Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Segítek ásni ha úgy lenne.

(#2) becsitibi


becsitibi
senior tag

A lényeg ha megtalálják,akkor meg tudod hol lakik,és pont.

(#3) h3lios válasza becsitibi (#2) üzenetére


h3lios
addikt

Ja a rendszám az megvan, azzal nincsen gond. Nem vagyok ez a házhoz megyünk tipus. Meg aztán az ilyennel nem érdemes kötekedni. Hozza a saládot aztán csak jobban megszívom...

B-tag: H3lios#2825

(#4) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..Ez a kis takony majd 1 helyszíni bírsággal meg fogja úszni, de súlyosbítja a dolgot, hogy otthagyott, mint kutya a szarát....

Ugye a helyszíni bírságot, a helyszínen osztják ki. Ezért már nem kaphat.
Az intézkedő rendőrökön múlik sok. Ha cserbenhagyásnak kezelik, akkor többe fog fájni az egyszerű bírságnál.
Másnak nem is nagyon lehet tekinteni, mivel elhagyta a helyszínt és keresni kell.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#6) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ilyen gumival jársz? jesszus...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) szabonagyur válasza bambano (#6) üzenetére


szabonagyur
félisten

Bőven jobb, mint ami elég sok autón van... Amúgy meg Brisgestone gyártás, budget kategória. Ha nem rally versenyző és ésszel vezet elég lehet (egy szakadt de minőségi nyáritól vagy kopott télitől jobb sokkal).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#8) bambano válasza szabonagyur (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ezen a fotón úgy látszik, mintha konkrétan kopaszra lenne kopva.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) szabonagyur válasza bambano (#8) üzenetére


szabonagyur
félisten

A képen torzítva látszik, zsír új a szett :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#10) h3lios


h3lios
addikt

Így van, a gumik idén télen lettek rá vásárolva. Zsír új mindegyik. :D
Remélem amúgy a felnit nem kapta el ez az idióta, mert a futómű is most lett állíttatva... :U

B-tag: H3lios#2825

(#11) Picco válasza h3lios (#10) üzenetére


Picco
addikt

Pedig nekem ranezesre a felni es a futomu is totalkarosnak tunik, de ha jobban megnezem meg a fektarcsa is perec alaku. ;] Remelem sikerult telibehuzni az egesz jobb oldalat a sajatjanak.Audista-t meg nem hallottam, besirtam :DDD

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#12) quailstorm válasza bambano (#8) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Valóban úgy néz ki, de higgyünk neki, meg ott van az erős vaku és az árnyékok teljes hiánya, az megtévesztheti a szemed.

(#13) marositech


marositech
senior tag

Ez egy Opel fASTRA? :DDD

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#14) bambano válasza marositech (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez egy g astra

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) pet007


pet007
aktív tag

Ilyeneknek nem birsag kell, hanem bevonni a jogsit egy evre minimum. Kart is majd apuci/anyuci fizeti ki, valoszinuleg naluk meg te leszel a hibas is, mert radudaltal, ami biztos mely sebet hagyott a kis artatlan lelken... :W

(#16) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Részvétem. :(

Legjobb megoldás, amúgy ez:

Egy jól irányzott ütés az alsó hurkos végével az állkapocsra és minden oké. Nekem ugyan ez van, volt már, hogy a szabálytalakodó, majd anyázó brazil rögtön visszaült a kocsiba, amikor ezzel a kezemben szálltam ki. :DDD

(#17) Luck Dragon

Fúú de nagyon sajnálom! :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#18) marositech válasza bambano (#14) üzenetére


marositech
senior tag

Nagyon jól tudom, csak a szóvicc kedvéért írtam. :R

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#19) h3lios


h3lios
addikt

[link]
Ilyen nappal fotózva.. . :D Kicsit távol áll a kopottól.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#20) Agostino


Agostino
addikt

ahogy Ove mondta, "négy nulla a hűtőrácson, egy meg a volán mögött..."

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#21) mohabá 007 válasza Picco (#11) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Más kárán nem illik viccelődni... :(((

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#22) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Az elmúlt 1,5 évben 3x zúzták le a autóim, minden esetben 25 év alatti versenyzők.
A 3-ból 2 esetben teljesen ált a kocsim és úgy sikerült nekem jönni, a maradék esetben pedig csak simán belém rántották a kormányt...

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#23) Grafiqs


Grafiqs
őstag

A saját KGFB biztósítód felé kell jelezned az esetet. Lehetőség szerint a rendőrségi jegyzőkönyvel együtt.
Onnantól kezdve a biztosítód intézkedik. Ha van KGFB-je az elkövetőnek akkor annak terhére rendezik a károdat, ha nincs akkor a MABISZ rendezi a károdat.
Számíts rá, hogy legalább egy kárszemlére el kell majd menned.
Semmiképp se javítasd meg az autót, és ha lehet le se mosd. Figyeld nagyon a futóművet, kormányt nem csinál-e bármi rendellenest.

Remélem segíthettem.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#24) Dilikutya válasza Grafiqs (#23) üzenetére


Dilikutya
félisten

Sajnos ez beletelik majd egy kis időbe, mire a kártérítést megkapja. A kárszemléig mindenesetre tényleg nem ajánlott nekikezdeni a javításnak, de a rendőrségi határozatig a biztosító sem fizet. Addig csak zsebből tud javíttatni, és utólag fizet a biztosító. Ha megvan a határozat, akkor mehet a számla egyből a köcsög KGFB-jére, és nem kell fizetni semmit.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25) h3lios


h3lios
addikt

A kár elvileg csak esztétikai, bár a kerék is kapott 1-et..
Nem terveztem javíttani, nyilván zavar a dolog, de járhattam volna sokkal rosszabbul. 1 jobb lakatos 1 óra alatt helyrerakja + 2 elemet kell fényezni.

B-tag: H3lios#2825

(#26) Freiherr


Freiherr
őstag

És ha ő gyorsan megcsináltatja a sajátját,eltűntetve a nyomokat,majd tagad mindent,vagy előad egy másik sztorit?Akkor szopás van,ha nincs tanú,vagy felvétel.

[ Szerkesztve ]

XXX

(#27) h3lios válasza Freiherr (#26) üzenetére


h3lios
addikt

Van tanú, ültek mellettem.

B-tag: H3lios#2825

(#28) Freiherr válasza h3lios (#27) üzenetére


Freiherr
őstag

Az lényeges szempont,mákod van akkor.

XXX

(#29) h3lios válasza Freiherr (#28) üzenetére


h3lios
addikt

Örültem is neki, hogy ez a köcsög nem tudja letagadni az esetet.

B-tag: H3lios#2825

(#30) h3lios


h3lios
addikt

Vagy ma, vagy holnap bemegyek a rendőrséghez és szerintem el fogom kérni a jegyzőkönyvet róla, mert a hejszínen nem adtak a nyomozók.
Onnantól meg akkor elméletileg arra kell várni, hogy megtalálják ezt a nyomorultat...

És csak utána mehetek a biztosítómhoz. Vagy tévedek ? Nem nagyon volt még ilyen esetem, de remélem felhúznak már 1 nagyobb kerítést, mert kezd már rohadt nagy lenne az a bizonyos állatkert... :U

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#31) Dilikutya válasza Freiherr (#26) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mivel van tanú, meg külsérelmi nyom az Opelen, lehet tudni, kb. hol sérült az Audi. Azt meg utána egy kezdő karosszérialakatos is megállapítja, ha volt javítva. Pl. bármilyen jó munkát is végez a karosszériás, a festés vastagsága soha nem lesz olyan, mint a gyári. A gyári festés rétegvastagsága jóval kevesebb, mint egy festőműhelyi munka, függetlenül attól, hogy ráfújás, vagy új elem festése.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#32) Dilikutya válasza h3lios (#25) üzenetére


Dilikutya
félisten

A kereket mindenképp nézesd meg!

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33) h3lios válasza Dilikutya (#32) üzenetére


h3lios
addikt

Nem kapott nagyot, viszont el fogom vinni a szerelőhöz, hogy lett-e benne 8-as, netán a csavarok sérültek e. Mintha bal első felől hallanék hangot, hasonlót, mint amikor laposabb a kerék. Ennek mindenképpen utána fogok járni.

(#31) Dilikutya

Az ilyen paraszt nem javítattja a sz.rját. Szerintem az ilyneknél ez napi jelenség. Azért is kell ekkora autó, hogy kompenzálják a bizonyos hiányzó méretet....

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#34) Freiherr válasza Dilikutya (#31) üzenetére


Freiherr
őstag

Nem mondtál újat.És ez mit bizonyít ebben a konkrét esetben,hogy egyszer valamikor már át volt fújva az elem?Megmondom,semmit,ez nem minősül bizonyítéknak a konkrét esetre.Ezért is kell a tanú,mert egy rafkós köcsög simán kimagyarázza magát ilyen esetben.

XXX

(#35) Dilikutya válasza Freiherr (#34) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem mondtam, hogy elég bizonyíték. De tanúval együtt már használható. Meg ugye ott a festéknyom is a meghúzott autón. Ha minden egybevág, az ilyen parasztot is meg lehet fogni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#36) Freiherr válasza h3lios (#30) üzenetére


Freiherr
őstag

Mivel feljelentést tettél,megindult a nyomozás,aminek a hossza attól is függ,mennyire fog együttmüködni a károkozó.egyből tálal-e,vagy tagad,hoz-e ellentanúkat stb.
Ezután a rendőrség lezárja a nyomozást,és majd ezután juthatsz a pénzedhez,ez lehet több hónap is.Lényeg,hogy minden javíttatásról legyen számlád,mert csak ezután fizet a biztosító,ha jóváhagyja,mert ezzel is tudnak kekeckedni.

XXX

(#37) kenwood válasza Freiherr (#34) üzenetére


kenwood
veterán

Sajnos,szerencsere manapsag mar keptelenseg egy aruhazbol ugy hazamenni,hogy ne keszuljon legalabb 5 kulonbozo kameraval felvetel rolad.
Valszeg a mobil cellainfokat is le tudjak kerni
.
Egyebkent idaig sem jut el az ugy,mert azert eleg nehez megmagyarazni egy rendornek,hogy a te rendszamodat latta a sertett,az auto tipusa is passzol,de te nem jartal ott.
Egy ilyenbe belekezdesz,es kirohognek az orson.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#38) Freiherr válasza kenwood (#37) üzenetére


Freiherr
őstag

Ja,szerintem se jut el idáig,csak leírtam a bukatókat,ha a másik egy tajparaszt.Az lehet,hogy kiröhögnek,de nekik kell bizonyítani,hogy ott jártam,nem nekem azt,hogy nem jártam ott,szóval el tud ez a bizonyítási eljárás nyúlni.
Az ilyen C-tipusú emberek igen kreatív meséket tudnak kitalálni,hogy "énottsevótam".

XXX

(#39) Hieronymus válasza Freiherr (#38) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Csak halkan jegyzem meg, nem ez a veszélyes megnyilvánulás.

Ha azt mondja, hogy ott volt, de ő volt a vétlen. Ráadásul meg is fenyegették, ha nem tűnik el akkor ketten úgy ellátják a baját, hogy az anyja sem fog ráismerni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#40) h3lios válasza Hieronymus (#39) üzenetére


h3lios
addikt

Hát mivel auchanban van ipari kamera, azt ki lehet kérni. :D Elég nehezen magyarázható, hogy egyszer 2 centire bevág elém. Aztán megáll a parkoló végében, megvár majd amikor elmegyek mellette megint megcsinálja + nekem is jön. :D Ha Ezt valaki kimagyarázza akkor esküszöm meghajlok előtte és még én fizetem ki neki a javítást.

Emberkedni meg max a rendőrökkel fog, ha velem találkozik paprika spray-t, meg más vicces dolgokat kap a szemébe / végtagjaiba.

B-tag: H3lios#2825

(#41) Hieronymus válasza h3lios (#40) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha a kamera képe használható, akkor nyert ügyed van.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#42) Grafiqs válasza Dilikutya (#24) üzenetére


Grafiqs
őstag

Igen, valóban elhúzódhat mire a pénzéhez sajnos.

h3lios: Ami viszont nagyon fontos, hogy a Te KGFB biztosítódtól kérj kárszemlét. Hangsúlyozottan a futóművet is nézzék meg. A kerék és a futómű nem (ekkora) oldal irányú erőhatásokra van tervezve. Majd a biztosítós ember megmondja (vagy rá kell kérdezned), hogy hova vidd javítatni az autódat. Ebben az esetben ha szerződött partnere a biztosítónak a szervíz akkor lehet, hogy nem kell zsebbe nyúlnod sem.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#43) bambano válasza Grafiqs (#42) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"A kerék és a futómű nem (ekkora) oldal irányú erőhatásokra van tervezve.": valóban, hanem sokkal nagyobbra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) DeltaPower válasza Hieronymus (#4) üzenetére


DeltaPower
őstag

Cserbenhagyás lesz az valószínű, a rendőröktől függően a közúti veszélyeztetés is megállhat, ha beleírták hogy megelőzőleg is találkoztak. Ez viszont már bírósági szint, nem csak egy sima csekk lesz.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#45) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Easyrider, hogy ő volt az, rendkívül 1xerű bizonyítani: az audin is ott a sérülés (audis apuci örül:DDD). A tanú visszaigazolja a közlekedési szitut. Pár napon belül még ha nagyon csókos a gyerek vhol, akkor se nagyon fényezik át úgy a kocsiját 1-2 napon belül, hogy semmi nyoma ne maradjon az esetnek -kivéve ha kasznielemet cserél. Téged az ő biztosítása kell hogy kártalanítson (audis apuci örül 2.0), rá meg x összeg büntit még rásóznak a helyszín elhagyásáért (audis apuci örül 3.0).

Erősem gondolkozom egy dashcam beszerzésén...

#40: az Auchanos kép kikérésével gyorsan-gyorsan, mert adatvédelmi okokból pár napos intervallomon belül törölniük kell az anyagot, ha nem kérte a rendőrség.

#44: a veszélyeztetés bizonyításához már kell a kameraanyag.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) h3lios


h3lios
addikt

Azóta annyi történt az ügyben, hogy történetesen mai egyik rendőr ügyfelemnél megérdeklődtem, hogy mi a szitu. Ő is mondta, hogy attól függ mit írtak a rendőrök, de neki ez már rég túlmegy a helyszíni bírság kategórián. Valószínűleg komolyabb ügy lesz belőle. Főleg ha szándékosan bevárt, majd utána még nekem is jött.

Hétfőre ígérte, hogy utána néz nekem a dolgoknak, hogy mit is vettek fel pontosan a helyszínelők. :)

B-tag: H3lios#2825

(#47) Thome válasza t72killer (#45) üzenetére


Thome
addikt

Dashcam magyarországon nem számít bizonyítóerejűnek. Sőt. Elvileg meg is rángathatnak, mert mások beleegyezése nélkül kamerázol. Nyilván nem fognak, de azért érdekes... :U

(#48) t72killer válasza Thome (#47) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Túlságosan nem rángathatnak meg, lévén a fényképezőgép sincs közterületen betiltva és a Hősök terén se kell minden egyes gyalogostól/rendszámát mutató autóstól engedélyt kérnem. Bizonyítéknak sajna a manipulálhatóság miatt nem fogadják el automatikusan, de arról nem a bíró dönt, mit fogad el és mit nem? Nyilván egy megvágott-szerkesztett streamet nem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#49) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Van valami új hír? :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50) alevan


alevan
őstag

Fejlemény? :)

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.