Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) sziku69 válasza Doze (#144) üzenetére


sziku69
senior tag

Biztos hogy én is ezen a véleményen lennék, mert nem szeretem az "akkor is rád erőltetem" stílust.
Ha, viszont ezt konzekvens módon teszi, és meg tud győzni a saját álláspontjáról, akkor másképp állok én is hozzá. A Jehováknál az alapfelállás az, hogy elvigyék az üzenetet mindenkinek, a végítélet előtt. Ezt az üzenetet aztán, vagy meghallgatod, vagy nem. Ez már a Te egyéni szoc. problémád. Ők azért ilyenek, mert segíteni akarnak rajtad az üzenet által. Ők alapjában véve jólelkű, segítőkész emberek. Talán ezt túlzásba viszik néha. Az -- "Értsd már meg ember, csak rajtad akarok segíteni!!!!" -- működik a lelkükben.
Hitük szerint hamarosan eljön az "ítélet napja". A gonosz angyal, újkori, első nagy gonosztette után számított (ami az első világháború kitörésekor volt) egy emberöltőn belül következik be.

Szóval csak azt akarják, hogy ne sétálj bele Jehenna tüzébe.

Én nem nagyon hiszek az efféle hókusz-pókuszban, de tiszteletben tartom a világnézetüket.

Jöttek hozzánk is. Udvariasan kitessékeltem őket, és mondtam, hogy:-Igen, én már megkaptam az üzenetet, és még átgondolom, merre tovább! :D

(#152) agressiv válasza Bodor (#16) üzenetére


agressiv
addikt

Azért, mert sokan még a gondolkodás jelentésével sincsenek tisztában, nem, hogy gondolkodnának...

Hát még a borz.....

(#153) Rive


Rive
veterán

Hogyan kezdjünk gondolkodni?

Mijezazizé :F
Önfejlesztési útmutató zombiknak :F

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#154) sziku69 válasza Doze (#148) üzenetére


sziku69
senior tag

Ez viszont tetszik!
:R :R

(#155) MongolZ


MongolZ
addikt

Nacionalizmus: Ez csak egy újabb eszköz a politika kezében, amivel az embereket meg lehet hülyíteni. Abból indulok ki, hogy Magyarországon az emberek döntő többsége "jó magyar" (nacionalista szemmel), dolgozik, nem lop, stb (legalább annyira, mint nyugaton), mégis ha ránézek a havi fizetésemre, 1/5 annyit látok, mint nyugaton. Na most akkor miért is legyek nacionalista? Ha én sokat teszek a hazáért, az miért ad vissza olyan keveset? Miért is jó az nekem, hogy elmondhatom: magyar vagyok, de közben közöm sincs a nyugati életszínvonalhoz? Akkor inkább választok magamnak olyan hazát, amelyik megbecsüli a munkámat, élni, pihenni hagy.
Ha globálisan nézzük az emberiséget, igazából teljesen mindegy, hogy magyar, német, török, néger, ugyanabban az undorító malomban őrölünk. A politika meg mint egy kullancs, szívja mindenki vérét. Kinek jobban, kinek kevésbé. Ha lehet választani, akkor az enyémet inkább kevésbé szívja.
Ugyanez a Kereszténység. Most biztos sokan meg fognak kövezni, de szvsz gyakorlatilag arról szól az egész, hogy legyünk egy nagyon jó nyáj, ami békés, megbocsátó, nem lázad, csak tűr, mindezt egy halál utáni állítólagos jobb dolog érdekében (mindezt attól függetlenül, hogy egyetértek-e a tanításaival, vagy sem).

Jobban az íráshoz kapcsolódva: Magyarországon semmilyen olyan erőforrás nincs, amivel kitűnnénk a világon. Persze, termálvíz, nagyon jó dolog (nem, mintha ki tudnánk használni), de hol a többi? Hol vannak az ércek, egyéb erőforrások? A kő kemény valóság az az, hogy itt nincs semmi. Eddig olvastam a cikket, az ilyen jellegű írásokban - megemlítették itt Brian Tracyt is - semmi olyan nincs, amit józan paraszt ésszel ne lehetne felfogni. Ez a figura is eladja a józan gondolkodást milliárdokért.

[ Szerkesztve ]

(#156) hm74 válasza Doze (#148) üzenetére


hm74
aktív tag

Igaza van a nagymamádnak és neked is. Sokszor a kevesebb több és nem kell túlkomplikálni az életet se tettben, se szóban, se írásban.

(#157) lugosi válasza J.J. András (#150) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Apropó gondolkodás, Clint Eastwood nevét így írják, és nem úgy, ahogy te az aláírásodban írod, hogy Client Estwood. Hogy akkor már valami haszna is legyen a mai történetnek. ;]
Bár ha a Client alatt klienst, és valami egészen mást értesz akkor nem szóltam.

(#158) Doze válasza J.J. András (#149) üzenetére


Doze
aktív tag

A germánok a Magyarországot Ungarn-nak hívják, a magyarok pedig ungarisch tehát már itt bukott a magyarázás... akkor most? :U

(#159) sziku69 válasza hm74 (#156) üzenetére


sziku69
senior tag

Hmmm...igen.
Az ember az élete első 40 évében azért hajt, hogy megteremtse a hátralévő időre az anyagi biztonságot. A hátralévő idejében, pedig az addig megkeresett pénzét költi rá, a negyven év alatt elveszített egészségére.
(Dalai Láma)

(#160) Doze válasza sziku69 (#159) üzenetére


Doze
aktív tag

lehetek egyszerű?

Akkor dolgozni sem kell a dalai láma szerint? ;]

(#161) sziku69 válasza Doze (#160) üzenetére


sziku69
senior tag

:C Megteheted, de akkor meg az asszony fog félholtra verni. Tök mindegy :D

(#162) /SZE válasza hm74 (#6) üzenetére


/SZE
csendes tag

"Én nem így kezdek el gondolkodni ..."

Le lehet írni lépésről-lépésre, hogyan kell gondolkodni, de ez nem célravezető, mert száraz. Ellenben viszont, ha van egy A kép, amit nap mint nap látsz és valaki mutat egy B képet, ami az ellentetje, akkor az agyadban a WTF érzés beindítja az értelmező folyamatokat és elkezdessz gondolkodni..
Ahelyett, hogy tanteremben beszélnénk meg, hogyan kell futni, inkább elengedik a pitbullt és megtapasztalod milyen is a futás... :)

(#163) hm74 válasza /SZE (#162) üzenetére


hm74
aktív tag

Nem világos, hogy hova akarsz kilyukadni és mire utalsz a pitbullos példával. :F
Szóval szerinted jó a szerző megközelítése vagy azokkal értesz egyet, akik ezt másképp gondolják?

(#164) fairi válasza J.J. András (#149) üzenetére


fairi
addikt

Rosszul tudod!
894-ben foglalták el a magyar seregek Ungvárat Laborctól,és Árpád seregeit akkor úgy hívták "hungvári vitézek"!

Nyugatiak meg ez alapján nevezték el ezt a népet! Németül így hívják a települést: Ungwar. egyszerűen a "w" elnémult, kiesett,és innen lett a nyugati nevünk.

Hunok már 500 éve eltűntek Nyugat-Európából, mikor feltűnt ez a rejtélyes népcsoport akiket mi magyaroknak hívunk.

Hunokhoz annyi közünk lehet, hogy az összeomló Hun birodalom Fekete-tengerhez vonult ahol majd találkozunk velül,és átveszünk legendákat,kis vérvonal keveredés etc.

[ Szerkesztve ]

(#165) hm74 válasza sziku69 (#159) üzenetére


hm74
aktív tag

... vagy 40 körül elkezd az ember egészségtudatosan élni, ahogy pl. én teszem. 15 kiló feleslegtől szabadultam meg és rendszeresen sportolok, mert tényleg nem gyógyszerre szánom az eddigi megtakarításaimat. :)

(#166) ritumitu válasza hm74 (#6) üzenetére


ritumitu
csendes tag

Neked nincs szükséged ilyenre, ha alapból ilyen okos vagy :D Még a kétség sem merül fel, hogy esetleg nem :D Hová küldhetem az oklevelet, mellyel igazolhatom bölcsességed?

(#167) sziku69 válasza hm74 (#165) üzenetére


sziku69
senior tag

Hát azt jól teszed.
Én egy poros műhelyben dolgozom. A tüdőm olyan lehet mint a porszívó zsákja.
Mindenki hajt, mert muszáj, ha valahogy élni akar.
Tizenévesen amikor elkezdtem dolgozni, naivan, irigyeltem a nyugdíjasokat, hogy mennyit pihenhetnek. Mindenre van idejük. Most meg....
Nemrég halt meg egyik falubeli osztálytársam, tüdőrákban. 44 volt.

(#168) Doze válasza fairi (#164) üzenetére


Doze
aktív tag

ahj hagyjad már szegényt... szétszedtük már darabokra, :DDD most söprik a hamvait a könyvtárból ;]

[ Szerkesztve ]

(#169) Doze válasza hm74 (#165) üzenetére


Doze
aktív tag

hát 40 felé azért már nem árt tudatosan ezt-azt megtenni... már ha van ideje az embernek.

Nekem muterom 30 év munka után, tette magát tacsra. Szétment a térde, gerince stb... és még nincs 60 sem. Bár elmondása szerint nem menne vissza az időbe, és nem csinálna semmit másképp. De mikor megyek haza állandóan vitázni kell vele, tolja a fűnyírót, kapálja a kertet, mos főz takarít, soha nincs egy porszem a lakásban mert egyedül van... ő pl azt mondja lehet beteg de ha otthon van akkor milyen már az a kosz van, gazos a kert, nagy a fű? Ő pl személyes kudarcnak élné meg az egészet ha nem csinálná meg a "feladatát" pedig aztán példálózhatna hogy ilyen/olyan beteg.

A nyugdíjról meg annyit hogy fater 35 év után a vasúttól ment nyugdíjba kallerként, élvezi a nyugdíjas éveit? Ahha :( kinn van osztrákba mosogat... :W Mondjuk világ életünkben kiegyensúlyozott család voltunk, de ezt nem tudom felfogni.... minek csinálja? Pénzért? van elég pedig.... (élete első új autóját is megvette, nem is valami fost ráadásul) Munkamánia? nem tudom, de kissé idegesít hogy harminchoz közelítve olykor kevésbé bírom a munkát mint ők. :W

Ja és mind a ketten szerintem lassan fél évszázada napi doboz cigi elmegy... :U

(#170) hm74 válasza ritumitu (#166) üzenetére


hm74
aktív tag

Ez a fórum a címben említett írásos mű kapcsán felmerülő gondolatok kifejtésére ad lehetőséget. Ha neked is van véleményed a műről, akkor kérlek oszd meg velünk, de ha nekem akarsz valami személyeset üzenni, akkor tedd meg privátban!
köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#171) hm74 válasza Doze (#169) üzenetére


hm74
aktív tag

Szomorú dolgok ezek és sajnos általánosak ebben a társadalomban. Mindenki a maga bőrét viszi a vásárra és mindenkinek van lehetősége döntéseket hozni a pályaválasztástól a nyugdíjas évek eltöltéséig arról, hogy mihez kezdjen vagy éppen mit kéne abbahagynia.

(#172) RadicalLarry


RadicalLarry
csendes tag

Ez nem több mint egy kulturáltabb nyelvezetű turbó magyarkodás.

"Legyünk nyugodt szívvel egy kicsit nacionalisták, a szó pozitív értelmében és a saját magunk szolgálatában, hiszen mi magyarok több sebből vérzünk, mint az összes más nép együttvéve. "

"A magyar népet azért nem lehetett idáig elpusztítani, mert szellemiségében, ősi lelkületének tisztaságában és erejében jóval felette állt a vesztét akaró rabló és gyilkos hordáknak, a világegyetem természetes rendje ellenében törekedő zsarnokoknak. Ha úgy tetszik, létünket maga az Univerzum védi"

.... nevetve sírok. Mintha az Echo Tv-n nézném annak az elmebeteg szaniszló ferencnek az agymenését.

[ Szerkesztve ]

This guy is all business all the time. Vibrates through walls, can burrow underground.

(#173) J.J. András válasza lugosi (#157) üzenetére


J.J. András
őstag

"idézőjelbe" van téve, mert valakitől egyszer ezt így vettem... okostojás, szerinted nem néztem volna utána, ha nem tudnám hogyan kell leírni :???? :U
ha régi lennél és normális, tudod jól voltak itt a fórumon is különösen régen érdekes emberek.... és a filmekről beszélgetve vettem át tőle ezt, mivel nem a kliens oldali keleti fát kerestük....

ennyit erről

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#174) hm74 válasza sziku69 (#167) üzenetére


hm74
aktív tag

Te még élsz, tehát van lehetőséged jó döntéseket hozni a jövőddel kapcsolatban. Tudom ez innét monitor elől sablonos dumának hangzik, pedig itt van a kutya elásva.

Én is irigylem a nyugdíjasokat, de nem az átlag magyar vérnyomáscsökkentőn élő bottal járó szerencsétlen öreg embereket, hanem azokat, akikkel az Alpokban találkoztam túrazsákkal 2000m feletti turistaösvényeken. Én is én szeretnék majd hegyi túrára menni 70 körül.

(#175) J.J. András válasza Doze (#158) üzenetére


J.J. András
őstag

germán, az egy gyűjtőfogalom kedves barátom, mint az indoeurópai......

germán népek közé tartozik: viking, szász, sváb, dán, norman, így az ANGOLSZÁSZ nyelv, amit oly mívesen mívelsz Te is ezek szerint barátom, az GERMÁN eredetű nyelv....

Hungary, meg onnét ered, de nézz utána, szerintem..... és nekem nem magyarázkodás volt, amit tettem, hanem leírtam én hogyan látom ezt.

Mivel angolból gyenge vagyok, de a németem "elég" erős egy szerződéskötéshez, így kérlek ne magyarázd meg, mi az Ungarn, és mi a jelzője, hogy ungarisch, hanem ha ekkora németes vagy, akkor tudhatnád, amit az első soroaimban írtam.

pont. ;)

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#176) sziku69 válasza hm74 (#174) üzenetére


sziku69
senior tag

Szeretem én is a természetjárást. Bár több időm lenne rá. Télen voltunk a Csorba-tó környékén. Kis családommal kapaszkodtunk felfele az ösvényen. Mikor e semmiből előkerült két idősebb, 70 körüli emberke, egy férfi és egy nő, és úgy húztak el mellettünk felfele menetben, mintha lefele mentek volna.
Remélem egyszer mi is összefutunk 70 körül, valahol, hegymenetben. Majd köszönj rám! :D

(#177) J.J. András válasza fairi (#164) üzenetére


J.J. András
őstag

szerintem a történelemben nincs ilyen, hogy rosszul tudod !

Nem az Ungvár eleste miatt hívják a Kárpát-medence mai országát Hungary-nek....

Ahogy írtad, és én is írtam, ki -kivel kötött szövetséget, kérte egymás segítségét azt nem tudhatod, mert nincs ezekről írásos feljegyzés, mivel még a jó magyar hagyomány szerint ez vérrel és becsülettel ment (ugye ez ismeretlen a nyugatiak számára - már a Középkortól papírra vetették ügyes-bajos dolgaikat, hogy vélelmezett igazukat bizonyítgathassák - csak lásd a cikk íróját, felveti, hogy hamisítják az "igaz történelmet")

Nos, visszakanyarodva előző gondolatmenetemhez, amit nem volt időm kifejteni, de aki tudja, és olvasta a Kettős honfoglalás-ról szóló László és tanítványai értekezéseket, akkor tudhatna olyanokat, hogy sok néphez hasonlóan (avar, szittya, bulgár, délszláv, vizigót egyes csoportjai) a hunok itt élnek köztünk a mai napig, mivel valószínűleg ők is beolvadtak a 885÷890-es évektől beözönlő magyarok közé....

És nemcsak itt a Kárpát-medencében, hanem ahol a csodaszarvas legendája szól, a Fekete-tengeri Etelközben (Dnyeper - Dnyeszter köze ... Al-Dunáig) is találkozhattunk a hunokkal.

Azt hiszed egy akkora lovasnép, mint a Hun, csak egyik-napról a másikra eltűnik..... Ez nem így megy. Megpróbálják őket a "történelem" gyárosai, akik veszteségeket szenvedtek el tőlük, leírni, kiírni, eltűntetni.... Hány ilyen nép van (sumérok, punok, kabarok, gótok), .... sorolhatnánk.

DE a lényeg, mi magyarok, MÉG MINDIG ITT VAGYUNK ! A tudás népének is hívnak minket, nem véletlen az a rengeteg Nobel-díj, és mennyi találmány van, ami nincs napvilágra hozva :U

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#178) RadicalLarry válasza J.J. András (#177) üzenetére


RadicalLarry
csendes tag

Hunok nem élnek már sehol pár száz éve, mint ahogyan Dzsingisz kán 16 millió leszármazottjának sincs túlzottan sok köze magához az "alfa hímhez".

This guy is all business all the time. Vibrates through walls, can burrow underground.

(#179) Doze válasza J.J. András (#177) üzenetére


Doze
aktív tag

És most boldog vagy? Mr. Turbó magyar, szintiszta boldogság az életed? ;] Most nem azért mert igazad van, vagy nincs... csak most ez megnyugtat?

ó beismerem, buta proli és agymosodott vagyok... de most komolyan ki fakkot érdekel hogy most összeolvadtak a hunok velünk vagy sem... Most ettől boldogabbak érzed magad? Ettől egy nemzet megítélése változik? tudod mitől változik? GDP-től meg a hitelállománytól...

Jó most itt vagyunk, ha sokáig ezen forgunk akkor meg aztán tényleg itt is maradunk jóóóó sokáig.

A rengeteg Nobel-díjas meg nem is "magyar" esetleg az ükapjának a volt szobatársa volt magyar, aki meg magyar volt az meg elüldöztük itthonról, mert soha egy fillért nem kaptak a kutatáshoz, Amerika meg tárt karokkal várta.

Nohát most aztán jómegasszontad, ezek is üres frázisok

[ Szerkesztve ]

(#180) Galdius


Galdius
csendes tag

ez pont egy ijen oldalra kell

(#181) J.J. András válasza MongolZ (#155) üzenetére


J.J. András
őstag

nem értek ezzel egyet, mert ha nem látod, hogy nem a "kormányod" / mi is a politikus, mi is a kormány :??? = téged szolgáló végrehajtó,- és közigazgatási szerv, mivel a Te érdekeidet kell szolgálja, hiszen Te választottad meg ( Arisztotelész demokráciája ! ) / veszi el tőled a megélhetés jogát és lehetőségét, hanem azok az árulók, akik idegeneknek adták el poton pénzért a gazdasági élet minden területén a profitot termelő szegmenseket...... miért van az:
1. Nincs magyar gépipar :? (Rába, Csepel, Ikarus )
2. Miért nincs magyar gabonaipar :? ( nincs magyar malom, magyar liszt, magyar cukor)
3. Miért nincs magyar feldolgozó ipar :? (Győri keksz, Szerencse csokoládé, sörgyárak )
4. Miért német cégnek fizetem idehaza az áram és gázszámlámat :? (E-ON, EDF, ....)
5. Miért külföldi banknak kell adni azt az IFM-től a TE kontódra felvett hitelcsomagból származó pénzt adni :?
6. Miért emelhet egy bank zokszó nélkül kamatot, miért nincs a banknak valuta alapú hitel esetén kockázatvállalási felelőssége :? (ráadásul Ft-ban adta oda Neked a hitelt, és nem valutában !!!! )

... látod barátom, ezért nem élsz Te a hőn áhított nyugati színvonalon, mert ők belőled, és a felsorolt néger és keleti bérmunkából is pénzelszívásból élnek.
Menjél nyugatra csak, állj be közéjük, de ott is csak egy koszos bevándorló leszel.....

Én 3,5 évet éltem kint Németországban, és csodálom, minden német tulajdonban volt az élet tulnyumó területén, konkurenciának vannak ott csak külföldi cégek, hogy elmondhassák, liberális a gazdaságpolitikájuk, de kőkemény nacionalisták !
Amikor pénteken, vagy szombaton betévedtem egy-egy igazi német kocsmába, nem egyszer szembesültem a karlengetéssel és dicshimnuszaikkal..... erről ennyit.

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#182) J.J. András válasza RadicalLarry (#178) üzenetére


J.J. András
őstag

hanem kihez van köze :???
te okos, neked nincsen felmenőd :???? te kinek a genetikáját hordod magadban :?
/ ilyen baromságot többet ne írj le, hogy a leszármazottnak nincs köze az őséhez .... /

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#183) J.J. András válasza Doze (#179) üzenetére


J.J. András
őstag

miért ne lennék boldog :?
Ha nem vagy boldog, akkor benned van a hiba.... valamit nem jól csinálsz, nem jól gondolsz, nem jól szemlélsz....

Ha így állsz hozzá, akkor tényleg Te ott maradsz, de aki akar változtatni, az tudod, de ehhez gondolkozni kell.

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#184) RadicalLarry válasza J.J. András (#182) üzenetére


RadicalLarry
csendes tag

Van, csak nem közel 1000 év távlatából és nem úgy, hogy 100 évente másik ország népe jött ide és mondhatni dugta végig az országot. Nyugodj bele már senkinek nincs semmi köze a hunokhoz, az oroszokhoz több közünk van kb.

[ Szerkesztve ]

This guy is all business all the time. Vibrates through walls, can burrow underground.

(#185) Doze válasza J.J. András (#181) üzenetére


Doze
aktív tag

Na miért nincs magyar gépipar? Mer elvették a tőkések :W
Mit nincs magyar liszt?
Van magyar feldolgozóipar
Az áramszámlát azért fizeted külföldnek mert eladták... személy szerint nem is bánom mert pl a MATÁV 3 év győzködés után sem volt hajlandó netet hozni a faluba, vagy a magyar állami szolgáltatók a béka segge alatt sem voltak minőségben havi 3x áramszünet stb... és nem volt olcsóbb

Mi meg azért nem leszünk nyugat mert ilyen emberek vannak mint te...

De am te vagy már tipikus, mindenki hibás körülötted csak te nem... na ez a tipikus magyar mentalitás.

[ Szerkesztve ]

(#186) ritumitu válasza hm74 (#170) üzenetére


ritumitu
csendes tag

Egyrészt offtopicként írtam, és annyiban releváns volt, hogy úgy tűnik, az egész témát struccpolitikával kezeled, amit persze leginkább azoknál a tinilányoknál szoktam tapasztalni, akik sírnak, mert bezárják az iskolájukat, de ha azt mondod, hogy a k.cs.g politikusok tehetnek róla, és alá is támasztod bizonyítékkal, akkor rögtön elkezdenek vinnyogni, hogy ne politizáljál, mert az hogy jön ide. Nem mintha nem ők hoznának döntést közügyekben...

Nem mondom, hogy emiatt kevesebb lennél, mint azok, akik mások felelősségét hangoztatják, mert kis meg nagy színtéren is rendben kell lennie a dolgoknak, mindenki tehet a maga lehetőségei szerint valamit (pl. az egyik képviselő ismerősömet, aki zöld, igenis látom, hogy nem audival jár, hanem biciklivel, szóval nem csak törvényjavaslatokat tesz, hanem ő maga is csinál olyat, amiért kiáll a "nagy" színtéren, törvényhozáskor). A gyökere a problémának itt a vezetők túlzott mértékű retorziójában rejlik az átlagemberek stiklijeire. Ők pedig még több stiklivel reagálnak a túlzó elvárásokra... Ugye nem kell tovább fejtegetnem, mert jól láthatod a környezetedben is, hogy ez megy?

Másrészt nem írhatok privátot, mert Valaki félreérti, és ez nem is biztos, hogy te leszel, hanem esetleg a barátom, aki az én nickemmel is feljár ide és "kicsit" féltékeny :D

(#187) fairi válasza J.J. András (#177) üzenetére


fairi
addikt

Pedig de,kárpáralján is ezt mondják az ottani magyarok, meg a más források is innen eredeztetik.
A te magyarázatodban, nem értelme hogy a szótag többi része honnan jön.
100% hogy semmi köze a hunokhoz,véletlen egyezés, főleg a ném,et elnevezés a Ungarn. Miért hagyték vola el a h betűt

Másik elmélet a szó eredetére,angolszász irodalomból
Hogy a Oungroi görög szó latin alakjából szóból lesz, amiket a bizánciak aggadtak ránk.

harmadik lehetőség a Yugra szó, ami Ural keleti területét jelölték az óorosz, de ennek kicsi a valószínűsége.

(#188) hm74 válasza ritumitu (#186) üzenetére


hm74
aktív tag

Ez már okfejtés volt. Köszi.
Struccpolitika? Én nem akarom megváltani a világot. Nekem családom van és közel 40 év élettapasztalatom, így engedd meg, hogy más véleményem legyen az élet dolgairól mint neked.

(#189) fairi válasza J.J. András (#182) üzenetére


fairi
addikt

Csak az akérdés ki az ősöd. Valszeg egy genetikai vizsgálat az hozná ki hogy szláv, német felmenők vannak jelen.
1000 év alatt sokszor irtották végig a magyar területeket, tatárok,utána a törökök, kurucok utáni idő és ezután szlávok jöttek be
Sőt lehet sémi vagy indoiráni eredetet állapítana meg egy ilyen vizsgálat.

valszeg nagyon keveseknek lehet olyan allélok amiket a honfoglalás kori ittlakóktól eredeztethető.
Hunok akik 1600 éve voltak itt, valszeg semmi nem maradt allélilag,feloldódtak a népek tengerében. maga a Hun törzsszövetség is teljesen heterogén, több nyelvet beszélő társaság volt, maga a hun nyelv lehetett a vezető törzs (Attila klánjának?) nyelve, amiről szinte semmit nem tudni. Kihalt teljesen és szinte nyom nélkül eltűnt.

(#190) Rica válasza fairi (#189) üzenetére


Rica
senior tag

Ha a téma bővebben érdekel, egy száz oldalas tanulmány első része pontosan ezirányú genetikai vizsgálatokat elemez. A többi része pedig egyszerűen lenyűgöző (legalábbis számomra):
Cser Ferenc - Darai Lajos: Magyar folytonosság a Kárpát Medencében

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#191) Doze válasza ritumitu (#186) üzenetére


Doze
aktív tag

Most nem azért a 2 forintért, de beszélgetünk itt az irományról, meg a boldogság forrásáról. Sok boldogtalanság a politikára vezethető vissza, de az iromány teljes egészében hibás, nem korrektek az okfejtések stb már az első 3 mondatnál ízekre szedhető... erre egy gondolkodó ember azt mondja: demagóg, globalizáció ellenes stb. most ezzel neked mi a bajod? Nem az? akkor mond el miért. Támaszd alá, érvelj. De az hogy valaki lefikáz valamit (jogosan), és nem tudja mit kéne ellene tenni, akkor struccpolitikát fojtat, ráadásul személyeskedve nem?

Te meg könnyen beszélsz, miért nem teszel mondjuk te ellene valamit? Nekem pl a nemzeti erőforrás minisztérium 20 email után sem méltat válaszra... akkor mit tegyek? A Hök ugyan ez... de még sorolhatnám..

A pasim meg majd ír neked egy jó kemény privátot, nekem erről más jut eszembe ;]

[ Szerkesztve ]

(#192) hm74 válasza Doze (#191) üzenetére


hm74
aktív tag

Köszönöm, hogy helyettem is reagáltál az ifjú hölgy korán sem barátságos, ugyanakkor túlzottan személyes hangvételűre sikeredett bejegyzésére. Én nem szeretek ilyen "magasságokban" kommunikálni senkivel, ezért igyekeztem kitérő válaszokat adni. :R

[ Szerkesztve ]

(#193) greenity


greenity
aktív tag

Dany megmutatta a cikket.
Mostanában volt némi dolgom és kicsit szanaszét estem :)

A cikkel még nem végeztem teljesen. Számomra nagyon nem azt írtad le, hogy miként érdemes gondolkodni.
Kiskoromban sem voltam igazán gyerek, de amikor olvastam Feynman professzor könyvét, akkor kinyílt a szemem. Ezen kívül sokat segített ezen még a témavezetőm, tudni illik fizikusból van ő is (miből másból lenne :) )
Szerinte egy fizikus nem attól fizikus, hogy mindent tud a kutatási témájáról. A fizikusi lét egy szemléletmód elsajátítása, azaz, észre kell vennünk azt, hogyan működik a világ, hogy életünk nem markovi, azaz a Mi lett volna, ha...? típusú kérdések nem életképesek. Valóban döntéseinktől függ az életünk és nem lehet visszacsinálni. Nincs két ugyanolyan élethelyzet. Számomra ez az, ami azt jelenti, hogy fizika, nem az F=m*a. Ez a képlet így magában nem mond semmit, annyiban viszont segít, hogy megértsük a körülöttünk levő világot. Számomra pedig ez jelenti a gondolkodást.

A magyarságról írt résszel pedig nem tudok egyet érteni, nem attól vagyunk ilyenek, mert hányattatott a sorsunk. Ez már közelít a számomra utált Nem tehetek róla kijelentésekhez. A saját sorsunk, ha érdeklődőek vagyunk, akkor igenis lehetünk többek, mint szegény magyarok. Ehhez nem kell fizikusnak lenni, vagy akármilyen tudósnak, az emberek igen nagy része képes lenne gondolkodni, és sajnálatos, hogy csak kis számban teszik ezt meg.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#194) janos1988


janos1988
addikt

Jól összefújta a szemetet a szél.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#195) Rica válasza Doze (#191) üzenetére


Rica
senior tag

az iromány teljes egészében hibás, nem korrektek az okfejtések stb már az első 3 mondatnál ízekre szedhető... erre egy gondolkodó ember azt mondja: demagóg, globalizáció ellenes stb. most ezzel neked mi a bajod? Nem az? akkor mond el miért. Támaszd alá, érvelj.

Megtennéd, hogy néhány érvvel alátamásztod? Kifejezetten csak segítség képpen, hogy tanulhassak Tőled. :R

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#196) Rica válasza janos1988 (#194) üzenetére


Rica
senior tag

Ne hibáztasd magad. Az élet néha kemény fordulatokat vesz.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#197) Rica válasza greenity (#193) üzenetére


Rica
senior tag

Az már számomra is teljesen tiszta, hogy a cím félrevezető.
Azt is jól át kell néznem, hogy hol megy ennyire félre a magyarságról szóló rész. Az eredeti szándék éppen az lenne, hogy ne higyjük el magunkról, hogy elátkozott, tetehetlen és reménytelen nép vagyunk, mert az az egyén szintjén is a beletörődést, azaz a felelősség elhárítását jelenti. Valószínű, hogy hallgatok a tegnap délelőtt még építő jellegű kritikákra, és az egész "turbómagyarkodást" a végére teszem, mondjuk "magyar vonatkozások" fejezet címmel.

Azzal viszont megtisztelnél, ha "Rejtelmek birodalma " című rész első részét véleményeznéd. :R

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#198) greenity válasza Rica (#197) üzenetére


greenity
aktív tag

Elolvastam. Az említett cikket nem olvastam, de elfogom :)
A foton maga fény kvantum. A fotonszám a fény egy módusának gerjesztettségét mutatja be. S valóban a fotonszámtól függ az energia, s harmonikus oszcillátor modellt alkalmazva ezzel egyenesen arányos, hiszen egy módus energiája = Dirac állandó*körfrekvencia*(fotonszám+0.5). Maga a foton nem energia, hanem egy elemi részecske, más kérdés, hogy meghatározza az energiát, de nem energia, hanem fénykvantum.
Az energiakvantum, az Dirac állandó*körfrekvencia, nem maga a foton, hanem annak energiája. (az elektromágneses sugárzás esetén!)

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#199) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Hú meredek okfejtegetések mennek itt, amik számomra rettentő érdekesek lennének, de...
...lusta ember vagyok, mert nem szeretek haszontalan irományokat és történelmi kutatásokat olvasgatni.
Azért haszontalan, mert mindnek van cáfolata, vagy ellen-tanulmánya. És ha hinni akarok az egyiknek, a másik elég egyszerűen letolja a felállított tényeket.
Nincs más hátra mint előre, mert ha mindig hátrafelé lesegetünk, abból nagy bukta lesz.

ui: természetesen a történelmi részekre gondoltam, és maradok annál, amit iskolában tanítottak.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#200) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Amikor a facepalm kifejezés nem elég: [link] [link]
Valami ilyesmi emberek gyártják a történelmet és a nagy összeesküvéses elméleteket.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.