Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) punky10 válasza keke69 (#600) üzenetére


punky10
addikt

Ebben nem tudok segíteni,de csak úgy kíváncsiságból megkérdezem:telefonon miért nem használod a Total Commandert,ha PC-n azt használod?

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#602) Exian válasza keke69 (#600) üzenetére


Exian
őstag

Ftp szerver programot kell raknod a PC-re. A TC nem az. Én otthon egy Linux szerver gépet használok FTP szervernek (ProFTPd-vel), azt elérem akárhonnan, távolról is.

Windowsra próbáld ki a FileZilla szervert.

Punky10: valószínűleg azért, mert a TC androidon egy k@ka, az ES viszont jó.

[ Szerkesztve ]

(#603) punky10 válasza Exian (#602) üzenetére


punky10
addikt

Lehet,hogy nincsennek nagy igényeim,de nekem megfelel... :P

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#604) slecht válasza keke69 (#600) üzenetére


slecht
aktív tag

Ha megnyitod az ES-t simíts a bal szélről jobbra. Itt a Hálozat menüben válaszd a Távoli gyors elérést. Ezután már csak a TC-ben kell beírnod az IP-t és kész is. Jelszót is tudsz beállítani ha akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#605) Chrystyn válasza Nagya21 (#593) üzenetére


Chrystyn
tag

Hello ! Köszi az infót,de ebbe a telefonba nem találom a fejlesztői beállításokat.

(#606) Shadowfax válasza Chrystyn (#605) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ez a leírás segíthet. :)

(#607) keke69 válasza slecht (#604) üzenetére


keke69
őstag

Köszönöm szépen! :R
Az sd kártya tartalmát gondolom így nem fogom látni csak a belső tárhelyet?

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#608) Chrystyn válasza Chrystyn (#592) üzenetére


Chrystyn
tag

akkor sem látja :D :D

(#609) Chrystyn válasza Shadowfax (#606) üzenetére


Chrystyn
tag

köszi,a leírás jó csak én nem megyek vele semmire,mert akkor sem látja a gép.

(#610) Daffni2


Daffni2
addikt

Sziasztok! Létezik,hogy a készenléti állapotban nem mutatja az órát, nem találtam sehol ilyen beállítást?

"Aki ad,az nyer"

(#611) szabyka24


szabyka24
csendes tag

sziasztok kérdésem az volna hozzátok :) Hogy email programba nem tudom beállítani a freemail fiókot mert hibát jelez esetleg valakinek sikerült? Meg lehet én vagyok csak béna de sms csengő hangja meg az email csengőhangja ugyan az?nem lehet mindegyiknek mást megadni? Köszönöm a segítséget előre is!

(#612) keke69 válasza Chrystyn (#609) üzenetére


keke69
őstag

Rádugod a telefont a gépre, értesítési sávot lehúzod és ott kijelölöd mit szeretnél mert alapból tölteni fogja.
Valami ilyesmit kell látnod:

szabyka24
A freemailnál jobban jársz ha továbbítod a postafiokból az üzeneteidet arra az e-mail címre ami problémamentesen (Gmail)megy a telefonodon. A freemail sajnos ilyen sz@r ebből a szempontból.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#613) Exian válasza keke69 (#612) üzenetére


Exian
őstag

Nem csak ilyen szempontból sz@r, hanem minden szempontból. Engem nagyon meglep, hogy Gmail mellett bárki még képes használni azt a... nem mondom mit :)

(#614) keke69 válasza keke69 (#612) üzenetére


keke69
őstag

Chrystyn: bocsi a kép lemaradt :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#615) keke69 válasza Exian (#613) üzenetére


keke69
őstag

Én is használom, mert anno nem nagyon volt más. Akkor még ez volt talán a legjobb :)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#616) Exian válasza keke69 (#615) üzenetére


Exian
őstag

Oké, de most már több, mint 10 éve van pl Gmail is :) szóval most minek használni még? A másik jó lehetőség, hogy évi 3000 Ft-ért lehet saját egyedi .hu domainnel ellátott emailt is használni korrekt szolgáltatónál. Nekem így van, és az egész családnak tudok korlátlan számban fiókokat létrehozni.

(#617) gazee válasza Exian (#616) üzenetére


gazee
tag

Nekem is van freemail.. De nem a mail alkalmazásból lépek be, hanem a netről..
Azért tartottam meg mert ezt adom meg az összes webshopnak stb... Ezt teleszemetelhetik.! A Gmail-t meg csak akiben megbizom, család, barátok, bank stb... Nem is jön rá Spam😊

[ Szerkesztve ]

(#618) Chrystyn válasza keke69 (#614) üzenetére


Chrystyn
tag

ezeken már túl vagyok,valahol olvastam egy fórumon hogy sokaknak van ilyen gondja hogy hogy nem látja a gép a telót. Állítólag a windows-ban van a hiba....

A Nokiákat se látja,és ezeken a beállításokon amit írtatok túl vagyok.

(#619) keszo válasza Chrystyn (#618) üzenetére


keszo
őstag

(#620) Chrystyn válasza keszo (#619) üzenetére


Chrystyn
tag

már nincs,sok hasznát nem vettem.

(#621) DjShockh89


DjShockh89
tag

Sziasztok!
Erősen gondolkozom a telefon vásárlásán.
P9 Lite-ról váltanál remélem megbánás nélkül!
Egyenlőre várok még az árával.

(#622) kalasz válasza Chrystyn (#609) üzenetére


kalasz
tag

Miert nem hasznalod a telo sajat pc-s kacsolatat mindenfele kabel nelkul? "Beallitasok-Keszulek kapcsolatok-Huawei Share" alatt talalod, latja telot es a memoria kartya tartalmat is.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#623) Exian válasza DjShockh89 (#621) üzenetére


Exian
őstag

Hasonló kaliberű telefonról váltottam én is. Nekem nem kellett várnom az árazás miatt, nehezen tudnám olcsóbban megvenni, 39500-ért adta a Telekom, a lehető legolcsóbb előfizetéshez, szóval nem is egy drága tarifához, mint ahogyan szokták, mai napig nem értem :D gyakorlatilag fillérre annyira jön így ki 2 év alatt (készülék részlet + havidíj), mintha a telefont listáron megvettem volna és kaptam volna hozzá 2 év ingyenes előfizetést. Így is fel lehet fogni :)

Amúgy egyedül a kijelző, ami nekem még mindig fura, mármint a képaránya. Megszoktam az alacsonyabb formátumot (1920x1080 felbontás), ez ugye 2340x1080, tehát szeltében ugyanakkora, viszont magasabb (ha álló tájolásról beszélünk). Látványosan "nyúlottabb" a kép. A P9 Lite is normál FHD. A notch nekem tetszik, kimondottan ilyet szerettem volna.

Viszont a kijelző miatt néhány dolgot a régi telefonomon csinálok továbbra is, ilyen a filmezés és a játékok. Valahogy jobban szeretem ezeket a hagyományos képarányban.

Minden másban sokkal jobb, gyorsabb, gördülékenyebb. A P9 Lite-ot nem ismerem, de tesztek alapján nagyon hasonló az én régi telefonomhoz (Alcatel POP 4S).

Szerintem nem bánnád meg a cserét. Mondjuk eredeti/normál bolti áron én sem vettem volna meg. De előfizetésre mindenképp szükségem volt, tehát 39500-ért nem haboztan egy percig sem. Ha nem kellett volna előfizetést vennem, akkor én is vártam volna.

Esetleg nézz körül szolgáltatói konstrukciókban, én sem hittem volna, hogy ennyiért hozzá lehet jutni.

[ Szerkesztve ]

(#624) Daffni2


Daffni2
addikt

Készenléti állapotban nektek mutatja az órát?

"Aki ad,az nyer"

(#625) Exian válasza Daffni2 (#624) üzenetére


Exian
őstag

Nem. De az csak AMOLED kijelzővel oldható meg akku kímélően, nem? Vagy lehet, hogy félre értem és másra gondolsz.

(#626) evo87 válasza Exian (#625) üzenetére


evo87
őstag

Nokiák is tudják LCD-n ezt... de nyilván brutál akkuzabáló.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#627) Exian válasza evo87 (#626) üzenetére


Exian
őstag

Persze, tudni tudja bármelyik panel és készülék, ez nem kijelző függvénye, hanem szoftver. Létezik erre millió alkalmazás. Csak az akkuhasználat... Ezért írtam, hogy olyan módon nem tudja, mint egy AMOLED kijelzős készülék.

(#628) Exian


Exian
őstag

Fent az értesítési sávot lehet valahol variálni? Ki szeretném szedni pl a két kártya térerő jelzését, meg akár mást is. Lehet valahol? Eddig még nem bukkantam rá.

(#629) XM-L T6


XM-L T6
tag

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy melegszik e a telefon? Akár töltés közben, kamerázás közben stb. Az előző P8-am durván melegedett.

Köszi a válaszokat.

(#630) evo87 válasza XM-L T6 (#629) üzenetére


evo87
őstag

P10 lite-hoz képest bőven kevésbé...nekem eddig sosem sikerült olyan feltűnően érezhetően felmelengetni.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#631) XM-L T6 válasza evo87 (#630) üzenetére


XM-L T6
tag

Köszi a választ. A régi P8-am egy kályha volt.

(#632) Exian válasza XM-L T6 (#629) üzenetére


Exian
őstag

Én eddig abszolút nem tapasztaltam melegedést, igaz csak keveset játszok, meg tokban is van, de azért feltűnne, ha melegedne. Volt melegedős telefonom (Doogee X6), tudom, milyen az.

(#633) XM-L T6 válasza Exian (#632) üzenetére


XM-L T6
tag

Nekem is tokban van a P8-am és nem szoktam játszani, de nem akarok még egy ilyen telót ami égeti a kezem :( A P8 gps és kamera használatnál azért melegedett rendesen. Esetleg kipróbálnád navigáció és kamera közben ha szépen megkérlek :) Kameránál elég volt elindítani az appot akkor is forró volt.

(#634) bubus66 válasza Exian (#628) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia igen lehet lentebb leírtak alapján

Kinyitod a bootloadert (fizetős 4 euro ugyan ennyiért vissza is tudod zárni) nyitás = garancia nincs, visszazárás = van garancia, root-old (ha szerencséd lesz akkor nem lesz tégla) ha meg van és sikeres a root, akkor azt variálsz amit akarsz...

Én próbáltam és mejd nem tégla lett, te hátha jobban tudod próbáld meg. Az XDA- fenn a twrp azt felteszed és abból ROOT-ólod, keresel, hozzá egy Superuser.zip-et. Igaz én visszaállítottam gyárira (box)... Annyit viszont, hogy a Huaweit ne lehet downgardelni..

Visszazárást érdemes a DCUnlockerrel, vissza zárni mert akkor a Phone locked lesz. Ha az OTA frissítéssel zárod vissza akkor csak Phone Relocked lesz ami szintén garancia buktát jelenti...

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#635) Akcok94 válasza Forestjo (#522) üzenetére


Akcok94
senior tag

Szia,

van egy xiaomi red 5 ott működik beállítás nélkül, csatlakoztatva a bluetooth füles és jack bedugva a másik antenna iránt, és a bluetooth fülesen megy a rádió.

Köszönöm azért.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#636) Exian válasza bubus66 (#634) üzenetére


Exian
őstag

Köszi, akkor hagyom, annyira nem lényeg. Mondjuk nem értem, ilyen alap dolgot miért nem lehet variálni egyszerűen? Rootolni nem fogom, utoljára a 2009-es első androidos telefonomat rootoltam, utána egyiknél sem éreztem szükségét.

(#637) fclub válasza Exian (#628) üzenetére


fclub
tag

Szia! Annyit tudsz csinálni, hogy az akku töltöttséget az ikonba rakod és a szolgáltató nevét elrejted. Ezzel nyersz két helyet.
- Beállítások - Alkalmazások és értesítések - Értesítések állapotsáv

(#638) Zelk 1


Zelk 1
csendes tag

Huawei P 9 lite-ról váltottam Máté 20 lite-ra.Elég gyakran SD kártya hibára hivatkozik,pedig ugyanaz a kártya van benne ami volt a régiben (class U 10).Restart és pár napig jó utána megint.Mikor átraktam a kártyát a telefonnal formatáltam.Valakinek hasonló tapasztalat?Esetleg javaslat a megoldásra? Köszönöm !

(#639) dermot109 válasza Zelk 1 (#638) üzenetére


dermot109
tag

Nekem mielőtt meghalt az sd kártya, akkor csinált ilyet.

(#640) Exian válasza dermot109 (#639) üzenetére


Exian
őstag

Nekem is. Igaz másik (de szintén Huawei) telefonban.

(#641) DjShockh89 válasza Exian (#623) üzenetére


DjShockh89
tag

Köszi az infókat!

Egyenlőre nekem nem létszükséglet!Céges előfizetésem van így plusz előfizetés nálam nem játszik csak, hogy olcsóbban hozzam ki a telefont!
Így is van még 1 hónap a Telekomnál aztán offolom is mert sok értelme nincs!Mindent a céges kárytáról bonyolítok!
Szerintem lecsapok egy Extreme Digital vagy Euronics vételre!Másnem valahol csak lesz akkor akcióban!

Egy jó Spiegen tok és kész is a hűtárs koncepció! :-)

(#642) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

Tudjátok esetleg, hogy mennyibe kerül egy kijelzőcsere hivatalos szervizben? Sajnos párom 5 perce leejtette és pókhálósra tört...holnap érkezik hozzá a szilikon tok. :(

Egyébként szabvány szerint nem kell kibírnai valamekkora magasságból esést? Kb. 80 cenit magasról pottyant le.

[ Szerkesztve ]

(#643) dermot109 válasza Bazsee71 (#642) üzenetére


dermot109
tag

Nem tudom a választ a kérdésedre. De hogy bizonyítod a80 cm-t?

(#644) Exian válasza Bazsee71 (#642) üzenetére


Exian
őstag

Részvétem. Sarkára esett? Akkor törik a legjobban. Ha pofára esik, kevésbé. Sajna ezek már nagyon törékeny jószágok, ennek már a háta is, az is üveg. Nem lesz olcsó az üveg csere... Nagy eséllyel a hátát is le kell szedni hozzá és azt is cserélni kell.

(#645) Bazsee71 válasza Exian (#644) üzenetére


Bazsee71
őstag

Igen, pont úgy landolt. Mérgelődtünk is, mikor kibontottuk, hogy egy szilikon tok nem fért bele az árba. Minden bizonnyal megcsináltatjuk, nincs más út...

(#646) Exian válasza Bazsee71 (#645) üzenetére


Exian
őstag

Amúgy a kijelző + üveg nem drága, 20 dollár. Csak a cserére találj embert. Lányom telefonján 2-szer is csereltem lcd+üveget, de az egyszerűbb eset volt valamivel.

(#647) Bazsee71 válasza Exian (#646) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem szeretném a garanciát elbukni, így azt hiszem marad a hivatalos szerviz.

(#648) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#647) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem fárasztom tovább a topikot, holnap hívom a szervizt, csak még egy kérdés: csak az üveget nem lehet cserélni? Kijelző ép, és minden ponton érzékel.

(#649) Exian válasza Bazsee71 (#648) üzenetére


Exian
őstag

Többnyire ragasztva van a kijelzővel, ezért nem lehet. Az említett lányom telefonja is olyan volt, üveg + lcd párost lehetett csak cserélni, a kettő össze van ragasztva. Ennél a típusnál egyelőre nem tudom, hogyan van.

(#650) Szilágyi84 válasza Zelk 1 (#638) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Nekem is volt ilyen esetem Honor 8-ba sd c 10 kártyával aztán egyszer csak bedöglött mindenem oda lett újra kellett éleszteni. Cseréld le ha nem akarsz hiányt szenvedni főleg ha nincsenek lementve amúgy.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.