Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Kedves Samsung!

Lásd, így kell árazni egy tabletet. Tudom, tudom, nincs GMS. De szerintem a tudásához mérten lötték be az árát.

Puszi

——

Én szerintem teszek majd egy próbát vele. Tetszik az eleje, és nekem nem kell a Google.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#2) joey04


joey04
titán

Tehát átnevezték az emui-t.

(#3) Samott válasza kakuk.tamas (#1) üzenetére


Samott
addikt

Ez igy ebben a formaban remenytelen, azert is araztak igy. Nem is ertem miert eroltetik.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#4) Somatom


Somatom
veterán

A tableten lehet egy Huawei teló hívásfunkcióit használni?
Képkimenet van USB-C -ről?
Az adatátvitel működik közvetlenül két eszköz között (értsd: routeres, közös wifi nélkül)?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5) kakuk.tamas válasza Samott (#3) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Miért lenne az? Céges környezetben (ahol rühellik a Google-t, mint például nálunk) tökéletes. Nekem is az lenne, mert hálistennek sikerült teljesen kiírtanom a Googlet az életemből tizenxév után.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#6) Samott válasza kakuk.tamas (#5) üzenetére


Samott
addikt

Ja, jo. Persze, ha van ilyen elborulas valahol akkor igen. De erre uzletet alapozni?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#7) Somatom


Somatom
veterán

Találtam némi ellentmondást. A cikkben USB 3 -van, a specifikációban viszont USB 2.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Szép iPad pro

(#9) tony_snow válasza kakuk.tamas (#5) üzenetére


tony_snow
tag

Mi ez a rettento mod google gyulolet? A felhasznalok egy kis szazalekanal mintha divat lenne. Nem cinikusan kerdezem, tenyleg kivancsi vagyok.
Nehany adatomert cserebe, amit celzott reklamokra hasznalnak, nagyon megkonnyiti es kenyelmesse teszi az eletem, nekem ez igy kivalo deal. Ilyeneken meg nem fogok bosszankodni, hogy rakerestem valamire, aztan feljon reklamkent par helyen, amig nem keresek ra valami masra. Ha valamit nem akarok megvenni, ugysem fogom, szoval nem igazan izgatnak a reklamok. Es ha majd fizetni kell erte (gondolom igy lesz, de nem latok a jovobe), az sem lesz gond, el fogom donteni, hogy meg fog-e erni nekem annyit, vagy sem, valoszinuleg igen.

(#10) Plug Life


Plug Life
senior tag

Hát, ha úgy sikerül, mint a magyar rendszerváltás, akkor inkább kösz nem 😂

(#11) ldave válasza tony_snow (#9) üzenetére


ldave
félisten

Teljes más kérdés ez privát, magánfelhasználóként, mint egy céges környezetben, ahol a legutolsó amit szeretnél, hogy esetleg céges adatok valahogy egy harmadik félhez kerüljenek.

A Slime draws near! Command?

(#12) kakuk.tamas válasza tony_snow (#9) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nem gyűlölöm a Googlet ( ;] ).
Az utolsó droidos telóm egy Huawei P40 Pro volt. Annál jöttem rá, hogy mekkora feneket kerítenek az emberek a GMS hiányának úgy, hogy nem is próbálták milyen is az.
Már akkor elkezdtem a Google szolgáltatásait fokozatosan leépíteni (jobban mondva már a P40 Pro elött), és egyáltalán nem hiányoztak, nem éreztem, hogy hátrányban lennék más telefon tulajhoz képest.
Aztán tizenxév Apple fikázás után megvettem az első iPhone-om, és minden amit addig csináltam feleslegessé vált. Minden ment iCloudba, a céges környezet itt sokkal jobb, sokkal jobban együttműködik az MS cuccaival az iOS, mint a Droid. Lehet, hogy egyszer majd visszatérek droidra, de az biztos, hogy Huaweit fogok venni akkor is.

Ez a tab pedig ennyiért kifejezetten tetszik.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#13) Somatom válasza tony_snow (#9) üzenetére


Somatom
veterán

Jó kérdés. Néhány Google szolgáltatást kifejezetten jónak és hasznosnak tartok. Ugyanakkor más területen nagyon le van maradva. Ilyen pl. az egységes mentés/visszaállítás. A fejlesztőkre bízza, hogy tiltják, vagy engedik és ha engedik, akkor hogyan, hova mentenek. Minden appnál külön kell elvégezni, majd lepkehálóval összegyűjteni a mentésfájlokat. Kíváncsi lennék arra, hogy a Huawei ezt hogyan kezeli.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14) Gerasz válasza kakuk.tamas (#12) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Ja, hogy csak annyi történt, hogy a Google megfigyelést Apple és MS-re cserélted. Ettől azért nem fossuk le a bokánkat.

(#15) tony_snow válasza ldave (#11) üzenetére


tony_snow
tag

Persze, en most maganfelhasznalo szemszogbol kozelitettem meg.

kakuk.tamas #12
Akkor lehet nem is teljesen neked szolt a kerdesem :) , de koszi a valaszt.
En meg neha pont az ellenkezojet erzem, hogy mekkora feneket keritenek az emberek annak, hogy megszabaduljanak a google-tol az elobbi kommentemben irt dolgok miatt, es emiatt ugy tunik sokszor kompromisszumos megoldasokat is bevallalnak. De ha azt mondod, hogy szamodra ezek nem kompromisszumos megoldasok, sot, kifejezetten jobbak, mint amit a google nyujtani tud, elhiszem. De azt tovabbra sem ertem, miert gyulolik egyesek (nem te) ennyire a google-t.

Somatom #13
Nyilvan nem tokeletes, van hova fejlodni, de osszessegeben nezve van jobb alternativa? Lehet egyes szolgaltatasokra van, de mondom, en csak az utalatot nem ertem.

(#16) cH1 válasza Somatom (#4) üzenetére


cH1
aktív tag

Lehet a hívásfunkciókat használni, igazából az egész telót látod rajta tükrözve. A képkimenet hatalmas ziccer ami ki lett hagyva, nagy kár érte és nem is szép dolog hogy erről a tesztben nem volt szó. Az adatátvitel a két huawei készülék (telefon és tablet esetén legalábbis biztos) saját belső WiFi hotspotal van megoldva külső eszköz nélkül.

(#17) kakuk.tamas válasza Gerasz (#14) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ki beszélt itt megfigyelésről? Mert én tuti nem.
Én azt mondtam, hogy simán lehet élni Google nélkül is, csak mások ahelyett, hogy kipróbálnák a dolgot, rögtön nekiállnak fikázni.

És szerintem az Apple gyűjti a legkevesebb infót rólad. iOS-en volt először elérhető az adatgyűjtés tiltás, a Google nem rég vezette csak be.

(Arról nem is beszélve, hogy lépj be a Google fiókodba, és hallgasd meg a hangod a megfelelő oldalon. Ugye, hogy nem tudtad, hogy a telefonod felveszi a hangod?)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#18) Somatom válasza cH1 (#16) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi az infókat! Ez érdekes. Tehát akkor a tablet mikrofonja és hangszórója van használva híváskor? Samunál ez a Samsung fiókon keresztül történik, így a telónak és a tabnak még csak közös hálón sem kell lennie.
A közvetlen adatátvitelhez a hotspot logikus, de ha jól tudom, akkor only wifis eszközön nem lehet hotspotot indítani. Akkor hogy működik a közvetlen átvitel mondjuk két wifis tab között? Azért kérdezem, mert ugyebár elvileg megoldható, csak az a kérdés, hogy a Huawei mennyire nyúlt bele az Androidba.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19) cH1 válasza Somatom (#18) üzenetére


cH1
aktív tag

Ezért írtam hogy telefon és tablet között (vagy két telefon Huawei Share-t használva pl) tuti így oldja meg, a telefon ideiglenesen hoz létre egy saját belsős hálózatot a két eszköz között.
Igen az aktuálisan használt készülék mikrofonja és hangszórója lesz használva. Amire nagyon kíváncsi lennék hogy pl tabletről lehet-e telefonálni beaktivált esimes watch 3al, mert az elég menő lenne.

(#20) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Ennyiért (de akár még 200 körül) is tetszene, nagyon-nagyon kár az egész GMS mizériáért... :(

Kíváncsi leszek, a Honor hoz-e valamit ezen a vonalon. :U

B.Cs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.