Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Zorel válasza drklas (#49) üzenetére


Zorel
senior tag

(#49-50) drklas:

Külön driver nincs. 2 oka lehet annak, hogy nincs HDMI-n hangod:
1. Vezérlőpult->Hang->Lejátszás fülön nem a HDMI kimenet van beállítva.
2. BIOS-ba a CSM beállításoknál a Video legacy bios-ra van állítva. Ha szeretnél hangot HDMI-n, akkor ennek mindenképpen UEFI-n kell, hogy legyen.

Ha nem indul el HDMI-n egyből a gép az szintén bios-ba az IGD résznél valami beállítás gond lehet. Alapértelmezettre tedd vissza a bios beállításokat hátha segít: bios->save&exit fülön restore defaults menüpont.

(#52) sb válasza Zorel (#41) üzenetére


sb
veterán

Sziasztok!

Lehetne 1-2 számszerűsített tesztet is kérni a tulajoktól? Pl. egy winrar 5.01 ill. egy Cinebench r11.5 tesztet?
Ami engem érdekelne még, az a 24p-s akadás. Ennek az IGP-je az Ivy-s IGP-re épül, tehát elvileg akadnia kellene a 24p-nek, de egy külföldi kommentben azt olvastam, hogy nincs gond vele.

Egy madvr-es tetsztet nem tudna megejteni valaki? Ott kiírja egyértelműen, hogy mennyi a pontos frissítés.
De XBMC is elég lehet egy film közben növekszik-e a "dropped frames" számláló.

IGP driverben állítólag nincs full/limited RGB kapcsoló. Ez igaz?

:R

(#53) gu007


gu007
aktív tag

Sziasztok!

24p engem is érdekelne, hogy működik-e. Szimpatikusnak tűnik ez a lap a fogyasztása miatt. 24/7-ben menne nálam is. 720p-ben sorozatok meg néha filmek 1080p-ben meg böngészés. Ennyi lenne a dolga :)
meg a sorozatok beszerzése

(#54) Zorel válasza sb (#52) üzenetére


Zorel
senior tag

Egy Cinebench r11.5-re volt időm itt a CPU - 0.87 pts az eredménye.

24p-vel kapcsolatban pedig semmilyen akadást nem tapasztaltam. XBMC-vel használom.

IGP driverben viszont nem találtam full/limited RGB kapcsolót.

[ Szerkesztve ]

(#55) lionhearted válasza gu007 (#53) üzenetére


lionhearted
őstag

Én VLC-vel próbáltam (linux alatt ott tudtam a legjobban működtetni a hardveres gyorsítást), és nem volt droppolt frame, bár igaz TVm sincs, így a monitor 60Hz-hez kellett illeszkednie. Kb fél óra alatt volt 1 dropped (90k+ played).

Fogyasztásmérőm nincs, mint mondtam, de tekintve ezt a SoC-t, nem lehet valami sok.

Egyébként, kijött a nagytesója, 4 maggal (2Ghz), szintén Gigabyte. Van rajta több USB3, de pl HDMI helyett DVI-D (tudom, van átalakító).

Tegnap még működött...

(#56) gu007 válasza lionhearted (#55) üzenetére


gu007
aktív tag

Akkor úgy néz ki meg lesz a következő alaplapom. 4 magost néztem de nekem kellene a hdmi a hang miatt.
Még azt szeretném megkérdezni, hogy a 75 wattos táp elég lenne-e meghajtani ezt a lapot, egy ssd-t és egy 3,5" 5400-as 1tb fordulatú vinyót?

(#57) Zorel válasza gu007 (#56) üzenetére


Zorel
senior tag

Elég lesz a táp.

(#58) gu007 válasza Zorel (#57) üzenetére


gu007
aktív tag

Köszi!

(#59) lionhearted válasza gu007 (#56) üzenetére


lionhearted
őstag

24/7-hez minek SSD? Egyszer kapcsolod be. A progikat is kb egyszer indítod. (A második indítást már amúgy is RAMból fogja végezni, hacsak nem hetente indítod. :D ) Mivel lesz benne HDD, így a hangtalanság sem biztosított. Szerintem simán felesleges bele, és túl van misztifikálva amúgy is.

Tegnap még működött...

(#60) batagy válasza lionhearted (#59) üzenetére


batagy
őstag

Bár nem az én hozzászólásom, de egyetértek gu007-tel. Az SSD két ok miatt kell bele:
- halkítás miatt. Akkor is ha van benne egy HDD, mert 1 db HDD így is halkabb, mint 2 db HDD. Másrészt zaj ellenes fanatikusok a HDD-t akár elrejthetik egy Scythe Quiet Drive zajelnyelőbe pl, és akkor máris számít, hogy másik az SSD.
- Gyorsítás miatt, akkor is, ha NAS csak mondjuk heti egyszer van indítva. Továbbá pl. ha Squeezebox Server fut a NAS-on, akkor annak kezelését rendkívül meggyorsítja.

NAS esetén én is SSD-re raknám az oprendszert.

[ Szerkesztve ]

(#61) lionhearted válasza batagy (#60) üzenetére


lionhearted
őstag

Persze, 1HDD halkabb, mint 2. Ez vitán felül áll. Persze, az eszedbe sem jut, hogy akkor összesen 1 egység legyen benne? :) 1 HDD ugyanolyan hangos, mint 1 HDD (+SSD). :D

Mit is gyorsít? A kezelőfelületet, amihez évente 1x nyúlsz? Akkor sem értem, hogy miért, azt összesen 1x kell betölteni, aztán a RAMban lesz (hacsak nem 512MB), minden normális oprendszer rendesen kezeli az inaktív elemeket is. Ez még winen is ellenőrizhető, ha megnyitsz egy progit, bezárod, megnyitod, akkor kb egy pillantás az egész.

De nem szólok bele, és amúgy is azt csináltok, amit akartok. :) Én csak nem értek azzal egyet, hogy mindenbe SSD-t kéne venni, főleg ilyen eszközbe (akár NASba), amit havonta max a frissítések miatt indítod újra. Minden más meg a HDDn van...

Nekem is van SSDm, de egyedüliként van abban a gépben! Így a hang, sebesség, hőmérséklet, fogyasztás, mobilitás összes előnye egyszerre van jelen és kihasználva.
Nektek ettől nem lesz halkabb, marginálisan lesz gyorsabb (1 hónapra levetítve, az első indulási idők nem számottevőek), még 1 eszköz viszont lesz, ami hőt termel, fogyaszt, mobilnak meg egy asztali gép sosem lesz tekinthető, nem fogod dobálni / rázni.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#62) batagy válasza lionhearted (#61) üzenetére


batagy
őstag

Hát nem vitatkozásképpen, de azért megvilágítanám a szempontjaimat.

"Persze, az eszedbe sem jut, hogy akkor összesen 1 egység legyen benne? 1 HDD ugyanolyan hangos, mint 1 HDD (+SSD). "
De eszembe jut. Nálam legalábbis, az volt az elv, hogy az oprendszer külön legyen az adattól, másszóval, az adatvinyó modulárisan kivehető legyen. Ha betelik, akkor rakom el, és mehet bele egy üres. Másnál persze elképzelhető másféle használat is.

"Mit is gyorsít? A kezelőfelületet, amihez évente 1x nyúlsz? "
Nem a kezelőfelület! Hanem az alkalmazások betöltése. Tudniillik, legalábbis Squeezebox Server esetén, a média library-t egy Sqlite adatbázisfájlban tárolja, ami nem a RAM-ban tárolódik, hanem mindig a HDD/SDD-ről töltődik be. A Squeezebox lejátszás/kezelés gyorsasága nagyrészt attól függ, hogy milyen gyorsan tudja írni ezt a library adatbázist. Ez ugyanúgy igaz más média library-kra is valószínűleg.

És természetesen nem az oprendszer programjairól beszélek én se. Win-en ha megnyitunk egy progit, utána sokkal gyorsabban nyílik, evidens. De most nem erről beszélek, hanem az előbbi webalkalmazások háttérbeli HDD-ről töltődéséről.

Természetesen lehet 1 db HDD-re is tenni az egészet. Mindkét használatnak vannak előnyei és hátrányai. SSD-re tevés hátránya az, hogyha a library rajta van, az gyakran íródik, így a SSD gyorsabban használódik el. De hát valamit valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#63) gu007 válasza lionhearted (#59) üzenetére


gu007
aktív tag

Winyó és az ssd most is használatban van. Hangja semmi és amióta ssd-n van a rendszer szerintem gyorsabb.

(#64) Male válasza lionhearted (#61) üzenetére


Male
nagyúr

Pl nekem is van SSD benne... hálózati megosztáson is számít, attól függ mit raksz rá (nyilván filmekkel semmi értelme, de sok kis filelal már igen).

(#65) lionhearted válasza batagy (#62) üzenetére


lionhearted
őstag

Modularitást megértem, oké. Az egy jó dolog! :)

Fájlelérésen, főleg ha az gyakori, akkor kellene lenni másolatnak a RAMban (ezt hívják disk cache-nek), minden valamire való oprendszer ismeri / használja. Ettől függetlenül tényleg van olyan scenario amikor folyamatosan számít, pl ha viszonylag ritkán (akár naponta) van megnyitva, de folyamatosan a töltés miatt kidobja majd a RAMból. Persze, workaround, ha nem zárod be az ezt kezelő progit, csak frissítgeted, amikor kell, de ez már workaround, és nem is feltétlen kivitelezhető (pl ha fullscreenes a progi, de nem ismerem). Mondjuk, kiterjedésétől függően ezt lehet ramdisken tárolni, vagy akár egy jobb pendriveon. (Szerintem ez nem olyan adat, amit ha el is veszítesz, akkor nagy kár érne.)

Én sem a win progijairól beszélek, hanem arról, hogy ha egyszer már fut valami, az a RAMban van. Ha nem lépegetsz ki, akkor nem számít. RAM legyen elég. :) Meg olyan program legyen, ami idle-ben nem zabálja le a proci felét poénból. :D Tehát lehetséges a folyamatos gyorsulás, én belátom ezt szívesen.

#63: Nem mondtam, hogy plusz hangja lesz... Vagy hogy ne lehetne hangtalan. És azt is belátom, hogy használat alatt, program indításkor, seekeléskor a HDDnek lesz hangja, míg ez csak adateléréskor, elsősorban szekvenciális eléréskor nem hallatszik. Teljesen rendben van ez.

#64: Itt azt írták, hogy rendszert. Persze, a rendszerfájlokat úgy gyorsabban fogod a megosztáson is elérni, csak minek. :D De semmi kétség, gyorsabb, mert ez az alapja az SSD-nek. Csak nekem nem érné meg, a minimális, és nem is minden esetben észrevehető / előjövő különbséget. Mindenkinek máshol van ez a pontja.

Sajnálom, hogy néha kételkedem, ha van normális elképzelésetek, hogy ez milyen előnyökkel jár, és ezért mit "fizettek", akkor természetesen én sem mondom, hogy rosszul csináljátok. :B Szerettem volna ebbe a képletbe (a gondolatotokba) beletenni a RAM adta lehetőségeket is, hiszen annál az SSD sem gyorsabb. :) És van disk cache, van inactive program memory és van ramdisk is. Sokszor azt látom, hogy értelmetlenül van felhájpolva a dolog, és olcsóbb alternatívára akartam felhívni a figyelmet. :U

Tegnap még működött...

(#66) Male válasza lionhearted (#65) üzenetére


Male
nagyúr

Nem olvastam végig az egészet, ez kétségtelen :B Rendszer partíciót meg nem osztunk meg hálózaton :)

Rendszer is az SSD-n van nálam, mert egyrészt elfér, másrészt ez a gép osztja a netet is, így számít, hogy 20 másodperc alatt áll helyre teljesen, vagy két perc (átmenetileg notivinyó van benne, és ez a helyzet)
Persze mindig mérlegelni kell, hogy megéri-e... ez pedig teljesen felhasználás függő. Nálam megérte (főleg, hogy 11 vagy 12-ért vettem a 64-es SSD-t bele :) ).

(#67) lionhearted válasza Male (#66) üzenetére


lionhearted
őstag

Ahol sok az áramszünet, az más! :D
De, erre a felhasználásra nálam amúgy is linux az alap, és máris nem 2 perc a boot...

Tegnap még működött...

(#68) Male válasza lionhearted (#67) üzenetére


Male
nagyúr

:)

Linuxhoz nem értek, így win van.

(#69) gu007


gu007
aktív tag

Ha jól gondolom ezért nem kapok sehol ilyen giga alaplapot.

[ Szerkesztve ]

(#70) lionhearted válasza gu007 (#69) üzenetére


lionhearted
őstag

Ez egyébként nagyon durva, örülök, hogy időben lecsaptam rá, mert szerintem nagyon megérte, és erős cucc.

Valószínűleg a D platformból is lesz új, Abu szerint ősztől... ami nem most van...

Tény, hogy az emberek kicsit óvatosak az Atomokkal szemben, de ez a széria még csak nem is hasonlít a régiekhez, tényleg pörgős rendszer. Mégha talán az erőforrásaihoz képest túl is volt árazva.
Addig talán lesznek lapok még az M-mel, de ha nem, akkor Ivy/haswell-U...

Én is néztem Gigabyte-tól AIO alaplapokat, amikbe bele van integrálva a táp is, csak 12V-ot kell neki adni. Igaz, ezen lapok sem olcsók, de egy Celeronnal ezek sem lehetnek rosszak, és erő is van bennük.

Tegnap még működött...

(#71) gu007 válasza lionhearted (#70) üzenetére


gu007
aktív tag

Az elég soká van. Én meg sokat vártam azért nem lett. Fogyasztása miatt lenne jó ez a lap.

(#72) sb válasza Zorel (#54) üzenetére


sb
veterán

Köszi szépen!
Nem rossz a Cinebench pontszám 2 magtól. :)

Ha másnak van pontos 24p mérése az ne tartsa magában!

(#73) drklas


drklas
csendes tag

Haho skacok!

Ismét kapható az alaplap az ipon-nál! Én már rendeltem...

drkl

drk

(#74) gu007 válasza drklas (#73) üzenetére


gu007
aktív tag

Én is megrendeltem

(#75) gu007


gu007
aktív tag

Megjött az alaplap de a telepítésnél problémám akadt. Ilyennel még nem találkoztam... mi lenne a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#76) gu007


gu007
aktív tag

Az alaplapra csatlakoztatott ventilátorok sem indulnak. :(

(#77) lionhearted válasza gu007 (#75) üzenetére


lionhearted
őstag

Ez melyik Win? Ugye valami új, 7/8-at akarsz, nem xpt?

Tegnap még működött...

(#78) gu007 válasza lionhearted (#77) üzenetére


gu007
aktív tag

Win7. utolsó kori féle 64 bites

(#79) batagy válasza gu007 (#75) üzenetére


batagy
őstag

ACPI beállítások módosítására változik?

(#80) gu007 válasza batagy (#79) üzenetére


gu007
aktív tag

Biosban nem találom

(#81) batagy válasza gu007 (#80) üzenetére


batagy
őstag

Energiagazdálkodásban kell lennie valahol.

(#82) gu007 válasza batagy (#81) üzenetére


gu007
aktív tag

Egy helyen találkoztam vele, de ott hőmérsékleti értékeket lehetett állírani.

(#83) lionhearted


lionhearted
őstag

Mondjuk, ha már a biosba lépve sem pörögnek a ventillátorok, akkor ott nagyobb gond van. Nekem minden probléma nélkül tette (és teszi).
Én azért ellenőrizném újra a csatlakozókat. Ha minden okésnak tűnik, akkor esetleg egy próba valami másik telepítővel, linux live rendszerrel, akármivel.
Ha semmi, akkor mehet vissza, mert használhatatlan.

Tegnap még működött...

(#84) gu007 válasza lionhearted (#83) üzenetére


gu007
aktív tag

Piros vezetéknél 4 voltot a sárgán 12voltot mértem. Másik ventit rádugva az elindult. De csak 200rpm-el. :(

(#85) gu007


gu007
aktív tag

Elérhető a gigabyte honlapján egy új bios! Ez már támogatja a win7 64bit-et. És a driverek között is megjelent a win7. Eddig nem volt csak 8/8.1

[ Szerkesztve ]

(#86) lionhearted válasza gu007 (#85) üzenetére


lionhearted
őstag

Tehát te Win7 driver nélkül akartad feltenni? : )
De akokr megoldódott a probléma, nem gondoltam, hogy nincs, win8ról meg tudtam, hogy fut, hiszen azt többen írták is. Nekem linux-on sincs vele gond, azóta fut, hogy beállítottam, és útjára engedtem. :)

Mondjuk jó lenne, ha kicsit bővebb lenne a changelog, ennyi alapján nem érdemes frissíteni (nekem).

A ventihez meg annyit, hogy ha PWM-es vagy feszültségszabályzós, akkor a hőmérsékletfüggvényében indul be a venti. :)

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#87) batagy


batagy
őstag

Azért majd számoljatok be arról, hogy mennyire melegszik és mennyit fogyaszt....

(#88) lionhearted válasza batagy (#87) üzenetére


lionhearted
őstag

Nem melegszik, a hűtője nálam még csak kézmeleg sem.

Tegnap még működött...

(#89) gu007 válasza lionhearted (#86) üzenetére


gu007
aktív tag

Driverek nélkül települhetett volna a win7. Az a hibaüzenet ami előjött az a telepítés legelején van.

batagy: ha sikerül beüzemelni akkor beszámolok róla

[ Szerkesztve ]

(#90) lionhearted válasza gu007 (#89) üzenetére


lionhearted
őstag

Én csak annyit mondtam, hogy ha nincsenek hozzá driverek, akkor miért álltál neki telepíteni, hiszen nem supportált. Ha meg gond van vele, akkor is mit lehet tenni, hiszen nem supportált. De mivel megoldották, ezért a probléma is elhárult. :)

Tegnap még működött...

(#91) gu007 válasza lionhearted (#90) üzenetére


gu007
aktív tag

Mondasz valamit :)) nem akartam win8-at azért próbáltam meg. Remélem sikerül oprendszer nélkül frissíteni a biost.

(#92) lionhearted válasza gu007 (#91) üzenetére


lionhearted
őstag

Letöltöd egy pendrive-ra, és betöltöd onnan. Így szokás nagyon régóta, az oprendszeren futó frissítés inkább volt egy kényelmi szempont, mint sem egy betonbiztos megoldás.

Tegnap még működött...

(#93) ICON-Net válasza gu007 (#75) üzenetére


ICON-Net
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is hasonló problémám van mint gu007 kollégának. Én már egyszer cseréltettem alaplapot, mert azt hittem az a rossz, nemrégen megkaptam a cserét is, de azzal is ugyanaz a problémám! Már mindent kipróbáltam, mindenféle live cd, mindenféle windows telepítő, mindenféle bios beállítás, tápcsere, memóriacsere, vinyócsere, kábelek cseréje, de semmi....
BIOS frissítés ha jól látom, csakis feltelepített rendszerrel lehetne, illetve lehet hogy lehet UEFI alatt is valahogy de azt nem tudom.
Hal valaki tudna segíteni azt megköszönném, mert már az lassan ott tartok hogy rámegyek egy kalapáccsal.

Üdv.

(#94) lionhearted válasza ICON-Net (#93) üzenetére


lionhearted
őstag

Épp 6 perce írtam, hogy pendrive-ról.
QFlash a neve Gigabyte-on, azt hiszem F9-re tölt be egyből, de Biosból is elkéne tudni érni.

Tegnap még működött...

(#95) ICON-Net válasza lionhearted (#94) üzenetére


ICON-Net
csendes tag

Most azonnal csekkolom...ha sikerül beszámolok!
De a biosban nincs az tuti!

(#96) ICON-Net válasza lionhearted (#94) üzenetére


ICON-Net
csendes tag

F9-re semmi, induláskor ki sem írja a qflash lehetőségét, biosban nincs ilyen menüpont.

autoexec.bat
efiflash.exe
j180nd2h.f3

ezek a fileok vannak a letöltött biosban. Ezért gondolom hogy uefi alatt kéne valahogy futtatni a dolgot, de nem tudom a pontos parancssort...ötlet?

(#97) gu007 válasza ICON-Net (#96) üzenetére


gu007
aktív tag

videó a frissítésről remélem így lehet majd

(#98) tlac válasza gu007 (#97) üzenetére


tlac
nagyúr

melyik giga lapod vetted?
egy cpu-z képet tudsz mutatni? kíváncsi vagyok, hogy az új steppinges-e

(#99) ICON-Net válasza gu007 (#97) üzenetére


ICON-Net
csendes tag

sajna nem lehet, mert nem award bios-os és nincs a biosban frissítési lehetőség :((

(#100) gu007 válasza tlac (#98) üzenetére


gu007
aktív tag

Ga j1800n. Majd ha tudok oprendszert telepíteni akkor tudok mutatni. Sajnos még ott tartok,h nem sikerül telepíteni a wint.

ICON-Net: akkor a fene egye már meg :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.