Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 11:46:34

LOGOUT.hu

HTC ONE M9

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) vicze válasza Hadeska22 (#898) üzenetére


vicze
félisten

Mik az objektív negatívumok?
Gyenge kamera és gyenge üzemidő, ha nem tévedek. Minden más szubjektív megítélés kérdése.
Elméletben mind a kettő javítható SW-vel, bizonyos dolgok pl. nem mint a kamera SW sebessége mert azt a 20MP korlátolja leginkább. De ezeket kivéve min sírjon egy tulaj úgy mégis?

(#902) joey04 válasza akoska07 (#886) üzenetére


joey04
titán

a samut is évekig ekézték a fos anyaghasználat miatt mire nagy nehezen léptek.

(#903) Pinda25


Pinda25
tag

Az viszont objektív hogy az M9 visszalépett az M8-hoz képest. Rosszabb kijelző, rosszabb üzemidő, rosszabb a kamera (visszasírjuk az UP-t), lebutított proci. Tényleg kezdenek elsonysodni a htc fanok. Én is htc m9-et akartam venni március 1 előtt.

nomen est omen

(#904) spawn21 válasza Pinda25 (#903) üzenetére


spawn21
veterán

Mond már el kérlek, mi komoly hátrány származik abból hogy levették a processzor óra jelét? Nekem nem tűnik csúnyának a kijelző. Ideje lenne megfogni, nem vagdalózni.

Komolyan kezdek agytumort kapni ezen a fórumon. Papagájok hada...

iPhone 13p

(#905) zsolt0017 válasza Pinda25 (#903) üzenetére


zsolt0017
tag

Őszintén elmondod, akkor te miért jársz ide ? Mondj nekem egy procit, ami erősebb ennél és bele lehetett vola rakni. Ja, hogy nincs ? Szerinted miért fojtották le ? Talán mert ha nem tették volna, sütőlapnak lehetne használni ? Már egyszer elmagyaráztam neked. Az éjjeli fotókon kívül előrelépés történt kamera téren is, az üzemidő meg javulni fog. Csak egy retardált nevezné visszalépésnek.
Jó megértettük, hogy szarfos az m9, nem akarsz venni, de tudod mit ? Attól, hogy itt ócsárolod nem lesz jobb, szóval el lehet menni. Vagy téged az zavar, hogy más megveszi ? Komolyan nem értelek, egyszer kinyilvánítottad, hogy nem tetszik és nem akarod megvenni, megértettük. Én sem biztos, hogy ezt veszem, mégsem hordom le minden adandó alkalommal.

[ Szerkesztve ]

(#906) Weeman1 válasza zsolt0017 (#905) üzenetére


Weeman1
veterán

S6-ban is erősebb proci van. ;]

Xiaomi 11T Pro

(#907) vicze válasza Pinda25 (#903) üzenetére


vicze
félisten

A kijelzőben nem lennék biztos, szinte biztos hogy eddig is két fajta panel volt Sharp és JDI, eddig Sharp került a tesztelőkhöz most JDI, azaz lehet már csak az van. Mivel tök ugyanaz mint volt, így ez 1000% hogy nem változott, max. a Sharp panelt már nem használják.

Üzemidő még változhat, DE minden egyes testben vagy M8-cal azonos vagy minimálisan gyengébb üzemidőt mutat! Érdekes módon az hogy a S6 gyengébb aksiidővel rendelkezik senkit se zavar. :U
A kamera az biztos változni fog még, láthatóan még nem nagyon van kész az automatika és nem megfelelően állítja a beállításokat, az hogy manuális beállításokkal lehet jó képet csinálni mutatja, hogy nem rossz maga az érzékelő, csak az automatán kell még csiszolni idővel.
A SoC továbbra se lebutított, csak bizonyos esetekben visszafogott az órajel, és túlmelegedés esetén előbb leszabályoz, így is jóval többet tud mint az M8 S801-gye.

Egyedül a S6-hoz képest van hátrébb ez a telefon(az ellen jelen állás szerint esélye se volt) az M8-hoz képest semmiképp.

Nyugodtan mondhatod, hogy a leírtakban mi nem objektív.

[ Szerkesztve ]

(#908) zsolt0017 válasza Weeman1 (#906) üzenetére


zsolt0017
tag

Igen, észrevettem, hogy hülyeséget írtam, javítottam is, csak annyira felhúzott a tag, hogy nem figyeltem. :B

(#909) vicze válasza zsolt0017 (#908) üzenetére


vicze
félisten

Csak ugyebár az elég nehezen kerülhetne bármi másba is jelenleg.

(#910) Pinda25 válasza vicze (#907) üzenetére


Pinda25
tag

De mégis rosszabbak lettek a betekintési szögek az M8-hoz képest. Másrészt pazarlás beépíteni egy erős procit hogyha le van fojtva a teljesítmény 1/4-e.

nomen est omen

(#911) zsolt0017 válasza Pinda25 (#910) üzenetére


zsolt0017
tag

Miért lenne pazarlás, ha még visszafojtva is a legjobb opció volt ? :F Azt ne mondd, hogy jobb lett volna bele a 801.

(#912) zsolt0017 válasza vicze (#909) üzenetére


zsolt0017
tag

De amúgy gondolkodtam, hogy a samsung nem járt volna jobban, ha eladta volna a htc-nek is például ? Akkora piacot nem vesztettek volna, + abból is pénz jönne nekik. Vagy nem lenne kapacitásuk ?

(#913) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Mindjárt 1000hsz és semmi érdemi hozzászólás. :(

Nem hsz-t gyűjtök ÉRREM

Hány tulaj van?

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#914) vicze válasza Pinda25 (#910) üzenetére


vicze
félisten

A panel dolgot nem igazán érted. Nem lett rosszabb csak nem mind volt ilyen, volt pontosan ugyan ilyen panellel szerelt M8 is.
Na még egyszer ennél a procinál visszavett teljesítménnyel is csak 1db gyorsabb van, ami nem opció a Samsungon kívül senki másnak. De ha most mutatok neked grafikont, hogy M8-ban az S801, hogyan veszi vissza gyönyörűen az órajelet, akkor az is butított lesz egyből?

@zsolt0017: A 6mm-es házban szerinted mi lett volna a vége a hőtermelésnek, főleg hogy üveg az egész? Nekik az egyetlen opció a saját 14nm volt, így most magasan vezetik a piacot.

[ Szerkesztve ]

(#915) tjb007 válasza zsolt0017 (#912) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egyrészt nincs arra kapacitása, hogy saját magán kívül még másnak is gyártson, másrészt meg hülye lenne osztozni mással a "csodafegyveren" főleg úgy, hogy nincs rászorulva.

[ Szerkesztve ]

(#916) Pinda25 válasza zsolt0017 (#911) üzenetére


Pinda25
tag

Mintha vennél 4 csokit, 3-at megennél a 4-et pedig kidobnád a kukába. Felesleges. 801 nyilván nem opció de a 805 vagy a 808 már inkább. VAGY vártak volna még addig amíg meg nem oldódik a 810 probléma.

nomen est omen

(#917) Pinda25 válasza vicze (#914) üzenetére


Pinda25
tag

Te nem érted igazán. Hiába ugyanaz a panel, akkor is rosszabbak a betekintési szögek.

nomen est omen

(#918) Nazara válasza Pinda25 (#917) üzenetére


Nazara
őstag

Még mindig szemből használom a mobiltelefonomat....

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#919) zsolt0017 válasza Pinda25 (#916) üzenetére


zsolt0017
tag

Mind a 805 mind a 808 gyengébb. Megnézheted majd a g4-ben, hogy muzsikál az adreno 418. A 810 fejlődés a 805-höz képest is, nézz már meg egy note 4 benchmark tesztjét és hasonlítsd össze ezzel. Az egyetlen, amiben jobb az s6-nál specifikációkban, az az adreno 430, ha az se lenne, még több bajod lenne.

#915 tjb007: Végül is igazad van.

(#920) tjb007 válasza Pinda25 (#916) üzenetére


tjb007
nagyúr

A 805 továbbra is "csak" 32 bites, a 808 meg "csak" felsőkategória belépőszint.

(#921) Pinda25 válasza zsolt0017 (#919) üzenetére


Pinda25
tag

Ki mondta hogy erősebb a 805 mint a 810? Én azt mondom hogy egy félkész, hibás terméket ne adjanak már ki. Azzal jönnek az M9 fanok hogy 810 1,5 GHz-e bőven elég, viszont az 808 és 805 pedig gagyi hozzá. Ez ellentmondás, ha elég az 1,5 GHz, akkor a snapi 805 is elégnek kell lennie.

nomen est omen

(#922) zsolt0017 válasza Pinda25 (#921) üzenetére


zsolt0017
tag

De te nem érted, hogy a 810 1,5Ghz-n erősebb, mint a 2,7Ghz-s 805 ? Már elmagyaráztam ezt neked, ha emlékeznél, az apple a8 2 maggal, 1,5Ghz-n erősebb, mint a snapdragon 801 4 maggal, 2,5Ghz-n. Egyszerűen az a57 magok erősebbek, mint a krait 450 magok. Mit nem lehet ezen megérteni ? Azt meg végképp ne akard bemagyarázni, hogy 2db a57-es mag erősebb lesz, mint 4. Ami eddig kimaradt, hogy 64 bites, az pedig szintén előny.

Ami szintén számít, hogy egy soc nem csak a cpu részből áll, a benne lévő gpu, az adreno 430 mindennél erősebb, azt ne mondd, hogy azt nem érte meg belerakni.

[ Szerkesztve ]

(#923) Pinda25 válasza zsolt0017 (#922) üzenetére


Pinda25
tag

"De te nem érted, hogy a 810 1,5Ghz-n erősebb, mint a 2,7Ghz-s 805 ?"

Ez így van. Ki cáfolta ezt? :))

nomen est omen

(#924) vicze válasza Pinda25 (#916) üzenetére


vicze
félisten

Nézzük meg akkor a te kedvedért, milyen csodásan is működik az S805...
Ez a terhelés tesztje a S805 és az S810-zel azonos CPU felépítésű, de gyengébb GPU-s Exynosnak.

És akkor összehasonlításnak a S810 visszafojtva, kiemelném sokadszorra, hogy a hőtermelés hatására csökken az órajel leginkább, azaz teljesen ésszerűen.

Remélem tudod értelmezni a grafikonokat.
S805 teljesítmény csökkenése 30%.
S810 teljesítmény csökkenése 43%.

A S810 még így is 33%-kal gyorsabb mint az S805.
Megmagyaráznád akkor hogy miért rakjanak bele egy minden szempontból gyengébb processzor a telefonba mikor van erősebb? :F
1000x is nem hibás, nem félkész, ilyen gyárilag készakarva.

[ Szerkesztve ]

(#925) no more válasza vicze (#901) üzenetére


no more
addikt

Ott a pont. Ezt szerintem mindenki elismeri. A HTC telefonoknál (sajnos) ez valamiért mindig negatívum. A rohadt kamera és az üzemidő... Valami oknál fogva nem pakolnak nagy akksit a telefonjaikba és olyan gáz, mert pl. a Sony miért tud??? Engem a fotózás része nem érdekel, többnyire videózok és hangot felvenni a Nokiákon kívül (ők a legjobbak kamerában és pont) csak HTC tud normálisan, pl. koncertet. Én erre használom a kamerát. :) Az összes gyártó telefonja torzít, igénytelen, a HTC telefonok gyönyörűen rögzítik a hangot (főleg M8 óta, ha jól tudom újra HDR mikit használnak, vagy valami hasonló duál membránosat). Nevettem is, amikor összehasonlítottuk az M7 felvételem ismerősöm Z2-jével. Nyilván nála ezerszer szebb volt a videó, -csodaszép videót rögzítenek a Sonyk amúgy-, viszont kegyetlenül recsegett-ropogott... Meg is jegyeztem neki gúnyosan, hogy torzít a csoda Z2 ;]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#926) zsolt0017 válasza Pinda25 (#923) üzenetére


zsolt0017
tag

Akkor kifejtenéd újra, miért gondolod még mindig azt, hogy a 805 kellett volna bele kerüljön, mert nem értem.. ? Ha egyszer a 810 erősebb, normális, hogy azt kapja meg. Vagy már az sem tetszik, ha a jobbikat kapja ?

(#927) Pinda25 válasza zsolt0017 (#926) üzenetére


Pinda25
tag

"Ha egyszer a 810 erősebb, normális"

Akkor sem normális, hogy fojtást kapott. Pazarlás. Félkész - hibás (kinek hogy tetszik) terméket ne adjanak ki.

nomen est omen

(#928) vicze válasza Pinda25 (#927) üzenetére


vicze
félisten

Az összes fojtást kap, csak nincsen ilyen brutál nagy lufira felfújva.
Mókust vakítani biztos jó, meg Antutu huszároknak...

[ Szerkesztve ]

(#929) zsolt0017 válasza Pinda25 (#927) üzenetére


zsolt0017
tag

Nem félkész és nem hibás. 20nm-ből és a qualcommnak kevésbé otthonos arm-féle designból egyszerűen ennyit tudtak kihozni. Az exynos azért nem melegszik úgy, mert 14nm-es csíkszélességgel rendelkezik és ahogy már elhangzott a samsung hülye lett volna másnak is adni belőle. :W
Azért nem használtak saját tervezésű magokat, mert még nem készültek el vele. Vissza van fojtva, hogy ne legyen 50 fokos. Továbbra sem értem, mi a problémád vele, ha ez a legjobb, amit bele tudtak rakni. Ha le tudták volna hozni 14nm-en, biztos vagyok benne, hogy meggyalázná az exynost, de most ez van.
Többet nem válaszolok neked, mert nem vagy képes megérteni a dolgokat, vagy tényleg nem vagy hajlandó elfogadni, hogy létezik ez a telefon és valaki meg meri venni.

[ Szerkesztve ]

(#930) Pinda25 válasza zsolt0017 (#929) üzenetére


Pinda25
tag

"még nem készültek el vele. "

Ha nem készültek el vele minek adták ki?

"Vissza van fojtva, hogy ne legyen 50 fokos. Továbbra sem értem, mi a problémád vele"

Vissza van fojtva hogy ne legyen 50 fokos ez a problémám. Meg hogy félkész.

nomen est omen

(#931) Blyan válasza Pinda25 (#930) üzenetére


Blyan
félisten

Az Apple SoC-k is vissza vannak fojtva, oszt azokra még senki nem mondta, hogy félkészek. :D

Amúgy Te az a fajta fickó vagy, akinek mindegy mit írnak, mert ugyanazt hajtogatja újra meg újra. Szóval nem is értem miért vesződnek a többiek.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#932) zsolt0017 válasza Pinda25 (#930) üzenetére


zsolt0017
tag

Te még azt se vagy képes megérteni, amit leírtam. :W
Nem ezzel nem készültek el, hanem a saját magjaikkal, amit majd jövőre a 820-ban megcsodálhatsz.

#931 Blyan: Őszintén már én sem értem, csak felhúzom magam estére.

[ Szerkesztve ]

(#933) no more válasza vicze (#928) üzenetére


no more
addikt

Jobb, ha kegyetlenül throttlingolna, mint a G Flex 2, ami lassított felvétel lesz 5 perc után és újratölti az egész launchert, meg widgeteket minden home gombra? Még visszafojtva is csak az S6 Exynosa erősebb a 810-nél... ne vicceljünk már. Ha neked nem tetszik, akkor nem veszed meg. Mellesleg visszafojtva is gyorsabb és stabilabb készülék, mint a piacon lévők szerintem 95%-a.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#934) Pinda25 válasza zsolt0017 (#932) üzenetére


Pinda25
tag

"Nem ezzel nem készültek el"

Ilyen egy kész SoC? Le kell fojtani? Ez már tényleg a "sony" fanságra hasonlít, ennyire védeni egy rossz terméket és megmagyarázni ez miért jó. És még az M9 többi hibáját még nem is igazán veséztük ki... :F

nomen est omen

(#935) zsolt0017 válasza Pinda25 (#934) üzenetére


zsolt0017
tag

Beajánllak a qualcommhoz tervezőnek, te majd megmutatod nekik, hogy kell soc-t gyártani, szerintem úgysincs náluk ilyen hihetetlenül magas értelmi szinttel rendelkező mérnök, mint te. A te szinted már túlmutat a 10 éves unokahúgomén is.
Befejeztem veled.

(#936) no more válasza zsolt0017 (#935) üzenetére


no more
addikt

:DDD :DDD

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#937) Nazara válasza no more (#936) üzenetére


Nazara
őstag

A popcornos GIF mintapéldája. :DDD :DDD

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#938) no more válasza Nazara (#937) üzenetére


no more
addikt

az az :DDDDDDDD

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#939) akoska07 válasza Klaus Duran (#913) üzenetére


akoska07
nagyúr

Jelen. :D

Lehet én is eltűnök majd kis időre ugyanis nem fog jutni annyi időm az M9-re.
Ugyanis valami készülődik nálam ;]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#940) Sh4rk válasza Pinda25 (#934) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

Az a baj veled, hogy berejtettél a nevedbe egy "d"-t, és így már rejtett női ügynök vagy. Ezért nem érted a dolgokat... :DDD

Amúgy fizetett Samsungos trollnak tűnik a csaj... Reg:2015.03.01.... :C
Sztem nem véletlen... HAHAHAHAHA

[ Szerkesztve ]

(#941) akoska07


akoska07
nagyúr

Ma lőttem megint pár képet. :))

Tudom,ne mondjátok...
Rettenetesen rossz a kamerája,igazából csak zsebből fényképeztem,nehogy meglássa vki. :D
De én azért berakom ide őket,mert ez legalább nem off. :DDD :))

Mindig amikor meglátom a sok hsz-t,azt hiszem,vki vett M9-et.
De aztán hamar rá kell jönnöm,csak a szokásos. :((

#942 dodicsaba :
+1 :K

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#942) dodicsaba


dodicsaba
aktív tag

Ez a fórum vicc. Ez nem is fórum hanem a találgatások netovábbja.
Szakmai hozzászólás nulla de ez valahol érthető is mivel 2 db M9 tulaj van a többi meg összehord minden nagy okosságot. Moderátornak ideje lenne már közbelepni mert itt egyesek valótlan dolgokat állítanak és kimerítik a hitelrontás tényét ,kézzel fogható bizonyíték nélkül!

BlackBerry Passport

(#943) S e t h válasza akoska07 (#941) üzenetére


S e t h
nagyúr

Elég rendesen beégeti az égboltot. :(((

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#944) akoska07 válasza S e t h (#943) üzenetére


akoska07
nagyúr

Hogy mit csinál ? :D

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#945) Nazara válasza akoska07 (#941) üzenetére


Nazara
őstag

Nekem a kepminoseg és a témák is tetszenek nagyon! UK-n belül merre vagy ha szabad tudni? :R

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#946) akoska07 válasza Nazara (#945) üzenetére


akoska07
nagyúr

Csináltam már jobbakat is,de ezek tetszettek nekem is,ezért osztottam meg. :R

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#947) enginev3.0


enginev3.0
félisten

http://www.expansys.hu/htc-one-m9-gold-on-silver-274968/
Rendelhető

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#948) Ricardo válasza akoska07 (#944) üzenetére


Ricardo
félisten

Az ég egy részletek nélküli egybefüggő fehér massza lett.

(#949) Oppenheimer válasza Ricardo (#948) üzenetére


Oppenheimer
veterán

szörnyű a kamera dinamikatartománya.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#950) Kasya válasza enginev3.0 (#947) üzenetére


Kasya
nagyúr

Sokallom az arat, igy felneztem T weboldalara. Jol latom, hogy meg nem kapni? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.