Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:12:58

LOGOUT.hu

Huawei Ascend Y300 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) SJaika válasza Harlond (#13098) üzenetére


SJaika
tag

Nekem elösször a keretrendszert kellet telepíteni és utána a moduloknál a gravitiboxot kipipálni.

Poco F5

(#13102) imcsoo


imcsoo
aktív tag

Üdv, valaki tud vagy hallott már valamit az Y600-ról? :)

(#13103) NoMagix válasza imcsoo (#13102) üzenetére


NoMagix
addikt

(#13104) gkawka válasza NoMagix (#13103) üzenetére


gkawka
tag

Akad magyarul is: itt. kis felbontás, 2magos, 512Mb RAM... :o :(((

Nem egy nagy durranás, ehelyett inkább rendelnék csájnából egy 4 magosat giga rammal :DDD :U

-**- szarnak, kárnak nincs gazdája -**-

(#13105) Harlond válasza donmackó (#13100) üzenetére


Harlond
tag

Azt probaltam de nem engedte, hiba volt vele folyamatosan :-) sgergi adta a jo megoldast, eloszor torolni kellett, majd utana mar ment a frissites! :-) csak magamtol nem voltam benne biztos hogy torolheto :-)
Olyan modult tud esetleg valaki mondani ami a telefon hivas hangerot emeli kicsit? Tomegkozlekedesen mindig bajom van vele :-(

(#13106) kokokka válasza donmackó (#13100) üzenetére


kokokka
őstag

64bit Win7 alatt minden gond nélkül lezajlott a mutatvány. Kódot a Huawei-től kértem, akkor még nem mertem a programra hagyatkozni :)

[ Szerkesztve ]

(#13107) Répapüré válasza imcsoo (#13102) üzenetére


Répapüré
tag

Szerintem nem előrelépés a 300-hoz képest csak más.
Nekem pl. az 5 col sok.Nyáron nem akarok miatta hátizsákot hordani, mert nem fér a rövidnadrág zsebében és a vaku is hiányozna.../Én kivétel vagyok mert ha nincs kedvem netezni a 4 colt is fölöslegesen soknak érzem.Igaz, ezen is mindig mellé bökök ha sms-t írok.:) /
Ahogy látom a 300-asom nem cserélném el érte.

(#13108) NoMagix válasza gkawka (#13104) üzenetére


NoMagix
addikt

Szia, köszi ezt nem is vettem észre! :R
Ha 512Mb-s akkor tényleg felejtős, pedig megvagyok elégedve az Y300-mal!!

(#13109) Csakapuli


Csakapuli
tag

Sziasztok

Tudnátok javasolni valamilyen módszert, hogy a beállításaim, a telepített progik, jelszavak, névjegyek akkor is elő hívhatók legyenek a mentésből, ha más Romot rakok fel?

Előre is köszi

(#13110) SJaika


SJaika
tag

Hali

Fusion x-nél ma azt vettem észre, hogy nem jönnek meg az sms-ek, csak, ha belépek az üzenetekhez.
Újra indítottam a telefont, és utána az első sms-nél jött az üzenet, hogy az üzenetek alkalmazás leált, vagy valmai hasonló.
Szerintetek mitől van ez, és mit lehetne vele kezdeni? :F

Poco F5

(#13111) sgergi válasza Csakapuli (#13109) üzenetére


sgergi
veterán

Titanium Backup. Megéri megvenni, nagyon sokat tud, és nagyon hasznos, ha romolgat az ember.

(#13112) donmackó válasza SJaika (#13110) üzenetére


donmackó
őstag

Rakd újra a romot. Az üzenetek app magától nem áll le (kivétel ha belenyúlsz) ;]

Release the cable hounds!

(#13113) SJaika válasza donmackó (#13112) üzenetére


SJaika
tag

Köszi jó lett :R
Valószínűleg a TB-vel mikor vissza hoztam az smseim vissza állítottam a régi üzenet pap beállításait is és ez kavarhatott be.
De erre csak így utólag jöttem rá.

Poco F5

(#13114) descence


descence
tag

Hy! Ha megcsinálom a Dload-os frissítést (B178-->B199), akkor utána újra kell rootolni, igaz?

(#13115) donmackó válasza descence (#13114) üzenetére


donmackó
őstag

Ha nem rootolt a dload file akkor igen.

Release the cable hounds!

(#13116) descence válasza donmackó (#13115) üzenetére


descence
tag

Értem, köszi. Akkor a telepítés után először root, majd titaniummal backup...

(#13117) descence válasza descence (#13116) üzenetére


descence
tag

Jelentem, a frissítés sikerült. Most éppen a visszaállítással szórakozom :D

(#13118) Puro


Puro
aktív tag

Van nekem fent CM11 és go launcher ex. Meg lehet valahogy csinálni, hogy a statusbar átlátszó legyen?

(#13119) KamuMazsola válasza descence (#13117) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Miket kell visszaállítani? Gondolkozom én is egy ilyen frissítésen. Egy linket dobsz a romról? Esetleg az első tapasztalatokat megosztod velem/velünk?

Üdv.: KamuMazsola

(#13120) Dani811 válasza Puro (#13118) üzenetére


Dani811
aktív tag

Beállítások - Teljesítmény - Force high-end graphics

(#13121) descence válasza KamuMazsola (#13119) üzenetére


descence
tag

Egy sima, fentebb linkelt gyári B199-et dobtam fel, mert a beépített, netről leszedhető B187-es (vagy melyik) nem volt hajlandó felmenni (fentebb kép a hibáról). Így kézzel feldobtam.

Csak a saját programjaimat mentettem le (Opera, firefox, játékok...) hogy ne kelljen mindent elölről kezdenem :)

(#13122) Bander78


Bander78
tag

Sziasztok! Tavaly nyár óta van meg a telefon, eddig két hiba jött elő:
1. Sms íráskor néha nem akarja az ékezetes karaktereket beírni, újraindításkor jó (ez nagyon ritkán jött elő, nem is érdekel.)
2. Kb. minden harmadik hívásnál időnként kb 2 másodpercre elnémul, nem hallani mit mond a másik. Ez sokkal zavaróbb. Vodafone a szolgáltató, de nem hinném, hogy "vételi" hiba lenne. Nem volt időm/kedvem szarakodni vele eddig, de most már lehet elvinném szervízbe (talán még van garancia). Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy más is tapasztalt ilyet?

(#13123) SJaika válasza Bander78 (#13122) üzenetére


SJaika
tag

Régebben a B190 alatti szoftver és a viber kombináció csinált némulást. Ha ez a gond akkor ezt egy rendszerfrissítés megoldja.

Poco F5

(#13124) Bander78 válasza SJaika (#13123) üzenetére


Bander78
tag

Köszönöm válaszod, nem használok vibert, sőt igazából a gyári rendszeren+programokon túl még semmit nem pakoltam fel rá. Decemberben magától frissített, de nem változott, a némulásos probléma megmaradt. A garancia 2 év, úgyhogy inkább beviszem.
Más: mennyire érdemes erre vírusírtót telepíteni, illetve melyik böngészőre érdemes cserélni a gyárit?

(#13125) v.attis válasza Bander78 (#13124) üzenetére


v.attis
őstag

Vírusirtót nem használok, de böngészőben nekem a Chrome jó, mert asztalin is ezt használok, így minden könyvjelzőm megvan a telón. Ezen kívül az Opera Mini nagyon gyors, de újabban csak második indításra talált hálózatot ezért lecseréltem az Opera Classicra, ez még jobb a mininél, talán még gyorsabb is. Ezek közül válogathatsz szerintem.

Amúgy a hangproblémádra a szervizben startból csinálnak egy frissítést oszt jóccakát.

(#13126) SJaika válasza v.attis (#13125) üzenetére


SJaika
tag

Én Opera Minit használok és ugyanúgy szinkronizálva van a táblagéppel és az asztalival is.
Szerintem nyugodtan próbálkozz több böngészővel is és a neked legmegfelelőbbet használd.

[ Módosította: CoolMan ]

Poco F5

(#13127) v.attis válasza SJaika (#13126) üzenetére


v.attis
őstag

De, ha jól tévedek akkor mindegyiken operát használsz, ugye? Csak mert én is Chrome-ot (is) használok mindenen, ezért van a telón is fent. Egyébként kétségtelen, hogy telóra nem a legjobb választás épp ezért van rajta opera is. Bár az utóbbi időben egyre jobb a gugli terméke, fejükhöz kaptak több, mint egy évnyi kínlódás után.

Neked nincs gondod az opera minivel? Elindítom és behívnék egy weblapot de csak keres és nem történik semmi. Kilépek, majd vissza és akkor meg tökéletesen megy.

[ Módosította: CoolMan ]

(#13130) rbundy


rbundy
újonc

Üdv!

Az lenne a problémám, hogy próbáltam bootloader kódot kérni az Y300-om hoz, de a Huawei bootloader igénylő oldal nem ismeri a telefonom product azonosítóját (ID).
A telefonból kiolvastam, vagy háromszor leellenőriztem, de azt a választ adta a weboldal, hogy rossz product id. Volt már valaki hasonló helyzetben? Tud valaki megoldást?

Köszi a segítséget!

Üdv.: Tomi

(#13131) v.attis válasza rbundy (#13130) üzenetére


v.attis
őstag

7595-ös hsz.

(#13132) SJaika válasza v.attis (#13127) üzenetére


SJaika
tag

Igen Operát használok mindenhol, és nincs vele gondom.
Az opera classic csinált nekem olyat, hogy google keresésre mikor vissza ugrottam frissítés nélkül nem volt hajlandó a következő linket megnyitni.
Asztalin mondjuk jobban fire foxot használok, de az mobilon nekem nem jött be.
Mostanában ha netezek akkor vagy a telefonról vagy a tábla gépről.

[ Módosította: CoolMan ]

Poco F5

(#13133) Csakapuli


Csakapuli
tag

Sziasztok

Néhány napja használom a CM11 (4.4.2) -et elégedett vagyok vele, gyors, pontos érintőképernyő, hangos, az 512 Ram miatt nem dobálja el a Skype-ot ha közben bongészek a neten szóval szerintem eddig ez a legjobb Rom a telonkra.
Egy dolog fáj, az FM Rádió hiánya. Olvastam, hogy a Spirit FM megoldás volt a korábbi CM-eken. de a CM11-en még nincs hang.
A kérdésem az lenne, hogy tudnátok e ajánlani valami fórumot, ahol naprakészen figyelhetném, a fejleményeket az ügyben?

Előre is köszi

(#13134) rbundy válasza v.attis (#13131) üzenetére


rbundy
újonc

Köszönöm szépen!!! :R

(#13135) Puro válasza Dani811 (#13120) üzenetére


Puro
aktív tag

Sikerült :)

Használja valaki az Art-ot, Dalvik helyett?

(#13136) SJaika válasza Csakapuli (#13133) üzenetére


SJaika
tag

Helló
Megkérdezhetem, hogy melyik verziót használod?
Nálam a 3.09.ei ha telefonálni akarok akkor bekéri a pin kódot.
De lehet én csináltam valamit rosszúl.

Poco F5

(#13137) papp053


papp053
tag

Sziasztok
Tegnap este 11%os töltöttséggel felraktam a telót tölteni, reggel veszem el a teló nem reagál semmire, full fekete a kép enyhe háttérvilágítással, ezután aksi ki-be, indítom, huawei logo bejön aztán ismét fekete kép megvilágítással, tegnap piszkáltam a build.prop fájlt, de végül semmit se állítottam át benne, csak keresetem valamit, de valószínűleg ez lesz a gond... a telefonon van róla egy másolatom, de azt hogy tudom a régi helyére rakni? twrp-s mentésem mindig volt eddig, persze most nincs :/ ha nem lehet megoldani a visszarakást akkor melyik romot ajánljátok, eddig b199 volt..
Válaszokat előre is köszönöm :)

(#13138) haxiboy


haxiboy
veterán

Üdv. 2 nappal ezelőtt egy kisebb esőben sikerült megáznom és a telóm a zsebemben volt (y300 természetesen). Szuperül megázott, indikátor szép piros lett, kijelző meg frankón foltos. Az lenne a kérdésem hogy ezt most megcsinálják-e gariba vagy dobjam a kukába? Mert igazából szerintem ez rendeltetés szerű használat, érdekes mód az előző telefonjaim bírták az esőt. (Galaxy S, Xperia Mini, stb., ennek elég volt egy kis nedvesség és undorítóan néz ki, szárítgattam de nem akar kiszáradni. Hátlap mögött olyan mennyiségű víz volt csoda hogy bekapcsol még...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13139) Csakapuli válasza SJaika (#13136) üzenetére


Csakapuli
tag

Szia

Én ezt a variánst tettem fel. Az ennél frissebb CM11-es Romokban nem ment a Bluetooth, de persze folyamatosan frissül. Recovery Backup legyen.

cm-11-20140225-NIGHTLY-u8833.zip és a pa_gapps-modular-really-micro-4.4.2-20140227-signed.zip Google appok és a legfrissebb TWRP

Innem elérsz mindent
[link]

Előre is köszi

(#13140) SJaika válasza Csakapuli (#13139) üzenetére


SJaika
tag

Köszi, majd megpróbálom ezt is.
Én alapból a legfrissebb TWRP-t flasheltem fel és a fusion x telepítése már nagyon megy :-)

Poco F5

(#13141) NoMagix válasza haxiboy (#13138) üzenetére


NoMagix
addikt

Erre nincs garancia! :N

(#13142) Melafoto


Melafoto
senior tag

Hali!

Annak aki CM11-et használ.

- Bluetooth fix

- SlimKAT BINIC (röviden AnTuTu teszt 6800 körül van , de ezzel 7000 felé ugrik :)

Mind a két zip fájlt TWRP-ből kell flashelni.

M

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#13143) haxiboy válasza NoMagix (#13141) üzenetére


haxiboy
veterán

Valahogy sejtettem, sikerült nagyon jól "összerakni" a telefont ha ennyitől beázik...soha többet huawei, egyébként a telefont bekapcsol, akit érdekel eladó!

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13144) Mr X válasza haxiboy (#13143) üzenetére


Mr X
veterán

Te magad írtad, hogy a hátlap mögött tele volt vízzel. Akkor gondolom az a kis eső nem csak egy kis eső volt.

(#13145) haxiboy válasza Mr X (#13144) üzenetére


haxiboy
veterán

Ez az hogy ekkora esőben más telefonok vígan bírták...15 percet lehetett a telefon a farmerzsebemben.
Teszem azt az Xperia Minivel szakadó esőben fél órát telefonáltam, nem ázott be. A galaxy s-t gyakran vittem magammal fürdeni, párás levegőt vígan bírta, esőben telefonálás szintén. Xperia X8-at 2x ejtettem fürdőkádba az elsőnél kb 2-3 percet is benne lehetett semmi baja nem lett, a másodiknál halt meg, klóros medencevíz. Úgy gondolom egy telefon nem hímes tojás amit vitrinben kéne tartani, de még csak tokban sem. Ha tokban kéne tartani akkor írják bele az útmutatóba, és adjanak is hozzá vízhatlan tokot.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13146) Mr X válasza haxiboy (#13145) üzenetére


Mr X
veterán

Ha vizet találtál a hátlap mögött, akkor itt nem páraóáról volt szó, hanem kőkeményen ronggyá áztál. És ne haragudj meg, hogy ezt írom, de ha ennyire nem tudsz vigyázni a telefonjaidra, akkor inkább valami vízálló modellt kellene venned.

[ Szerkesztve ]

(#13147) haxiboy válasza Mr X (#13146) üzenetére


haxiboy
veterán

Itt most nem arról van szó hogy beázott-e, mert nyilván igen hisz látom a foltokat, A probléma ott van, hogy hogyan keletkezett a beázás. Nyilván nem vízállónak/páraállónak készült, de ha már ennyitől képes beázni. Nem sz@rrá áztam mint fogalmaztál. Szimplán megáztam egy 15 perces séta alatt, a nadrágomnak nem kellett 5 perc és teljesen száraz volt.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13148) NoMagix válasza haxiboy (#13143) üzenetére


NoMagix
addikt

Ez nem a Huawei hibája!
Szerintem minden gyártónak van ilyen! hallottam már olyat is, hogy ájfonnál egy sima párásodás (hidegből be a lakásba) után színeződött el a csík, nem esőtől!

(#13149) jopont


jopont
senior tag

Sziasztok. Előzö telefonom leejtettem és most egy ilyen telefont tudtam megvenni. Látom, erre van sok rom. Kérdezném, érdemes e a gyárit cserélni? Van olyan rom, amin minden működik? Rádió is.

(#13150) Leito92 válasza jopont (#13149) üzenetére


Leito92
tag

Én gyári B190-et használok (kipucolva) és tökéletesen meg vagyok vele elégedve, de embere válogatja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.