Jo lett a cikk.. szakadtam en is a rohogestol..pedig sajna ez kozel sem ilyen nevetseges, csak jol van megfogalmazva - ezert nevettem en is. Jomagam is par helyen voltam OPerator es sok dolgot lattam mar, sot talan egyutt is voltunk OPeratorok a cikk szerzojevel, itt tenyleg hatartalan az arc - ameddig a monitor mogott ul a masik - eloben persze mindjart csendesebb az egyen. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.