Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) Zorel


Zorel
senior tag

Nos nekem is sikerült beüzemelni a Giga GA-J1800N-D2H nevű kis cuccost és nagyon meglepett a dolog.

A lapról annyit, ahogy sokan írták, hogy kevés rajta a két sata port, nos hát ez tényleg nem sok, de van rajta pci-e slot, amibe pár ezer forintért lehet venni sata kártyát, így ha esetleg a későbbiekben nem lenne elég, ezen lehet segíteni. Illetve található rajta még egy mini pci-e csatlakozó is, ami remek lehetőség egy msata ssd-nek, viszont itt érdemes arra figyelni hogy csak félmagas megoldások jöhetnek szóba.

Bekapcsolás után alapértelmezetten a bios-ba csak az UEFI shell van engedélyezve, ami elég körülményesen használható, de legacy bios aktiválása után már nem kell vele foglalkozni. Hozzáteszem nem minden eszköznél érdemes legacy bios kezelést beállítani, mert későbbiekben lehet belőle kisebb problémánk. (HDMI)

Win 8.1-et telepítettem rá, driverek telepítése után meglepően rugalmas lett a Win, metro felületen semmi akadás, teljesen folyamatos. Youtube szintén gyönyörűen használható, filmeket is egytől egyig hibátlan lejátssza. Ahogy már írtam az elődjét egy D2550 Atomot cseréltem le erre, ami szintén rendben vitte a filmeket, viszont böngészni nem igazán lehetett vele. A rossz driver-es támogatás miatt flash-et, java-át használó oldalak nagyon akadtak. Na itt ért igazán nagy meglepetés, ugyanis a böngészés is nagyon folyamatos, bármilyen oldal esetén, görgetés közben sincsenek akadások, egyszerűn alig akartam elhinni mennyire jól használható.

Összességében nagyon elégedett vagyok vele, mert amire használni fogom filmnézés, NAS 24/7 még talán sok is. :) Fogyasztásról annyit, hogy XBMC-vel filmnézés közben egy 2,5" noti HDD-vel 15W-ot eszik. :C
Proci filmnézés alatt max 50 fokra melegedett, természetesen teljesen passzív hűtés mellett, házban sincs venti. Bátran ajánlom bármelyik régebbi Atom helyett. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.