Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:12:58

LOGOUT.hu

Huawei Ascend Y300 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) monalala


monalala
aktív tag

FusionX romba van lehetőség emelkedő csengőhangra?
Esetleg a rezgés erősséget és az auto fényerőt lehet szabályozni, mint a CM-ekben?

(#13749) Répapüré@ Hagyd a belső memóriában, hiszen van hely elég.

Üdv, Lala

(#13752) suste válasza Répapüré (#13749) üzenetére


suste
veterán

én úgy csinálom, hogy az állandó használatban lévő dolgok a telón vannak (pl viber, időjárás, DSP, stb), a ritkábban használtak meg SD-n (pl: navigáció, játékok, fényképek stb), így a lehető legkevesebbet nyagatja az SD-t....

[ Szerkesztve ]

(#13755) monalala


monalala
aktív tag

A fusionX nálatok is csinál olyat, hogy a hangerő lecsökken. alapból kb 20%-ra és azt tudom csak még lejebb vagy feljebb venni. Ha reboot vagy fülest bedugom és ki akkor tér magához. Mi okozhatja ezt? Köszi

Üdv, Lala

(#13756) Bass válasza monalala (#13755) üzenetére


Bass
addikt

Nálam is csinalja ,en restartot nyomok neki ugy helyre jon,de ha megint elofordul kiprobalom a fules bedugast. Viszont most visszaterek egy proba erejere a cm11-re hatha javitottak ezt azt a skacok :-D

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#13760) monalala


monalala
aktív tag

A CM 10.1-re nem lehet feltenni a CeXstel kernelt?
Azt írja kompatibilis, de csak a forgó cm karikáig jut induláskor. :F

Üdv, Lala

(#13761) VW


VW
aktív tag

Üdv! Adott egy Y300,gyári,Tmobil. Random módon kikapcsolgatja az automatikus képernyőforgatást. Másnál is előjött ez a hiba ? Van megoldás rá? köszi

20 éve a Prohardveren. Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#13762) Répapüré válasza suste (#13752) üzenetére


Répapüré
tag

Rendben, köszi.

(#13763) donmackó válasza #50751744 (#13759) üzenetére


donmackó
őstag

Flashelni kell twrp-n?

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#13764) donmackó válasza #50751744 (#13759) üzenetére


donmackó
őstag

Működik :)

Release the cable hounds!

(#13765) Dani811 válasza Bass (#13756) üzenetére


Dani811
aktív tag

Az áprilisi CM11 nightlyk katasztrófák eddig, szóval most nem ajánlom.

(#13766) stigma


stigma
addikt

Szaisztok, valaki tett már fel újabb CM 11.-et a telójára?

Nekem eddig az itt linkelt verziók közül a 2014.03.15-ös nightly van de sokszor resetela telom, megéri a mait feltenni?

Amúgy ha csak frissíteni szeretném a ROM-om akkor recovery-ben mit kell tennem?
Dalvick cache törlés és csak simán simán install zip to sdcard?

Bocs, hogy ezt kérdezem de nem szoktam sűrűn romot cserélni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13767) Bass válasza Dani811 (#13765) üzenetére


Bass
addikt

Tapasztalom :-D

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#13768) Bass válasza stigma (#13766) üzenetére


Bass
addikt

En hasznalom vannal gondok sajna,frissites menete hogy letoltod a telora bemesz twrp-be/instal majd kivalasztod a file-t es telepit majd restart,nem kell semmi mast csinalni mert akkor a felhasznaloi adatok es beallitasok elvesznek.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#13769) stigma válasza Bass (#13768) üzenetére


stigma
addikt

oks köszi szépen, szemezgetek a SlimKat beta verzióval, lehet az lesz helyette.
Ezt a mai CM 11-et feltéve igen akadnak gondok sajnos.
Köszönöm a segítséget. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13770) v.attis


v.attis
őstag

Egy ideje néhány alkalmazásom nem indul el bekapcsoláskor. De nem mind, pl a viber igen, de az IM+ és a Missed call nem. Hogyan lehetne ezt helyre hozni?

(#13772) Cartman023


Cartman023
aktív tag

Az a kérdésem lenne, hogy a FusionX-ből mindig az utolsót lehet letölteni a modaco oldaláról, vagy a B01-et rakja fel mindig, és az frissül majd telepítés után?

(#13773) Bass


Bass
addikt

Van egyébként stabilnak vagy jónak mondható 4.4.2-s rom erre a telóra? Nem tudom hogy a cm11-től vagy a 4.4.2-től lett hangos a teló. A mostani cm11 nem jó ,sőt én eddig azt mondtam hogy kalandvégyóknak okés,meg használható de gyakorlatilag jelen pillanatban használhatatlan! :O

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#13774) Cartman023 válasza Cartman023 (#13772) üzenetére


Cartman023
aktív tag

A v 1.0-ban benne van az összes eddigi béta működő dolga.

Előbb olvasni kellene nem kérdezni. :))

(#13775) Frafa válasza Cartman023 (#13774) üzenetére


Frafa
csendes tag

"Van egyébként stabilnak vagy jónak mondható 4.4.2-s rom erre a telóra?"

Én a SlimKat 2014. ápr. 07-es verzióját használom.
4.4.2-es, főleg a megnövekedett hangok miatt maradtam ennél.
(A csengőhang halksága nagy hátrány volt minden korábbi használt ROM esetén nálam.)

Az FM rádió hiánya az egyetlen negatívum amivel találkoztam benne, minden más rendben működik.

(A SpiritFM telepíthető rá, csak éppen az nincs megoldva még, hogy szóljon is. Érdekes, mert mint tuner működik, az összes RDS funkciót futtatja -állomásnév, adóazonosító,dinamikus RDS- a adó térerejét is jelzi, csak éppen a hang nem szól.)

https://drive.google.com/folderview?id=0B_WlcjMrZFTOYmEzOWZjM0U3c3M&usp=sharing#list

Slim-u8833-4.4.2.build.4.2.20140407-CHIL360.zip

A hozzávaló való Gaps is letölthető tőlük, és akkor a Google dolgok is renben futnak.

http://www.modaco.com/topic/368306-rom442all-slimkat-44-unofficial-14042014/

A SLim és a Nova beállításokkal teljesen testreszabható volt, nekem bevált.

[ Szerkesztve ]

(#13776) fricy81 válasza monalala (#13760) üzenetére


fricy81
tag

Jelentem igen. Javasolt verzió a 0.57 - 407mb , az újabbak nekem instabilak.

Biztos jó kernelt szedtél le, és nem cm10-hez vagy stockhoz valót? Cache/dalvik wipe megvolt?

(#13777) monalala válasza fricy81 (#13776) üzenetére


monalala
aktív tag

köszi, tényleg elrontottam, le volt szedve a stock kernel az sd-re, azt tettem fel, nem figyeltem. Müxik most:)már.

Üdv, Lala

(#13778) v.attis válasza fricy81 (#13776) üzenetére


v.attis
őstag

Mi a jó a Cm 10.1 és a szóbanforgó kernel párosában? Komolyan kérdezem!

(#13779) fricy81 válasza v.attis (#13778) üzenetére


fricy81
tag

@v.attis: CM 10.1 szerintem a legjobb custom rom, megy az FM rádió, stabil és viszonylag bug mentes. Jobb a GPU drivere mint a 4.3 és 4.4 alapú romoknak. Bluetooth problémák vannak ugyan nálam, de arra nincs szükségem. Stocknál jobban testre szabható. Kb ezért vagy cm10.1 párti.
A cexstel kernel meg szerintem gyorsabb az eredeti kernelnél, kevesebbet fogyaszt, és + 15 mega ramot ad. 0.62-ben van USB otg támogatás is, meg overclock is, viszont nálam instabil, a 0.57 rendben van.
Kb ennyi. Volt már fent fusion, b197, b199 alapú rom, cm10.2, cm11, slimkat rom, nekem ez jön be.

Most az expert rom v3 van fent (ez is cm10.1), elég jól be van állítva, javaslom. Viszont a swapet szerintem kapcsold ki benne, mert gyorsabban indít el a teló kilőtt appokat, mint hogy ahogy a swapból visszatölti.
(system/etc/init.d -ből kell törölni a swapon? nevű scriptet, majd reboot)

@(#13777) monalala: nincsmit :)

(#13780) etohun


etohun
aktív tag

http://www.htcmania.com/showthread.php?t=653276
Végre van rá firefox os.
Nem is olyan trágya. Na jó fél órája van fent és tényleg trágya.

(#13781) v.attis válasza fricy81 (#13779) üzenetére


v.attis
őstag

És tudok utána visszatenni twrp mentést, ha nem jön be?

(#13782) etohun válasza v.attis (#13781) üzenetére


etohun
aktív tag

azt mindig tudsz.

(#13783) v.attis


v.attis
őstag

http://www.modaco.com/topic/364200-cyanogenmod-101-build-r20-130114/

Ez a jó cm10.1 ? Vagy hol találom? Minden keresés ide hoz.

(#13784) monalala válasza v.attis (#13783) üzenetére


monalala
aktív tag

[link] Én ezt használom az 57 cexstel kernellel, szerintem szuper. De itt az összes rom a telóhoz
www.modaco.com/topic/365268-all-custom-roms-for-huawei-ascend-y300g510/

Üdv, Lala

(#13785) kokokka válasza fricy81 (#13779) üzenetére


kokokka
őstag

Az mit jelent, hogy a cexstel 0.62-es instabil? Miben mutatkozik meg ez? Ebben tényleg működik az OTG? Az overlocking annyira nem érdekel, csak a próba miatt :)

(#13786) v.attis


v.attis
őstag

Már csak annyi segítséget kérnék, hogy hogyan kell feltenni? Először a CM romot, majd a kernelt? TWRP-ből simán telepíteni őket? A két zip között újra kell indítani a telót, tehát ha felmegy a rom, akkor restart és engedem, hogy rendesen felépüljön a rendszer, majd ezután telepítem a kernelt? Gapps-ot mikor?

[ Szerkesztve ]

(#13787) fricy81 válasza v.attis (#13783) üzenetére


fricy81
tag

@v.attis: Telepítés mehet egyszerre, nem kell újraindítani a romot közte, az installban hozzá tudod adni az összes .zipet ami kell, én ebben sorrendben szoktam: rom+gapps+kernel.
A Kra1o5 féle CM10.1 r20 rom is jó, de a legjobb szerintem az Expert V3, csak kapcsold ki a swapot ahogy írtam:
http://www.modaco.com/topic/370754-rom-expert-v3-cm101-422/

@kokokka: Nekem össze-vissza újraindulgat a 0.62, akkor is ha nincs túlhúzva a proci. :( Mások szerint stabil a kernel, lehet hogy csak valami app szivat. otg-t nem próbáltam, állítólag megy.

(#13788) kokokka válasza fricy81 (#13787) üzenetére


kokokka
őstag

Köszi, lehet teszek egy próbát vele. Ugyanis most azt vettem észre, hogy egy ideje nem akkor ébrszt amikorra beállítom. Már kétszer keltett három perccel később, de ma belőttem 8.00-ra és 8:23-kot szólalt meg. Még jó, hogy már fent voltam.....

(#13789) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Érdemes a gyári 4.1.1-et lecserélni valamelyik customra, ami hozza minimum azt a stabilitást, mint a stock? Ha nincs ilyen, akkor marad a gyári, mert nem saját telefon, családban használja valaki, ha gond lesz vele, nem tudok segíteni, csak később, nagyjából 2havonta találkozunk.

Ha érdemes, akkor melyikre?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#13790) kokokka válasza A_ScHuLcZ (#13789) üzenetére


kokokka
őstag

Ha nincs semmi extra igény a telefonnal kapcsolatban amit gyári állapotában nem tud, akkor teljesen felesleges ROM-ot cserélni. Ettől függetlenül egy jó custom ROM-mal nincs probléma, így a kb. két havonta találkozás nem lehet akadály. Az Illusion-t használom kb. 4 hónapja, a mai napig tökéletes!

(#13791) Répapüré


Répapüré
tag

Hihetetlen, mit művelt ma a telóm, majdnem földhöz vágtam.
Nem tudok bluetooth-on képet küldeni a szám.gépre, mert nincs illesztőprogramom.
USB-n csatlakoztattam, majd leválasztottam és a galériából az összes kép ,videó eltűnt.
Úra indítom a telót, semmi kép, üres a mappa.
Ismételt újra indítás és megvannak a képek.

Tudok segíteni, hogy lehet bluetooth-on csatlakoztatni a telót laptophoz?
A Win. nem talált hozzá illesztőprogramot.

(#13792) Répapüré válasza Répapüré (#13791) üzenetére


Répapüré
tag

Közben megoldódott, köszönöm.
A laptopon alul a bluetooth-nál ki kell választani a fogadást.

(#13793) v.attis


v.attis
őstag

Na, feltettem a korábban említett cuccokat, a CM10.1-es romot és a kernelt hozzá, a 0.57-es verziót.
Nem mondom, hogy nem jó, de annyit nem dobott a telón. Ezeket a dolgokat én már elértem a stock romon is, némi belenyúlással. Azért még használom egy darabig, meglátjuk mit tud.
Gyorsnak gyors, az tuti és játék után sem lassúl be, ez mindenképp pozitívum. Meg az is jó, hogy a külső sd-t beállítottam alapértelmezettnek és a belső sd-t meg a rendszer használja.

(#13794) kokokka válasza v.attis (#13793) üzenetére


kokokka
őstag

Hol tudtad beállítani a külsőt alapértelmezettnek? MOst raktam fel én is a 10.1-et és még próbálkozom, mint a kiskutyák :)

(#13795) Bass válasza Frafa (#13775) üzenetére


Bass
addikt

Szia Felraktam a romot amit írtál de ez nincs rootolva? Nem enged jegelni root jogokra hivatkozva a link2sd.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#13796) fricy81 válasza kokokka (#13794) üzenetére


fricy81
tag

Rendszerbeállítások -» Tárhely -» Use external SD as primary :DD

(#13797) kokokka válasza fricy81 (#13796) üzenetére


kokokka
őstag

Köszi! :)

(#13798) Dani811


Dani811
aktív tag

ezt a romot próbálta már valaki? vélemény?

(#13799) kokokka


kokokka
őstag

Én ezt nyomom most :

LeWa_OS5_HUAWEI_Y300-0000_JB_ROM_14.04.18

Kár, hogy csak kínai és angol van benne. Pedig nagyon jó és szép ROM.

[ Szerkesztve ]

(#13800) Bass


Bass
addikt

SlimKat 04.07-i kiadását kell rootolni nem tudja valaki? Supersu-t nem tudom frissíteni sem :F

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.