Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

Huawei P8 Lite - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) scabiosa82 válasza zapikanka (#17750) üzenetére


scabiosa82
tag

Érdemes lenne kipróbálni egy másik simmel, ezt pedig bevinni a szolgáltatóhoz, hogy nézzenek rá vagy cseréljék ki.

(#17752) #46136832 válasza Csatsa (#17748) üzenetére


#46136832
törölt tag

Ezek a frissítések nem jönnek meg OTA-n?
Jelenlegi Build: ALE-21C432B594

[ Szerkesztve ]

(#17753) Csatsa válasza #46136832 (#17752) üzenetére


Csatsa
tag

Sajnos nem minden esetben, volt már itt téma korábban hogy miért lehetséges ez de most hülyeségeket nem akarok írni a pontos okáról, nem emlékszem pontosan rá, vissza kellene olvasnom nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#17754) Simmss


Simmss
csendes tag

Huawei P8 lite-n gondolkozok.
Telenornál most egész jó áron megy.
Kinek mi a tapasztalata?
Xiaomi redmi 4A van még versenyben.
Kettő között gondolkozok.
P8-nál 16 giga a belső memória.
Mennyi marad meg ténylegesen?

(#17755) zojjektum válasza zapikanka (#17750) üzenetére


zojjektum
senior tag

Tedd át a hálózatot 2g/3g-re. Ameddig a telekomnál voltam ez a jelenség nálam is előfordult elég sűrűn, más-más készülékkel is. Lehet a lakhelyem nem annyira lefedett.

[ Szerkesztve ]

(#17756) ANDROID??? válasza Simmss (#17754) üzenetére


ANDROID???
addikt

Keress rá a telenor kifejezésre. :K
Az összehasonlítást a melyik okostelefont topikban kérdezd. :K
A P8 memóriakezelésére ott kapsz választ, ez a P8 LITE topik! :U
A memóriakezelésre is keress.rá bátran, ezek nagyrésze megtalálható, ha nem találod meg akkor kérdezz, de biztosan meg fogod találni, KERESŐ. :K

(#17757) ANDROID??? válasza Simmss (#17754) üzenetére


ANDROID???
addikt

Keress rá a telenor kifejezésre. :K
Az összehasonlítást a melyik okostelefont topikban kérdezd. :K
A P8 memóriakezelésére ott kapsz választ, ez a P8 LITE topik! :U
A memóriakezelésre is keress.rá bátran, ezek nagyrésze megtalálható, ha nem találod meg akkor kérdezz, de biztosan meg fogod találni, KERESŐ. :K

Zoojektum: ez alap , vagy nem? :U

(#17758) zojjektum válasza ANDROID??? (#17757) üzenetére


zojjektum
senior tag

Nálam a 4g volt az alap.

(#17759) ANDROID??? válasza zojjektum (#17758) üzenetére


ANDROID???
addikt

Úgy értve, alapból azt kellene kipróbálni, hogy a 2G, vagy 3G, vagy a 4G használható normálisan ilyen esetekben. Nálam pl. a 4G nem előnyös választás, ha nem szeretnék így járni.

(#17760) zojjektum válasza ANDROID??? (#17759) üzenetére


zojjektum
senior tag

Ja, értem! 😊 Így van.

(#17761) zapikanka válasza zojjektum (#17755) üzenetére


zapikanka
tag

Sziasztok,

köszi a választ.

Sajna konkrétan így nem tudom átteni 2g/3g-re, csak ilyet találok:

1:
Settings/More/Wireless & networks/Mobile network/Preferred network type:

ez alapból "WCDMA/GSM auto"-n volt, még kettő lehetőség van, "GSM only" és "LTE/WCDMA/GSM"

2:
Settings/More/Wireless & networks/Mobile network/Carrier:

itt automatikuson van , Telekom HU, esetleg állítsam át manual-ra?

Köszi!

Üdv,
z

(#17762) eron válasza zapikanka (#17761) üzenetére


eron
csendes tag

Valószínűleg angol nyelv miatt jelzi így (esetleg külföldi modell?) 4G = LTE, 3G = WCDMA, 2G = GSM

Viszont tudtommal (szóval ezt ne vedd készpénznek) ez csak a mobilnetre vonatkozik, magát a beszélgetést nem lehet állítani, hogy melyik legyen.

(#17763) zojjektum válasza eron (#17762) üzenetére


zojjektum
senior tag

Én úgy tudom, hogy mindegy (de majd kijavítanak, ha valaki biztosan tudja), mert akkor szokott így kihagyni a telefon amikor keresi a frekvenciákat. Hol 4g aztán 2 aztán megint 4, 3, 2, 4 stb. és egyszer csak beragad nem tud váltani.

zapikanka
Akkor úgy néz ki nálad a 3/2 van állítva. Próbáld ott cserélgetni, hátha valamelyik jó lesz! Más ötletem nincs vagy ahogy még mások is írták esetleg sim csere.

[ Szerkesztve ]

(#17764) Comecee válasza zapikanka (#17761) üzenetére


Comecee
csendes tag

Itt kell állítani.

Motor nélkül is lehet élni, csak nem érdemes... :-)

(#17765) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Üdv! Időként villódzik a P8 Lite kijelzője, lehet esetleg tudni mi okozhatja?

(#17766) ANDROID??? válasza teleahocipöm (#17765) üzenetére


ANDROID???
addikt

Factory Reset 1. lépésként, aztán ha az nem segített, akkor mehet garb, szervizben megoldják a kijelzőhibát. :K

(#17767) rbundy


rbundy
újonc

Üdv!

Telenoros P8 Lite telefonom van.
a B171 es build minden gond nélkül felment a telefonra, de a 6.0 verzió nem. a B551-est fastboot módszerrel próbáltam felrakni. Minden flottul ment, de a reboot után a Huawei logónál megakad a frissítés. 30 perc várakozás után újraindítottam, de semmi. Szerencsére a B171-est gond nélkül vissza tudtam rakni. Volt már valakinek ilyen probléma? Van megoldás, vagy marad az 5.0 Android?

Köszi a segítséget!

(#17768) Zsocy155 válasza rbundy (#17767) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szia!
Ez alapján csináltad, bootloader nyitva?

(#17769) rbundy válasza Zsocy155 (#17768) üzenetére


rbundy
újonc

Üdv!

Igen! mindent a leírás alapján csináltam.
Gondolom a bootloader nyitás nélkül a 171 es build sem ment volna fel :)

[ Szerkesztve ]

(#17770) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Családban van egy P8 Lite, és mostanában előfordul, hogy hívják, de nem csöng ki, csak rá pár percre jön az sms a nem fogadott hívásról. Ez vajon mitől lehet? Egy Telekomos készülékről van szó. Ahogy elnéztem leginkább akkor fordul elő, amikor 20-as számok hívják. Volt esetleg valakinél ilyen?

(#17771) rbundy válasza rbundy (#17769) üzenetére


rbundy
újonc

Üdv!

Nos vagy én nem értelmeztem rendesen, vagy a leírás nem jó!
A 171 es build után, EMUI frissítéssel sikeresen feltelepítettem az 551 es buildet.
A leírás Fastboot telepítést ír, úgy nekem nem sikerült. Lehet, hogy a leírás készítőjének egyértelmű volt.
Nos a lényeg,hogy sikerült! Köszönet a leírás szerzőjének! De ha kérhetnénk javítsa a Telenoros frissítésnél azt, hogy az 551 es rom, már emui frissítéssel megy fel!

Köszönöm!

(#17772) Sty01


Sty01
tag

Srácok letudnátok írni röviden mik ennél a telefonnál a wifi problémák.Van egy ilyen telefon a családban de ott ahol a többi telefonon fullon van a wifi jel ott a p8 Lite-n csak ép hogy egy pici jel van.Az udvaron én még vígan wifin netezem ott már a lite már nem tud.Van valami tippetek? Lefuttatunk egy sebesség tesztet ez enyémen a ping 33 a lite-n 98 , nálam a letöltés 80 mbit/s a Lite-n mérhetetlen volt

[ Szerkesztve ]

(#17773) Joker88


Joker88
őstag

- ha feloldom a kijelzőt, hogyan lehet eltünteni az állapotsávról ezt a feliratot : " zárképernyő adatforgalma x Kbyte "

- ezt a zárképernyőt,hogyan lehet létre hozni ? / időjárás kitevése pl./

In loving memory of Garrett Lockhart

(#17774) Fityusz


Fityusz
tag

Sziasztok ! Valakinek produkált már ilyet ?

[link]
[link]

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#17775) Csatsa válasza Joker88 (#17773) üzenetére


Csatsa
tag

Beállítások /Adatforgalom / Forgalmi emlékeztető beállításai / emlékeztető a zárképernyőn

(#17776) bencsyp18 válasza Csatsa (#17775) üzenetére


bencsyp18
csendes tag

Milyen rom van fent neked? illetve hogy szabtad ennyire testre? pl alsó gombok mások és az állapotsáv is

csak nem ez: [link]

[ Szerkesztve ]

(#17777) bencsyp18 válasza Joker88 (#17773) üzenetére


bencsyp18
csendes tag

engem az egész zár érdekelne :)

(#17778) csako válasza Joker88 (#17773) üzenetére


csako
veterán

Az nem zárképernyő (szerintem, mert hát látszanak a navi.gombok), hanem kezdőképernyő, de itt olvasgathatsz hogyan.

(#17776) bencsyp18: "Egyszerű" téma módosítással el lehet érni azt a kinézetet.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#17779) 20tek válasza Ronam (#17770) üzenetére


20tek
csendes tag

Szia!
A megoldást sajnos nem tudom, de nálunk is előfordul a probléma. HUAWEI P8 Lite, telenoros. Előfordul, hogy hívják, de a hívónak azt jelzi, hogy nem elérhető (biztosan nincs térerő probléma).
Viszont ami még sokkal durvább, hogy sokszor az csinálja, hogy a hívó azt hallja, hogy HÁROMSZOR kicsöng, majd foglalt jelzésre vált. De a hívott HUAWEI telefon ebből nem jelez ki SEMMIT. Roppant idegesítő, főleg úgy, hogy teljesen véletlenszerűen produkálja a jelenséget (leaglábbis eddig nem találtuk meg az okát).
Előre félek, hogy ha ezzel beadom szervízbe (garanciás), pár nap múlva mi lesz a válasz: náluk nem jelentkezett a hiba.
Gondoltam frissítem 6.0-ra, háthat az javítja, de mivel a Telenor nem adott ki hivatalos frissítést, így ugarana a garancia.
Nem hallottatok még ilyenről?

Köszi a segítséget!

(#17780) bencsyp18 válasza Csatsa (#17775) üzenetére


bencsyp18
csendes tag

Eltudod küldeni ennek a custom romnak a linkjét?

(#17781) Csatsa válasza bencsyp18 (#17780) üzenetére


Csatsa
tag

Szia! Nem custom rom van fent csak szerkesztettem egy témát a telefonra több témából a play-en található két app segítségével. Privátban átküldöm a kész témát és az infót hozzá.

(#17782) ANDROID??? válasza Sty01 (#17772) üzenetére


ANDROID???
addikt

Factory Reset, wifi restart volt?

Ronam: Ki kell próbálni csak GSM hálózaton. :K

[ Szerkesztve ]

(#17783) DonGetz


DonGetz
újonc

Üdv!Kérdésem a köv.Honnan lehet erre a jószágra témákat letölteni?(telenor,5.0.1,nem buherált)A gyári témakezelőben nincs ilyen opció.Valamint a betűtipusokat sem kezeli amiket letöltök rá látja,kijelölhető de marad a gyári.Vagy ez ilyen?Válaszokat elöre is köszönöm!

(#17784) Csatsa válasza DonGetz (#17783) üzenetére


Csatsa
tag

Play-ről töltsd le az EMUI Theme Editort és a Huawei Theme Managert. Ezzel a két app-al lehet személyre szabni témákat, köztük a betűtípusokat is.

Ha alkalmazol egy témát akkor utána indítsd újra a telefont mert csak úgy fog jól működni.

[ Szerkesztve ]

(#17785) DonGetz válasza Csatsa (#17784) üzenetére


DonGetz
újonc

Köszönöm!

(#17786) Ronam válasza ANDROID??? (#17782) üzenetére


Ronam
addikt

Ok, megprobaljuk, koszi!

(#17787) Mr. Nimbus válasza Joker88 (#17773) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Ahogy írták az nem zárképernyő, hanem kezdőkép.

Nova launcher+Lines ikonok.

(#17788) Trooper82


Trooper82
senior tag

Engem is elért a wifi + bluetooth mizéria. Milyen "szerencse", hogy épp nemrég járt le a garancia. Többet sem veszek ilyen "lite" verziókat az tuti. Bocsánat, csak nagyon dühös vagyok...

(#17789) AMDaZERG_1 válasza Trooper82 (#17788) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

2015 áprilisban lett bejelentve a készülék, nem? Nem két éves garival volt?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#17790) Trooper82 válasza AMDaZERG_1 (#17789) üzenetére


Trooper82
senior tag

Igen, átnéztem a papírjait és szerencsére rosszul emlékeztem. Még novemberig jó vagyok. :DD

(#17791) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
Amikor telefonálok bizonyos időközönként pittyegést lehet hallani.
Feltételezem az eltelt időt, perceket jelzi. Hol lehet kikapcsolni?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#17792) kazy76


kazy76
aktív tag

Sziasztok! A tesóm p8 lite telója telekomos B205. Nem tudom frissíteni 6.0-ra egyik módszerrel sem. Valami ötlet?

Samsung Galaxy S8_Samsung Galaxy J5 2017

(#17793) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Kb. 3 naponta tapasztalom azt a furcsasagot, hogy a beallitott hátterkeprol magától atvalt egy masik kepre, nem tudom miert. Ennek megoldasara van otlet?

Samsung Galaxy A55 5G

(#17794) szemesi69 válasza DrDobos (#17793) üzenetére


szemesi69
addikt

Bekapcsolod a képernyőt, de a képernyőzárat ne old fel, alulról felfelé simítod a kijelzőt, ott lesz egy menü ahol megtudod állítani, hogy ne váltogassa a képeket, ezek szerint a gyári magazin feloldást használod :)

Xiaomi redmi note 12 pro

(#17795) szemesi69 válasza kazy76 (#17792) üzenetére


szemesi69
addikt

Keresőt használva már megtaláltad volna, hogy a B205 valamiért nem frissül automatikusan. Megoldás letöltöd a ALE-L21C150B565-t és manuálisan felteszed.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#17796) DrDobos válasza szemesi69 (#17794) üzenetére


DrDobos
őstag

Kipróbálom. De olyan képeket dob fel, amiket meg soha se lattam :D nem tudom, hogy a gyari kepekez használja e, de ezeket a kepeket nem talaltam a galériában sem.
Ui. Nem talalom hol mondod ezt a beállítást:(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#17797) szemesi69 válasza DrDobos (#17796) üzenetére


szemesi69
addikt

A második képen láthatod, ha felfelé simítod a kijelzőt akkor jön elő a menü, nálam nem látod, hogy kell leállítani, mert nem a magazin feloldást használom, ami alapból van. Neked lesz ott egy olyan, mint egy lejátszó, aminél van szünet gomb, ha arra böksz akkor nem fognak a képeid változni.

Slide to unlock feliratnál amit nálam látsz, ott kell felfelé simítani, húzni az ujjad felfelé, akkor fogod látni a menüt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#17798) DrDobos válasza szemesi69 (#17797) üzenetére


DrDobos
őstag

Nekem nem igy nez ki ha felhuzom :D tovabba nem tudom, lehet felreertettuo egymast, de nekem nem a kepernyozar, hanem a hátterkep valtakozik :D

Samsung Galaxy A55 5G

(#17799) szemesi69 válasza DrDobos (#17798) üzenetére


szemesi69
addikt

Azért változik a háttérkép is, mert a gyári alap témát használod, gondolom én. Próba képp felteszel másik témát és nem használod a magazin feloldást, akkor nem fog változni a háttérképed.
Mivel én másik témát használok, mint írtam is, ezért nem úgy néz ki az alsó menü, mint nálad.
Ha megnyitottad nálad kell olyannak lenni, hogy lejátszó, szünet gomb, ott tudod kikapcsolni a szünet gombbal, hogy ne cserélgesse a háttérképed.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#17800) DrDobos válasza szemesi69 (#17799) üzenetére


DrDobos
őstag

Kiprobalom es megnezem hogy jo e, koszonom:)

Ui. Indítas gomb van csak :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.