Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 9 - fény-másolat
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Honor 8 topik - A két telefon között egyelőre szinte csak hardveres eltérés van, ezért, ha kérdésed van, keress rá a Honor 8 topikban is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) qltsar válasza <Adamsky> (#6850) üzenetére


qltsar
addikt

OnePlus 7T.

Ha kompakt meretet keresel, akkor a Samsung Galaxy S10/S20-at javasolnam, ha nem zavar az Exynos.

Ha kikapcsolod a cutoutot kb. akkora lesz a keszulek magassaga, mint a P10-nek.

P10-145mm - S10-149mm - S20-151mm

[ Szerkesztve ]

(#6852) <Adamsky> válasza qltsar (#6851) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"OnePlus 7T" - na, az nekem nagy és nehéz lenne a P10 után.
Na, ja ... melyik ujjamba harapjak?
Szóval maradnék ennél a "form factor"-nál (kb. 70×150mm, 150-160 g), de kerülném a "szigetet", "lyukat", "bevágást" ... egyszóval mindent, ami belerondít a képernyőbe. Tudom-tudom, sok esetben "kikapcsolható", de nem örökre, ill. nem minden alkalmazásban. Valamint - ha már magamtól váltok és nem kotlik meg idő előtt a telefonom - akkor olyat szeretnék, ami előrelépés (6-os wi-fi, 5-ös bt. ...)
Ilyen paraméterek mellett elég rövid a lista (ha van egyáltalán ilyen készülék).
Mind1, kivárok. Remélem a sok egyedi ötlettől hemzsegő copycat kínai gyártó hátha készít valami iPhone 12 mini-hez hasonlót.

(#6853) adabra válasza <Adamsky> (#6852) üzenetére


adabra
senior tag

Én is nemrég cseréltem le a H9-et, mert nem bírta a kijelzővel lefelé, térkövön való 5 métereres passzt...
A kompakt méret nálam is fontos, így Pixel 4a lett befutó. méretek
Egyedül a hátlapon lévő ujjlenyomat olvasó miatt ódzkodtam, de hamar megszokható. Autós kihangosító / okosóra / fitnesz trekker esetén pedig a smart unlock miatt nem kell keresgélni.
A H9 ujjlenyomat olvasója akkor is kényelmesebb, de minden másban jobb a P4 .
A szelfikamera lyuk nem zavar/érdekel, de megértem, ha másnak ez fontos.

(#6854) <Adamsky> válasza adabra (#6853) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

+1
Ha úgy járnék, mint Te (a telefon gtk. lenne), akkor most 99%, hogy én is Pixel 4a-t vennék.

(#6855) qltsar válasza <Adamsky> (#6852) üzenetére


qltsar
addikt

Minden alkalmazasban kikapcsol. Samsung megoldasa es OP, valamint Xiaomi megoldasa is kinal erre lehetoseget...

Ahol biztosan tudom, hogy csak egy fekete savot csinal a rendszer a notch / cutoutbol az a Huawei...

Xiaominal 3 beallitas is van, mig a tobbi gyartonal eddig, csak kettovel talalkoztam.

Igy hasznalom az enyemet is, miota megvettem.

(#6856) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Sziasztok!
Van esetleg valakinek tapasztalata akkucserével?
Nemrég vásároltam edigitáltól "gyári" akkumulátort, de sajnos az üzemidő nem lett sokkal jobb.
Nagyjából az új korában 6-10 óra kijelzőidőből tud 3-5 órát. A mobil tökéletesen üzemel, nagy pazarlásnak tartanám csak az akku miatt új mobilt venni.

(#6857) kuk@c válasza Zoli0726 (#6856) üzenetére


kuk@c
tag

Szoftveresen próbáltad visszaállítani a gyári beállításokra?
Androidnál sajnos tapasztalat hogy idővel a rendszer belassul, akku hamar merül. Ilyenkor fulll reset...

@

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#6858) svgyula válasza Zoli0726 (#6856) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Kezd azzal, hogy a pc-re a HiSuite programmal lemented az egész telefon tartalmat. utána csinálsz egy teljes gyári visszaállítást.
Ha megvan akkor visszarakod a mentést és akkor nézd meg a használati időt. DE!! fontos az is, hogy az alkalmazások is folyton frissülnek! Viszont attól, hogy valami frissebb verzió nem jelenti azt. hogy a működéséhez kevesebb processzoridő kell SŐT!! Általánosságban elmondható ugyanaz mint amit az androidról is minél újabb annál nagyobb a hardver/energia igénye.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#6859) rajzol01 válasza rajzol01 (#6841) üzenetére


rajzol01
tag

Sziasztok,
1 hónapja csak lecseréltem, mert már nem volt jó a jack és csak 3k-t kellett fizetnem (céges). SamA71.re
Persze szép az új kijelzője és jó a kamerája, de a hangszórója és a hangja fejhallgatón is elmarad szerintem a kis honorétól. Szóval a samsung szégyelheti magát.

(#6860) Dylan_


Dylan_
tag

Sziasztok! Régen jártam sajnos erre.
Sajnos az elmúlt pár hétben gondjaim adódtak a telóval.
Két sim-et használok, és az egyik sim kártyán időnként előfordul, hogy nem vagyok elérhető.
Ha én csörgetek valakit akkor kicsöng, utána fel tudnak hívni, de egy idő után ismét nem.
Ilyenkor egyszerűen kisípol, mintha ki lennék kapcsolva.
Ami furi, hogy egyébként ha mással beszélek éppen, akkor küld utána a szolgáltató sms-t, hogy nem tudott XY elérni. A fenti hiba esetén viszont nem jön értesítés.
Kipróbáltam ma reggel, hogy megcserélem a két kártyát (egyik telekom, másik telenor egyébként). Sajnos nem oldotta meg.
Ma egy ismerősöm azt mondta, hogy neki ki is csengett, csak olyan volt mintha épp nem venném fel. Nálam meg semmit se mutatott...

Namost szerintetek ez a telefon problémája, vagy sim kártya?
A kártyát egyébként tavaly májusban kaptam. Telekomos.

Régen volt egy Asus telefonom, azt azért cseréltem le a végén, mert egy idő után nagyon hasonló helyzetet produkált... :W

Ezt nem szívesen cserélném le, 4 éves teló de nagyon jól elvagyok vele.

(#6861) qltsar válasza Dylan_ (#6860) üzenetére


qltsar
addikt

Első körben próbálkoznék egy SIM kártya cserével. Telenornál 100%, hogy díjmentes, de, ha jól rémlik Telekomnál is.

Ha nincs rá módod, és nem használsz mobilinternetet azon a kártyádon, esetleg próbáld kényszeríteni a hálózatválasztást, hogy ne ugráljon 2-3-4 G hálózatok között.

(#6862) Sanki válasza qltsar (#6861) üzenetére


Sanki
addikt

SIM kártya cserét javaslom én is elsőkörben.

(#6863) Dylan_ válasza qltsar (#6861) üzenetére


Dylan_
tag

Köszi, jövő héten valószínűleg összehozom.

(#6864) imi290


imi290
aktív tag

Sziasztok, élő kellett keresnem a telefont. A kérdésem az lenne hogy van a telefonban sötét mód? Nem találom az a baj. Vagy valami alternatív megoldás van?köszi! :R

(#6865) Sanki válasza imi290 (#6864) üzenetére


Sanki
addikt

Gyárilag nincs benne olyan, hogy minden sötét legyen.

(#6866) Gemil


Gemil
tag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy az öcsém nem egy hardcore user, van neki egy Honor 9-e, évekig tudta használni újjlenyomat feloldással, viszont valami miatt most feloldókódot kér, amit természetesen elfelejtett. Mivel azt az @mail címet sem tudja, amit használt hozzá, így nem tudom azzal sem feloldani. Próbáltam visszaállítani a gyári beállításokat, azonban a visszaállításkor is írja, hogy a feloldáshoz a visszaállítás után is kérni fogja a bejelentkező adatokat... Töröltem az adatokat, cache-t, semmit nem tudok csinálni a telefonnal. Van valami ötletetek mit kellene tennem?

Minden PC Gamer PC, csak nem mindegy, hogy a pásziánsszal játszol rajta vagy a Crysis 3-mal!! - iPhone 5S

(#6867) Sanki válasza Gemil (#6866) üzenetére


Sanki
addikt

Ha így állítod vissza, akkor mindenképp kérni fogja a jelszót/feloldást, hivatalos megoldás nincs, ez a védelme a rendszernek.
Mindenképp kellene a régi jelszó.

(#6868) csokinick válasza Gemil (#6866) üzenetére


csokinick
csendes tag

Hú, mintha régen én is belefutottam volna ebbe a történetbe és nekem úgy rémlik csak a teljes factory reset oldotta meg :( De kívánom, hogy legyen rá egyéb megoldás.
Egyébként tőlem nagyjából hetente mindig kikényszeríti, hogy adjam meg a feloldó kódot.

(#6869) qltsar válasza Gemil (#6866) üzenetére


qltsar
addikt

Szia!

En mennek az email cim iranyaba.

PC-rol jelentkezzen be erre a feluletre: link

Itt vagy Honor 9-kent, vagy STF-L09 kell, hogy megjelenjen. Ha nem latszik, akkor valoszinuleg masik email cim alatt fog szerepelni az eszkoz.

Ezt zongorazza vegig az osszes email cimmel amit hasznal / hasznalt, es utana mehet a password reset az email cimre / keszulekre.

(#6870) bontabela73 válasza csokinick (#6868) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Ez mindegyik Huawei telefonnál így van. Ha több napig nem indítjuk újra, akkor kéri a feloldókódot. Biztonsági okokból és hogy el ne felejtsük.

Viszont minden újraindításnál is a feloldókódot kell beírni, az ujjlenyomat nem működik rögtön az újraindítás után.

Gemil:
Ezek szerint hosszú idő után most lett újraindítva a telefon?

Da pacem, Domine!

(#6871) goblin1983


goblin1983
tag

Sziasztok!
Van egy Honor 9, ami kb egy hónapja be sem volt kapcsolva. Viszont ma be akartam kapcsolni és nem ment. Felraktam tölteni, hármat villan pirosan az értesítési led, majd jön a kék alapon a Honor felirat, egy rezgés és loopba fut.
Mi lehet a baj?
Köszi

(#6872) Sanki válasza goblin1983 (#6871) üzenetére


Sanki
addikt

Egyéb indítási módokra reagál valamit?
Gépre dugva esetleg valami történik?

(#6873) goblin1983 válasza Sanki (#6872) üzenetére


goblin1983
tag

Töltőn hagytam, nem volt kedvem vele foglalkozni. Kb fél órája bekapcsoltam, eRecoverybe jutott, ott egy reboot és fasza minden. Köszi :)

(#6874) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Ma reggel érkezett.

Da pacem, Domine!

(#6875) akibor000 válasza bontabela73 (#6874) üzenetére


akibor000
aktív tag

nekem meg pentek du.

(#6876) chros válasza akibor000 (#6875) üzenetére


chros
őstag

Nekem utana rogton jott meg1: 9.1.0.231

(#6877) adabra válasza bontabela73 (#6874) üzenetére


adabra
senior tag

"Friss" 2020 májusi biztonsági csomag.

Mi a családban most nyugdíjaztuk a harmadik, utolsó Honor 9-est... Jó kis telefonok voltak.

(#6878) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Megjött a 231-es is.

Da pacem, Domine!

(#6879) FistXL


FistXL
aktív tag

Nekem is pár napja jött a 231... mire fel ez a mozgás? :F

[ Szerkesztve ]

(#6880) szszabo


szszabo
csendes tag

De rég írt ide bárki! :)
Remélem, azért jártok erre, segítségre volna szükségem:
Két SIMet használok (-nék), de csak az egyik csatlakozik a hálózathoz.
Külön-külön mindkét kártya, mindkét slotban jó, de ha egyszerre mindkettő a helyén van, akkor is csak az egyik működik.
Találkozott hasonló gonddal valaki? Megoldási javaslat?
Köszi!
Sz.

(#6881) Sanki válasza szszabo (#6880) üzenetére


Sanki
addikt

Milyen hálózatok lennének?
Tudod váltani köztük, hogy melyik legyen 4G-n? Lehet az a baja.

(#6882) szszabo válasza Sanki (#6881) üzenetére


szszabo
csendes tag

Mindkettő Telekom
Egyiknél ki tudok választani Automatikus 4G/3G/2G-t (Ha az "előnyben részesített hálózati üzemmód"-ra gondolsz) a Aut 2/3G - csak3G - csak2G mellett, a másiknál, amelyik inaktív, ott ilyen lehetőség nincs. De emlékeim szerint ez korábban is így volt.
Már a szolgáltatót nem választja ki automatán, kézi beállítás esetén pedig Voda és Telenor választható, Tré nincs is...

Közben még bújtam a beállításokat, azt találtam, hogy az a SIM aktív, amelyik ki van választva az "alap mobiladat" menüben a két kártyás beállításokon belül.

(#6883) Sanki válasza szszabo (#6882) üzenetére


Sanki
addikt

Telekom csak 4G-n működik.

(#6884) szszabo válasza Sanki (#6883) üzenetére


szszabo
csendes tag

Mióta? Ez valami friss változás? (Eddig nem volt ilyen gondom...)

(#6885) Sanki válasza szszabo (#6884) üzenetére


Sanki
addikt

Talán idén kapcsolták le, de ahogy nézem elvileg 2g-nek kell lennie.
[link]

(#6886) szszabo válasza Sanki (#6885) üzenetére


szszabo
csendes tag

Köszi a segítséget!
Meg is oldódott a dolog. Valami oknál fogva a másik SIM "csak 3G" beállításon volt, átállítottam "automatikus 2/3G"-re, így működik
Rá nem jöttem volna, hogy ez a gond :B

(#6887) Sanki válasza szszabo (#6886) üzenetére


Sanki
addikt

Örülök! Szívesen. :K

(#6888) chros válasza Sanki (#6887) üzenetére


chros
őstag

Remek kis telo ez, meg mindig remek uzemidovel :)

(#6889) qltsar válasza szszabo (#6886) üzenetére


qltsar
addikt

Bár már nagyon-nagyon régen volt, de amikor dual SIM-mel használtam, emlékeim szerint mindkettő ment 4G-n, vagy nem tud dual 4G-t a készülék?

(#6890) akibor000


akibor000
aktív tag

sziasztok! van ebben a készülékben lépésszámláló?

(#6891) Sanki válasza akibor000 (#6890) üzenetére


Sanki
addikt

Honor 8 az számolta a lépéseket, de talán nem mindegyik záróképernyőn írta ki.

(#6892) akibor000 válasza Sanki (#6891) üzenetére


akibor000
aktív tag

de ez honor9 és nem találom benne:F

(#6893) gygabor88 válasza akibor000 (#6892) üzenetére


gygabor88
tag

Az előre telepített health app számolja a lépéseket. A záróképernyőn is megjelenik a megtett lépések száma.

(#6894) akibor000 válasza gygabor88 (#6893) üzenetére


akibor000
aktív tag

nekem nincs health app

(#6895) gergo8080


gergo8080
csendes újonc

Üdv!
Hívásrögzítő funkció van ezen a készüléken?

(#6896) bontabela73 válasza gergo8080 (#6895) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Helló!

Gyárilsg nincs, de lehet rá telepíteni a Huawei saját hívársrögzítőjét. Az előfeltétel, hogy a Hangrögzítő app (gyárilag előre van telepítve) fent legyen, mivel csak azzal együtt működik.

Ezt kell feltelepíteni, utána a hívásbeállításokban be lehet kapcsolni, hogy automatikusan rögzítse a hívásokat.

A hangfájlokat pedig a Sounds/CallRecord mappában lehet megtalálni. A hívásnaplóban is közvetlenül elérhetőek és lejátszhatóak a fájlok, ehhez a Névjegyek appnál a Tárhely engedélyt kell megadni és a hívásnaplóban a részleteknél megjelenik egy kis lejátszás ikon. Illetve a Hangrögzítő appban is elérhetőek a hangfájlok.

Da pacem, Domine!

(#6897) szszabo


szszabo
csendes tag

Sziasztok!
Tudja valaki, az Android 10-re frissítés megoldható valahogy a készüléken?
Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.