Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:12:58

LOGOUT.hu

Huawei Ascend Y300 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) joci86 válasza sgergi (#13248) üzenetére


joci86
senior tag

Nincs áthelyezve, ott van az app, ahová gyárilag telepíti.
Olvastam, hogy 4.1.1 alatt a fizetős alkalmazásoknál előfordul ez a hiba...
Bíztam benne, hogy valaki majd itt tud rá olyan megoldást, hogy ne kelljen rootolni, ROM-ot cserélni stb...
Sajnos a kijelzőjével már volt szervizben, így nem bízom meg 100%-osan a telefonban, kell az a garancia.

Amíg a trial verziót használtam, addig nem volt vele baj, csak a 960 Ft-os fizetős változata problémázik. Kész röhej. Próbáltam kiváltani más billentyűzettel, de ennél jobbat nem találtam, a vásárlás után pedig már mindenképpen maradok is nála, csak ezt az "apró" bosszúságot kellene kiküszöbölni valahogy.

(#13252) SJaika válasza dokee78 (#13250) üzenetére


SJaika
tag

Ha vissza olvasol a fórumban akkor volt akinek működött.
Én személy szerint nem próbáltam.
Root kell hozzá.

Poco F5

(#13253) papg79


papg79
tag

Sziasztok!

Napokban lettem boldog tulajdonosa a telefonnak. Megpróbáltam rootolni az összefoglalóban leírtak szerint, de mikor telepíteném a dload mappából az update app-ot, kiírja, hogy installation aborted. Mit ronthatok el? Köszönöm a segítségeteket!

(#13254) schmo07


schmo07
tag

Sziasztok !

Adatforgalom kapcsán kérnék segítséget, hátha...
Több mint fél éve megvan a készülék, az adatforgalom eddig átlagosan 50-75 MB volt havonta (és előtte két évig másik készülékkel szintén, szóval nem nagy netfogyasztó a tulajdonos).
Most hétvégén egy nap alatt 600 MB ment el !
Joiku Phone Usage app szerint egy konkrét két órányi idősávban történt, fele-fele Chrome és Google Maps.
De abban az idősávban nem is használta a készüléket, és a Chrome előzmények szerint az adott időszakban nem történt semmi.
Van bárkinek ötlete, hogy hogy tudnám megnézni, mi a **** történt, konkrétan miket töltött le a teló?

(Nincs óriási gond, belefér az előfizetésbe, de nagyon idegesítő, hogy megtörtént)

(#13255) KamuMazsola válasza schmo07 (#13254) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Nem lehet, hogy valami videót nézett az illető?

Üdv.: KamuMazsola

(#13256) schmo07 válasza KamuMazsola (#13255) üzenetére


schmo07
tag

Erre gondoltam én is, de konkrétan nem is volt nála a telefon.
Másrészt akkor meg csak szerepelne az előzmények között a link.
(most azt a lehetőséget hagyjuk ki, hogy videót nézett, kitörölte az előzményekből és aztán meg jön panaszkodni, hogy nagy az adatforgalma és derítsem ki, hogy miért :) )

(#13257) KamuMazsola válasza schmo07 (#13256) üzenetére


KamuMazsola
őstag

A google maps szerintem akkor csinál ekkora adatforgalmat, ha a streetview-t használom. Esetleg nem került valaki másnak (gyereknek) a kezébe a telefon és nem szólt róla a gazdájának?

Üdv.: KamuMazsola

(#13258) schmo07 válasza KamuMazsola (#13257) üzenetére


schmo07
tag

ez is felmerült - ezt viszont nem tudom kideríteni, nem emlékeznek rá (kicsik)
ezért gondoltam, hogy ha azt ki lehetne deríteni, hogy mit töltött le , mit frissített, akkor előrébb lennénk

(#13259) SJaika válasza schmo07 (#13258) üzenetére


SJaika
tag

Ha jól tudom, a google maps letud tölteni térképeket, hogy aztán offline is lehessen használni.
Ha gyerek kezébe került a telefon és el tudom képzeli, hogy letöltött pár térképet.
Ismerősöm 2 éves kislánya már hívott fel úgy telefonon, hogy még csak a híváslistában sem voltam, hanem valahogy előkeresett a telefonkönyvből.
Másik ismerősöm gyereke mellettem csinált a nagybátya iphone-ján egy hard resetet, szintén 2 éves.
Szóval egy gyermek sok mindenre képes :D

Poco F5

(#13260) Csakapuli


Csakapuli
tag

Sziasztok!

A CM10.1-ben működő Fm Rádió hangerejét, hogyan tudnám növelni?

[ Szerkesztve ]

Előre is köszi

(#13261) -Zerg-


-Zerg-
tag

Néhány hasznos Google link:
[link]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#13262) nyisziati válasza SJaika (#13259) üzenetére


nyisziati
veterán

Hard resetet 2 évesen?! 3 évesen jön a jailbreak... :))

(#13263) papg79


papg79
tag

Sziasztok! A vroot alkalmazással is rootolható a telefon minden gond nélkül? Mert nekem az összefoglalóban leírt dload-os módszer nem működik.

(#13264) sgergi válasza papg79 (#13263) üzenetére


sgergi
veterán

Elvileg az is megy gond nélkül, bár nem sokan próbálták eddig, de akik igen, azok nem panaszkodtak.

(#13265) papg79 válasza sgergi (#13264) üzenetére


papg79
tag

Köszönöm, akkor azzal megpróbálom, mert nekem a dload-os módszer nem akar összejönni. Femásolom a dload mappát az sd gyökerébe, a leírt módon újraindítom a telefont, meg is találom a mappát, de mikor elindítom, kiírja, hogy installation aborted. Fontos hozzá, hogy az ismeretlen helyről származó appok telepítése be legyen kapcsolva az usb hibakeresés mellett? Mert azt most bekapcsoltam, de azóta nem próbáltam.

(#13266) im492


im492
tag

Na még egyszer kérdezem :D Van esetleg Szabolcsi köztetek,aki új romot tud rakni?? Mátészalkai lenne a legjobb :D Vagy esetleg egy nagyon részletes leírás mit hogyan,videó róla ha lehet!! :D Fontos lenne! Ide várom: im6551kukacgamilpontcom :D Előre is köszi :R

(#13267) sgergi válasza im492 (#13266) üzenetére


sgergi
veterán

Az összefoglalóban ott van minden részletesen, ezen még senki nem akadt el. Ha mégse menne, akkor nyugodtan kérdezz, segítünk.

(#13268) SJaika válasza im492 (#13266) üzenetére


SJaika
tag

Én is az összefoglaló alapján csináltam, életemben elősször és elsőre sikerült
:R

Poco F5

(#13269) papg79 válasza sgergi (#13267) üzenetére


papg79
tag

Én is a leírás szerint próbáltam a root-olást, de nem sikerült. A 13265. hozzászólásomban le is írtam. A lehet a gond, hogy az ismeretlen helyről származó forrásokat nem kapcsoltam be?

(#13270) sgergi válasza papg79 (#13269) üzenetére


sgergi
veterán

Nem kell bekapcsolni. Próbáld meg a dload mappát a belső tárhelyre felmásolni.

(#13271) papg79 válasza sgergi (#13270) üzenetére


papg79
tag

Igen, azt is próbáltam, de a telefon belső tárhelyére nem engedi másolni...A mobileGo alkalmazást használom és azon keresztül próbáltam bemásolni, de csak az sd-re engedte. Meg mikor elindítom a leírt módon, akkor is csak az sd kártyát mutatja.

(#13272) sgergi válasza papg79 (#13271) üzenetére


sgergi
veterán

Amikor csatlakoztatod gépre az eszközt, már akkor is engedi a belső tárhelyre való másolást, ha jó a driver.
Mi mutatja az SD kártyát? A hangerő le és hangerő fel és bekapcsoló gomb együttes megnyomására nem a recoverynek kell bejönnie, hanem a frissítőnek kell elindulni, ha az nincs, akkor egy lilás képernyőnek kell bejönnie. Biztosan jól indítod?

(#13273) papg79 válasza sgergi (#13272) üzenetére


papg79
tag

A hangerő + és a hangerő- együttes megnyomásával kapcsolom be a telefont, akkor bejön egy nyitott hasú droid, piros felkiáltójellel, utána jön be a menü,ami reboot the phone-val kezdődik, és itt választom az "update from sd card", és ott van a dload mappa, látja is az update.app-t, de ha elindítom hibát ír ki. Ha csatlakoztatom a telefont akkor total commanderrel próbáljam meg inkább másolni?

(#13274) sgergi válasza papg79 (#13273) üzenetére


sgergi
veterán

Te a recoverybe lépsz be, ami nem jó nekünk. Ez a hangerő fel és bekapcsra jön be, szerintem nem nyomod rendesen a hangerő le gombot.

(#13275) papg79 válasza sgergi (#13274) üzenetére


papg79
tag

Akkor megpróbálom mégegyszer, köszönöm a segítséged!

(#13276) im492 válasza sgergi (#13267) üzenetére


im492
tag

Eljutottam az Unlock Bootloader-ig gond nélkül :D Viszont annál megakadt már vagy 20perce nem csinál semmit :S Csak ezt írja: < waiting for device > Normális ez? Írták h sokáig tarthat,de eddig?? :D Na meg melyik rom az eddig legjobb rá??

(#13277) sgergi válasza im492 (#13276) üzenetére


sgergi
veterán

Általában a fastboot két esetben írja ki waiting for device -t .
- nincsen driver telepítve (driver újrarakás segít, esetleg másik rendszeren próbálva)
- nincsen fastboot módban a csatlakoztatott eszköz (Tartsd lenyomva a Hangerő LE gombot, kapcsold be a telefont és hagy lenyomva a hangerő gombot még legalább 10 másodpercig)

(#13278) im492 válasza sgergi (#13277) üzenetére


im492
tag

Most újra raktam a drivert,megint kikapcsoltam,aksi ki 5mp-re hang le bekapcs ahogy írtad. De így is ugyan azt írja ki.

(#13279) papg79 válasza sgergi (#13277) üzenetére


papg79
tag

Szia! Újra megpróbáltam, total commanderen belül felmásoltam a telefon memóriájába felmásoltam a dload mappát. Sikerült is a leírt módon elindítanom, mert rózsaszín háttér jött be, de akkor meg nem találja a frissítést, igaz? A total commander 2 háttértárat lát, egy 1,5gb-osat, gondolom ez a belső memória, valamint egy 16gb-osat, ez az sd, amit tettem bele. Akkor nekem az 1,5gb-osra kell másolnom a gyökérbe, igaz? Oda is raktam, de nem találta...

(#13280) papg79 válasza papg79 (#13279) üzenetére


papg79
tag

Már tárgytalan sikerült, köszönöm!

(#13281) im492 válasza im492 (#13278) üzenetére


im492
tag

Na újra csináltam a check bootloadert és mindenhol unlocked-et ír. Akkor most elvileg már nyitva lenne a BL?? És csak a telefon nem indult újra utána.

[ Szerkesztve ]

(#13282) sgergi válasza im492 (#13281) üzenetére


sgergi
veterán

Lehetséges. Egyszerű kipróbálni: amikor telepíted a recoveryt, akkor kiderül, ha tudod telepíteni, akkor jó, ha nem, akkor nem jó.

Romra visszatérve: Sokan szeretik és használják a CM11-et, én a FusionX-et használom.

(#13283) im492 válasza sgergi (#13282) üzenetére


im492
tag

Megpróbálom. Köszi :D Ha elakadok zaklatlak még ha nem gond :D

(#13284) sgergi válasza im492 (#13283) üzenetére


sgergi
veterán

Persze, ezért van a fórum. :)

(#13285) im492 válasza sgergi (#13284) üzenetére


im492
tag

Hülye kérdés lesz :D a TWRP-ben h kell instalálni?? A swipe-vel?? :D

(#13286) sgergi válasza im492 (#13285) üzenetére


sgergi
veterán

Install, és kiválasztod a megfelelő .zip fájlt. Utána a csúszkát is el kell húzni, hogy elinduljon a folyamat.

(#13287) im492 válasza sgergi (#13286) üzenetére


im492
tag

Köszönöm :) Az Emotion Ui 2.3 v2-es romról mit lehet tudni?? :D

(#13288) sgergi válasza im492 (#13287) üzenetére


sgergi
veterán

Én még nem is hallottam róla, név alapján gyári romnak tűnik a legújabb Emotion Ui-val felvértezve.

(#13289) im492 válasza sgergi (#13288) üzenetére


im492
tag

Elvileg a P6 új KitKat romja :D Na majd kipróbálom,és írok véleményt :D :DD

(#13290) kokokka válasza im492 (#13289) üzenetére


kokokka
őstag

Y300-ra? Kíváncsi vagyok mi lesz belőle :)

(#13291) kokokka


kokokka
őstag

Írnak róla ilyet is : Y300 random restart

Kipróbálnám, de annyira belaktam a mostani ROM-ot, hogy sajnálnám előről kezdeni :)

(#13292) Bozsi80


Bozsi80
tag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül mi lehet az oka, hogy (külön telepített lejátszó nélkül)
az egyik mp4 videót igen, a másikat viszont nem tudja lejátszani a telefon?

Ma próbáltam elég sok lejátszót (MX, MP4 HD FLV, Multimedia player, stb)...
ezek nagy részével már el tudta indítani, viszont csúszik a hang.
Van valami megoldás a problémára (lejátszó vagy beállítás)?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Ha sikerül elég gyorsan felkapcsolnod a villanyt, megpillanthatod a sötétséget!

(#13293) majorgent


majorgent
tag

Van egy egy eves keszulekem. Nem rootolt stb... lehet még garanciális is. tmobile-ban tudjak frissiteni a rendszert? Vagy jobban járok ha magam teszem meg? Amugy hol talalom a topic összefoglalot ahol le van irva? Ket honapja hasznalom a telot asszonye volt elotte es kellene kezdeni vele valamit mert nem az igazi a rendszer.

(#13294) kokokka válasza majorgent (#13293) üzenetére


kokokka
őstag

Legfelül :

Összefoglaló kinyitása

(#13295) majorgent válasza kokokka (#13294) üzenetére


majorgent
tag

Nekem ilyen nem latszik. Lehet mert mindig a mobilos verzio nyilik meg... azaz m.mobilarena....

Láma voltam... raleltem a teljes verzio gombra igy már megvan :) köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#13296) athomi


athomi
veterán

Üdv!

Egy kis segítséget kérnék.

Próbálok küldeni vagy fogadni egy képet a telefonnal Viber-en, de nem lehet és folyamatosan a következő üzenet fogad:
Nincs elegendő tárhely a művelet végrehajtásához. Szabadítson fel némi területet, majd próbálkozzon újra.

Tele vagyok tárhellyel. Mi lehet a gond?

(#13297) majorgent válasza athomi (#13296) üzenetére


majorgent
tag

Csak a viber ad hibát? Probald levalasztani es ujracsatolni az sd kártyát..

(#13298) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok. Aki jó akkuidőre vadászik, még mindig javaslom a kitakarított 199-es stock rendszert, ismét ezt tettem fel, és a 9 óra alvásidő alatt kikapcsolt wifivel és mobilnettel 0%-ot merült, míg az Ilusion, a FusionX, a cm10.1 és a cm11 is mind mindlegalább 5%-ot merültek ugyanezekkel az appokkal, beállításokkal. Mindegyik romot ugyanúgy laktam be, mindegyiket többször is feltettem, ezért merem kijelenteni, hogy akkuidőben a 199-es stock rom vált be nekem a legjobban, kipucolt appokkal, build.prop módosításokkal :) Ez persze a használatra is igaz, napközben is kevésbé merül kb ugyanazzal a használattal. Plusz nálam minden ugyanolyan gyorsan történik, mint a többi rom alatt, ha nem gyorsabban. 53 gyári appot/wallpapert/stb-t tiltottam le amúgy, és feltettem pár sajátot (face, msg, hangouts, apollo, stb) és Nova launchert használok "állandóan a memóriában marad" beállítással, a szabad ram 130-140mb alapjáraton.

[ Szerkesztve ]

F1

(#13299) athomi válasza majorgent (#13297) üzenetére


athomi
veterán

Az nem oldotta meg a hibát. Egyébként úgy néz ki csak a viber csinálja...

(#13300) im492 válasza kokokka (#13291) üzenetére


im492
tag

Hát felraktam de nem vagyok odáig tőle :D Pl értesítési panel nincs,vagyis lenne de nem hozza ki :S Mondjuk ezt leszámítva nem olyan rossz,szép meg pörgős :) Ja és nem kitkat mint ahogy írják,csak JB :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.