Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) /SZE válasza hm74 (#163) üzenetére


/SZE
csendes tag

Pedig egyszerű.

A címet és a tartalmat külön kell kezelni és egyből nem lesz probléma az értelmezéssel.
A cím nem a tartalomról szól, hanem a tartalom által jutsz el abba az állapotba, amiről a cím szól.
A szerző beszélhetne a virág szaporodásáról is, ha ezzel megmozgat benned valamit és ezáltal eljutsz a gondolkodás (és kommentelés) fázisába. Szóval szerintem nem a témán van a hangsúly, hanem azon, hogy belegondolsz az összefüggésekbe és ezáltal elkezdesz gondolkodni.

Nem szólom le a tartalmi részt sem, vannak benne jó meglátások, de szerintem idővel alakulni fog még a kép, így nem érdemes nagyon belekötni apróságokba.

Remélem érthető volt :)

(#202) hm74 válasza /SZE (#201) üzenetére


hm74
aktív tag

Igen, lejött. :K

(#203) hm74


hm74
aktív tag

Rica,
elolvastam a "Magányosan és üresen" című fejezetet. Azért ezt először, mert az előzőek már a címük alapján sem érdekeltek.
Szép és tiszta szándék jön le belőle. Tetszenek az ideális családi és közösségi életről vizionált gondolataid. De sok negatív hozzáállásbeli motívum is végigkíséri. Az egyik a véget nem érő önsajnálat, azaz minden egyes magyarnak sajnálnia kéne magát amiért ilyen világban élünk. A másik pedig a folytonos ellenségkeresés, avagy gyűlölet, ami ugyebár a multikra és a bankokra vonatkozik. Szerintem nem ver szét minden családot multikultúra, legfeljebb veszélyes lehet rá.

Hadd idézzek tőled:
"Ha vannak céljaink, jók és értelmesek, akkor nem fog érdekelni, hogy a rózsaszín inges fickó a szürke kockás nyakkendőjében a félévenként esedékes dolgozói kompetencia értékelés gyenge eredményét érthetetlenül magyarázza. Nem is szabad, hogy érdekeljen. Ő azt sem tudja, mit csinál, vagy egyáltalán mit keres ezen a bolygón. Nekünk muszáj tudni. Gondoljunk szeretteinkre, és csak bólogassunk megértően. Ő a szerencsétlen és kilátástalan sorsú vesztes, és nem mi. Ne irigykedjünk öt méter hosszú szolgálati autójára. Az úgy sem fér bele egy koporsóba, még kevésbé egy urnácskába, és átölelni is igen nehéz. Neki nincs más senkije. Gyerekei kifejezetten boldogok, hogy csak az éjszaka közepén ér haza és nem kell látniuk."

Ez a bekezdés is jól kezdődött, de agyon lett csapva egy általánosítós gonosz főnök képpel, aki embertelen, gyűlölni való és legszívesebben már a föld alatt látnád.
Én is egy multinál dolgozok, mérnöki pozícióban. Több főnököm is van, akik normális családos emberek. Szeretik a gyerekeiket és velünk, alkalmazottakkal is emberségesen bánnak. Persze nekik vannak rossz napjaik és nagy a felelősségük, ezért tudnak kemények és indulatosak lenni, de nem sátánfajzatok.

Ne gyűlölj ennyire senkit és semmit, mert ezzel csak mérgezed magadat és az olvasóidat!

(#204) /SZE válasza hm74 (#203) üzenetére


/SZE
csendes tag

A gondolkodás nem más, mint egy kényszer, ami azért jön létre, hogy az élet negatív dolgait próbálja megoldani vele az ember. Ha minden OKÉ lenne, akkor nem is lenne szükség a gondolkodásra. Talán azért sem foglalkoznak a gazdagok a szegényekkel, mert náluk minden OKÉ és nincs okuk arra, hogy változást ídézzene elő. A lényeg, hogy a főnök(ök) felé tanusított negatív érzelmek mozgatórugói lehetnek a változásnak/változtatásnak. Ha nem destruktív folyamatban teljesül ki - pl. megöli a főnökét - hanem építőben, akkor nincs ezzel gond szerintem.

A változást mindig hatalommal lehet elérni, ha valakit érdekel a világmegváltás és van 'hatalma', akkor keressen meg.

(#205) greenity válasza /SZE (#204) üzenetére


greenity
aktív tag

Nem értek Veled egyet! A gondolkodás egy belső késztetés arra, hogy megértsük, hogy mi történik, nem csak a negatív dolgokról van szó.
A gyűlölet, a negatív érzelmek nem jók, az ember egy idő után magát alacsonyítja le. Saját tapasztalat, szerencsére a racionalitásom megvédett attól, hogy ez így is maradjon.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#206) hm74 válasza /SZE (#204) üzenetére


hm74
aktív tag

A kényszer is szülhet gondolatokat, de a gondolkodás nem a kényszer következménye hanem az emberi lét része, ahogy pl. a lélegzés és táplálkozás is az. Ha valakinél minden oké (akkor jó erős anyagot használ :D), akkor is lehetnek gondolatai, akár negatívak, akár pozitívak.
A gyűlölet negatív érzelem, mindig. Destruktív és romboló. Lehet belőle tanulni, de tudatosan alkalmazni káros és veszélyes.

[ Szerkesztve ]

(#207) Rica válasza hm74 (#203) üzenetére


Rica
senior tag

Koszonom, ez nagy segistseg szamomra. :R
Valoszinuleg azert esek a sajat csapdamba (hosszu reszek szolnak a gyulolkodes, itelkezes es panaszkodas rombolo hatasairol), mert hosszu idon keresztul vezettem multikat, illetve multi uzletagakat, es nem csak az en szemelyes tapasztalatom az, hogy ha pusztan kompetencia, ratermettseg es szakmai gyakorlat alapjan kivansz a csucson emberkent megmaradni, az gyakorlatilag lehetetlen ma Magyarorszagon. A rozsaszin inges ficko egy konkret szemely, aki az egyik legnagyobb vilagceg magyar vezer-helyettese. Minden nemu emberi erzes, a legalapvetobb altalanos muveltseg es leginkabb idetartozo modon szakmai es 900 ember iranyitasara valo kepessege a nullaval egyenlo. Azt mar vegkepp nem akartam beleeroszakolni az irasba, hogy mikent mukodnek a dolgok a gazdasagi elet csucs ragadozoi kozott. A tortenelmi felresiklas is leginkabb azzal magyarazhato, hogy negyedik eve vagyok kenyszeruen tavol a Hazamtol, amit tiszta szivembol szeretek (nekem mar 35 evvel ezelott is egy nagy magyar zaszlo volt a szobam falan es nem volt a Facebook-on kiposztolva). Nem divat hullamot akartam meglovagolni, de gyakorlatilag mar ma is keso...nincs tobbe Magyarorszag, legalabbis nem a magyar nep tulajdonaban.

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#208) RadicalLarry válasza Rica (#207) üzenetére


RadicalLarry
csendes tag

Az ország nem más mint egy elvont fogalom amibe mindent bele lehet magyarázni. Nem érez, nem hiányzol neki, nem kellesz neki, mert lényegében nem is létezik. Nem más mint emberek alkotta képzeletbeli vonalak egy darab papíron amit néha átrajzolgatnak.

This guy is all business all the time. Vibrates through walls, can burrow underground.

(#209) hm74 válasza Rica (#207) üzenetére


hm74
aktív tag

Nekem is volt ilyen felettesem egy korábbi munkahelyemen, ezért a figurát el tudom képzelni a leírás alapján.

Ami az üzenetem a számodra - és ezt írtam korábban is -, hogy lépj egy lépést hátra és igyekezz kevesebb érzelmi belebonyolódással, tárgyilagosabban leírni a dolgokat. Lehet, hogy másoknak tetszik ez a stílus, de én tárgyilagosabban, logikusabban szeretem kapni az információkat, nem kedvelem a túl erős érzelmi töltésű írásokat. Kell 1-1 ütős példa, ez OK, ha személyes akkor még jobb. De tisztád le magadban érzelmileg, mielőtt megfogalmazod. Olyan érzésem van a soraidat olvasva, mintha egy érzelmi hullámvasúton ülnék és ettől egy idő után rám jön az émelygés, tehát ki akarok szállni. Ezért egyszerre egy fejezetnél többet nem is bírtam elolvasni.

(#210) Rica válasza RadicalLarry (#208) üzenetére


Rica
senior tag

En egy meglehetosen konkret helyre szulettem. Ezen a konkret helyen volt sok kedves baratom, sok csodalatos szerelmem es ezernyi mas szep emlekem. Apam sirja is ott talalhato, es nem utolso sorban sok szamomra fontos ember el ott. :)

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#211) Rica válasza hm74 (#209) üzenetére


Rica
senior tag

Nem felejtettem el a tegnapi tanacsaidat. :)
De nem csak a konstruktiv hozzaszolasokat neztem at, hanem mindet alaposan elolvastam, kiveve persze a szokasos egy soros hsz gyujtogeto semmit mondokat. Azt kell mondanom, hogy mindegyikbol tanultam tobbet-kevesebbet.
Van viszont egy komoly dilemmam. Az elozo teszteles soran, egy masik forumon, a 35+ ertelmes csajszik mind szeretik, nehany kiemelekedoen magas intelligenciaju fickoval egyutt. Nem szeretnek a vegen ugy jarni, mint a gruz paraszt a meseben, aki vegul az unokajaval egyutt vitte a szamarat a hatan. :F

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#212) agressiv válasza /SZE (#204) üzenetére


agressiv
addikt

Ez nevetséges!! :W

Hát még a borz.....

(#213) hm74 válasza Rica (#211) üzenetére


hm74
aktív tag

Járd a magad útját! Én elmondtam a véleményemet. Mástól is kaptál visszajelzést. Te azon kivételes emberek közé tartozol (a felső 3%), akinek vannak céljai. Soha nem tudsz mindenkinek megfelelni. Legfeljebb én nem leszek az olvasód, de Te attól még kiteljesedhetsz.

[ Szerkesztve ]

(#215) Raucher válasza Rica (#197) üzenetére


Raucher
tag

Ha megengeded, én belefogok a "Rejtelmek birodalma" című rész bírálatába.

"Annak reményében, hogy az olvasók egy része belefog egy végtelenül izgalmas és nem is annyira virtuális utazásba, egy olyan szellemvasúton, ahol a sötétből az egyik oldalon az emberiséget a kezdetektől foglalkoztató megválaszolatlan kérdések bukkannak elő, míg a másikon az iskolában tanultaknak homlokegyenest ellentmondó tudományos tények, kísérletekkel bizonyított lélegzetelállító felfedezések ejtenek ámulatba, és ez a két oldal körülöttünk egy idő után összeér, vagy sokkal inkább egymásba fonódik, én arra bíztatok mindenkit, hogy kövessen ebbe a csodaországba."

Ez tipikus mellébeszélős megoldás. Egyetlen bekezdés mondatba van bezsúfolva minden. Átgondolt mondatokkal jönne át a mondanivalód. Tartalmilag ezért nehéz bírálni.
De egy kiegészítés.
az iskolában tanultaknak homlokegyenest ellentmondó tudományos tények
Az alapfokú tanításban használnak abszolút kijelentéseket. Sokszor a tananyag is elavult.

Saját magam a kvantum fizikának köszönhetően kezdtem el vastag rabláncaimat elfűrészelni.
Ez túlzottan hangzatos. Nem emeli a hitelességet.
..a kvantum fizikának köszönhetően ébredtem rá ... vagy hasonló fogalmazás nekem szimpatikusabb lenne.

A lélegzetem is elállt, kezdve az alapító atyák első felfedezéseitől..
"alapító atyák" ??? Kicsodák és mit alapítottak meg?

"Próbáljuk meg konkrétabban meghatározni, hogy miről is van szó amikor kvantum fizikáról beszélünk. .... Maga a kvantum szó latinul mennyiséget jelent. A fizikában általában azt a lehető legkisebb adagot értik rajta, ami hozzáadható egy mennyiséghez. A foton például a legkisebb egység, amivel egy adott mennyiségű energia növelhető. Ez így azonban nem sokat jelent számunkra, legalábbis ebben a könyvben nem.
Most sem sikerült megmagyarázni érthetően. Érdemes lenne Asimov ismeretterjesztő könyveit olvasnod.
Nagyon érthető formában tudta tálalni, a száraz tudományos tényeket.

"Nézzük a dolgokat egy kicsit más szemmel, mint ahogy azt mindig is tennünk kell, ha tudatos gondolkodásról beszélünk.
Végre valamiben egyet értünk!

"A kvantumfizika egy tudományos, pontosabban tudatos válaszkeresési mód arra a kérdésre, hogy mi a valóság és annak megismerhetőségének lehetőségei."
Nem keresési mód! A tudomány nem mód vagy módszer, csak módszereket használ a megismerésére.
Csodálom, hogy a nanotechnológiákra még nem találtatok rá. Ebben a mérettartományban már változik az anyagok viselkedése. Ráadásul ezen technológiák rohamos tempóban kerülnek át a mindennapi életbe.
A kvantumfizikai ismereteink meg messze vannak a gyakorlati hasznosíthatóságuktól.

"az általunk addig ismert világ kőbevésett szabályai, abszolút igazságai az elemi részecskék szintjén nemes egyszerűséggel nem igazak.."
Csak a bibliában és a vallásokban vannak kőbevésett szabályok. A mai tudomány, jelen ismereteink szintjén kezeli a tudomány tárgyát. Ennek megfelelően állítja fel a törvényeket. Kialakult a tudományos szemlélet mód. (Nem volt ez mindig így. Régen valóban kinyilatkoztatások szintjén kezelték az ismereteket. Régén élt egy ember, aki a homokban meglökött golyó lelassulásából arra következtetett, hogy a mozgási energiát elemészti a mozgás. Ezzel néhányszáz esztendőre meg is fogta a fejlődést.)

A kvantumfizika ...... és olyan kérdéseket vetnek fel, amik miatt kénytelenek vagyunk gyakorlatilag mindent újraértelmezni, még pedig a kályhától indulva.
Miért kellene mindent újra értelmezni? A mi méretnagyságrendünkben nem változnak meg az eddig ismert szabályok.

"Nem csak a Newton féle fizika ingott meg alapjaiban, de más tudományágakban sem lehetett már abszolutista kijelentéseket tenni. "
Most mész át csúsztatásba. Pontosan a Newton féle fizika nem változik meg. Az almás hasonlattal élve, nem fognak az érett almák kirepülni a világűrbe.

"Nem volt többé elfogadható, hogy Darwin kizárja a tudatosságot az emberi fejlődés folyamatából"
A "volt" szó helyett szerintem a "lesz" a helyes.
A tudatos teremtés számomra nem emészthető. De az is igen meredek, ha az emberi fejlődést a kvantumfizikából akarod levezetni.

".. Freud a humánum csodáját a női mellek után való elemi vágyódás szintjére degradálja ..
Te nem olvastál Freud-ot.

A nyugati tudós társadalom nagy népe tengernyi energiát fektetett abba .... ugyanakkor minél tovább tökéletesítik és csiszolgatják, annál inkább sántikál és valószínűleg borulni is fog a közeli jövőben, a többi megkérdőjelezhetetlen tanítás után a tévedések süllyesztőjébe.
Itt folytatódik a csúsztatás. A mai modern tudomány folyamatosan fejlődik.

Ezerkilencszázöt a csodák éve volt. Egy neve nincs emberke, az Annalen der Physik nevű kiadvány sokadik oldalán négy darab dolgozatot jelentetett meg. Mindegyiknek rendkívül unalmas címet adott.
A leglényegtelenebbért dolgozatáért kapta meg Albert Einstein, a Nobel-díjat.
A cikkek hatására alakult ki a modern fizika. De ez nem borította meg a régen felismert fizikai törvényeket.

"Ez már bizony mély víz, jó nagy csobbanásokkal a nagy gondolkodók akvaparkjában."
Az ilyen mondatokat nyugodtan kiszedheted. Nincs bennük információ, csak üres szóvirágok. (Némi képzavarral kiegészítve.)

Azt viszont nem fogjuk megérteni soha, hogy miért nem tanították ezt nekünk az iskolában.

Mit, a kvantumfizikát?
Az iskola első 6-8 évében elegendő lenne: írni és olvasni, valamint értelmezni megtanítani a gyereket.
Ha ezt még sikerülne, a százas nagyságrendbe eső számokon végrehajtott elemi matematikai műveletek, készség szintre emelt végrehajtásával megfejelni, maga lenne a csoda.

"Üzenjük innen tudós barátainknak, hogy ne erőlködjenek egy „standard modell” létrehozásán, ami az egészet csak távolabb sodorja annak valódi lényegétől, megpróbálva belekényszeríteni egy átfogó és jól definiálható materialista rendszerbe, ha úgy tetszik egy újabb abszolút igazságba."

Ne használd a többesszámot, mert csak te üzened.
Az ilyen mondatok helyes értelmezésének elősegítése érdekében kellene a címet módosítani. Definiálni kellene, pontosan milyen tanokat hirdetsz.
Nem azzal van hogy leírod és közzé teszed. Azzal van a baj, hogy ezt nem teljesen nyíltan teszed.
Sőt, én megköszönöm neked, mert van egy régi ötletem. Eddig azt gondoltam, nem fér be a lapcsalád profiljába. De te megteremtetted a lehetőséget számomra is.

"Bizonyíték arra, hogy semmit sem lehet egy mesterségesen megalkotott abszolút igazság palackjába bezárni, mivel az nemes egyszerűséggel nem létezik, és már felvetése is ellentétes a Világegyetem természetes rendjével."
A világegyetem természetes rendje, nem abszolút igazság?
Abban megegyezhetünk, hogy a tudomány törvényeinek hatálya korlátok közé esik. A mai tudomány nem nyilatkoztat ki abszolút igazságokat. Még akkor sem, még ezerszer írod le. Lásd Einsteint. Az Ő törvénye is relatív.

A legmélyebb szintje a valóságnak pedig nem más, mint hogy mi mindannyian egyek vagyunk, miközben mi vagyunk minden. Ez természetesen még bizonyításra vár, ugyanakkor világszerte egyre többen vallják ezt saját meggyőződésükként az ebből eredő értékrenddel együtt.
Ha kérhetem, akkor inkább ne legyünk mindannyian egyek, nem akarok BORG lenni!

A gondolkodó ember szerepe pedig az, hogy azt jobbá és szebbé tegye. Az, hogy teremtsen. Az emberek egyelőre nem is tudják magukról, hogy milyen csodálatos lények. Azért nem, mert mások ezt nem engedik meg nekik.
Az emberek nem képesek teremtésre csak reprodukálásra. Ha időnként születik egy ember aki valóban tud teremteni, akkor menthetetlenül bekerül a történelem könyvekbe.
Azért nem, mert mások ezt nem engedik meg nekik.
Pontosan kicsodák és hogyan akadályoznak?
Nem így általában, hanem tényszerűen, ha lehet kérni.

Végül ez, mert sokat elárul:
"...A bank és kizsákmányolás alapú társadalmi rendszerekről a tudás alapúra. .."
Remélem tudod, hogyan működnek a bankok. Mit jelent a gazdaságnak a pénzhitelezés.
A kizsákmányolásról jobb ha nem beszél. Te is a haszonélvező oldalon állsz.

A tudás alapú társadalomra meg nem kell várni. Már egy ideje itt van, csak egyesek nem tudnak élni vele. Nem ismerik fel a lehetőségeiket, miközben másokra hárítva a saját hibájukat, pótcselekvésként gyártanak sokadrendű ideológiákat. (Tudom, erősen fogalmaztam.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#216) greenity válasza Raucher (#215) üzenetére


greenity
aktív tag

A kvantumfizikai ismereteink meg messze vannak a gyakorlati hasznosíthatóságuktól.
Azért itt is vannak dolgok, amiket már használni lehet....

Az alapfokú tanításban használnak abszolút kijelentéseket. Sokszor a tananyag is elavult.
Most vezetnek be egy új tankönyvcsaládot ami 9. osztálytól kezdve nem képletbemagolásból áll, hanem pont azt próbálják megtanítani, amire egy hétköznapi embernek szüksége van. A szerzőket ismerve ha nem is lesz tökéletes az eredmény, azért kapunk egy jobban használható valamit és nem tesznek alaptalan kijelentéseket.

"A kvantumfizika egy tudományos, pontosabban tudatos válaszkeresési mód arra a kérdésre, hogy mi a valóság és annak megismerhetőségének lehetőségei."
Nem keresési mód! A tudomány nem mód vagy módszer, csak módszereket használ a megismerésére.

Nem voltam túl alapos :( Valóban a kvantumfizika nem keresési mód, hanem tudományterület. Koránt sem teljes, a módszereinket folyamatosan bővíthetjük, vagy a régieket felújítva használhatjuk.

Azt viszont nem fogjuk megérteni soha, hogy miért nem tanították ezt nekünk az iskolában.
Mit, a kvantumfizikát?
Az iskola első 6-8 évében elegendő lenne: írni és olvasni, valamint értelmezni megtanítani a gyereket.
Ha ezt még sikerülne, a százas nagyságrendbe eső számokon végrehajtott elemi matematikai műveletek, készség szintre emelt végrehajtásával megfejelni, maga lenne a csoda.

Ezzel teljesen egyet kell értsek! Fizikát elegendő lenne középiskolában tanítani, ott is szemléletet és ha valaki érdeklődik annak szakkört tartani, mert így mindenki csak utálja és esélytelen, hogy az, akinek meg szüksége van rá haladjon....

"Egy mosolynál jobb a több"

(#217) Dany007 válasza greenity (#216) üzenetére


Dany007
veterán

"Azért itt is vannak dolgok, amiket már használni lehet...."

Mondjuk a modern számítástechnika alapjai is részben a kvantumfizikának köszönhető. Nembeszélve pl a lézerről... ami azért manapság már elég gyakori és hasznos jelenség.

(#218) greenity válasza Dany007 (#217) üzenetére


greenity
aktív tag

Akár ... bár jelenleg a lézeres területeket nem tekintjük kvantumfizikának. A lézerfizika egy nagyon dinamikusan fejlődő tudományterület. Minden tiszteletem az övék.

Én mondjuk a kvantumtitkosításra gondoltam.
Bár nem túl gyakorlatias példa, de volt már példa a kvantumteleportra is, ahol országhatár egyik és másik oldalán a kvantumteleport segítségével beszélgettek. (persze ez még messze van a teljes gyakorlati megvalósítástól, de attól még létezik )

"Egy mosolynál jobb a több"

(#219) Diocles válasza Dany007 (#217) üzenetére


Diocles
aktív tag

A mikroelektronikai technológia nagy része és a modern gyógyszerkutatás nem létezne a kvantummechanika nélkül. Egy pendrive működése is csak azzal magyarázható meg.

(#220) greenity válasza Diocles (#219) üzenetére


greenity
aktív tag

Egy oktatóm mondta egyszer: a modern fizika így írható le: kvantum+ valami amihez nem értek....
A kvantumkémia is egy jó dolog tud lenni :) (ott is a kvantummechanikában használt számítási módszereket alkalmazzák.... )

(#221) Dany007 igen :) De igazad van, a kvantumfizika (még mindig nem vagyok oda ezért a szóért...) mindenhol ott van. Pl.: a szilárdtestfizika is kvantummechanikai módszereket alkalmaz.

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#221) Dany007 válasza greenity (#218) üzenetére


Dany007
veterán

Nem én se úgy értettem. Hanem mondjuk a gerjesztett állapot elérése / megértése amiben segített.
Amire te gondolsz az szerintem a konkrét kvantummechanikai effektusok / jelenségek közvetlen gyakorlati alkalmazása.

(#222) gordonfreemN válasza greenity (#220) üzenetére


gordonfreemN
addikt

urkemia

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#223) greenity válasza gordonfreemN (#222) üzenetére


greenity
aktív tag

Köszi, ezt még nem is láttam :)

Gyakorlatilag hasonló dologra gondoltam, ahol a molekulakémiában a perturbációszámítást használják :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#224) /SZE válasza agressiv (#212) üzenetére


/SZE
csendes tag

A te gondolkodási rendszered nem képes értelmezni az én kijelentéseimet, aminek a következménye, hogy feszültség keletkezik benned, mivel nem tudod értelmezni és ezt a feszültséget oldod fel úgy, hogy elveted az értelmezését egy "nevetséges"-sel.

Ez igazából nem baj, legalább kihívás lesz meggyőzni téged :)

A gondolkodás egy probléma megoldó eszköz. Lehetne egy balta is, amivel fákat vágsz ki és állatokat zsákmányolsz. A baltát a szükség 'hívta életre'. Ha növényevő lennél, fákon laknál és nem lennének ellenségeid, nem lenne szükséged erre a tárgyra. Viszont szükséged van rá, mert balta nélkül nehéz fát kivágni, így mivel van egy probléma, ez feszültséget kelt benned, elkezded törni az agyadat, érzed, ahogy lüktet a fejed, majd amikor megvan a megoldás, akkor visszakerülsz nyugalmi állapotba, jó kedved lesz, elmosolyodsz, hogy sikerült feltalálni a baltát és ennyi. Természetesen ha unatkozol, akkor elkezdhetsz játszani a baltával és kitalálhatsz célbadobós játékot, de a balta alapvetően egy probléma megoldására/megkönnyítésére jött létre.

A problémákat kétféleképpen tudod kezelni, vagy elfutsz előle, vagy megoldod őket (ami szellemi energiát igényel).

Biztos volt, hogy egy munkatársad szivatott és ideges lettél, majd arra jutottál, hogy felmondassz, de nem tűröd el ennek a kollégádnak/főnöknek a szivatásait.

Ha fiatal vagy és ilyen helyzetben még nem voltál, akkor egy egyszerűbb példa:
egy nyári este kint ülsz a teraszon. Hallod, ahogy egy szúnyog száll el melletted. Elkezd zavarni ( és ideges leszel) mert tudod, hogy meg fog/akar csípni -) megpróbálod elkerülni ezt -) elkezdessz csapkodni a levegőben. A szúnyog rászáll a karodra és elkezdi szívni a véredet. -) Ingerült leszel, megpróbálod meggátolni ebben a szúnyogot -) és a megoldásképpen lecsapod -) majd megnyugszol, mosolyra húzod a szádat és talán anyázol is egyet: "Kellett neked idejönnöd, k*****g szúnyog!" majd megnyugodva folytatod tovább amit csináltál.

Szerintem érthető volt. Kérdés?

(#225) sziku69


sziku69
senior tag

Már többször nekikezdtem, hogy végigolvasom. Most végre végeztem vele. Érdekes gondolatokat feszegetsz benne, és minden bizonnyal tanító szándékkal írtad, hogy szerinted mi lenne helyes. Hogy mi lenne a helyes út a boldogsághoz, az önbecsüléshez. Hogy becsüljük meg a magyarságunkat. Ne helyezzük magunkat háttérbe másokkal szemben ok nélkül. (az Amerikáról szóló részt kihagyom, mert az szerintem nagyon nem találtad el)
A szándékod az becsülendő lenne, hogy meg akarod mutatni a fény fele vezető utat. Mégis azt kell hogy mondjam, hogy ezzel az írással éppen az ellenkezőjét éred el. Tipikus propaganda hatású írás. Tényleg szép gondolataid vannak a családról, boldogságról, de valahogy ez háttérbe szorul a többi összefolyó maszlag mögött. Talán ha nem fogalmaznád "túl" a gondolataidat, (néhány rész újra kellett olvasnom hogy megértsem) vagy más címet adnál az írásnak, ne adj isten néhány részt kivennél belőle, és más címmel áthelyeznél egy soron következő írásodba, talán több "követőd" lenne.

Szerintem meg van benned minden tehetség ami ezen a pályán elindít, csak okosan kéne használni. Ha ilyen főcímmel kezded az írást, akkor fogalmazz emberközelibben. Hogy mindenki megértse, és ne félreértse.

Persze, ez csak az én véleményem.......

(#226) #56474624 válasza /SZE (#224) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha a szúnyog lecsapása gondolkodás, akkor a kutya bolházása is az. :DDD

Biztos volt, hogy egy munkatársad szivatott és ideges lettél, majd arra jutottál, hogy felmondassz, de nem tűröd el ennek a kollégádnak/főnöknek a szivatásait.

Ez érzelmi reakció. Ahogy a főnököd megölése is az. Ha te tényleg gondolkodsz, mégpedig az érzelmeket félretéve, akkor egy ilyen szituációban pl 1) nem teszel semmi törvénybeütközőt (azaz nem ölöd meg a főnököd; nem elv miatt, szimplán logikus alapon, mert az börtönnel jár)
2) lenyeled a keserű pirulát, mert még mindig jobb, mintha nem lenne állásod
3) új munkahelyet nézel, aztán mondasz csak fel
4) érdektelenséget mutatsz, ezzel veszed el a kedvét a mókától.
stb. Sok lehetőség van. A lényeg, hogy a gondolkodás nem érzelmi reakció. Aki gondolkodik, az hideg fejjel dönt, logikusan felmérve az esetleges következményeket. De ez a gondolkodásnak a gyakorlati alkalmazása csak. Van olyan is, amikor a gondolkodásunk nem ilyen gyakorlatias jellegű, azaz nem egy közvetlen előttünk álló problémára adott reakciót kell kigondolni, hanem elvontabb.

A gondolkodás egyébként valószínűségszámítás. Kőkeményen. :K

[ Szerkesztve ]

(#227) agressiv válasza /SZE (#224) üzenetére


agressiv
addikt

Eléggé szűk a látóköröd, nem mindenki gondolkodik azért, mert rákényszerül, valaki élvezi. A mai emberek nagyrésze persze igen, de a legtöbb nem tudja megküllönböztetni a seggjukát az orrjukától..

Hát még a borz.....

(#228) zippofcy válasza buherton (#21) üzenetére


zippofcy
senior tag

"soviniszta, antiszemita" és még: "nacionalista, elmaradott stb." jelzőkkel illetik a jelenlegi, Rothschild elnyomó bankár rendszerének haszonélvezői azokat akik már felébredtek a "mátrix"-ból és másokat is megpróbálnak felébreszteni.

"Mezei turbómagyarkodás" és még: "mélymagyar" "paraszt": ezeket a jelzőket a magyar társadalom azon részei használják magyar honfitársaikra akik nem magyarok. Magyarországon három nép él együtt. Ebből magyar jelenleg kb. 6, max 7 millió lehet. A másik két nép többsége minden erejével azon van hogy e 6-7 millió közé éket verjen. Ezért van az hogy Magyarországon a hazaszeretet ciki. Mert a lakosságának kb. egyharmada-egynegyede fenyegetve érzi magát mindentől ami magyar.

Az írás egyébként jó de óriási hibájának tartom hogy nincs feltüntetve már az elején hogy magyaroknak szól.
Képzeljük csak el mit szóltak volna a spanyolok ahhoz ha Dél Amerikában a partraszállásuk után megjelenik egy írás amiben az áll hogy ők nem istenek és nyugodtan szembe lehet szállni velük.
Vagy ha az USAban még a polgárháború előtt vki azt merte volna írni hogy nem jól van ez így emberek hogy kisemmizzük az őslakos indiánokat, sőt ki is irtjuk őket. Inkább osszuk meg velük e földet.
Mert hova vezet ez a gondolkodás? Oda bizony hogy végül is minket ide senki nem hívott ;]

Szóval az igazság van a cikkben leírva, csak sajnos ez az igazság politikailag nem korrekt.
De hogy egy klasszikust idézzek: "Ami népszerű az nem mindig igaz, ami igaz az nem mindig népszerű."

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#229) #56474624 válasza zippofcy (#228) üzenetére


#56474624
törölt tag

"Mezei turbómagyarkodás" és még: "mélymagyar" "paraszt": ezeket a jelzőket a magyar társadalom azon részei használják magyar honfitársaikra akik nem magyarok.

Vagy azok, akiket különösebben nem izgat a magyarságuk (mert másból táplálkoznak) és ezért már "hazaárulók" a "turbómagyarkodók" szemében. ;)

(#230) greenity válasza /SZE (#224) üzenetére


greenity
aktív tag

Akkor fogalmazzuk meg mit jelent gondolkodni.
Gondolkodni annyit tesz, a dolgok mögé nézni, mi miért van.... Igen, a problémáink megoldásához is szükség van gondolkodásra, de nem csak erre használjuk.
Hányszor hangzik el az mondat: Azon gondolkodom, hogy... és a vége nem feltétlenül azt mutatja, hogy problémánk van. Igen, hogy lehet másképp megoldani például.. de ez már nem probléma...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#231) J.J. András válasza Doze (#185) üzenetére


J.J. András
őstag

na, Te magad megválaszoltad a kérdésedet, amire rá kellett hogy vezesselek, miért élsz idehaza szarul....

és ha gondolkodnál, akkor ezek a körök feleslegesek lennének.

Én nem mondtam, hogy nem vagyok hibás, de amit a magam szintén meg tudok tenni, biztos megteszek a magam és közösségem javára..... de nálad előbb megy a sírás, ez a tipikus, és ez nem magyar-mentalitás, mert a régi magyar mentalitás a sacralitásban rejtőzik, de ettől a nyugat fél... 922-ben, elvertük az egész nyugat-európa egyesített nagy hadseregét..... és onnéttól kezdve félnek és el akarnak törölni minket (cselszövéssel, háborúval, stb.) ... de ehhez tényleg gondolkodni és tenni kell, hogy megértsd.

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#232) karesz4613


karesz4613
csendes tag

Minden tiszteletem a cikkíróé, életem egyik, ha nem a legfontosabb olvasmánya volt.
A végső válaszok a Douglas Adams-i végső kérdésre...

486 DX2-50 32 MB RAM MS-DOS6.22 Eng, Retro szürke billentyűzet :)

(#233) Ivy.4.Ever válasza zippofcy (#228) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Ma is megtudtam valami újat, mégpedig hogy a ,,Rothschild elnyomó bankár rendszerének haszonélvezői" közé tartozok.

,,"Mezei turbómagyarkodás" és még: "mélymagyar" "paraszt": ezeket a jelzőket a magyar társadalom azon részei használják magyar honfitársaikra akik nem magyarok."

Ez egy meglehetősen érdekes logikai bukfenc :C de tetten érhető benne az önkényesség és a mindentudás. Különben igen én is e három jelzőt használom azokra akik nem hajlandóak elfogadni, hogy nem az elcseszett demagóg ideológiájukat követem. Mert aki nem utálja a zsidókat, cigányokat és inkább ad igazat az MTA professzorainak, mint kontár történészeknek az nem magyar!

,,Szóval az igazság van a cikkben leírva, csak sajnos ez az igazság politikailag nem korrekt."

Nem hogy nem korrekt, hanem a valóságba átültetve összeomlik ~ gondolati kártyavár.

[ Szerkesztve ]

(#234) fairi válasza zippofcy (#228) üzenetére


fairi
addikt

"Mezei turbómagyarkodás" és még: "mélymagyar" "paraszt": ezeket a jelzőket a magyar társadalom azon részei használják magyar honfitársaikra akik nem magyarok. Magyarországon három nép él együtt."

Akkor van egy rossz hír,valójában Magyarországon nem is él már magyar. Főként kritizált magyarkodó részekre nagyon kevesen vevők igazán csak egy szubkultúra.
Lakosság töredéke, 1 millió fő alatt vevő valamilyen szinten turbómagyar szólamokra(Szent Korona fétis vagy királyság), nagy többséget jórészt teljesen hidegen hagyja. Azon is látszik politikai programba senki nem akarja belevenni, mivel az elég riasztó hatású lenne. Jobbikra szavazók nagy része se a magyarkodás miatt adott rájuk voksot.

Másik, ha országot elkezdett felosztani igaz magyarokra, félmagyarokra, álmagyarokra, nem magyarokra, abból sok jó nem születik, max szűklátókörűség, ellenségkép,megosztottság. Végül eredmény mostani Egyiptomhoz fog hasonlítani (Morsi megbukott ellenzék tiltakozása miatt, most a hívei aktiválták magukat és kezdik elölről az egészet)

(#235) reményhal válasza Ivy.4.Ever (#233) üzenetére


reményhal
csendes tag

Az a baj,hogy sajnos elég hézagos a történelmünk, és sok jóravaló, ill. kontár történész próbálja foltozgatni.
De teszem azt, aki kételkedik bizonyos MTA-s dogmákban, még nem lesz "turbómagyar" .
Csak hogy példákkal éljek:
A besenyők bekergettek pont Európa egyik legjobban védhető szegletébe,majd miután jól elbántak velünk,nagyjábol eltüntek a történelmi porondról. Mi megalázott,megtépázott nyomorultak,ahelyett hogy behúznánk fülünk farkunk,inkább gizdán rommá csapunk mindenkit aki "beszól",és a szomszédos górék minket hívnak ha baj van.
Kb minden krónikánk megemliti a folytonosságot Attilával, de sajnos a magyar krónikák a világon egyedülállóan nem tekinthetőek hitelesnek.
Csak a 19.század óta használják a honfoglalás szót.
A nyelvünk eléggé jól megmaradt link,és ez inkább számit nemzeti hovatartozás mutatónak,mint a genetika.
Kik is voltak az Avarok?Mert ugye pl ha egy hun törzs lenne...
De ezek csak kérdések,amik érdekelnek,sok ezerrel egyetemben ,és ez nem sovinizmus.

(#236) Doze válasza J.J. András (#231) üzenetére


Doze
aktív tag

Komolyan mondom tiszta gyakorikérdések filingem van...

azért élek szarul mert 922 elverük a nyugatiakat? És most minket el akarnak törölni? Ne nevettess már, és honnan vetted átmentél a labancokhoz, meg a franciákhoz és megkérdezted? Sőt bementél az első kocsmába és rákérdeztél? bocsáss meg a cinikus vagyok...

Félnek, mitől? A hatalmas hadseregünktől? Ugyan már a románok fél hadserege legyalogolna minket...

Ez még kijelentő mondatnak is kevés, nem hogy érvelésének...

(#237) MongolZ válasza J.J. András (#231) üzenetére


MongolZ
addikt

"922-ben, elvertük az egész nyugat-európa egyesített nagy hadseregét..... és onnéttól kezdve félnek és el akarnak törölni minket (cselszövéssel, háborúval, stb.)"

Ez most vicc, vagy komoly?

(#238) Ivy.4.Ever válasza reményhal (#235) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Ne gondold hogy a történelemhamisítás a mai nacionalizmus terméke. Attól hogy egy nép élt a hun birodalomban, még nem jelenti azt, hogy hunok is voltak.
Ennyi erővel a vértesszőlősi ember volt az első magyar mert minden itt élő vagy haló nép keveredett egymással... ennyit a genetikáról.

[ Szerkesztve ]

(#239) zippofcy válasza fairi (#234) üzenetére


zippofcy
senior tag

"igaz magyarokra, félmagyarokra, álmagyarokra, nem magyarokra" - ezeket te említed.
Én három népet említettem. Nem csoportokat vagy klikkeket.

Egyiptomot meg ne hozd fel ha fogalmad sincs róla mi történik ott.
Rothschild megbuktatta Mubarakot ... talán nem volt elég engedelmes báb, talán csak halálos beteg volt és félt az utódlástól, ki tudja milyen oka volt rá.
A szokásos forgatókönyvvel: felpénzeli / tüzeli az ellenzéket, a rendszer kulcsemberei között meg ugye ott vannak atalpnyalói neki kiadja hogy ne tegyenek semmit.
Rendszer megbukik, jöhet az új. Ahol ugye hála a korlátlan mennyiségű pénzének és befolyásának az ő strómanja fog nyerni.
Persze a legbiztosabb ha mindkét oldal az ő strómanja lásd USA.
Igen ám de mi történik? NEM az ő strómanja nyer.
Ilyenkor megpróbálja megvesztegetni. Ha nem sikerül, megfenyegetni.
Ha az sem hatásos, jöhet az ami most történik: a régi rendszer kulcsembereit felhasználva csinál egy szép kis puccsot. Közben szít egy kis zavargást a nép között is, ennyi elég is hozzá hogy az ostoba közvéleményt félrevezesse.
- Ha Egyiptomban győz a régi, DEMOKRATIKUSAN megválasztott rendszer, a puccs meg elbukik: csinál újat pár hónap múlva.
- Ha új választások lesznek amin nem az ő strómanja győz: lásd előző pont.
De a legvalószínűbb hogy hagyja a katonaságot (a strómanjai vezetésével) uralkodni.
Rothschild azért találta ki a demokráciát mert a sok politikusból elég megvehető ahhoz hogy ne tegyenek neki keresztbe.
Ha egy nép olyan demokráciát talál csinálni aminek nem tudja elég tagját megvenni, az számára nem demokrácia. Hanem mondjuk nemzetiszocializmus, fasizmus, terroruralom, bármi ami nem "jurokomform" "politikailag korrekt" stb.

Sokkal rosszabb számára az ha az adott ország népe annyira lojális hogy nem hajlandó felkelni. Lásd Líbia és Szíria.
Olyankor muszáj egyértelmű katonai intervenciót alkalmazni. Vagy a NATO-t bevetni (Líbia) vagy csak zsoldosokat (Szíria).
Mivel a Föld országai közül az ÖSSZESNEK (három kivételével: Irán, Kuba, Észak-Korea) a "nemzeti" bankjai az ő tulajdonában vannak így a "nemzeti" valutákat ő adja ki plusz rengeteg országot adófizetésre kötelezett az "államadósság törlesztés" révén, plusz közvetve az ő kezében van a "nyugati" vagy "fejlett" világ iparának minimum 90%-a (kezdve Rockefeller olajcégeitől DuPont vegyiparáig bezárólag)
Ez ma már bizonyított tény ezért a pénze is korlátlan. Amíg él megvehető vagy megtéveszthető ember ezen a Földön addig mindig lesz akiket felhasználhat céljaira.

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#240) tecsu válasza finest (#130) üzenetére


tecsu
addikt

Itt van egy szótár a (pszeudo-)libsi nyelvhasználathoz:
http://kuruc.info/galeriaN/2012/Liberalis_Szotar_Kurucinfo.pdf

;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#241) zippofcy válasza MongolZ (#237) üzenetére


zippofcy
senior tag

Tényleg elvertük de a "nyugat" magyarellenessége nem folytatólagos azóta. Vagyis az Árpád házi királyok kihalásával "nyugati" uralkodónk lett, a Hunyadiak meg voltak annyira erősek hogy a "nyugat" nem mert szórakozni velük.
Persze a török ellen nem adtak segítséget időben, lázítani viszont lázitottak ellenük, ennek (meg a belső széthúzásnak) lett eredménye Mohács.
(a Hunyadiak legnagyobb vétke hogy nem ismerték fel: a törökkel békét kell kötni, Bécset elfoglani és a Habsburgokat kiirtani ahogy pár száz évvel később Rothschild tette a Romanovokkal. Az 1800-as években aztán Rothschild a kutyájává tette a Habsburg házat, Magyarországnak meg lőttek. A sors fintora hogy a Romanovok tartották benn a magyarokat a 48as szabadságharc végén Rothschild akoljában, cserébe ő ezt úgy hálálta meg nekik hogy alig pár évtized múlva kiirtotta őket. Hiába aki egyszer az ördögöt szolgálta, megkapja méltó jutalmát.)

Mohács után önálló magyar állam nem létezett soha, Horthyt hiába magasztalják a nacionalisták, elég csak megnézni milyen politikát folytatott (a nagytőkés - bankár kasztnak megfelelőt) meg kitől kapott életjáradékot miután elmenekült Magyarországról (bizony, Rothschildtól). Akkor vajon kinek a kutyája volt? ;]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#242) #51736960 válasza zippofcy (#239) üzenetére


#51736960
törölt tag

öröm olvasni a hozzászólásaidat, ritka az ilyen jól tájékozott ember :R

(#243) zippofcy válasza #51736960 (#242) üzenetére


zippofcy
senior tag

Köszi, aki tud angolul annak ma már minden információ elérhető a neten, pl. itt és itt csak nem árt ha használja a józan eszét hogy a propagandát meg a félretájékoztatást ki tudja szűrni. Bár ezen a két oldalon elég kevés van.

A legfontosabb hogy az emberek, népek ne hagyják magukat megosztani mert így könnyű a sátánnak uralkodni rajtuk. Ha minden ember tudná milyen rövid ideje van már csak a szabad akaratnak (és így az egész emberiségnek) hátra ezen a bolygón, felemelnék a nagy seggüket a TV elől és cselekednének. Az értelmesebbje legalábbis. De amíg megelégszenek a "Butapest éjjel-nappal"-lal meg az 5 inches okostelójukkal addig ne csodálkozzanak mikor majd a lelküket kell eladniuk pár év további szolgaságért cserébe.

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#244) Ivy.4.Ever válasza zippofcy (#239) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Rotschild a család a sok száz leszármazottjával, de megszokott összemosni őket egy személlyé hogy könnyebb legyen az ellenségkeresés. Magyarországot is említhetted volna Kuba Irán és Észak-Korea mellett mert nálunk a jegybankot az országgyűlés felügyeli. :))

(#245) zippofcy válasza Ivy.4.Ever (#244) üzenetére


zippofcy
senior tag

Ez óriási tévedés. Magyarország a 70-es években tért meg Rothschild kebelére, akkor hozták többek között azt a törvényt is hogy az IMF jogi személy akit perelni lehetetlen. Ilyen egyetlen egy van a magyar jogban, az IMF. Az abszolutisztikus monarchiákban ilyen pl. az uralkodó személye.

Annyiban igazad van hogy amennyi pénzt innen Rothschild kiszivattyúz a forint kiadásán keresztül az semmi ahhoz képest amit az "államadósság törlesztés" révén lop el. Minden 1000 Ft befizetett adóból 900 Ft arra megy el. Ezért van az hogy Magyarország a "gyarmat" kategóriájába tartozik Rothschild birodalmának.

A nem gyarmat kategória pl. az angolszász országok. Pl. az USAban a FEDen keresztül éjjel nappal nyomatja a dollárt. Az USA nem csak neki tartozik már iszonyat pénzzel a dolláron levő kamata révén (nyilván ezt sose látja majd viszont) hanem az egész gazdasága már vagy 10 éve deficites. Leginkább Kínával és az olajexportőr országokkal szemben. De míg a dollár mögött ott az olaj aranyfedezetként (olajat csak dollárért lehet eladni vagy venni) illetve az USA fegyveres ereje addig az amcsik jól élnek. Persze egy ilyen rendszert akkor dönt be R. amikor csak akarja.

És hiába a "több száz leszármazott" a család ügyeit mindig a fiútestvérek viszik, közöttük pedig a legidősebb a vezető. Aki ellentmond az úgy jár mint az a Rothschild akit a 70-es években egy párizsi szállodában találtak holtan. Az ügyet lezárták öngyilkosságként.

[ Szerkesztve ]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#246) gordonfreemN válasza zippofcy (#243) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Mit tegyenek?

Joggal kerdezhetne egy ejjel-nappalt leso magyar.

Szoval a baj ott kezdodik, nem erzik a kozvetlen fenyegetettseget es masodsorba nincs aki utba igazitsa oket kollektiven..

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#247) RadicalLarry válasza zippofcy (#228) üzenetére


RadicalLarry
csendes tag

Sírjak vagy nevessek ezen a hozzászóláson?
6 millió magyar.. a többi mi akkor nagyokos?
A magyar nem egy rassz vagy faj (lol?)!
Az is ugyan olyan magyar akinek mind a két szülője x és y országból való, de ő itt született mint az aki vissza tudja vezetni 500 évvel a családfáját.
Az, hogy magyar vagy nem egy érdem, nem egy kiváltság, egy olyan dolog amiért semmit nem tettél csak ide születtél és nem 1000km-el odébb.

... Vagy csak az a magyar aki nagymagyarország alakú kekszet eszik a reggeli hazai tej mellé és matyómintás kézzel szőtt nagymagyarország alakú takaróban alszik az árpádsávos zászló mellett, miközben kárpátiát és társait hallgat? :U

[ Szerkesztve ]

This guy is all business all the time. Vibrates through walls, can burrow underground.

(#248) fairi válasza zippofcy (#239) üzenetére


fairi
addikt

zippofcy
Most látom elszakadtál a valóságtól és már egy másik univerzumból írsz.
Mubarak Izrael-barát politikus, nyugattal jó viszonyban, elég szekuláris is volt, utódja Morszi az IMF kezdett tárgyalásokat. Mióta megtörtént Egyiptomban hatalomváltások, határ Izrael-Egyiptom közt szinte szivacs lett, több támadás a határ mentén.
Mindegy, sima összeesküvés elmélet, világot leegyszerűsíted, ha linkelt cikket olvastad volna, ott van a konklúzió is.
" “A valóság olyannyira összetett, hogy el kell távolodnunk a dogmáktól, legyen az egy összeesküvés elmélet vagy a szabadpiac” – nyilatkozott James Glattfelder, a tanulmány egyik szerzője."
Kapcsolatrendszer, bankrendszer olyan komplex,egy embercsoport képtelen teljesen iránytani. A 147 tagból álló hálózati központ túl sok a tagja és ellentétes érdeke van hogy összehangolt akciót tudjon bárki ellen kifejteni.

Ám aki szereti aszaftos összeesküvés elméletek és gondolkodni igazából nem szeret, jól lehet ilyen cikkeken csámcsogni.
Összes ilyen típusú elmélettel az a baj, hogy résztvevőknek szinte isteni hatalmat tulajdonít, mindent tudnak,átlátnak kiszámolnak.Pedig csak emberek vannak ottan. Kivéve ha szted "reptoidok már beszivárogtak a kormányban" típusú ember vagy :C

(#249) zippofcy válasza gordonfreemN (#246) üzenetére


zippofcy
senior tag

Először is próbálják függetleníteni magukat a Mátrixtól.

Ne dolgozzák magukat halálra hogy meglegyen az okosTV okosteló vagy a gyereknek a márkás cuccok. El van az nyáron egy 500 Ftos papucsba is.
Ne vegyenek fel hitelt. Ne vásároljanak hitelkártyával. Hónap elején egy összegben vegyék ki a fizut és aztán a banknak a közelébe se menjenek.
Használjanak készpénzt (amíg be nem tiltják). Legyenek tisztában azzal hogy minden, pénzen megvehető dolog csak harmadlagos.

Két dolog mindenképp ezek előtt áll. Ezek:
1. az egészség
2. az idő

Ez a két dolog nem kapható pénzért. Nem rég elolvastam egy 80-as években megjelent könyvet, a Szupergazdagok volt a címe. Rothschild, Rockefeller, Krupp, stb. az Illuminati tagjai voltak benne.
Nagyon érdekes volt látni hogy micsoda nyavajákkal küzdött majdnem az összes.
Pedig tele voltak pénzzel. Az egyik pl. állandóan fázott. A másik csak istállóbűzben érezte jól magát. A harmadik pederaszta volt, kisfúkat rontott meg.
Egy materialista világfelfogású ember számára pedig ezek az emberek mind elértek a csúcsra.
Mégis mind nyomorult életet élt egytől egyig. Hogy lehet ez?

Aki viszont tisztában van a lélek, tudat és test szentháromságával az tudja hogy a tudatuk ellentétbe került a lelkükkel, ennek volt köszönhető a sok testi bajuk.
Mint mikor vki hosszú ideig stressz alatt áll és ezért állandóan fáj a háta, a gyomra, vagy épp ráng a szemhéja mint egy idegbetegnek.

A lélek tudja mi a gonosz és mi nem az. De ha az ember arra se szakít időt hogy a szeretteivel legyen ahelyett hogy totál felesleges dolgokért gürizik akkor ugyan mikor tudna a lelkére figyelni?
Így beteg lesz. Folyamatosan. Aztán a teste feladja és meghal.

A pénz semmi. Rothschild fedezet nélkül nyomatja. Mivel ő tudja hogy semmit nem ér ezért arra használja hogy valódi dolgokat vegyen rajta: ipari üzemeket, termőföldet de legfőképp arra hogy az emberiséget rabigájában tartsa. Mert hát az üzemek, a föld is elvehető. Ha holnap arra ébredne hogy amerre jár minden ember leköpi és belerúg és a pénzéért senki nem ad neki semmit, hova lenne a hatalma?

Akinek van mit ennie és van hol aludnia annak a pénzt száműznie kell a preferencia listája legvégére.
Semennyi pénzen nem lehet egészséget venni. Időt lehet, de azt sem korlátlanul.
Mindenki meghal, az Illuminati tagjai és a Bilderbergek is. Dacára az emberáldozatoknak amiket bemutatnak. Azokkal csak a saját lelküket mocskolják be.

A haláltól nem kell félni. Amit életnek hívunk az csak egy tudatállapot. Ha meghalunk ez megszűnik de a lelkünk megmarad és a tudatunk is, csak ez utóbbi más formában.
Aztán ujjászületunk hogy tovább tanuljunk.
Egészen addig míg Rothschild a nyakunkra nem ülteti az antikrisztust. Ő véget vet a szabad akaratnak, megchippeli az embereket akiknek így nem marad már választási lehetősége a jó és a rossz között. (ahogy a jelenések könyvében meg van írva: megjelöli az embereket a kezükön vagy a homlokukon)

Mivel így az emberi lét értelme vész el, megszűnik ez a világ. Vagy más szóval, eljön az Armageddon.
Akiken nem lesz ott a jel (nem lesznek megchippelve) azoknak lesz még remény. A többiek lelke (és vele a tudatuk) megszűnik létezni.

Nincs mennyország, se túlvilág. A pokol is csak az amiben benne élünk ebben a létben. Halál sincs, kivéve a megchippelteket. "Nem a ti dolgotok tudni az időket." De aki nem teljesen vak vagy ostoba az látja hogy nincs már sok idő hátra. A gyávák megrettennek. Az erősek örülnek: hát nem nagyszerű dolog látni mindennek a végét ezen a világon?

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#250) RadicalLarry válasza zippofcy (#241) üzenetére


RadicalLarry
csendes tag

Komolyan mondom neked kielégülést okoz ha leírod a Rothschild nevet és mindent ezekre a szerencsétlenekre kensz, mert a kurucinfón ezt olvastad.

"mert így könnyű a sátánnak uralkodni rajtuk. " :DDD

Komolyan, hogyan lehet valaki a XXI században olyan szinten, hogy azt hiszi egy ember (mivel sajnos nem tudja, hogy olyan, hogy Rothschild nincs, csak elszármazottak.), úgy, hogy több mint 7 milliárd ember él a földön? Ki lenne ez a te agyrémed, a Rothschild ? Egy UFÓ? Vagy miszösz? Vagy ha ekkora hatalma van akkor maga az ISTEN (legalább létezne). Nem-e?

n e v e t s é g e s v a g y !

[ Szerkesztve ]

This guy is all business all the time. Vibrates through walls, can burrow underground.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.