Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XmoD


XmoD
aktív tag

Asrockot varom mivel ujit majd be. De ezek is tetszetosek es a bay trail teljesitmenye is elfogadhato.

Amugy csak nekem tunt fel a debug port a gigan ? :D

[ Szerkesztve ]

(#2) Osibaa


Osibaa
senior tag

A Gigabyte-nak van Celeron 1037U-val (2 x 1,8 GHz Ivy Bridge) szerelt lapja is, hasonló árban - kíváncsi lennék ezek teljesítménye hogyan visznyul egymáshoz. Az tetszik, hogy egyre több mITX lap érkezik, az viszont nem, hogy az Intel megoldásai ki vannak herélve multimédiás szempontból (pl. Clear Video HD, Wireless Display).

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3) xmaas


xmaas
őstag

Giga megoldasa szimpatikusabb azert jobb az a maszivabb hutoborda

(#4) TheLegendary


TheLegendary
csendes tag

Sziasztok!
mennyiben lenne érdemes erre váltani az Asrock E350 konfigról (A Gigabyte így elsőre, sőt 2.jára is szimpatikusabb mint a Biostar megoldása...:) )?
vagy esetleg ajánlottabb lehet bevárni a Kabini t?

[ Szerkesztve ]

(#5) Zotya84 válasza Osibaa (#2) üzenetére


Zotya84
őstag

Engem meg az érdekelne, hogy mennyire előrelépés az Intel D510MO lapjához képest a CPU teljesítmény.

Oké, hogy eltelt pár év a kettő között, de a D510 mégiscsak 2C/4T procival bírt... Plusz ez alapján azért technológialiag hol előnye van, hol elég csúnya lemaradása az újnak. Azért lenne érdekes, mert a NAS-PC-mben újabban elég magas a CPU/RAM terhelés, plusz az újon már van olyan monitorcsatlakozó, amivel a tervezett új monitorra is rá tudnám kötni...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#6) Shogo_84


Shogo_84
csendes tag

Kérdés:
A +12V-os csati minek? Elvileg el kéne mennie a normál 20/24 tűsön is nem?
Nem hinném hogy annyit zabálna az egész, hogy szükségessé teszi.

[ Szerkesztve ]

(#7) Findzs


Findzs
addikt

sajna nincs rajtuk pci-e port vidkártyának

ha ebbe a lapba rakható lenne valamilyen 10w -os cpu az lenne a legjobb [link]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#8) Shogo_84 válasza Findzs (#7) üzenetére


Shogo_84
csendes tag

Van 1x.
Valami 1x kártyát lehet tenni bele ha muszáj.
Pl Q250s (gf8400), én azt szoktam.

Amit jelölsz, az azért más kategória inkább.

(#9) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Részemről ott buktak el, hogy csak 1db USB3-as port van(ez még csak-csak megbocsájtható) és sem DVI, sem DisplayPort nincs rajtuk. De legalább DVI.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#10) XmoD válasza Geri Bátyó (#9) üzenetére


XmoD
aktív tag

Altalaban mar hdmi ami ala keresik ezeket :) A dsub meg olyan helyekre ahol nem akarnak monitort cserelni

(#11) Geri Bátyó válasza XmoD (#10) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

HTPC-nél egyértelmű a HDMI, ezt nem is kérdőjelezem meg, viszont a D-SUB már teljesen elavult. Én 8-9 éve használtam utoljára és már jó ideje szinte minden monitoron rajta van a DVI.
A DispalyPort jó lenne, de nem elvárás.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#12) XmoD válasza Geri Bátyó (#11) üzenetére


XmoD
aktív tag

hiaba elavult... de az olcso arkategorias monitorokon az van meg mindig... pl : LG 19EN33S-B es meg sorolhatnam. Foleg 2 vevokorre lottek be ezeket a lapokat. Atlag user netezos gepnek olcson es htpc. Oda pedig boven eleg ez a ket csati. Az h. Te szemely szerint nem hasznalsz jopar eve ezt a csatit, attol meg van ra igeny. Es pont az h. a ket veglet miatt tudjak a gyartok ilyen olcson tartani a lapot. Hidd el ha lenne rajta meg 1 + csatlakozo akkor mar ~20k alatt nem lenne ezekbol 1 db sem :))

(#13) Male válasza XmoD (#12) üzenetére


Male
nagyúr

Viszont DVI-ből rárakhatnak egy DVI-I -t, és máris megvan a békesség... bár a HDMI->DVI átalakító is filléres dolog.

(#14) Geri Bátyó válasza XmoD (#12) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Szerintem emellett a kiépítés mellett a DVI csati már semmit sem számít. Hogyha azt mondom, hogy 1$, akkor sokat mondok valószínűleg.

Monitor terén pedig már sok évvel ezelőtt is az volt a jellemző, hogy a DVI nélküli változat max. 1-2K-val volt olcsóbb.

(#13) Male: Így van! :K Ráadásul DVI - D-SUB átalakító is van a világon (párszáz forint), de fordítva nem működik.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#15) McSico


McSico
senior tag

Egy picivel több sata port jó lett volna. Így számomra a NAS építés ezekkel a lapokkal kilőve.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#16) XmoD válasza Geri Bátyó (#14) üzenetére


XmoD
aktív tag

Oke az az 1$ nem 1$ arkulonbseget jelent a vegfelhasznalonal. De legyen igazatok. HIBAZTAK a gyartok es egy semmire nem jo lapot dobtak piacra. De a piacot nezd amire kiadtak... Atlag user, atlag igenyekkel (olcso es gyors gep, minel kevesebb sallangal) illetve htpc vonal. Ide pedig tokeletesen eleg az amit csinaltak szvsz. Es reszemrol ezt itt le is zartam :R

(#17) Geri Bátyó válasza XmoD (#16) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én sem azt mondtam, hogy vacak, csak azt, hogy nekem nem felelne meg.
Ez azért bosszant, mert tényleg csak azon az egy (illetve USB3 miatt talán 2) csatlakozón múlik.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#18) Reggie0


Reggie0
félisten

En a Z3740D lapokat varom.

(#19) h0o2a7j6


h0o2a7j6
tag

Itt azt írják, hogy talán még februárban lesz 4 magos verzió az msi-ből.
Hátha arra kicsit több sata+usb3 kerül majd...

[ Szerkesztve ]

(#20) buherton


buherton
őstag

A biostar igen érdekesnek tűnik fejlesztői szemszögből ugyanis van rajta paralel és serial port is.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#21) Reggie0 válasza buherton (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Uj fejlesztesekhez mar inkabb USB-t szokas hasznalni. Legfeljebb hibas termek cserejenel erdekes.

(#22) lionhearted válasza Geri Bátyó (#14) üzenetére


lionhearted
őstag

DVI-I/A -nál működik csak az az adapter, amiről beszélsz (D-SUB-ba), mert ekkor a DVI-on átmegy az analóg jel is. DVI-D-nél ilyen nincs.
Egyébként ideje lenne észrevenni, hogy sok mai monitoron nincs DVI. Nemcsak a belépőszint, ahol csak DSUB van, hanem középen is a csak HDMI terjed, míg felül a DP és/vagy HDMI. A D-SUB, DVI, LVDS már elavult, a gyártók inkább figyelnek a DP/HDMI párosra újabban.
Persze, ez a másik részről kicsit fura, mert a VGA-kon pedig áltlános a két DVI, és emellett HDMI, DP/VGA. Tehát ott meg bőven el vagy árasztva DVI csatlakozóval.
Tehát, szerintem ez a két kimenet végül is jó (és egyszerű) választás, és amúgy is csak két kimenetet tud meghajtani az IGP.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#23) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Zajtalan,és kicsi a fogyasztás,de a teljesítmény?20e-ft-ért egy olcsó 1155-ös lap+G1610(20)is kijön értékelhető teljesítménnyel,én inkább azt venném.Bár ennek is nyilván megvan a maga közönsége... :R

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#24) Reggie0 válasza lionhearted (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

A DVI azert tartja magat, mert csak annak van normalis savszelessege, illetve a DP-nek. A HDMI inkabb a TV-re valo.

(#25) lionhearted válasza Reggie0 (#24) üzenetére


lionhearted
őstag

Nem értem, a HDMIn nincs meg a "kellő" sávszél?
TVre való, vagy sem... ha megnézed a mostani normálisabb (azaz nem TN paneles) 23-24" Samsung LCD-ket, akkor azt látod, hogy kb. nincs olyan, amin lenne DVI. Lespórolják... de HDMI van.
Az LG-nél (szerencsére) még nem ennyire elfajult a helyzet.

Egyébként, hogy kicsit ontopik is legyen, én most vettem belőle egyet, kíváncsi vagyok. Az előttem szólonak, miszerint ennyiért kijön a G1610 is... igaza van... csak nem 10W-ból. Ez hatékonyabb az erőforrásfelhasználásban, mégha kevesebb is a kraft.

Tegnap még működött...

(#26) Reggie0 válasza lionhearted (#25) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, nincs meg. Peldaul az en monitoromat nem tudja 144Hz-en kihajtani. Erre csak a dual-link DVI vagy a DP kepes. Es meg csak FHD-rol van szo, hol vannak a nagyobb felbontasok...

[ Szerkesztve ]

(#27) Geri Bátyó válasza lionhearted (#22) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Mivel a VGA-kon általában DVI-I csati van (kettőből egy biztos ilyen), ez nem nagy gond.
Az nyilvánvaló, hogy a DVI sem egy mai csirke, de a D-SUB-nál kategóriákkal jobb. Monitor esetében is egyértelműen jobb választás, ha nem akarunk HDMI-t, vagy DP-t használni (külön meg kell venni a kábelt).
Az alaplapgyártóknál nem igazán értem, hogy miért a DVI-t hagyják le a lapról. Persze abból a szempontból érthető, hogy a TV-n is D-SUB és HDMI csati van, de ott egyértelmű a HDMI használata. Inkább elő kellene segíteni a modernebb csatlakozók terjedését és minden eszközre kizárólag DP-t és HDMI-t rakni.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#28) Male válasza lionhearted (#25) üzenetére


Male
nagyúr

Azért a G1610 fogyasztása se semmi... idle 13W-ot mérek... pedig desktop vinyó van benne, igaz, 200-as, jó hatásfokú táppal. (terhelve mondjuk elmegy 28W-ig is akár :). de gyanítom akkor jelentősen nagyobb a teljesítménye is, mint az Atomnak ).

(#29) Reggie0 válasza Male (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

G1610 TDP-je 55W. Tehat terhelve legalabb ennyire fel kene mennie. Cserebe ketszer gyorsabb, mint a Z3770

(#30) Male válasza Reggie0 (#29) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor nézz utána mit jelent a megadott TDP... mert nem ezt.

(#31) Reggie0 válasza Male (#30) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja mar latom. Amikor utoljara neztem a G1000-res csaladot meg csak 3 tagja volt...

(#32) lionhearted válasza Male (#28) üzenetére


lionhearted
őstag

Igen, nekem is van egy Haswellem, láttam, hogy durva dolgokra képes. :)
De tekintve az architektúrális eltéréseket, mivel a Silvermont nem egy lebutított Ivy, nem egy liga a fogyasztás, mégha minden más periféria sokkal többet is számít.
De azt hiszem, maga a felhasználási cél sem ugyanaz, szerintem az alap cuccokat egy ilyennel bőven el lehet látni, lehet neki kisházat adni, SSD-t (v. kiswinyót), és még csöndben is lesz. :) Folyamatosan futó szervernek is ugye tökéletes, akár 2 nagy winyóval (persze ekkor már nagyobb a ház is).

Azzal a G1610-el viszont kb már akármit lehet csinálni, az ember nem is gondolná, hogy milyen erő van már ezekben. Persze nem 2160p-ben játszani.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#33) Male válasza lionhearted (#32) üzenetére


Male
nagyúr

Persze, azért az Atom nyilván jobb fogyasztásban, csak már koránt sincs akkora különbség, mint a régebbi desktop procikhoz képest volt. (Most ez nekem napi 1 órát megy max terhelésen, a többi gyakorlatilag idle. Így a havi áram költsége (1x28 + 23x13) * 31 / 1000 * 47 = 476 Ft... egy Atommal mondjuk spórolnék havi 1-200 Ft-ot, ez igazán nem jelentős, megér ennyit, hogy amikor a max terhelés van, akkor azért igen szépen teljesít.) Aki nem használja ki az extra teljesítményt soha, annak jobb választás az Atom.... meg persze ha talál megfelelő felszereltségű lapot vele.

(#34) MarQs válasza Reggie0 (#18) üzenetére


MarQs
senior tag

...szerinted lesz gyártó, amelyik kijön egy ilyen lappal?
Csak kérdezem, mert engem is az a széria bizserget, de papíron ez tabokra van dedikálva...

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#35) Reggie0 válasza MarQs (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

En nem lepodnek meg, ha az ECS BAT-I v2.0 szeriaban jelenne meg.

(#36) Zorel válasza lionhearted (#25) üzenetére


Zorel
senior tag

Esetleg van valami személyes tapasztalatod már?

(#37) MarQs válasza Reggie0 (#35) üzenetére


MarQs
senior tag

No, hát akkor úgy legyen! :)
Thx az infót!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#38) lionhearted válasza Zorel (#36) üzenetére


lionhearted
őstag

Van-van. Többen kérdezték már PMben, de leírom ide is.
Nekem egy Atom 230D-t váltott (nem egy mai darab tudom), az egy gyötrelem volt Desktopként használni.
Hozzá kell tennem, hogy erre a gépre egy alpha Ubuntu került, alapvetően úgy gondolom, hogy egy kiserőforrású gépet felesleges a windows "szolgáltatások" oltárán feláldozni. Nem mellesleg a windows update sem ordibál. :D Az alpha oka pedig az, hogy vadiúj hardverről van szó, így van támogatásom, driverek.

(gigabyte-om van)
Az első tapasztalatok a BIOS-szal: fura, nem a szokásos grafikus, egeres UEFI, inkább hajaz egy sima BIOS-ra. Hajazna, ha be lenne gyárilag kapcsolva a CSM, így mikor először kapcsolod be, nincs Legacy / BIOS boot. Ezt kézzel kell bekapcsolni, ha szükséges. :)
DDR3L: eleinte a Gigabyte honlapja szerint csak DDR3L, azaz 1.35V-os modulok támogatottak, de ez nem igaz, ismeri a sima DDR3at. Én mondjuk maradtam az L mellett, kisebb fogyasztás, kevesebb hő, azonos teljesítmény.
iGP: ugye azt mind tudjuk, hogy végre elhagyták a külső gyártót, és megint jól támogatott intel HD graphics van benne. Nekem nem okozott ezzel különösebb gondot a BD lemez sem, mondjuk végig még nem volt alkalmam nézni semmit, így nem tudom, hogy a peakeknél hogyan reagálna pl.
CPU: hihetetlen, de gyors a rendszer. Nem örökkévalóság a böngészés, reszponzív, jó rendszer lett. Jobb, mint amire az ember szerintem elsőre számít. Tényleg használható lett a mindennapokban, játékokra való különösebb igény nélkül akár egyedüli gépként is. Ha a régivel kellene összehasonlítanom, akkor van egy számszerűsíthető adatom is: USB2 másolás. Az előző, még linux partícióval is maxon olyan szűk 30MB/s sebességre volt képes, egyszerűen CPU limites volt. Ezzel a vassal a 40MB/s lazán megy, és mellette még mindig használható a gép.

Nekem kettős a használata, 24/7ben üzemel, és emellett lát el alapvető desktop feladatokat.

De, mint azt korábban is említették, a kicsi asztali procik is nagyon keveset esznek, és azok nem ennyire korlátoltak fizikailag (pl csak 2 SATAport), mindamellett, hogy több bennük a kraft. Tehát mérlegelni kell a felhasználás módját, mikéntjét. A BF4 ne legyen ezen célok között. :D
És hozzáteszem, egy ilyen kis gép egy SSHD-val egyszerre megdobja a gép reszponzivitását, és megtartja a tárhelyet, miközben 1 SATA még megmarad pl optikai meghajtóra, már ahol ez kell... vagy RAIDre. :) De persze, az adott célnak kell itt is megfelelő alapelemeket választani.

Jelenleg tehát rosszat nem tudok róla mondani, bár tény, hogy elég friss jövevény.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#39) Zorel válasza lionhearted (#38) üzenetére


Zorel
senior tag

Nagyon szépen köszi az összefoglalót. :)

Mai napon már nekem is megjött a lap, szintén Giga, de még nem volt időm foglalkozni vele.
Atom D2550-et váltja, azzal sem volt sok gondom, de iGP támogatása nagyon gyatra. 24/7-ben fog ez is menni, kíváncsi vagyok rá, mit fog tudni, ha már lesz konkrét tapasztalatom írok róla.

(#40) MarQs


MarQs
senior tag

Esetleg ha van rá lehetőségetek - és főleg ha már 24/7-ben mennek a masinák - a valós fogyasztási értékek érdekesek lennének... én szívesen olvasnék róluk! :)

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#41) Zorel


Zorel
senior tag

Nos nekem is sikerült beüzemelni a Giga GA-J1800N-D2H nevű kis cuccost és nagyon meglepett a dolog.

A lapról annyit, ahogy sokan írták, hogy kevés rajta a két sata port, nos hát ez tényleg nem sok, de van rajta pci-e slot, amibe pár ezer forintért lehet venni sata kártyát, így ha esetleg a későbbiekben nem lenne elég, ezen lehet segíteni. Illetve található rajta még egy mini pci-e csatlakozó is, ami remek lehetőség egy msata ssd-nek, viszont itt érdemes arra figyelni hogy csak félmagas megoldások jöhetnek szóba.

Bekapcsolás után alapértelmezetten a bios-ba csak az UEFI shell van engedélyezve, ami elég körülményesen használható, de legacy bios aktiválása után már nem kell vele foglalkozni. Hozzáteszem nem minden eszköznél érdemes legacy bios kezelést beállítani, mert későbbiekben lehet belőle kisebb problémánk. (HDMI)

Win 8.1-et telepítettem rá, driverek telepítése után meglepően rugalmas lett a Win, metro felületen semmi akadás, teljesen folyamatos. Youtube szintén gyönyörűen használható, filmeket is egytől egyig hibátlan lejátssza. Ahogy már írtam az elődjét egy D2550 Atomot cseréltem le erre, ami szintén rendben vitte a filmeket, viszont böngészni nem igazán lehetett vele. A rossz driver-es támogatás miatt flash-et, java-át használó oldalak nagyon akadtak. Na itt ért igazán nagy meglepetés, ugyanis a böngészés is nagyon folyamatos, bármilyen oldal esetén, görgetés közben sincsenek akadások, egyszerűn alig akartam elhinni mennyire jól használható.

Összességében nagyon elégedett vagyok vele, mert amire használni fogom filmnézés, NAS 24/7 még talán sok is. :) Fogyasztásról annyit, hogy XBMC-vel filmnézés közben egy 2,5" noti HDD-vel 15W-ot eszik. :C
Proci filmnézés alatt max 50 fokra melegedett, természetesen teljesen passzív hűtés mellett, házban sincs venti. Bátran ajánlom bármelyik régebbi Atom helyett. :R

[ Szerkesztve ]

(#42) maláj válasza Zorel (#41) üzenetére


maláj
őstag

azt hiszem akkor nekem is vennem kell majd 1 ilyen motyót :DDD

(#43) lionhearted válasza Zorel (#41) üzenetére


lionhearted
őstag

A mini pci-e-be szerintem nem lehet mSATA-t rakni, tekintve, hogy bár közös a csatlakozó, más a technológia. És egy szóval nem láttam sehol, hogy mSATA támogatott lenne. Így abba is inkább WIFI adapter tehető (esetleg SATA kártya).

Örülök, hogy Nálad is jól szuperál a kicsi, ezekszerint Win alatt sem másabb a helyzet. Mondjuk, pont, hogy Win8.1-nél tök felesleges volt Legacy-ra kapcsolni, az lazán ment volna UEFIvel is.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#44) Zorel válasza lionhearted (#43) üzenetére


Zorel
senior tag

Igen az lehetséges, hogy a mini pci-e port csak wifi kártyára jó, ennek nem néztem utána pontosan.
Legacy-ra pedig azért kellett kapcsolnom, mert UEFI mellett valamiért nem tudtam boot-olni odd-ről. Pendrive-ról, hdd-ről ment, de valamiért odd-ről nem tudtam... Telepítés után vissza is tettem UEFI-re, mert csak legacy-n volt kisebb gondom.

(#45) MarQs válasza Zorel (#44) üzenetére


MarQs
senior tag

Komoly az a 15W! :)

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#46) drklas


drklas
csendes tag

Sziasztok,
Összeraktam egy gigabyte j1800n-d2h alaplappal egy kis gépet. 2*2g ram,
120gB ssd, tehát hangtalan.
a ház: [link]
60 w-os tápegység.
win81 oprendszer.
lefutattam a video csomagot - mindent vitte! Még a "killasample"t -is!
A legolcsóbb konfiguráció kihozható: 50 eFt-ból!!!
Ház+táp:13 eFt
alaplap 18eFt
hdd: 12 eFT
ram 2*1g 6eFt

drk

(#47) drklas


drklas
csendes tag

Sziasztok.

Kérdéseim lennének, és szeretném, ha válaszolnátok.
Szóval a gép össze van rakva, VGA megy gyönyörűen.
HDMI-re áttéve nem jelenk meg semmi.
1. Hogyan tudom kiválasztani a HDMI kimenetet az alaplapon
(valami UEFI parancs kell?)
2. Hogyan tudom induláskor meghatározni, hogy a hagyományos BIOS, vagy az UEFI induljon el?
3. Hogy tudok köztük átkapcsolni?

Várom a megoldásokat, mert ez nem volt leírva sehol üdvözlettel: drk

drk

(#48) Zorel válasza drklas (#47) üzenetére


Zorel
senior tag

Szia,

1. HDMI-t nem kell külön kiválasztani, automatikusan kell, hogy működjön, tehát csak rá kell dugni egy megjelenítőt. (ha nem megy, akkor bios-t állítsd vissza default értékekre, mert az IGD résznél lehet olyan beállítás kombót kreálni ami nem felel meg a HDMI-nek így az nem is fog működni.)
2-3. Bios-ba az Advanced fül alatt CSM Configuration menüpontnál tudod állítani.

[ Szerkesztve ]

(#49) drklas


drklas
csendes tag

Kedves Zorel,

Köszönöm az adott infokat, most már van HDMI, de nincs hangja.
Mi lehet az oka?
Van külön driver hozzá?
Köszi

drk

(#50) drklas


drklas
csendes tag

Help!
Sajnos a kora éjszaka újabb problémákat hozott.
Adott egy HDMI-is és VGA portokkal ellátott Samsung monitor.
Ezeket összekötve a Ga-j1800... alaplapos géppel, elindítva, az esetek 95%-ban a
VGA csatorna indul el, a HDMI-n nincs kép.
Ha lehúzom a VGA kábelt, és úgy indítom, akkor nincs kép HDMI-vel
Mivel a HDMI bemeneten tűéles a kép ( a VGA-n nem), szeretném hogy mindig ez induljon el.
A BIOS-ban visszaállítottam az alap beállításokat.
Mit és hol kell ezt beállítanom?

Köszönettel várom a válasz(oka)t.

drk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.