Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xirtam


Xirtam
veterán

Megint egy nagyon jó szakmai írást adtál nekünk!Sok új információt tudtam meg köszönöm! :R :R

(#2) stevve válasza Xirtam (#1) üzenetére


stevve
nagyúr

Köszi szépen!. :B Remélem, sokaknak lesz hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#3) Xirtam válasza stevve (#2) üzenetére


Xirtam
veterán

Biztosan! ;)

(#4) gtamate2


gtamate2
veterán

te valami HD marketinges lehetsz ;] :C
a cikk tetszett :) csak így tovább :R

*Sn0w

(#5) stevve válasza gtamate2 (#4) üzenetére


stevve
nagyúr

Köszi! :R
Nem sajnos, bár nem lenne rossz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6) sirzollee


sirzollee
tag

Na végre értem a HDMI lényegét!Köszi szépen :C :R

(#7) DBob


DBob
őstag

Pont az ilyen (egyébként számomra nevetséges) anomáliák és softwarefüggőségek miatt kerülöm a hdmi-t. Komponens videó kimenetnél számomra nem érzékelhető különbség + spdif. Persze ez csak ripeknél működik, de nem is tervezem bluray lejátszó beszerzését.

(#8) stevve válasza sirzollee (#6) üzenetére


stevve
nagyúr

Ennek örülök, akkor már volt értelme kitenni. :R

DBob:
Igen, manapság még az ilyen problémák miatt érdemesebb még külön a képet külüdeni csak HDMI-n. A hanggal vannak bajok és mivel a PAP védelmet is csak 2 hangkártya ismeri, bajos és/vagy drága ezen keresztül TrueHD/DTS-HD MA sávokat küldeni.

[ Szerkesztve ]

(#9) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Lehet már alap kérdés, de a DVI HDMI átalakítón ki tud menni a hang vagy csak a kép?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#10) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Egy kis elgépelés a végén: "anem acatlakozó"

Őszintén szólva, én azt hittem, hogy az ATI HD4K-s széria ki tudja küldeni a TrueHD hangot, de akkor úgy néz ki, hogy tévedtem. Ezek szerint ATI HD4K-s VGA-val csak főként HD képet érdemes kiküldeni HDMI-n tv-re, a hangot meg hagyjuk meg a hangkártyának. :)Mondjuk én beérem simán hangkártyával a DD-vel, és a DTS-sel. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#11) DBob válasza Dr. Romano (#9) üzenetére


DBob
őstag

Ha van olyan átalakító, amire még pluszban külön rá tudod kötni a hangot, akkor feltételezem minden további nélkül.

(#12) tdd587


tdd587
őstag

Nekem csak a táblázat azon része húzta ráncba a szemöldökömet, hogy ATi 4xxx series 24p support YES. Akkor miért nem működik rendesen? Miért nem találok olyan fórumozót, aki már látott olyat, hogy működne? De még olyan ember sincs, aki hallott volna róla, hogy a szobatársának a barátnőjénél ment.

Nem, nem az elvileg működikről van szó (mert rá van írva, hahaha), hanem arról, hogy megnéz(ne) az ember egy filmet elejétől a végéig 1080/24p-ben akadás és röcc nélkül. Röcögve már jól megy nálam is... grrrrrrrrr.

Utoljára próbálva: tegnap este, 9.7-es meghajtóval.

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#13) stevve


stevve
nagyúr

Dr. Romano:
Alapvetően nem tud a szabvány DVI hangot küldeni, ám ha jól tudom, a HD 4850 és HD 4870 a DVI kivezetésben egy plusz lábat még használ és azon mintha menne (talán a dokumentációban volt róla szó, már nem emlékszem), de lehet, hogy ezt csak álmodtam. Van néhány helyen szó arról is, hogy speckó átalakítóval az adatlábat használják erre. Egyiket sem tudom megerősíteni.

hackeeeee:
Köszi, javítottam. Igen, sajnos a 4000 szériás ATI-k nem fogják tudni kiküldeni a TrueHD/DTS-HD MA hangsávot, ráadásul ami kimegy LPCM az is downconverted.

tdd587:
Ezt sajnos nem tudom ellenőrizni, mennyire igaz a táblázatban, de a 24p probléma a tv oldalán is probléma. Elég nagy gond, de az ismert "megoldásoknál" újabbat én sem hallottam mostanában. :(

[ Szerkesztve ]

(#14) hackeeeee válasza stevve (#13) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Í, hát ezzel legalább okosabb lettem most. Akkor marad a hangkari, és beérem a DD, DTS-sel. :) Mondjuk kíváncsi lennék azért egy ilyen TrueHD hangra.

Véleményem szubjektív...

(#15) Skyhigh válasza gtamate2 (#4) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Az tuti!

Nagyon tetszett a cikk, olvastam, olvastam és az volt a végén az érzésem, hogy félbe lett hagyva.

Lesz folytatás?
(1-2 kép 1-2 teszt)

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#16) stevve válasza Skyhigh (#15) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem, nem lett félbe hagyva, csak ennyi adat állt rendelkezésre. Ha lesz update, haladás valamelyik területen, akkor az lesz a folytatás. :)

Ennyi mindent tesztelni nehéz volna, de ha lesz mód rá, akkor természetesen ilyen módon lesz folytatása.

[ Szerkesztve ]

(#17) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

elég jó és érthető cikk lett,kösszi :R
Most az én tudatlanságom következik :D ,tehát a 4000-es ati kártyám mellé kéne venni egy jó hangkarit is,hogy a blurayt halljam (true hd) vagy elég az spdif kimeneten kihozni a hangot? :B

[ Szerkesztve ]

(#18) k.


k.
őstag

Köszi a cikket!
Én gyakorlatilag-most hogy szünet van-Minden nap használom a blu-ray lejátszónkat.A tv egy 2006os HD readys Sony bravia(a br is Sony).A HDMI ugyan a tvn még csak 1.2es ezért sajnos egy két dolgot nem tud továbbitani(speckó szinkezelés ha jól értelmeztem neten és a truehd hang(mindegy jelenleg nincs erösitő a tvnek meg mindegy) tehát nem a legujabb.Viszont nagyon hasznos hisz a lejátszó állit be mindent.A tv nem támogatja a 24pt vagy a truehdt és egyéb cuccot?Semmi baj.Beállitja és megfelelően küldi a jelet.Kb fél perc volt az elején a beállitás hogy HDMIn megy a jel és 720p a felbontás és azóta hozzá sem nyultam.A kb 15 blu-ray filmünk kristálytisztán jelenik meg szóval semmi probléma.
Ezzel csak azt akartam leirni hogy az hogy a kábelen mennek speckó adatok a lejátszót nem nekem kell a tvhez igazitani hanem az igazitja magát a tvhez. :) :)

(#19) kissthomas válasza hackeeeee (#14) üzenetére


kissthomas
csendes tag

Hát nekem a jelenlegi nVidiam előtt egy Ati HD2600XT volt, az rendelkezett külön hangchip-pel. Vista alatt megjelent egy külön digitális hangkari amire ha rátoltad a hangot akkor az a DVI-n ment ki ( Amúgy a DVI és a HDMI között fizikailag szinte semmi különbség nincs, csak a méret és a forma - meg hogy a HDMI nem támogatja a 4 különálló tüskét ami az analóg VGA jel. Ha megnézed a pinout-ot ugyanazok a data buszok mennek - ha jól emlékszem 4 db - és a driver határozza meg mi kerül az adatfolyamba. Kérdés a TV/monitor kées lesz-e venni.)

Én pl arra használom csak HDMI-t hogy a DVI-s monitoromra a képet az erősítőm választja elő. Ha DVD-re nyomom akkor a DVD hdmi csatijáról küldi a képet a monitor DVI csatijára (hdmi-dvi kábel, 3ezer ft), ha PC-re nyomom a vidkari DVI jelét tolja a monitorra. Windows 7 naogyn jól kezeli, extended display módban van alapból a gép és amint átkapcsolom az erősítőt visszaáll egymonitoros módra (szal jól megoldott a control jel ;) ).

A TrueHD hanghoz meg úgyis kell egy TrueHD hangrendszer /érdemes csemegézni a certified cumók között: www.thx.com ;)/ szal sztem sokat úgyse hallanál :)

ThomaS

(#20) hackeeeee válasza kissthomas (#19) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudom nagyon jól, hogy hangilag mi kell hozzá.. :)

Nekem csak erősítő kéne. A jelenlegi hangfalaimmal beérném, csakhát az erősítő nem HDMI Ready. De így, hogy nem tudja a VGA kiküldeni a TrueHD hangot, felesleges költekezés is lenne egy ilyen erősítő.

Nekem is ott van az ati hangkarija, az eszközkezelőben, és a hangbeállításokban, de sose használtam, de sztem nem is fogom, ezek után. :) Mert ugye amire esetleg használtam volna, azt most megtudtam, hogy nem tudja.

Véleményem szubjektív...

(#21) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Nah, ez a cikk hiányzott már nekem!
Viszont, ha már itt tartunk, lenne egy kérdésem! Ugyebár a HD elsősorban felbontás!
Hogyan lehet az, h tegnap láttam a fukar üzletben egy Asus 22"-os monitort, 1680X1080-as felbontással, D-SUB kimenettel??? Ez HD felbontás! Akkor ez a készülék képes HD minőségű videót, felkonvertálás nélkül lejátszani? Tehát, h ne romoljon a minőség?
Illetve láttam ugyanezt a monitort HD ready matricával is...

(#22) ittakary


ittakary
nagyúr

-----
Az ATI kártyák nem támogatják a hang átvitelét HDMI-n keresztül bizonyos vevők esetében.
-----

na lenyalhatják a bütyköt a talpamról... amennyit szenvedtem vele hogy mi lehet a probléma miért nincs a HDTV-men hang (laptopomon van HDMI out) pedig direkt utána is olvastam hogy a kábel 7.1es audiot visz :/

[ Szerkesztve ]

(#23) hétalvó


hétalvó
addikt

En lusta voltam ezt megirni :) :R

Jo latni, hogy valaki meg eltalal az avsforum-ra.

Kis megjegyzeskent irnam, hogy nem minden eszkoz megy minden eszkozzel, ha nem ismerik egymast.

Avs-en szokas EDID problemakrol beszelni.

Fontos meg szerintem hogy 7.1 LPCM-em eseten van a legjobb minoseg, megfelelo szoftverrel DTS-MA is kimegy rajta csak eppen a PC szamolja nem az AV erosito.
Fanatikusok mondjuk csak a bitstream-et szeretik...

Nekem eddig az NV es az Intel HDMI kimenete mindig mukodott, ATI kisse hisztis.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#24) PuMbA válasza hétalvó (#23) üzenetére


PuMbA
titán

"Fontos meg szerintem hogy 7.1 LPCM-em eseten van a legjobb minoseg"

A DTS-HD MA és a Dolby TrueHD is veszteségmentes,tehát ugyanolyan minőség,mint az LPCM csak tömörítve van így kevesebb helyet foglal.

[ Szerkesztve ]

(#25) RaZroX válasza PuMbA (#24) üzenetére


RaZroX
addikt

Üdv mindenkinek! Az a gondom, hogy gépról viszem át HDMI-vel a képet Tv-re amikor filmeznék de a hang nem megy át és nem értem miért :F nem tudna valaki segíteni ?

This is the way

(#26) hackeeeee válasza RaZroX (#25) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Milyen erősítő? Az erősítő le tudja szedni a hangot a HDMI-ről? Mert előfordulhat, hogy nem. :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#27) stevve válasza zolikaDB (#21) üzenetére


stevve
nagyúr

A készülék maga tudja ezek szerint a 720p-t, de az 1080p-t nem, mert az már 1920-as felbontás - így átméretezi a képet 1080p-nél, a 720p-t pedig kicsit megnöveli. A DVI vagy HDMI hiánya elég furcsa.

Giinos:
Hallható spdif-en is, nem muszáj egy rakás pénzt rákölteni. :K

[ Szerkesztve ]

(#28) stevve válasza hétalvó (#23) üzenetére


stevve
nagyúr

jaja, avsforum, egyik kedvenc oldalam. :) az EDID megér egy külön misét, az biztos.

afene, nem akartam két hsz-be, bocs :B

[ Szerkesztve ]

(#29) nkivancsi


nkivancsi
csendes tag

Helló!

Végre valami magyar írás! Kösz!

Mikor összeraktam, minden elsőre ment, csak az ATI CC-ben a HDMI átméretezést kellett kikapcsolni. 32" monitor:) A hang most még elég, csak a TV hangszóri (HDMIn). (vagy Studio füles direkt a gépbe;)
3870 DVI-HDMI átalakítóval, és szerintem hibátlan a 1080p/24Hz is. ( TV input infó )
Én személy szerint ekkor jobban szeretem bekapcsolni a 100Hz-et. Agyontömörített formátumoknál meg az mpg javítást.
Bár ha BR-be beletekerek, gondolkodni szokott a gép.
( nekem csak a dobozos meghajtóhoz adott program megy )

Kérdésem lehet hogy másokat is érdekelne: hogy a TV távirányítójával hogy tudnám a lejátszó (PC:) alapfunkcióit vezérelni (lejátszás, előre/hátra) lehetőleg HDMI-n keresztül.

(#30) stevve válasza nkivancsi (#29) üzenetére


stevve
nagyúr

Szia a tvirányítóhoz egy vevő kell a gépbe, amikről épp nem rég beszéltek itt: LINK

(#31) RaZroX válasza stevve (#27) üzenetére


RaZroX
addikt

a TV re kötöm rá. azon kéne szolnia de nem teszi

This is the way

(#32) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Van egy elírás az első oldalon, ami miatt úgy látszik, hogy az 1.0-s hdmi 3x gyorsabb, mint az 1.3-as.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hihetetlen hogy fejlődik a technika és milyen sok apróság van, amire ma oda kell figyelni ilyen berendezéseknél. Én ezt már nem tudom követni. :\

Az írás pedig tetszett, köszönöm! :R

(#34) twollah


twollah
nagyúr

Szerintem ez az iras ki fog kerulni a PH! oldalra.

(#35) hétalvó válasza twollah (#34) üzenetére


hétalvó
addikt

amugy szerintem wiki a te baratod akit nagyon erdekel: [link]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#36) hackeeeee válasza hétalvó (#35) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tény. De ennyi erővel meg sokmindent megtalálhat az ember máshol, amit itt valaki összefoglalt, és ilyen bejegyzésként leírta.... :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#37) bOtX


bOtX
aktív tag

Heló! Először is nagyon jó lett az írás! Grat. :R

Másodszor: Az lenne a kérdésem, hogy ha az Xbox360 omat összekötöm a 1080p-s Panasonic plazmával HDMI vel akkor a kép recés meg nem teljesen tiszta. De ha HDAV kábellal kötöm össze akkor a kép rendben van de a akkor elég szürke a kép. :F Válaszodat előre is köszönöm!

(#38) dokar


dokar
addikt

nekem az a problémám a HDMI-vel, hogy átmegy a hang. hogyan lehet ezt kiiktatni? sajnos a hang átmegy a TV-re és a jackről leszedi. szóval nem akarom, hogy a hang átmenjen, mit állítsak a CCC-ben? a TV nem tud 2x 100W-ot, mint a hangfalaim. :)

extra - SEXRay

(#39) stevve válasza bOtX (#37) üzenetére


stevve
nagyúr

Jó kérdés... a HDMI ugyen annyiban más csak a HD AV kábeltől, hogy az előbbi digitális, utóbbi pedig analóg. A képminőség ezért a HDMI-n jobb valamivel. A kérdésedben meg pont fordítva van... nem vagyok nagy szakértő, de meglehet, hogy a tv a probléma forrása esetedben. PC-ről tudsz HDMI-n jelet küldeni a tv-re? Az is ugyanilyen?

dokar:
A probléma az, hogy a HDMI-nél nem lehet különválasztani a hangot. Érdemes talán a tv-n elnémítani a belső hangfalat.

[ Szerkesztve ]

(#40) stevve válasza stevve (#39) üzenetére


stevve
nagyúr

Ja és persze ha lenémítottad, amellett a hangot valamilyen más kimenetre állítsd be. Így ugyan a HDMI-n is kimegy, de az nem lesz hallható.

(#41) dokar válasza stevve (#39) üzenetére


dokar
addikt

A probléma az, hogy a HDMI-nél nem lehet különválasztani a hangot. Érdemes talán a tv-n elnémítani a belső hangfalat.

Az eddig stimmt, de mit csináljak, hogy a jack csatlakozón is megmaradjon a hang (innen leszedi)?

extra - SEXRay

(#42) stevve válasza dokar (#41) üzenetére


stevve
nagyúr

Ne HDMI-re állítsd a hangot, hanem mondjuk SPDIF-re vagy nem tudom, mi megy a másik hangfaladhoz. Úgy sem jó?

(#43) stevve


stevve
nagyúr

Még jó, hogy az EDID-ről nem kezdtem el írni, mert közben rátaláltam egy Logout-os cikkre is a témában. :C

(#44) dokar válasza stevve (#42) üzenetére


dokar
addikt

de hol ne állítsam HDMI-re a hangot? nem tudom merre keressem, CCC-ben nem találtam :B

extra - SEXRay

(#45) stevve válasza dokar (#44) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem tudom, milyen Windows van fent, de a hangkeltő eszközök (Playback devices) beállításainál az alapbeállítás legyen SPDIF mondjuk. CCC-ben ezt nem lehet állítani, az nem játszik közre.

[ Szerkesztve ]

(#46) dokar


dokar
addikt

na most kinéztem egy ilyet monitornak: [link]
szted inkább hagyjam a fenébe a HDMI-t és DVI-on kössem össze?
nekem a lényeg, hogy a legszebb képminőség legyen 1080p felbontásban, a hang pedig az erősítőre kerüljön. Win 7 X64 EN van fent.

extra - SEXRay

(#47) stevve válasza dokar (#46) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez a tv nagyon tuti, tetszik! :DDD

Ha csak az a dilemma, hogy HDMI vagy DVI, akkor sajnos azt kell mondanom, hogy a kettő között megjelenítésben igen kis különbség van. A hang terén meg annyi, hogy a DVI (a szabványos) nem visz át hangot.

A win7 pont jó, nekem is az van.
Erre gondoltam, hogy más legyen a default, ne a HDMI:

(#48) nkivancsi


nkivancsi
csendes tag

dokar: Kicsit nézegetni kellene, hamár feltetted az OSt:)
Nekem Vista X64U. de ezen a téren nem hiszem, hogy nagy változás lenne (meg máshol sem, de pont most láttam, hogy a 7 már támogatja HDMI-n a 48bites szinmélységet)

Ha jól sejtem a VGA kártyád hangkártyája az alapértelmezett, ezt kellene visszaállítani az általad preferáltra. De akár alkalmazásonként is válthatsz a hangkártyák közül, mi hol szóljon. Ha csak 1hangkeltőd van, akkor a digitális kimenet mellett kapcsold be az analógot is (régen láttam olyat, h. csak átkapcsolni lehetett).

( A TVmnél nagyon javasolták, hogy az erősítő fele a TVből kössem át a hangot digitálisan ( főleg a 100Hz-nél fellépő képfeldolgozási idő miatt lenne előbb hang, majd kép;), de van analóg kimenet is 2xRCA. Még mindig jobb, mint a 3,5jack.

Igazán jó hangminőséget, mint tudjuk, HDMIn keresztül sem tudunk kivinni a PCből, de nem is rosszabb mint az alaplapi DA.

(#49) nkivancsi


nkivancsi
csendes tag

Köszönöm a segítséget, de mint ismert, nem a PCbe szeretnék távirányító vevőt tenni!
Hanem a TV távirányítóját szeretném használni a TVhez, és mivel rajtvan minden számomra szükséges gomb, azzal HDMI-n keresztül lenne jó vezérelni a lejátszó programot, hamár úgyis oda-vissza mennek a jelek. A TV tudja, a másik meg "csak" :( program.

(#50) stevve válasza nkivancsi (#49) üzenetére


stevve
nagyúr

Arra sajnos nincs ötletem. szerintem ha nem univerzális távirányító, nem lehet beprogramozni... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.