Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 9 - fény-másolat
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Honor 8 topik - A két telefon között egyelőre szinte csak hardveres eltérés van, ezért, ha kérdésed van, keress rá a Honor 8 topikban is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6102) nrg_52 válasza freelancer68 (#6101) üzenetére


nrg_52
addikt

Koszonom, oket megtalaltam, de a 30k is sokallom erte, tekintve , hogy 40-ert komplett telefont kapni apron.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#6103) qltsar


qltsar
addikt

Bluetooth - Pie tapasztalatok? Nálam itthon a Google Home-ommal teljesen bekrepált, 10 sec, elkezd szaggatni, aztán kimaradnak másodpercek, utána meg elhallgat. Mással sajnos nem tudom kipróbálni. Eddig sajnos nekem katasztrofálisabb a váltás Pie-ra mint anno Nougat-ról Oreo-ra. A felhasználói felület is szaggatósabb 0.5x-es animációkkal. System UI - Status bar pl. notification extension esetén elég csúnyán néz ki, akár gyári téma, akár mókolt (folyamatosságra - FPS-re értem a kihúzást az animációnál [Pl. Messenger, hosszú üzenet / reply]

[ Szerkesztve ]

(#6104) Laszlo733 válasza qltsar (#6103) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Szia! Nekem fülessel nem volt semmi problémám vele. Órákon kersztül ment gond nélkül Bluetooth -al

[ Szerkesztve ]

(#6105) nrg_52 válasza qltsar (#6103) üzenetére


nrg_52
addikt

Samu level u-val es blitzwolf bw-as2-vel is gyonxoruszepen mukodik a bt. Nem fogod meguszni az fr-t.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#6106) bontabela73 válasza qltsar (#6103) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Szia!

Logitech X100 hangszóróval tökéletesen működik a bluetooth. Szerintem is egy FR kellene.

Da pacem, Domine!

(#6107) qltsar válasza nrg_52 (#6105) üzenetére


qltsar
addikt

Ha visszahuzna minden alkalmazasomat gyonyoru szepen playrol, akkor siman...de legutobb nem sikerul amikor visszamentem Oreorol Nougatra, fel sem ajanlotta a lehetoseget, bar HiSuite-tal visszahuzhatnam gobdolom, ami, ha jol remlik ment virtualis gep alol, ugyhogy a legrosszabb esetben ez lesz:(.

Koszi azert!

[ Szerkesztve ]

(#6108) djkacor


djkacor
tag

Sziasztok mi történt vissza vonták a 162 es pie frissítést? Eddig feldobta a telefon hogy elérhető, de most hogy ma akartam frissiteni már nem találja, gépen sem sőt még ff-n sem csak a 164-re írja hogy telepíthető!

(#6109) modflow válasza djkacor (#6108) üzenetére


modflow
veterán

Ez tényleg óriási probléma, hogy csak a legújabbat akarja feltenni neked. Nem is tudom mit tennék a helyedben. :F

Amúgy mióta van 164-es? Egy képet megnéznék a FF-ről...

[ Szerkesztve ]

(#6110) qltsar válasza modflow (#6109) üzenetére


qltsar
addikt

Rosszul erted, meg gondolom o sem figyelte a modellverziot FF-en, ahogy nekem is sikerult beneznem multkor.

Siman nem jelenik meg neki normal update-tel a 162. Nekem Oreonal volt ilyen, de 2 napra ra ujra elerheto lett.

(#6111) snakebait


snakebait
senior tag

Lehet nem ide tartozik, de kicsit fura az egybeesés. Leírom. Play árúházban ha a hamburger menüre bökünk akkor ugye kinyílik a menü balról. Ott van egy profilkép, ami a Google fiókhoz tartozik meg egy háttérkép, ha be van állítva a Google fiókban. No, most az a háttérkép nekem évek óta ott van, nem változtatom. Most a Pie-re való frissítés óta nem jelenik meg. Pedig be van állítva googleban. Újból betettem, de semmi. Mi a fene lehet?

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#6112) bontabela73 válasza snakebait (#6111) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Szia!

Még április elején olvastam valahol a neten (sajnos, nem találom a cikket), hogy a Google+ április 2-i megszűnése miatt előfordulhat ez a jelenség, hogy eltűnik a borítókép.

Már évek óta nem használzam a Google+-t, a mostani borítóképet néhány hónappal ezelőtt állítottam be a webes felületen (nem mobilon). Akkor nekem vagy 3-szor kellett beállítani, mire a telefonon is az a kép jelent meg. Az EMÍUI 9 frissítés után is megvan a borítókép nálam.

Da pacem, Domine!

(#6113) djkacor válasza modflow (#6109) üzenetére


djkacor
tag

Az nem is volna baj, csak azt nem értem hogy miért tünt el Ota-n a 162-es 🤨


(#6114) modflow válasza djkacor (#6113) üzenetére


modflow
veterán

Hát, nem tudom. Nekem mindenesetre nem LGRP ... a Honor 9-em.
Nekem ilyen modellem van: STF-L09

[ Szerkesztve ]

(#6116) Anonymus95 válasza Divinity (#6115) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Az hogy Kínában elindult egy bétateszt még nem jelent 100% garanciát, hogy Európába is megérkezik. De egyébként én úgy gondolom és reménykedem, hogy jönni fog.

(#6117) Divinity válasza Anonymus95 (#6116) üzenetére


Divinity
őstag

Ezt nem is állította senki :)
Mivel 49 készülékre igérte be a Huawei, köztük EU-ban nem túl elterjedt, sőt régebbi késuülékek is így nagy eséllyel megkapja a H9 is a 9.1-et :)

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#6118) Anonymus95 válasza Divinity (#6117) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Szép befejezése lenne ez a Honor 9 nek! :K mert android 10 már szerintem nem lesz rá, de egy EMUI 9.1 és még 1 évnyi biztoonsági frissítéssel szép nyugdíj lenne.

(#6119) snakebait válasza bontabela73 (#6112) üzenetére


snakebait
senior tag

Köszönöm szépen a választ és,hogy reagáltál.Most azzal szenvedek én is,hogy vebes felületen próbálom beállítani a képet. Ott sikerül is,de mobilon play árúházban akkor sem jelenik meg. Bármilyen képpel próbálkozom. Töröltem az árúház adataim,kilövés,minden és semmi :W Nem tudom mi lehet :F

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#6120) bontabela73 válasza snakebait (#6119) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Szia!

Azt próbáltad, hogy a kép beállítása után bekapcsolod a telefonon az adatszinktonizálást?

[ Szerkesztve ]

Da pacem, Domine!

(#6121) snakebait válasza bontabela73 (#6120) üzenetére


snakebait
senior tag

Automatára van téve nálam az adat szinkronizálás, de most kézzel leszinkronizáltam és semmi :F

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#6122) kuk@c


kuk@c
tag

Alap mobiladat váltásnál SIM-ek között, korábban sose kért PIN kódot. Na ezt most elkezdte és kicsit idegesítő állandóan beírkálni, persze a teló PIN kódjával együtt... :((( :W

Esetleg láttatok vmilyen beállítást eme remek funkció kikapcsolására? :R

@

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#6123) Gabonetta válasza kuk@c (#6122) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Én ilyet nem tapasztaltam. De szerintem kapcsold ki a PIN-eket. :)

(#6124) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Ha valaki rendelkezik ilyen készülékkel, és rootolt a telója és lenne egy kis ideje, az legyen kedves dobjon rám egy pm-et. Csak pár system fájlra lenne szükségem (nekem nincs ilyen készülékem), mert az istenért nem tudom kibontani semmivel a system.img-ét ennek a fosnak... :DDD

The Truth is out there...

(#6125) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Ha valaki rendelkezik ilyen készülékkel, és rootolt a telója és lenne egy kis ideje, az legyen kedves dobjon rám egy pm-et. Csak pár system fájlra lenne szükségem (nekem nincs ilyen készülékem), mert az istenért nem tudom kibontani semmivel a system.img-ét ennek a fosnak... :DDD

Nah, közben sikerült, a 3876128651723-dik programmal, szóval már tárgytalan.... :DDD

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#6126) qltsar válasza Lackooo84 (#6125) üzenetére


qltsar
addikt

Az a durva, hogy nagyon kevés rootolt teló van az itteni aktív fórumozók között (talán 1, ha még megvan neki a telefon :F), sajna root nélkül, meg adb pull-al sem lehet kiszedni a file-okat.

Mihez kellett amúgy, illetve mivel bontottad a sysimg-t?

[ Szerkesztve ]

(#6127) chros válasza qltsar (#6126) üzenetére


chros
őstag

Nekem rootolt, de meg oero-val + custom kernellel, es valszeg marad is orokke :)

(#6128) Lackooo84 válasza chros (#6127) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Az kell nekem oreo.

The Truth is out there...

(#6129) Lackooo84 válasza qltsar (#6126) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát állítólag ezzel a telóval megy a Telekomos VoLTE, szóval belenézek hátha találok valami erre utaló beállítást a Honor 8-hoz. SVAImgUnpack-al ext4-be konvertáltam azt meg ext2explore-vel bontottam. Amúgy ebből van kifejezetten Telekom romos vagy csak eu?

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#6130) Anonymus95 válasza Lackooo84 (#6129) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Android 9 alatt már van benne VoLTE kapcsoló. + Fel kell hívni őket, hogy a SIM kártyán is kapcsolják be. Ezt követően működik.

(#6131) qltsar válasza modflow (#6114) üzenetére


qltsar
addikt

Úgy látom, hogy átrendezték két csoportba a dolgokat Pie óta:

STF-L-GRP1-CHN* --> Kínai régióba szánt modellek tartoznak ide, AL-00, AL-10, TL-10

STF-L-GRP2-OVS* --> EU - International - L09

Tehát rövidre vágva a szót, ha az LGRP2-OVS approved, akkor hamarosan jönni fog OTA-n is, valamint HuRu-val felrakható, mivel megegyezik a modell.

Úgyhogy igazam volt a kommenttel, approved a 164 ;]!

Persze az is előfordulhat, hogy valamit irtózatosan benéztem :)) !

Nem csak Honor 9, hanem az összes Pie-os [Huawei] telefon ezt a struktúrát követi, ahogy láttam.

[ Szerkesztve ]

(#6132) Lackooo84 válasza Anonymus95 (#6130) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Oh, tehát akkor Oreon hiába is keresem, remek... :D

The Truth is out there...

(#6133) Anonymus95 válasza Lackooo84 (#6132) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Bizony :K

(#6134) svgyula válasza qltsar (#6131) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Az a helyzet amire én már rájöttem, hogy csak az IMEI alapján lehet egy listából megtudni az egyes telók eredeti típusjelét. Sajna az enyém is valami L00-ról indult (Kínai belpiacos) de egy nemzetközi ROM csodákat művelt. DE van amin nem segít mint pl a Huawei telefonos azonosító mert ott mindig a +86 kinai számot engedne beírni.
Ezért van a ekkora eltérés a frissítések ideje között mert IMEI alapján kapják és hiába van itt Magyarországon a telefon csak akkor jön a frissítés ha az adott IMEI-hez tartozó régióban kiadták.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#6135) qltsar válasza svgyula (#6134) üzenetére


qltsar
addikt

Kérlek ezt az IMEI-s kiosztás ne kezdjük el, már többször kifejtettem, bekerült a témaindítóba is, nem erről volt szó, vagy félreértettél, de már a rebrandelést is belevitted a témába.

Én forecast-ra szoktam használni FF-et, hogy megnézzem, hogy approved e valami. Ha igen, akkor kb. 2 hét múlva meg szoktam kapni általában (volt már kivétel). De ettől még HuRu-val akár fel lehetne küzdeni az approved csomagokat elméletben.

[ Szerkesztve ]

(#6137) Lackooo84 válasza Anonymus95 (#6133) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Azért néztem nagyokat, hogy szinte midnen config fájl stb 100%-ban megegyezett a Honor 8-on levőkkel... :DDD

The Truth is out there...

(#6138) qltsar válasza kuk@c (#6122) üzenetére


qltsar
addikt

Sajnos úgy tűnik Pie / EMUI betegség :( : [link] Testvér topicban P10-el ugyanez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#6139) Bailey válasza Lackooo84 (#6132) üzenetére


Bailey
senior tag

Nekem Oreo alatt is volt már egy ideje Telekom sim-nél kapcsoló. Nem tudom mikor került be, mert januárban tettem bele először Telekom kártyát, és akkor már ott volt a kapcsoló. Mikor bevezették dominósoknak is, be is kapcsoltattam. Azóta megy rendesen. Edigitalból vásárolt készülék, nem telekomos.

[ Szerkesztve ]

(#6140) Anonymus95 válasza qltsar (#6138) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Amit îrt..arra csak annyi, hogy windowsnál is így van. Akárhányszor újra tettem, mindig más volt.
Hogy lehet egyébként visszamenni Oreóra? H View 10-em van, de sztem az mindegy. A metódus érdekelne. Csak letöltöm az oreós romot, dload mappa és 3 gombbal telepítem, mint Huawei P8-nál?

(#6141) Lackooo84 válasza Bailey (#6139) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

De működött is? Mert az egy dolog, hogy ott van a kapcsoló... :)

The Truth is out there...

(#6142) Bailey válasza Lackooo84 (#6141) üzenetére


Bailey
senior tag

Próbáltam párszor, és működött. Persze akkor már nem a Honor 9-et használtam elsődlegesként, így csak pár próbát tettem. Egyébként az új telefonom is Honor, amit a Telenor hivatalosan nem támogat, de ott a kapcsoló benne. A 1220-on bekapcsoltattam, és megy gond nélkül. Na ott látni, mert a Telenornál a Huawei/Honor telefonok a VoLTE ikont is kirakják, a hívásnaplóban pedig külön jelzik melyik hívás volt VoLTE.

[ Szerkesztve ]

(#6143) plck válasza Lackooo84 (#6141) üzenetére


plck
tag

Honnan tudom, hogy működik? :)

(#6144) Toto00


Toto00
tag

Hali!
#6065-re valaki tud valaki reflektálni?

"Wifi híd internet megosztás varázsolható valahogy a telóra? ha a huawei p10 lite-ban benne van, akkor a h9 miért nem tudja???"

(#6145) Anonymus95 válasza Toto00 (#6144) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Android 9 ben nem találod? Most nem tudom megnézni a H9-et, de H V 10-en ès Mate 20-on, Beállítások, vezetéknélküli és egyéb hálózatok, megosztás és hordozható hotspot alatt van.

(#6146) Anonymus95


Anonymus95
senior tag

VoLTE:

Android 9 alatt müködik a Huawei és Honor készülékeken.
2 teendö van.
- Beállítások, Vezetéknélküli és egyéb hálózatok, Mobilhálózat --> VoLTE hívások: bekapcsolni
- Felhívni a szolgáltatót és kérni hogy engedélyezzék a SIM kártyán a VoLTE szolgáltatást, még annak ellenére is, ha szerintük az adott készülék nem támogatja. Erősködni kell.
Indítsd újra a telefont, ha megkaptad az SMS-t a szolgáltatás bekapcsolásáról.
Lám, kész vagy működik.

Honnan lehetsz ebben biztos?
Egyes szolgáltatók, készülékek ezekszerint ki is írják. Ahol nem, ott pld. hívást indítasz és a Beállítások, Rendszer, A telefon névjegye, Állapot, Hálózat menüpontban az aktuális SIM alatt a Mobilhálózat típusánál 4G kell legyen. Vagy bekapcsolod a mobilnetet és hívást indítasz. Bal felül a térerő ikonnál 4G/LTE kell legyen és nem 3G. Vagy telepítsd a Tweaker for Huawei appot. Sok hasznos dolog van benne. (Eről is tudok többet írni). Kapcsold be hogy a hálózat típus mindig látható legyen, így mobilnet se kell.
Végső soron, jobb a hangminőség és a hívás indítása/kapcsolódás, a hívás gomb megnyomásával azonnal megkezdődik. (Tárcsázó hang azonnal hallatszik).
Fontos!
Nem minden esetben tapasztalni az utólsó pontban leírt azonnali kapcsolódást, mert ehhez a hívott félnek is tudnia kell a VoLTE-t. Ez pedig mint tudjuk még nem biztos hogy mindenhol aktív..most terjed. Szóval ne búsúlj, ha egyböl nem ezt tapasztalod. Ha túlterhelt a hálózat, akkor is lasabb lehet.
Többnyire ha vezetékest hívok vagy olyanokat, akik már bekapcsolták (mint pld. a családom is, ahol mindenkinek bekapcsoltam), azonnali a tárcsázás, érezhető a minőségbeli javulás és a többi pontban leírtak is 4G/ELTE feliratot mutatnak hívás közben is. És nem vált le 3G-re mint előtte. Direkt agyon teszteltem. Ezért tudtam ennyit írni róla.
Jó aktiválást!

(#6147) qltsar válasza Toto00 (#6144) üzenetére


qltsar
addikt

Varázsolható, de rootolnod kell hozzá:

/product/etc/prop/local.prop
ro.config.hw_wifibridge=true

Ha nincs a local.prop-ban a line, akkor értelem szerűen hozzá kell adni.

(#6148) Bailey válasza Anonymus95 (#6146) üzenetére


Bailey
senior tag

Ami érdekes még: A Honor 10-nél még a legújabb EMUI 9 verzió esetén sincs benne a kapcsoló Telenor esetén, pedig a 10-et a Telenor is régóta árulja. A hardveresen hasonló P20-on viszont a VoLTE indulása óta megy. Nekem most Honor View 20 van, amit a Telenor nem árul, mégis benne van a kapcsoló alapból. A 1220 minden kérdezősködés nélkül bekapcsolta, ráadásul prepaid előfizetésre, és működik is rendesen. Más fórumban írták, hogy a Telenor néhány nap után kikapcsolta sok embernél a VoLTE-t mert nem támogatott a telefonjuk. Nekem azóta is megy, pedig ez sem támogatott készülék. De írták, hogy más hivatalosan nem támogatott Huawei esetén is megy gond nélkül. Ezek szerint a Huawei/Honor megkapta a Telenortól a beállításokat, ezért az ő készülékeinél nem kapcsolja ki a Telenor már a szolgáltatást.

(#6149) Anonymus95 válasza Bailey (#6148) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Telekomos vagyok és a család többi tagja is. Apámnak Honorr 9, Nekem Honor View 10, Páromnak Mate 20. (Anyám iphon 5s, ez most nem játszik)
Szóval H 9 és H V 10 nem támogatott, de Android 9 óta benne van a kapcsoló. Telekomnál be is kapcsoltattam és azóta is jó. Páromnak is bekapcsoltattam még akkor, mikor Huawei P9 lite (régebbi) volt. Be is kapcsolták neki is. (Persze nyílván nem működött, de másfél hete meglett a Mate 20, így beüzemelés után már egyből ment is a VoLTE. Nálunk nincs gond.

Nem lehet hogy azon a telón más régiós rom van és azért nincs kapcsoló? Lehet csinálnék egy factory resetet. Vagy ha telenoros a rom, akkor a sima romot tenném fel.

(#6150) bontabela73 válasza Anonymus95 (#6146) üzenetére


bontabela73
aktív tag

A leírtakat csak megerősíteni tudom.

A VoLTE szolgáltatást még valamikor tavaly kapcsoltattam be a szolgáltatónál (Telekom, náluk 4G hanghívás néven fut). Nem kellett túlságosan erősködnöm, szó nélkül bekapcsolták. Akkor még P9-em volt és az egyik frissítés újdonsága épp az említett szolgáltatás megjelenése volt. Ennek ellenére a beállításokban sehol nem volt VoLTE be-, illetve kikapcsolás. Amikor meglett a Honor 9 és Oreo-ra frissítettem, a beállításokban már ott volt a VoLTE, alapból bekapcsolva (a szolgáltató bekapcsolta). Tehát EMUI 8 alatt megvolt. Több ismerősöm is megjegyezte hívás közben, hogy mennyire jó a hangminőség.

Da pacem, Domine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.