Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24101) ricsi0307 válasza Slukkica (#24098) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Én szívesen tesztelném egész héten szabin vagyok és amúgy is romolgatni akartam :D Bár félek S4 mellett nem tudnék a sebességre szubjektíven tekinteni.

[ Szerkesztve ]

(#24102) petrson válasza ricsi0307 (#24101) üzenetére


petrson
senior tag

Én is S4-re készültem váltani múlt héten. Jó telefon, de végül nem vállaltam be, inkább új notebook lett belőle :) amúgy MM-ban nyomogattam, kicsit laggolt főleg mikor kiléptem egy-egy appból...
Azért ha van időd, tesztelgethetnéd slukk 4.4 -ét, hátha lesz belőle valami :)

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#24103) szponzor válasza petrson (#24102) üzenetére


szponzor
senior tag

Mi valószínűleg Moto G-re váltjuk faterom Nexus S-ét, én meg felrakok rá egy Firefox OS-t kipróbálásképp.

(#24104) margithid válasza szponzor (#24103) üzenetére


margithid
veterán

Moto G-n én is gondolkodtam, de a nem bővíthető memória és a rosszabb DAC elvette a kedvemet.
Aztán ha jó árban lesz lehet beválallom, de kártyásan nem hiszem, hogy bekerül a szolgáltatókhoz.
Ami még elgondolkodtatott az a samsung ativ s, 60k körül kapható már, jó DAC, bővithető memória, minőségi termék.

(#24105) szponzor válasza margithid (#24104) üzenetére


szponzor
senior tag

Bővíthető tárhely hiánya tényleg gáz, de aki Nexus S-en elvan, annak más telefonon is elég a 16GB. DAC meg...egyik telefonban sincs csúcs, túl sok különbséget nem lehet szerintem észrevenni telefonok között. Ez viszont 52E Ft-ért megjön és megkapja még a KitKat-et is.

(#24106) slice14 válasza margithid (#24104) üzenetére


slice14
veterán

Hát én ha visszatévednék wp frontra, akkor lumia-t vennék. De nem sok esélyt látok az újbóli eltévelyedéshez.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#24107) margithid válasza szponzor (#24105) üzenetére


margithid
veterán

Nekem azért nem ártana nexus s-en se plussz 16 GB.
DAC-ok között meg van különbség nem is kicsi. Nem tudom miylen van moto g-ben, de az egy középkategóriás cucc, kizártnak tartom, hogy megközelítse nexus s-t, voodoo sounddal és mondjuk cm hangszínszabályzójával.
Hol veszed amúgy 52e-ért?
Kitkat nagyon remélem nexus s-re is lesz, cm-es srácokban bízok:)

slice14

Engem nem érdekelnek nokia plussz szolgáltatásai. Ellenben samu nagyon jó kis készüléket csinált ativ s személyében, ráadásul most potom pénzért adja expansyson.
Ráadásul abban DAC is jó.

[ Szerkesztve ]

(#24108) szponzor válasza margithid (#24107) üzenetére


szponzor
senior tag

OK, elhiszem, hogy ebben egy Wolfson van, de sok különbséget nem veszek észre, pedig én is Voodoo-val használtam a Nexus S-t. Ha ennyire fontos a zene, akkor miért nem veszel külön egy iPod-ot vagy valami minőségi lejátszót és annak nagyobb az élettartama, mint egy telefonnak.
Amazon-ról rendeltem tegnap 2db Moto G-t, kb. 103500 volt a kettő postával együtt.

(#24109) margithid válasza szponzor (#24108) üzenetére


margithid
veterán

Megvárom a teszteket, de a wolfsonnál jobbat nem hiszem, hogy kapok.
Külön meg nem akarok zenelejátszót is tartani.
Az igencsak jó ár volt a moto G-ért!
Egyébként én nem csak simán voodoo-t használom, hanem CM hangszínszabályzóját és neutron playert, ezek 3an azért igencsak kihozzák a maxot a telefonból.

(#24110) lord.lakli válasza margithid (#24107) üzenetére


lord.lakli
őstag

KitKat Slukkica féle készülőben van.

szponzor (#24105): ha meg nem kapja meg a KitKat-ot, akkor max te veszel egy Kit(e)Kat-ot :)

(#24111) margithid válasza lord.lakli (#24110) üzenetére


margithid
veterán

Tuti megkapja, söt szeritnem utána is mégegyet, mivel natur android és google saját égisze alatt van motorola.
Ha itthon lenne jó kártyás ár lehet elcsábulnék én is, de félek egyik szolgáltató se veszi fel kínálatba.
Tesztekben még DAC-ra leszek kiváncsi. Üzemidő is jónak igérkezik!

(#24112) szponzor válasza lord.lakli (#24110) üzenetére


szponzor
senior tag

Nem nekem lesz, az én Nexus 4-esemen és 7-esemen már 4.4 fut 5-6 napja.
Januárban fog megjelenni USA-ban, oda már 4.4-gyel szállítják.

(#24113) margithid válasza szponzor (#24112) üzenetére


margithid
veterán

4.4-ről mi a vélemény, tapasztalat?
Memóriakezelése valóban jobb?

(#24114) lord.lakli válasza margithid (#24113) üzenetére


lord.lakli
őstag

Sok bug, bug, bug nexus 5-ön. Nézz be a topikba.

Azt azért tudod ugye, hogy a moto-k sok mindent élveznek, de google figyelmet nem. A legújabb telók sem 4.4-el jönnek ki és ott sem jobb a frissítés. Hülye lenne saját cégét nyomatni, mert az csak veszteség lenne neki. Szerintem nexus is ezért nem készült és nem fog készülni moto felirattal.

[ Szerkesztve ]

(#24115) margithid válasza lord.lakli (#24114) üzenetére


margithid
veterán

4.4 azért lesz rá, ha más nem is majd utána CM.

[ Szerkesztve ]

(#24116) lord.lakli válasza margithid (#24115) üzenetére


lord.lakli
őstag

Ha így nézzük nagyon sok telefonra lesz 4.4 csak CM.

(#24117) szponzor válasza lord.lakli (#24114) üzenetére


szponzor
senior tag

Én Nexus 4-en és Nexus 7-en nem találkoztam eget verő bug-gal, de épp ma jött egy frissítés.
Memóriakezelésről nem tudok írni, 2GB-nál már nem nézem, hogy mennyi a szabad RAM.

Amúgy épp ma jött ki a hír, hogy a Motorola bejelentette a 4.4-re frissítendő telefonok listáját és még 2012-es modell is volt közte.

(#24118) Seat18


Seat18
tag

Sziasztok! Egy nagyon buta kérdésem lenne! Nem lehet net nélküli rádiót varázsolni a készülékre? Mert, hogy alapból nincs rajta :S ?

[ Szerkesztve ]

(#24119) szponzor válasza Seat18 (#24118) üzenetére


szponzor
senior tag

Nem lehet.

(#24120) Seat18 válasza szponzor (#24119) üzenetére


Seat18
tag

Köszi a választ :R :O

(#24121) lord.lakli válasza Seat18 (#24118) üzenetére


lord.lakli
őstag

"Lehet", de nem a telefonra, hanem a sony-nak van olyan bt-s headset-je, ami rádiót is tudsz hallgatni, de gondolom nem ilyen megoldásra gondoltál.

(#24122) Seat18 válasza lord.lakli (#24121) üzenetére


Seat18
tag

Hmm. Erről még nem halottam, tudsz nekem ilyet linkelni?

(#24123) szponzor válasza Seat18 (#24120) üzenetére


szponzor
senior tag

Ha nincs benne rádiós chip, akkor nem lehet hallgatni rádiót és az új mobilokban ritkaságszámban megy az, amelyikben van rádió. Csak hogy bővítsem a választ, bár a lényeget már előbb megfogalmaztam. BT-s fejhallgató esetén meg nem telefonhoz kötött a dolog, hanem fejhallgatóhoz, tehát azt tudod használni a telefon nélkül is.

(#24124) Seat18 válasza szponzor (#24123) üzenetére


Seat18
tag

Köszönöm a válaszod! Habár rohadtul nem értem miért ritkul így a rádió... Lehet már mindenki neten hallgat zenét már a telefonjával is... Régi szép idők amikor még csak rádió volt... :K

(#24125) petrson


petrson
senior tag

No, kint van a CM10.2 RC, egyelőre tökéletesen működik minden, nagyon smooth ;)

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#24126) margithid válasza petrson (#24125) üzenetére


margithid
veterán

Reméljük hamarossan kint lesz a stabil is, no meg azt se bánnám ha 10.3 vagy 11 (nem tudom mi lesz a számozása) is megjelenne egyik nap nightlyba:)

(#24127) FőDudu


FőDudu
addikt

Sziasztok!

Eleg regen jartam erre. Asszonynak adtam a Nexus S-t mar vagy fel eve.
Akkor meg egy Slukkica fele TSM V6 volt raja - most is az van rajta.

Erdemes cserelni? Gyorsult valamelyik rom?

FőDudu

(#24128) margithid


margithid
veterán

Skype valami rettenet CM-en is. Nem tudom miért nem tudja rendesen megcsinálni microsoft.
Erősebb telefonokon is ilyen rossz lehet? Nálam szinte használhatatlan, kilépked, iszonyat lassú stb.

(#24129) Szmoki


Szmoki
senior tag

sziasztok!
már lassan egy hónapja nyúzok egy xperia sp-t,amely a téglásított NS-emet váltotta,de néha-néha birizgálja a csőröm,hogyan lehetne megcsinálni. tehát annyi lenne a kérdésem,ha csak bootloader módig jut el a telefon,hogyan lehet rábírni a sz.gépet hogy felismerje? eszközkezelőben sem látja,így drivert se tudok telepíteni.
köszi

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#24130) slice14 válasza Szmoki (#24129) üzenetére


slice14
veterán

Ha rádugod bl módba, akkor az eszközkezelőben egy Android 1.0 ismeretlen eszközt kell láss.

A Logout-omban van egy leírás (ha ha látja a gép), aszerint megtudod csinálni, ha nem halt meg a nandflash vagy az alaplap.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#24131) Szmoki válasza slice14 (#24130) üzenetére


Szmoki
senior tag

Erre értettem 'az eszközkezelőben sem látja' részt :) de köszi

[ Szerkesztve ]

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#24132) tdk.112


tdk.112
aktív tag

CM10.2 final: http://download.cyanogenmod.org/?type=stable&device=crespo

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#24133) margithid válasza tdk.112 (#24132) üzenetére


margithid
veterán

A 11-et vajon mikor kezdik?
Szeritnetek rá lehet telepíteni a 10.1.3ra?

(#24134) tdk.112 válasza margithid (#24133) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Szerintem rá. De OTA-n frissítsd, az a biztos.

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#24135) PrinczA


PrinczA
őstag

Meg nem kövezzetek az ötletért, de sajna ez a telefonom már kezd kiöregedni, és az az ötletem támadt amikor zenét hallgattam rajta, hogy nem lehetne egy "mezei" mp3 lejátszót készíteni belőle?
SIM kártya nélkül, mindenféle sallang mentes, csak zene lejátszásra használható ROM-mal?
(Nekem autóba jól jönne)

(#24136) margithid válasza PrinczA (#24135) üzenetére


margithid
veterán

Sajnos igazad van, félek CM 11 se hozza majd el a megváltást...:(

(#24137) lord.lakli válasza PrinczA (#24135) üzenetére


lord.lakli
őstag

Telefon nem öregszik ki, csak az asszonyka :DDD

(#24138) margithid válasza margithid (#24136) üzenetére


margithid
veterán

Kicsit tényleg gördülékenyebb mint a 4.2.
De sajnos a skype ezen is ahsználhgatatlan, sajnos tudomásul kell venni, hogy bizonyos alkalmazásokhoz ez a telefon már kevés.
És ezt szeritnem 4.4 se fogja megoldani.

(#24139) margithid


margithid
veterán

Na kiadták az első CM11 nightly-t:)
Reméljük február tájékán lesz belőle stabil kiadás is már:)
Nem semmi azért ez a támogatás!
Kiváncsi leszek, hogy mennyire fog akadásmentesen futni 4.4nexus s-en. Ha nem jön össze akkor google lóditott egyet megint, mivel CM tudvalevő, hogy jól hegeszti a Romokat, jobban mint sok gyártó.

[ Szerkesztve ]

(#24140) fi:zi'k válasza margithid (#24138) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mi a gondod a Skype-val? Nálam teljesen rendben megy.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#24141) margithid válasza fi:zi'k (#24140) üzenetére


margithid
veterán

Lefagy, kilép magától, ilyesmi:)

(#24142) tdk.112 válasza fi:zi'k (#24140) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Te úgy mondod, hogy "szkájpval"? Jézus istenem... :)

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#24143) lord.lakli válasza tdk.112 (#24142) üzenetére


lord.lakli
őstag

Téves.

[ Szerkesztve ]

(#24144) fi:zi'k válasza margithid (#24141) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én a Slukk-féle romot használom és nincs ilyen gondom.

(#24142) tdk.112
Köszi, hogy belekötöttél. :N
A környezetemben mindenki szkájpinak mondja, rám ragadt a hülyeség.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#24145) petrson


petrson
senior tag

telepítettem a mai CM11 nightly-t, egyelőre jól működik. viszont volt pár FC az ART-nál, így most dalvikon használom, azzal semmi gond. beszámolok majd a tapasztalatokról, ha valakit érdekel, de még nem akarja feltenni.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#24146) tdk.112 válasza petrson (#24145) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Engem érdekelne az ART! Gyorsabbak vele az alkalmazások? Vagy csak placebo? :D

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#24147) petrson válasza tdk.112 (#24146) üzenetére


petrson
senior tag

Sajnos nem tudtam sokáig próbálgatni, mert ahogy írtam FC volt pár program. XDA-n írták, hogy ez másnál is probléma, reméljük hamar javítják. Egyébként remekül fut dalvikon is! ;)

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#24148) TOZ válasza petrson (#24145) üzenetére


TOZ
addikt

Várom a beszámolót. Asszony telefonján lehet tolnek egy cm11et.

ART: az jó pár app esetében okozott nekem FC - t, stock KitKat, Nexus 5. Maradtam a dalvik cache megoldásnál.

(#24149) petrson válasza TOZ (#24148) üzenetére


petrson
senior tag

Ugyan még csak két napja használom, azért van pár dolog, amit érdemes megosztani.
Először is a legújabb CWM vagy TWRP kell a flasheléshez. Én a CWM-mel raktam fel, Rom-Managerrel egyszerű volt feltenni (TWRP-t használtam előtte).

12.08-as nightlyt használom most, ahogy írtam ART-tal kezdtem, de sajnos még kevésbé stabil. A Dalvik mindennapi használatra már alkalmas, hiába nightly a rom, nagyon jól összerakták. Sokkal pörgősebb a rendszer stabil 10.2-höz képest is. Nem tapasztaltam akadást, a ram kezelése tényleg sokkal jobb a 4.3-hoz képest. Villám gyors a menü, a programok indítása, tényleg mintha új telefont használnék. A rendszerben van egy rakat feature, ami még szokatlan, de tetszik (ezt nem részletezném, gondolom olvastátok már a 4.4 újításait). Úgy veszem észre, hogy az akksit is jobban kíméli, ami nálam nagy öröm, egy napot simán kibír úgy is, hogy sokat használom a telefont - wifi, 2G egész nap, telefonálás, viber, email, stb. A wifi jelerősség is úgy vettem észre, hogy jobb.

Ami még javításra vár: csörgésnél nekem kb 2 másodpercig sötét a képernyő, csak utána tudom fogadni a hívást. Adathasználat statisztikájánál nem tudok beállítani kezdő dátumot (intervallumot), de ez legyen a legnagyobb gondom. Ezeket leszámítva most hirtelen nem jut eszembe semmi negatívum, szóval a rendszer igen jó :K

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#24150) Pistabaaa válasza petrson (#24149) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Annyit tennék hozzá, hogy néhány 10.2-esben megszokott feature hiányzik még (főleg launchert érintő testreszabási lehetőségek, illetve a lockscreen widgetek hozzáadása például). Néhány FC-n kívül (leginkább a Google Search) nem nagyon van gond, minden okés. Böngészni még nem sokat böngésztem, viszont a YouTube szintén nem rossz, pedig erre a kettőre panaszkodtak külföldön, hogy "laggy".

4.4-ben van pár szokatlan dolog is persze, de ez nyilván ízlés és megszokás kérdése. Ha visszakapjuk a teljes CM-es testreszabást, nem lesz ezekkel sem gond. :)

Egyébként a stabil 4.2-höz képest (Marmite-tal) én nem éreztem olyan hűdenagy gyorsulást, és ez is meg tud röccenni azért, szóval ne azt várjátok, hogy 512 megára optimalizálva olyan smooth, mint mondjuk egy WP, de szépen megy, az tény.

(Ja igen: nekem ez a 12. 10-ei nightly)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.