Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) Gave válasza hm74 (#26) üzenetére


Gave
addikt

Szerintem az is problémás, hogy bizonyos emberek azt gondolják, hogy egyetlen helyes gondolkodási mód létezik (jellemzően a sajátjuk).

Pl: Az itt említett Brian Tracy munkáiból nekem is volt ami nagyon tetszett, de vannak olyan előadásai is amikkel egyáltalán nem akartam mit kezdeni, mert nem sikerült azonosulnom a felvázolt példaképével.

Egyébként rengeteg ilyen "amerikai" legyél sikeres "most!" önfejlesztő programmal találkoztam, de többnyire elég mintaszerűek és teljesen jól látszódik, hogy azonos forrásokból hozzák az ötleteiket. Ami mellesleg nem is zavarna, ha nem az "új, egyedi és tökéletes" megoldásnak reklámoznák.

Az is furcsa, hogy szinte minden ilyen írás alapból azt feltételei, hogy az olvasónak eddig egy kudarc volt az élete, ami lehet így is van zömében, de bizonyára olyanok is olvassák/olvasnák a könyveiket akik alapvetően "csak érdeklődnek".

Szerintem pl az a jó, ha minél több helyről merít valaki iheletet, de végtére is saját maga formálja a gondolkodás módját. Pl csak azért mert egy vallásnak tetszik a központi mondanivalója, nem jelenti azt, hogy minden egyes ötletével és praktikájával egyet kell érteni. Legfeljebb, ha valaki a fanatikus jelzőt szeretné magán viselni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.