Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 11:46:34

LOGOUT.hu

HTC ONE M9

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Blyan válasza Sebestyen01 (#500) üzenetére


Blyan
félisten

Ezeket meg kéne hagyni a kínai nevecsincs csodáknak (most itt nem a xiaomi, huawei, lenovo stb-re gondolok).
Egy telefon attól jól - és ezt azért az Apple elég jól megtanította a neves gyártóknak is - hogy kiveszed a dobozból és használod. Nem kell launchert keresgélni, stb.
Ha nem tetszik neki a TW - ami szíve joga - akkor inkább vegyen olyan telefont, amelynek a kezelőfelülete viszont bejön neki.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#502) Sebestyen01 válasza Blyan (#501) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Persze ez igy van, csak erdekelt a dolog aspektusa hogy szerinte ugy elfogadna e.... szerintem a samu ui-ja is fejlodott mar annyira nem csicsas :DDD

(#503) Nazara válasza Sebestyen01 (#500) üzenetére


Nazara
őstag

Ahogy Blyan kolléga irja a (#501). hozzászólásban: "Egy telefon attól jól - és ezt azért az Apple elég jól megtanította a neves gyártóknak is - hogy kiveszed a dobozból és használod. Nem kell launchert keresgélni, stb."

Számomra fontos, hogy a készülék szoftveres kinézete egységes, letisztult dizájn alapján legyen felépitve. És itt nem csak a főképernyőre, valamint az App drawerre gondolok, hanem az egyes gyári alkalmazásokra pl: Telefon, Üzenetek, Naptár, Levelezés stb, vagy a notibarra, lockscreenre. Egy egyszeri launcher cserével ezek egyáltalán nem fognak megváltozni egyik telefonon sem, tehát továbbra is a Samu saját dizájnját kellene bámulnom, ami nekem nem jön be. Amikor pár hónapja volt egy S4-em, a legnagyobb gondom ez volt vele.

Tudom, hogy ezeket mindet le lehet cserélni 3rd party appokra, de se időm, se kedvem nincs keresgélni ilyen-olyan dolgokat. Itt a HTC One M7 már tavaly április óta (egy-két kisebb kisérleti kitérővel), és imádom. Az elmúlt két évben legalább 15 felsőkategóriás telefont kipróbáltam, de itt találtam meg a számitásaimat.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#504) joey04 válasza Nazara (#494) üzenetére


joey04
titán

azt, hogy ez nem fontos azt nem. azt el tudom fogadni, hogy ezek ellenére sem kellene neked s6. de abban a kommentben arról volt szó hogy azért idénre is jutott még újdonság bőven, a htc is meghúzhatott volna valamit.

(#505) Nazara válasza joey04 (#504) üzenetére


Nazara
őstag

de abban a kommentben arról volt szó hogy azért idénre is jutott még újdonság bőven, a htc is meghúzhatott volna valamit.

Ebben egyetértünk, hiszen idén kvázi semmi áll-leejtőt nem kaptunk a tajvaniaktól. Viszont én M7-felhasználóként igencsak csorgatom a nyálamat, főleg az M9 kinézete miatt, és eléggé gyakorolnom kell az önkontrollt, hogy ne rendeljem meg, mert tényleg nem ér majdnem 200K pluszt.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#506) S e t h válasza Blyan (#501) üzenetére


S e t h
nagyúr

Szerintem vhol az android lényegiségéhez tartozik az is, hogy olyanná alakítom amilyenné szeretném, ez egy iphone esetében nem nagyon tudom megtenni, itt van, ezt eszed, fogadd el.

Nekem volt évekkel ezelőtt htc-m, én nem estem hanyatt sem sensetől, néztem mennyi erőforrást zabált fel, plusz akkor a support is borzalmas volt, szóval velem vesztettek egy vásárlót, de akik ajánlották anno a környezetemben a htc-t, azok is már más készüléket használnak.

Szeretem olvasni a teszteket és látni, hogy egy-egy vállalat éppen hová ért el az aktuális zászlóhajóval és az összehasonlító tesztek is segítenek eldönteni egy képzeletbeli skálán mi a sorrend az aktuális prémium készülékek között.

Én már leírtam a véleményemet a készülékről, nem ismétlem, tiszteletben tartom, hogy ha valakinek ez tetszik, viszont a trollok tevékenykedése mellett legalább olyan ártalmasnak találom, ha vki rendszeresen elvakult fanként nyilatkozik a telefonról, mert ezáltal az érdeklődők az objektivitás látszatát is nélkülöző információkat kapnak.

(ez a sok karakter nem neked ment volna, de nem akartam plusz hszt) :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#507) belan válasza S e t h (#506) üzenetére


belan
addikt

ezt jól meg fogalmaztad :K

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#508) zsolt0017 válasza belan (#496) üzenetére


zsolt0017
tag

Most elgondolkodtam, mi is az, amivel a samsung nagyot durrantott az s6-tal és bizony a hw-n kívül egyedül a kamerát vagy a készülékházat lehetne kiemelni. Előbbit nyilván fejlesztették, utóbbi meg már kötelező volt a samsungnak és nem bírom felfogni, miért adják el ezt világmegváltó fícsörként, pont a htc (de sony vagy alma is) már régóta csinálja. Ja, hogy ott már hozzászoktak ? Ilyen szempontból jól csinálta a Samsung, el tudta adni magát, viszont ez gusztustalan szerintem. A másik dolog meg, hogy kíváncsi vagyok, mivel lesz jobb pont az lg vagy a sony (akinek szurkolok még), hogy többet nyújtson, mint az m9, mert hw terén nem tud, kamera jobb lesz, sw terén meg nem tudom.. Szóval nem nagyon értelek.

Előzőhöz: A samsungnál pont be vagy korlátozva a knox miatt. Ha én tudom rosszul, bocsánat.

(#509) belan válasza zsolt0017 (#508) üzenetére


belan
addikt

az lehet kur.....v jó a marketing samunál meg a applenél de ,htc m9 semmivel se nézz ki jobban m8 nál sőt m8 szerintem jobban nézz ki s6 meg sok mindenbe jobb lett akár ki mit mond gyorsaságba is szépen oda csapja ami nálam fontos és ezt nem egy samu fanboy mondja :K

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#510) zsolt0017 válasza belan (#509) üzenetére


zsolt0017
tag

Én sem vagyok fanboy, jelenleg pont sony-m van. A tw nekem sem tetszik, de most nem is ez a lényeg. Nem tudom, mennyit lehet majd észrevenni abból, hogy gyorsabb maga az soc, akármennyit könnyített rajta a samsung. Idővel megtudjuk. Viszont a fejlesztőket és a mókolni vágyókat az exynos ugyanúgy tökön rúgja.
A ram és a tárhely is ugyanolyan a kettőben tudtommal, ddr4 és nand flash, nem tudom, csak és kiíárólag a cpu egység mindenképpen annyit dob-e rajta? Gpu meg ha minden igaz, az m9-ben jobb.

[ Szerkesztve ]

(#511) belan válasza zsolt0017 (#510) üzenetére


belan
addikt

ügy tudom s6 picivel erősebb gpu s6 teszt videoba minta a srác azt mondta volna mobilaréna tesztbe hogy erősebb kicsivel mint 810 megoldás de nem emlékszem rá 100százalékra majd meg nézzem újra ,sony ps4 et se ugy vettem meg hogy szét fikáztam a xboxone hanem jobb gép lett és azt vettem meg enyi :)

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#512) zsolt0017 válasza belan (#511) üzenetére


zsolt0017
tag

Neten olvasgatva azt találtam, hogy jobba az adreno, de lehet igazad van.
A hozzászólásod második felével viszont egyet értek és ugyanúgy igaz ez ide is. (mondjuk azt tegyük hozzá, hogy úgy konzolok esetén, mint itt nem csak ennyiről szól, de mindegy is :D )

(#513) Sebestyen01 válasza zsolt0017 (#512) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Gondolom az kimarsdt hogy az s6 kijelzofelbontasa kicsit nagyobb ugye? ;]

(#514) belan válasza zsolt0017 (#512) üzenetére


belan
addikt

sajnos az meg hogy műszakilag melyik lesz a időtállób az jövő zenéje htc m9 vagy samu s6,,Sebestyen01 igen nagyobb qhd

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#515) zsolt0017 válasza Sebestyen01 (#513) üzenetére


zsolt0017
tag

Az valóban kimaradt, de csak azért, mert engem nem érdekel :P Viszont igaz, ebben tényleg jobb és jobb lesz az lg és valószínűleg a sony is. Ellene nem vagyok, csak értelmét nem látom, ebben másolhatnának az apple-től.

Utána olvastam most gyorsan, a tárhely tényleg jobb az s6-ban, elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#516) Sebestyen01 válasza zsolt0017 (#515) üzenetére


Sebestyen01
őstag

A gput erinto kerdesben akartam kiterni a felbontasra de larom nem esett le mind1! :(

(#517) zsolt0017 válasza Sebestyen01 (#516) üzenetére


zsolt0017
tag

Hát na, megtörténik, mentségemre szóljon, hogy kevés az időm jelenleg :D Viszont ha nagyobb a felbontás és ezáltal lesz lassabb a gpu, az ugyanúgy az m9-nek kedvez. Ilyen szempontból jobban döntött a htc az 1080p-vel.

(#518) Emtra válasza Márko88 (#471) üzenetére


Emtra
tag

Ez előtt biztosan s5-volt mert emlékeim szerint minden topikot meg akartad téríteni "Az s5 a világ legjobb telefonja és hasonlokkal"
nem tudom hogy lettél hírtelen htc fan de örűlök

#477 ) Kasya: Népszerűség szerint árad a nép :)

( #514 ) belan: 1:1

ja és nem forrosodik az s810 csak melegszik mit Ricky Martin !

[ Szerkesztve ]

(#519) no more válasza Sebestyen01 (#500) üzenetére


no more
addikt

A launchert lecserélheted, a kernel root nélkül ugyanaz a hulladék Samus marad, ergo ugyanúgy fog lagolni, akadozni... a Nova Launcher segít egy picit a felület simaságán, de az app megnyitás, stb ugyanúgy lassú marad.

(#506) S e t h : Próbálj ki egy Sense 6-ot futtató HTC-t.

(#513) Sebestyen01: QHD valóban az S6, viszont a pentile matrix miatt gyakorlatilag pont ugyanolyan éles lett, mint az M9 FHD-n. Az viszont tény, hogy az új Samsung panelek csodaszépek.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#520) joey04 válasza Nazara (#505) üzenetére


joey04
titán

érdekes, nekem az m7 tetszett nagyon külsőre (is), de az m8 m9 már nem.

(#521) Dr.Anonymus válasza Emtra (#518) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

Lehet hogy csak vett egy s5-t, és rájött milyen jó is a htc :DDD

(#522) no more


no more
addikt

Most, hogy lassan elérjük az 1000. hsz-t már mindenki tudjam, hogy sz*r lett az S810, mert sütni lehet vele, de! Az eddigi 2 S810-et használó gyártó közül egyedül a HTC tudott akadás-és lagmentes felületet optimalizálni erre az SoC-ra. Ugye az LG már kilőve, mert a G Flex 2 még lassabb lett, mint a G3, pedig az is valami förmedvény. Még van a Sony, ami ki sem meri adni a Z4-et és majd a Xiaomi is elvileg fog S810 telefont csinálni. :) Eddig az M9 működik normálisan, ahogy azt el is vártuk tőle...

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#523) Flind válasza no more (#519) üzenetére


Flind
senior tag

Mondjuk az S6 / S6 Edge pont nem lassú (végre) ezekben. Eddigi videók alapján az M9-nél is jóval gyorsabb (app opening, multitasking).

Abban egyetértek, hogy baromság ez a "costum launcher megold mindent". Attól más lesz a homescreen, igen. Minden más meg marad TW. A Knox-ot sem fogja eltűntetni egy Nova

(#522) no more: Jó, de az LG semmilyen SoC-re nem tud optimalizálni, nem csak erre.. Amúgy én is kíváncsi vagyok, hogy mit kezdenek az S810-zel a többiek.

[ Szerkesztve ]

(#524) Sebestyen01 válasza no more (#519) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Nem offolok tovabb az s6rol igy erdemben elfogadom amit irsz az appmegnyitos dologban nem ertek egyet mint ahogy a kijelzos dologban sem de ezt majd egyszer egy sor mellett folytassuk mert mar kenyelmetlen nekem hogy csoro m9 topikjaban mindenrol szo van mint vmi lokal forumban :R

(#525) Kasya válasza no more (#522) üzenetére


Kasya
nagyúr

Bog azt mondta hogy a Flex2 gyorsabb lett, pedig neki van G3-ja es a lagolos fajta :)
De azert a G3 nem formedveny akkor sem :P

(#527) Emtra válasza Kasya (#525) üzenetére


Emtra
tag

szia!

Te g3-at használsz igaz? akkor te tudnál mondani valami jót a g3 akadásairól, én úgy tudom ezt már az lg megoldotta és nem akad a lolinál ? játékoknál mi a helyzet?

(#528) Emtra válasza Sebestyen01 (#524) üzenetére


Emtra
tag

Én meg azt mondom egyik zászlós telefon se ér annál többet mint ahogy az lg áraza a csúcs készülékét :D

Ha most tegyük fel kapnék negyed millát és htc-re vágynék akkor se m9-et vennék hanem egy m8-at mert nem tud annyit az m9 hogy indokolná a 130k-s diferenciát

[ Szerkesztve ]

(#529) Kasya válasza Emtra (#527) üzenetére


Kasya
nagyúr

A G3-mal sose volt baj. Az teny viszont, hogy a launcher optimalizalasa a HTC-hez kepest rosszabbul sikerult. A launcher lagolasa a megjelenes utan egy honappal merseklodott, par honapra ra kozel eltunt (mondom kozel, mert lagmentes telefon nincs). A Loli alatt meg gyorsabb lett...

Bar teny, hogy vannak trukkjei, amivel a launcher gyorsithato. Igy pl. a Telefon resznel a "Kedvenc ful" kukapcsolasa. Paran csak szimplan lecsereltek a gyari launchert Nova (vagy mas) programra es megszunt minden problema... de vagyunk paran akik szeretik a gyari launchert ^^ Masok szimplan kernelt es/vagy romot csereltek...kinek mi tetszik. Tehat tobb ut is vezet a boldogsaghoz.

A programok toltese es futtatasa alatt viszont nem tapasztalhato semmi negativum a konkurenciahoz viszonyitva. Abszolut hozza az elvart felso kategoriat.

De ha G3 a tema, javaslom nezz at a topikjaban, mert itt paran igen haraposak a nem HTC termekekre, ahogy latom (es ezen hsz alapjan igazat is adok nekik, mert nem ide valo) ;) Ott szivesen segitenek, barmilyen infora lenne is szukseged.

[ Szerkesztve ]

(#530) joey04 válasza no more (#522) üzenetére


joey04
titán

tehát eddig van a flex 2, ami laggol, de az lg a korai szoftverekkel minden készülékén gondban van, és az m9, ami szintén laggol, csak nem annyira. a sonyt én meg aztán nem védem, de a z4 más ütemterv szerint érkezik, ahogy pl az iphone is.

[ Szerkesztve ]

(#531) s3nsitivity válasza joey04 (#530) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Mégis hol láttál te lagoló M9 -et? :U

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#532) joey04 válasza s3nsitivity (#531) üzenetére


joey04
titán

nyilván ott ahol te nem. ne fárasszuk egymást én se reagálok rád. :R

(#533) blueMerle válasza s3nsitivity (#531) üzenetére


blueMerle
veterán

Tudod, minden laggol csak az iToy nem :P :DDD

(#534) Klaus Duran válasza blueMerle (#533) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Laging different.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#535) s3nsitivity válasza joey04 (#532) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Hát a lag-ot se tudod leírni rendesen, lehet azt se tudod mi az. :D

Főleg, hogy minden review ban elmondták, hogy szokás szerint hihetetlen fluid az M9. De látom ezt képtelenség felfogni.

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#536) blueMerle


blueMerle
veterán

Kezdődik...

[ Szerkesztve ]

(#537) s3nsitivity válasza blueMerle (#536) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Nyugi vége is, hosszú napom volt megyek is aludni :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#538) Quqesz válasza Flind (#523) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Csak megjegyzem az lg kiadta a lolit a g2-re és nem laggol szemernyit sem.....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#539) spawn21 válasza joey04 (#532) üzenetére


spawn21
veterán

Ma 2 és fél órát bizeráltam a kettő telefont. S6 és m9.

Kierőszakolva egy gyári beállítások visszaállítással. ( azt mondtam valamelyiket megveszem :D)

Felkészült mindenki?????

Tökre egyformán gyorsak. Egy ici-picit az m9 simább. De javarészt mind a kettő olyan gyors, hogy nem igen lehet belekötni.

iPhone 13p

(#540) Klaus Duran válasza spawn21 (#539) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

:C :R
Valaki biztos nem fog hinni neked. Ha belakod akkor az egyik biztos belassul szöveggel.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#541) spawn21 válasza Klaus Duran (#540) üzenetére


spawn21
veterán

Majd jót mosolygok rajta :D

De most már valóban nehéz a választás,ha új telefonban gondolkodik valaki. Sajnos nekem már annyi telefonom van, hogy muszáj vagyok megálljt parancsolni magamnak :))

iPhone 13p

(#542) akoska07 válasza spawn21 (#539) üzenetére


akoska07
nagyúr

Grat!

Sztem keress egy semleges topicot,mert itt minden leszel csak rendes ember nem. :DDD
A "szakértők" majd elmagyarázzák mekkora hülyeséget csinálsz.

Amúgy s6 edge nem is jut el mo.-ra ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#543) Klaus Duran válasza spawn21 (#541) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Reset előtt melyik volt gyorsabb?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#544) joey04 válasza akoska07 (#542) üzenetére


joey04
titán

Amúgy s6 edge nem is jut el mo.-ra ?
miért ne jutna? :F

(#545) blueMerle válasza spawn21 (#539) üzenetére


blueMerle
veterán

Kierőszakolva egy gyári beállítások visszaállítással. ( azt mondtam valamelyiket megveszem :D)

Anno boltosként én imádtalak volna, de tényleg. Ilyen esetekre volt egy pincém, és... ;] :DDD

(#546) spawn21 válasza Klaus Duran (#543) üzenetére


spawn21
veterán

A HTC ;]

nem igazán tudom, de mindent összevetve a htc simább. Ennyi. De ez szerintem elhanyagolhato

Akoska : lehet, de aki ismer vágja a témát. Mindig is a HTC volta szívem csücske. De nem nehéz elismerni ha valami jó, legyen az másik márka.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#547) spawn21 válasza blueMerle (#545) üzenetére


spawn21
veterán

Nagyon bizergett a zsebem, hogy meg vegyem a Samut. De tényleg. De tavaly több mint sok nullát költöttem telefonokra. :DDD

Mindent MIATTATOK csináltam :B

iPhone 13p

(#548) ferrari1


ferrari1
őstag

Visszajött hozzám / visszavettem / egy kis kirándulás után a telefonom :) Egyik fórumtársunk / barátom / kipróbálta.

(#549) keIdor válasza akoska07 (#497) üzenetére


keIdor
titán

Én sem, illetve néha, ha munkahelyen már semmi dolgom nincs és már az internetezést, youtubeozást is meguntam.
Modern Combat 5, SWKotOR, GTA III-VC-SA ilyeneket ha gondolod nézhetsz.

De ezt amúgy örömmel hallom, mert most mondjuk S6 lesz (sima, mert az Edge nem jön be), de biztos vagyok benne, hogy lesz M9-em is.
Volt S1-S2-S3-S4 (i9506!) és HD2-Desire-Desire HD-Sensation-One X-One M7-One M8 után egyiket se hagynám ki szívesen, szóval elkerülhetetlen...

joey20 Jön ugye M9+, ott majd lesz 1440p-s kijelző is és inkább ez indul majd az S6 ellen szvsz, viszont az a HTC (szerintem) egyik legrondább telefonja lesz, amit valaha kiadtak, szóval részemről felejtős.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#550) Flind válasza Quqesz (#538) üzenetére


Flind
senior tag

Még jó hogy kiadta az előző flagshipjére.

Én máshogy tapasztaltam. És egyetlen egy fluid LG telefont nem láttam még. Persze ameddig nem próbálsz mást..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.