Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mzs718675


mzs718675
csendes tag

Kicsit sokallom az árát, de az biztos, hogy egy betonstabil teló a mai okostelefonok között szerintem veri mindet a maga gördülékenységével, egyszerűségével, intuitív, felhasználóbarát megjelenésével. Megjegyzem nem iphone-om van, de elég sokat nyomogattam már, mert elég sok embernek van. Erről is sokat lehetne dumálni, hogy ki miért vesz telefont.

Engem a telefonok a tizenéves koromban nyűgöztek le nagyon, emlékszem az első szines kijelzős telóra, mondtam is magamban ilyen nincs, közbe csak egy nokia volt amire mára azt mondanám, mi ez a fostos gyerekjáték :) . Váltogattam is a telefonokat volt, hogy havonta 3 telót is cseréltem, mert megtetszett az egyikben ez a másikban az. Iskolában az unalmas órákat ellehetett nyomni egy egy snake bajnokság, gravity defied és a hasonló társaival. Mikor a telefonok mp3-at is letudtak játszani és már kamera volt a hátuljukon, mindenki azon hallgatott zenét és fényképezgette magát buliban, suliban mindenhol, holott az akkori csúcs mobilokban is egy mára szutyok kis vga kamera lapult semmilyen fókusz nélkül, valamint az mp3-ak minősége is mondhatni a kacsa segge, de akkoriban maga volt a "hightech" amire mindenki felfigyelt "hú micsoda mobilja van". Mára én úgy látom teljesen eltűnt az, hogy menő vagy egy jó mobillal, mobil mobil semmi más, már nincs nagy varázsa, hogy megnézzenek vele a buszon ha előkapod.

Nekem most egy androidos fostos blade-m van, de azt is csak azért vetem, hogy bütykölgessem :). Szénné lett már romokkal pakolva minden szart kipróbáltam rajta, de már nem varázsol el a bütykölése, csiszolása mint tizenéves koraimban egy nokia 3650, amit szintúgy minden szarral telepakoltunk, holott semmi hasznát nemvettem az alkalmazások 95%-
ának, de hatalmas öröm volt ha sikerült valami buhera rajtuk.

Mára annyira nem nyomogatom a kis szutyok androidos vackomat se, szinte egy kézen megtudom számolni mennyi dologra használom. Előtte galaxy s2-esem volt fura ezt kimondani, de android mindkettő egyiket se használtam 3-4 dolognál többre. Gondoltam mikor az első okostelómat megvettem, hogy na majd azon netezek meg hasonlók, de mindegyik telónál ugyan az jött elő, egy-két oldalt jó rajtuk megnézni vagy ha hirtelen kell valami, netán a városba keresel valamilyen utcát 1 perc alatt megkeresed, de a kis picsányi kijelző rájöttem nekem nem elég ugymond semmire.

Úgy néz ki a következő mobilom egy ilyen kis aranyos semmiség lesz, ami tud nekem zenét lejátszani meg hívni vagy sms-t küldeni. Tényleges csak ezekre használom a mobilt 99%-ban. Persze a mobil netezésről és az egyéb okosságokról nem akarok lemondani, így határoztam úgy, hogy mellé veszek egy tabletet, lehetőleg ipadet, de tabletes fronton még nemvagyok egy guru, ezért előtte még szétnézek. Így a kis picsa kijelző már nem bőkné a szemem, jó a teljes mobilitásról lekell mondani, mert egy buliba nem viszed magaddal, monduk minek is vinnéd :) , meg else férne a sebedbe, de a mindennapokban szerintem, legalábbis számomra tökéletesebb ez a kombó. Így kb. minen igényem kilessz elégítve.

Huhh nem gondoltam volna, hogy egy regényt írok remélem azért még elolvasod :C . Peace

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.