Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kakuk.tamas válasza Somatom (#50) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

És ez most hogy jön ide ember? :DDD :C

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#52) kakuk.tamas válasza kakuk.tamas (#51) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Egyébként nyugodtan vehetsz iPadet. Az iPadOS 15-ben màr benne van minden amit írtál. :))

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#53) Somatom válasza kakuk.tamas (#51) üzenetére


Somatom
veterán

Úgy jön ide, hogy ezt állítottad:
"mikor iOS-en mindenre van valami alternatíva"
Ez nem igaz.

"Az iPadOS 15-ben màr benne van minden amit írtál."
Ez sem igaz. Pl. az NTFS -t csak olvasni tudja, írni nem.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#54) kakuk.tamas válasza Somatom (#53) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Programokra gondoltam… De szerintem ez elég egyértelmű volt, amikor szoftveres dolgokról beszélgettünk, nem hardveresről.
És mint írtam az új rendszerrel azokra is lesz, amiket írtál.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#55) Somatom válasza kakuk.tamas (#54) üzenetére


Somatom
veterán

Amiket írtam, azok mind szoftveres korlátozások. Símán tudhatná az OS, csak azért nem tudja, mert akkor már konkurencia lenne a Mac -nek.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56) kakuk.tamas válasza Somatom (#55) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ez jogos.
Akkor helyesbítek kicsit: Google szolgáltatásra van alternatíva. (Google Drive, webes, és készülékes dokumentum szerkesztés, stb…)

“ Símán tudhatná az OS, csak azért nem tudja, mert akkor már konkurencia lenne a Mac -nek.”

Mint írtam, az iPadOS 15-től ezek mind meglesznek amiket írtál…
Nahde akkor veszel iPadet? :))

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#57) hcl válasza kakuk.tamas (#56) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja... Az Apple Mail nekem sosem akart rendesen szinkronizálni (a gúglis lehúzza a leveleket magától). A Google térképen van feljelölve egy rakás helyem, az sajnos muszáj volt (az Apple navi meg rém fapad).

Mutogatni való hater díszpinty

(#58) Somatom válasza kakuk.tamas (#56) üzenetére


Somatom
veterán

Lekésett az Apple. Tán egy hónapos lehet az S7+ -om, úgyhogy pár éven belül nem esedékes a váltás.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#59) kakuk.tamas válasza hcl (#57) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nekem a mail-al sose volt gondom. Sőt, a céges MS365 szervernél ez az egyedüli olyan gyári kliens amit tílt a szerver 1 órán belül. Androidon külön appot kellett használni ehhez.

A Maps igaz, hogy nem ér fel a Google Maps-hoz, de mondjuk egy tabon szerintem ritkán navigál az ember a szobában.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#60) Somatom válasza kakuk.tamas (#59) üzenetére


Somatom
veterán

Hogyhogy szobában? Ez egy mobil eszköz, pont nem a szoba az elsődleges felhasználási mód. Nálam szinte egész nap megy a Google Térkép a kamionban. Tervezni sajnos nem tud, de forgalomfigyelésre, címkeresése tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#61) kakuk.tamas válasza Somatom (#60) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Kíváncsi lennék, hogy hány tablet tulajdonos használja navigációra a tabletjét. Azért lássuk be, nem a Te felhasználási módod az általános.

Egy tabot manapság videózásra, játékra és munkára vesznek. (Legfőképpen mert egyre több autó androidauto meg carplay kompatibilis, így felesleges plusz egy eszközt bele tenni.)

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#62) Somatom válasza kakuk.tamas (#61) üzenetére


Somatom
veterán

Nálam a mindenes. Otthon rádugom a TV -re és ez a PC -m is. Külön TV előfizetésem sincs, az is a tabon keresztül megy. Egy NAS -om van mellé.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#63) hcl válasza kakuk.tamas (#59) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"ez az egyedüli olyan gyári kliens amit tílt a szerver 1 órán belül"
??????

"egy tabon szerintem ritkán navigál az ember a szobában."
De helyeket lehet, hogy nézeget :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#64) kakuk.tamas válasza hcl (#63) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

"ez az egyedüli olyan gyári kliens amit tílt a szerver 1 órán belül"

Innen kimaradt egy ‘nem’. :DDD

Helyeket nézegetni pedig lehet Apple Maps-on is.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#65) hcl válasza kakuk.tamas (#64) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ott valami nem jó akkor...

"Helyeket nézegetni pedig lehet Apple Maps-on is."
Egy Huawei tableten? :D
Amúgy asszem a DuckDuckGo térképe is az Apple Maps.

Mutogatni való hater díszpinty

(#66) Somatom válasza hcl (#65) üzenetére


Somatom
veterán

Félreérted. Az a vonal onnan indult, hogy iPad -re létezik minden olyanra alternatíva, ami egy GMS Android tabon elérhető.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67) hcl válasza Somatom (#66) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

...oda tartozik :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#68) Solten


Solten
addikt

Akkor ez a HarmonyOS egy android fork? Ha mehet ra a Play Store akkor oke (mint az amazon-fele FireOS eseten). Ellenkezo esetben kar eroltetni.

Saor Alba

(#69) Somatom válasza Solten (#68) üzenetére


Somatom
veterán

Az Androidból egyáltalán nem következik a GPSZ. Az Android free szoftver, a GPSZ nem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#70) cH1 válasza Solten (#68) üzenetére


cH1
aktív tag

A propaganda szerint multi kernel, aminek az egyik része az android (aztán mindenki azt hisz el ebből amit akar), így képes android appokat futtatni, viszont hivatalosan biztosan nem telepíthető rá a play store.

(#71) Solten válasza cH1 (#70) üzenetére


Solten
addikt

Koszonom, nos, aki ismeri a tortenelmet, nem egy mobil-rendszer ment mar a kukaba (Bada, webOS, Symbian, Windows), nagyobb hatszellel.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#72) hcl válasza Solten (#71) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A Huaweinek elég nagy kultusza van valamiért, meg mondjuk Kínában piac is lesz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73) cH1 válasza Solten (#71) üzenetére


cH1
aktív tag

Ez a helyzet megmutatta kínának, hogy hosszú távon nem kifizetődő nyugati dolgoktól függeni, ezért ha máshol nem is, náluk szerintem sikere lesz a történetnek. Úgy fest legalább lokális szinten sikerül más gyártókat is maguk mellé állítani, iszonyat mennyiségű pénzt költenek el fejlesztésre, szóval pár év alatt akár egy jól működő rendszer is lehet belőle. Az igazi kérdés, hogy a globális piacon mennyire lesz erre kereslet, mennyire sikerül rávenni akár itt az EU-n belül a felhasználókat hogy az android ios pároson kívül bizalmat szavazzanak egy harmadik rendszernek.

Az a baj, hogy nagyon beszűkült a mobil piac. LG nincs már, Sony erősen réteg termék, Xiaomi ugyan úgy kínai, tovább durvul a kereskedelmi háború akár ők is kaphatnak egy tiltást (egyet már megúsztak), plusz szépen elszálltak az árakkal, Nokia egy rossz vicc, Motorola bénán van itthon forgalmazva, van még pár feltörekvő kínai gyártó vegyes készülékekkel és terméktámogatással. Esetleg még Oneplus, meg kíváncsi leszek Honor mennyire tud erőre kapni.

Jelenleg kb marad a Samsung meg az Apple elfogadható nagy gyártónak, de ha valaki épp nem kedveli a termékeiket annak szívás. Nem tesz jót a piacnak hogy nincs igazi verseny helyzet, már csak ezért is drukkolok a Huaweinek meg a Harmonyos-nek.

(#74) Solten válasza cH1 (#73) üzenetére


Solten
addikt

Kinaban valoszinuleg sikere lesz, mar egy ideje tiltja a vezetes a nepet a googletol meg minden kapitalista csunyasagtol.

Saor Alba

(#75) joey04 válasza kakuk.tamas (#48) üzenetére


joey04
titán

Én iphone-on is rengeteg google alkalmazást használtam. Az mondjuk poén, hogy a gyári gmail értesítései hatalmas csúszásban vannak az ios-es gmail app-hoz képest :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#76) makikutya válasza kakuk.tamas (#5) üzenetére


makikutya
csendes tag

Céges környezetben rühellik a Googlet?? Neee. A régi nagy cégek esetleg. A PwC és a még legalább egy big four google for workot használ...de ha már komolyan vesszük ezt, a világ kisvállalkozásainak majdnem 70%-a. Az szerintem sok. Szóval gondold át.

(#77) kakuk.tamas válasza makikutya (#76) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nálunk nem szeretik. Világcégnél dolgozok, amerikai IP-nk van, és mindenhol tiltva van a céges hálón a Google.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#78) hcl válasza makikutya (#76) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Másik WTF a Facebook munkahelyi szolgáltatása :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#79) julius75 válasza kakuk.tamas (#77) üzenetére


julius75
aktív tag

"...amerikai IP-nk van...." és ezzel mindent meg is magyaráztál. :K

(#80) Mercel válasza kakuk.tamas (#5) üzenetére


Mercel
senior tag

A valódi céges környezet és a huawei kapcsolatáról annyit, hogy számos Európai és nyugati cégnél a céges hálózatra SEM engedik fel a huawei eszközöket és nem véletlenül.

Nem kell bíznod a Google (egyébként valóban kritizálható) szolgáltatásaiban, nyugodtan bízz helyette a kínai kommunista párt házi tech cégének a szolgáltatásaiban..:)

A Samsung egyébként valóban durván túlárazza piacradobás után az eszközeit ez nem kérdés - csakhogy ennek ellenére vagy éppen ezzel együtt úgy hasít a cég ahogy 20 éve nem.
Ergo megtehetik , a huawei eladásai pedig beleálltak a földbe - az árcsökkentések dacára IS.

Marcel

(#81) Mercel válasza Solten (#71) üzenetére


Mercel
senior tag

Ahogy a BlackBerry szépreményű és szerintem (akkoriban zseniálisnak számító ) OS10-es rendszere is kukában végezte: (
Kis vigasz, hogy nagyon sok BlackBerrys okosság utólag beépült így úgy más gyártók cuccaiba illetve magába az androidba is.

Marcel

(#82) Fall-N válasza kakuk.tamas (#5) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez a te egyedi dolgod. Rajtad kívül senkit sem zavar a Google és használjuk a szolgáltatásait. Megsúgom, hogy több embert nem zavar a Google, viszont ezek az emberek előbb kapnak sikítófrászt a Play Store hiánya miatt.

(#83) Samott válasza Mercel (#80) üzenetére


Samott
addikt

O, igen. Kaptunk levelet hogy ilyen es ilyen authenticator appot lehet hasznalni token helyett, akinek nincs ceges, az akar a sajat telefonjara is felrakhatja. Kiveve ha az Huawei, ZTE vagy Xiaomi.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#84) benczeb


benczeb
aktív tag

Sziasztok! A Microsoft OneNote-ja megy a tableten? Használja valaki? Látom, hogy csak az Office elérhető, de nem tudom, h azzal a jegyzetek elérhetőek-e. Zoom van az AppGallery-ben? Én nem találom... :(

(#85) vanye


vanye
senior tag

"a Huawei elengedte a zöld robot kezét"
Azt, persze. Azért telepíthetőek Harmony alatt is az androidos appok... Értem én, hogy Magyarországon élve olybá tűnik, annyi valóság létezik, ahányat csak képezni lehet, de egy magára adó szakmai oldal azért ne engedjen már meg magának a valóságot nem fedő kijelentéseket, könyörgöm. A Huawei maximum próbál csak távolodni az Androidtól; jelenleg azonban még ott tart, hogy nem Androidnak hívja azt az OS-t, ami ellenben kétségtelenül nem iOS - de amely még mindig úgy viselkedik, mintha Android lenne.

Stern des Südens!

(#86) Fall-N válasza vanye (#85) üzenetére


Fall-N
veterán

Apjuk faxát. Ez is egy AOSP alapú Android fork. Csak ugyebár az Android = Google GMS + gyártói framework, a kínai gyártóknál meg Android - GMS + gyártói framework = saját OS. Majd ha nulláról írnak valamit, mint amit a Samsung csinált például (Bada, Tízen) akkor beszélünk sajét OS-ről.

[ Szerkesztve ]

(#87) #07614208


#07614208
törölt tag

Amugy már megoldották a linux alól az android programok futattását, szóval nem tudom mennyire nyúlt bele a huawei az androidba ha ez még az egyáltalán.
[link]

(#88) kakuk.tamas válasza #07614208 (#87) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ez csak addig fog menni, míg a Google be nem vezeti az AAB kiterjesztést.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#89) #07614208 válasza kakuk.tamas (#88) üzenetére


#07614208
törölt tag

Nem értek hozza de ha megtudták oldani az apk futattását pl linux alól, mi az akadálya annak hogy ugyanezt megoldjak aab esetén.

(#90) kakuk.tamas válasza #07614208 (#89) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Az, hogy AAB esetén minden app HIVATALOS GMS-t fog ellenőrizni, mint ahogy azt most sok Google alkalmazás teszi. Enélkül pedig nem fog menni.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#91) batai15 válasza kakuk.tamas (#90) üzenetére


batai15
félisten

Na akkor custom romok is ki lőve.

(#92) #07614208 válasza kakuk.tamas (#90) üzenetére


#07614208
törölt tag

A mostani gms appok esetén ugyanugy eltudják készíteni az fejlesztők a hms verziót.

(#93) cH1 válasza kakuk.tamas (#90) üzenetére


cH1
aktív tag

Tudnál erről valami cikket linkelni? Én nem találtam erre vonatkozóan semmit. Annyi, hogy az aab-ból egy központi szerver fogja összerakni a te készülékedre való telepítő csomagot, ami ráadásul továbbra is apk lesz. Ez a szerver lehet a google tulajdona pl playstore esetén, de ugyan úgy akár egy külsős app áruház is, mint AppGallery vagy Aurora store.

(#94) kakuk.tamas válasza cH1 (#93) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Az AAB-t kizárólag a Play Store használja. Ha nincs a telón PS/GMS, akkor a csomagok letöltése/szignózása (ami a GMS-en keresztül történik) se fog menni.

Nem tudom elképzelni, hogy a PlayStore-ból letöltesz egy alkalmazást (egy biztonságos, ellenőrzött helyről [kicsit vicces ez a két szó]), aztán egy másik, nem ellenőrzött szerverről tölti le a cuccokat hozzá. Ha ezt így meglépi a Google, az szerintem gáz.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#95) #07614208 válasza kakuk.tamas (#94) üzenetére


#07614208
törölt tag

Én továbbra sem értem mi akadályozza meg a fejlesztőket abban, hogy a gms változatt mellett csináljanak egy hms változatot az appból.
Már most is nagyon sok appot csak akkor lehet telepíteni hms re, ha átírták benne azt a részt ami a googlet igényli, különben telepíteni sem lehet, vagy ha települ is nem fog működni.

(#96) kakuk.tamas válasza #07614208 (#95) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Én a linuxos részre reagáltam.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#97) HarryDEC


HarryDEC
tag

Milyen GMS -t futtató tablet lehet ennek a vetélytársa: ami árban nem több, és tudásban sem szerényebb sokkal?

Korán keltem, hol az arany?

(#98) janeszgol válasza HarryDEC (#97) üzenetére


janeszgol
félisten

Nincs ilyen. Max csak az Apple oldalán (ott több is akad, régebbi és újabb modellek).
Viszont van egy érdekes tablet, ha kell a GMS: Lenovo Tab P11 Pro. GPU-ban harmad akkora a teljesítménye, mint az SD865-nek, viszont 11,5" WQXGA 2K (2560x1600) OLED, 6/128 GB kiszerelésben, igaz csak Android 10-zel, SD 730G-vel.
GMSA link: [link] Az Edigital a 6/128-at adja 180 ezerért.

[ Szerkesztve ]

(#99) matteo90 válasza janeszgol (#98) üzenetére


matteo90
csendes tag

Azért az a Snapi 730G elég karcsú lehet a 2560x1600as felbontáshoz, pláne 180 ropiért... :(
@HarryDEC a Samsung Tab S7 wifi változata tudja ugyanezt hardveresen, mint a Matepad plusz ott a GMS, viszont 200 körül vannak a legolcsóbbak újonnan. Ipadből szintén 200 körül tudsz már Air 4et venni, de ott meg kell elégedned a 64 giga nem bővíthető tárhellyel és a 120hz is kimaradt belőle.

(#100) Dr.NX válasza janeszgol (#98) üzenetére


Dr.NX
addikt

A P11 Pro China verziója pedig 440 USD, durván 132 ezer Ft Banggoodról.

Elfogadom a sütiket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.