Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Feketelaszlo válasza zoltanz (#85) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Az ötlet szép, s szerintem rátapintottál a lényegre, mert többségében akik ide írnak az analóg meg digitális világban is éltek, így látják mindkettőből a jót meg rosszat is. Viszont a ma születő generációnak már kevesebb viszonyítási alapjuk lesz. Lehet, hogy mi is rosszul csináljuk, de be tudunk lőni egy korlátot, hogy mi kell és mi nem. Mert valahol ez az egész nem szól másról, csak a fogyasztásról, s a tudatos vásárlásról (ami már nem is vásárlás, mert pl. híroldal olvasást nem vesz az ember, de mégis profitot termel ezzel valakinek).
A minap szembe jött egy cikk egy kalifornai Waldorf-iskoláról (ez afféle no-tech megközelítésben működik), aminek az az érdekessége, hogy az Apple, HP, Microsoft meg egy csomó tech óriás fejesei járatják oda gyermekeiket. Ahelyett hogy pl. programozni tanulnának szüleik mintájára, zoknit kötnek meg tornagyakorlatokkal tanulnak számolni. Nemrég pedig a valóságban magyar közbeszédbe hallgathattam bele, amint a buszon egy fiatal tech-őrült apuka mögöttem arról panaszkodott egy szülőtársának, hogy tablet kéne az iskolákba, a Google és Facebook használatát bevenné a tantervbe, s felesleges magyar meg ének órákkal rabolni a jövő generáció idejét, hisz erre nem lesz szükségük. Hát, elgondolkodtató a kontraszt...

[ Szerkesztve ]

(#102) Narxis


Narxis
nagyúr

Én a technológia rabja vagyok, szeretnék de nem tudok mit tenni ellene. Egyébként meg az idő minden emléket megszépít csak hogy a régen minden jobb volt gondolkodáshoz ezt a lábjegyzetet hozzáfűzzem.

Thanos was right.

(#103) kenwood


kenwood
veterán

Elegge emberkozpontu lett a cikk.
Elmaradott szemelelet, mint anno a geocentrikus vilagkep.

Sokan felnek az AI-tol,en szurkolok nekik.
1-200 ev mulva,amikor en mar nem elek,inkabb uralkodjanaka tokeleteshez kozeli gepek a foldon,mint ez a kartekony virus ( az emberiseg) :)

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#104) BiP válasza Feketelaszlo (#101) üzenetére


BiP
nagyúr

Elgondolkodtató a kontraszt, és a legdurvább meg az az egészben, hogy mindkettőnek van létjogosultsága.

A tech-óriás fejesei tudják, hogy mire való az egész, és nem csak erről szól az élet, mert hiába igazodik el a gyereke a digitális világban, ha közben a való életben meg a cipőjét sem tudja megkötni.
Ahogy a buszos apukának is igaza van abban, hogy ma már nem lehet elboldogulni anélkül, hogy megfelelő biztonsággal lavírozzunk a digitális világban.
(pl. ha a gyereke átlag facebookos módjára kiadja az adatait, könnyen visszaélhetnek vele, és úgy kisemmizik, hogy utólag csak néz, hogy mi volt ez.)
Ill. mekkora könnyebbség az, ha egy netbankos átutalás nem okoz nehézséget majd a gyereknek, ne szivassa magát a postán, mint elődeink.

Szóval mindkettőre szükség van, a megfelelő egyensúly megtalálása a lényeg.

(#105) Apollyon válasza kenwood (#103) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"1-200 ev mulva,amikor en mar nem elek,inkabb uralkodjanaka tokeleteshez kozeli gepek a foldon,mint ez a kartekony virus ( az emberiseg) :)"

Értem a smileyt, de mitől kártékony az ember, és kire? Illetve honnan tudod, hogy a gépek nem ártalmasak-e? :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#106) BiP válasza Apollyon (#105) üzenetére


BiP
nagyúr

Nézd meg mit tettünk a Földdel és az élővilággal. Asszem nem kell kommentálnom.

(#107) Apollyon válasza BiP (#106) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én nem tettem vele semmit. Amúgy meg ha kipusztul itt a mostani élővilág, akkor mi lesz? Lesz másik, minden bizonnyal. Mint ahogy eddig is már nagyon sok kipusztult és keletkezett, jóval az ember előtt is.

Azért én nem irtanám ki az emberiséget néhány robotért, vagy delfin miatt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#108) lazajnd válasza BiP (#106) üzenetére


lazajnd
tag

Nem szeretem ezeket a kollektív felelősségvállalásokat. Az, hogy előttünk hibás döntések sorozatával ilyenné tették a világot, az utódokat vagy magát a fajt nem minősítheti. Főleg amíg vannak akik őszintén szeretnék jobbá tenni a világot. Vagy mit lehetne tenni? Nem eszel? Nem veszel fel ruhát? Esetleg nem laksz sehol? Nem lehet már semmit visszafordítani, vagy végigszenveded a néhány évtizededet egy előre elkészített rendszerben, vagy olyan opciók után nézel amik nem vezetnek hosszú élethez.

(#109) bambano válasza kenwood (#103) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"inkabb uralkodjanaka tokeleteshez kozeli gepek a foldon,mint ez a kartekony virus ( az emberiseg)": ha feladod a túlélést, ami minden élőlénybe a legalapvetőbb szinten bekódolt tulajdonság, akkor benned valami nagyon durva hiba van.

(#106) BiP "Nézd meg mit tettünk a Földdel és az élővilággal. Asszem nem kell kommentálnom.": tudod bizonyítani, hogy mi zajlott volna másképpen, ha mi nem vagyunk itt? nem tudod. tehát azt sem tudhatod, hogy mit tettünk a földdel és az élővilággal. valószínűleg semmi komolyat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#110) BiP válasza lazajnd (#108) üzenetére


BiP
nagyúr

Emberiségről volt szó, az pedig elég kollektív.
Nem vagyok egy nagy zöld mókus, hogy fejből nyomjam itt a world peace dumát, de nagyon burokban kell ahhoz élni, hogy valaki ne lássa, hogy a környezetszennyezés milyen károkat okoz.
Sok szemét, műanyag, olaj. Il. Sok faj kipusztulása a vadászat ill. az élettér megszűnése miatt.

Nyilván az emberek nélkül is változott volna a Föld a maga ciklusában, haltak volna ki fajok, jellennek meg újak, de az emberi beavatkozás elég nagy hatással volt ezekre a folyamatokra.

Ahogy a Föld is összekapná magát pár ezer év alatt, ha az emberiség hirtelen eltűnne, beállna újra a körforgás.

Nyilván könnyű hárítani, mi csak kis pontok vagyunk, és minden bizonnyal tényleg nem mi itt néhányan okozzuk a valódi nagy kárt, de mint emberiség, ritka nagy élősködők vagyunk a Föld szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#111) bambano válasza BiP (#110) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

múltkor, mikor beszélgettem a faterrel, ködös szemmel emlegette, hogy ő gurította azt a meteort, amitől kipusztultak a dínók...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#112) lazajnd válasza BiP (#110) üzenetére


lazajnd
tag

Hidd el tudom mik történnek amiknek nem kéne :)) De szerintem akkor sem lehet azt mondani hogy az emberiség mint faj tekinthető hibásnak, ez volt a problémám az egésszel :) Ha a lajhárok közül kerülne ki néhány nagyhatalmú akik önkényes döntéseikkel valami globális katasztrófát idéznének elő, akkor sem húzhatod rá az egész fajukra hogy paraziták vagy vírusok a föld hátán.

[ Szerkesztve ]

(#113) hcl válasza Apollyon (#107) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt te csak hiszed, hogy nem...

@lazajnd : Az is igaz, hogy nem kollektív a bűnösség, de nagy részünk hibás.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#114) kenwood


kenwood
veterán

Hogy visszaterjunk a temahoz :
A fogsag legerosebb jele az,hogy elvileg az elalvas elotti ket oraban mar nem tesz jot a kek feny (tv,monitor,mobil kijelzo).
Beszelgetes,vagy olvasas lehetne opcio.
Eleg sok ismerosom van,aki szamara ez teljesen elkepzelhetetlen.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#115) Skynet258


Skynet258
veterán

Érdekes kérdéskör, el szoktam gondolkozni én is néha, hogy mit jelent függőnek lenni a technológiától...Valamilyen szinten én is az vagyok, persze, de mindig igyekeztem valami célt adni neki, nem tudom azt csinálni mint pl. a feleségem, hogy pörgetem a Facebook hírfalát, mert csak. Pont leszarom, kevés számomra ott a releváns infó, nem is érdekel az FB.
Kb. 8 éve elkezdett érdekelni az Android, akkoriban még viszonylag kevesen írogattak róla, nekem meg annyi mondanivalóm volt - hol ezt kérdezték tőlem hol azt, mondom akkor legyen egy helyen, és csak egy link kell. Na meg aztán az új okostelefonokat is ki akartam próbálni, de nem csak az üzlet polcain 10 percig - nem, otthon, nyugiban, napokig, hetekig... De mindig megvenni meg azért elég húzós lett volna.
Nosza, írjunk weboldalt (később blogot, mert mint megtudtam pár évre rá, lényegében blogger voltam/vagyok, csak én nem neveztem el magam annak), ha tűrhetően csináljuk, csak beesik valami tesztkészülék. Megkeresett valamelyik kínai gyártótól egy srác, hogy írjak már a telefonjukról valamit. Remegtem, baszki, tökéletesnek kell lennie, mai szemmel nézve meg egy kakesz volt mind tartalmilag mind technikailag, a képek a padlón készültek a parkettán mert nem találtam a lakásban értelmesebb helyet... De kiment, a srác meg mondta, hogy nem is rossz ez, miért nem keresem meg a gyártókat én magam, hogy írnék erről arról? Áhh, kis gagyi szar vagyok, nem keresek én meg senkit...

Telt az idő, hol ők kerestek hol én írtam rá az adott cég PR csapatára, aztán esküvő, ahol a Motorola akkor hazai képviseletétől eljött a főnök, és hozott egy bontatlan DROID RAZR telefont, hogy akkor ezt ő meg a Google küldi, mert ők bizony kirakták a falra az én kis nyomorult tesztemet, mert annyira megfogta őket. Most egy S8-at kérek tesztre, hogy érdemes-e megvennem. És úgymond idegen emberek már küldik is futárral, és nyomkodhatom ahogy jólesik. Csak megcsináltam magamnak, amit gyerekként elképzeltem...
Ez a technológia nélkül nem jöhetett volna létre, és hogy függő vagyok-e? Nem tudom. Nem nyomkodom céltalanul a telefonomat és a gépet, de ha valamit tudni akarok, azonnal tudni akarom. Rögtön legyen előttem egy online valami, amin meg tudom nézni ami érdekel. Nálam a net egy HATALMAS tudástár. Egy fegyver, mert a tudás számomra az. Ettől leszek több, jobb, gyorsabb... ha tehetném, bedrótoznám az agyam, hogy beütni se kelljen ami érdekel, hanem azonnal megtudjam az infót. Függőség? Beteges? Nem tudom. Ettől még birkózok az ágyon a fiaimmal, nem érzek űrt, ha nincs net, végig nézek egy filmet anélkül, hogy ránéznék a telefonomra... De a mindennapjaim része, fejlődhetek általa, és erről nem mondanék le semmi pénzért.

Másik oldal (bár már így is hosszú lesz és senkit sem érdekel, de ha már belekezdtem...): azt látjuk, hogy az emberek nagy része tech függő. Okostelefon, bátrabbaknál okosóra... de én ezekkel az emberekkel beszélgetek napi szinten. Kénytelen vagyok, az egyik szolgáltatónál dolgozom értékesítőként... És rájöttem arra, hogy ezek az emberek nem tech függők. Egy tech függő hallott már a Mali GPU-ról, tudja mi az a csíkszélesség és hogy a megapixel szám miért nem árulja el egy adott eszköz képkészítési lehetőségeit. Nem, az ügyfelek nagy részének ezekről fogalma sincs, szó szerint gyerekek. Az emberek nagy része nem a technológiától függ. A marketingtől. Hogy ez kell neked, hogy az új kell, nem baj, ha hülye vagy hozzá, nem baj, ha csak az FB fut majd a 8 magos telefonodon, vedd meg, mert több leszek tőle.
Többek lehetnének, ha okosan használnák a netet. Ha nem csak a gagyiság pörögne rajta egész nap, hanem valódi és hasznos infót szednének fel.
Ok, nekem most is itt van 67 tab megnyitva, és ezer dolgot kéne megnéznem, ez is egy véglet... :DDD

Jah, végülis függő vagyok, a mindennapjaim része ez az egész. :K

https://geekpulse.hu

(#116) Eastman válasza kenwood (#114) üzenetére


Eastman
őstag

A függőség egyik legerősebb jele a tagadás. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#117) hcl válasza Skynet258 (#115) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Az emberek nagy része nem a technológiától függ. A marketingtől. Hogy ez kell neked, hogy az új kell, nem baj, ha hülye vagy hozzá, nem baj, ha csak az FB fut majd a 8 magos telefonodon, vedd meg, mert több leszek tőle."
+++++++++++!!!!

Máshová : a kék fény és a fogság összefügg, csak nem úgy :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#118) Hieronymus válasza Eastman (#116) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A(z) X egyik legerősebb jele a tagadás.

Az X helyére bármikor, bármi behelyettesíthető.

Bűnösség, felelőtlenség, szexuális hovatartozás, politikai beállítottság, vallási elkötelezettség, megcsalás, ...

Szakállas az avatarod. Muszlim vagyol-e? :DD :C

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#119) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Írta már más is, de én is hasonlóan vagyok. 3 eset van hogyha megszólal a telefonom: ébresztő (bár ez csak rezgő), emailek, és hívások. Messenger, és társainak némaság van.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#120) totron


totron
addikt

Minden kornak megvoltak és meglesznek a maga elveszettjei. Nem célom idegesítően tömör, nagyigazság-szentenciákat hinteni, de tényleg ezt gondolom. Ma a információs technika adja a táptalajt, régen a vallás és a szóbeszéd. A skatulyázós értelmezések miatt pedig az infótorzulás állandónak mondható. Szép, kifejlett hozzászólások keletkeztek,az ilyet szeretem, egyszer megajándékozom magam az elolvasássukkal majd.

(#121) totron válasza zoltanz (#85) üzenetére


totron
addikt

Ez nem tech kérdés.. Attól, hogy a technikán keresztül manifesztálódik, nem az.

(#122) bkercso


bkercso
nagyúr

Szeretek fórumozni, és hobbiból hifit készíteni és eladni az interneten keresztül. Sokféle embert lehet így megismerni, bár szívesebben találkoznék velük személyesen egy üzletben, de ez ma ugye nem így működik. Több ember érhető el számomra a technika segítségével - személyesen viszont jóval kevesebb, mint talán régen!

A másik oldala a dolognak, hogy ugyanakkor külföldi és hazai fórumokon akár 15 éves fejlesztéseket is nyomon követhetek; olyan emberekét, akikről internet nélkül nem is tudtam volna. Ha kérdésem van, azt több százan/ezren olvassák, és vagy egy amerikai válaszol rá, vagy egy ausztrál stb.
Az is fantasztikus, hogy mindennek órák alatt utána tudok nézni és hetek alatt beletanulhatok új dolgokba akár egyedül is, mivel rengeteg értékes szakirodalom, előadásanyag vagy videó áll rendelkezésre szinte mindenről - ingyen.
A gyereket is arra tanítom, hogy ami érdekli, annak nézzen utána, értse meg, sajátítsa el a látottakat vagy abból legalább valamit, ne csak nézzen ki a szemével a fejéből magatehetetlenül. Egy gép van a nappaliban, és amíg lehet, figyelünk rá, hogy ne folyjon el az ideje értelmetlenül. (Persze helye van a passzív kikapcsolódásnak is, csak korlátozott ideig.)

Amúgy szerintem arra kell figyelni, hogy a technika változásának gyors üteme ne vonja el a figyelmet arról a sokmindenről, amiről az élet szól. Nem kell minden hülyeségre ráugrani. Ha valaki extrovertált, akkor facebookozzon, vagy ha arra van valakinek tehetsége vagy jó ötlete, akkor drónozzon, de nem kell mindennel foglalkozni. Híreket/hírcimeket olvasok futólag, hogy tudjak a dolgokról, de nem izgatom magam, ha nem tudom, mi a teendő, ha egy drón berepül a kertembe. Majd, ha ilyen történik, akkor utánanézek, hogy legközelebb tudjam; vagy rögtönzök. :D
És minél többet ki kell menni a természetbe, különben az ember elkerülhetetlenül degenerálódik. Így vagyunk kalibrálva. Ott másként lehet gondolkodni a dolgokról, mint az épített környezetben.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#123) BatchMan


BatchMan
senior tag

Tenap kémiát magyaráztam a fiamnak. pH fogalma.
Nézem az arcát, üveges tekintet. Nem érdekli. Ezt bármikor megtalálja a Wikipédián, ha kell. De úgyse kell. Tizenöt éve él a Földön, eddig nem kellett a pH. Sose fog kelleni, csak a kémiajegyet kellene javítani.

Nem hülye, csak más érdekli. Amúgy fegyverszakértő a különféle lövöldözős játékok (én hívom így) folytán. Ami nekem géppisztoly, az neki AK-47 gépkarabély, korai sorozat, szovjet gyártású, jellemzői... "A halál ötven órájá"-n röhögőgörcsöt kapott az összevissza használt fegyver és egyenruha arzenáltól. A filmet az irántam való tisztelet okán nézte végig, de számára a cselekmény lassú volt. És nem is úgy volt ...

Az őt érő ingerek jelentős része a netről származik. Lehet, nekem is kellene csinálni egy videót a pH-ról, majd megnézi, ha ráér.

Sose próbáltam elzárni előle a kütyüket, vagy a netet. Azt vallom, hogy meg kell tanulnia használni, és a függőségi problémákat magának kell megoldania. Lesz idő, amikor már nem tudom eltiltani, időben ágyba küldeni. Ki kell alakítania egy belső tartást, ami ebben segíti.

Kemény harc zajlik most a világban, és sokan csak kapkodják a fejüket. A dolgok történnek. Az élet zajlik. Sok infót a netről lehet megszerezni a legkönyebben. Ma már nem veszek le lexinkont, nem nyitok ki szótárat. Kihajítottam az egyetemi jegyzeteim 90%-át. Ugyanakkor nem érzem biztonságban magam ebben az infóáradatban. Igyekszem mérlegelni a valóságtartalmat, és a súlyt.

(#124) gabe_ válasza BatchMan (#123) üzenetére


gabe_
őstag

Szimpatikus a fiad :)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#125) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Igen, a technológia betört a magánszférába. Egyre több a "zombi" aki úgy sétál hogy a telója kijelzőjét bámulja, és teljesen elfeledkezik a valóságról ami körbeveszi. Ennek egyik következménye szerintem hogy mindenki az újra hajt mert az izgalmas, lehet ezt párkapcsolatokra is levetíteni, csak az élvezet semmi kötöttség. A társkeresők nagyban hozzájárulnak az erkölcsi fertő terjedéséhez. Kb 5 perc és lebeszélem a nagy átlagról a bugyiját. ;]

[ Szerkesztve ]

(#126) cami][us


cami][us
senior tag

Engem csak az zavar hogy nehéz elérni az embereket email-en és kevés a jó irc csatorna.
Az RSS-t meg nem a reader kilövése ölte meg.

[ Szerkesztve ]

(#127) evR válasza Apollyon (#105) üzenetére


evR
aktív tag

A gepeket -mi emberek teremtettuk a sajat formankra- ergo magunkra vagyunk veszelyesek, nekunk kell helyesen gondolkodni. Es ebben sztem benne van minden. En nem nezem jo szemmel,h.ezek a digi asszisztensek magukba szivjak az infot,h.mit nezegetek,szeretek lajkolok. Ha elfelejted kikapcsolni,helyetted fog valaszolni a haverodnak, az alapjan ami adatot gyujtott rolad. Acccsi ezzel. Ejszaka ne valaszoljon mar majd helyettem,amikor reggel mar maskepp latom a temat. Szubjektiv velemeny.

[ Szerkesztve ]

''...trend a lelke mindennek...''

(#128) Di Natale válasza gabe_ (#23) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Idén le is állt félnapra :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.