Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 9 - fény-másolat
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Honor 8 topik - A két telefon között egyelőre szinte csak hardveres eltérés van, ezért, ha kérdésed van, keress rá a Honor 8 topikban is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) nrg_52 válasza Szala0504 (#6749) üzenetére


nrg_52
addikt

Probalkozni lehet, mert ha talalsz egy viszonylag zajmentes csatornat mehet az fentebb. Nekem az asus routeremmel 20Mhz-en 90Mbit-ig sikerult feltornazni, de sima tp-link 840N-ek is szoktak tudni ~70 korul.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#6752) Anonymus95 válasza nrg_52 (#6751) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Tény hogy egyszer egy tp-link 340N-el 8 csatorna 40Hz sikerült 80-90 re felmenni de nagyon optimális helyzetben. Páratartalom stb függvényében.

(#6753) FistXL válasza Szala0504 (#6747) üzenetére


FistXL
aktív tag

Pontosan ugyanezt tapasztalom. Nekem egy TP-Link MR6400 routerem van, Telenoros mobilnettel. Külterületen élek, csak a 2 szomszédom wifijét tudom fogni a sajátomon kívül a telóval. Teljesen mindegy, hogy melyik csatornán, mekkora frekvencia szélességgel, milyen távolságból sugároz a router, a H9 telefonon soha sem tudtam 55mbps-nél nagyobb sávszélt elérni. Gépen bőven megvan kábelen a 90-95mbps, és egy Huawei P30 Lite-on is a 80+mbps. De a mobilnet sebbessége is siralmas a H9-en. 3-4mbps le, emellett a P30 lite-on 30-40mbps.

(#6754) Anonymus95 válasza FistXL (#6753) üzenetére


Anonymus95
senior tag

5 GHz-en megvan 240 Mbit/s is a H9-en...szóval ez a kulcs. Kell egy olyan router ami ac-s.
(1000 Mbites illetve 300 Mbites Telekom net, optikai kábel mindkettő, Sagemcom router mindkettő, amit adtak hozzá, 1 város mindkét hely)
Kábelen megvan a 950 Mbit, illetve 280 Mbit, szóval az elérhető sebesség rendben.
2,4 Ghz (300 Mbit): H9: 90 Mbit
5 Ghz (800 Mbit): H9: 270 Mbit volt a csúcs amit 1x elértem. Átlagban 230-240 Mbit.

A Honor 9-ben 300 Mbites chip van. Szóval 5 Ghz-en elérhető amit tud egy min 300 Mbites nettel.

(#6755) FistXL válasza Anonymus95 (#6754) üzenetére


FistXL
aktív tag

Akkor hogyan lehet, hogy a P30 lite közel a kábellel megegyező sebességet tudja ugyanazon routeren?!

(#6756) Anonymus95 válasza FistXL (#6755) üzenetére


Anonymus95
senior tag

A Honor 9 és P30 lite között hány év is telt el? Technológiailag már fejlettebb az utóbbi.
Egyébként ha nagyon zavar, csinálj egy Factory resetet a H9-en és frissiben tégy egy próbát.
Mellesleg én csak azt írtam le, hogy 5GHz-es frekvencián valóban képes hozni a wifi chip specifikációjában szereplő 300 Mbites adatot.

(#6757) FistXL válasza Anonymus95 (#6756) üzenetére


FistXL
aktív tag

A két telefon wifi modulja a GSMArena specsheet szerint azonos. Gyári visszaállítást még megpróbálom.

Lehet, hogy 2 évvel újabb a Huawei és fejlettebb is, de semmiképpen sem jobb. Kamerában, képernyő minőségben, rendszersebességben, akkumulátorban, hangminőségben, anyaghasználatban... Szóval kb mindenben jobb a H9.

[ Szerkesztve ]

(#6758) Anonymus95 válasza FistXL (#6757) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Ezen szempontokat Ne egy lite telefonhozhoz viszomyítsd. Pont ezek a területek azok, ahol egy lite készülék lite lesz. Viszont a wifi, Bluetooth kérdés már más téma. Ott az alaplapba, processzorhoz van integrálva. Ez pedig nem ugyanaz a két telefonban. A H9 egy két évvel ezelőtti csúcs lapka, akkori fejlesztési tudással. A P30 lite hiába nem csúcs lapka, de egy közelmúltbéli fejlesztés eredménye, mellyet középkategóriába szántak. Ettől fogva bár a sebessége és ereje nem ér fel a mostani csúcsokkal, de bizonyos szempontok alapján újabb, fejlettebb.

(#6759) EndR


EndR
tag

Sziasztok,
egy elég zavaró jelenség, amire hátha tudtok megoldást.
Meglehetősen sokszor életre kell a telefon a zsebemben és már indított hívást is és küldött képet messengeren, illetve egyéb hasonló nemkívánt dolgok...
Mindezt úgy, hogy van rajta ujjlenyomat-feloldás és emiatt értelemszerűen kód is állítva. :Y
Hogy létezik ez? Van erre megoldás?
Ráadásul elég sűrűn előfordul sajnos.
2017 augusztusa óta használom és régebben semmi ilyen nem volt, az utóbbi időben egyre több... :U

3210 > R320s > OT 715 > J6 > MY X-6 > 6230 > N95 > N8 > M5 > 9 > S20FE

(#6760) Anonymus95 válasza EndR (#6759) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Próbáld meg törölni az ujjlenyomat adatokat és újra betanítani azt.
Ha nem oldódik meg, Mindenképp javasolnék egy gyári beállítások visszaállítását újbóli berlkással. Már ráfér szerintem és ez meg is oldja a problémákat. Ha mégsem oldja meg akkor hardveres probléma van és szerviz, de nem hinném hogy az a gond.

Lehet éppen vírus is, de szimplán meg is bolondulhatott. Azért évente, másfél évente ugyanúgy hasznos egy újrakezdés, mint egy számítógép esetében is. Persze ezt nem szoktuk követni mert hátha jól működik most minek töltsem vele az időt... Ha viszont gubanc van akkor mindenképp célszerű ezt elvégezni.

Egyébként én például a Messenger esetén mindig tiltom az engedélyeket. Ha kell akkor úgyis rákérdez és engedélyezem, De amint elküldte a képet már tiltom is le.

(#6761) svgyula válasza EndR (#6759) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nincs bekapcsolva az arc alapú feloldás? Az még csinált nálam is érdekes dolgokat. Amúgy az engedélyek között nézd meg melyik alkalmazásnak van engedélye arra, hogy bekapcsolja a kijelzőt. Azok között lehet megtalálod a hibás alkalmazást. És még valami, takarítsd le alkoholos törlővel az ujjlenyomat érzékelőt! Lehet akkor is érzékel az ott maradt bőr és zsír maradványokra amikor nem tapizod.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#6762) EndR válasza Anonymus95 (#6760) üzenetére


EndR
tag

Köszönöm, megpróbálom először az ujjlenyomatokat újra felvenni.

Remélhetőleg nem kell FR, mert az rengeteg idő. :DDD

3210 > R320s > OT 715 > J6 > MY X-6 > 6230 > N95 > N8 > M5 > 9 > S20FE

(#6763) EndR válasza svgyula (#6761) üzenetére


EndR
tag

Köszi szépen a tippedet, lecsekkolom ezt is! :)

3210 > R320s > OT 715 > J6 > MY X-6 > 6230 > N95 > N8 > M5 > 9 > S20FE

(#6764) kuk@c válasza Anonymus95 (#6750) üzenetére


kuk@c
tag

Valamelyik nap pont emiatt szórakoztam el fél estét a routeremmel... Korábban nem csinálta ezt, hogy bekapcsolt BT miatt szinte alig megy a wifi...

Mekkora belassulást kellene produkálnia max, mert az enyém kb. 3-4 Mbit/s -re lassul ha megy a BT, egyébként 40-50 Mbit.

Vagy lehet hogy legyengült?

@

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#6765) FistXL válasza kuk@c (#6764) üzenetére


FistXL
aktív tag

Kikapcsolt BT: 55mbps
Bekapcsolt BT: 24mbps
Semmire nem csatlakozott a teló.
:F
Feltöltés viszont mindkét esetben 37mbps.
:F :F :F

[ Szerkesztve ]

(#6766) Anonymus95


Anonymus95
senior tag

Én a Huawei P8 óta szenvedek ezzel. Mivel azonos frekvencián zajlik mind a kettő, így ütik egymást. Emellett egy kicsit felel mindkettőért, ha jól tudom. 5 GHz wifi segít, bár ott is megfigyelhető kicsit a lassulás egy speedtest méréssel.
Honor View 10-em van most.. ugyanaz.
Viszont néhány napja lekapcsoltam az 5 Ghzes wifi sávot a routeren más okok miatti tesztelés miatt. (Google home elég lassúcska volt..és mióta 2.4 Ghz-re csatlakozik, úgy tűnik hogy elég jó lett)
A döntés meghozatala során kicsit aggódtam hogy na most megint előjön erősen a Bluetooth probléma és nem. Valamiért most nem áll meg az élet, ha zenét szeretnék hallgatni Spotifyn vagy YouTubeoznék. Eddig akadozott vagy percekig töltött. Nem tudom hogy most mitől jó.
Viszont egy másik probléma keletkezett. Időnként minden eszközt eldob a router mióta ki lett kapcsolva az 5 gigahertzes sáv. Azért a routert írtam, mert két telefon, Google home is egyidőben veszít jelet. Gondolom a többi okoseszköz is elveszti, csak az nem látszik. és a telefonom magától nem is akar vissza kapcsolódni csak ha belépek a wifi beállításaiba.
Szóval kezd egy kicsit tele lenni a bakancsom, mert már nem tudom hogy mit csináljak. Mi az ami okozza.
A Huawei P8-ra visszatérve, az elején az sem produkált ilyet, csak úgy egyszer elkezdett érzékeny lenni a Bluetooth bekapcsolására.

(#6767) kuk@c válasza Anonymus95 (#6766) üzenetére


kuk@c
tag

Routernél lehet hogy Auto-n van a csatorna választás és váltogat a frekik között...

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#6768) Anonymus95 válasza kuk@c (#6767) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Megnézem, de úgy emlékszem fixre tettem.
+ A router müködés is ALLOW és nem ONDEMAND vagy MANUAL, szóval nem kéne hogy ledobjon.

(#6769) HurkaLES


HurkaLES
tag

Sziasztok, egyik napról a másikra lett valami a töltő "dugajjal" jatszadozni kell vele hogy ne ugorjon ki a töltő. Gondolom ki kopott valami szóval cseres lesz. Mennyibe kerül egy ilyen csere körülbelül?

(#6770) Anonymus95 válasza HurkaLES (#6769) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Sanszos hogy elsősorban kpszolódás, eltömődésről van szó. Nézz bele lámpával. Próbáld sűrített levegővel (spray vagy pumpa) kifújni.
Tűvel piszkálni nem biztos hogy megéri, mert kárt is tehetsz benne. Ha viszont belenézve tiszta, akkor teszteld másik kábellel. Lehet csak az kopott meg.
Ha az sem jó, akkor mindenképp szerviz.
10-12 ezer körül van. De nyílván adnak árajánlatot.

(#6771) nrg_52 válasza HurkaLES (#6769) üzenetére


nrg_52
addikt

Fogpiszkaloval szoktam ovatosan kipiszkalni, altalaban telemegy szosszel.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#6772) svgyula válasza nrg_52 (#6771) üzenetére


svgyula
addikt

Igen! Ilyen eltömődés nekem is volt. Én is a kábel csatlakozójára tippeltem mert kifújtam(kompresszorral) és semmi! A ruhából leváló kis apró szálak olyan rendesen betömörödtek az aljára, hogy alig lehetett kivakarni. Én inkább tűvel szedtem ki mert félő volt, hogy a fogpiszkáló is beletörik. Ezt nálam 2-3 havonta meg kellett ismételni. Nagyon foszlik a ruhám :DDD

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#6773) akibor000


akibor000
aktív tag

srácok!! mennyit érhet egy ilyen h9 telo? gyári független, fekete. kb1évet volt hasznalva.., idén febr17 lejár a garija.
mennyiért volna érdemes megvenni?
köszi.

(#6774) nrg_52 válasza akibor000 (#6773) üzenetére


nrg_52
addikt

Nagyon egyszeru, nezz szet hardverapron.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#6775) akibor000 válasza nrg_52 (#6774) üzenetére


akibor000
aktív tag

🍻🍻👍👍

(#6776) HurkaLES válasza Anonymus95 (#6770) üzenetére


HurkaLES
tag

Nagy pacsi, köszönöm! Tegnap este ki tisztítottam, most már olyan szépen csatlakozik, mintha új lenne. :R

(#6777) Anonymus95 válasza HurkaLES (#6776) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Szívesen!
Jó dolog ez a type-c, egy hátránya van, sokkal könnyebben eltömődik, koszolódik.

(#6778) FistXL


FistXL
aktív tag

Nálatok sem működik a VoLTE és a VoWifi? Már mindent próbáltam, de sehogyan sem működik. DIGI Mobil SIM kártya, P30 Lite-ban tökéletes, H9-en semmi jele a VoLTE-nek. :F

(#6779) bontabela73 válasza FistXL (#6778) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Helló!

Az én H9-emen azóta van VoLTE, amióta legelőször beüuemeltem a vásárlás után. Igaz, a VoLTE szolgáltatást még jóval azelőtt megrendeltem a Telekom telefonos ügyfélszolgálatán. A VoWIFI-t is megrendeltem, de azt csak tavaly, amikor bejelentették, hogy már a Telekomnál is elérhető a szolgáltatás. Viszont az utolsó nagyobb szoftverfrissítést akkorra már megkapta a készülék. Azóta nem is volt más, csak egy kisebb patch, így szerintem már a VoWIFI nem lesz elérhető.

Da pacem, Domine!

(#6780) FistXL válasza bontabela73 (#6779) üzenetére


FistXL
aktív tag

Szolgáltatónál kell bekapcsoltatni? Nem baj, ha csak VoLTE van. Kezd elegem lenni a sokol rádió minőségből.

[ Szerkesztve ]

(#6781) Anonymus95 válasza FistXL (#6780) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Digi esetén csak úgy működik, de a többi szolgáltatónál SIM kártya szinten be kell kapcsoltatni, utána az ezközön is, újraindítás és megy is a VoLTE.

(#6782) goop válasza FistXL (#6780) üzenetére


goop
őstag

Nem megy a digi Volte a telefonnal, nincs a Huawei által támogatás...
A digi alapban bekapcsolja a VoLTE t VoWifi t arra nincs gond.
Csak a telekom VoLTE megy rajta. Ez van, ezt a telefont már elengedte a huawei.

[ Szerkesztve ]

(#6783) svgyula válasza goop (#6782) üzenetére


svgyula
addikt

Nos nem csak ezt engedte el. A honor20 is mostohagyerek pedig "elméletileg" múlt év szeptemberi. Hiába a bivajerős hardver meg stb. a frissítést leállították. Aki decemberig nem kapta meg az nézhet ki a fejéből mert a legújabb hírekben már nem is említik mint droid 10 frissítésben részvevő telefont. Az biztos, hogy a következő telóm nem honor lesz!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#6784) FistXL válasza goop (#6782) üzenetére


FistXL
aktív tag

Megpróbálom a húgom Telenoros SIM kártyáját, hogy azzal megy-e a VoLTE, az ő telefonjában megy vele a VoLTE, VoWifi is. A Telenortól lett vásárolva a telefon, hátha menni fog.

(#6785) Anonymus95 válasza svgyula (#6783) üzenetére


Anonymus95
senior tag

A honor 10/View 10 is megkapja az android 10-et. (Most februárban) A honor 20 is megkapja.

(#6786) FistXL válasza FistXL (#6784) üzenetére


FistXL
aktív tag

Nem jött be. Betelefonáljak a Telenor supportnak, hátha ők tudnak valamit intézni, hogy működjön? Vagy inkább hagyjam a fenébe? :(

(#6787) Anonymus95 válasza FistXL (#6786) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Egy próbát megér. Úgy se kerül semmibe, maximum egy kis időbe. (2-10 perc)

(#6788) svgyula válasza Anonymus95 (#6785) üzenetére


svgyula
addikt

Ezeket én is olvastam! De decemberben megállt a frissítés! Aztán jöttek ilyen-olyan információk, hogy majd ekkor aztán majd akkor!
Na és a lényeg az, hogy a kezemben levő telefont december 6.-án vettem és még semmi hír a 10-es droidról! Pedig pontosan azért vettem mert a már használatban levő telókra megjött a frissítés. A HUAWEI januári listáján meg már nem is szerepel ez a teló sem. A telefonos segélyszolgálat sem tud semmilyen információval szolgálni. A külföldi fórumokon is értetlenül nézik ezt a dolgot.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#6789) qltsar válasza FistXL (#6786) üzenetére


qltsar
addikt

Mindenképpen! Mond, hogy Galaxy S9/S10-ed van, és nem megy a VoLTE. Ha azt mondják 3 nap múlva mennie kell, nyomd ki a telefont, és hívd őket újra (talán nem ugyanahhoz kapcsolnak oda :DDD) . Olyan ügyfelessel kell beszélni, aki bekapcsolja, nem csak behazudja, hogy "automatikusan működik". Nekem S9+-on van, és beszívattak ezzel a szöveggel, hogy majd 3 nap múlva bekapcsol magától...aztán hívtam őket, és mondta a kollégája, hogy soha nem volt bekapcsolva ezen a számon, se kérve, hogy be legyen kapcsolva a szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

(#6790) FistXL válasza qltsar (#6789) üzenetére


FistXL
aktív tag

:DDD

Érdekes , hogy ha berakom a saját Telenoros simemet egy P30 Lite-ba, akkor ugyanúgy működik a VoLTE benne, mintha a húgom kártyája lenne. Annyi a különbség, hogy a húgom SIM-je később lett vásárolva, ha az övé van a P30 Lite-ban, akkor a felső állapotsávon is kiírja a VoLTE feliratot, ha az én simemet rakom bele, akkor csak a beállításokban látszik. A P30 Lite-ban minden SIM tudja a VoLTE-t (két Telenor és egy Digi) a H9-ben meg egyik sem.. rájuk csörgök majd..
VoWifi csak a Digivel megy.

[ Szerkesztve ]

(#6791) qltsar


qltsar
addikt

Sziasztok!

Hasznal esetleg valaki Google Clock-ot? Masik telefonjaimon Android 9 alatt siman ment a Google Assistant Routines, viszont Honor 9 alatt keptelen vagyok odavarazsolni az ebresztoorahoz. Letiltottam volna valamit, amit nem kelletz volna?

Erre gondolok: link

[ Szerkesztve ]

(#6792) FistXL válasza FistXL (#6790) üzenetére


FistXL
aktív tag

Felhívtam őket, azt hazudva, hogy S9+-om van, megnézték a számot, be van kapcsolva rajta a VoLTE. A teló nem tud vele mit kezdeni :(

akinek Voda/Telenoros kártyája van, annak megy a VoLTE?

[ Szerkesztve ]

(#6793) nrg_52


nrg_52
addikt

Arulja mar el valaki, mitol olyan rettentoen fontos a volte?

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#6794) FistXL válasza nrg_52 (#6793) üzenetére


FistXL
aktív tag

A Digi 2g hanghívása katasztrofális, a Telenor meg drága :)

(#6795) nrg_52 válasza FistXL (#6794) üzenetére


nrg_52
addikt

Nem tudtam, a digis kartyamat csak netezesre hasznalom.:R

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#6796) szszabo


szszabo
csendes tag

Összetörtem ma (az egyébként tökéletesen működő, még garis) Honor 9-em kijelzőjét.
Alapvetően nem dobnám ki, inkább javíttatáson gondolkodom. Persze csak akkor, ha nem kell egy új készülék árát rákölteni...
Ha valaki járt így mostanában, hol, milyen árral találkozott?
Ajánlott szerviz Bp-n? A Huawei Store-ban korábban már jártam, most is ez volt az első gondolatom.
Köszi!

(#6797) nrg_52 válasza szszabo (#6796) üzenetére


nrg_52
addikt

En kinabol rendeltem hozza komplett hazat kijelzovel + hatlapot es sim talcat (egyuttal szint is valtottam), es magam csereltem. ~18k-bol megvolt de ennek mar tobb mint fel eve, most nem tom menni lehet. Nem nagy cucc egyebkent, egy youtube szetszerelos video, egy hajszarito, egy pengeto, egy csipesz, arctic mx4 meg nemi keszugyesseg kell hozza.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#6798) akibor000


akibor000
aktív tag

sziasztok.
van egy mediamarktos h9 telom, voda sim...müködnie kéne a volte funkcionak?

(#6799) adabra válasza akibor000 (#6798) üzenetére


adabra
senior tag

Szerintem nem. Legalábbis az enyémen nem működik.

(#6800) akibor000 válasza adabra (#6799) üzenetére


akibor000
aktív tag

én sem talalom....köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.