Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Darksiders84


Darksiders84
aktív tag

Nekem a notch az elején furcsa volt de nem láttam csúnyának aztán egyre többet látva más lett legalább újabb hatású kinézetre aztán 2 év múlva már lehet ez is unalmas lesz de most teljesen rendben van számomra.

(#302) keszo


keszo
őstag

Az okos tokkal használva, belehet úgy állítani a kijelzőt, hogy amikor lecsukott állapotban van a tok akkor a töltöttségi szint is látható legyen az oldalsávon?

[ Szerkesztve ]

Attila

(#303) donnie.d válasza Fecogame (#298) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Ha tokot teszel rá, máris nem lóg ki :)

(#304) szabyka24


szabyka24
csendes tag

Üdvözletem :)
Ma én is vásároltam egy Huawei Mate 20 Lite telefont Telekomos :) Samsung J5 ről váltottam idág csak Samsung okostelefonjaim voltak!Sok kérdésem volna most :) 1.hogy lehet képernyő fotót készíteni :) 2..email fiókot nem tudom beállítani freemailos és mindig ezt írja ki

[ Szerkesztve ]

(#305) Darksiders84 válasza szabyka24 (#304) üzenetére


Darksiders84
aktív tag

Lehúzod ahol a wifit Bluetooth stb lehet bekapcsolni és ott jobb szélén képernyőkép.

(#306) Genova1983 válasza szabyka24 (#304) üzenetére


Genova1983
tag

Vagy bekapcsoló gomb + hangerő le egyszerre. Érdekes, hogy a bekapcsoló + hangerő fel pedig képernyő videót készít. Nem láttam még ilyet. Nekem is ez az első Huawei-em.

(#307) szabyka24 válasza Darksiders84 (#305) üzenetére


szabyka24
csendes tag

:) Köszönöm szépen :)

(#308) szabyka24 válasza Genova1983 (#306) üzenetére


szabyka24
csendes tag

:) Köszönöm szépen nekem is ez az 1 ső Huaweim

(#309) keszo válasza szabyka24 (#304) üzenetére


keszo
őstag

Képernyő fotó készítése:
amikor beüzemelted a telot, megkérdezte hogy beállítod-e a képernyőkép készítést, ott kilehetett választani a 3 ujjas módszert.

Attila

(#310) keszo válasza szabyka24 (#304) üzenetére


keszo
őstag

"2..email fiókot nem tudom beállítani freemailos és mindig ezt írja ki"

ezt nézted már?

Attila

(#311) riczer válasza keszo (#310) üzenetére


riczer
tag

Ha van gmail címed irányításd át freemailjaidat, én is azt csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#312) keszo válasza riczer (#311) üzenetére


keszo
őstag

Köszönöm.
nekem nincs gondom vele, szabyka24 fórumtársnak próbáltam segíteni

Attila

(#313) Forestjo válasza Genova1983 (#306) üzenetére


Forestjo
senior tag

Igen, a Huawei csinálja már egy ideje ezt a módszert! Örülök, ha ebben is benne van a képernyő videó készítés. Nekem is P9 -Lite-om van, de még a 2016-os verzió, a 2 Gb-al. Ebben is benne volt már. Nagyon szerettem még ezt is, de bizony kevés már a 2 Gb.
Egyszer sehogyan sem tudtam a mobillal készített videóit átküldeni mesengeren,, mert túl nagy volt, vagy ilyesmi (vágni, konvertálni nem tudtam), felvettem képernyő videóval és szépen átment. :)

Holnap jön meg nekem is az új gép, már nagyon várom! A Telekomnál online extra kedvezménnyel, meg egyéb személyes kedvezményekkel jobban jövök ki anyagilag, mint eddig, amíg csak havidíjat fizettem. Most lesz törlesztőrészlet is, de a havidíjjal együtt is kevesebb lesz. Extra készülék kedvezménnyel 43.000 Ft. volt a mobil (ez 22 hónapos részletben). Az új korlátlan havidíj meg 5830 forint. Így 7800 forint most minden.

[ Szerkesztve ]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#314) Forestjo


Forestjo
senior tag

Nekem ez a harmadik Huaweiem, az első típusára már nem is emlékszem. De mindegyikkel meg voltam elégedne a saját korában. Én nem vagyok egyik márkának sem elkötelezett rajongója - csak hogy bármi áron ugyanazt a márkát válasszam. így már volt sokféle - kezdve az 1995-ös Bosch-al, ami már csak úgy volt üzemkész, ha összegumiztam, vagy összenyomtam, mert az aksija nem illeszkedett jól. :)

Most is csak azért vettem ezt meg, mert nagy és jó minőségű a kijelző, valamint benne van legalább a 4 Gb memória. Meg persze a nagyon kedvezményes ár, mert ennek a duplájáért, vagy triplájáért biztos nem veszem meg. A páromnak Xaomi Redmi 5 plus-t vettem, nagyon tetszik neki és nekem is, de a Telekomnál most ez volt a legnagyobb és legolcsobb vétel. Nem mellesleg ismertem a Huaweit, tudtam hogy jó minőséget gyárt!

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#315) keszo válasza Forestjo (#314) üzenetére


keszo
őstag

Szia!

Én meg pont Xaomi Redmi 5 plus-ról váltottam erre. Nem bántam meg.

Attila

(#316) tutis


tutis
őstag

kérdésem lenne a telóval kapcsolatban: kamera szoftverben lehet állítani szín telitettséget?
Főleg a szelfi kamerája nagyon élettelen képeket készít, gyenge színvilágú. esetleg valamelyik más kamera szoftver megoldja a problémát?

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#317) Forestjo válasza keszo (#315) üzenetére


Forestjo
senior tag

Ami gondolom azt jelenti, hogy ez attól bizony jobb, erősebb, holott azért nagyon jól használható az is. Persze egy bizonyos kategóriában sok szubjektív szempont alapján minősít az ember, de hát a Redmi 5 + nyilván elmarad bizonyos dolgokban a Huaweitől. A RAM-ban, vagy a prociban pl.

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#318) ozakila


ozakila
tag

Üdv! Most váltottam Redmi 5 plus-ról,a Miui 10-ben lévő gesztusvezérlés Nekem nagyon hiányzik. Olvastam hogy az Emui 9-ben benne lesz,ez a telefon meg fogja kapni?

(#319) szabyka24 válasza keszo (#312) üzenetére


szabyka24
csendes tag

Köszönöm szépen sajnos email freemailra nem sikerül belépnem nem tudom miért minden ugyan az mint a régi telcsin arról másoltam ki az adatokat!

(#320) keszo


keszo
őstag

Most kaptam egy sms a Telekomtól:

Kedves Ügyfelünk! Már az Ön telefonján is elérhető új 4G hang szolgáltatásunk, mellyel a jövőben gyorsabb hívásfelépüléssel, HD hangminőségben telefonálhat és akár hívás közben is használhatja a 4G mobil internetes szolgáltatást. Az aktiváláshoz kérjük, indítsa újra mobiltelefonját.

Ez megtörtént.
Észre kellene vegyek valami szemmel látható változást is? Esetleg valami fel kellene bukkanjon az értesítési sávban?

Attila

(#321) bubus66 válasza keszo (#320) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia!

Nem kell semmit sem csinálni a custom patch amit települ abban benne van a Beállítások/Vezeték nélküli és egyéb hálózatok/Mobilhálózatok/VoLTE Hívások itt kell bekapcsolva lennie.

DT.HUN.8.2.0.108(CT) ez tartalmazza a beállításokat is.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#322) keszo válasza bubus66 (#321) üzenetére


keszo
őstag

Kösz.

Akkor ez az egyéni verzió most települt fel?
Viszont ez a VoLTE hívások eddig is engedélyezve volt, de az Előnyben részesített hálózati üzemmódban nem változott semmi és meg sem jelent.

Attila

(#323) bubus66 válasza keszo (#322) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nem az egyéni verzió az ugyan úgy települ mint az OTA frissítés.. Abban az esetben kell neked aktiváltatnod, ha nem a Telekomnál vetted.

DT.HUN.8.2.0.108(CT) (viszont ez telepít 5 db Telekom alkalmazást meg csengő hangot is) Megtudod nézni, hogy van neked ilyen így. Beállítások/Rendszer/Telefon névjegye/Egyéni verzió ott kell szerepelnie.

Előnyben részesített hálózati üzemmódban és itt minek kellene meg jelennie? Ha 4 G-re teszed és netezel akkor a telefon nem fog visszaállni 2G hívásközben, hanem marad 4G röviden ennyit a Beállítása az előbbinél történik máshol nincs.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#324) keszo válasza bubus66 (#323) üzenetére


keszo
őstag

Bocs, akkor próbálom egyértelműbben:

"DT.HUN.8.2.0.108(CT) (viszont ez telepít 5 db Telekom alkalmazást meg csengő hangot is) Megtudod nézni, hogy van neked ilyen így. Beállítások/Rendszer/Telefon névjegye/Egyéni verzió ott kell szerepelnie."
Nálam ez nem hozott változást mert első beüzemelés óta így van, itt azóta sem változott semmi.

"Előnyben részesített hálózati üzemmódban és itt minek kellene meg jelennie? Ha 4 G-re teszed és netezel akkor a telefon nem fog visszaállni 2G hívásközben, hanem marad 4G röviden ennyit a Beállítása az előbbinél történik máshol nincs."
Ennél meg azt gondoltam, hogy megjelenik egy VoLTE lehetőség is amit pluszba kikel jelölni.

De köszönöm szépen a felvilágosítást már mindent értek :R

Attila

(#325) bubus66 válasza keszo (#324) üzenetére


bubus66
nagyúr

Csak a 4G fog megjelenni az értesítési sávban 4G Hanghívásakor.

Itt egy kis olvasmány

[link]

Nálam ez nem hozott változást mert első beüzemelés óta így van, itt azóta sem változott semmi.

Már hogyne változott volna meg hiszen az telepítette neked a VoLTE szolgáltatás beállításait. Azt, hogy te nem látod azért az még működik..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#326) gthomma


gthomma
senior tag

Sziasztok!
Máté 10-rő 20-ra csuhajja ! :)

A kilences frissítés mikorra várható?

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#327) gazee


gazee
tag

Sziasztok.
Ez tudja az 5Ghz wifit?
Köszönöm

(#328) keszo válasza gazee (#327) üzenetére


keszo
őstag

igen

Attila

(#329) gazee válasza keszo (#328) üzenetére


gazee
tag

Köszönöm!

(#330) Fecogame válasza donnie.d (#303) üzenetére


Fecogame
veterán

Ez esetben viszont miért is veszek vékony telefont? :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#332) arabus


arabus
addikt

Ja jött frissités.
Most telepűl.

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#333) matex


matex
tag

Egy kicsit csalódott vagyok, hogy nem jönnek a frissítések. A 1,5 éves P10 Lite-om havonta kap frissítést, addig ez még mindig augusztusi biztonsági frissítésen van. Pedig van már 130-as, 134-es frissítés is. Jelenleg 110-en van. Függetlenül vettem a Médiában, ennek ellenére a Vodafone ráerőltetett egy egyéni verziót is magának, nem lehetett kikerülni.

(#334) arabus válasza matex (#333) üzenetére


arabus
addikt

Másfél hónap alatt négy jött!
Már megjött a 130-as.

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#335) matex válasza arabus (#334) üzenetére


matex
tag

Vásárlást követően nekem is érkezett kettő, de azzal is még 110-en vagyok.

Neked mi a Build-számod?

(#336) arabus válasza matex (#335) üzenetére


arabus
addikt

8.2.0.130

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#337) Darksiders84 válasza arabus (#336) üzenetére


Darksiders84
aktív tag

Én is ma kaptam meg amúgy Edigitalban vettem.

(#338) arabus válasza Darksiders84 (#337) üzenetére


arabus
addikt

Super night mode-t nézted mi lehet?

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#339) Darksiders84 válasza arabus (#338) üzenetére


Darksiders84
aktív tag

Azt írta hogy jobb éjszakai képek de én nem tapasztalom ezt. Emlékszem Honor 8-nál tényleg javították frissítéssel a kamerát de mostanában csak írva van észrevenni nem igazán lehet.

[ Szerkesztve ]

(#340) donnie.d válasza matex (#333) üzenetére


donnie.d
aktív tag

És miért is?
Ha nem hozott új funkciót a frissítés, és a telefon hibátlanul működik, akkor miért van mindenki rákattanva, hogy frissüljön a telefon, ha használható?
Egyébként nem egyszerre kapja meg mindent, és IMEI szám alapján történik a szórás.

(#341) sepyi


sepyi
aktív tag

Nagyon nem vagyok képben. Lenne egy kérdésem. Le lehet takarítani a szolgáltatói szoftvert root nélkül? Ha jól emlékszem először megkérdezte, hogy telepítheti-e. Balga módon engedélyeztem. De ha van rollback...?

[ Szerkesztve ]

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#342) keszo válasza sepyi (#341) üzenetére


keszo
őstag

Erre a "Futótárs" és a többire gondolsz, ha igen, simán.

Attila

(#343) sepyi válasza keszo (#342) üzenetére


sepyi
aktív tag

Nem. Én magára a firmware verzióra. A telefon névjegy legalsó menüpont.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#344) bubus66 válasza sepyi (#341) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia!

RollBack az nincsen mivel eddig csak egy verzió volt ki adva. Azt a Telekom adja ki ha VoLTE-t frissíti vele, az 5 app-ot amit feltesz törölheted, meg a csengőhangot és a értesítési hangot állítja át.

Mivel OTA-ként települ ezért root nélkül nem tudod ki törölni.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#345) fclub


fclub
tag

Ez a beállítás pontosan mit is jelent? Mi változik, ha átírjuk az értéket?

És az mitől van, és meg lehet-e szüntetni, hogy ha belépek mondjuk a fáljkezelőbe, ott megnyitok egy fotót(a fehér hátterűeknél pl. képernyőkép észrevehetőbb), akkor egy kicsit visszavesz a fényrőből, aztán amikor bezárom a fotót, újra erősebb lesz a fényerő.
Nincs automatán a fényerősségem és a külső fényviszonyoktól független a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#346) sepyi válasza bubus66 (#344) üzenetére


sepyi
aktív tag

Szomorú. Nekem a voda telepítette a starságait. El is lennék vele, de most frissítéseknél várni kell a szolgáltatóra és pont nem a voda sieti el a kiadást. És igazán nem is a verzió frissítés a lényeg, de a biztonsági frissítések sem jönnek.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#347) bubus66 válasza sepyi (#346) üzenetére


bubus66
nagyúr

Annak semmi köze a frissítésekhez, ha független a telefon.. A FF-l fel frissítettem anno a P20 Litet és (én mindig csinálok FR-t) utána ugyan úgy telepítette, sőt volt olyan, hogy megkaptam a függetlenre a frissítést a custom patch meg 1 héttel később jött

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#348) sepyi válasza bubus66 (#347) üzenetére


sepyi
aktív tag

Na akkor ezt vegyük át mégegyszer. Ha jól értem, akkor a voda is független készüléket árul. ( ezt egyébként az ügyintézö is mondta, aki a szerződéshosszabbítást csinálta). És hiába tolta rá a szolgáltatói szoftverét OTA-n a telora a független frissítéseket ezután is meg fogom kapni. Jól értelmeztem, amit írtál?

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#349) dermot109


dermot109
tag

sziasztok csak nekem tűnik gyengének az értesítési LED, és én érzem úgy hogy smsről semmilyen jelzés nincs a lezárt a telon .

[ Szerkesztve ]

(#350) bubus66 válasza sepyi (#348) üzenetére


bubus66
nagyúr

Én egy szóval sem mondtam azt, hogy a Voda független árul, de van rá lehetőség, hogy meg lehessen nézni.

Itt meg találod, hogy hogyan. lehet megnézni, hogy függő vagy független.

Igen jól értelmezed de csak akkor ha független.

Ezt meg hagyjuk, hogy az ügyintéző azt mondta. A Telekom webshopba csak simán függetlennek, és 4G+ használatra alkalmasnak van írva a Mate 20 Lite a Számlán és a garancia jegye a fentieken kívül meg DS is szerepel.. Tehát erről ennyit..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.