Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) Preacher1980 válasza ß$¤Đ (#14) üzenetére


Preacher1980
tag

Nem is tudom melyik gyártóra nézve felemelő ez a teljesítménybeli egyenlőség? :D

ASUS ROG based on AMD!!!

(#22) madgie válasza Chosen (#4) üzenetére


madgie
titán

Nekem is Iris Pro 6200 van, meglepően jól el lehet vele játszogatni. Nyilván az AA felejtős vele, főleg Full HD-nál, de nekem a BF3 multi is egész jól ment, a Metal Gear V is.

(#23) PuMbA válasza koxminator (#20) üzenetére


PuMbA
titán

HDMI-n nem, csak Displayport-on, de az gondolom nincs az alaplapon :)

(#24) t72killer válasza AxBattler (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ne zavarjon a tény, hogy a 33kFt-os i3-6100-ban bizony ugyanaz a HD530 virít, mint a 100+ezres 6700k-ban, <10%-nyi max igp órajelkülönbséggel;)

Ezek után kérdezném, melyik a jobb üzlet? i3-6100 vagy A10-7870k?

-> CPU-ban i3 a nyerő

-> igp-ben AMD viszi a pálmát

Árban a 6100 olcsóbb:U. Ráadásképp idővel jóval erősebbre tudod cserélni (idővel akár Kaby i7-re), míg a ZEN-t max kalapáccsal vered bele az FM2-es lapba.

"Mindezt úgy, hogy az AMD egy 3-4 éves architektúrával áll ki" - nem érdekel a történelemkönyv, adott célra vásárlok/tam adott teljesítményű és árú hardvert.

"De a ZEN is biztosan bukás lesz. Ja, biztosan." - A jósgömb se. AMD részről az elmúlt ~10évben mást se hallani, hogy majd jön az überbrutál procijuk. Tavaly pl marhára jöhettek volna a "nagyonütős" mobilprocijaikkal (carrizo-L), amikor aktuális volt a laptopvásár a családban - természetesen határidőre nem volt sehol semmi. A valóságban mozgó user nem ér rá a végtelenségig várni, sokszor határidők kötik és azok lejárta előtt lépni (venni) kell. Határidő lejárta +1nappal hiába jön ki akármi.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#25) futo001 válasza koxminator (#20) üzenetére


futo001
senior tag

i5-6200U-n megy HDMI-n, gondolom a 6500 esetén is.
Irodai munkára OK, én is arra használom, de a filmek akadnak rajta így, nem a laptopon, hanem a TV-n van egy kis lag.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#26) trufa12


trufa12
addikt

Jó a teszt, tökéletesen rávilágít arra hogy sokáig még venni kell azokat a vga-kat . :R

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#27) gbors


gbors
nagyúr

No, örülök, hogy tetszett, köszi mindenkinek az elismerő szavakat :R

(#3) solfilo: ha jól emlékszem, Anandék tesztjeiből indultam ki (ez az egyenlőség még a 7600 megjelenésekor vette be magát a fejembe) - a pH! test suite-ban a GCN-es megoldásoknak van némi fórja. 12%-kal viszont biztos nem gyorsabb a 7600.

(#4) TheChos3nOne: köszi, ha több időm lesz, megkereslek :)

(#7) PuMbA: de van, olvasd el, amit a konklúzióban írtam. A mainstream cuccok általában jól mennek (bár az Oblivion HDR-je szégyen és gyalázat), az indie játékoknál viszont tök random. A GSTD egy dolog, de sok egyéb játékban sem üti meg a 60FPS-t, ahol pedig a legegyszerűbb VGA is sokszázzal szaladna. És hát a < 60 FPS az vagy 30, vagy ugrabugra...

(#17) AxBattler: a 7600-as becslésekre gondolsz? Eszemben sincs ezeket hanyagolni :)

(#20) koxminator: igen, de csak 24Hz-en - nem tudom, hogy a monitor tudja-e.

(#24) t72killer: 3D játékhoz jobban jársz valamelyik AMD-s megoldással, hidd el. Persze lehet, hogy szerencséd lesz, és semmi olyannal nem játszol, amihez sz*r a support, akkor az Intel is jó.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#28) PuMbA válasza gbors (#27) üzenetére


PuMbA
titán

"az indie játékoknál viszont tök random"

Indie játékokkal nem játszok, szóval akkor úgy fogalmazok, hogy azokon kívül van egy szinten az Intel drivere az AMD-vel és NVIDIA-val :) Móci a League of Legends-re meg CS:Source-ra kérdezett rá, tehát neki éppen tökéletesen megfelel az Intel is :)

(#29) madgie: Hát igen, a GTA IV is az optimalizálatlanság példaképe. Emlékszem, hogy megjelenéskor is mindenféle baja volt a gépek többségén. Szerencsére a GTA V már hibátlan Intelen :)

[ Szerkesztve ]

(#29) madgie válasza PuMbA (#28) üzenetére


madgie
titán

GTA IV sem hajlandó érdemben futni nálam Iris Pro 6200-zal. Azon kívül viszont eddig minden ment (amit próbáltam persze).

(#30) futo001 válasza madgie (#29) üzenetére


futo001
senior tag

GTA V-öt próbáltad? A IV nálam sem ment, nem jól látta a memória méretét, plusz parancsokkal kellett indítani, de úgy sem volt tökéletes. Viszont az V és a régebbiek mennek.

Móci:
CS Source 40fps körül van a HD520-szal, képhiba nincs. Eddig csak a GTA IV nem ment nálam, de HL, HL2, STALKER-ek, UT3, Hitman, Doom 3, NFS (mind, 2010-es HP-ig bezárólag) tökéletesen fut.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#31) madgie válasza futo001 (#30) üzenetére


madgie
titán

Az ötöt még nem vettem meg, azon kívül az összes megvan Steamen :)

(#32) AxBattler válasza t72killer (#24) üzenetére


AxBattler
félisten

Ahogy elnézem, itt is kb. +50%-os előnyben van az A10 (21.00 vs 29.44 FPS), miközben gyak. egy árban van az i3-mal.

nem érdekel a történelemkönyv, adott célra vásárlok/tam adott teljesítményű és árú hardvert.
Szóval sem mondtam, hogy 2016 júliusában ajánlanék komoly pénzt fektetni FM2+-ba, mert már nem éri meg.

És még a driver-ekről nem is beszéltünk...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#33) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

A rossz driverellenére azért elég jó alternatíva így is. Csak azt sajnálom kicsit, hogy a tuning kimaradt, Anandéknál is csak cpu+gpu tuning van, egy i3-nál ez merőben más lenne, talán meg sem lehetne érezni. A gyorsabb memória vajon mennyit segítene? (Persze anyagilag hülyeség, csupán a kíváncsiság kedvéért. Tuning valószínű, csak Z170-es lapban menne, nem tudom)

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#34) t72killer válasza AxBattler (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Driver oldalon mindenképp aláírom, h igazad van, az intel egy katasztrófa ezen a téren. Kész csoda, hogy a Haswell-hez még eregetnek néha javításokat.

Igen, nagyjából uannyiba kerülnek, viszont i3-ról indulva az lga1151-ben jóval több a potenciál. 3-4év múlva belepottyanthatsz egy használt i7-et és új életre kel a géped:))

#33: Ha dual channel ddr4-ed van, akkor már túl sokat nem nyersz egy pár ultra-tuningos RAM-on.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#35) 8th


8th
addikt

Király teszt! Apró észrevétel, hogy szívesen láttam volna még néhány klasszikus lanpartis játékot a tesztben (CS:GO, CoD4, UT3, BF3 ilyesmiket) Baromi kíváncsi vagyok rá a HD350 mit produkálhat ezek alatt a régebbi játékok alatt. Ha 720p-ben stabilan hozza 28-30 fps-es minimumot akkor el is dőlt milyen proci üljön a következő gépemben. Évi 2-3 alkalommal leszervezett lanpartit leszámítva ahol nagyrészt a fenti címek mennek én abszolút nem játszom semmivel. Egy 25k-s Pentium G4500 elég lehet a boldogságomhoz? Ahogy elnézem csontra ugyanaz a HD530 IGP van benne mint a tesztelt i3 prociban. [link]

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#36) AxBattler válasza t72killer (#34) üzenetére


AxBattler
félisten

3-4év múlva belepottyanthatsz egy használt i7-et és új életre kel a géped.
Igen, ezért írtam, hogy újonnan FM2+-t már nem vennék, viszont az AM4 univerzális lesz, minden APU, és IGP nélküli CPU bele fog menni, még a 8 magos kazánok csodák is.

De ettől még az A10 jobb IGP-s játékra. :)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37) joysefke válasza PuMbA (#28) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Indie játékokkal nem játszok, szóval akkor úgy fogalmazok, hogy azokon kívül van egy szinten az Intel drivere az AMD-vel és NVIDIA-val

Hát ez elég merész kijelentés. Az, hogy lefutott egy két perces teszt még nem jelenti, hogy semmilyen grafikai anomália nem lesz egy játékban...

(#38) Pernyo


Pernyo
csendes tag

"A végül 2012. elején piacra került 3870K-t nem egészen egy évvel követte az A10-5800K", egy kis helyesbítés ehhez: A10-5800K release date 2012. október eleje.

(#39) PuMbA válasza 8th (#35) üzenetére


PuMbA
titán

Ha a játékoknak nem kell a 4 mag / szál a játszható sebesség eléréséhez, akkor elég a G4500 :) Ami fontos, hogy dual channelben menjenek a RAM-ok, mondjuk 2x4GB DDR4 2133MHz :)

joysefke: Nem tudom, nekem még nem voltak grafikai hibák Intellel :)

[ Szerkesztve ]

(#40) patomi válasza PuMbA (#39) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog

Nekem egy driver frissítés után eltűnt a HDMI a rendszerből. Ez még i3 4330 alatt volt. Aztán ezt javították. (talán cikk is volt itt PH.-n róla, szerk mármint a jelenség nem egyedi volt)

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.