Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) Chabee


Chabee
tag

Nekem is volt gondom a FI relével. Apósoméktól megkaptuk a régi villanytűzhelyüket (örültünk, hogy nem kell abból is újat venni). Bő egy évig állt a garázsban, addig, míg el nem készült a házunk. A házunkban minden új lett, így a villamosság is. Profi alapos, lelkiismeretes villanyszerelő csinálta, úgyhogy hálózati hiba kizárva. Apósomék egy kb. 30 éves panelházban használták a tűzhelyt, hibátlanul, de ott nyilván nem volt FI relé. Amikor mi bekötöttük az új helyére a négy platniból három egy idő után levágta a FI relét. A vége az lett, hogy a két nagy platnit kicseréltem a belső kicsit meg nem használtuk. Ugye ezekben is nagy teljesítményű fűtőszál van, mint a mosógépben és szintén agyonföldelt környezetben működik a tűzhely a mosógéphez hasonlóan. Szóval ha egy minimális kis áram elszivárog akkor a FI relé működésbe lép. És hogy mennyire érzékeny ez a FI relé arra jó példa volt az, amikor szereltem fel a konnektorokat, kapcsolókat (nyilván az adott körben lekapcsolt kismegszakítóval) akkor is levágott a FI relé, mert valahogy úgy értem a vezetékekhez, hogy a bennem lévő statikus elektromosság elvezetődött, és oldásra késztette a relét.

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.