Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Szép lett. :) Végül nem derült ki, de a gép feltámadt?

(#2) Chaser


Chaser
titán

érdekes volt, de nem tudtam elolvasni teljesen, mert ez a helytelen írás fájó
ezt jegyezd meg, még sokszor jól fog jönni:
ha az igekötő az ige előtt áll, akkor egybeírjuk
szerk:
ha utána áll, akkor külön kell írni, ha az ige és igekötő közt áll egy harmadik szó, akkor is külön kell őket írni - esetedben ahogy láttam első szabály maradt ki nagyon -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3) Wesder válasza Chaser (#2) üzenetére


Wesder
félisten

XD utàn szerintem nem meglepő.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4) Hellboy4 válasza cinemazealot (#1) üzenetére


Hellboy4
tag

Igen, minden rendben van vele.

(#5) Hellboy4 válasza Chaser (#2) üzenetére


Hellboy4
tag

Koszi javitom nem figyeltem oda. :R

(#6) Hellboy4 válasza Wesder (#3) üzenetére


Hellboy4
tag

Nem tudom, hogy a kettonek mi koze van egymashoz. Egyszer hasznalok viccesebb hozzaallast es mar baj? :(

(#7) #65675776


#65675776
törölt tag

Az mondjuk nem derült ki, hogy mégis mitől lenne szar a festék.

(#8) Hellboy4 válasza #65675776 (#7) üzenetére


Hellboy4
tag

Nagyon nehez dolgozni vele, olcso fajta tul hig, nem tapad meg rendesen, teljesen ki kene neki kemenyednie, hogy ujabb reteg festek fel viheto legyen ra - ez 2 ora. Normal akril festeknel 10-20 perc.
Katasztrofa ez a marka sajnos es nem benzinallo hiaba van rairva, siman felszedi az uzemanyag 1 perc alatt.

[ Szerkesztve ]

(#9) mephi666 válasza Hellboy4 (#8) üzenetére


mephi666
nagyúr

mellesleg narancs, mint a ...... :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) Hellboy4 válasza mephi666 (#9) üzenetére


Hellboy4
tag

;] :))

(#11) #65675776 válasza Hellboy4 (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szóval nem zsírtalanítottad rendesen a felületet, és túl vastagon fújtad. Használtam már ezt a márkát, majdhogynem elpusztíthatatlan felületet tudtam vele készíteni.

Egyébként fújásra a híg festék jó, azzal lehet kellően vékony rétegeket fújni. Elsőre egyébként is csak egy ködszerű réteg kell, minimális fedéssel. Utána jöhetnek a fedőrétegek. Minden festék magához tapad a legjobban. Ráadásul ha egyből vastagon fújod, akkor a zsugorodás miatt részben elválhat a felülettől.

(#12) Hellboy4 válasza #65675776 (#11) üzenetére


Hellboy4
tag

Köszönöm szépen, kérlek olvasd el a blogot :R

(#13) #65675776 válasza Hellboy4 (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mosószeres vízben mosás nem egyenlő a zsírtalanítással. Sima vizes mosás meg inkább csak ront az egészen, mert mindenféle súk száradnak a felületre, azokról pedig igencsak könnyedén lejön a festék, sőt, maga a só is könnyen lejön a felületről. Olyannyira, hogy makettezésben van egy sós antikolási módszer, ami pont erre épít.

Ha zsírtalanítani akarod a felületet, akkor festés előtt át kell törölnöd alkohollal vagy lakkbenzinnel.

MOD: Csiszolás szintén nem felel meg zsírtalanításra, mert egyéb problémákat okoz. Főleg nem 600-assal.

[ Szerkesztve ]

(#14) Hellboy4 válasza #65675776 (#13) üzenetére


Hellboy4
tag

De a 600-as csiszolóvászon pont erre való ;)
Nem a zsírtalanítással volt baj, attól még mert elpusztíthatatlan (valóban az mellesleg főleg a lakkal) szar a festék, nem jó vele dolgozni, 990Ft-ért ne várjunk már csodát, még csak a RAL kódja sincs ráírva.

(a Maestro is egy olcsó festék de azzal 10x jobb dolgozni)

[ Szerkesztve ]

(#15) Hellboy4 válasza #65675776 (#13) üzenetére


Hellboy4
tag

De ez az én meglátásom, neked tetszik neked bejött úgy is azt fogod használni ugyanúgy ahogy nem egy fajta tejet veszünk a boltban sem. :)

(#16) Hellboy4 válasza #65675776 (#13) üzenetére


Hellboy4
tag

Viszont ha ezt végre meg tárgyaltuk és látom ismered a festékeket, had kérdezzem meg, hogy az Evolutionról mi a véleményed? (ez a kedvencem)

az általad istenített festék hátoldalára van ez is írva mellesleg

[ Szerkesztve ]

(#17) #65675776 válasza Hellboy4 (#16) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az, hogy ismerem a bolti spray festékeket azért erős túlzás. Az általad említett két festéket ismerem. Nekem egyikkel sem volt bajom, ha festésről volt szó. A Maestro viszont sokkal kevésbé ellenállónak bizonyult eddig bármiféle vegyszerrel szemben. Ha nem készíted elő rendesen a felületet, akkor meg egyetlen festék sem fog rendesen tapadni. Egyébként nem jellemző, hogy ilyen festéket használnék. Nincs rá szükségem. Tipikusan csak kényszerből használok ilyesmit. Egyébként nem istenítem egyiket sem. De nem is húzom le azért, mert esetleg nem megfelelően használom őket.

Evolution? Egy nagyon jó festékszóró.

(#18) Hellboy4 válasza #65675776 (#17) üzenetére


Hellboy4
tag

Ebben valóban igazad van, ahhoz kell a lakkréteg mert önmagában nem tartalmaz akrilt sem ha jól tudom. (maestro)

Elnézést a szóhasználatért.

Evolution kész sprayben kapható szórófestékre gondoltam.

evolution

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.