Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Zorel válasza m165le2 (#150) üzenetére


Zorel
senior tag

Bios alatt sincs kép HDMI-n keresztül?

(#152) m165le2 válasza Zorel (#151) üzenetére


m165le2
csendes tag

Nincs

(#153) Zorel válasza m165le2 (#152) üzenetére


Zorel
senior tag

Alapértelmezettre tedd vissza a bios beállításokat hátha segít: bios->save&exit fülön restore defaults menüpont.
Miután visszaállítottad kapcsold ki és úgy indítsd el, hogy megjelenítő csak HDMI-be legyen bedugva.

Arra tippelek, hogy az IGD résznél valami olyan kombó van beállítva biosba, ami miatt nem indul el HDMI-n.

[ Szerkesztve ]

(#154) m165le2 válasza Zorel (#153) üzenetére


m165le2
csendes tag

Megcsináltam, így sincs HDMI

Neked mik pontosan a beállítások?

Mondjuk én olyant, hogy IGD -rész , nem találok

[ Szerkesztve ]

(#155) Zorel válasza m165le2 (#154) üzenetére


Zorel
senior tag

Az gáz, mert default értékek mellett kellene, hogy legyen HDMI-n kép. Szóval lehetséges, hogy gond lesz a lappal.

IGD rész emlékeim szerint 'Intel IGD Configuration' menüpont alatt található a chipset fül alatt.
Én a default értékeket használom, már ami a video részt érinti. Még annyi, hogy a CSM beállításoknál a Video -ra UEFI bios legyen beállítva.

Ha így sem lesz képed, akkor kikapcs, majd jumper-ral CMOS clear és utána szintén csak HDMI-be legyen dugva megjelenítő majd próba. Ha így sem lesz képed, akkor szerintem gariztasd a lapot.

[ Szerkesztve ]

(#156) m165le2 válasza Zorel (#155) üzenetére


m165le2
csendes tag

A CSM uefi -n van, de továbbra sincs "Intel IGD Configuration" menüpontom, sem ott ahol mondtad, se máshol.

Ezt most nem értem, rossz bios van fen?

(#157) Zorel válasza m165le2 (#156) üzenetére


Zorel
senior tag

Érdekes, esetleg feltetted rá az F3-as biost?

(#158) m165le2 válasza Zorel (#157) üzenetére


m165le2
csendes tag

Igen, feltettem.

A CMOS Clear után sincs változás, azt hiszem gariztatás lesz :(

Mindenesetre nagyon köszönöm a segítségedet!!

[ Szerkesztve ]

(#159) Zorel válasza m165le2 (#158) üzenetére


Zorel
senior tag

Akkor lehetséges, hogy azért nincs ilyen menüpontod.

Valószínű igen gari lesz belőle. Esetleg ha van kedved még vele foglalkozni, akkor annyit tudsz megpróbálni, hogy visszateszed a régebbi bios-t és megnézed azzal is...Igazán nincs mit!

[ Szerkesztve ]

(#160) m165le2 válasza Zorel (#159) üzenetére


m165le2
csendes tag

Sok kedvem már nincs hozzá ezek után, de megpróbálom, már ha találok, mert a honlapon már csak az F3 -as van.

(#161) gu007 válasza MarQs (#149) üzenetére


gu007
aktív tag

Nincs mit! Mostmár tudjuk, hogy ez is működik. Már csak megfelelő tartalom kell hozzá.

(#162) Avicularia


Avicularia
veterán

Pár napja vettem én is egy ilyen Gigabyte GA-J1800N-D2H lapot. Hát nem mondom, hogy felhőtlen volt a kapcsolatunk kezdete. Nekem ugyan volt kép hdmi-n, de semmilyen oprendszert nem tudtam felrakni, se livelinux, se bootlemezről induló adatmentő vagy particiónáló progi nem indult el. Nincs normális boot sorrend, csak ez a nyomi uefi. Sehogy sem tudtam kikapcsolni,pedig az asztali gépemben is giga lap van haswell procival és ott ki tudtam kapcsolni, nem kellett ez a GPT-s megoldás. Kínomban pendrive-ról biost is frissítettem, és csak utána tudtam feltelepíteni a win7-et.
Egyébként olvastam, hogy más is így járt, hogy nem volt kép HDMI csatlakozón keresztül, 4 különféle kábellal próbálták. Csak HDMI-DVI átalakítóval volt kép.
Mostmár összeállt a htpc, nekem csak filmnézésre kell xbmc-vel. Fullhd filmeket tökéletesen viszi NAS-ról xbmc alatt. Viszont kmplayer-el és smplayer-el szaggatnak a fullhd videók. MPC-HC viszont viszi tökéletesen a videókat.

(#163) Avicularia


Avicularia
veterán

Az mennyire normális, hogy a fullhd youtube videók eléggé akadoznak, proci 100%-on pörög.?

(#164) gu007 válasza Avicularia (#163) üzenetére


gu007
aktív tag

Win7 alatt sajnos ilyen. Win8.1-el szépen megy. Az új frissítéssel meg teljesen használható lett. Nem bántam meg a váltást

(#165) Avicularia válasza gu007 (#164) üzenetére


Avicularia
veterán

Akkor lehet feldobok egy win8-at. Arra van valami lehetőség, hogy ne uefi-ba kelljen telepíteni? win7 is most abban van, de ha van rá lehetőség szeretném kikapcsolni és ne gpt legyen fent, hanem normális particiókiosztás.

(#166) Zorel válasza Avicularia (#165) üzenetére


Zorel
senior tag

Persze lehet. CSM beállításoknál tudod kiválasztani, ha jól emlékszem storage-ot kell áttenni legacy bios-ra...

(#167) gu007 válasza Avicularia (#165) üzenetére


gu007
aktív tag

Ezt a részét nem vágom. Csak feltelepítettem és go :) nem állítottam a bioson semmit.

(#168) Avicularia válasza Zorel (#166) üzenetére


Avicularia
veterán

Este feldobtam egy win8-at, de bárhogy állítottam a bios-ban a csm beállítások alatt csak uefi módban volt hajlandó bootolni pendrive-ról a win8 telepítő, egyébként csak villogott a kurzor a bal felső sarokban. Na mindegy, felment uefi-ba, teszek rá. Amúgy is utálom a win8-at, de ez van, haladni kell a korral.
Lényeg, úgy néz ki, win8 alatt már nem szaggatnak a youtube videók. Viszont az smplayer, kmplayer szaggatás ugyanúgy megmaradt. MPC-HC-val jól lejátszik mindent, nem szaggat.

(#169) gu007 válasza Avicularia (#168) üzenetére


gu007
aktív tag

MPC-HC nekem micsit lassan indul. Ennyi az összes bajom vele.

(#170) AgFRjkUZT_3 válasza 8th (#134) üzenetére


AgFRjkUZT_3
tag

Érdekelne, hogy a Asrock Q1900M -el kapcsolatban van-e valakinek tapasztalata...

Csak vártam, és vártam, és mikor nem jött semmi, tudtam, csak Tőled lehet...

(#171) Avicularia válasza gu007 (#169) üzenetére


Avicularia
veterán

Popcorn-time is akadozik sajnos, és nem találom hol lehetne állítani a lejátszott film felbontását. Múltkor amikor kipróbáltam asztali gépen akkor még lehetett állítani.
Azért win8 alatt is be-be reccen a youtube, bár lejátszás alatt kb.50%-on van a prociterhelés fullhd alatt, de néha felugrik 100%-ra.
Kmplayer vagy smplayer használata esélytelen?

[ Szerkesztve ]

(#172) gu007 válasza Avicularia (#171) üzenetére


gu007
aktív tag

Csak a MPC-HC használom. Előbb utóbb majdcsak jó lesz ez is. nem vettem észre, hogy gond lenne a youtube videókkal. Mondjuk nem is sokat nézek :))

A zenelejátszás sem tökéletes. Néha-néha megakad. :(

[ Szerkesztve ]

(#173) Avicularia válasza gu007 (#172) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem vagyok maradéktalanul elégedett a cuccal, de nekem csak filmnézésre kellett xbmc alatt. Érdekes, hogy ott a prociterhelés 30-40% annál a filmnél, ami kmplayeren és smplayerek akadozik mint állat 100%-os prociterheléssel. Gondolom valami codecprobléma lehet, rá kéne jönni mi kell hozzá.
Zenét nem hallgatok rajta, néha youtube videók böngészőben jó lenne ha mennének. XBMC alatt elég nyögvenyelős a youtube. Eleve be sem tudsz jelentkezni, csak ha megcsinálod a fixet. Aztán ha be is tudsz jelentkezni, 1 perc mire mondjuk belép a feliratkozásaidba :(

(#174) gu007 válasza Avicularia (#173) üzenetére


gu007
aktív tag

Hardveres gyorsítás működik?

(#175) Avicularia válasza gu007 (#174) üzenetére


Avicularia
veterán

Persze, be van kapcsolva.
Belefutottam egy másik problémába, de ez nem tartozik a topikhoz szvsz. Vettem egy hete egy sony 40-es tv-t akcióban, de ma láttam egy panasonicot olcsóbban 42-esben. Visszavittem a sony-t és megvettem a panát. Viszont úgy néz ki ez csak 30Hz-et tud fullhd-ban. Ha 30 Hz-nél nagyobb frissítést állítok be neki akkor lelóg a kép a kijelzőről.

(#176) gu007 válasza Avicularia (#175) üzenetére


gu007
aktív tag

24 hertzen nézem a filmeket. Alaplap tudja. Ha a tv is támogatja akkor azt javaslom

(#177) lionhearted válasza Avicularia (#173) üzenetére


lionhearted
őstag

Szerintem MPlayer vonalon nem nagyon fogsz találni DXVA gyorsítást, így szegény proci pörög magában...

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#178) Avicularia válasza gu007 (#176) üzenetére


Avicularia
veterán

24Hz-en is lelóg a kép :(

(#179) gu007 válasza Avicularia (#178) üzenetére


gu007
aktív tag

Tv menünjében nem tudod állítani? Lg-t ott birtam beállítani mert nekem is belenagyított a képbe

(#180) Avicularia válasza gu007 (#179) üzenetére


Avicularia
veterán

Nyomkodtam egy csomót,végül sikerült,de mindenféle dolog be volt kapcsolva. Eléggé túl van bonyolítva ennek a menüje. Mindegy átszámítva 85K-t megért ez a tévé.

(#181) DAndersen


DAndersen
csendes tag

Beléptem én is a klubba egy Asus J1800I-C lappal, htpc célokra.
Win8.1 könnyen felment, XBMC szépen visz mindent.

Egyedül a HD hangokkal van problémám, az nem akar menni (drivert is próbáltam már újrahúzni).
A Gigabyte lappal ellentétben ennek a manualja nem tér ki a DTS-HD, Dolby TrueHD támogatásra, de remélem, azért mennie kéne... :F

Nálam a HDCP támogatottként jelenik meg, de a támogatott formátumok köztött csak a DD, DTS és DD Plus-t sorolja fel...

(#182) gu007


gu007
aktív tag

Úgy tűnik az én alaplapom nem haver a MPC-HC-val. Úgy kiakasztotta, hogy csak a reset segített. :(
Megállítottam a filmet hosszabb időre, már a tv-n sem volt kép. Nyomtam a helyközt a film indulásához és semmi. Feladatkezelő sem jött elő. És ez nem az első eset. Ha így folytatja csere lesz belőle.

(#183) szabi__memo válasza DAndersen (#181) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Sokan panaszkodtak már a HD hangokkal kapcsolatos hibákra BayTrail-el kapcsolatban.
Elvileg mennie kéne...

(#184) Avicularia


Avicularia
veterán

Megnézné más is ezt? Ha win8-at alvó állapotba teszem, akkor gombnyomásra elindul, de nincs kép, csak a reset segít. Ha viszont hibernálom, akkor szintén gombnyomásra a logitech k400-as billen elindul és visszajön a kép rendesen.
Nálatok megy a sleep mód normálisan?

(#185) drklas


drklas
csendes tag

Tisztelt fórumozók
Most egy ideig nem néztem a fórumot, de nekem is volt problémám
a HDMI-vel, erről írtam is a fórumban.
Szóval szervizbe vittem a lapot, ott DELL monitoron ment a HDMI.
Otthon két Samsung minitoron sem ment. A megoldás:
egy kérő levél az IPON szerviznek, és visszaadták a pénzt.
Vettem azonnal egy másik alaplapot, és láss csodát:
azonnal működött. Na most mi van? Valami paraméter elcsúszás volt?
Gyári hiba? Nem tudom. De ha jó, AZONNAL működni kell!
Azóta is minden OK, még egy újabb ugyanolya alaplapot is vásároltam!
Ott sem volt gond!

Üdv. drk

drk

(#186) Avicularia


Avicularia
veterán

Gondolkodom, hogy veszek bele egy mini pci-e hálókártyát. Kábelt nem akarok kihúzni a routertól, mert kb 15. méter kellene. Amit most használok TP-Link TL-WN823N sticket benne elég lassúcska 4-5 megánál nem tudok gyorsabban másolni vele.

(#187) lionhearted válasza Avicularia (#186) üzenetére


lionhearted
őstag

Nem lehet, hogy a routered a szűk keresztmetszett? Ez a stick így 300mbitre van írva, gondolom 2 antenna van benne.
Ezenfelül nyilván fontos a falak száma (vastagsága, anyaga), a környezetben lévő és ugyanazon a csatornán adó routerek, stb... Nem biztos, hogy olyan rossz érték az az 5MB/s.

Tegnap még működött...

(#188) Avicularia válasza lionhearted (#187) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem a router a probléma. Van itthon 2 laptop is, dell latitude mindkettő egy 6230 és egy 6320.
5Ghz-en 14-17 megabájt között másolnak, 2.4 Ghz-en ahol a stick is megy, 10-14 megabájtot tudnak.
Sticken nem megy a másolás sebessége 5 megabájt fölé, total commanderben.
Router TP-Link TL-WDR3600 és a gardróbszobában van ami a hálószobából nyílik, 1 fal van a stick és a router között.

[ Szerkesztve ]

(#189) Avicularia


Avicularia
veterán

Kipróbáltam a sticket a laptopban. Amíg a htpc-ben speedtest 40 mbps max addig a laptopban 60 mbps-et mérek. 100/10 mbps netem van. Viszont laptopban felmegy a másolás sebessége 10 megabájt fölé a stickel total commander alatt. Stick mindenhol 40 mhz-es beállítással üzemel..
Laptopban és a htpc-ben is 300 mbps-et írnak ki a programok csatlakozás sebességére. Laptop beépített wifije (dell wireless 1540) simán hozza a 100 mbps-et speedtest-en.
Nem értem a htpc-ben miért nem hozza ugyanazt a sebességet amit a laptopban. Ugyanazon a helyen van mindkettő,szóval ez nem lehet befolyásoló tényező.

(#190) m165le2 válasza drklas (#185) üzenetére


m165le2
csendes tag

Szia!

Nekem nincs ilyen szerencsém, már a második alaplapon sem működik a HDMI. :(

Ráadásul nincs lehetőségem 3 napon belül visszavinni, de ha valahogy vissza tudom szerezni a pénzt, többet soha nem veszek giga alaplapot, már egy csomó plusz időmet és pénzemet elszedték ezzel a félkészen piacra dobott alaplappal!

(#191) Avicularia válasza m165le2 (#190) üzenetére


Avicularia
veterán

Ha van rá lehetőséged, próbáld meg hdmi-dvi átalakítóval. Azzal elvileg működni fog.

(#192) m165le2 válasza Avicularia (#191) üzenetére


m165le2
csendes tag

Ja, csak a DVI -t hogy veszi a házimozi erösítő?

(#193) Grougon


Grougon
tag

Volt valakinek esetleg olyan problémája hogy és vga-n se hdmi-n nem volt kép? Első bekapcsoláskor. Gondolom hibás lap :P

(#194) Avicularia válasza m165le2 (#192) üzenetére


Avicularia
veterán

Azt sehogy. De a bios beállítások között van a legacy-uefi beállítások között olyan vga-ra vonatkozó, hogy ha azt elállítod, akkor nincs kép. Lehet az van elállítódva.
Én is így jártam, mikor piszkáltam a biost és csak bios reset jelentett megoldást. Azt próbáltad már, mármint a bios resetet?

(#195) MarQs válasza m165le2 (#190) üzenetére


MarQs
senior tag

Ha futár, vagy posta vitte házhoz a cuccost, esetleg szimplán csak neten adtad le rá a rendelést, ne feledd, hogy 8 munkanapod van az áru kérdés nélküli visszavételére!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#196) gu007


gu007
aktív tag

Egyre érdekesebb dolgokat csinál ez a cucc. Olyanja van fehér csíkok jelennek meg a monitoron és a tv-n is ha az van használatban.

[ Szerkesztve ]

(#197) Avicularia


Avicularia
veterán

Valakinek van ötlete, hogy a ventilátorokat, amik az alaplapra vannak kötve (2 db) milyen programmal lehetne szabályozni? giga j1800

[ Szerkesztve ]

(#198) tlac válasza Avicularia (#197) üzenetére


tlac
nagyúr

próbáld meg speedfan-t

(#199) Avicularia válasza tlac (#198) üzenetére


Avicularia
veterán

Azzal sajnos nem megy, próbáltam :(

(#200) tlac válasza Avicularia (#199) üzenetére


tlac
nagyúr

azt régen sem volt egyszerű használni
be kell állítgatni a chip-et, meg a többi cuccot
google-özz rá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.