Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23401) Szmoki válasza s3nsitivity (#23398) üzenetére


Szmoki
senior tag

Mert borzasztóan bonyolult folyamat, raboksz és kitorli a system/app közül :D

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#23402) lord.lakli válasza j.bravo (#23399) üzenetére


lord.lakli
őstag

ICS óta stock romon is megoldható, hogy bármely app lefagyasztható mindenféle root nélkül. Hely nem szabadul fel, de nem is fut többet.

(#23403) tome0001


tome0001
senior tag

Eddig stock cm kernelt használtam, de ma reggel lecsereltem a legujabb marmite (bigmem) kernelre. Azota azt tapasztalom hogy a poweramp lejatszo halkabban szól mint az elozo stock kernellel. Mi lehet ennek az oka? Köszi a helpet elore is.

(#23404) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Innen megy valaki Veletchre? :)

[ Szerkesztve ]

(#23405) szponzor válasza tome0001 (#23403) üzenetére


szponzor
senior tag

Mennyi a különbség a szabad memóriában?

(#23406) tome0001 válasza szponzor (#23405) üzenetére


tome0001
senior tag

A Marmeite Bigmem verzióval kb 60-90 mega közötti szabad memóriám volt. Tehát a stock CM kernelhez képest kb +20-30 mega, ami szerintem elég silány. Sokak beszélnek itt 130-150 mgea szabad ramokról, életemben nem sikerült még 100 felé vinnem. Oké, használok facebookot, vibert, swiftkeyt. Ezek memóriaigényes programok, ezzel tisztában vagyok, de mégis csak egy okostelefonról van szó, az ember azért vesz ilyesmit hogy használja keményen.

(#23407) szponzor válasza tome0001 (#23406) üzenetére


szponzor
senior tag

Nekem is ez a problémám, vagyis fateromnak, mert ő örökölte tőlem a Nexus S-t. Nagyon lassú, pedig egy full format-ot kapott, még a háttértárat is formáztam. 4.2-es CM van rajta, de kb. semmi plusz program a Facebook-on és böngészőn kívül.

(#23408) tome0001 válasza szponzor (#23407) üzenetére


tome0001
senior tag

Én is ugyanígy vagyok ezzel, teljes mértékben. Most gondolkozom egy SGS3-ra cserélésen, de nem tudom hogy elég-e az újabb az androidoknak pár programmal együtt 1GB ram. Mondjuk a vicc kategória lenne, ha nem lenne elég, amikor a gépemben van 3giga, és egy icipicit komolyabb rendszer fut rajta mint egy androidos telón. Tudom nem szabad összehasonlítani de akkor is :)

(#23409) s3nsitivity válasza tome0001 (#23408) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Hát tényleg nem szokás összehasonlítani.. :D
Nekem most RAZR-em van, abban is 1 giga van és nekem teljesen elég (AOKP 4.2.2) :)

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#23410) ricsi0307 válasza tome0001 (#23408) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Akkor már várd meg amíg lemegy az S4 ára vagy a következő Nexust.

(#23411) tome0001 válasza ricsi0307 (#23410) üzenetére


tome0001
senior tag

Amég lemegy az S4 ára az nem 1-2 hónap lesz szerintem. Arról nem beszélve, hogy azt írják jó pár tesztben hogy nem biztos hogy megéri az S4 a többletpénzt (Bocs az offért). Az új Nexus meg kiesik nálam a gyenge kamera miatt.

Imádtam a Nexus S-t nagyon sokáig, de azt vettem észre, minél újabb android jött rá, annál jobban elfogyott az erő a vas alól. Emlékszem 2.3.7-el olyan volt mint az álom, persze ez manapság már nem túl járható út hogy ilyet használjon az ember. Be kell látni hogy a mai androidoknak kevés az 512 MB RAM.

(#23412) s3nsitivity válasza tome0001 (#23411) üzenetére


s3nsitivity
addikt

HTC One ;]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#23413) Szmoki válasza tome0001 (#23411) üzenetére


Szmoki
senior tag

Amúgy próbáltál már mást mint CM? Mert nekem CM alatt mindig is kevesebb volt a memória mint más alatt. Pl most blackbean8 van fent marmite 8.5bigmem-mel és 293 óra futási idővel is van 120-140 szabad memóriám és szintén van viber messenger SwiftKey fancy widget meg egyebek :D
Ami mostanában nagyon tuti lehet carbon rom, már hivatalosan is támogatja NS-t, tervezem is a próbát. De egyébként arra szerettem volna kilyukadni hogy nem csak CM létezik, XDA arra van hogy megtalald a legjobbat :D

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#23414) tome0001 válasza Szmoki (#23413) üzenetére


tome0001
senior tag

Holnap rápróbálok. CM után kell a full wipe vagy elég a dalvik+wipe cache? Köszi

(#23415) s3nsitivity válasza tome0001 (#23414) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Rom cserénél mindig kell a full :)
Én személy szerint még upegradenál is ajánlom :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#23416) szponzor válasza tome0001 (#23408) üzenetére


szponzor
senior tag

Én Nexus 4-re váltottam...a Nexus feeling megmaradt, de brutál gyors és kb. 1 GB szabad RAM-om van általában.

(#23417) s3nsitivity válasza szponzor (#23416) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Nekem a kamerája miatt nem kéne :(

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#23418) szponzor válasza s3nsitivity (#23417) üzenetére


szponzor
senior tag

Mi a baj a kamerájával? Nem hinném, hogy rosszabb, mint a Nexus S-é, meg amennyit én fotózok, arra bőven elég. Ha nagyon sz*r a kép, akkor még a Pixlr Express auto fix funkcióját megpróbálom, de erre nem nagyon volt eddig szükség. Biztos nem egy PureView 808, de nem is egy ZTE. A Nexus S hangját viszont hiányolom.

Megnéztem újra a telefont, nem a RAM-mal volt a probléma, 100-120 MB üres RAM volt, viszont a processzor minimum értéke 100MHz volt és ondemand vezérlővel ment, ami gondolom lassan skáláz felfelé. Felraktam a 8.5-ös Marmite-ból a bigmem verziót és közel 200MB az üres RAM. (persze azt nem kell elfelejteni, hogy ezen a telefonon alig van 10-20 alkalmazás telepítve, azok közül is talán a Facebook, ami erőforrásigényesebb)

(#23419) s3nsitivity válasza szponzor (#23418) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Nem is az NS-hez hasonlítottam :D
Hanem a kategóriához, nekem most Droid RAZR-em van és még ennek is gyenge a kamerája pedig jobb mint az N4-nek :/

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#23420) szponzor válasza s3nsitivity (#23419) üzenetére


szponzor
senior tag

Szerintem nehéz kategóriába sorolni a telefont. Ha hardver alapján nézed, akkor az S3-nak, Note 2-nek biztos szebb képe van, az Xperia Z és a Padfone képét nem láttam, de ha az árát nézed (főleg az amerikai árat, akár VAT-tal együtt is) akkor ennyiért nem találsz jobbat, frissítésekről nem is beszélve. Nekem annyira bejött a Nexus S-en a stock Android, hogy akkor is megvettem volna a Nexus 4-et, ha külsőre nem is tetszene. Mindenesetre a kamerát én amúgy sem használom, de pár családi képet készíteni NEM ROSSZ.

(#23421) s3nsitivity válasza szponzor (#23420) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Igen persze a kamera az opti dolog, nekem viszont az is nagyot nyom a választásnál, hogy a kamerája milyen.
Az viszont tény, hogy a Nexus az Nexus és nem lesz tőlük jobb Androidos készülék szoftveres szempontból. :)

Majd az X phone :DDD

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#23422) ricsi0307 válasza s3nsitivity (#23421) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Hát nemtudom én eddig nagyon nagy stock android fan voltam de ez az új motion wiz a samsungokon megfogott a sok apró extra funkcióval.Nyáron tuti le lesz cserélve a Nexus S egyszerűen tényleg elöregedett.Nekem csak az a vágyam, hogy most a Google I/O-n ne egy frissített N4-et dobjanak ki hanem egy új nexust a samsung műhelyéből.

Az X Phonra meg én is kiváncsi leszek, hogy mit domborít a Motorola :D

[ Szerkesztve ]

(#23423) TOZ


TOZ
addikt

Már a Ganexhez képes is rocogos az NS. Igazi asszonynak való telefon lett. Arra marad nagyon jó. A közösség még ott van mögötte. Asszony meg úgy sem tudja, hogy van furgebb :-D

(#23424) margithid


margithid
veterán

Gyári rendszerrel nem fordul el a képernyő. mi lehet a baj szeritnetek?
Képernyő automatikus forgatása ki van pipálva beállításoknál.

(#23425) s3nsitivity válasza margithid (#23424) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Ki-be pipa? :D
Esetleg egy reboot? :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#23426) margithid válasza s3nsitivity (#23425) üzenetére


margithid
veterán

Újraindítás segített! Köszi! :)
Amúgy én is csak oylan androidra fogok majd cserélni amiben 2 GB Ram van.
Remélem ősszel nexus 5 érkezésével nexus 4 ára normális szintre süllyed végre.

(#23427) petrson


petrson
senior tag

sziasztok. kipróbáltam egy one click root megoldást, de nem indul újra a telefon... google felirat és nyitott lakat már sokadjára, tovább nem lép.
valakinek valami ötlet?

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#23428) petrson válasza petrson (#23427) üzenetére


petrson
senior tag

recoverybe sem tudok belépni, piros felkiáltójeles robot fogad... valaki segíthetne, köszi.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#23429) TOZ válasza petrson (#23428) üzenetére


TOZ
addikt

Fastboot van?

(#23430) petrson válasza TOZ (#23429) üzenetére


petrson
senior tag

az mi is? nem vagyok egy nagy guru... recovery-t sikerült előhozni, de a factory reset sem segített... pls help.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#23431) s3nsitivity válasza petrson (#23430) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Costumre recovery?
Ha igen akkor csak flashelj fel egy romot.

Ha nem akkor meg adb-ből fastbootal:

fastboot flash recovery recovery.img

Utána rom és mehet is az install,

Reboot és be is kapcsol :)

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#23432) petrson válasza s3nsitivity (#23431) üzenetére


petrson
senior tag

sikerült megoldani, köszi.
valaki tudna ajánlani friss, stabil romot? akksi és gyorsaság a szempont. köszi.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#23433) Szmoki válasza petrson (#23432) üzenetére


Szmoki
senior tag

én ma raktam fel carbonromot egyenlőre jónak tűnik,kernelt nem cseréltem(CM kernelt használ), akksi idő holnap kiderül gyorsasággal nem hiszem,hogy lesz gond :DD de majd nyilatkozok holnap
előtte blackbean8 volt,viszont nem mondanám frissnek ezért nem ajánlom de stabil(300óra uptime-nál cseréltem mostanira) és akksi is rendben volt.

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#23434) petrson válasza Szmoki (#23433) üzenetére


petrson
senior tag

pofás, kíváncsi leszek, hogy szuperál.
végül CM 10-et pakoltam fel, meglátom, hogy működik. köszi a tippet!

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#23435) Szmoki válasza petrson (#23434) üzenetére


Szmoki
senior tag

na első napja carbonnak.
teljesítmény talán jobb egy kicsit mint az eddigiek,de ez nem 100%.
akksi idő nálam,reggel 6kor húztam le a töltőről most van 63%-on,igaz visszafogott használat suli miatt.
azt hiszem hosszú időre jóbarátok leszünk :))

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#23436) forintuser válasza margithid (#23426) üzenetére


forintuser
őstag

:( :( :(

Holnapkészítést vállalok.

(#23437) bibi55 válasza bibi55 (#23341) üzenetére


bibi55
tag

Hali!

Vettem másik kábelt, de ezzel is fenn áll a dolog. Néha jó, de sokszor csinálja ezt... idegesítő... mi lehet a rossz? USB csati a telón? Vagy valami szoftveres? Minden rom-mal ez van.

(#23438) s3nsitivity válasza bibi55 (#23437) üzenetére


s3nsitivity
addikt

A szoftveres hibát kétlem, esetleg érintkezési hiba?

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#23439) bibi55 válasza s3nsitivity (#23438) üzenetére


bibi55
tag

Hát lehet... ki lehet valahogy tisztítani a micro usb csatit?

(#23440) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Azt, hogy lehetne megoldani, hogy a Swype keyboard ne a 182-es DPI-t érzékelje?Mert így ugye tablet módba kapcsol ahol kicsik a gombok.Paranoid alatt lehetett állítani, hogy melyik app milyen méreten legyen de Slim alatt nem találok ilyen beállítást.

[ Szerkesztve ]

(#23441) tome0001 válasza bibi55 (#23439) üzenetére


tome0001
senior tag

Szerintem ha egy kompresszorra ráraksz egy tűszelepes átalakítót, azzal nagyon jól ki lehet pucolni.

(#23442) N_A_S válasza Szmoki (#23433) üzenetére


N_A_S
veterán

Én is ezt használom Air Kernellel, elég stabil és gyors is, akksit sem zabálja. 1,5 -2 napot bír átlag használat mellett 2G-vel.

Most hétvégén viszont lehet bepróbálom a MIUI romot.

https://tinyurl.com/phnas

(#23443) adam56


adam56
csendes tag

sziasztok

MIUI 2.3.7-es ROM van a telefonomon (pontosan ez: Nexus S MIUI 2.3 stable)

Ehhez tud valaki olyan kernelt, amivel működik a Voodoo Sound? Nem akarok próbálkozni, hogy bootloop-ot kapjak és lehetőleg olyan kellene, amivel nem romlik el a wifi, kamera stb. tehát minden ugyanúgy fog működni. Valaki segítsen (linket is adjon, ha lehet). :R

(#23444) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

carbon romból melyiket használjátok?
tegnap kijött egy új verzió, az ui nagyon smooth, de volt 2újraindulás szerűségem (érdekes, mert pin kódot nem kért utána), meg egyszer szétesett a grafika...

(#23445) Szmoki


Szmoki
senior tag

Szia, az ujraindulasos dolog nekem is volt, nem is értettem. Egyébként én hagytam a carbont, most gamerz rom van fent 3 napja, egyenlőre bejövős :D

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#23446) ricsi0307 válasza Szmoki (#23445) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Hogy te nem bírsz megállapodni egy romnál se :D Állandóan cserélgeted őket.Nem bosszantó újra rakni az app mentéseket?

[ Szerkesztve ]

(#23447) jackbacsi87 válasza Szmoki (#23445) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Hy!
Ja, meg egyszer beszélgetés közben is eldobta a hálózatot.....
Mindjárt kipróbálom a gamerz-t. Kernel-t cserélted, vagy gyári?

(#23448) N_A_S válasza jackbacsi87 (#23447) üzenetére


N_A_S
veterán

Air Kernellel érdemes próbálni a carbont, nekem teljesen oké volt. (Tegnap abból is jött új!)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#23449) Szmoki


Szmoki
senior tag

Ne piszkáld a kernelt, a cm kernelt használja, pont jó hozzá ;)

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#23450) Szmoki válasza ricsi0307 (#23446) üzenetére


Szmoki
senior tag

Egyébként megtalalni az igazán jó kombot nehéz feladat ;)

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.