Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) lionhearted válasza ICON-Net (#96) üzenetére


lionhearted
őstag

Akkor úgy tűnik nagyon keverem már a sajátommal...
Megnéztem a manuált, és ezt írja: "To upgrade the BIOS, use the GIGABYTE @BIOS utility, which is a Windows-based utility that searches and
downloads the latest version of BIOS from the Internet and updates the BIOS."
Szó sem esik a QFlash-ről. (Megnéztem a sajátomnál is, ott szépen leírja, hogy van rá lehetőség...)

Ez esetben ez egy nagyon fura dolog, viszont akkor továbbra is az van, hogy Win8 (akár próbaverzió is) fel, bios update, aztán utána mehet bármi. Egyébként fura, hogy nálad linux live sem indul (mondjuk remélem olyat kerestél, ami UEFI-s, mert ezen a lapon alapból tiltva van a BIOS boot, azt külön kell engedélyezni a CSM-ben.)

Ha számít bármit is a véleményem, akkor egyébként is egy Win8 vagy linux erre jobban illik. Mondhatjuk azt is, hogy idősebb oprendszert, mint maga a gép nem nagyon érdemes használni. Meg azt is, hogy mindkettő gépigénye kisebb, mint egy Win7, ami az erőforrások viszonylagos szűkössége miatt összességében kedvező hatást nyújthat.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#102) ICON-Net válasza gu007 (#100) üzenetére


ICON-Net
csendes tag

azért tök jó, hogy a bios-hoz nem mellékelnek semmiféle leírást, hogy mit csináljunk azzal az 1db exe file-al.
Ha el akarom indítani egy másik gépen Win7 alatt akkor azt írja hogy nem támogatja az oprendszert...akkor hol indítsam el?

lionhearted: olyat kerestem persze, de amúgy átállítottam a CSM-et is hogy legacy módban tudjon bootolni...el is kezdi tölteni, de újraindul....vagy kidob egy olyan kékhalált amit gu007 kolléga belinkelt...

[ Szerkesztve ]

(#103) tlac válasza ICON-Net (#96) üzenetére


tlac
nagyúr

ezeket a fájlokat kellene rá rakni pl. egy dos-os bootolható pendrive-ra

[ Szerkesztve ]

(#104) ICON-Net válasza tlac (#103) üzenetére


ICON-Net
csendes tag

igen éppen ezzel küzdök :)
azért szépen vagyunk hogy 2014-ben dosos pendriveról bios update :)

(#105) gu007 válasza ICON-Net (#102) üzenetére


gu007
aktív tag

Kicsi alaplap kicsi infó. :)
Nyilván akkor feltelepítem a win8.1-et. Majd megszokom.
De ha nem települ az sem akkor nemtudom... hogy lehet kiadni ilyen lapot...

Remélem sikerrel jársz a dosos megoldással.

[ Szerkesztve ]

(#106) lionhearted válasza ICON-Net (#104) üzenetére


lionhearted
őstag

Inkább azzal vagyunk szépen, hogy 2014ben oprendszert kell telepítened, hogy oprendszert TUDJ telepíteni. :D
A dosos(?, inkább Qflash) megoldás felüdülés lenne.

Tegnap még működött...

(#107) ICON-Net válasza gu007 (#105) üzenetére


ICON-Net
csendes tag

de látod valakinek nincs gondja vele...ki akar cserélni? :DD

(#108) ICON-Net válasza gu007 (#105) üzenetére


ICON-Net
csendes tag

srácok!!!!! a bios lefrissítve...dosos pendriveról és működik minden!!!!!!!!!!!!!!

(#109) gu007 válasza ICON-Net (#108) üzenetére


gu007
aktív tag

Végre valami jó hír. Win7et telepítettél? Esetleg a frissítés menetét le tudnád írni?

(#110) ICON-Net válasza gu007 (#109) üzenetére


ICON-Net
csendes tag

most telepítem a win7-et :)

1. rufus programot letöltöd : http://rufus.akeo.ie/?locale=hu_HU
2. csinálsz egy msdos-os boot pendrive-ot
3. rámásolod a 3db filet, autoexec.bat, efiflash.exe, j180nd2h.f3
4. bebootolsz róla és elindítod a batch filet
5. dolgozik 1-2 percet és kikapcsol a gép
6. bekapcsolod és örülsz :D

(#111) gu007 válasza ICON-Net (#110) üzenetére


gu007
aktív tag

Köszönöm! :R
Amint hazaérek megcsinálom

(#112) ICON-Net válasza gu007 (#111) üzenetére


ICON-Net
csendes tag

igazán nincs mit, örülök hogy segíthettem, ha esetleg elakadsz keress bátran...

(#113) gu007


gu007
aktív tag

Új bios felment gyorsan és a win7 is :))
Így kellett volna kezdeni nem a sok ... még jó,h 2014 van. Csak gratulálni tudok a gigabyte-nak

[ Szerkesztve ]

(#114) tlac válasza gu007 (#113) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor ezt megnézed?

(#115) gu007 válasza tlac (#114) üzenetére


gu007
aktív tag

erre gondoltál?

(#116) tlac válasza gu007 (#115) üzenetére


tlac
nagyúr

köszi, érdekes, hogy itt meg b2 van írva

(#117) gu007 válasza tlac (#116) üzenetére


gu007
aktív tag

Nincs mit!

Olyan problémám akadt, hogy tv-re küldve a jelet túlméretezett az asztal. ikonok fele nem látszik, tálcának is csak fele látszik. próbáltam állítgatni de nem jutottam semmire.

(#118) tlac válasza gu007 (#117) üzenetére


tlac
nagyúr

valami overscan-t beállítást keress

(#119) gu007


gu007
aktív tag

Sajnos nem találok semmi ilyesmit. Ezt leszámítva szépen teszi a dolgát a cucc. Killa sample szépen megy

(#120) DAndersen


DAndersen
csendes tag

Egy valódi 24p tesztre én is kíváncsi lennék.
Szeretnék egy kis HTPC-t összeállítani, nem tudom, hogy érdemes-e várni az ASUS J1800I-C lapjára, amiben már elvileg jó, C0 stepping van.
A gyakorlatban milyen hátránya lehet ennek a stepping "hibának"?

Az iponon írták ezt:

"Az ASUS kínálatában hamarosan megjelenik egy új, passzív hűtéssel ellátott Mini-ITX alaplap, amely a Bay Trail-D platformra alapoz. Az újdonság különlegessége, hogy a rajta elhelyezett SoC B3-as helyett immár C0-s steppingre épül, azaz USB vezérlője mentes a korábbi hibáktól, amelyeket az Intel egyébként nem minősített súlyosaknak."

(#121) gu007 válasza DAndersen (#120) üzenetére


gu007
aktív tag

Pár óra 24p mozizás után azt mondom,h simán viszi. Eddig semmi hibát nem tapasztaltam. Esetleg annyi, hogy a MPC-HC-nak tovább tart megnyitni a videót mint amit eddig tapasztaltam.
Steppingről meg annyit, hogy eddig nem tapasztaltam hátrányát. 2,5 külső vinyót viszi, usb 3.0 működik.

(#122) DAndersen válasza gu007 (#121) üzenetére


DAndersen
csendes tag

Köszi :R

XBMC-t nem próbáltad esetleg?
HD hangok HDMI passthrough-val feltételezem nem jelent akadályt.

Akkor az eddigi tapasztalatok alapján semmilyen korlát nem merül fel HTPC-ként való alkalmazásra (mondjuk nyílván a BD3D-t leszámítva)?

(#123) gu007 válasza DAndersen (#122) üzenetére


gu007
aktív tag

Még nem próbáltam. HD hangok szerintem nem mennek. HDCP nem támogatott. Hang beállításoknál ezt írja.

Vagy csak én csinálok valamit rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#124) DAndersen válasza gu007 (#123) üzenetére


DAndersen
csendes tag

Hát ez érdekes... :U
A manuálja szerint:

"The HDMI port is HDCP compliant and supports Dolby True HD and DTS HD
Master Audio formats. It also supports up to 192KHz/24bit 8-channel LPCM
audio output. You can use this port to connect your HDMI-supported monitor. The maximum supported
resolution is 1920x1080, but the actual resolutions supported are dependent on the monitor being used"

(#125) gu007 válasza DAndersen (#124) üzenetére


gu007
aktív tag

Ez az. Még örültem is amikor a manualban láttam, hogy támogatja a HD hangokat. És a valóságban úgy tűnik nem.

(#126) DAndersen válasza gu007 (#125) üzenetére


DAndersen
csendes tag

Hát ez elég rossz hír...
Win7-et raktál fel, ugye?
és a driver is a legfrissebb? (6.0.1.7076)

Neten sehol nem találok megerősítést, hogy mi a helyzet a HD hangokkal...

(#127) gu007 válasza DAndersen (#126) üzenetére


gu007
aktív tag

Már win 8.1 van fent. Ami a gigabyte oldalán van driver az van telepítve.
Annyira nem izgat a támogatás hiánya. De jó lett volna ha van. Sose lehet tudni mikor kezdik ontani a dts-hd magyar szinkronokat :DD

[ Szerkesztve ]

(#128) Yahhher válasza sb (#52) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

winrar 5.01: 1232.

Nem tudom ez milyennek számít, de nálam érzésre jobban teljesít netezés/videózás alatt mint a régi gépem, amiben egy e5200 volt.

Üdv B.

(#129) Yahhher válasza Yahhher (#128) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Megcsináltam j1900-al is: 1944.

B.

(#130) PeterPH


PeterPH
senior tag

Beszereztem én is egy GA-J1800N-D2H alaplapot. Bios frissítés után sikerült is telepítenem a W7-et, és minden amit szerettem volna hirtelenjében (FTP szerver, DVB-C tuner, XBMC, MPC-HC) remekül működik rajta.
Egyedül a youtube nem akar normálisan működni böngészőből (Firefox), jól láthatóan nincs hardveres gyorsítás, szaggat. Van erre valam beállítás, vagy túl sokat akarok tőle?

[ Szerkesztve ]

(#131) gu007 válasza PeterPH (#130) üzenetére


gu007
aktív tag

Nálam mennek a youtube videók full hd-ban minden gond nélkül. Win 8.1 fut

(#132) PeterPH válasza gu007 (#131) üzenetére


PeterPH
senior tag

Akkor lehet, higy a W7 a szűk keresztmetszet, vagy a W7-es VGA driver.

(#133) gu007 válasza PeterPH (#132) üzenetére


gu007
aktív tag

Lehet. Azzal nem próbáltam

(#134) 8th válasza XmoD (#1) üzenetére


8th
addikt

Jobb későn mint soha. ASRock D1800M és ASRock Q1900M.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#135) Balageee válasza PeterPH (#130) üzenetére


Balageee
csendes tag

Mennyi RAM-ot tettél bele? ...én is ezzel küzdök nekem 4GB van bent. gu007, és Zorel kollégának megy rendesen... szal biszti meg lesz a megoldás... Mind a kettőjüknél közös az, hogy Win8 van fent...
Ez a win 8.1 mennyivel más mint a win8??

[ Szerkesztve ]

(#136) Balageee


Balageee
csendes tag

No felraktam a Win8 -at... ugyan azt a legújabb driver-t kell felrakni a vga-hoz, mint a win7-hez, csak ezzel az op-rendszerrel már tökéletes a fullHD a youtube-nál is. 4GB RAM -mal is.

(#137) PeterPH válasza Balageee (#136) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nekem is 4GB (2*2) van. Ennek tuti elégnek kellene lenni bármire. Szomorú vagyok, hogy csak W8 alatt működik rendesen, de valószínű, hogy csak a youtube miatt nem fogok újraelepíteni mindent.

(#138) PuMbA válasza Balageee (#136) üzenetére


PuMbA
titán

A Bay Trail alapból nem támogatja a Win7-et, csak a gyártók eszkábálták úgy meg, hogy menjen, de nem szabad ezekre adni. Win8 alatt biztos megy minden, a többin meg megy vagy nem :) Bár mondjuk sose értettem, hogy egy vadi új hardverre mi értelme van régebbi programokat/oprendszert felrakni, amikről tudjuk, hogy akkor készítették amikor még meg se volt a Bay Trail, de elvárjuk, hogy menjen minden :)

[ Szerkesztve ]

(#139) Balageee válasza PuMbA (#138) üzenetére


Balageee
csendes tag

Igaziból ugyan az az általános Intel inf, és ugyan az az Intel HD VGA driver-t lehet letölteni az Intel oldaláról mind a két rendszerhez. Nekem ebből az jött le inkább hogy a win8 kevésbé eszi a hardver-t, vagy a közös diver-eket win8-ra jobban optimalizálták.
Van azért sok butaság , felesleges dolog a win8-ban, ami miatt inkább a régit rakják fel egyesek, de ez csak az én véleményem. :)

(#140) PeterPH válasza PuMbA (#138) üzenetére


PeterPH
senior tag

Több sebből is vérzik amit írtál.
Egyrészt a W7 támogatást nem a gyártók eszkábálták, hanem az Intel maga. Csak ezekszerint nem sikerült tökéletesre.
Másrészt a "régi" programok/oprendszer használatának az az értelme, hogy esetleg megvásárolt liszenszeid vannak a "régi" szoftvereidhez, vagy esetleg olyan egyéb eszközeid vannak amiket meg az új oprendszer nem támogat. Nekem pl. van egy Anysee E30C USB-s DVB-C tunerem, aminek első ránézésre semmiféle támogatottsága nincs W8 alatt, és semmi ingerenciám nincs lecserélni.
Nem mellesleg a W8 úgyanúgy zsákutca volt, mint a ME, vagy a Vista, és csak most a 8.1 verzióval, és annak frissítéseivel kezd igazán elterjedtté és használhatóvá válni.
De mindezektől függetlenül teljesen használható a rendszer arra amire használni akarom W7 alatt is.

(#141) DAndersen


DAndersen
csendes tag

Bővült a választék!
Kapható az ASUS J1800I-C valamint az ASUS J1800I-A lap is!

(#142) PuMbA válasza PeterPH (#140) üzenetére


PuMbA
titán

"Nekem pl. van egy Anysee E30C USB-s DVB-C tunerem, aminek első ránézésre semmiféle támogatottsága nincs W8 alatt, és semmi ingerenciám nincs lecserélni."

Win7-es driver van hozzá? Mert akkor nagyon nagy eséllyel elmegy Win8 alatt, hiszen a driver modell nem változott :) Igazából nálunk a cégnél sok szoftver megy Win8-on, tehát nem hiszem, hogy sok lenne az olyanok száma, ami nem működne. Én is volt, hogy betojtam váltáskor, hogy mi van hogyha nem fog menni valami, de nem volt megoldhatatlan gond.

Balageee: Van benne "butaság", de a világ mindig változik :)

[ Szerkesztve ]

(#143) szabi__memo válasza gu007 (#123) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez megoldodott?? Megy?

(#144) gu007 válasza szabi__memo (#143) üzenetére


gu007
aktív tag

Azóta sem foglalkoztam vele.

(#145) gu007 válasza gu007 (#144) üzenetére


gu007
aktív tag

Újratelepítettem a realtek drivert és jó lett. Mostmár támogatott a HDCP :))

(#146) MarQs válasza gu007 (#145) üzenetére


MarQs
senior tag

...csak úgy, random? Minden előzmény, változtatás nélkül? Wow! :F

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#147) gu007 válasza MarQs (#146) üzenetére


gu007
aktív tag

Annyi a változás még, hogy a zene sem akad meg lejátszás közben. Mást nem csináltam vele. A lényeg, hogy a zenelejátszás megjavult. Máskor is jártam így, hogy egy újratelepítés megoldotta a problémát

(#148) m165le2 válasza ICON-Net (#110) üzenetére


m165le2
csendes tag

Nagyon köszönöm neked a segítséget, mert már majdnem visszavittem vidékről a lapot, mert a bolt aki eladta csak annyit tudott makogni, hogy állítsam be a boot sorrendet, ha nem indul.
Hihetetlen, hogy fogalmuk sincs arról, amivel foglalkoznak!

Még egyszer nagyon köszi!!! :))

(#149) MarQs válasza gu007 (#147) üzenetére


MarQs
senior tag

Lényegalényeg! Köszi az infót!

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#150) m165le2


m165le2
csendes tag

Sajnos nem jött össze a J1800N-D2H telepítése. :(

Raktam rá Win8.1 -et , Ubuntut többfélét , semmivel sem sikerült a HDMI kimenetet életre keltenem!
Se kép se hang, többféle megjelenítővel sem.

Az XBMC mindegyiken megy rendesen, de csak a D-sub -on van kép , hang semmi.

Egyik oprendszer sem lát két monitort, és a hangbeállításoknál sem látok HDMI lehetőséget.

Az itt kitárgyalt bios beállításokat végigpróbáltam.

Ha valakinek van ötlete, kérem írja meg, mert különben vihetem vissza, amit nem szeretnék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.