Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Gnar válasza bb0t (#850) üzenetére


Gnar
csendes tag

Tenyleg , sry elkurtam. De elvileg sima sandisk ultra , class 10 uhs-i 32 gb.

(#852) bb0t válasza Gnar (#851) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Igen-igen jó lesz, nekem is olyan van. ;)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#853) Gnar válasza bb0t (#852) üzenetére


Gnar
csendes tag

Na most annyiban változott hogy gyro bekapcsolva és 1080P 4:3 W , ebben a felbontásban , sima windows media playerrel , semmi akadás , DE 1080 60 fps-ben továbbra is akad , pedig már a jo kártya van benne és , ki is raktam gépre a felvételt. Lehet hogy a gépem kuka , vagy a vlc fos? pedig azt is most frissitettem. ÉS kimondottan akkor kezd el remegni , ha elkezdek vele sétálni. Amig csak a kezemmel mozgatom nem annyira észlelhető az akadás(1080 60 fps).

[ Szerkesztve ]

(#854) bb0t válasza Gnar (#853) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Hm jó kérdés, nem hiszem, hogy a vlc lenne mert ott a kodekek rendben szoktak lenni, inkább a gép. Ha 30fps-nél nem csinálja akkor tuti a gép. Milyen konfig? Ismerős erősebb gépén is érdemes meglesni.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#855) AcCEsS válasza Gnar (#853) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Mi a firmware verziószáma?

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#856) Gnar válasza AcCEsS (#855) üzenetére


Gnar
csendes tag

Elvileg legujjabb , folmentem a honlapra es leszedtem. Ha jol emlekszem valami 328 a vege. De csinaltam tegnap tesztet pesten bringaztam , az akksi 1000mah , kb 95 percet birt. Es a pc-m egy hulladek. Leszedtem egy konvertalo programot , es ha azzal atnyomom pl mpeg2 re siman fut akadasmentesen. De majd kiprobalom tobb pc is.
Viszont lenne kerdesem , most utazok ki nemetbe , es auto nyomatnam a kamerat. Na marmost az ut kb 11 ora. 32gb kartyahoz , melyik felbontas a leginkabb memoria kimelo autoba? Meg hogyha fejjel lefele rakom a kamerat , a kepet hogyan tudom megforditani? bocs ha tok hulyesegeket kerdezek.

(#857) bb0t válasza Gnar (#856) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Ha a legújabb 1.6-os firmware van rajta akkor van benne olyan funkció, hogy el tudod forgatni a képet.
Miért akarod mind a 11 órát felvenni? Állítsdbe, hogy loop recording, és ami fontos felvétel azt zárold, a többit meg hadd törölje le ha elfogyott a memória.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#858) Gnar


Gnar
csendes tag

Okes , nem terveztem felvenni az egeszet , csak nemtudom melyik felbontas mekkora meret. De ezert kerdeztem , ti vagytok a profik en most tanulom es tapasztalom a dolgokat. Viszont nekem panasonicos van , annal mashogy van a firmware szamozas, a gitup honlapja szerint. Hegyeshalomig erdekes a felvetel mert, itt van a legtobb gyoker , ebbe az orszagba. Utana a taj miatt lenyeges. De ezt a funkciot is megtanultam , koszonom a segitseget.

(#859) pallacko


pallacko
tag

Sziasztok!
Készítettem egy kicsomagoló videót, a leírásban egy a készülékkel készített felvételegyüttes is látható.
A készülék érdekessége, hogy ez egy GitUp Git2P Panasonic 170° kamera
[link]
Várom a véleményeket

[ Szerkesztve ]

iPhone 8+, iPhone X, iPad Air 2019, Apple watch S4, GitUp Git2P sportkamera, DJI Osmo Pocket

(#860) Drótszamár válasza Gnar (#858) üzenetére


Drótszamár
őstag

Ausztiában, ha megállít a rendőr, akkor akár 10.000 Euróra is megbüntethet a kamera miatt, és még el is kobozzák.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#861) Gnar


Gnar
csendes tag

Az kellemes kiadas. Es nemetbe mit tudunk a kamera hasznalatarol?

(#862) owerwild válasza Gnar (#829) üzenetére


owerwild
csendes tag

Ha a magyarországi webshopról kérdezel,nekem nagyon pozitívak a tapasztalataim velük. A cuccom onnan vettem, (jó,pár alkatrészt kaptam máshonnan, ők külföldről rendelték), azóta, ha kérdésem van,vagy bármi gondom, kb. mailfordultával válaszolnak. Nemrég valami kehe volt a mikivel, nem működött,egy koncertünket nem vette fel (ilyesmire is használom a camot), megírtam nekik, majd később rájöttem,hogy egyszerűen szétcsavarozható a cucc,három perc alatt megláttam, mi a baj, megforrasztottam, Mire megtörtént, már írtak, hogy szívesen megcsinálják,ha szükséges.
Legutóbb épp az akksijaim nem bírták a kiképzést, egynapos szállítási idővel jöttek a lítiumok.(és nem is sokkal drágábban, mint külhonból).
Az tény, hogy értelemszerűen drágábbak,mint az e-bay, de eddig nekem megérte.

(#863) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

Sziasztok nemrég vehettem kézbe sajátomat.. nekem nem megy az apphoz társítás mindig Add Device Fail felirat jön. valakinek ötlet?

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#864) Tommmysun válasza DarknessHope (#863) üzenetére


Tommmysun
senior tag

A gyári GitUp App-hoz próbálsz csatlakozni? A mobilon látod a kamera Wi-Fi jelét és a jelszó is jól van beállítva?

(#865) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

először a leírásban szereplőt próbáltam a gyárival már megy köszönöm.. időközben kiderült hogy van app :D azt hittem még mindig áll h nincs. :N eddig egész jó, kár hogy eV fehéregyensúly és egyebek nem állítható ha jól látom. üzemidő volt még nekem meglepően kevés.... bár lehet ez általános akciókameráknál. nem mértem csak érzésre kevés. még jó hogy 3 akkum van hozzá :D így azért valahogy kibírható. photosoppal próbáltam a raw fájlokat a konverterével feldolgozni de valami szürke miniatűrt tölt be. az irfanview is azt hiszi meg tudja nyitni, de hasonlót produkál.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#866) Drótszamár válasza DarknessHope (#865) üzenetére


Drótszamár
őstag

A raw-ot dng-re kell konvertálni: [link]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#867) Tommmysun válasza DarknessHope (#865) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Üzemidőben bő egy órát bír átlagban, ha minden rendben van a kamerával!

(#868) aAron_ válasza Gnar (#858) üzenetére


aAron_
őstag

Lejátszással van probléma, nem a felvétellel. Amennyiben legalább valamilyen normálisabb középkategóriás telefonod van, tedd át arra. Garantálom, hogy remekül fog futni.

1080p60-ban veszek fel mindent, maximum minőséggel, egy 64 Gb-os Toshiba Exceria U3-as kártyára (6 ezer ft volt). VLC nagyon durván szaggat, windows media player határeset, youtubera feltöltve már egész jó gépen is, telefonon meg tökéletes minden esetben.

Csináltam pár videót, kontraszton, fehér egyensúlyon és fényerőn állítva olyan videót kaptam eredményül, mintha valami GoPro reklám lenne. :K

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#869) DarknessHope válasza Drótszamár (#866) üzenetére


DarknessHope
senior tag

köszi... a tippet.

az üzemidő kapcsán: le fogom mérni. hogy bír e egy órát :D jövő héten tandemugrással teszt :D

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#870) retesz147 válasza DarknessHope (#869) üzenetére


retesz147
addikt

Ma megérkezet az én Git2 Pro-m is Banggood EU raktárból pontokkal 115 USD-ért. Az első körben kínából rendeltem 97 USD-ért. Sajnos BG elrontotta a címem és a magyar királyi posta visszaküldte kínába. :W
Aztán EU raktárból rendeltem meg.

Rendeltem hozzá pár kiegészítőt, de még nem nagyon teszteltem őket.
"Pára lapok"
Kijelzővédő fólia
Sandisk 64GB
Autós tartó
Táska
Keret
Boxer "foganytú"
Védőkupakok---ne az nem passzol, ilyet NE rendeljen senki.
Szerencsére kaptam hozzá eredeti fehér kupakot.
2pót akksi+töltő+tartó
SD tartó
Tripod

Sajnos még nem nagyon teszteltem a kiegészítőket, de ha valakit valami érdekel, kérdezzen nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#871) Darko válasza retesz147 (#870) üzenetére


Darko
senior tag

Az a táska tetszik, keretet én is szeretnék, viszont amit nem látok a listádban az a lencsevédő. Akkor praktikus amikor csak keretet raksz fel és az objektív szabadon van, védelem nélkül. Nekem mindig fent van, képalkotásban nem látszik, viszont bátran zsebrevágom nem kell félnem hogy megkarcolódik a lencse. Itt aprón is van, ez van nekem is.
[link]

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#872) bb0t válasza Darko (#871) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Nekem is van olyan kemény tokom, jó cucc.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#873) retesz147 válasza Darko (#871) üzenetére


retesz147
addikt

Köszi! :R Tőle vetted, vagy külföldről?

Felvételkor nektek mennyire melegszik a cam? Hát nekem eléggé... 40 fok fölött biztos van.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#874) retesz147 válasza retesz147 (#873) üzenetére


retesz147
addikt

Sőt, egy fél órás felvétel után a bekapcs gomb körül elég forró a cam.
Nálatok is?

Xiaomi 13 eu dev...

(#875) Darko válasza retesz147 (#873) üzenetére


Darko
senior tag

Igen, tőle.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#876) krisz242 válasza retesz147 (#874) üzenetére


krisz242
tag

Nekem is melegszik rendesen, és kb. fél órát bír az akksi bekapcsolt Giro-val, 1080/30-as felvételnél. 4db akksim van, és minddel ennyit tud, úgyhogy valszeg vissza fogom küldeni a cam-ot, mert ennél többet kellene bírnia! Én még a távirányítóval is szívok, mert nem látja a cam. Rengetegszer próbáltam, és egyszer valami csoda folytán sikerült párosodniuk, de miután felraktam az új firmware-t, megint elvesztették egymást!

(#877) bb0t válasza krisz242 (#876) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Próbáltad, hogy nem az asztali töltővel töltöd? ;)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#878) retesz147 válasza bb0t (#877) üzenetére


retesz147
addikt

inkább PC-ről?

Xiaomi 13 eu dev...

(#879) bb0t válasza retesz147 (#878) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Úgy értem a kamerán keresztül, hátha a töltője a ludas a kicsi üzemidőért.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#880) krisz242 válasza bb0t (#877) üzenetére


krisz242
tag

Még nem, de kipróbálom. De attól tartok, hogy nem itt van a hiba, mert amikor berakom az akksit a Gitupba, akkor azt látom a kijelzőn, hogy tele van. Gondolom, ha nem töltené föl rendesen, akkor nem lenne tele a kis akku jel!

(#881) Peugeot308 válasza retesz147 (#870) üzenetére


Peugeot308
csendes tag

Szia!
Tudnál adni egy linket,ahol EU raktárból sikerült Gitup Git2 Pro-t rendelni?
Én nem nagyon találok EU raktárban sehol...
Köszönöm

(#882) Peugeot308


Peugeot308
csendes tag

Sziasztok!
Kamerát vennék,de nekem is nehéz a dolgom a döntésben,mint nektek is volt vásárlás előtt szerintem :)
A Gitup kamerák mellet döntöttem,de itt még vannak kérdőjelek.
Segítséget kérnék.
Annyi már sikerült leszűrnőm,hogy a Sony változatnál jobb a Panasonic,de azon belül pl.: túrázáshoz,víz alatti videókhoz,autóban felvételek készítéséhez a 90 vagy 170fokos lenne a megfelelőbb?
Mik a tapasztalatok,melyik mire használható jobban?
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#883) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Közel álltam ahhoz, hogy falhoz csapjam a kamerát...

Több mint fél éve tervezem, hogy milyen jó ki timelapse videót fogok készíteni a Kékszalag rajtjáról. Elvben meg is volt, az éjszakai holdlementével kezdődőtt, aztán naplemente, összaáll a mezőny, megvan a rajt...
Csakhogy közben valahogy szétcsúszott a tápkábel, a kamera átállt akkura, ami lemerült -- a felvételből meg ilyenkor nem marad semmi, nincs annyi esze, hogy mielőtt leáll, lezárja a fájlt.

Ilyen tökéletes alkalom már nemigen lesz az életben.

:W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#884) bb0t válasza Peugeot308 (#882) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Víz alá nem tudsz menni a 90 fokossal, mert az objektív hosszabb mint a 170 fokosnál, ezért nem fér bele a vízálló tokba. Emellett a gyro stabilizátor sem volt annyira jól összehangolva a 90-essel, nem tudom ez most hol tart.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#885) Peugeot308 válasza bb0t (#884) üzenetére


Peugeot308
csendes tag

Értem,ezt nem tudtam eddig.
Így már egyértelmű,hogy marad a 170 fokos.
De most elbizonytalanodtam a Sony és Panasonic változatok miatt is.
Minél többet járok utána,annál nagyobb a bizonytalanság :)
EU-s raktárt nem tudsz esetleg?

(#886) Drótszamár válasza MaCS_70 (#883) üzenetére


Drótszamár
őstag

Nincs beállítva a 10 perces darabolás? Akkor az eleje meglehet még.
A RO vagy milyen mappába nem tette be a felvételt? Én is kerestem már videót ami végül ott lett meg.

Ha más nem a Photorec programot ereszd rá talán előszedi a felvételt a kártyáról.
Ha nem a végén írja meg a headert a kamera akkor lejátszható lesz elvileg a felvétel.

Photorec: [link]

szerk: fontosabb felvételeknél be szoktam kapcsolni, hogy minden 5. másodpercben mentsen jpg-be egy-egy kockát a videóból. Ebből még össze lehet kalapálni egy csökkentett minőségű videót.

[ Szerkesztve ]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#887) bb0t válasza Peugeot308 (#885) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Kinek melyik tetszik jobban, nekem a pana színei kicsit lilásak. Meg még nincs annyira összehangolva a szoftverrel a szenzor , a sony már ugye 1.6-nál jár. Nem tudok raktárt.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#888) retesz147 válasza Peugeot308 (#881) üzenetére


retesz147
addikt

Én Banggood EU raktárából rendeltem kb 3 hete a Git2 pro-t, nem pedig aGit2P-t.
Azóta már meg is érkezett, viszont szerintem azóta ott elfogyott, nem tudom, nézz rá, hogy van e még.
Szállítás kb 2hét volt B2C-vel.

A pana szenzorosnak (170fok) youtube videok alapján hullámzott a felvétele, ezért vettem én is sony senzorral.

Xiaomi 13 eu dev...

(#889) Peugeot308 válasza bb0t (#887) üzenetére


Peugeot308
csendes tag

Nagyon köszönöm!
Pont ezért bizonytalanodtam el,mert a színeket olvastam már...a Sony-ról írták,hogy természetesebb.

(#890) Peugeot308 válasza retesz147 (#888) üzenetére


Peugeot308
csendes tag

Szia!
Ott próbáltam keresni én is,de már nincs az Eu raktárukban egyik sem.
A kínai raktárukban találtam + 2 $-ért olyan szállítással,hogy 1-1,5 hét alatt itt van.
Csak nem tudom,mennyire csusszanna át a vámon...

(#891) retesz147 válasza Peugeot308 (#890) üzenetére


retesz147
addikt

Akkor már elfogyott...

Sajnos ez lutri... Van akinek átcsúszott, van akinek megfogták.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#892) bb0t válasza Peugeot308 (#889) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Igen, tényleg az.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#893) Peugeot308


Peugeot308
csendes tag

Megrendeltem banggoodrol a Gitup Git2 Pro verziót.
Kuponnal együtt,gyors szállítással fizettem 27738 Ft-ot. ;-)
Ha valakit érdekelne a mostani kupon: BGGitUp2
Nagyon megéri...7-8000 Ft mínusz.
Köszönöm mindenkinek a segítséget a választásban!

[ Szerkesztve ]

(#894) MaCS_70 válasza Drótszamár (#886) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm a tippeket -- sajnos nem gondoltam arra, hogy az akku lemerülése végelgyengülésként, nem pedig tervezett kikapcsolásként manifesztálódik.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#895) retesz147


retesz147
addikt

Mire érdemes formázni az SD-t? Fat32 (itt ugye 4GB-ként tördeli a fájlokat)? Vagy valami másra inkább?
:R

Xiaomi 13 eu dev...

(#896) Peugeot308


Peugeot308
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap megérkezett a Gitup Git2 Pro-m.
Sok időm nem lesz tesztelgetni,mert nemsokára utazunk...
Azt kérdezném,hogy ki melyik felbontással használja videó felvételre?Mi a célszerűbb és minőségben mi a jobb?
1-2 felvételt készítettem,de én még nagyon amatőr vagyok és még ez is új nekem.
A lassított felvételnél eddig csak a 8x-ost próbáltam,de ennél elég nagy minőségbeli romlás volt tapasztalható,szinte élvezhetetlen,többet nem volt időm próbálni.Ez jellemző?

Próbáltam a memóriakártyát ntfs-re formázni laptopban,de utána kártyahibát írt a kamera...így kamerában formáztam le.Ez milyen formázás,tudtok infóval szolgálni?Olyan,mint a fat32,hogy 4gb-onként leáll a felvétel?
A folyamatos felvételt hogyan tudnám megoldani?Sandisc 64gb a kártya.

Elnézést a sok és tudatlan kérdésért és előre is köszönöm a válaszokat!

(#897) MaCS_70 válasza Peugeot308 (#896) üzenetére


MaCS_70
félisten

A lassított felvétel kulcsa a jó fényviszonyoknál keresendő. Miután egy frame-re sokkal kevesebb idő és ennek megfelelően sokkal kevesebb fény jut, a képminőség romlik, ha ez egy szint alá esik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#898) retesz147 válasza Peugeot308 (#896) üzenetére


retesz147
addikt

Kevés tapasztalattam mondom. kb 10 rövid videót készítettem még.

Én 1080 60Fps-el vettem fel eddig.

A lassított felvételen nálam visszavette a felbontást. 4x-esen 720 volt a max, amit lehetett. 8x még kevesebb, de nem emlékszem mennyi.

SD-t csak fat32-re engedi formázni, másra nem. 4GB-ként tördeli a videókat, ha tetszik, ha nem.
Tördelésnél 1-2mp kimarad a felvételből.
1 módon tudsz ezen segíteni, hogyha beállítod a loop rec-et, akkor nem marad ki semmi, viszont figyelni kell, ha a kártya a végét járja, mert felülírja a régi file-okat.

Xiaomi 13 eu dev...

(#899) Peugeot308 válasza MaCS_70 (#897) üzenetére


Peugeot308
csendes tag

Értem,köszönöm szépen!
A beállításokhoz is szívesen fogadok minden tanácsot,ami eddig itt a fórumon nem jelent meg.Magyar nyelvű használati nincs hozzá,így inkább a tapasztaltabbak segítségére szorulok.

(#900) Peugeot308 válasza retesz147 (#898) üzenetére


Peugeot308
csendes tag

Igen...az sd-nél ezért próbáltam az nfts formázást,de azzal meg problémája volt.
Lassított felvételnél gondoltam,hogy hasonló lesz az oka,igazából csak érdekességnek próbáltam ki és feltűnt,hogy nagyon élvezhetetlen.
A felbontásnál nem is érdemesebb a nagyobbat próbálni és használni vagy miért pont az 1080 mellett döntöttél?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.