Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) Wollie válasza trance89 (#8750) üzenetére


Wollie
tag

Lumia 520on 1nap alatt körömmel tapintható karc lett. Pedig csak zsebre tettem amiben semmi nem volt, szóval hidd el van miért aggódnom :D

Zújonc

(#8752) Lecs@ válasza beloadjoker (#8747) üzenetére


Lecs@
addikt

Letöltheted playről is. AOSP message és beállítod. Én azt használom pl.

512 GB

(#8753) beloadjoker válasza Lecs@ (#8752) üzenetére


beloadjoker
őstag

Koszi :-)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#8754) pepe091 válasza Wollie (#8751) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Szerinted egy 20k-s Lumia 520 és egy Nexus 5 között párhuzamot lehet vonni? :U GorillaGlass3 üve védi a telefont, fólia nélkül használom, sehol egy mikrokarc. A N4-et is fólia nélkül használtam, csak a hátulján volt, az is makulátlan állapotban volt fél év után is, pedig az még "csak" GG2 volt.

(#8755) #07400704 válasza pepe091 (#8754) üzenetére


#07400704
törölt tag

+1 :K

(#8756) trance89 válasza Wollie (#8751) üzenetére


trance89
őstag

maradjunk annyiban hogy a lumia 520 még csak véletelnül sem gorilla glass-os...

(#8754) pepe091
+1
mindigis fólia nélkül használtam a telefonjaimat és sosem karcolódott még az N4-em kijelzője sem

[ Szerkesztve ]

(#8757) Wollie válasza pepe091 (#8754) üzenetére


Wollie
tag

Igazad van de jobb félni mint... :)

Zújonc

(#8758) Zeze94 válasza pepe091 (#8754) üzenetére


Zeze94
tag

Egyelore N4gyel futkarozok meg, szoval meg tudom erositeni, hogy a kijelzo elott valoban jo az uveg... Mar lassan fel eve hasznalom, es 2mikrokarc van csak rajta.. Viszont a hatlaprol ugyanezt nem tudom elmondani... Az csupa karc :D

(#8759) Tomeewap


Tomeewap
tag

Ma érkezett meg a vadonatúj Spigen Slim Armor tokom Nexus 5-höz, mindössze 1100 Ft volt. Szerintetek megérte? :DD Ha esetleg hamisnak tűnik, akkor várom az észrevételeket. Élőben jól néz ki, és nagyon jó minőségű. Amúgy rendeltem a hivatalos Spigentől is ugyanilyet, de már 65. napja nem érkezett meg.

[ Szerkesztve ]

(#8760) #89874944 válasza Tomeewap (#8759) üzenetére


#89874944
törölt tag

telót belerakva is csinálsz képet? mennyire nyúlik túl az oldala a kijelzőn?
a fekete rész puha gumi? vagy kemény műanyag?

(#8761) Algotis válasza #89874944 (#8760) üzenetére


Algotis
addikt

Ha belerakja a telóba, hogyan fotózza le a Nexus 5-tel? :DDD

Androidos Outlookból küldve

(#8762) Wollie válasza Tomeewap (#8759) üzenetére


Wollie
tag

Ha volt hozzá Spigen Product Serial Number )kis szürke papíron) és aktiválni is tudod akkor eredeti :)
Bár ha használt akkor az első tulaj lehet nem adta hozzá. A kép alapján eredetinek tűnik.

Zújonc

(#8763) v_angelus válasza Algotis (#8761) üzenetére


v_angelus
tag

selfie :DDD

[ Szerkesztve ]

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#8764) #89874944 válasza Algotis (#8761) üzenetére


#89874944
törölt tag

muhahaha :D a 3310essel is fotózhatja... ;]

(#8765) malphitee válasza Tomeewap (#8759) üzenetére


malphitee
senior tag

Nem tudom, az en velemenyem ilyen telefonnak a kinezetet, stylusat, ergonomiajat elrontani egy kinai 1000ft os tokkal ami semmit nem ved mert a kijelzo es hala a gumirozott matt hatlap sem karcolodik , felbecsulhetetlen.

(#8766) Tomeewap válasza Wollie (#8762) üzenetére


Tomeewap
tag

Nem kaptam hozzá dobozt, nincs serial, vagyis van csak nem olyan amit le tudnék kérdezni a hivatalos oldalon.
A fekete része gumi, nem műanyag, és hajlítható is. A képek GNex-el készültek, DSLR-t már lusta voltam elővenni :)

[ Szerkesztve ]

(#8767) Tomeewap válasza malphitee (#8765) üzenetére


Tomeewap
tag

Mint írtam, először a hivatalos spigentől rendeltem tokot, de nem jött meg, és visszakaptam az árát. Ezt csak puszta kiváncsiságból vettem.

[ Szerkesztve ]

(#8768) gulb válasza Tomeewap (#8767) üzenetére


gulb
senior tag

Ebeyen az amcsi es uk spigentol rendeltem mar 3tokot mind megjott;) fain cucc az biztos. Kollegam xtremeguard folia melle rendelt slim tokot nah az lotyog rajta.

(#8769) lord.lakli válasza Tomeewap (#8759) üzenetére


lord.lakli
őstag

Dobozos hologramos címke? Regisztrációs kártya a dobozban?

[ Szerkesztve ]

(#8770) ilyen_85 válasza Algotis (#8714) üzenetére


ilyen_85
senior tag

a cataclysm-ben van egy olyan hogy "smart radio" kb azt csinálja mint a már itt is linkelt intelli3g

A lényege, hogy bizonyos feltételek esetén visszakapcsol 2g-re. Szerintem érdemes kipróbálni, ha nagyon fogy az akksi, mert az állandó hálózatkeresés zabálja szerintem a legtöbbet. (a kijelző után)

1

Persze ebben most az is közrejátszott, hogy ma semmi időm nem volt telefont piszkálni, csak telefonáltam, meg vibereztem meg ilyesmi, játék nem, böngészés pedig csak a bkv-n 2*10-15 perc.

2

A lényeg, hogy mióta van ez a lehetőség, nagyon jól bánik az akksival. A munkahelyem olyan mint egy trezor, ha beérek úgy kell összelapátolni egy kis hsdpa-ra valót :D meg ugrál össze vissza 2g - 3g között.

(wifit meg nem használhatunk, mert most figyelj... a főnököm szerint ha mind a 8-an csatlakoznánk a telefonjainkkal a nethez, akkor leszívnánk a sávszélt 2*100/100-as netről beszélünk xD :W )

(#8771) Trol válasza lord.lakli (#8769) üzenetére


Trol
tag

Ha a T-nél van havi 500mb adatforgalmi keretem és bekapcsolom az lte-t, akkor az alapból menni fog, vagy arra külön kell előfizetni?

(#8772) Algotis válasza Trol (#8771) üzenetére


Algotis
addikt

Nem fog menni, a 4G/LTE csak külön előfizuval megy.

Androidos Outlookból küldve

(#8773) obZen válasza Lecs@ (#8681) üzenetére


obZen
tag

...és ne feledkezzünk meg a jó öreg root-olt, "nembelepiszkált" stock ROM-ról.
Xposed cuccokhoz nincs ennél jobb.

"Nice car, must be fast but I don't give a fvck, and will laugh if you get stuck under a truck!" *http://www.dongatto.com* *http://www.facebook.com/itoldu.hu*

(#8774) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali !

Fel akarom majd dobi az AOSB romot a telora, a kerdesm az hogy melyik kernelt tehetem fel melle ? Mit ajanlanatok ? Es gappsbol szinten ezt kerdezem, valamint roottal mi a helyzet ? /tableten nexus7en mindig kell SU-t is tenni rom meg gapps mellett itt is kell ?

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#8775) pepe091 válasza Trol (#8771) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Attól függ. Ha elárulod milyen csomagban vagy, akkor tudunk segíteni, az adatforgalmi keretnek semmi köze az LTE képességhez. Pl a Move XS 30 MB adatforgalommal is LTE képes, ahogyan az összes NetPlusz mobilinternet csomag LTE képessé teszi az összes publikus előfizetéses csomagot, dominót nem, ott nincs LTE.

(#8772) Algotis

Ez így ebben a formában nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#8776) Algotis válasza pepe091 (#8775) üzenetére


Algotis
addikt

Akkor olyan csomagban, vagy hogyan mondjam?:D

Androidos Outlookból küldve

(#8777) trance89 válasza Tomeewap (#8759) üzenetére


trance89
őstag

ez egy szimpla másolat, ilyen sorjákat és öntési hibákat eredeti spigen-en nem találsz
aki megnézi ezt a 2 képet:
[link]
[link]
és ránéz ezekre:
[link]
csak úgy virít a különbség

(#8778) bucsupeti


bucsupeti
senior tag

Két napja vagyok boldog tulajdonos és nagyon vártam hogy mit fog produkálni az N5 akkuidő tekintetében.
Belaktam a készüléket. Játszani nem játszok semmi komolyat (max Flood Wars-t nyomok)
Rengeteget levelezek (Exchange) a céges rendszeren. A készülék folyamatosan bekapcsolt WIFI, 4G, GPS, BT-vel megy (nem vagyok hajlandó egy okostelefonon manuálisan ki be kapcsolgatni a rádiókat) Sokat telefonálok és hát új a készülék, mutogatom mindenkinek, tapizom most rendesen. Google Earthot piszkálja mindenki hogy milyen gyors a teló, meg fényképezek is rendesen.
Az előző készülékem egy LG L9 volt, ami ugyan ilyen akksival volt felszerelve. Picit tartottam tőle hogy az N5 kevesebbet fogja bírni. Az L9 leváltásának az volt az oka hogy egyszerűen nem bírta a fenti terhelést. Az akksi merült és 10-12 óra után kifeküdt :( Ezért mindenhol töltővel voltam felszerelve (autóban, irodában, nappaliban, hálóban))
Nos eddig nagyon jók a tapasztalataim. Jelenleg ez a helyzet:

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#8779) tomiii007 válasza bucsupeti (#8778) üzenetére


tomiii007
senior tag

és ebből mennyi a kijelző idő, hány óra?

(#8780) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Képzeljétek, ma járt nálam reggel a Deamon!
Sajnos jót nem tudok róla mondani, mert majdnem leszívta minden energiám...

Valaki találkozott már a mm-qcamera-daemon jelenséggel? 100%-ról indultam otthonról, majd másfél óra alatt merült a telefon 38%-ot, amiben 30 perc netezés volt. Normál esetben ez 15-20% szokott lenni.

(#8781) obZen válasza Dzsuri89 (#8780) üzenetére


obZen
tag

Milyen ROM, milyen kernel?
Szerk.: a ROM ránézésre stock.

[ Szerkesztve ]

"Nice car, must be fast but I don't give a fvck, and will laugh if you get stuck under a truck!" *http://www.dongatto.com* *http://www.facebook.com/itoldu.hu*

(#8782) Dzsuri89 válasza obZen (#8781) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Minden gyári.

(#8783) obZen válasza Dzsuri89 (#8782) üzenetére


obZen
tag

Kamera alkalmazás is?!

"Nice car, must be fast but I don't give a fvck, and will laugh if you get stuck under a truck!" *http://www.dongatto.com* *http://www.facebook.com/itoldu.hu*

(#8784) Dzsuri89 válasza obZen (#8783) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Persze, semmit nem változtattam rajta.
Újraindítás megoldja a problémát, csak azért kíváncsi lennék mitől lehet. Biztos valami alkalmazás az oka.

(#8785) obZen válasza Dzsuri89 (#8784) üzenetére


obZen
tag

Őszinte leszek, soha nem találkoztam ehhez hasonlóval.
Reboot után visszatér a dolog egy idő után?

"Nice car, must be fast but I don't give a fvck, and will laugh if you get stuck under a truck!" *http://www.dongatto.com* *http://www.facebook.com/itoldu.hu*

(#8786) bucsupeti válasza tomiii007 (#8779) üzenetére


bucsupeti
senior tag

1 óra 27 a képernyőidő és 1 óra 12 perc a telefonhívás

[ Szerkesztve ]

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#8787) catroot válasza Dzsuri89 (#8780) üzenetére


catroot
veterán

Ezt linkelték az N5 fb csoportjában is. :((

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#8788) obZen válasza catroot (#8787) üzenetére


obZen
tag

Ezek szerint közismert hibáról jelenségről beszélünk?
Csak azért kérdem, mert az "itteni" tulajok eddig nem tettek említést róla.

Szerk.: Na meg az, hogy mi megy a fb-on... :DDD44!7

[ Szerkesztve ]

"Nice car, must be fast but I don't give a fvck, and will laugh if you get stuck under a truck!" *http://www.dongatto.com* *http://www.facebook.com/itoldu.hu*

(#8789) zsirfecske válasza trance89 (#8777) üzenetére


zsirfecske
addikt

csatlakozom, tutira kamu. de ennyiért bőven jó még így is. mint a google bumper 4k-ért, jó az :)

(#8790) HREH válasza trance89 (#8777) üzenetére


HREH
senior tag

Igen, ez kamu tok, tényleg látszódnak a hibák, pedig elsőre nekem sem tűnt fel.

Más:
Gondolom a lenti linken kapható tokok eredeti spigen gyártmányok, ugye?

[link]

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#8791) rjg válasza Spoortcyty (#8729) üzenetére


rjg
őstag

Nálam mindennap többször is kiírja az LTE-t, Budapesten és agglomerációban is.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#8792) Trol válasza pepe091 (#8775) üzenetére


Trol
tag

Céges flotta. A dijcsomagot nem tudom.

(#8793) Tomace91 válasza obZen (#8788) üzenetére


Tomace91
senior tag

Ahhoz képest, hogy senki nem említette még soha... :U [Link]

(#8794) FBlazee válasza Lecs@ (#8711) üzenetére


FBlazee
tag

hát ha neked ezekkel a tevékenységekkel 2 napig elmegy, akkor megemelem a kalapomat. enyém nincs rootolva, stock minden, átlagos, mindenki által használt progik vannak fent + Nova launcher. reggel 7kor húzom le töktőről. van kb. 1- max. 1,5 óra telefon, folyamatos szinkronizáció és emailezés (Wifi, házon kivűl mobil net), néhány Foursquare becsekkolás, Whatsapp, néha várakozás közben Index cikkek olvasása, kicsi Facebook. nekem így este 7-8 körül 20%-ra lejön......szóval engem nagyon érdekel, hogy hozod ki belőle a 2 napot? komolyan és nem cinikusan kérdezem.

Előtte Xperia T-m volt, szintén gyártói androiddal, 1850-es akksival, az picit (de nem sokkal) rosszabbul bírta....ezért is lep meg, hogy 2300-as akksival nem hoz ki jobb időt.

Más! Egy hete használom az N5-öt. többször előfordult, hogy telefonálás közben a vonal másik végén pár pillanatig nem hallanak, olyan mintha elmenne a térerő...nálatok vannak ilyen problémák?

Még egy dolog! Napi szinten használom a Foursquare-t, többször előfordul (szinte mindig), hogy nem dobja fel indítás után a közeli helyeket, hanem mintha a legutolsó bejelentkezéskori helyeket adja ki (akkor is ha már 20 km-re vagyok onnan). a tartózkodási hely a nagyon pontosra, tehát GPS és mobilcellára van állítva és még így se. A Sony-n csak mobilcellákkal használtam és ilyen probléma sosem volt. vmi 5let?

Köszi

Asus Zenfone 9 256GB - Zidoo Z9S - Harman/Kardon Enchant 1300 - Samsung QE65Q85

(#8795) Lecs@ válasza FBlazee (#8794) üzenetére


Lecs@
addikt

# 8770 hsz - ben használt okosságot is használom, vagy alap mobilnet szinkron 2G - n megy. Bőven elég. Csak ha netezni szeretnék, és gyorsabb netet, akkor váltok 3G - re. Tartozkodási hely energiatakarékosra van állítva. Stb stb. A kalapod nyugodtan emelheted, hisz minek is füllentenék. Te teljesen másképp használod a készüléked. Neked 1 - 1.5 óra hívásod van, nekem mivel külföldön vagyok, szinte null ( skype, hangouts csak ) . Na mindegy. Amúgy egy jól belőtt custom kernel is javíthat bőven 20 - 30 % - t az üzemidőn. Nem is tudom mit kell még elemezgetnem a dolgon. Ennyi nekem és kész :K

512 GB

(#8796) pepe091 válasza Trol (#8792) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Úgy tudom flottásoknak nem elérhető az LTE. De erről bővebb tájékoztatást tudnak adni a Telekom hálózatból díjmentesen hívható 1435-ös számon. :)

(#8797) malphitee


malphitee
senior tag

Had kerdezzem meg a stock room nal van a dalvik es art. Ha art ra van allitva latvanyosan gyorsabb a keszulek? Illetve valami hatulotoje van a dolognak? Esetleg bizonyos appok nem mukodnek vagy hasonlo?

(#8798) P3Dr0


P3Dr0
senior tag

Sziasztok! Lenne par kerdesem a telefonnal kapcsolatban. Epp valtas elott allok mert az elozo telefonom (Galaxy S3) kicsit elfaradt. Igaz rasegitettem picit :DDD mert az oruletbe kergetett az 1 GB rammal (pontosabban 832 MB) ezzel ellehetetlenitve a multitasking-ot meg sokminden mast.... Kerdesem a kovetkezo lenne: Mennyi a szabad hely az N5-nel atlagban a 2 GB rambol? Mennyire nyuzhato a telefon? (Gondolok itt a multitasking-ra). Bloatware mentes a rendszer? Akksi 1 napot kibir gond nelkul? Vegul a kamera erdekelne,hogy milyen a minosege? Olvastam rola,hogy van valami frissites ami utan egesz elfogadato lesz a kamera.
ROOT. Nincs rajta mindefele custom szamlalo mint a Samsungon? Foleg pl. olyan mint a KNOX.

Bocs a sok kerdesert. :)

Ja megvalami. Magyarorszagon pl. a MM-ban miert ennyire draga ez a telefon? :U

[ Szerkesztve ]

(#8799) Lecs@ válasza P3Dr0 (#8798) üzenetére


Lecs@
addikt

1 : jól tetted hogy elfárasztottad az S3 készüléked ( :D )
2 : ennél a készüléknél nem érdemes nézegetni a szabad Ramot. Amúgy 400 - 1.3 GB - ig van tuti szabad . Amikor néztem, nálam átlag 1 GB szabad, de felesleges nézegetni.
3 : Nagyon nyúzható a telefon.
4 : Bloatware null szinte. Ez nem Samsung. Stock Android.
5 : 1 napit kibír, ha nem egész nap videótelefonálsz, és HD játékokat nyúzol ( S3 nál elvileg többet bír ).
6 : Kamera .. Androidos készülékek között, fotózás téren a frissült kameraszofttal simán az első 3 - ban van. Szerény voltam :)
7 : ez nem samsung, hogy bármi szabályozva legyen neked. Nyitod, zárod, agyonromolod szabadon gond nélkül
8 : MM ár ? Kérdezd Viktort :DDD ( túl jók a magyar fizetések :B )

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#8800) P3Dr0 válasza Lecs@ (#8799) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Nagyon szepen koszonom a valaszt. :R
Azthiszem ez jo valasztas lesz. (never ever samsung) :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.