Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Exian válasza savliget (#550) üzenetére


Exian
őstag

És tényleg! Alul a gombsáv villog vagy mi. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#552) gazee válasza Szilágyi84 (#546) üzenetére


gazee
tag

Igen ez az.. Telenornál még nem megy VoLTE...
Nem mintha ezért álmatlanul forgolódnék csak kivi voltam.
Köszönöm

(#553) jatszo válasza savliget (#550) üzenetére


jatszo
aktív tag

Szia! Milyen build-en vagy? Én 134-en, és nincs ilyen hiba, se ébresztő, se naptár esetén.

[ Szerkesztve ]

(#554) savliget válasza jatszo (#553) üzenetére


savliget
tag

Szia!
Ez lehet az. Nekem vodás 110

(#555) Exian válasza jatszo (#553) üzenetére


Exian
őstag

Nekem telekom, szintén 134 és van ez a jelenség, de hozzá teszem, nem olyan feltűnő ám, figyelni kell nagyon, hogy lássad. Először én se lattam, csak max fényerőn és csak ha nagyon figyeltem.

(#556) savliget válasza jatszo (#553) üzenetére


savliget
tag

Most neztem a Mediamarktban. Azok is mind villogtak 104-es build. Vajon vodásra mikor jön frissítés? A p20 vonalon és a Mate20 esetén nem volt ilyen. Mondjuk ott más az os és az emui verziószáma

[ Szerkesztve ]

(#557) Exian


Exian
őstag

Más: okostokot használok. Be lehet valahol/valamivel állítani, hogy becsukott állapotban az infó sávban mutassa az értesítéseket? Gmail, Facebook, stb. A régi telefonom okostokja mutatta a kis ablakban az értesítések kis ikonjait. Ez hiányzik kicsit. Mármint nem folyamatosan, hanem amikor kinyitás nélkül felébresztem a telefont a bekapcs gombbal vagy az ujjlenyomat olvasóval.

(#558) evo87 válasza Exian (#557) üzenetére


evo87
őstag

Ez engem is érdekel. Csak hogy értesítési ikonokat pakoljon ki... nekem már az elég volna... vagy ha zárképernyős értesítés be van állítva akkor kiteszi?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#559) Exian válasza evo87 (#558) üzenetére


Exian
őstag

P20 Lite videóban azt mondják, hogy nem tud ilyesmit kijelezni. Kar érte. Mondjuk nem értem miért, ez csak szoftvetes dolog lenne, sokaknak hiányzik, mondja is a videóban a tesztelő. Biztos könnyen megoldgató lenne. Esetleg kellene többen jeleznünk a Huawei felé a problémát. Hátha javítanák egy rendszerfrissítésben. Vagy túl naiv vagyok? :)

(#560) Darko


Darko
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem telekomtól egy ilyen készüléket, és szeretnék hozzá előre rendelni egy tokot illetve fóliát, hogy amikor megérkezik akkor már rögtön rá tudjak rakni valamit. Szilikon tokra gondoltam elsőre, csak attól tartok hogy a hátsó lencse az kilóghat vékonyabb tokokból. Kell ettől tartanom, vagy nem lóghat ki semelyik tokból sem, illetve tudtok ajánlani valamilyen clear tokot illetve üvegfóliát hazai shopból vagy Kínából vagy valameliyk eu-s lerakatból. Átlátszó keményebb tok is szóba jöhet, ami megvédheti az esetleges eséstől is.

Előre is köszi!

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#561) savliget válasza Exian (#555) üzenetére


savliget
tag

Valami szoftveres gond lehet, mert ha a kisegítő lehetőségeknél bekapcsolom a színkorrekciót valamelyik színtévesztés javítására, akkor megszűnik a villódzás. Talán egy frissítés megoldja :)

(#562) Exian válasza Darko (#560) üzenetére


Exian
őstag

Tokból én gyári okostokot rendeltem. Meg érdekességképpen egy ilyen előlapot fólia helyett, fogalmam sincs, milyen lesz :D

Szilikontokot meg ilyet fogok rendelni, mert nem mindig prakrikus a flipes tok.

(#563) keszo válasza Darko (#560) üzenetére


keszo
őstag

Tokot ezt vettem
üvegfóliát meg ezt
szerintem ezek is tljesen jók

Attila

(#564) Darko válasza Exian (#562) üzenetére


Darko
senior tag

Az okostok jópofa, de gondolom csakis kijelzővédővel érdemes használni. Kezdésnek jó lesz ez a szilikon tok is, és majd meglátjuk. Valószínűleg több fajtát is veszek tokból is és fóliából, később is jó lesz majd.

keszo: az üvegfólia teljesen lefedi a kijelzőt? Kicsit görbül a kijelző ha jól tudom, követi a fólia? Nem lett buborékos?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#565) Nagya21 válasza Darko (#564) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Tegnap vettünk a Zasszonynak telót a Vodánál, ott vettünk rá gyári szilikon tolkot 2eze5cáé, van pereme a toknak hátul, nem ér le a kamera.
Más tészta, hogy a kinai viszonylatban kurv@drága, de gyári és azonnal rátehettük.
A hozzáadott fólia sem rossz, míg megnem jön az üveg addig sztem bőven jó leszen.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#566) keszo válasza Darko (#564) üzenetére


keszo
őstag

Nem követi, a tok és a fólia között olyan 2-2mm hézag maradt.

ha tiszta felületre rakod, és középen finoman megnyomod a széléig szépen rásimul, úgy hogy sajátmaga a fólia préseli ki a levegőt.

[ Szerkesztve ]

Attila

(#567) Exian válasza keszo (#566) üzenetére


Exian
őstag

Amit linkeltem, ILYEN "fóliát" rakott már valaki? Ez elvileg teljesen lefedi az üveget, hajlított körbe a széle.

Igazából valami ilyesmi lenne a legjobb, nagyon nagyon nem szeretem, amikor egy fólia (akár üveg, akár sima) nem fedi teljesen az üveget/előlapot.

Ha ez olyan, ahogyan a képeken látszik, akkor nagyon tuti lenne. Kérdés, hogy tényleg ilyen e... de elvileg igen, az van írva, hogy "Full care" és "Rounded", vagyis hogy teljesen lefedi és lekerekített.

Ez másik típushoz van, de gyakorlatilag olyan, mintha még egy komplett üveg előlap kerülne a készülékre:

[ Szerkesztve ]

(#568) evo87


evo87
őstag

Tokok... én az alábbiakat vettem és használom:
- gyári fekete magic tok: éppen szintben van a kamerákkal, kellemes anyagú, puha, nem csúszik, jó
- gyári szilikon tok: jobban körbeöleli a telefont, alul és felül nagyobb a takarása, egyértelműen magasabb mint a két kamera, jó és puha, nem csúszik, nekem ez a legszimpibb.
- gyári smart view: ez is tökjó, aki szereti az okostokokat, annak bátran ajánlom, semmi gond nincs ezzel sem. Annyi, hogy az oldaléleket kevésbé takarja.
- nillkin superfrosted: kamerákat ez is jól védi, a rücsis kialakítás miatt talán ezt a legjobb fogni, de alul és felül az oldaléleket ez sem takarja.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#569) jatszo válasza Exian (#567) üzenetére


jatszo
aktív tag

De erre biztos nem teszel tokot, mert felnyomja.

(#570) jatszo válasza evo87 (#568) üzenetére


jatszo
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#571) havelk válasza Exian (#567) üzenetére


havelk
csendes tag

Én ilyet vettem: https://www.ebay.co.uk/itm/192655218193
Nem ajánlom, a fekete rész belóg a képernyőbe.
Az 5D-vel meg az lesz a baj amit már írtak is, tokkal együtt nem hiszem hogy lehet használni. Szerintem a sima átlátszó lesz a legjobb, én abból fogok most rendelni, addig meg vigyázok. :)

[ Szerkesztve ]

(#572) Merseyside


Merseyside
tag

Sziasztok, mától én is a klub tagja vagyok. Samsung Galaxy A5 (2017)-ről váltottam. Hamar belaktam, csak egy dologra nem tudtam rájönni: hogyan lehet megváltoztatni alul a 3 gomb sorrendjét?
Más. Ha valaki nincs megelégedve a fényképek minőségével, rakja fel a Snap Camera alkalmazást.Nekem az eddigi telóimon bejött, jobb mint a gyári appok.

YNWA

(#573) evo87 válasza Merseyside (#572) üzenetére


evo87
őstag

Beállítások/Rendszer/Rendszernavigáció

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#574) Merseyside válasza evo87 (#573) üzenetére


Merseyside
tag

Nagyon köszönöm!

YNWA

(#575) Chrystyn


Chrystyn
tag

Sziasztok ! Tegnaptól én is csatlakoztam a Mate 20 Lite táborhoz :R

(#576) Forestjo válasza Chrystyn (#575) üzenetére


Forestjo
senior tag

Jól tetted! :K

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#577) gazee


gazee
tag

Sziasztok! 😊
2 hónap használat után azt vettem észre hogy lezárt telefonnál valahogy képes random fényképeket készíteni... Van, hogy amikor előveszem-elteszem a zsebembe, de van hogy csak a galériába látom, hogy csinált egy képet.. Ötlet?
Kém telóm van? 😱😀

(#578) myk74 válasza gazee (#577) üzenetére


myk74
senior tag

Igaz nem mate 20 lite, nekem egy régebbi p9 lite van, és ennél ha le van zárva a telefon, a le hangerő gomb 2x megnyomása után azonnal készít egy képet. Lehet ennél is van ilyen funkció. Nálam a kamera, beállítások, ultra fotó címen fut. Nézz rá hátha nálad is van ilyen.

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#579) Exian válasza myk74 (#578) üzenetére


Exian
őstag

Én is erre tipepelek, hogy valami gyorsgomb vagy kombináció miatt lehet, elég nagy eséllyel.

(#580) gazee válasza myk74 (#578) üzenetére


gazee
tag

Basszus, tényleg! Ha a körmeim tépik le akkor sem jövök rá😐
Köszönöm!

(#581) gazee


gazee
tag

Hello!
Erre a telóra tud valaki egy jó "dark mód" -ot?
Köszönöm

(#582) keke69


keke69
őstag

Csak engem zavar az értesítési led halványsága :F ? Világosban észrevehetetlen sötétben is csak alig észrevehető.

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#583) evo87 válasza keke69 (#582) üzenetére


evo87
őstag

Mást is zavar. De sokmindent nem tudsz kezdeni vele. Van olyan teló, amin még ennyi sincs... De tény, hogy ez így semmit se ér... kb mintha ott se lenne.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#584) Exian válasza evo87 (#583) üzenetére


Exian
őstag

Amióta okosórát használok (~2 éve), engem nem zavar a hiánya vagy halványossága :) Az órán látok minden értesítést, emiatt sokkal ritkábban nyúlok a telefonhoz, csak akkor, ha fontos dolog érkezik. Mondjuk tény, hogy jobban is megcsinálhatták volna, ha már egyszer raktak bele pilácsot. Szerintem nem gondolták át eléggé, illetve nem tesztelték megfelelően, vagy csak rámondák, hogy "jóleszazúgy".

(#585) keke69 válasza evo87 (#583) üzenetére


keke69
őstag

Esetleg szoftveresen tudnának állítani rajta ha akarnának?

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#586) evo87 válasza keke69 (#585) üzenetére


evo87
őstag

Nem. A hangszórórács mögött van, az árnyékolja a led fényerejét szerintem leginkább.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#587) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!
FTP kapcsolatot hogyan lehet (külső program) nélkül létrehozni ezen a telefonon a számítógéppel (Total Commender)?

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#588) Exian válasza keke69 (#587) üzenetére


Exian
őstag

Ha csak letölteni akarsz, akkor siman Chrome böngészőben, én azzal szoktam, pl. ftp://ftp.fsn.hu

Feltöltéshez igen, Total Commander vagy ES File Explorer, ami nekem bevállt.

Ja saját számítógépről/gépre? Ahhoz egyszer kell a gépre egy ftp szerver program, a telefonra meg az említett alkalmazás egyike.

[ Szerkesztve ]

(#589) keke69 válasza Exian (#588) üzenetére


keke69
őstag

Köszi!
Csak azért kérdeztem mert az előző telefonom (Redmi note 4) gyári fájlkezelője alapból tudta, és gondoltam csak nem találom!
Más. Voltak app-ok amikhez kellett a root, ezt a telót lehet majd rootolni vajon?

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#590) punky10 válasza keke69 (#589) üzenetére


punky10
addikt

Persze.Csak amíg a Xiaomi a bootloader nyitása után még garanciás maradt,a Huaweinél már ugrik a garancia... :(((

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#591) keke69 válasza punky10 (#590) üzenetére


keke69
őstag

Hát ez elég szomorú :(((
Mondjuk a xiaominál kellett bootlodert nyitni a twrp felrakásához is.
De ezek után félve kérdem, hogy TWRP-t sem lehet feltenni erre a telóra?

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#592) Chrystyn


Chrystyn
tag

Sziasztok ! Miért nem látja a számítógép a telót ?

(#593) Nagya21 válasza Chrystyn (#592) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Fejlesztői beállítások, usb hibakeresés bekapcsolása, és látja...….
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#594) punky10 válasza keke69 (#591) üzenetére


punky10
addikt

Aránylag új vagyok én is a Huawei telefonokkal kapcsolatban,én is Xiaomiról váltottam.Nem volt azzal semmi bajom,kaptam egy jó ajánlatot,kíváncsi voltam,váltottam.
De rendszeresen látogatom a P20,Mate10,Mate 20,P Smart és ezt a topicot,és valahogy nem repkednek a HSZ-ek a TWRP-vel kapcsolatban.Szerintem itt is nyitni kell.
Viszont itt nincs akkora közösségi támogatás,mint a Xiaominál,valószínűleg pont amiatt,hogy kevesen nyitják a garancia miatt a BL-t.
Fizetős megoldás van,de a Xiaominál tapasztalt ingyenes ,egyszerű megoldást itt el kell felejteni... :((

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#595) Exian


Exian
őstag

Nem kimondottan Mate 20 Lite kérdés, ezért OFF-ba rakom, de hátha tud valaki javasolni a kérdésemre valamit.

Szóval. A lépcsőházunkba ILYEN kis nyavajával lehet bemenni, ez nyitja a mágnes ajtót. Létezik olyan alkalmazás, amivel megoldható lenne a telefonnal (NFC) való nyitást? Vagy ebben más fajta chip van, ami nem NFC kompatibilis? Jó lenne, mert a telefon mindig kéznél van (zsebemben), a kulcs viszont általában táska mélyén...

Tud valaki erről valamit? Ha tudja ezt a telefon, melyik alkalmazás lehet jó?

[ Szerkesztve ]

(#596) gazee válasza Exian (#595) üzenetére


gazee
tag

Szia. Én úgy tudom, hogy "ezek" passzív elemek. Fel vannak programozva, és annyi... De biztosat nem tudok

(#597) evo87 válasza Exian (#595) üzenetére


evo87
őstag

Nekem is ilyen van, ez ilyen RFID cucc, ha jól tudom, az NFC más kategória.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#598) Exian válasza evo87 (#597) üzenetére


Exian
őstag

Jah. Csak ugye az érintéses fizetés ugrott be rögtön, hogy ahogyan az működik, úgy ez is működhet. Aztán persze lehet, hogy ha valahogy fel lenne programozva a kapukód, és lenne hozzá alkalmazás, ami küldeni tudja NFC-n, akár még működhet is, csak az is valószínű, hogy a kaputelefon nem tud mit kezdeni az NFC-s jellel, ahogyan írtad.

(#599) keke69 válasza punky10 (#594) üzenetére


keke69
őstag

Köszönöm az infót, kicsit letörtem! Xiaomi nekem is bejött szerettem, de gondoltam váltok hátha, eddig ezeket az apróságokat leszámítva nem bántam meg de ha magamba nézek és őszinte akarok lenni olyan nagyon jól sem jártam :)
Jó ez a telefon, nincs vele igazából nagy gond csak inkább kisebb bosszantó apróságok. De hát helyik telefonnal nincsen, bár ezt inkább csak a közép kategóriára tudom mondani mert arról van tapasztalatom.
Majd biztosan később csatlakozik egy-két guru aztán felpezsdíti ezt a topikot is!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#600) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!
Abban tud valaki segíteni hogy a telefonra letöltött fájlkezelő(ES File Explorer) és a számítógép (Total Commander) között hogyan tudok FTPkapcsolatot létesíteni?

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.