Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) Balcsix válasza juvegamer (#4100) üzenetére


Balcsix
senior tag

Hát ez tőled függ, hogy mik az igényeid, mennyi a keret stb...
De a legfontosabb, hogy ha van rá lehetőséged menj el olyan helyre/helyekre, ahol végig tudod próbálni őket (Media Markt, Alza raktár, stb...), olvass teszteket, és amelyik a legjobban tetszik neked azt válaszd!

(#4102) Gömbike válasza juvegamer (#4100) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ugyanez a dilemmàm nekem is.

A céges samsungom egy rakás sz@r, gyötrelem vele dolgozni. Nyilván nem felsőkategóriás az igaz, de maga a rendszere is egy borzalom.

Ezért a következő döntést hoztam: Ezt használom, amíg működik, azután veszek egy almát, nyilvàn nem a legújabb kiadást ;] . Nem tetszik a többi gyártó felülete, így miután ipad-ot használok, megpróbálom telefonban is.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#4103) Atlantis válasza juvegamer (#4100) üzenetére


Atlantis
veterán

Xiaomi-t vettem apósnak, szintén Mate 20 Lite után...mivel mindkettőt nekem kell menedzselni és alapvetően jómagam almás vagyok 10+ éve, nekem a MIUI rendszer jobban be is jött, mint a Huawei féle megoldás. Samsung egyrészt pofátlanul drága, nejemnek cégesben az van, látom, hol tart a One UI és lehet szintén az almás "alapvér" miatt, de saját pénzt (pláne ennyit) nem adnék érte, ár/értékben a Xiaomi jobb...persze mindez csak egy vélemény és szigorúan szerintem.

Szóval ha gondolod, nézz körül a kínaiaknál, kismillió telefonjuk van, érzésre egy véletlen-generátorba betették az összes alkatrészüket, ami csak raktáron van és időnként megnyomják a gombot, ami kiad egy kombinációt és abból lesz egy telefonjuk... :) egy katyvasz az egész modellszámozásuk, de biztos találni megfelelő kombinációt.

+ mivel a Huawei révén a kínaiak már úgyis tudnak rólad mindent, Xiaomi-val nem kell egy újabb országnak kémkednie utánad. :DDD :))

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4104) Balcsix válasza Atlantis (#4103) üzenetére


Balcsix
senior tag

Az első bekezdéseddel egyet értek, de miről beszélsz a 2.-ban, illetve a 3.-ban?
Egyik gyártó sem csak úgy "bele dobálja véletlenszerűen" az alkatrészeket, ezt nem tudom honnan szedted. Amikor még nem volt ekkora vállalat sem a Xiaomi, sem a Huawei, akkor valóban több alkatrészt "kukázott" össze más gyártóktól, de ma már ez nem teljesen így van. Mostanság eléggé fordult a kocka, és sok más gyártó kopogtat náluk a különféle technológiákért...
Illetve ma már az figyel meg aki akar, szóval ezen mérlegelni szerintem hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#4105) Atlantis válasza Balcsix (#4104) üzenetére


Atlantis
veterán

Ehh... :W

Un. irónia volt: a másodikban arra céloztam, hogy olyan a Xiaomi választéka és az átfedés a telefonjaik között, mintha egy random generator dobálná össze nekik az aktuális alkatrészekből.

A harmadikat nem kell kommentálnom, ugye, látszik az írásom végén az két kis színes vacak, az minden elmond.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4106) juvegamer válasza Atlantis (#4103) üzenetére


juvegamer
tag

Köszi a választ. Én is a Xiaomira gondoltam egyébként.
Amúgy most a napokban jött valami frissítés. Mindenki magkapta?

(#4107) Balcsix válasza Atlantis (#4105) üzenetére


Balcsix
senior tag

Azért nem jött át az irónia, mert régen megállta helyét az írásod, de ma már tényleg eléggé felfejlődött minden téren a márka. :)

A harmadik bekezdés vége teljesen elkerülte a figyelmem, illetve elég figyelmetlenül olvastam a hsz-ed, mert most olvasva teljesen máshogy jön le az egész írásod. Kicsit kapkodtam, bocsi. :))

#4106juvegamer
Eléggé nagy a Xiaomi választéka, biztosan találsz magadnak megfelelőt. A Huawei-em előtt egy RN2-m volt és nagyon szerettem. Azóta volt dolgom rövidebb ideig több Xiaomival is, és hát nem vagyok benne biztos, hogy ha cserélem a Mate 20-at, akkor a következő is Huawei lesz. Eléggé bejön jelenleg 1-2 készülék a Xiaomi kínálatából is... bár egyelőre teljesen meg vagyok elégedve a jelenlegivel is.

[ Szerkesztve ]

(#4108) orosziem81


orosziem81
tag

Üdv a kedves fórumozóknak!

Az édesanyámnak van egy Huawei Mate 20 Lite készüléke ami beázott. Kiszárítás után a mikrofon szakadozva továbbítja a hangokat.
Vettem hozzá új töltőcsatlakozót (ezen van a mikrofon) de ugyanúgy szakadozva továbbítja a beszédet.
Összehasonlítottam a két PCB-t és jelentős a különbség az útvonalak kialakításában és az alkatrészek jó része ami a régin van, az újon nincs.
Aztán vásároltam egy másik PCB-t is nevesebb helyről, de az is ugyan ilyen.

Van valaki hasonló problémával esetleg? Illetve aki ilyen problémát megoldott?

(#4109) gazee


gazee
tag

Sziasztok!
Elbúcsuzom,kezdett haldokolni a teló..
Akksi puposodás kinyomta enyhén a hátlapot....10 ropi egy akksi.
Olyan szinten belassult,hogy a play áruházat alig nyitja meg....
Frissítés juni óta semmi....
Persze lehetne még mokolni vele de 3 évesen ennyi....
Oneplus 8t a váltás!
Hát jó teló ehez nem fér kétség!kamerában a mate azért klaszisokkal jobb!
További szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#4110) Lauda


Lauda
félisten

Helló!

Szeretnék vásárolni egy normálisabb autós töltőt a telefonhoz. Tudnátok ajánlani modelleket?

Köszönöm szépen!

(#4111) old-dog


old-dog
aktív tag

Sziasztok!
Látom behalt a topic. Nekem még több mint 3 év után is működik a teló. Igazából még gyors is igaz naponta tölteni kell. Maradok ennél amíg bírja. Üdv akik ezt a telót használják. :)

(#4112) Gömbike válasza old-dog (#4111) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nekem is tökéletesen működik, bár néha belassult. újraindítás megoldotta. Tettem bele társkártyát és tartalèk telefonként marad. Gyári okostokban használtam, 3 év után is makulátlan.

A vejkótól kaptam egy XR-t, ami szintén már 3 éves, az lett az utód. Az meg teljesen egy húron pendül az ipad-dommal, s telefon marad mèg további 3 évig.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#4113) Balcsix válasza old-dog (#4111) üzenetére


Balcsix
senior tag

Nekem is tökéletesen működik még, az akku kapacitás sem számottevően csökkent az eredeti állapotához képest.
Én teljesen meg vagyok vele elégedve a mai napig. :)

[ Szerkesztve ]

(#4114) juvegamer


juvegamer
tag

Na, akkor én is csatlakozom az előttem szólókhoz. Nekem is teljesen jól működik a teló pedig lassan 3 éves lesz.. Két napot normál használattal kibír. Persze néha előfordulnak lassulások de alapvetően még most is jól használható. Nem is tudtam a mai napig eldönteni, hogy lecseréljem-e, úgyhogy egyelőre marad.

(#4115) Gömbike válasza juvegamer (#4114) üzenetére


Gömbike
senior tag

Sajnos nincs alternatíva. A droid gyártók ebben az árfekvésben ezt a minőséget és tudást nem akarják odaadni.

A Huawei a korlátok miatt nem tud gyártani európai felhasználóknak telefont.

Más gyártó droidos telefon csodái nevetségesek, persze az árfekvést szem előtt tartva, így kihasználva a vejkó ajándékát, áttértem ios-re.

Messze felülmúlta az elképzeléseimet, más op. rendszerrel kapcsolatban. Egyszerű mint a faék és minden nap ugyanolyan stabil és gyors. A bónusz, hogy az ipad-emmel is tudok telefonálni és minden alkalmazás, program, beírás, stb. tükröződik benne. :DD

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#4116) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Tudtok javasolni olyan céget, akik garanciafutárral elviszik a telefont és kicserélik benne az akkumulátort és gyári akksit tesznek bele?

Ők pl? okostelefonszerviz.hu

(#4117) myk74


myk74
senior tag

Én is több mint 3 éve használom. Hibátlan. Igaz egy akku cserém volt már mert felnyomta a hátlapot, de gyári szervízben fél nap alatt orvosolták.
Nem is tudom mire váltanék ezután.
70000ft ért vettem anno újjonan, most max 120-at szánnék rá. Üveg hátlapot imádom, kamera még mindig elfogadható egy mobilhoz képest.
Tokban hordom és még mindig baromi szép telefon szerintem.
4/64 még mindig elég a napi dolgokhoz, nekem.
Sok mostani telefon sem tud többet ennél, pedig ez nem mai gyerek. Kár a Huawei - ért.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#4118) Gömbike válasza myk74 (#4117) üzenetére


Gömbike
senior tag

Én is ebben a dilemmában voltam, de a gyerekek megoldották.

Kaptam tőlük egy XR-t, ami igaz, hogy 3 éves, de szerintem engem még 4-5 èvig kiszolgál. Folyamatosan kapja a frissítést, víz és porálló, stb, stb, ….

A feleségem samut használ, az S szériát, de szerintem a Huawei rommá veri bármikor a samut.


Ha egyszer a Huawei visszatér hozzánk, az elsők között leszek, akik megvásárolják.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#4119) Balcsix válasza Gömbike (#4115) üzenetére


Balcsix
senior tag

"A Huawei a korlátok miatt nem tud gyártani európai felhasználóknak telefont."

Ezt pontosan hogy érted? Az amerikai szankciók ellenére továbbra is forgalmazzák Európában a Huawei készülékeket/eszközöket.
Amennyiben nem létjogosultság a GApps, akkor minden további nélkül teljes mértékben ki tud szolgálni (bár a GApps problémára is vannak már kerülőutak, megoldások...).

"Ha egyszer a Huawei visszatér hozzánk..."

Tényleg nem bántásból írom, és csak lehet hogy én maradtam le valamiről, de mit jelent pontosan, hogy "visszatér hozzánk"?
Jelenleg is elérhető Mo.-n a Nova sorozat és például a P sorozat is.
Megemlítve például a P50 PRO-t, elég tetszetős darab, amelynek ráadásul a flagship készülékek között is például elég kiemelkedő kamerája van a mai napig, de más egyéb dolgokban sincsen túlságosan lemaradva a konkurensektől.

Válaszolva arra, hogy mire váltanék ha váltanom kellene. Tökéletesen egyetértek azzal, hogy a kategóriában sok mostani telefon sem nyújt sokkal többet ennél.
A jelenlegi piacot nézve vagy maradnék a Hua-nál és váltanék feljebb kategóriát, vagy valamelyik középkategóriás Xiaomit választanám.

(#4120) Gömbike válasza Balcsix (#4119) üzenetére


Gömbike
senior tag

Időközben megkövetelek, s nem fogok op. rendszert váltani.

Annyira bejött az ios, hogy maradok annál. Mivel az ipad-emmel teljesen egyetértenek🤣, a droidot elengedem.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#4121) Balcsix válasza Gömbike (#4120) üzenetére


Balcsix
senior tag

Abban egyetértek, hogy az XR egy nagyon jó kis készülék a mai napig, nekem is volt lehetőségem használni egy kis ideig, de nekem nem jön be a rendszer. :(
Illetve ha van más iOS-es eszközöd is, akkor tényleg nagyon jó a "cross platform" dolog.

Viszont azért írtam az előző hsz-t, mert azt hittem hogy lemaradtam valamiről a Huawei-el kapcsolatban.

(#4122) potyi23


potyi23
senior tag

hali. Hivast valahogy feltudom vetetni ? vagy kell feltennem valami appot?

(#4123) myk74 válasza potyi23 (#4122) üzenetére


myk74
senior tag

Én ha beszélek nekem ott van a felvétel ikon.
Tehát ha felveszi a hívott fél vagy én, akkor tudom rögzíteni a hívást. Gyári minden.

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#4124) potyi23 válasza myk74 (#4123) üzenetére


potyi23
senior tag

hmm.sajnos nekem az nincs ott.. Emui 10.0.0.290 :F

(#4125) myk74 válasza potyi23 (#4124) üzenetére


myk74
senior tag

Igen ez van.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#4126) gazee


gazee
tag

Hello!Bizt frissítés mikori az utolsó?
Vagy a szoftver?
Köszi

(#4127) juvegamer válasza gazee (#4126) üzenetére


juvegamer
tag

Nekem 10.0.0.290 a szoftver de az enyém vodás.
A biztonsági javítás 2021 szept. 1

(#4128) myk74 válasza juvegamer (#4127) üzenetére


myk74
senior tag

Az enyém ugyan ez. Telenor.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#4129) gazee


gazee
tag

Akkor erre már semmi nem fog jönni....🫤

(#4130) myk74 válasza gazee (#4129) üzenetére


myk74
senior tag

Nem igazán! Viszont nekem így is tökéletesen működik!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#4131) Lauda válasza myk74 (#4130) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam 8.1 - es android van fent. Hibátlan a telefon a mai napig.

(#4132) myk74 válasza Lauda (#4131) üzenetére


myk74
senior tag

Na ez az! Vacilálok a cserén, de nem találok ilyen jó ár érték arányu 100k körüli telefont, pláne olyat ami még tetszene is.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#4133) Lauda válasza myk74 (#4132) üzenetére


Lauda
félisten

Még az akksija is tökéletes, el is felejtettem írni, hogy 3. éve használom a telefont. ;)

(#4134) juvegamer válasza myk74 (#4132) üzenetére


juvegamer
tag

Én is már hónapok óta vacilálok a cserén de én sem találtam semmit 100k. körül. Talán a Xiaomi Redmi Note 10 pro jöhetne szóba. Jobbat nem találtam, többet meg nem akarok költeni. Vártam ezt a Honor Magic4 Lite-ot mert valahol csak Huawei de nem túl jókat írtak róla ráadásul 130k körül van. Úgyhogy egyelőre marad.

[ Szerkesztve ]

(#4135) myk74 válasza juvegamer (#4134) üzenetére


myk74
senior tag

Pontosan én is a Xiaomi redmi note 10 pro - t néztem. EU raktárból 85k körül magvan.
Nem találok jobbat ami tetszene. Talán még a Xiaomi 11 lite 5G NE ami még tetszik.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#4136) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Ne cseréljétek.
Sajnos áthajtottam a 20-on.
Poco M3pro 5g lett.
Visszasíroma Mate 20 lite-omat!

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#4137) old-dog válasza Doggy dog (#4136) üzenetére


old-dog
aktív tag

Én sem teszem. Amíg az akku bírja marad. Még gyors és jó képeket csinál.

(#4138) Energie X


Energie X
őstag

Aki gondolkozik cserén, mit tud ajánlani ez helyett? Elkezdett az utóbbi időkben nagyon akadni. A héten nem volt meleg, de valami borzasztó. Minden héten van rajta optimalizálás és újraindítás, de meguntuk, mindenképp csere lesz, egy olyan megfizethető telefonra ami nem akad...

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#4139) Lauda


Lauda
félisten

Sajnos elkezdett púposodni az akkumulátor, nyomja le a hátulját. Kb fél éve egyik ismerős is így járt, tizenpárezerért cserélték neki.

Ha tovább használom még így, akkor felrobbanhat az akku? :F

(#4140) myk74 válasza Lauda (#4139) üzenetére


myk74
senior tag

Én nem kockáztattam, nehogy nagyobb baja legyen. A hátlap sérüljön stb. Én kicseréltettem azonnal. Ezt leszámítva közel kb 4 év alatt semmi gondom nem volt. Fél napos szervíz volt, délután vittem másnap délelőtt hoztam.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#4141) Lauda válasza myk74 (#4140) üzenetére


Lauda
félisten

:R Jövő héten beadom akkucserére. :)

(#4142) snooze


snooze
veterán

valakinek frissült már emui 13-ra?

GO Gunners!!!

(#4143) old-dog válasza snooze (#4142) üzenetére


old-dog
aktív tag

Szerintem ez a készülék már nem támogatott. Emui10 volt az utolsó.

(#4144) snooze válasza old-dog (#4143) üzenetére


snooze
veterán

pedig irták,hogy ez a tipus is megkapja..p smart z -re meg is jött..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#4145) edeleny válasza snooze (#4142) üzenetére


edeleny
őstag

12-re frissült, de nem lehet valahogy visszacsinálni?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#4146) snooze válasza edeleny (#4145) üzenetére


snooze
veterán

mi a baj bele?

GO Gunners!!!

(#4147) edeleny válasza snooze (#4146) üzenetére


edeleny
őstag

Nem megy az AndroidAuto, akár mit csinalok, merül mintállat.
A múlt héten kibirt egy napot siman. Ugyan olyan használat mellett tölteni kell.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#4148) maraton válasza edeleny (#4147) üzenetére


maraton
csendes tag

Jó napot, sziasztok.
Vasárnap jött EMUI 12, eddig jó.

(#4149) juvegamer


juvegamer
tag

Nekem EMUI 10 van és nem is talál frissebb verziót. :F (Vodás)
Azt írja: a telefon naprakész.

(#4150) edeleny válasza juvegamer (#4149) üzenetére


edeleny
őstag

Nekem független.
De tovabbra se tudom az AndroidAutot használni.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.