Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61) lionhearted válasza batagy (#60) üzenetére


lionhearted
őstag

Persze, 1HDD halkabb, mint 2. Ez vitán felül áll. Persze, az eszedbe sem jut, hogy akkor összesen 1 egység legyen benne? :) 1 HDD ugyanolyan hangos, mint 1 HDD (+SSD). :D

Mit is gyorsít? A kezelőfelületet, amihez évente 1x nyúlsz? Akkor sem értem, hogy miért, azt összesen 1x kell betölteni, aztán a RAMban lesz (hacsak nem 512MB), minden normális oprendszer rendesen kezeli az inaktív elemeket is. Ez még winen is ellenőrizhető, ha megnyitsz egy progit, bezárod, megnyitod, akkor kb egy pillantás az egész.

De nem szólok bele, és amúgy is azt csináltok, amit akartok. :) Én csak nem értek azzal egyet, hogy mindenbe SSD-t kéne venni, főleg ilyen eszközbe (akár NASba), amit havonta max a frissítések miatt indítod újra. Minden más meg a HDDn van...

Nekem is van SSDm, de egyedüliként van abban a gépben! Így a hang, sebesség, hőmérséklet, fogyasztás, mobilitás összes előnye egyszerre van jelen és kihasználva.
Nektek ettől nem lesz halkabb, marginálisan lesz gyorsabb (1 hónapra levetítve, az első indulási idők nem számottevőek), még 1 eszköz viszont lesz, ami hőt termel, fogyaszt, mobilnak meg egy asztali gép sosem lesz tekinthető, nem fogod dobálni / rázni.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.