Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Diocles válasza #56474624 (#400) üzenetére


Diocles
aktív tag

Ez tényleg olyan. Nem is jó megfejtést adtam, nem emlékeztem már rá. Amit te írtál, az a jó.

(#402) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Oh jaj. Barcsak ne olvastam volna bele, meg mindig egeszsegesebbnek ereznem magamat.

(#403) maross válasza greenity (#396) üzenetére


maross
veterán

a foton nem szetvalik, hanem masolodik legjobb tudomasom szerint, es ezek kolcsonhatasban vannak egymassal. Mint amikor megbuzeraljak a kvark spinjet, es a parja szazezercsillio kilometerrel odebb is reagal ra, tavolsagtol fuggetlenul.

"a csak az utóbbi évtizedekben vált kivitelezhetővé a lézerek és a különleges optikai eszközök, mint például a fényrészecskék (fotonok) felbontására képes kristályok, prizmák"

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#404) greenity válasza maross (#403) üzenetére


greenity
aktív tag

Igazad van, nem is a fotont gondoltam bontani :) Azt hiszem kicsit félrefogalmaztam.

egyébként erre válaszoltam, ezért írtam én is kettéválasztást :)

A budapesti labor fotonagyuja ele teszunk egy prizmat, mely kettevalasztja a fotonokat, es barmelyik "sugarat" lemerjuk, osszeomlasztja mindketto hullamfuggvenyet.

De talán a lényeg érthető.

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#405) maross válasza greenity (#404) üzenetére


maross
veterán

en meg ugy ertettem hogy "Abban a pillanatban, hogy a lencsén szétválik már eldöntötte a foton hogy merre megy tovább." nem eldonti, hanem mindket iranyba megy egyszerre, csak en aztan tenyleg hulyen irtam :)

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#406) greenity válasza maross (#405) üzenetére


greenity
aktív tag

Igen elvileg mindkét irányba megy tovább, inkább mondjuk úgy, mindkét irányba 50% valséggel mászkál :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#407) maross válasza greenity (#406) üzenetére


maross
veterán

de akkor nem fog minden alkalommal (egyesevel lovoldozzuk) nyomot hagyni az ernyon? Mert ha igen, akkor meg mindig nem ertem, miutan nyomot hagyott, miert ne merhetnenk le a parjat?

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#408) greenity válasza maross (#407) üzenetére


greenity
aktív tag

Akkor most én nem értem mi a kérdés, légy szíves mondd el újra.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#409) Diocles válasza maross (#407) üzenetére


Diocles
aktív tag

Szerintem erről beszélsz.

A rés után elhelyeznek egy olyan anyagot, ami minden fotonból (bármelyik résen ment is át) két összefonódott fotont csinál. A pár egyik fele már nyomott hagyott, mikor a másikat lemérjük.

(#410) greenity válasza Diocles (#409) üzenetére


greenity
aktív tag

Ááááá már értem, kvantumteleportációról van szó :) bocsánat kicsit elkalandoztak a gondolataim.

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#411) RadicalLarry


RadicalLarry
csendes tag

This guy is all business all the time. Vibrates through walls, can burrow underground.

(#412) mickemoto válasza #56474624 (#400) üzenetére


mickemoto
őstag

Amíg hárman voltak játékban addig 1/3 eséllyel indultak a kivégzésre mindhárman és 2/3-ad eséllyel a szabadulásra.De miután egy játékos kiesett már 1/2 eséllyel indult mindkettő rab a szabadulásra és a kivégzésre is.Tehát aki kérdez az biztosan rontja a saját és egy másik rab esélyeit viszont saját magát nem ejtheti ki ellenben a másik kettőnek megadja az esélyt 50-50%-ban arra hogy szabaduljon.Szóval ha én lennék az egyik rab akkor biztos nem kérdeznék semmit. :P

(#413) #56474624 válasza mickemoto (#412) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem. :N Mármint az okfejtésed hibás. :))

Semmiféle plusz esélyt nem ad a másik kettőnek. Előzetesen 1/3 eséllyel választanak a 3 közül.
Hogy az illető kérdez, az már ezen nem módosít, hogy kit választottak.
A kérdezőnek a paradoxonos megfeleltetés szerint 1/3 esélye van a kivégzésre. A másiknak pedig 2/3 ezt követően. De ez összességében akkor sem annyi, csak az információ kiszivárogtatását követően nő meg az esélye. Ez ugyanaz, hogyha megmondják a kérdezőnek, hogy őt lövik agyon, akkor neki 1 valószínűséggel vége, a többinek pedig 0 valószínűséggel. De ettől még előzetesen az igenis 1/3 volt.

A másik kettőnél is kijön egyébként az 1/3, ha szorozzuk a 2/3-ot 1/2-del, ugyanis ekkora valószínűséggel mondja az egyik illetve a másik nevet az összes lehetséges esetből (kit végeznek ki, illetve melyik nevet mondja, ezek összes kombinációja) kiindulva, tehát összességében ugyanúgy 1/3 az esélyük.

[ Szerkesztve ]

(#414) Dany007 válasza maross (#403) üzenetére


Dany007
veterán

A kvantum korrelációra gondolsz?
Na de most meg nem vágom mi volt a kérdés vele kapcsolatban... :D Ja mindenesetre az egy igen érdekes jelenség.

szerk.: ja látom Greenity már kitalálta... :)

[ Szerkesztve ]

(#415) greenity válasza Dany007 (#414) üzenetére


greenity
aktív tag

Ha jól értem az volt a kérdés, hogy a késleltetett mérésnél miért nem tudjuk megmérni ugyanazon pillanatban a fotonok állapotát.

(#416) maross Már végképp nem értelek... ha meg nem összefonódott párról van szó, akkor a valségi értelmezést kéne használni... ennyi a megoldás, szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#416) maross válasza Diocles (#409) üzenetére


maross
veterán

Nem, ezt olvastam anno en is. En ennel egyszerubbrol beszeltem :). csak ismetelni tudnam a #389-et :). Az alapotlet az, hogy prizmaval ha megduplazod a fotont, az egyiket hagyod meres nelkul, a masikat pedig lemered, hogy melyiken resen megy at (igy egyiknek hullamkent, masiknak reszecskekent kene becsapodnia). Ezt keresztulhuzza az, hogy a fotonok osszefonodott parokat alkotnak, ha lemered az egyiket, a masik is lemertnek szamit, egy merestol mindket ernyon reszecske nyomokat hagynak. Na, es itt jon a kerdesem, hogy ha az egyik ernyot hatratoljuk a p elhelyezzuk a holdon, a kozelebbi ernyon szepen megvarjuk a hullambecsapodast, es utana kenyelmesen a holdi ernyo ele tesszuk a meroeszkozt, akkor mi van :).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#417) greenity válasza maross (#416) üzenetére


greenity
aktív tag

Prizmával nem duplázunk fotont......
Ha két foton mászik ki, akkor azok összefonódottak lesznek, szerintem.. .

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#418) randras


randras
veterán

Ezt el kell olvasnom.

(#419) Centre


Centre
aktív tag

"A magyar népet azért nem lehetett idáig elpusztítani, mert szellemiségében, ősi lelkületének tisztaságában és erejében jóval felette állt a vesztét akaró rabló és gyilkos hordáknak, a világegyetem természetes rendje ellenében törekedő zsarnokoknak. "

Jaj.

(#420) randras


randras
veterán

Lehet, hogy az írást el sem olvasom, elég itt a 400 komment. Vannak itt érdekes dolgok.

(#421) Centre válasza randras (#420) üzenetére


Centre
aktív tag

igen a quantumfizika és a szuperpozíció sokkal izgalmasabbnak tűnik.

(#422) Diocles válasza maross (#416) üzenetére


Diocles
aktív tag

Ez pedig amit küldtem ennek éppen megfelel. Akkor is annak megfelelő mintázat alakult ki a képernyőn, amit majd az összefonódott fotonokkal csinálni fognak.

Ezt amúgy valamiért nem lehet sem a múltba való üzenetküldésre sem fénysebességnél gyorsabb kommunikációra felhasználni. Hogy miért nem addig már én sem jutottam el. A wikipedia cikkben vázolt mérési elrendezésre nézve ez érthető, mert az is egy valószínűségi kérdés, hogy mely fotonokat fogjuk detekáltni, és csak akkor látjuk a referenciamintázatot, ha az összes foton közül azokat választjuk ki, amelyek párját nem detektálták. De ezzel az információval csak a túloldalon/jövőben rendelkeznek.

(#423) mickemoto válasza #56474624 (#413) üzenetére


mickemoto
őstag

Az a baj hogy kevered a Monty Holl paradoxonnal.Pedig a börtönös példa különbözik.Az előbbinél az a kérdés hogy változik-e az esélye annak hogy megnyerem az autót ha változtatok vagy nem változtatok a döntésemen és erre az a válasz hogy igen.A börtönös példában pedig az a kérdés hogy változik-e az esély a kivégzésre ha az őr mond egy nevet és kiejt egy embert és erre a válasz hogy igen.Nem kell túlbonyolítani. :)

(#424) mickemoto válasza mickemoto (#423) üzenetére


mickemoto
őstag

A bíró nézőpontjából (aki véletlenszerűen kiválasztja a kivégzendő rabot) mindhárom rabnak 33% esélye van a kivégzésre, ami még akkor is így van ha az őr megmondja a raboknak hogy kit végeznek ki.A rabok nézőpontjából változnak az esélyek.Minden attól függ hogy tesszük fel a kérdést.

(#425) #56474624 válasza mickemoto (#423) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem keverem, mert a kettő ugyanaz. Nem tehetek róla, hogy nem látod, pedig ott a levezetés. :U

(#426) Centre válasza maross (#416) üzenetére


Centre
aktív tag

(#427) #06658560 válasza buherton (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Miért van az, hogy nálunk így vélekednek a haza szeretetről? "

Talán mert a hazaszeretetet is lehet túltólni.

(#428) Rica válasza sziku69 (#225) üzenetére


Rica
senior tag

Ez nagyon hasznos vélemény! :R
Köszönöm, hogy szántál rá időt. El kezdtem már átírni az egészet. A turbómagyarkodást a végére teszem amolyan ajánlott irodalomnak, az általam sem kedvelt abszolút kijelentéseket szűröm, és faragom a körmondatokat érthetőbb kijelentésekre. :)

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#429) Rica válasza karesz4613 (#232) üzenetére


Rica
senior tag

Köszönöm, hogy vállaltad a véleményed a nem túl népszerű témában. :)
Te mit változtatnál rajta, hogy az eredeti szándék jobban átjöjjön, és ne csapja a falhoz mindenki az első pár oldal után? :R

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#430) Rica válasza Diocles (#382) üzenetére


Rica
senior tag

A három rabos példa nagyon tetszik. Természetében hasonló kérdés az is, hogy mennyi az esélye annak, hogy két egymás után következő héten ugyanazt az öt számot húzzák ki a lottón.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#431) #56474624 válasza Rica (#430) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hogy ezen a héten kihúzzák a múlt hetit, annak ugyanannyi, mint bármely másik számötösnek (-hatosnak, -hetesnek).

(#432) sziku69 válasza Rica (#429) üzenetére


sziku69
senior tag

Egy kis gondolatébresztő. Hasznos lehet, ha új rendszert akarsz építeni. :)

(#433) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Köszi az írást.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#434) Rica válasza #56474624 (#431) üzenetére


Rica
senior tag

Éppen ez a probléma mibenléte. Elvileg ugyanannyi az esélye, de ha feltételhez kötöd, hogy ugyanaz az öt szám legyen, mint az előző héten...

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#435) J.J. András válasza MongolZ (#237) üzenetére


J.J. András
őstag

komoly... nézz utána, ha tudatlan vagy.

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#436) J.J. András válasza zippofcy (#239) üzenetére


J.J. András
őstag

így van ! ... valaki legalább tisztá látja ! :R

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#437) #56474624 válasza Rica (#434) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem biztos, hogy jól értetted, amit mondani akartam, mert talán én nem értettem jól az eredeti problémát. Tehát ha kihúznak valami számsorozatot ezen a héten, pl. 10,20,30,40,50, akkor én ha ugyanezzel játszok a következő héten, nem kisebb az esélyem nyerni, mint teszem azt a 11,21,31,41,51 számokkal (vagy bármi mással ezen a kettő számötösön kívül), pontosan ugyanannyi.
Tehát ha valaki 50 éven keresztül mindig ugyanazt az 5 számot teszi meg hétről-hétre, ugyanakkora eséllyel nyer, mint aki minden héten különbözőeket.

Ha neked csak az a lényeg, hogy különbözőeket húzzanak, mint a múlt heti, tehát nem a nyereményre hajtasz, az természetesen sokkal-sokkal nagyobb, gyakorlatilag 100% (elméletileg is). Pontosan annyi, mint annak az esélye, hogy nem nyersz. :)

[ Szerkesztve ]

(#438) Centre válasza J.J. András (#435) üzenetére


Centre
aktív tag

"922-ben, elvertük az egész nyugat-európa egyesített nagy hadseregét..... "
S ha valaki tényleg utánanéz s azt találja, hogy "az egész nyugat-európa egyesített nagy hadserege" valójában egy észak-olasz polgárháború egyik fele volt akkor kinek kellene súlyosan magába (és a történelem könyvekbe) néznie?

(#439) J.J. András válasza Centre (#438) üzenetére


J.J. András
őstag

milyen észak-olasz :?
Észak-Olasz.... egyrészt, kettő : az egyesített germán szövetséges törzsek ("államok") vettek részt benne...

szóval Te nézz utána inkább okostojás.

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#440) parampa válasza J.J. András (#439) üzenetére


parampa
aktív tag

Kalandozó hadj 922

na most erre azt írni hogy:
"922-ben, elvertük az egész nyugat-európa egyesített nagy hadseregét..... "
tényleg túlzás :(

Egy egyesített 'Nagy nyugat-európai hadsereg' eleinket csúnyán elpicsázta volna.

Az igaz hogy ezekben az években nem kicsit feldúltuk Európa nagy részét.

'Egyesített germán' törzsekről sincsen igazán szó.
Nézd meg a térképen merre van Burgundia. [link]

Egy esetleges egyesített germán hadsereg is helybenhagyta volna eleinket, nemhogy 'egész nyugat-európa egyesített nagy hadserege.'

[ Szerkesztve ]

(#441) Centre válasza J.J. András (#439) üzenetére


Centre
aktív tag

Nem, nincs kettő. A forrásszerint helyi olasz nemeseken: Adalbert , aki a Ivreai miniállam grófja volt, a Bresciai Grófon az egykori Palotagrófon, Odelricen valamint Milánó érsekén kívül más nem volt jelen.

Most lehet, hogy én tévedek és ez Odelric/odelrik az "Egyesített német törzsek vezetője" volt akiről valamiért senki nem jegyzett fel semmit, de ez konkrétan nulla darab németet és 3 darab olasz hercegséget jelent. Ez és a többi forrás is Olasz belháborúként -trónharcként írja le az eseményeket.

Mikor tanuljuk már meg végre, hogy nem érdemes hazudozni az interneten, mert azonnal rajtakapnak?

(#442) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

ehhez mit szólunk, újabb elmélet...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#443) Rica válasza #56474624 (#437) üzenetére


Rica
senior tag

Nem jól adtam elő a problémát. Még egyszer:
Annak az esélye, hogy ugyanazt az öt számot húzzák ki ezen a héten is és a következő héten is elvileg mindkét héten ugyanannyi. Ugyanakkor, ha úgy tesszük fel a kérdést, hogy mennyi az esélye annak, hogy a második héten is ugyanazt az öt számot húzzák ki, mint egy héttel korábban, az már nem ilyen egyértelmű. Tovább sarkítva a problémát, a kérdést úgy is fel lehet tenni, hogy mennyi az esélye annak, hogy minden héten ugyanazt az öt számot húzzák ki.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#444) Rica válasza parampa (#440) üzenetére


Rica
senior tag

Kérlek nézz utána a Pozsonyi csatának a korabeli erőviszonyokat illetően. 907 július 4-7.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#445) parampa válasza Rica (#444) üzenetére


parampa
aktív tag

Pozsonyi Csata 907. Árpad fejedelmünk dicsőséges győzelme.

Kérlek tekints rá a térképre: [link]
Keleti Frank Királyság, Bajor Hercegség = Egyesített nyugat-európai hadsereg ?

De csak germán törzsből is több volt akik részt sem vettek a csatában.
Én csak annyit írok hogy pontosítani érdemes és nem túlozni.

(#446) Diocles válasza gordonfreemN (#442) üzenetére


Diocles
aktív tag

Chemtrails. Kell ahhoz fantázia és alkotóerő, hogy valaki ilyen hülyeségeket kitaláljon. 50% esélyt adok egyébként annak, hogy aki ezt kitalálta, egy szavát sem hitte el, és most röhög, hogy micsoda hoaxot sikerült generálnia. Ijesztő egyébként, hogy milyen sokan megingathatatlanul elhiszik ezeket a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#447) nuke7


nuke7
veterán

pff... amikortól elkezdi magyarországot isteníteni, (turbómagyarkodni :DDD ) nem olvastam tovább. addig ok.
De csak azért mert egy földrajzi helyre születtél, nem egy másikra - na azért erre büszkének lenni iszonyatos képmutatás szerintem.
Innentől hitelét veszti az egész iromány, pedig a bevezető ígéretes volt. Dehát ez mindig így van :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#448) CaNNa3IS válasza nuke7 (#447) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Képmutatás ha valaki büszke magyarságára? :C

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#449) MongolZ válasza J.J. András (#435) üzenetére


MongolZ
addikt

A mondat elejének igazságtartalmától függetlenül a legjobban ezen röhögök:
"és onnéttól kezdve félnek és el akarnak törölni minket (cselszövéssel, háborúval, stb.)"

Ha Te tényleg azt hiszed, hogy a magyarság küzd a létéért azóta, hát nagyon sajnállak. Egy szempillantás alatt el tudná törölni a Mo-t a Föld felszínéről gyakorlatilag akármelyik állam, ha akarná. De különösebbképpen senki nem akarja.

(#450) Rica válasza parampa (#445) üzenetére


Rica
senior tag

Az általad linkelt térképnek semmi köze a Pozsonyi csatához. A "kalandozó" hadjáratok útvonalait mutatja.
Első kézből származó információ (tehát nem a Youtube-on utalt valaki arra, hogy halott már ilyenről, hanem személyesen ismerem az illetőt): A West Pointon, az USA egyik katonai akadémiáján tananyag Árpád stratégiája és taktikája, az ahogy a Duna két partján felvonuló, illetve magán a folyón érkező hajó hadakat legyőzték.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.