Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jookomak


jookomak
őstag

Szomorú, de sajnos az új cuccok nem olyanok mint a régiek.

Sztem válassz egy egyszerű dizájnú adidas cipőt, nekem még sose ment szét a lábamon egy se. Talán kijelenthető, minél csilivilibb, annál gagyibb minőségre. 3 bőrdarabot még tán jobban összevarrnak, mint egy műszálas bélést, egy lélegző szövetet, egy neonfényben foszforeszkáló HD filmeket játszó Ronaldinho hangalámondásos réteget, ami be van vonva egy focilabdárajobbantapadó anyaggal...
Amúgy életem legkellemesebb csalódása egy wink teremcipő volt. Fekete műbőr, kék betétekkel, ha esetleg láttad volna. 6 ezer Ft-ért vettem, és 5 évig bírta, na mondom ennyit megért :) Időszerű lenne cserélni, mert már azért tényleg kezd szétmenni, vacilálok is, hogy beleinvesztáljak újra egy kisebb vagyont, vagy vegyek egy adidast.

(#2) naot


naot
tag

Ott hibáztál, hogy 50 ropit költöttél a cipőkre... Jobb játékos nem leszel tőle, de cserébe egy majdnem minimálbér szintű összeggel legomboltak.

Egyik haveromnak visszavették a cipőjét, hasonló szituban, miután kinézett a helyszínre az 'ezüsthátú' faterja.

Én is jobb lábas vagyok, de a bal lábamon hamarabb kopik a cipő. Hogy miért? Máig megválaszolatlan kérdés. :)

Nekem is egy Joma - 'Ádj egy Dzsómát tezsó!' - már így is kértek tőle, mesélte a boltos :D - cipő volt eddig a legjobb a vétel, 7 ropi, egyszerű fekete, de jól bírja. (Igaz, az utóbbi időben csak füvet nyírok benne... :U )

Egy bizonyos szint felett nem éri meg a márkát választani, legalábbis foci cipőkben nem, az biztos. Úgyis ugyanazon a gyártósoron rakják össze.

[ Szerkesztve ]

(#3) division


division
újonc

naot
Ha jobb lábas vagy akkor a bal fog kopni, mert arra nehezedik a súly! Persze a jobb is kopik mert azzal meg rúgod a bőrt, de más-más mértékben kopnak és más helyen!
Szép estét

(#4) Xaels


Xaels
félisten

Érdekes dolog. Az ekkora értékű cipőkre tudtommal min fél év garancia van és nem szabad hagyni magad. Én grundon fociztam sok-sok évet. Piacon vásároltam mindig cipőt: wink és lancast. A wink cipőimet azt rendszeresen addig koptattam az aszfalton amíg már talpbetéten közlekedtem és nem kellett sűrűn váltani, 3 000 és 5 000 forint között mozogtak és általában több mint 1 évet kibírtak de azt napi 3-4óra foci mellett heti 5-6 nap (régi szép idők). A lancast nem volt annyira strapabíró, bár panaszom arra sem volt mivel számomra kicsit kényelmesebb volt mint a wink-ek és árban ugyanott volt. Jelenleg már csak műfűvön játszom, oda meg egy leértékelt Puma műfűves cipőt vettem, az nem fog ott elkopni, de aszfalton nem bírna ki 4-5 derbinél többet.

Én azt ajánlom neked, hogy próbáld megtalálni az arany közép utat. Legyen kényelmes és strapabíró, de nem feltétlen a legdrágább és legkihívóbb darab, a kevés néha több. A pályán úgysem azt fogják nézni, hogy mi van a lábadon ha lősz pár szép gólt.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#5) grabber válasza naot (#2) üzenetére


grabber
addikt

Az tény,hogy nem lesz tőle jobb focista.De akkor is én már 13 éve focizok és 20 éves vagyok.Soha többet sz@r cipőt(ha talán fizetnek érte elég sokat),mert 4-5k cipőkben fáj a talpam,mert annyira kemény,a füvön állandóan elcsúszók a rossz stoplik miatt ráadásul még kényelmetlen is.Inkább 15k-ért egy márkás cipőt és abban jobban megy a játék egy kicsivel ha nem is megy jobban,de legalább kényelmes a cipő.

3x játszottam el,hogy fél év alatt szétrúgtam a cipőt és visszakértem az árát.Majd vettem egy jobbat :D

[ Szerkesztve ]

(#6) grabber válasza naot (#2) üzenetére


grabber
addikt

2x

[ Szerkesztve ]

(#7) Puma K


Puma K
veterán

Nekem egy Vans OTW Lite (17k Ft) cipővel volt olyan gondom hogy egyszerűen elkopott a bal sarka... ha úgy vesszük akkor a minden napos használattól (nem deszkázok csak sokat sétálok) Mivel 1 év garanciát adtak rá és még fél év volt ezért anyám és én vissza mentünk a boltba és elmondtuk mi is a gond az üzletvezetővel felvettük a jegyzőkönyvet és már másnap küldték is a forgalmazónak hogy vizsgálják be. 2 nap múlva csörgött a telefon hogy megvizsgálták és nem megfelelő volt az adott részen a gumi használat ezért kopott gyorsan el az a rész és le lehet vásárolni az árát a cipőnek bármi másra az adott boltban (Goker). Van egy több mint 3 éves Vans NoSchool cipőm aminek semmi baja nincs... És egy szintén 3 éves DC aminek megint csak semmi baja nincs... Nem tudom hogy a mai világban miért spóroljak ki az anyagot és a figyelmet... legalábbis én ezt vettem észre. Egy cipőre én max 20k Ft-t adok ki de az már tényleg a plafon.

Remélem azért sikerül leboxolnod valamit :o

Amúgy az Adidas az az egyik olyan márka ami hozza a minőséget.. A Nike az egy szutyok...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#8) sK0t


sK0t
tag

Üdv.!
Volt WINK teremcipőm 4-6k/db áron évente cserélgetve általános suliban.
Most középiskolában egy TESCO-s Lancast-ot nyúzok 3 éve, és szerintem jovőre is jó lesz, ez 3k volt. :D Már nem sportolok annyit.. :(

Stoplisom is volt WINK, az nem volt jó mert esős időben nem tapadt eléggé a puha gumi kerek stoplik miatt, mikor felkerültem NB/2 keleti csoport jött egy Adidas nem tudom mi, az még most is megvan, hibátlan 42es eladó ;) !!!
Meg volt egy 23k-s Adidas F30-am neonzöld, az kb. 1 évet bírt ki... Itt is van :-) ( még jó, hogy eladtam és nem buktam rajta, de már szakadt volt.. de bloodsteve-nek mindent el lehet adni falun :C )

[ Szerkesztve ]

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi.

(#9) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Teremcsukába nekem Umbro a number one! Olcsó és eszméletlen jól bírja a kiképzést! Régen volt stoplisban Umbrom, az is nagyon jó volt csak egy idő után már nehéz volt beszerezni a termékeiket, utána egy Lotto stoplisom volt, az nagyon rulezz, jól nézett ki le is kopott róla minden "szép" de szét nem szakadt, használható maradt :K
Ha meg van pénze az embernek akkor Adidast kell venni minden téren az a legjobb...csak árban nem :D

(#10) naot válasza grabber (#5) üzenetére


naot
tag

Persze, nekem is az az első, hogy kényelmes legyen. Csak utána az ár. Régebben én is márkásabb cipőket vettem, de azt tapasztaltam, hogy nincs nagy különbség, egy fél év és annyi, akkor meg minek költsem rá a pénzt?

Uh, sK0t, nem semmi, hogy merted viselni azt a neon zöld szörnyeteget. :D Esetleg '05/06-os Barca mez mellé még azt mondom rendben van, de egyébként... :) Nálam a legvadabb színezetű cipő eddig egy piros Joma volt. :) Ez.

division: Oké, de nekem nem is ez volt a problémám - nem írtam le, szóval honnan is tudhatnád -, hanem az, hogy a lábfej részen is jobban kopik a bal cipőm. Az ember azt várná, hogy a jobb hamarabb tönkre megy, mert zömében azzal passzolok, lövök, de nem!

(#11) Adam86 válasza naot (#2) üzenetére


Adam86
tag

Lehet, hogy hiba volt 50 ruppót rákölteni, főleg mostanában, de ennyivel tartoztam magamnak. Egyetemista vagyok és mellette dolgozok, tehát nem anyuci-apucitól kértem, hanem megszenvedtem érte. És igenis van különbség a gagyi és márkás cipők között, az árán kívül. Nekem az adidas stoplis nagyon bejött, teljesen más érzés abba játszani mint egy 3éves umbróba volt. A nike nem jött be... Lesz helyette másik. Csak még mindig nemtudom, hogy milyen :W

Lenovo Thinkad T500

(#12) grabber válasza naot (#10) üzenetére


grabber
addikt

A rekord eddig 3 év volt,azt egy Kronos nevű ismeretlen gyártó készítette :DDD
A mai napig megvan az első stoplisom egy Adidas kb 34-es méret.Semmi baja,de mindig feltörte a lábam,sajnos.Imádom azt a cipőt,ezt nem mondhattam el más márkákra.
Eddig Adidas,Kronos,NIke,Lancast,Puma cipőim voltak csak.De egy közös volt szinte mindben.Fél évnél egyik se bírja tovább.
Kivéve a predatort,mert az nálam 3/4 évet bírt ki,emiatt nem tudtam gariztatni :(((

(#13) pohár válasza Adam86 (#11) üzenetére


pohár
félisten

Én mikor elkezdtem a középsulit, akkor vettem cipőt, szeptemberben, egy Nike Tiempo-t (utcai használatra!! :D) vettem, hernyótalpút, mint később kideült salakcipőt vettem, no nem baj :D
És ebben fociztam minden héten tesin, koliban ha kimentünk focizni betonra, füvön nem használtam, ott sose játszottunk :D

És 4-es voltam, mikor láttam hogy kezd kicsit levállni az orra meg szakadni az orra, de ez a cipő kiszolgált, ebben nyírom a füvet, ebben dolgoztam nagybátyáméknál mikor leégett az asztalosműhelye, szenet lapátoltam benne (fehér a cipő :D), szóval kapott rendesen, de még most is ezt rúgom ha van valami, immán 5 éve kenem neki, és még bírja :D (igaz nem nagy intenzitással :D)

Mondjuk nekem ami nehéz, az a cipőválasztás, mármint utcára...
46-47-es láb, és ráadásul tetsszen is a cipő, meg márkás is legyen, nem Wink meg anyámkínja, hanem Puma, Nike, esetleg Adidas, de ezek közül csak a Puma gyárt 47-es csukát, az jó a lábamra, szóval a cipő kérdés megoldva, de még ott van a tél.
Télire meg vettem egy ART-os 30e-ért, mondjuk ebből van 49-es méretig, csak meg kell rendelni a boltban :D

Bocsi ha hosszú voltam :D :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#14) Faget válasza Adam86 (#11) üzenetére


Faget
tag

Szia! Én teremben focizok hidegben, melegben meg salakon. 5 éve van termere egy joma cipőm, szerintem 8-9k-ért megérné kipróbálnod. Az egyik barátomnak is ez volt a baja mint neked. Megvette 15-16-ért a márkás cipőket és az orránál szétmentek 3-4 hónapon belül. Pedig hidd el nem spiccel lő. Ajánlottam neki a Jomát és eddig no problem. Csak egy tipp.

(#15) Solten


Solten
addikt

Alapszabály: focicsukából csak Adidast. Elpusztíthatatlan. A többi hulladék. főleg a Nike. Ezt focista létedre tudhatnád... ;)

Már fel se tudom sorolni hogy hányféle cipőt rúgtam szét, szinte mindegyik márkát kipróbáltam (még Joma-t is)... :)

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#16) Solten válasza Faget (#14) üzenetére


Solten
addikt

Joma tényleg jó. Relatíve olcsó, és bírja a kiképzést (Adidas után a best).

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#17) MaUser válasza Solten (#15) üzenetére


MaUser
addikt

Hát ezzel vitatkoznék, a focis galeriben mindenki szidja az Adidast, mert akárhányszor belenyúltunk fél évnél tovább nem tartott egyikünknek sem (tipikusan a varrás leválik a belsőnél vagy a nagyujjnál szakad ki fajtától függetlenül) és ráadásul rohadtul büdösödnek. :B Ezért általában salakon mindenki Wink/Patrick páros valamelyikét favorizálja, azok legalább bírják (Patrick kényelmes is szokott lenni, legalább is nekem) és nem kell minden alkalom után gépben kimosni. Terembe pedig kényelmesebbeknek Joma vagy Umbro van, a hiperkényelmesek meg kézis cipőben nyomják. Mondjuk mi inkább nehézsúlyban nyomulunk, szóval lehet, hogy kisebb súlyú játékososat jobban elviseli az Adidas is, de nálam/nálunk egy életre leírta magát.

(Egyébként tényleg érdekes, hogy a drága focicsukák tartanak rövid ideig.)

A címhez kapcsolódva: Nem volt róla szó, ezért talán érdemes megemlíteni, hogy soha nem szabadna olyan csukát venni, ami pontosan méret, amikor először felhúzzuk a sportszárra. Érdemes harmaddal kisebb kérni, mert a csuka kicsit nyúlni fog használat közben és az első néhány alkalom után alakul rá az ember lábára.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#18) polocska001 válasza grabber (#6) üzenetére


polocska001
csendes tag

szasztok

én 22 vagyok 15 éve focizok. (igen 7 éves korom óta foci suliba jártam)
Nekem egy Nike T1empo Mistykem van,és 17k volt.
Semmi gond nincs vele.
Az orránál körbe hasított vagy milyen bőr van körbe.
Maga a cipő anyaga az nem bőr egyiknél se,ezért ha a parkettán végig húzod megéghet,kikophat az természetes.De hogy igy szét essen ez fura.
Szerintem gagyit adtak neked :F
Én a fürgenyusziba vásárolok,onnan tudsz rendelni is.Ajánlom neked.
furgenyuszi.hu

Látogass el.

üdv

Love Myself!!!!!!!

(#19) Solten válasza MaUser (#17) üzenetére


Solten
addikt

Csak tapasztalatból beszélek, egy Adidas csuka (füves pályára) min. 3-4 év élettartamú. Na de mind1, mindenki használja a számára jól beváltat... :)

(Van egy több mint 10 éves Beckenbauerem - igaz, kímélve volt.. :) )

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#20) Adam86 válasza polocska001 (#18) üzenetére


Adam86
tag

Ez van nekemis, fehér és piros színben. Sajnos miután 2 cipőnél is ugyanaz a probléma előjött 1,5 óra leforgása alatt valahogy nem veszem magamat rá, még egy ugyanilyen cipőre. Fürgenyuszit ismerem, illetve még a lionsportot is. Ha nem találok a városba szaküzletet, ahol árban ugyanannyi, akkor rendelek onnan.

Lenovo Thinkad T500

(#21) polocska001


polocska001
csendes tag

Adidas ennyire jó? hát nem tudom,nekem füvesre az van,de fél év alatt elkezdett a bal lábamnál(bal lábas vagyok) szétszakadni :F
Am meg izlések és pofonok,kinek a pap kinek a papné :C
ki mire esküszik.
én arrra hogy megcsináltam a nikeid.com-on az én saját lézeremet,névvel számozással színnel és kiadok érte 42k-t.
:DD
Ez beteges? :))

Love Myself!!!!!!!

(#22) Solten válasza polocska001 (#21) üzenetére


Solten
addikt

"Ez beteges?"

ÁÁÁ-- dehogy... :N :DDD :DDD ;)

Saor Alba

(#23) lesaux


lesaux
veterán

EÍljutottam addig a szintig, hogy a cipőt elajándékozom testvéremnek szülinapjára

Hú, lesz nagy öröm. Ő meg valami csövesről levadászott kabátot ad neked, vagy hogy megy ez nálatok?

(#24) polocska001 válasza Solten (#22) üzenetére


polocska001
csendes tag

az egyediséget meg kell sajna fizetni,nekem meg számít.feltünési viszketettségnek hívják :DD :))

Love Myself!!!!!!!

(#25) pohár válasza lesaux (#23) üzenetére


pohár
félisten

Azt írta a cipőre hogy kijött a cérna belőle, látszólag nincs baja, költséghatékony a srác :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#26) sviba válasza lesaux (#23) üzenetére


sviba
tag

huhh ezt most nagyon elképzeltem :C

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#27) ungicer


ungicer
csendes tag

Én 8 évet húztam le a Győri ETO-ban, voltam válogatottban is
soha nemvolt Nike cipőm és nem is lesz...
életem első focicipője egy sárga Kelme volt, annál jobb cipőt soha nem kívánhattam volna magamnak, sajna mivel nőtt a lábam ezért le lett fokozva..:( -sajnáltam is- világ legjobb cipője.... :)
második cipőm kék Joma volt, szintén tökéletes, hibátlan cipő.
harmadik cipőm kék Umbro volt, ezzel sem volt szintén semmi bajom
negyedik cipőm kék Adidas volt,ugyanaz érvényes erre is mint a többi eddigi cipőimre, viszont... az utolsó foci cipőm egy kölcsönkért Nike volt, megis bántam h kölcsönkértem... vagy az én lábam hibás, vagy maga a cipő volt sz@r, ugy fociztam benne kb mint egy alkoholista aki keresi az utat hazafele... :DDD
sajnos nem focizhatok már, keresztszalagszakadásom volt a bal térdembe :(

[ Szerkesztve ]

(#28) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

én a JOMA-RA esküszöm
csak pozitív a tapasztalat, volt/van teremcipőm, lábszárvédőm is

[ Szerkesztve ]

(#29) Dark Archon válasza lesaux (#23) üzenetére


Dark Archon
addikt

ROTFL :))

Mellesleg manapság már mindegy, milyen cipő, mind Made in China, Taiwan, Vietnam, stb. Bár közöm nincs a focihoz, de utcai cipők terén rengeteget romlott a minőség.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#30) jlala


jlala
csendes tag

Üdv! Csak annyit fűznék hozzá, hogy nekem egyik sem bírta 1 évnél tovább, igaz én csak teremben nyomtam, de volt hogy heti 5*2,5 órát. Nekem is volt Adidas, Umbro, meg néhány noname ( pl. Decathlonos Kipsta ). Kényelemben az Adidas elég jó volt, de az sem bírta a strapát. Főleg a bal ( támaszkodó ) lábon a belső felén vált el a talptól, mondjuk ez logikus is az erőhatások miatt. Úgyhogy az utobbi pár évben max. 10e Ft-ot vagyok hajlandó kiadni egy cipőért, vagy ha van akciós cipő 5-6e körül és ismerem, vagy volt más olyanom, veszek belőle 2-3 párt. Kb. két évig tuti elég lesz. :)

(#31) gamer13


gamer13
csendes tag

Nem akarlak elkeseríteni , de nekem is ilyen cípőm van és már vagy fél éve használom ,teremben és aszfalton egyaránt,és semmi baja . A haveromnak is hasonló van, azzal a külömséggel hogy az ővén nincs ilyen bőr védés az elején , neki is már régebb óta meg va a cipellő, és csak úgy sikeredett a balosról kicsit lekoptatnia bőrt hogy belerugót az aszfaltba. Számomra kicsit érthetetlen , bár nem mondom azt ,hogy nem a cípőddel van a gond.

(#33) gYaLo


gYaLo
őstag

Én már 10 éve focizok...
Tatabányán kezdtem. Régebben még a lábnövéssel voltak gondjaim,de megált a lábam a 44-esnél :D
Sajnos a Pestre való költözés miatt most már csak amatőr szinten játszok egy Megye II-es csapatban, a Vértesszőlősben.
Számomra mindíg is a Nike volt a nagy márka...
Volt már mindenféle cipőm: Kínai 500ft-os, Umbro, Kelme, Adidas, Puma, Lotto, és Nike...
A mostani stoplisom Nike Total 90, már 2 éve megvan (nem a legújabb T90) és sehol egy szakadás,anyaghiba és a stoplik is jó állapotban vannak. Igaz,hetente 1* használom,mert eddzésre se időm,se módom nincs elmenni :(
1,5 éve használom a teremcipőmet,ami egy ugyanilyen Típusú Nike Total 90 (kinézetre is ugyanaz). A teteje már kopóban van,a sok rúgás miatt :D
A bal oldalán a cipőfűző tetején rendesen kopik a bőr,mert előszeretettel csúszkálok :DDD
Nekem eddig a Nike sem utcai,sem sport cipőben nem okozott csalódást! :C
Köszönöm azoknak,akik végigolvasták ezt a kis reakciót :R

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#34) Syrano


Syrano
tag

Nekem is a cikkben említett Nike teremcipőm van. Heti 1 órányi teremfocival 2 hónap után a jobbon a belső Nike pipa varrásánál elkezdett szakadni a "bőr", jobb lábas vagyok. A számlát nem találtam meg különben mentem volna reklamálni :W Az előző teremcipőm egy Diadora volt, nevetségesen alacsony áron vettem anno, több mint 7 évig bírta és még mindig megvan, gimiben használtam tesi órákon. Adidast legutóbb azért nem vettem mert csak pirosban, zöldben meg egyéb idióta szinekben találtam, Nike legalább volt feketében...

(#35) kagyula válasza naot (#10) üzenetére


kagyula
aktív tag

A piros Joma az igazi. :K
Én is ebben tolom mostanság, kényelmes, és a filces terem lasztit is jól bírja, nem látszik rajta a használat, igaz alig több mint fél éves. Néha még futáshoz is ezt húzom fel.

Legyen minden, sokszor.

(#36) bolvar


bolvar
senior tag

hát szerintem csak picit erőszakosabbnak kellett volna lenned:Dodabaszni az asztalra és kérni a főnökét:Dénis jártam így 1x és nekem is aztmondták hogy idézve" nem rendeltetésszerűen használtam a cipőt".én kézilabdás vagyok így csak bent használom az indoor cipőket:Dazt hogy ez mitől nem rendeltetésszerű azt az eladó se tudta megmondani:Dés pedig anno ez egy 28e forintos cipő volt:)(megjegyzem a csereópát a mai napig megvan és soha nemvolt és nemis lesz jobb cipő nála.Amúgy egy Adidas Stabil:) )

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#37) mephi666


mephi666
nagyúr

végigolvastam a cikket, csak annyit tudok mondani, hogy márkákból én sem bízok a nike-ban... rengeteg ismerősömnek ment tönkre párhetes/hónapos nike cipője és itt most nem csak teremcipőre gondolok... régebben volt 1-2 converse-em, ami nagyon jó volt... majd 5évig hordtam szinte minden nap télen-nyáron... én 1éve vettem egy adidas telstar2-t teremre, íme:

nem vagyok nagy játékos, de ez a cipő megérte az árát... itt kecskeméten, ahol vettem, ez volt belőle az (elvileg) 1. eladott darab :) élmény benne játszani... (már amikor van rá időm, mert már régóta nem jött össze a csapat :S) azóta vettem magamnak egy velúrborítású superstar2-t is és asszonynak pedig egy bőrt :) mindkettő hibátlan még mindig...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#38) atee


atee
őstag

Hobby focista vagyok. Azaz csak haverok és kisebb kispályás amatőr bajnokságok résztvevője.
Elő fordul az is, hogy betonon játszom.
Sokféle teremcipőm volt már. Igyekeztem mindig ismertebb márkát vásárolni.
1-2 évet bírt mindegyik. Umbro,Lotto,Puma
Az umbro talpa elnyűhetetlen volt. A Felsőrész ment szét. A Lotto talpa és belső része adta meg magát.
A Puma szintén belül károsodott és picit az eleje enged el már.
Ezt lassan cserélni kell. adidast néztem ki.
Én a helyedben tuti vissza vinném megint...ilyen nincs, hogy 17 ezer forintos cipő ne bírjon ki legalább fél, egy évet.

D-day 2002-01-04 01:54

(#39) xXxPongi


xXxPongi
tag

üdv!
Ezer éve focázom már én is több szinten és helyen (terem, műfű, fű, aszfalt).

A véleményem, hogy ki kell fogni...

Füvön első cipőm egy "Tisza" volt :) A felső része nem is tudom miből volt, de olyan ruganyos volt, hogy csak bele kellett bújni és már feszült is tökéletesen a lábamra. Stopli része is valami rugalmasabb gumi volt ami még kölyök korosztályban nem hátráltatott, de valjuk, be nem egy okos ötlet. Hibája: tűzve volt a talp a felső részhez és egy jó kis mérkőzésen szét ment a jobb lábas cipellő (így ballal és fejjel kellett hintenem egyet-egyet) :DDD

Nekem anno még gyerek méretben volt egy szenzációs nike terem cipőm. Nagyon ott volt az anyaga, mert a bőr szinte ráfeszült a lábamra, a talp rész állt egy szivacsos rétegből és egy olyan korrekt gumiból ami jól tapadt, amit akárhogy tekerhettem nem szakadt és még a rövidre vágott fűben is megállta a helyét (gyorsan mozogtam bár alacsony súlyponttal, igaz csak egy edzőtábor alkalmával kellett füvön használni) :DDD
Évekig bírta és csak akkor égettem el amikor már annyira kikopott a talpa az aszfalton, hogy alulról is levegőzött a lábam.

A nike "védelmében" még annyit, hogy egyik alkalommal amikor teremcipő után kajtattam betévedtem egy nike szaküzletbe és találtam egy x típust. Könnyű volt, rugalmas és gondosnak tünt a varrása is. Viszont kicsit drágálottam az árát, így átmentem egy mellette lévő üzletbe ahol különböző sportfelszereléseket árulnak. Na vajon mit találtam ott egy ezressel olcsóbban: az x típusú cipőt, ámde ez nehezebb volt, keményebb a talpa és a varrásról ne is beszéljünk.
Itt nem az üzletekre akartam rávilágítani, hanem arra, hogy ugyanaz a típus és mégsem ugyanaz a minőség (talán más gyártósor? hisz mind a 2 hiteles nike volt).

Amúgy a labda kerek, bármiben lehet focizni, de saját tapasztalat, hogy nem kizárólag márka és ár függvénye a dolog, de a megfelelő felszerelésben kifejezetten jobban lehet játszani.

További sport sikereket mindenkinek! :))

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#40) Napfénysüti

Régóta focizom és sok cipőt próbáltam már mindeneféle borításon.

Stoplisnak Adidas Copa Mundialt tudom ajánlani. Igaz hogy drága (30k) de előtte akármilyen cipőm volt 1 évnél többet nem bírtak ki ez meg lehúzott 3 szezont nálam :) És mellesleg rettentő kényelmes.
Teremben most Jomát használok. 8k volt még a barátnőmtől kaptam de nagyon elégedett vagyok vele. Ennyit megért. Volt Nike Tiempo-m az a duplája volt ennek árban szintén nagyon jó csuka csak vékony a talpa így az szó szerint elfogyott 1 év után. Adidas teremcipővel én sajnos ráfaragtam. Bár lehet csak rosszat fogtam ki de ami volt 2 hónap után tönkrement. Mondjuk levásárolhattam. Umbrot én már nem vennék. Régebben volt belőle több fajta de hamar tönkrementek. Salakra van egy Pumám (hernyótalpas) ezzel szintén elégedett vagyok.
Stoplisban viszont a Puma Vencida töri a lábam :(((
Valaki írta hogy a csicsás cipők kevésbé bírják. Nos ezzel maximálisan egyet kell értenem.

Amúgy nem tudom hogy van-e itt kapus köztetek de én meg kapuskesztyűkről fogadnék véleményeket. Nálam az a fogyóeszköz :D

Meg érdekes hogy míg mezőnyben a cipők talpa kopik inkább (ez eddig logikus) addig ha védek nálam baromira elhasználódik a belső-oldalsó felük. :DDD
Ezzel más is így van?

Més que un club!

(#41) mephi666 válasza Napfénysüti (#40) üzenetére


mephi666
nagyúr

most néztem csak az aláírásod :K hehe...

nekem stoplisból szüleimnél egy éles mizunom van... még bő 10éve vettem, miután már nem nőtt a lábam, de kezelgettem boksszal és teljesen jó állapotban van még mindig... de az idejét nem tudom már, mikor volt utoljára a lábamon :( kesztyűről nem tudok tippeket... régen, amikor védegettem (csak hobbiszinten), akkor kesztyű nélkül őriztem a kaput, amíg szilánkosra nem törtem egyszer a jobb csuklómat :D amúgy nem olyan nagyon közismert márka a mizuno, de mintha a kesztyűikről is jót hallottam volna :) vagy nemtudom...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42) Adam86


Adam86
tag

Tesómnak odaadtam a cipőt (nem adott érte kukából szalajtott kabátot) Örült neki, amire ő hazsnálja, arra jó.
Ma végigjártam a helyi üzleteket (kivéve ahol az eset történt) és megnéztem mi a kínálat:
Nike tiempo Megmerjem venni ugyanezt máshol?
Nike 90 shoot Vagy inkább ez?
Nike Veloci Más színben, de megéri egy ilyen csili-vilit venni?

[Nike5 zoom T-5] Tipikusan futsal cipő. Valaki tud róla mondani valamit?
Adidas F30.8

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkad T500

(#43) Napfénysüti válasza mephi666 (#41) üzenetére

Ha jól tudom japán márka szóval nem lehet rossz minőség. Stoplisokat láttam belőle. Elég horror ára is van.(40-50k).

Csak nem Pool szurkoló vagy? :D

Més que un club!

(#44) mephi666 válasza Adam86 (#42) üzenetére


mephi666
nagyúr

vagy vegyél egy telstar2-t teremre is :D ha a stoplist kényelmesnek találtad belőle, szerintem ezt is annak fogod... :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#45) mephi666 válasza Napfénysüti (#43) üzenetére


mephi666
nagyúr

anno amikor vettem, egyáltalán nem volt még ismert márka és 6-8körül volt a stoplis (bő 10-12éve):) de kesztyűt nem nagyon találtam tőlük focira :S

ui: ááá, dehogy... :D cél a tabella éle... idén jó lenne már a pl 1. hely :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#46) grabber válasza Adam86 (#42) üzenetére


grabber
addikt

Szerintem a pirosas,nem drágás,oldalt fűzős szerintem.Csak kitudja meddig bírja :U

(#47) mephi666


mephi666
nagyúr

de ha jól rémlik, létezik adidas predator teremváltozatban is... fekete-fehér-piros színösszeállítással... az is elég dögösen nézett ki, amikor néztem... aközött és a telstar2 között vacilláltam 1éve... :) nem nagyon követem amúgy figyelemmel, milyen változatok vannak csukákban... csak hobbifocista vagyok és kb 20szor többet nézem, mint csinálom :D egyébként az adidas predator már 10éve is nagyon tetszett stoplisban... rohadtjó az a cipő :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#48) Napfénysüti

[link]

Ha ez olyan jó mind a Copa Mundial akkor elgondolkodtató. Csak ne kerülne 27k-ba :W
Ennyiért soha nem veszem meg. :((( De akinek tellik rá annak szerintem ajánlható.

Més que un club!

(#49) RikitiH


RikitiH
csendes tag

Sziasztok!

Terembe nekem a legjobban eddig legolcsóbb kínai converse koppintások jöttek be,
főleg a "nyers" gumi talp erős tapadása miatt, de a vászon felsőrészben is jobban érzema labdát mint egy vastag puha gumiszerű külső réteg alatt. Az én sportolási szokásaim mellett mondjuk felesleges is lenne 10-15 ezer felett költeni csak cipőre :) úgyhogy érdeklődve olvastam a véleményiteket.

UI: egy két csapattársamat ismerve lehet a legbölcsebb az lenne ha acélbetétesben fociznék.

(#50) Galilleus válasza RikitiH (#49) üzenetére


Galilleus
csendes tag

Hali!

Én is inkább az olcsóbb, tartósabb felé húzok. A design jó ha van de fontosabb a pénztárcám :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.