Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43) aus77 válasza ednet (#36) üzenetére


aus77
csendes tag

Hello !

Nem is gondoltam volna, hogy ilyen visszhangja lesz a hozzászólásomnak, de mindenesetre örülök. Több privát üzenetet kaptam, amiben egyetértésükről biztosítottak illetve néhány olyat, akik attól féltettek, nehogy az IBM visszavágjon ezért. Kiderült, hogy ez a hirdetés, ugyanezzel a szöveggel több helyen is megjelent, de a legnagyobb visszhangja itt volt.
Managerek : a Managerek döntő többségével semmi gond sincs. Az IBM jó döntéseket szokott hozni a vezetők kinevezésénél, erre szerencsére ügyelnek. Leszámítva persze például a helyi szlengben csak sunset manager-nek nevezett embert és 1-2 társát, akik jelenetős szerepet játszottak abban, hogy az alájuk tartozó emberek elhagyták/elhagyják a céget. Ismerek olyat, aki a felmondás indokaként őt akarta megnevezni. Csak, amint láttam, Manageri szinten nincs akkora hatalom senkinek a kezében, hogy érdemi változásokat tudjon eszközölni. Pénz: Érdekes, hogy leginkább erre lett kihegyezve a dolog, pedig a mondanivalómnak ez csak egy része volt.
Maya!(Ednet)
„De ne felejtse el az aki palyakezdokent idejott h O fogadta el az allast es mivel allitolag felnottkent jott ide (elvileg) kepes donteseket hozni sajat kutfobol !”
Amint olvashattad, nekem azt ígérték, hogy a 3. hónap után megemelik ezt a fizetést, mert ez csak a próbaidő alatt ennyi. Aztán azt mondták, ez 6 hónap. Majd 9 hónap múlva emeltek. A döntésemet abban a tudatban hoztam meg, hogy a kezdő fizetés csak az első 3 hónapra szól, amikor amúgy is oktatások vagyunk! De, nem csak az elején nem fizetik meg az embert rendesen, hanem még akkor sem, amikor már letett valamit az asztalra. De hangsúlyozom, sokan nem a pénz miatt mennek máshova, hanem mert megunták az örökös szélmalomharcot.

„Masreszt hogy varhatja el barki egy cegtol h az befektet X penzt egy munkavallaloba majd ad neki X fizetest es amikor annak nem tetszik valami (1 even bellul !!!), megprobalja ottmarasztalni, ugy hogy a kedves munkavallalo meg semmit nem tett le az asztalra???”
Egy volt kollegám ezt úgy fogalmazta meg, hogy „Az IBM kivakart téged a g*ciből”. De szerintem, ezt egy kicsit félreértelmezitek mindketten. Az IBM nem azért alkalmazott minket, mert kultúrmissziónak tekintette azt, hogy kineveljen egy gárdát. Volt egy keret, amiből biztosítani kellett adott mennyiségű emberállományt(FTA). Mivel ezért a pénzért képzett szakembert nem kaptak volna, beérték azzal aki jött, azaz felvettek szinte minden jöttment hülyét. Itt most elsősorban magamra gondolok, akinek nem inge NE vegye magára! A cégpolitika az volt(?), hogy fel kell venni nagyobb tömegben embereket olcsón, ezzel tejesíteni a szolgáltatási szerződést, az a néhány képzett ember meg(mint amilyen Te is vagy) meg majd elviszi a hátán a céget, a többiek meg ellébecolnak, meg betanulgatnak. Egyedül azt nem vették számításba, hogy ha tartósan is alacsonyan tartják a béreket, az emberek abban a pillanatban, hogy kicsit is betanultak, elkezdenek állást keresni.

„Azoknak akik vonzalmat ereznek egy hasonlo jellegzetes szinu ceg irant, erdemes atgondolni, mert lehet hogy a dontes amit ma / holnap hozol, „jovoheten” mar feleannyit sem er mint amikor meghoztad !”
Ezt a részt nem vágom, ezt kifejthetnéd! Vagy, arra gondolsz, amit mostanság a manageri szinten terjesztenek, hogy a furaszínű vállalathoz ment emberek 33%-át kirúgják próbaidő után ? Mert ez az arány már megdőlt, szólni kell az illetékeseknek, hogy találjanak ki mást! :D Bár, szerintem nem erre gondoltál, de azért remek ürügy volt, hogy ezt leírhassam ;)

Bundee_rbk!
„Szerintem az ember próbálja megtenni ami tőle telik, kicsit komolyan venni és akkor talán lehet bízni is, hogy lesz majd jobb is.”
Teljesen egyetértek én sem tudtam volna szebben megfogalmazni. Remélem, az itt folyó beszélgetésnek is lesz hatása arra ami nálatok folyik és idővel megváltoznak a dolgok! Én szurkolok azért, hogy megváltozzanak, mert szeretném, ha az ott maradt haverjaimat/volt munkatársaimat is megfizetnék azért, amit csinálnak. Írhat nekem bárki bármit mindenféle lehetőségekről, de amikor 25.-én a társaság egy részének már nincs egy fillérje se és úgy várja a fizetését mint a messiást, akkor ne kezdje el nekem senki azt sorolgatni, hogy mennyi mindent tesz értük az IBM. Volt egy mentőőv, hogy Amex kártyára tudtak vásárolni, így aki megszorult, legalább kaját tudott venni magának. Majd, egy huszáros mozdulattal azt mondták, hogy ezentúl ilyen nincs, mert ez az IBM-nek nem érdeke. Ezzel egy olyan juttatást vettek VISSZA, ami nekik elvileg egy fillérjükbe sem került.

Amiken szerintem változtatni kéne :
- a szőnyeg egyik oldala kezdjen el beszélgetni a szőnyeg másik oldalával
- ha ígérnek valamit azt tartsák meg. Ez nem Kis Pista fűrészüzeme, ahol, ha nem fizet időben valaki, akkor ő sem tud fizetni. Ha valakinek X összeget ígérnek, akkor X összeget fizessenek neki. Mit várnak el egy olyan embertől, akivel szemben nem tartják be az ígéretüket ?
- ne nyomorítsák össze az embereket. Mindenkinek szüksége van egy térre maga körül. Ha ez a tér nagyon lecsökken, az emberek agresszívvá válhatnak. Ennek komoly szakirodalma van, tessék utána olvasni 2 meeting között !

Végül egy másik jellegzetes sztori. Azt hiszem az ilyen sztorikból lehet igazán leszűrni a hozzáállást :Átalakították a site-ot, hogy még több embert tudjanak bezsúfolni oda. Ez a következőképpen történt:
Szombat este küldtek egy e-mailt az illetékeseknek, hogy hétfő reggel hova és hogyan kell átköltözni épületen belül. A levélben benne volt az is, hogy hétfőn már nincs lan a régi helyeken. Hétfőn a reggeles műszakvezető bement, bekapcsolta a gépét és látta, hogy nincs hálózata. Mivel nem volt hálózat, nem tudta megnézni a leveleit, amiből megtudhatta volna, hogy mit kell tennie. Valahogy azért átköltöztünk félinformációk alapján. Persze a kijelölt helyeken nem fértünk el, 30 emberre jutott kb 25 lan csatlakozó, amiből működött kb. 20. Még pihegtünk, amikor jöttek a munkások, hogy elviszik a zárható szekrényeinket. Megpróbáltuk megakadályozni, mondván, hogy több olyan szekrény van itt, aminek a tulajdonosa csak délután jön vagy szabadságon van. Erre a válaszuk az volt, hogy már 1 hete tudnunk kellett, hogy ezeket el fogják vinni, ők nem tehetnek mást. Ezért, aki aznap nem dolgozott, annak a szekrényét az összes cuccával együtt elvitték. Majd kaptunk egy levelet, hogy akinek kell valami a szekrényéből az pár hét múlva megkaphatja, ha adott címre elmegy X napon 10 órára. Több olyan embert ismerek, akinek a cucca sosem került elő abból a szekrényből. És ez megint nem pénz kérdése volt, ez csak annyi, hogy fontos-e annyira a dolgozó, hogy hozzájusson a dolgaihoz vagy csak a cég érdekei számítanak.

GbC

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.