Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3002) gyuri81


gyuri81
veterán

valaki vett már az órához töltőt? ha igen, akkor honnan rendelte?

(#3003) dugesz77 válasza gyuri81 (#3002) üzenetére


dugesz77
őstag

Én ezt a KKMOON töltőt vettem. Teszi a dolgát bár a mágneses része kicsit gyengébb mint a gyárinak.

(#3004) mekkGyver


mekkGyver
aktív tag

Na, kicseréltem a kijelzőt, és az aksit. A gombot egy zégergyűrű tartja, amit csak le kell pattintani, ez persze elpattant, de csodával határos módon meglett a kis 1mm-es vacak :). Szóval simán át lehet rakni. A kijelző szépen működik, és így kiderült, hogy az érintő hibája volt, hogy nem tudtam lehúzni a felső menüt, mert az újnál működik. Az aksicsere már nem ment olyan könnyen. Az új cella csak egy mm-el hosszabb, de alig sikerült beszuszakolni a másik helyére. A saját vezérlőjével egy áthúzott elem szimbólumot mutat az óra, tehát nem csak a +- van kivezetve. Az átforrasztással viszont szerintem kinyírtam rajta valami hőbiztosítékot, így kicsit aggódtam, hogy egy hónapig nem lesz órám, de sikerült áthidalni, így most minden tökéletes, elvileg van egy gyári új órám. Az üzemidőt azért még tesztelnem kell. A csavarok helyett fogok keresni valami csillagosat, mert ez a mikro torx úgy tűnik nem arra van kitalálva, hogy többször ki legyen csavarva.

Pár kép a művelet közben:

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#3005) Blizzardking válasza mekkGyver (#3004) üzenetére


Blizzardking
őstag

Király vagy!
Mi a neve annak a számlapnak az alsó képen?
Üzemidőt kb 1 hét múlva csekkoljuk, addig beáll szvsz.
:R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#3006) mekkGyver válasza Blizzardking (#3005) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Challenger a neve, és a RichFace készíti, én többet megvettem tőlük, de az elejétől fogva ez a kedvencem, 98%-ban ezt használom. A régi kijelzőbe szépen bele is égett a másfél év alatti AOD miatt, fehér háttérnél látszik halványan a számlapja.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#3007) gyuri81 válasza mekkGyver (#3004) üzenetére


gyuri81
veterán

Ez marha jó!!!

HA esetleg te is rábólintasz, akkor lehet betenném az összefoglalóba :)

Tudsz majd adni linkeket az alkatrészekről?

dugesz77: köszi a töltő tippet, meg is rendeltem :)

Be kellett szereznem még egy töltőt a melóhelyre is mert nem túl acélos az üzemidő...
Újabban nem is szoktam már a telefonnal összeszinkronizálni, mert annyira eszi az akksit. AOD-dal repülő üzemmódban max 2 napot megy el(éjszaka off) . AOD-dal, szinkronnal 1 nap bőven megvan.

[ Szerkesztve ]

(#3008) mekkGyver válasza gyuri81 (#3007) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Ha gondolod, berakhatod. Annyival kiegészíteném, hogy ha más nem olyan "sóher", mint én, és megveszi a gyári aksit, akkor az egész művelet akár 10 per alatt megoldható. Linket azért sem érdemes írni, mert ez az eladó az átlaogos ár töredékéért árulta az alkatrészt, így vélhetően nem túl hivatalos forrásból szerezte, ennek eredménye, hogy el is kapkodták az összeset pár nap alatt. (Már bánom is, hogy nem vásároltam fel az egész készletet.)

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#3009) gyuri81 válasza mekkGyver (#3008) üzenetére


gyuri81
veterán

Mennyibe kerültek a cuccok külön-külön?

Valaki gariztatta már az óráját? Nekem elvileg van még rajta bő félév, lehet el küldöm...

Vagy lehet veszek egyet és kicserélem, de akkor gondolom ugrik a gari :(

[ Szerkesztve ]

(#3010) mekkGyver válasza gyuri81 (#3009) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

- készülékház kijelzővel: 18$
- hátlap: 13$
- akku: barkács:6$, gyári: 20$

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#3011) Blizzardking válasza mekkGyver (#3010) üzenetére


Blizzardking
őstag

Minden elismerésem a tiéd, de én biztos 20 dodóért a gyárit fogom választani. Pont amiatt hogy semmiképp ne feszüljön mikor berakom. Gondolom abból még lesz jó sokáig.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#3012) H2o-pok válasza mekkGyver (#3010) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Egy linked tudsz esetleg? Hátlapot+ "házat" vennék egyet.

Amugy ilyet vett már valaki? Milyen minőség? Most rendeltem 2 t. Csak kiváncsi vagyok.
[link]

(#3013) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Ez a legjobb. Retro game....pong.
[kép]

(#3014) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Gondoltam megosztom ami nekem bejött, jóóóó pár db, lehet válogatni. Van közte apk is, amit telóra kell telepiteni majd szinkronizálni.
+watchmaker premium.
[link]

(#3015) mekkGyver válasza Blizzardking (#3011) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

A gyári aksi ára szerintem egyre olcsóbb is lesz, ahogy fut ki az óra. Egyébként nem feszül semmi. A vastagsága pont, mint a gyárié, csak a lapos cella fölötti rész, ahol az elektronika van, az hosszabb picit, ezért azt kellett kicsit hajtogatni. Na meg, ha előbb rájövök, hogy miért van ponthegesztve, és nem forrasztva, akkor az egész meg lett volna fél órán belül.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#3016) espi38


espi38
őstag

Sziasztok, az órán van hangszóró vagy nincs?
Most vennék egyet de az eladó azt mondja az ovebe nincsen, létezik ebből két generációs óra is? Válaszokat előre is köszönöm

(#3017) mekkGyver válasza espi38 (#3016) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Igen, két generáció van többek között, de én úgy tudom, hogy minden változatban van hangszóró.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#3018) espi38 válasza mekkGyver (#3017) üzenetére


espi38
őstag

szia!
Köszönöm az infot,az eladó tudta rosszul ugyanis soha nem használta.
Nos a mai napon jutottam hozzá egy új darabhoz 40 pénzért remélem nem bánom meg,most tölt le valamilyen frissítést,majd meglátjuk mit.
Bőrszíjas verzió de szeretnék venni hozzá egy fémet,hol tudok jó minőségűt és elfogadható árban venni?
Nem tudom megért e ennyi pénzt egy közel 3 éves kiadású okos óra?

(#3019) espi38


espi38
őstag

Sziasztok!
Frissült az óra wear 2.0 ra 7.1.1 ettől frissebb nincsen?
Hogy lehetne magyar nyelvet varázsolni az órára,nem értem hogy Magyarországon hivatalosan vásárolható kütyükre nem tud az ember magyar nyelvet rakni,erre elvileg jogszabály is van nem?

(#3020) gyuri81 válasza espi38 (#3019) üzenetére


gyuri81
veterán

Nem fog már az óra főbb android verziót kapni :(

Melyik részét nem tudod magyarul?

H2o-pok: köszi az óra számlapokat :)

[ Szerkesztve ]

(#3021) espi38 válasza gyuri81 (#3020) üzenetére


espi38
őstag

Nekem nincs olyan menupont megnevezés az órán amit magyarul írna ki.
Melyik appal használjátok, gondolok itt a telefon és az óra közötti kommunikációra?

(#3022) espi38


espi38
őstag

Egyébként mintha valahol azt olvastam volna, hogy megkapta a 2.5 verziót vagy ez kamu?

(#3023) malnabokor


malnabokor
senior tag

Espi: Szóval az Android OS 7.1.1-nél megállt és annál már nem is fog feljebb menni.
A Wear OS nálam most 2.13, ez rendszeresen frissül, hogy éppen mivel azt ki tudja. Ritkán hoz új dolgokat (utoljára talán a fekete rendszer menü volt, de már az is régen.)
Nem tud magyarul. És eddig még nem láttam sehol semmilyen megoldást. Egy éve jeleztem a Google felé, hogy örülnék annak, ha legalább magyar billentyűzet kerülne bele predektív bevitellel, vagy csak javítanák a jelenlegi bugját (ha hosszú ékezetet akarsz, az "o" egyes karaktei kilógnak a képernyőről... de ezekkel sem történt semmi). Nem sok minden van benne angolul, ami van az simán tanulható egy nap alatt.
Az értesítések szinkronizálására egyedül a Wear OS app jó, ott be tudsz állítani mindent amit lehet. A Huawei Wear meg amolyan opcionális, talán a Huawei fitnesz adatokat szinkronizálja át.

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#3024) espi38 válasza malnabokor (#3023) üzenetére


espi38
őstag

szia Uram!
Köszönöm a válaszod,hát nem jó híreket kaptam.
Ez a magyar dolog olyan mintha egy telefont vennél magyar nyelv nélkül-valljuk be hogy aki kicsit se tud angolul az nem tudja használni az órát-csak azt nem értem itthon miért árulnak olyan készüléket ami nem tud magyarul???
Oké,hogy csak ez egy okos óra de android van rajta és ennek elvileg magyarul is tudnia kellene ha másképp nem is de multlang opcióval,ahol van magyar nyelv is.
Előtte volt egy kínai órám ami néhol volt benne magyar fordítás is,értem én hogyha fekete importból van egy kütyű attól nem várjuk el hogy tudjon magyarul,de kérem szépen ezt az órát hivatalosan is lehet kapni Magyarországon:((((
Mindegy nem mérgelődők azzal nem lesz jobb nekem:)))

(#3025) espi38


espi38
őstag

Egyébként ha a wear os magyar lenne már az azért segítség lenne,na mindegy

(#3026) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Üdv
Kis segitség kellene. Az órán a play store, ból ha valamit le akarok tölteni, csak ezt irja "download pending" és ennyi. 20perc mulva is ugyan ez. A watchmaker re is frissitést ajánl, de annál is. Wifi rendban csatlakozik. Szerintetek?

(#3027) malnabokor válasza espi38 (#3024) üzenetére


malnabokor
senior tag

Tényleg nem érdemes mérgelődni rajta :) Árulják, mert megtehetik (a jogszabály amire gondolsz szerintem az, hogy magyar nyelvű használati útmutatót kell mellékelnie a gyártónak vagy forgalmazónak), és mondjuk szerintem rendben is van, mert ha azért nem árulná itthon a Huawei, mert nincs benne magyar nyelv, akkor az azokkal lenne kiszúrás, akik tudnak angolul/németül, és szeretnének ilyen órát.
Android alapú, de nem ugyanaz, mint ami telefonokon van, rendesen ki lett herélve. Valószínűleg jónéhány nyelv is ekkor esett ki (nem akartak a magyar nyelv szép kifejezéseivel bajlódni, hogy kifér vagy nem a kis kijelzőre). A kínai, “telefonos” androidos órák meg gyártóilag lettek módosítva, aztán a használhatóságuk és alkalmazások rájuk olyanok amilyenek.

H2o-pok: próbáld újraindítani az órát, és utána telefonon, bluetoothon keresztül töltse le (vagyis legyen kapcsolatban az órával).

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#3028) espi38 válasza malnabokor (#3027) üzenetére


espi38
őstag

Előtte egy lemfo les1 órám volt, de szerintem jobb ora mint a Huawei watch.
Ráadásul ez a kikapcsolása egy nagy vicc, miért nem lehet egyszerűbben kikapcsolni.
Szerintem megy a háztól :(((

(#3029) gyuri81 válasza espi38 (#3028) üzenetére


gyuri81
veterán

De amugy 40ert hol vetted újonnan?

(#3030) dugesz77 válasza espi38 (#3028) üzenetére


dugesz77
őstag

Mondjuk mivel napi szinten nem kell kikapcsolni az órát nem értem miért gond ha menüből érhető csak el. Az újraindításhoz meg elég a gombot 10 másodpercig nyomva tartani.

(#3031) espi38 válasza gyuri81 (#3029) üzenetére


espi38
őstag

Egy hardveres kapta anno az elofizetesehez, de nem használta és most jutott eszébe hogy eladja ennyi a történet.
Hibátlan darab 😁

(#3032) malnabokor válasza espi38 (#3028) üzenetére


malnabokor
senior tag

Szíved jogod hozzá :) Tedd repülőgép és cinema módba, nem fog merülni, és nem kell ki-be kapcsolni (nálam csak akkor van kikapcsolva, ha lemerül).

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#3033) espi38 válasza dugesz77 (#3030) üzenetére


espi38
őstag

Valóban nem bonyolult kikapcsolni, de előtte volt egy kínai órám és ott egy gombnyomás volt a kikapcs.

(#3034) espi38 válasza malnabokor (#3032) üzenetére


espi38
őstag

Mi az a cinema mód?

(#3035) malnabokor válasza espi38 (#3034) üzenetére


malnabokor
senior tag

Régen ez volt a neve, mostmár nincs neki külön. Ha lehúzod a felső sávot, a fényerő beállításoknál a harmadik gomb. Ilyenkor szinte teljesen lekapcsol, nem jelez semmit és nem reagál semmire, csak ha még nyomod a gombot és feléleszted.
Emiatt nem kapcsolom ki az órát, mert ugyanaz a hatás, cserébe nem kell várni míg leáll meg feláll a rendszer, éjszaka teljesen jól el van így.

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#3036) Blizzardking válasza espi38 (#3033) üzenetére


Blizzardking
őstag

Attól jobb a Lemfo, hogy könnyebb kikapcsolni? :F

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#3037) espi38 válasza Blizzardking (#3036) üzenetére


espi38
őstag

Szia!
Természetesen nem jobb csak olcsóbb-viszont tudásban ugyanaz mint a watch

(#3038) Blizzardking válasza espi38 (#3037) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nekem volt Lemfo órám, én is szerettem, de az még IPS paneles volt, és nagyon gyengusz volt aksiidőben. A W1 always on display-jel (mindig látszik az óra) 2 napot kibír, ha meg úhy használom mint anno a Lemfot, akkor 4-5 napot. A tiéd már amoledes volt? Használtál rajta AOD-t? Sok variálható számnlap van már ezekhez a droidos kínai órákhoz? Nekem ez volt a másik promblémám, hogy összesen 6 féle számlap volt oszt szevasz. Ehhez meg több ezer.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#3039) dugesz77 válasza espi38 (#3037) üzenetére


dugesz77
őstag

Én közelebbről egy Finow x5 air el hasonlítottam össze a Huaweit (majdnem azt vettem,majd egy hétig volt nálam kipróbálásra) Oké fut rajta szinte minden Androidos app van rendes Play meg minden. Csak amikor egy .watch számlapot kellene szinkronizálni azt már közel sem olyan egyszerű mint egy wear rendszerű órán watchmaker alól. Play-ről letölthető számlapokkal sem áll jól. Az integráció volt talán a legnagyobb gond. Nálam például elsődleges volt a spotify integráció (tudom azt androidos óra is lehet telepíteni a sima alkalmazást) csak wear alatt ott az óralapra készített kezelőfelület amit bármit próbálsz nem fog rendesen működni droid alatt. Persze kevesebb az app wear alól de azok ezekhez a kijelző mérethez lettek optimalizálva a kezelésüket direkt ezekhez igazították. A droidos óra inkább egy kerek kijelzős mobiltelefon ennek minden előnyével - hátrányával.

[ Szerkesztve ]

(#3040) mekkGyver válasza espi38 (#3037) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Megfogadtam, hogy nem fogok fórumon személyeskedni, de néha nehéz megállnom.
Egyrészt a magyar nyelv kérdést is már szőrszálhasogatásnak érzem. Kishazánkban is rengeteg idegennyelvű felirat vesz körül minket (toalett, exit, left, right, power, on/off...) és még sem zavar senkit. Ez alapvetően egy óra, ami a telefon kiegészítéseként jelez, ha üzenet érkezik, és tud pár fitnesz funkciót is, ennyi. A többi app, amit fel lehet telepíteni, meg olyan nyelven beszél, ahogy megírták, tehát akár magyarul is. Igazából 15-20 angol szót kell ismerni, ami egyébként is használatos más eszközökben. De ennyit erről.
Ami igazából zavar, hogy valaki "idejön" segítséget kérni egy fórumra, ahol a hozzászólók többsége jó ideje (általában) elégedetten használja az adott eszközt, és azt mondja, hogy szarabb, vagy legalábbis olyan, mint egy - tesztek alapján is - kínai vacak tucat óra. És mindezt 1-2 nap tapasztalata alapján. Mintha valaki azt írná egy Audi A6 fórumon, hogy a "régi Switem sokkal jobb volt... legalábbis minden olcsóbb hozzá...".
Na, elnézést kérek, de ez kikívánkozott!

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#3041) espi38 válasza mekkGyver (#3040) üzenetére


espi38
őstag

Semmi baj,megértem az okfejtésed.
Igen engem zavar ennyi és két nap után is sajnálom.
Lemfo les 1 órám volt és az már amoledes volt,nem is vennék IPS kijelzővel órát éppen a kicsi akku kapacítások miatt-és igen rengeteg óraképet lehet tölteni az órára:)))

(#3042) espi38 válasza malnabokor (#3035) üzenetére


espi38
őstag

köszönöm szépen-de úgy döntöttem hogy megy a háztól :R :R :R

(#3045) gyuri81


gyuri81
veterán

Srácok, kérem hogy kerüljétek a személyeskedést! Köszönöm!

(#3046) espi38 válasza gyuri81 (#3045) üzenetére


espi38
őstag

Ráadásul törölted a hozzászólásomat is😁

(#3047) gyuri81 válasza espi38 (#3046) üzenetére


gyuri81
veterán

Igen. Miért?

(#3048) gacsoi válasza espi38 (#3042) üzenetére


gacsoi
senior tag

10 ? :) Csak hogy jót tegyek !! :)

(#3049) espi38 válasza gacsoi (#3048) üzenetére


espi38
őstag

Szia!
Még egy kicsit könyörgöm:)))

(#3050) espi38


espi38
őstag

Egyébként annyira nincs érdeklődő a darabra,hogy úgy néz ki megmarad-ami ezek után úgy gondolom nem is csoda hiszen lassan 3 éves típus.
Aki ilyen kütyüt szeretne venni az inkább tavalyi vagy idei modellt vásárol tyin tyineknél bőven van választék.
Nagyon megtetszett az óramég most is talán a legszebb darab a piacon:)))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.