Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:02

LOGOUT.hu

Huawei P40 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) Aryon87 válasza borsodika (#10644) üzenetére


Aryon87
félisten

Azt mondjak megtettek a szukseges eloirasokat..
Hat a tapasztalat nem ezt mutatta. ..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#10652) Aryon87


Aryon87
félisten

Egy szonak 100 a vege.
Ha valaki szervizbe viszi a zelefonjat, akkor meg a szeltol is ovja... TMX gany munkat vegez s nem vallaljak a felelosseget, hanem szepen radkenik, s epphogy nem mondjak balfaz vagy.
De minimum hogy szervizt kovetoen szolnak, hogy az ip68 besorolastol bucsut inthetsz.. de minekazt.
Temat zarom, jo tanulopenz volt ez nekem. Remelem mas nem jar igy, bar nem hagyom annyiban ezt.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#10653) FingR86 válasza Aryon87 (#10652) üzenetére


FingR86
őstag

Én pont ezért kímélem az akksit amennyire csak tudom, hogy nehogy szervizbe kelljen küldeni. Nekem bele fér, hogy 1.5 óra alatt töltsön fel egy sima 2A töltővel. Szerintem a gyári gyorstöltő nagyon jó és hasznos dolog, de az akksit eléggé degradálja hosszú távon.

(#10654) Silenzio


Silenzio
addikt

Kedves fórumtársak! Akinek van Google Play a telefonján (gondolom, vagytok egy páran :) ) feltenné a kedvemért ezt a csodát, és kipróbálná, a P40-nél működik-e a RAW videó rögzítés?
A szoftver teljesen ingyenes. Nagyon tetszik a P40 Pro küllemre és kamerákra is, vásárolnék egyet, ha kompatibilis ezzel az appal. Köszöntem.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#10655) FingR86 válasza Silenzio (#10654) üzenetére


FingR86
őstag

nekem nincs áruházam, de aurorából letöltve error üzenettel azonnal kilép a progi.
nem kell ehhez snapdragon proci véletlenül ?

[ Szerkesztve ]

(#10656) Silenzio válasza FingR86 (#10655) üzenetére


Silenzio
addikt

Nem, Samsung Note 9-cel is tesztelték (ahol Snapdragon verzió, ott odaírták). Viszont a Camera2 API támogatás szerintem elengedhetetlen, azt meg tudtommal a Huawei sosem volt hajlandó meglépni, ezért írtam nektek. :)

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#10657) Xelo válasza Silenzio (#10656) üzenetére


Xelo
addikt

nekem gms moddolt p40 pron is kilep :(

(#10658) FingR86 válasza Silenzio (#10656) üzenetére


FingR86
őstag

akkor meg is van a válasz, api nélkül nuku

(#10659) p2pp


p2pp
őstag

Ma is akciós szervíznap van a József körúti Huawei-ben.
Bevittem a régi 3 éves Mate 20 Pro telómat, amit asszony használ.
Aksi cserére.
Kint a teszt a Magic 4 Pro.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#10660) hockeyapu


hockeyapu
aktív tag

Munkámból adódóan tudom, ezeket az IP-s védettségeket felejtsétek el !
Ami beázhat az be is ázik és ami nem ázhat be az is beázik ! :Y
Ahol 100%-os a páratartalom az már olyan, mintha víz alatt állna !
Az IP68-as besorolás a valóságban azt jelenti, hogy talán nem lesz baja a készüléknek, ha kap egy kis esőt vagy behugyoztál a nadrágodba és nedves lesz a teló !
És ne jöjjön senki azzal, hogy neki van tapasztalata sosem vol gondja. Nekem 25 éves tapasztalatom van villanyszerelésből vizes párás környezetben ! És a fax kivan a párától ! :W
Szóval ne fürdessétek a telótokat, és csak nedves kendővel (pl:seggtörlő) tisztítsátok !! :K

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#10661) sharp4 válasza hockeyapu (#10660) üzenetére


sharp4
őstag

Tavaly nem egyszer medenceztem vele részegen, és volt hogy a medence aljáról lett felhozva, nem volt baja. Igaz megbontva S volt a készülék!

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#10662) jeni válasza hockeyapu (#10660) üzenetére


jeni
félisten

egyetértek.
nem tudom mért kell egy műszaki terméket megfürdetni amikor nem is tartozik a rendeltetési kategóriájába a vízzel való átmosdatása.
erre a célra meg vannak a specifikus tisztító folyadékok.
az autó más kategória mert annak a rendeltetési területe kint szabadon a természetben való használata.
az IP68 jelzés az továbbra is gesztus a cég részéről.

(#10663) sharp4 válasza jeni (#10662) üzenetére


sharp4
őstag

Köszönjük Emese :DDD

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#10664) Aryon87 válasza hockeyapu (#10660) üzenetére


Aryon87
félisten

2 évig a telefon köszönte szépen, jól megvolt a vízzel. Ha beázott volna az az idő alatt, a szerviz nem cserél benne akkut és kijelzőt. Szervizt követően már bukta a védettségét. Szóval ennyit erről, hogy nem vízálló, nekem ne magyarázza senki hogy én voltam a fsz... Igen, a szerviz után voltam a fsz, hogy mertem feltenni az UV trutyis fóliát (amit soha többet), amit utána letakarítottam ahogy tettem azt a szerviz előtt s nem tájékoztattak, hogy te hülye, innentől felejtsd el az IP68 minősítést, mert innentől IP00 a minősítése...
ja és hab a tortán, hogy a második visszavitelt követően meg úgy rakták össze, hogy szösz van az optika előtt az üveg alatt... Ennyit a SZAKszervizről.. Ha már visszadobnak valamit, akkoris legalább úgy raknák össze ahogy átvették. Ja hogy az már nem megy.. Pláne hogy TMX..

Jeni: erre a célra meg vannak a specifikus tisztító folyadékok
mert a tisztító folyadék az nem nem víz alapú ugye? Ami folyik, az bárhova befolyik, ahova be tud. Tökmindegy hogy csapvíz, vagy tisztítófolyadék vagy akár pára. Egy csepp is elég belőle.
P30Pro is fürdött, az S9+ és S7edge is, és ha jól emlékszem a Mate10Pro is meg a HTC U11 is. SOHA nem volt gondom ezzel. Pedig mind IP67/68 besorolásúak voltak

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#10665) jeni válasza Aryon87 (#10664) üzenetére


jeni
félisten

elhiheted a csapvíz az elektromos cuccoknak maga a pusztulás.
reménykedünk abban,hogy más baja tovább nem lesz a P40 pro telóval.

(#10666) jeni válasza sharp4 (#10663) üzenetére


jeni
félisten

szállj magadba öcsi.
OKÉS!

(#10667) sharp4 válasza jeni (#10666) üzenetére


sharp4
őstag

Fiam, ülj le, mert már sok beloled!
Miért kell mindenbe bele okoskodni? Innentől befejeztem..

[ Szerkesztve ]

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#10668) Aryon87 válasza jeni (#10665) üzenetére


Aryon87
félisten

Megy a telefon. Gondolom majd idovel megdoglik. Addig kihasznalom mig lehet, de mar csak fotos szerepe lesz.
Addig az A52s "helyettesiti".

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#10669) jeni válasza sharp4 (#10667) üzenetére


jeni
félisten

reméljük.
mindenki azt teszi a telefonjával és úgy használja ahogy a kedve tartja,annak a következményeit meg vállalja be.

Aryon87
én ebben nem tudok segítséget adni és tippet sem.
gondolom mások sem a felmerült problémára sem.

(#10670) Aryon87 válasza jeni (#10669) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem is kell.
Csak tapasztalatmegoaztas volt.
Majd kitalalok valamit. ;)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#10671) firemanus82 válasza p2pp (#10659) üzenetére


firemanus82
senior tag

Elő is rendeltem a héten. Életben 1x adok telefonert ennyit :W

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#10672) borsodika válasza Aryon87 (#10664) üzenetére


borsodika
őstag

Mit reagált a szerviz a második beadást követően a párásodásra?

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#10673) Aryon87 válasza borsodika (#10672) üzenetére


Aryon87
félisten

Termeszetesen elharitottak felelosseguket es ram toltak a dolgot megvonva a garit is (csak a + 6 honapot buktam meg a szavatossagi garit az akkura es kijelzore)
Most targyalok az ugyfelszolgalattal ezzel kapcsolatban.

Ja es hab a tortan: ugy raktak ossze megint trehany modon a telefont hogy egy szösz van az optika elott a vedouveg alatt...

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#10674) cH1 válasza Aryon87 (#10673) üzenetére


cH1
aktív tag

Milyen indokkal vonták meg?

(#10675) Aryon87 válasza cH1 (#10674) üzenetére


Aryon87
félisten

Hogy ez a telefon valojaban nem vizallo, es irtak egy iromanyt, mi az ip68..
Idiotak..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#10676) jeni válasza cH1 (#10674) üzenetére


jeni
félisten

én ezt találtam a gyártói oldalon
Vagyis csapvíz ellen nem védett a teló.

"*Az *IP68 besorolás azt jelenti, hogy bizonyos meghatározott tesztkörülmények között a készülék védett a nem áramló víz bejutásával szemben, legfeljebb 1,5 méteres mélységig, legfeljebb 30 percen át, ha a víz és a készülék közötti hőmérséklet-különbség nem nagyobb 5 °C-nál."

(#10677) rdt89 válasza Aryon87 (#10675) üzenetére


rdt89
addikt

Fogyasztóvédelmet említetted nekik? Az ilyen férgek csak abból értenek, mikor több százezres csekkel bekopogtatnak, hogy itt van egy kis vizsgadíj a továbbtanulásra szarházi szolgáltató banda...

(#10678) Aryon87 válasza jeni (#10676) üzenetére


Aryon87
félisten

Ezt a meset nem veszem be, mikor 2 evig elvoltam a telefonnal...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#10679) Aryon87 válasza rdt89 (#10677) üzenetére


Aryon87
félisten

Ezt a meset nem veszem be, mikor 2 evig elvoltam a telefonnal...
Az hohy a balatonban furodtem vele, vagy lemostam, sajat felelossegem volt. De nem is volt problema. Maskepp nem kapott volna uj akkut es kijelzot mert akkor beazott volna mar regen. Szerviz utan pedig kotelesek lettek volna tajekoztatni, hogy az ip68 vedettsegnek annyi. Nem tettek meg, a telot ugyanugy hasznaltam es apoltam ahogy korabban, kar ert a felelotlenseguk miatt.
Sony eseten meg elhiszem, mert ott rendszeres volt a beazas. De egy telefonnal se olvastam beazasi problemat..

Rdt: meg szep:K

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#10680) bokarcsi71 válasza Aryon87 (#10679) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Azért a fogyasztóvédelemre kíváncsi lennék, hogy mit mondanának. Szerintem jár a garancia.
.

[ Szerkesztve ]

(#10681) Anselmo666 válasza cH1 (#10674) üzenetére


Anselmo666
újonc

Aryon87! Fénykepekkel ellátott jegyzőkönyvet kaptál?
Ha igen töltsd már fel a képeket, mit találtak benne!

(#10682) Aryon87 válasza Anselmo666 (#10681) üzenetére


Aryon87
félisten

Xar minosegu kepek. Indikator elszinezodott, a qi tarcsan van 1-2 folt, meg a kameraknal latszik valami.
Este megmutatom.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#10683) borsodika válasza Aryon87 (#10673) üzenetére


borsodika
őstag

Szomorúan hallom :( Akkor nem cseréltetek akkut az enyémben. Remélem neked kompenzálják végül valahogy ezt.

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#10684) Aryon87 válasza borsodika (#10683) üzenetére


Aryon87
félisten

Csereltethetsz. De utana meg az esotol is ovd a telefont :K

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#10685) Bagoly01 válasza Aryon87 (#10684) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Ez botrányos. A szerviz részéről ez a hozzáállás olyan tipikus hazai mentalitás. :(((

(#10686) Aryon87 válasza Bagoly01 (#10685) üzenetére


Aryon87
félisten

Igen sajnos..
Nagyon kivancsi vagyok mi sul ki ebbol.. mert nem erzem magam hibasnak mert ok hulyek voltak

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#10687) hockeyapu


hockeyapu
aktív tag

Nem értitek !
Ami beázhat az be is fog !
Akinek mégse, annak malaca volt ! :C
Ja és hová teszitek a telót amikor fürdötök a balcsinban ? :F

[ Szerkesztve ]

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#10688) sharp4 válasza hockeyapu (#10687) üzenetére


sharp4
őstag

Olyan pocsolyába nem járok..

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#10689) hockeyapu válasza sharp4 (#10688) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Akkor milyen 'pocsojába' jársz ?
És oda milyen olvasót viszel ? :U

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#10690) jeni válasza hockeyapu (#10687) üzenetére


jeni
félisten

nem érdemes vele foglalkozni.
egyeseknek vissza felé folyik a víz!

(#10691) Aryon87 válasza hockeyapu (#10687) üzenetére


Aryon87
félisten

Ja és hová teszitek a telót amikor fürdötök a balcsinban?
Pl. zsebbe, vagy a kezemben van.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#10692) cH1 válasza hockeyapu (#10687) üzenetére


cH1
aktív tag

Az enyém miután fürdött a Balatonban a gyerek még beépítette egy homokvárba is. Aztán fürdött még egyet. Az ég világon semmi baja nem lett. Egyébként szervizelés után sem kellene. Az meg főleg meglep hogy így állnak hozzá. Anno én csak a vegyszeres medencés meg a sós tengervizes beázásokat dobtam csak vissza, mert azok egyértelműen kimutatható nyomot hagynak és tényleg nem fedi le az IP68ban foglaltakat. Hívd fel ügyfélszolgálatot, tegyél panaszt a békéltető testületnél is. Abszolút nem jogos amit csináltak.

(#10693) Aryon87 válasza cH1 (#10692) üzenetére


Aryon87
félisten

Egyébként szervizelés után sem kellene
Pontosan ennek tudatában voltam, elvégre SZAKszerviznek (legalábbis számomra az volt eddig) adtam le a telefonomat, bízván, hogy úgy csinálják meg ahogy azt kell(ene)..
Mindenképp végigtáncolom ezt, mert ez megkárosítás amit műveltek.
Ügyfélszolgálatnak már ment a mail, fel is vették velem a kapcsolatot.
Ha az se segít, fogyasztóvédelem.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#10694) borsodika válasza cH1 (#10692) üzenetére


borsodika
őstag

Amikor te szereltél ip68-as telefont, összerakás után volt nyomáspróbázva?

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#10695) rdt89


rdt89
addikt

Én úgy vélem egy telefonhoz ami csúcskategóriás olyan szervízet kell mellékelni, ami képes a szerelés után is ugyan azt a specifikációt biztosítani, mint amikor megvetted. Ergó, ha te visszaviszed a Huaweinek /ez csak képletesen értendő/, hogy certifikáltassák újra az IP védelmet és nem teljesíti, amivel anno vetted, ergo át lettél b@szva és a szervíz megkárosított és megrongálta a készülékedet, amit Ön költségükön kötelesek megjavítani vagy kicserélni. S ne párásodjon már be nedves környezetben a szerelés után ha előtte se tette, erre nincs kifogás és mentség! Nagyon remélem, hogy a taknyot kibüntetik ezekből a férgekből... :W

(#10696) cH1 válasza borsodika (#10694) üzenetére


cH1
aktív tag

KB tavaly nyár óta kellene lennie minden szervizben egy toolnak amivel lehet (kell) nyomáspróbázni a javítás végén. Elvileg kötelező eleme a kiadás előtti utolsó tesztnek. Persze hogy ez mennyire megbízható, minden esetben elvégzik-e már más kérdés. Régebben voltak gondok a teszt szoftverrel.

(#10697) Anselmo666 válasza Aryon87 (#10682) üzenetére


Anselmo666
újonc

Hali, a jegyzőkönyv képeit töltsd fel, abból kiderül hol mehetett be a víz.
Ha a sim tálcánál van az indikátor elszíneződve, akkor az sajnos a te hibád, mert nem volt megfelelően behelyezve.
Plusz az UV kijelzővédő trutyija ellen sem védett egy ip68as telefon, ahogyan a csapvíz ellen sem...
Jó esetben alkoholos fertőtlenítő kendővel, vagy gyógszertári alkohollal és vattapamaccsal érdemes letisztítani egy telefont.
Ugyanis ezek, ha be is kerülnek a telefonba, akkor gyorsan elpárolognak és nem okoznak benne kárt, úgy mint a klóros csapvíz...
A békéltető is elhajt, ha látják hogy nem rendeltetésszerűen használtad, a gyartó pedig tudja igazolni a fényképekkel, hogy hol hatolt be a telefonba a víz.
Minden nagy gyartónak megvannak a szervíz előirásai, hivatalos szervizelést csak az a szervíz kaphat, aki ezeknek megfelel.
Minden funkciót tesztelnek a végteszten!
A P40 pro hivatalos oldalán rajta van, hogy folyó csapvíz ellen nem vedett, és te csap alatt mosod a telefonod és beázik, akkor mit vársz?

(#10698) borsodika válasza Anselmo666 (#10697) üzenetére


borsodika
őstag

Az egyik fő probléma, hogy szervizelés előtt csapvíz alatt sem ázott be.

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#10699) Thoty válasza Anselmo666 (#10697) üzenetére


Thoty
senior tag

Hogyan lehet a SIM tálcát nem megfelelően behelyezni?
Ha a kijelzővédő trutyijától beázott, akkor attól is beázna, ha izzadt tenyérrel fogom meg.
Egy IP68-as minősítésű telefontól (1,5m-ig, 30 percig) pedig azt várná az ember, hogy bátran bemehet vele a fürdőszobába, noch dazu a Balatonba fotózni, jó eséllyel nem lesz baja. Ha igen, akkor az nem IP68-as, csak egy mezei nem por és nem vízálló telefon.

Akkor a P40 Pro max IP64-es (fröccsenő víz ellen védett minden irányból), de semmiképp sem IP68-as (víz alatt folyamatosan használható), így az oldalán lévő kitételek miatt meg sem kaphatta volna az IP68-as minősítést

[ Szerkesztve ]

(#10700) Aryon87 válasza Anselmo666 (#10697) üzenetére


Aryon87
félisten

Borsodika megadta a valaszt, de leirom en is, hatha vegre megertjuk. Szervizeltetes elott rendszeresen volt csapviz alatt, zuhany alatt, mert epp bejovo hivasom volt, es a Balatonban is jart tobbszor, mert a vicces pancsolast meg kellett orokiteni. Egyik esetben sem volt problema. Ha az lett volna, a szerviz nem cserel akkut es kijelzot. Szervizt kovetoen pedig azonnal nedvesseget kapott a telefon (miert? Mert rosszul lett osszerakva!), miutan a foliat feltettem es letakaritottam. Amit szinten szerviz elott is csinaltam mar 4 alkalommal is.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.