Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Nekem már a Band 5 is tetszett. Jók ezek az oledes karperecek, bár én csak órának és értesítés jelzésre használom. Viszont tetszik a Band 6-Band 7 szélesebb, nagyobb kijelzője is.
Szépek, jók. Viszont hogy nem Type-C van rajtuk, az zavaró.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2) beyruth82


beyruth82
veterán

Egy Honor watch ES-t használok már második éve, ami tulajdonképpen ugyan az mint a huawei band 6 csak olcsóbb volt anno 5 ezer forinttal. Eléggé karcos már szegényke meg telefont is nagyjából két évente cserélek így eszembe jutott, hogy lecserélem egy újabb darabra, ami esetleg egy kis pluszt nyújt. Elolvasva a tesztet viszont a néhány előre gyártott sablon válaszlehetőségen kívűl ami az órára van telepítve az ég világon semmi különbséget nem látok a honor watch es és a huawei band 7 között, sőt még kisebb a kijelzője a huawei új üdvöskéjének. Mintha ugyan azt adnák ki évről évre huawei majd pár hónap múlva olcsóbban honor néven maximum kerül bele még 2-3 értelmetlen senki által nem használt edzés funkció. Nem tudom ennek mi értelme...

[ Szerkesztve ]

(#3) Bog válasza janeszgol (#1) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem nagyon van vízálló karcucc, amin van Type-C.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#4) janeszgol válasza beyruth82 (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem tudnak hova fejlődni. Én a Samsungnak szeretem a Fit2-jét. Az a kedvencem az olcsó okosórák (? okoskarperec, mindegy hogy hívjuk) között.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5) beyruth82 válasza janeszgol (#4) üzenetére


beyruth82
veterán

Gondolkoztam én is más márkában de a huawei egészség appját már 4 éve használom a különböző huawei/honor olcsó okosórákkal, karperecekkel (vagy tök mindegy hogy hívjukokkal :D ). 4 évnyi mozgás, edzés, alvás, pulzus, súly (mert egy huawei okosmérlegem is van évek óta) adatai vannak benne. Nagyon jó összehasonlítani az éveket, hónapokat egymással mennyit változott a súlyom, testem összetétele, mozgási és alvási szokásaim. Ezek mind elvesznének ha samsungra állnék át és elölről indulna minden. Meg a huawei appja szerintem nagyon jó, szép és informatív bár lehet a samsungé is jó ( a xiaomié nekem nem tetszik) de sajnos az adataimat nem tudom átvinni a samsung appjára, ezért mindenképp maradok huawei vonalon.

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

"kontextuális számlapok is elérhetők, magyarán a kijelzett értékek és adatok (pulzus, lépésszám, SpO2, időjárás, vagy akármi) megérinthető és a megfelelő felületre át is dobja a júzert."

Ez igaz a Band 6-ra is.

(#7) etooo


etooo
senior tag

Érdekes bug (vagy feature), hogy bár külön jelzi is az óra, hogy AOD esetén a karemelésre ébresztést kikapcsolja, de valójában nem kapcsolja ki, értesítés esetén ugyan úgy működik a karemelésre ébresztés.

(#8) consono válasza beyruth82 (#5) üzenetére


consono
nagyúr

Én most hasonlóval játszom, már elkértem az adatokat a Huaweitől, kíváncsi vagyok miylen formátumban fogom megkapni. DE én nem akarom átvinni más program alá, csak más statisztikákat akarok látni, mint amit a progi mutat.

"In God we trust. All others must bring data"

(#9) beyruth82 válasza consono (#8) üzenetére


beyruth82
veterán

Hogy hogy elkérted az adatokat a huaweitől? Most már gyártó termékét, appját használod? Ha átmész másikra akkor már nem tudod összehasonlítani a statisztikákat, adatokat többé mert az új gyártó és alkalmazás esetében a nulláról indulsz. A huawei appjában meg évekre visszamenőleg grafikonokkal, adatokkal, rekordok nyilvántartasával tudod a fejlődésedet (vagy visszafejlődésedet) figyelemmel kisérni.

(#10) Skynet258


Skynet258
veterán

Vártam valami nagyobb ugrást a lead miatt a Huawei Band 6-hoz képest, de nem találtam. Én vagyok vak? :) Ok, ott az AOD de ennyi, nem?

https://geekpulse.hu

(#11) sfefe válasza janeszgol (#4) üzenetére


sfefe
őstag

A Samu meg adhatna ki újat mert el van maradva ....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#12) consono válasza beyruth82 (#9) üzenetére


consono
nagyúr

Le lehet kérni a rögzített adatokat a Huaweitől (az appból is, meg talán a weben is). Az Appban ez a fejeden kattintva az adatvédelmi központban a "Kérje le az adatait" alatt van. Arra meg van app, ami ezt a Strava alá átkonvertálja ([link]), meg tudom nézni benne az adatformátumot és tudom parseolni.

"In God we trust. All others must bring data"

(#13) juuzer


juuzer
addikt

Poénból beruháztam egyre én is, szerintem nagyon korrekt cucc.

A cikkírónak: van a Play Áruházban a Petal Health, azzal nem kell semmit sem mókolni és kb ugyanazt tudja, mint a Huawei Health. Ugyanolyan Huawei-fejlesztés.

Vamos a la playa.

(#14) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Aki okoskütyüt vesz az tudjon már pár szót angolul meg amúgy is. No way... :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#15) p2pp


p2pp
őstag

Van 1 régi HUAWEI Band 2 Pro
Azt odaadom a gyereknek.
Kell a GPS. Abban meg van.
Hiába jó pár éves már.
Én meg elvagyok a Watch GT2-vel.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#16) scyllarus válasza beyruth82 (#5) üzenetére


scyllarus
veterán

Én is sok év Huawei/Honor használat után váltottam (azaz csak félig, a mérleg miatt maradt az Egészség is). Nem tudom, Xiaomi alatt a Mi Fitnesst érted-e, az Amazfitekhez használt Zepp sokkal jobb és többet tud az Egészségnél. (Mondom, jelenleg mindkettőt használom, nincs elfogultság.)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#17) beyruth82 válasza scyllarus (#16) üzenetére


beyruth82
veterán

Mi fit ha jól emlékszem.Nagyon gagyi volt az egész app kinézete.

(#18) saca23


saca23
aktív tag

Azèrt a Huawei mèg mindig tud normàlis tartós cuccokat gyàrtani , nálam is màsfèl èves a watch gt 2 tökèletesen szolgàl , règen volt pàr telóm tőlük egyikkel sem kellett szervízbe rohangàlni nem fagyogattak egy èv után sem, tènyleg kàr èrtük.

(#19) Pantal


Pantal
senior tag

Egyet értek, watch gt2e 2 éve van meg, még mindig imádom.

(#20) UnA


UnA
Korrektor

Azért az app, mint telepítési központ kínai kémszoftverek számára - az nagyon ütős ötlet :)

(#21) beyruth82 válasza UnA (#20) üzenetére


beyruth82
veterán

Még szerencse hogy a nem kínai appok meg telepítési központok az usa kémszoftvereinek.
Az a jó az usában hogy az legalább a saját szövetségesei után is kémkedik 😂😂😂

[link]

[ Szerkesztve ]

(#22) Alogonomus válasza beyruth82 (#21) üzenetére


Alogonomus
őstag

Azért a kínaiakat sem kell félteni. Felajánlják, hogy saját költségen kialakítanak egy pihenő övezetet, csak az elektronikai felszereléseket diplomáciai csomagokban tervezték volna Washingtonba juttatni, hogy az USA szervezetei ne is bonthassák ki a csomagokat, nem hogy még az eszközök működését vizsgálhassák.
Nyilván a túl sok pénzüket szerették volna szórni a bonyolultabb szállítási móddal a berendezések sima postázása helyett. ;]

(#23) DeFranco


DeFranco
nagyúr

épp most filózok, hogy családban idősebb embernek ez, vagy az amazfit bip u legyen, épp kapóra jött a teszt.

ennek előnye, hogy lényegesen jobban néz ki (ez most szempont) és tud magyarul (ami most szintén), hátránya a kaotikus és kissé paratrigger telepítési folyamat

(#24) donnie.d


donnie.d
aktív tag

2015 óta van Huawei telefonom, s az elmúlt két évben ruháztam be Pro változatba (tökéletesen megvagyok google keretrendszer nélkül), s az egyik app, ami tetszik az a Huawei Health, amely a felfedezése óta használok. Viszont engem kifejezetten zavar, hogy GPS nélkül nem hajlandó működni. Tehát, ha elmegyek sétálni, akkor is folyamatosan be kell kapcsolva lennie az mobilnetnek, amit én nem szeretek, mert séta közben zenehallgatás és/vagy fotózás van, nem netezés. Így egyik telefonom sem merül 50% alá, de ha ez mellett megy a mobilnet akkor viszont alá megy, amivel együtt tudnék élni csak nem szeretem.

A fentiek miatt is gondolkoztam, hogy van-e értelme beruháznom egy ilyen okosórába?
Sok tesztet átolvastam, de még mindig kaotikus nekem, hogy ez hogyan is működne. BT-vel kapcsolódna a telefonomhoz és kiváltaná a mobilnetet?
Jelenleg pedometert használok séta mérésre, és az itt mértet írom be az egészség appba. Viszont, ha BT-vel kapcsolódik, és tényleg így működik, ahogy értelmezem akkor beruháznék egyre, mert ez tényleg elérhető áron van. Ebben kérnék segítséget.
Köszönöm a válaszokat előre is.

(#25) stellaz


stellaz
addikt

25% eltérések mellett tulajdonképpen mire jó ez a cucc?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#26) El Gringo válasza stellaz (#25) üzenetére


El Gringo
senior tag

véroxigénre meg ébresztésre. nálunk egy makacs öreg életét mentette meg a véroxigénmérő covid idején

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#27) pusszycat válasza El Gringo (#26) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem az van az S9+ ban, valamiért a többi S-ből ki spóroltak, talán mert megjelentek az okosórákban és karperecekben. Most 100% vagyok de volt már 94% is. Mennyi kell a covidhoz?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#28) Aprósólyom válasza pusszycat (#27) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Helyesen szoktad mérni? Az én dedikált spo2 mérőm leírása szerint csak az 1 perc után mutatott értékeket kell figyelembe venni. Gondolom az ilyen alkalmi mérők (amik nem folyamatosan monitoroznak) azokra ez mind igaz. Gondolom kalibrálja magát az érzékelő, hiszen elég közvetett adatból következtet a véroxigén szintjére. (átvilágítás elszíneződés)

Jevons paradox

(#29) pusszycat válasza Aprósólyom (#28) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az S9+ 20 másodpercig mér kb. most 99% mért. 97%-100% az normális.94%-ig elfogadható. 90% alatt aggasztó. Nincs mivel összehasonlítsam másban nincs nekem. Van még amazfit T-rex meg honor band 4.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#30) stellaz válasza El Gringo (#26) üzenetére


stellaz
addikt

Na jó,.de azt írják a cikkben, hogy azt 25 százalékos eltéréssel mutatja.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#31) Márton válasza stellaz (#30) üzenetére


Márton
nagyúr

Jaja: "néhány alkalommal benéztem 90% alá, márpedig abban a tartományban már minimum hörögnöm kellett volna"

Végülis még mindig jobb, mintha többet mutatna a valósnál:))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#32) consono válasza stellaz (#30) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem ebben az árkategóriában senki nem orvosi műszert vár... Mondjuk a sima pulzoximeter sem egy drága dolog 7-8 eFt szokott lenni akciósan. Az óra is max abban tud segíteni, hogy észrevedd a változást...

"In God we trust. All others must bring data"

(#33) stellaz válasza consono (#32) üzenetére


stellaz
addikt

De a pontatlan műszer rosszabb, mint ha nem lenne műszer.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#34) Márton válasza stellaz (#33) üzenetére


Márton
nagyúr

1et értek

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#35) consono válasza stellaz (#33) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, ha tudod hogy pontatlan és csak a trendet nézed, akkor nem. Csak ezzel tisztában kell(ene) lenni mindenkinek...

"In God we trust. All others must bring data"

(#36) gombasm válasza donnie.d (#24) üzenetére


gombasm
aktív tag

Szia! Én is P40 pro -t használok, jelenleg egy (használtan vett) Watch GT -vel. (Szerintem te keversz valamit: a GPS magában működik, ahhoz nem kell mobilnet használat, legfeljebb csak a műholdak megtalálásáig.) Neked egy olyan óra kellene, amiben van GPS modul, azon elindítva a mozgásformát (pl. séta szabadban) a telefon nélkül is rögzítené az adatokat. Én a napi futásomhoz telefont nem is viszek soha, az edzés végén szinkronizál a telefonon lévő sw -rel az óra. Szóval szerintem olyan órát v. karkötőt érdemes venned, hogy feltétlenül legyen benne GPS: a Huawei -nek is vannak ilyenek, nekem pl. Band 4 pro volt, futást, úszást, kerékpárt gond nélkül önállóan rögzítette. Saját véleményem, hogy semmilyen karkötőt (órát) nem érdemes megvenni, amiben nincsen GPS - a legfontosabb funkciója hiányzik így...

[ Szerkesztve ]

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#37) stellaz válasza consono (#35) üzenetére


stellaz
addikt

Ha alkalmas trend mérésre, akkor pontos, csak nincs jól kalibralva.
Ha össze vissza mér, akkor ponttatlan és alkalmatlan bármire is

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#38) donnie.d válasza gombasm (#36) üzenetére


donnie.d
aktív tag

A Huawei Health amúgy tényleg nem hajlandó működni mobilnet nélkül?

(#39) consono válasza beyruth82 (#9) üzenetére


consono
nagyúr

Megjötek a Huawei-től a Health app adatai, egy gyenge hét volt, mire kiexportálták. Csak egy gyors pillantást vetettem rá, de JSON minden, ebben a formátumban vannak a mért pontok:

  "version": 1579537542303
  },
  {
    "recordId": "bZQhCAAAAAAHAAAAABpIw28BAAA=",
    "healthDataSource": 0,
    "appType": 1,
    "timeZone": "+0100",
    "startTime": 1579529280000,
    "deviceCode": 136418413,
    "endTime": 1579529340000,
    "type": 7,
    "samplePoints": [
      {
        "unit": "0",
        "startTime": 1579529280000,
        "endTime": 1579529340000,
        "value": "81.0",
        "key": "DATA_POINT_DYNAMIC_HEARTRATE"
      }
    ],
    "version": 1579537542303
  },

Ezzel elvileg egyszerű dolgozni, majd nyaralás után megnézem mit lehet vele kezdeni :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#40) beyruth82 válasza consono (#39) üzenetére


beyruth82
veterán

Az komoly!

(#41) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Az beállítható, hogy kézmozdulatra ne kapcsoljon be a kijelző, csak koppintásra, vagy gombnyomásra?

(#42) etooo válasza huan (#41) üzenetére


etooo
senior tag

Szia, igen. [kép]

(#43) Skynet258 válasza huan (#41) üzenetére


Skynet258
veterán

Koppintásra sajnos nem tud, csak a gombot lehet nyomkodni... :(

https://geekpulse.hu

(#44) huan válasza Skynet258 (#43) üzenetére


huan
őstag

(#42) etooo -válaszát használva koppintásra kapcsol be...

[ Szerkesztve ]

(#45) Skynet258 válasza huan (#44) üzenetére


Skynet258
veterán

Most kikapcsoltam a kézmozdulatra ébredést, de a kijelzőt érintve nálam továbbra sem kapcsol be. :(

https://geekpulse.hu

(#46) etooo válasza Skynet258 (#45) üzenetére


etooo
senior tag

Azt az órán lehet bekapcsolni: Beállítások - Kijelző - Képernyő felébresztése érintéssel.

(#47) Skynet258 válasza etooo (#46) üzenetére


Skynet258
veterán

Na basszus hát ezer köszi, ott nem turkáltam túlzottan. :R

https://geekpulse.hu

(#48) BiP


BiP
nagyúr

Ébresztőre csak rezgés van, vagy csengőhangot is tud? Van benne egyáltalán hangszóró erre a célra?

(#49) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Sziasztok! Valaki esetleg meg tudná nézni, hogy az adatok szinkronizálhatóak-e a Google Fit-el? (Benne vagyok a millió lépés az életért projektben, és az applikációja azzal szinkronizál.)

(#50) etooo válasza Bobby G. (#49) üzenetére


etooo
senior tag

Nem, csak Strava-val és Komoot-al.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.