Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) bb0t válasza AcCEsS (#650) üzenetére


bb0t
senior tag

Végül megtaláltam a dashcamtalkon, changelog nincs a fájlban de ennyit írnak róla: Innen tudjátok letölteni.

Az mondjuk egyértelmű, hogy javítás csak azt nem tudom miért tették közzé.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#652) AcCEsS válasza bb0t (#651) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Köszi! A hétvégén feldobom a kamerára! :R

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#653) bb0t válasza AcCEsS (#652) üzenetére


bb0t
senior tag

Közben írtam a GitUpnak is, ennyit válaszoltak, hogy az apphoz kell.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#654) AcCEsS válasza bb0t (#653) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Akkor viszont a képminőség vagy a felvételek szempontjából nincs igazán jelentősége, valszeg ezért is "csak" egy kisebb alverziószám léptetés volt. De azért persze köszönjük az infót Főnök! :)

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#655) TomiJordi


TomiJordi
tag

sziasztok kéne egy kis segétség,hogy kel telepíteni ezt a frisítést v1.6.1.lehúzom és akamerát összeköttöm számítógépel és de továb nemtudom

olympus E-420,LG G4,gitup git2 silver Elnézést a helytelen írásért Slovakia magyarként kicsit nehéz

(#656) bb0t válasza TomiJordi (#655) üzenetére


bb0t
senior tag

Én úgy szoktam, hogy felmásolom az üres kártyára a fájlt, aztán lehúzom a gépről a kamerát, majd megnyomom a bekapcsológombot. Akkor elkezd a led villogni, füstöl és sípol, majd ha kész jön egy kis hangjelzés és kikapcsolódik a kamera. Bekapcsolod, ellenőrzöd a verziószámot és örülsz. :R

AcCEsS: Jaja bár egy fagyást javítottak. :DDD

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#657) TomiJordi válasza bb0t (#656) üzenetére


TomiJordi
tag

szia sikerült a frissítés Köszönöm a segítséget de sajnos nem oldota meg a problémámat,hogy ha ösze van kötve a gitup aplikációval és megnézném milyen képek vagy videók készültek lefagy teljesen de még a kamera is és ki kel venem a baterkát akor működik de nem olyan dolog ami nélkül nem lennék meg úgyis ithon nézegetem át mik készültek.
timelapse tegnap készült
winter
nagyon elégedet vagyok a gyroval

olympus E-420,LG G4,gitup git2 silver Elnézést a helytelen írásért Slovakia magyarként kicsit nehéz

(#658) bb0t válasza TomiJordi (#657) üzenetére


bb0t
senior tag

és ellenőrizted most már az új firmwaret írja ki?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#659) TomiJordi válasza bb0t (#658) üzenetére


TomiJordi
tag

igen az újat 1.6.1 ezelőt csak 1.6 volt

olympus E-420,LG G4,gitup git2 silver Elnézést a helytelen írásért Slovakia magyarként kicsit nehéz

(#660) bb0t válasza TomiJordi (#659) üzenetére


bb0t
senior tag

Akkor tanácstalan vagyok :/

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#661) TomiJordi válasza bb0t (#660) üzenetére


TomiJordi
tag

neked működik gond nélkül?ha telefonon visza nézed milyen képet videót készítettél kijönnek?nekem no faile ezt írja és lefagy teljesen visza meni nem lehet,be kel zárnom az alkalmazást,a kamera meg csak egy képet mutat amit épen lát de azt is befagyva gombokra nem reagál ekor szoktam a batrit kivenni.
amúgy a program működik képet videót indíthatok be is álíthatom hogy mit szeretnék

[ Szerkesztve ]

olympus E-420,LG G4,gitup git2 silver Elnézést a helytelen írásért Slovakia magyarként kicsit nehéz

(#662) bb0t válasza TomiJordi (#661) üzenetére


bb0t
senior tag

Az a helyzet, hogy még nem nagyon használtam az új appal! Próbáld ki másmilyen telefonnal is.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#663) AcCEsS válasza TomiJordi (#661) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Tedd fel az "FN Cam" applikációt, amíg a GitUP befejezi a sajátját!

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#664) Koko1986


Koko1986
csendes újonc

Üdv! Most szeretnék venni egy Gitup git2-est az a kérdésem hogy ha pl. banggood-ról rendelem EU Warehouse-t jelölöm be akkor kap vámot vagy már biztos megúszom?

(#665) MaCS_70 válasza Koko1986 (#664) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha EU-ban indították a küldeményt, akkor semmilyen közteher nem rakódhat rá.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#666) Örni


Örni
senior tag

Az mennyire normális, hogy 1080p 60fps, gyro on, wifi off, high bitrate felvételnél max. 25-35 perc az akku idő? 3 akksival is próbáltam. Ennyire gagyik ezek az akkuk vagy ilyen nagy étvágyú a kamera amit kifogtam? Esetleg pár feltölés után állnak csak be az akkuk a megfelelő kapacitásra?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#667) zgospel válasza Örni (#666) üzenetére


zgospel
őstag

Az lehet hogy a gyro szívja le ennyire az akksit? Nekem 1 óra 40, 50 percet bír az akksi, gyro nélkül.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#668) Örni válasza zgospel (#667) üzenetére


Örni
senior tag

Ilyen hosszú időről csak álmodozhatok... Milyen felvételi módban ennyi?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#669) zgospel válasza Örni (#668) üzenetére


zgospel
őstag

Nem ázott / párásodott be valamikor, és zárlatos véletlenül?
Kijelző kikapcsol 1 perc után vagy folyamatosan megy?
Gyro nélkül mennyit javul a helyzet?

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#670) Örni válasza zgospel (#669) üzenetére


Örni
senior tag

Használtan vettem, de állítólag alig volt használva. Képernyő 1 percre van állítva. Gyro nélkül még nem teszteltem. Az akkut nem tölti a kamera, csak villog a led (erre sokan panaszkodtak gitup fórumon). Vettem külső töltőt hozzá tegnap.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#671) TomiJordi válasza Örni (#670) üzenetére


TomiJordi
tag

nekem nincsenek edig ilyen gondjaim a merülésel pedig mindig bevan kapcsolva a gyro a wifi néha meg általába 1080p 30fps vagy 60fps igaz nem mértem még medig bírja de kb 70-90perc közöt mozoghat majd meg mérem pontosan.

olympus E-420,LG G4,gitup git2 silver Elnézést a helytelen írásért Slovakia magyarként kicsit nehéz

(#672) bb0t


bb0t
senior tag

Van egy kis infóm.

Jön ki a Git2P (panasonic szenzor) 170 fokos látószöggel is. :R

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#673) MaCS_70 válasza Örni (#666) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam is hasonló értékek adódnak, sőt, egy barátom kamerájánál is: kb. fél óra egy akkutöltet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#674) Örni válasza MaCS_70 (#673) üzenetére


Örni
senior tag

Akkor úgy látszik van egy széria ami valami miatt sokat fogyaszt :s
Tegnap még nyomtam egy próba 1080p 30fps-t gyro nélkül, az 1 óra lett kb. Talán normal/high bitrate tud még különbséget csinálni.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#675) bb0t válasza Örni (#674) üzenetére


bb0t
senior tag

a hideget se szereti...

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#676) MaCS_70 válasza bb0t (#675) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam közepes a bitrate és 20 C a hőmérséklet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#677) Örni


Örni
senior tag

Én szobában próbáltam. Medium bitrate-tel sem lett jobb. Ti tudjátok tölteni kamerával az akksit, vagy csak külső töltővel?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#678) MaCS_70 válasza Örni (#677) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam tölti a kamera az akkut.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#679) TomiJordi válasza Örni (#677) üzenetére


TomiJordi
tag

nekem is tölti a kamera az akut

olympus E-420,LG G4,gitup git2 silver Elnézést a helytelen írásért Slovakia magyarként kicsit nehéz

(#680) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Ma kint voltam egy kicsit terepen, és készítettem néhány felvételt. Miután hazaértem megnéztem az asztali gépen és nem voltam elájulva a minőségtől. 1080p/30fps, minden beállítás alapon, gyro off, de a kék ég annyira kockásodik időnként, mintha valami vacak bitrátájú avi-ba lenne átkonvertálva. A felvétel bitrátája egyébként alapértelmezett, azaz közepes volt. 1.6.x firmware. A kockásodás csak időnként jelent meg, és talán a kék ég színátmeneteinél látszott elsősorban. Ez mi a franc lehet?

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#681) zgospel válasza AcCEsS (#680) üzenetére


zgospel
őstag

Nem tudom hogy a közepes bitrate pontosan mennyi, de én biztos feltolnám a legmagasabbra. Minél kevésbé tömöríti, annál több részlet marad. Simán lehet hogy a közepes bitrate a ludas.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#682) bb0t


bb0t
senior tag

Ismerősömnek nem tölti a kamera az akksit. Itt is mintha olvastam volna ilyet. Ez most ennyi gyakori? :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#683) Örni válasza bb0t (#682) üzenetére


Örni
senior tag

Én használtan vettem majdnem újat és második töltésnél már nem töltötte. Vettem 3200-ért egy külső töltőt 2db akksival, így még jobb is. De utána olvastam akkor és külföldi fórumon (talán pont a gitup oldalán) sokan panaszkodnak, hogy nem tölt a gép.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#684) Örni válasza AcCEsS (#680) üzenetére


Örni
senior tag

Nem lehet, hogy low bitraten volt? A Mid 20kbites, a High meg 28k, ezeknél még nem kéne kockásodnia. Mondjuk ezt még nem figyelgettem a felvételeimen :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#685) Tommmysun válasza TomiJordi (#657) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Üdv.!

Nemrég szereztem be én is a Git2-t (egyelőre még csak tesztelgetem) és ugyanezzel a problémával küzdök :/ , nekem is lefagy a kamera, ha megnyitnám a videókat :S

Én próbáltam más szoftverrel is és nekem alapból a legfrissebb fw. volt fent, de minden programmal ezt csinálja :/. Nekem kicsit bosszantó, mert nekem jól jönne, sokszor letöltenék a telefonra egy-egy videót.

(#686) AcCEsS válasza Örni (#684) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Közepesen volt (az a gyári alapértelmezett beállítás), átállítom a magas bitrátára... majd tesztelni fogom...

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#687) Tommmysun válasza AcCEsS (#686) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Én még csak próbálgatom a kamerát, de egyelőre azért nem dobtam el az agyam a képminőségtől (sajnos :/ ). Első bekapcsolástól kezdve a legmagasabb bitrátán használom, én ezen a beállításon is találkoztam kockásodással, pedig a kamera nem is mozgott (time laps-ot csináltam).

Más... az akkuidőhöz kapcsolódóan, mivel tegnap olvastam, hogy többeknél is igen kevés ideig bírja, nyomtam rá este egy tesztet (már csak azért is, mert az utolsó felvétel nekem is kb fél óra volt és lemerült). kb 3 óra teljes töltés után 1080p / 60 fps / High bitrate beállítással valamivel több mint másfél órát bírta a kamera ... igaz szoba-hőmérsékleten, letéve egy asztalra (giro OFF). .... így utólag visszagondolva, valószínűleg az egy órányi time laps felvételt is ugyanazzal a töltéssel csináltam. Szóval az akkuidő szerencsére nekem ok! Már csak a fagyással kéne csinálni valamit, meg nem ártana ha valahogy alakulna még a képminőség is :/ (kevés fényben pl. botrányos)

[ Szerkesztve ]

(#688) zgospel válasza Tommmysun (#687) üzenetére


zgospel
őstag

A képminőségtől nem is fogsz hanyatt esni, ebben ennyi van. Még így is bőven jobb mint akármelyik sjcam vagy egyéb kínai kamera, de megkockáztatom hogy a hero 3+ silver szintjét hozza.

Ha valamennyire értesz az utómunkához (Premiere Pro CC-ben hála a Lumetri Colornak már kifejezetten egyszerűen megoldható, pár kattintásból) akkor még lehet belőle kifacsarni némi extra minőséget. Ahhoz azonban érdemes úgy rögzíteni, hogy a kamerán belül a kontraszt, az élesség és a szaturáció is a legalacsonyabb beállításon legyen, a WDR pedig bekapcsolva, és természetesen a lehető legmagasabb bitrate.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#689) bb0t válasza Tommmysun (#687) üzenetére


bb0t
senior tag

Ehhez annyit tennék hozzá, hogy ha lehet akkor rossz fényviszonyok között ne használt a Gyrot, mert növeli az Iso-t és ez is minőségromláshoz vezet.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#690) Örni válasza Tommmysun (#687) üzenetére


Örni
senior tag

Azért arra kíváncsi lennék, hogy mi okozza ezt az óriási eltérést, hogy nálam max. 35-40 perc, nálad meg másfél óra. SOC fogyasztás, érzékelő stb?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#691) Drótszamár válasza Örni (#690) üzenetére


Drótszamár
őstag

Próbáltad másik SD kártyával esetleg?

Saját építésű napelemes adatrögzítőnél tapasztaltam eltérő fogyasztást különböző sd kártyák esetén. /mondjuk azért annyira nem volt nagy a különbség/

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#692) Tommmysun válasza zgospel (#688) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Persze nem vártam Hero 5-ös vagy mondjuk Yi 4K+ szintet (az már egész meggyőző a tesztek alapján ... igazából ez az a szint amire azt mondom, hogy hobbi szinten kb kompromisszum mentes .... csak egyelőre húzós az ára ahhoz, hogy "nyúzós" akció kamerának használjam).
De az olcsó kamerák közül azért a Git2 a drágábbik kategória (kint 35E körül, itthon 60E), és ennyiért kicsit többet is el tudnék képzelni :U , de lehet csak azért mert nincs sok összehasonlítási alapom más hasonló kamerákkal, csak a tesztvideókat néztem, meg egy két nagyon olcsó (értsd 10E körüli) silány kamera képét láttam "élőben", de azok kb semmire nem jók (Igaz egy Ekken H9-re még kíváncsi lennék, mert YT videók alapján 14E körüli áron egész meggyőző, csak ugye nincs benne Giro, meg azért nem olyan nagy a felbontása meg a dinamika tartománya, de ennek ellenére is értékelhető képe van).
A WDR módban egyébként még nem próbáltam, mit tud, mert őszintén szólva úgy voltam vele, hogy minden ilyen utólagos képfeldolgozás, "túlhúzás", stb csak ront a valós képminőségen, de akkor azért megvizsgálom mit tud ez a funkció. Eddig utómunkával sem nagyon foglalkoztam (azaz fotónál igen, videó még idegen terület), de mindenképpen kicsit beleásom magam a dologba.

(#693) Tommmysun válasza bb0t (#689) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Egyelőre kevés fényben csak úgy próbáltam, hogy kikapcsolt giro-val le volt téve egy polcra a szobában, ahol egy darab kb 50 wattos spot lámpa fényének megfelelő világítás volt. A kép viszonylag sötét is és rendkívül zajos lett, pedig azért a fényviszonyok távol álltak a vak sötéttől!

(#690) Örni / (#691) Drótszamár Ha ez valamit számít, akkor én Sandisk 32Gb Extreme UHS-I U3 memória kártyát használok, de én kétlem, hogy a kártyáknak ekkora szórása lenne fogyasztásban ... persze van különbség köztük, de szerintem a "legrosszabb" kártyáknak is elhanyagolható a fogyasztása.
Jah, viszont amit nem írtam a fogyasztásteszthez, hogy a teszt alatt viszont brutál felmelegedett az egész kamera, az USB meg HDMI csatlakozóknál a fémhez érve már szinte égetett.

(#694) zgospel válasza Tommmysun (#692) üzenetére


zgospel
őstag

Az itthoni 60-at semmiképp nem adtam volna meg érte én sem, az enyém 37-ért jött két akksival meg szelfibottal (must have :D ).
A teszt videók nézésével az a baj, hogy a youtubera vagy akármelyik megosztóra tökmindegy mit raksz fel milyen minőségben, le fogja tömöríteni, szóval nem feltétlen ad valós képet. A side-by-side összehasonlítások egy fokkal jobbak szoktak lenni ilyen szempontból.

Azt hogy hogyan működik a WDR azt nem tudom, de azt gondolnám, hogy az nem egy utólagos húzás, hanem inkább csúcsfényárnyalat elsőbbség vagy legalábbis valami olyasmi lehet. De ezt csak én feltételezem, könnyen lehet hogy hülyeséget mondtam.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#695) Örni


Örni
senior tag

Arra is gondoltam mi van ha az akksik ilyen különbözőek? Egyikkel nekem pl. csak 15-20 percet megy.Valaki jót fog ki, valaki rosszat. A selfie bot jó a földközeli témákhoz, meg a magasba is szoktam vele emelni a kamerát.
Sajnos másik kártyával nem tudom kipróbálni, de ekkora különbség csak nem lenne köztük. Enyém 64Gb Samsung.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#696) Tommmysun válasza zgospel (#694) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Na pont ez az, hogy valóságban nem sokkal látom jobbnak, mint amit a normálisan konvertált youtube videókban láttam, még mielőtt megvettem! Pedig úgy voltam, hogy annál nyilván csak jobb ... de annyira meg nem!

37-ért két aksival, meg szelfibottal mondjuk nem rossz az ár, ha nem volt rá vám ;) ... nekem EU raktárról volt 35E a Pro verzió, Kínából 30E lett volna, de azt nem kockáztattam be!

Más kérdés....: Azt valaki meg tudja mondani pontosan, hogy melyik GoPro típus vízálló tokjával egyezik a GitUp tokja? Azt tudom, hogy a zárási mechanizmus egyedi, nem is az a része érdekel, hanem a lencse előtti "ablak" mérete, meg a gombok elhelyezkedése. Igazából védőkupakot, meg olyan "előtétet" keresek amibe a fényképezők objektívje elé tekerhető szűrők is felhelyezhetőek. de elbizonytalanodtam, mert valahol GoPro 3-at meg a 3+-t is külön tüntetik fel, ami alapján már ezeknek sem egyforma a külső tokja!

(#697) zgospel válasza Tommmysun (#696) üzenetére


zgospel
őstag

A Gopro 3, 3+ és 4 kameráknak minden külső paramétere ugyanaz, és ha minden igaz akkor a Git2 is egyezik ezekkel, bár próbálni nem volt szerencsém.

Érdekes amit mondasz mert nálam teljesen szembetűnő és egyérelmű a gépen tárolt felvételeim és a youtubera felrakottak között. Engem ami zavar egyébként leginkább, pláne szembetűnő amióta vettem egy gopro 5-öt, az a folyton eltévesztett white-balance és emiatt (vagy ez erősít rá mégjobban) a színek mesterkéltsége.

Nem volt rajta vám nekem, simán átcsusszant. :))

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#698) Tommmysun


Tommmysun
senior tag

Az új (custom) firmware-em: GIT2_1.6.1_MOD3 :))

(sokkal magasabb maximális bitráták és jobb fénymérés autós módban... még tesztelni kell, hogy mennyivel jobb)

(#697) zgospel rákutattam erre a vízálló tok témára. Teljesen pontos méreteket nem találtam, de ami biztos, hogy a lencse előtti rész a Gopro 3+ és 4 esetében teljesen más (ránézésre a Git2P már olyan tokot kapott), így az azokhoz való "védőkupak" nem lesz jó! A sima 3-asé remélem jó, mert olyat rendeltem.

(#657) TomiJord A fent említett "mókolt" firmware nem várt hozadéka nekem az lett, hogy le tudom tölteni a videókat a telefonra, de a visszajátszás továbbra sem működik. Nem fagy le a kamera, csak hiába nyomok a Play gombra semmi nem történik.... de legalább letöltés után már vissza tudom nézni! Ez is valami, főleg, hogy ezt nem is vártam, hogy megjavul!

(#699) Örni válasza Tommmysun (#698) üzenetére


Örni
senior tag

Bele se gondolok evvel hány percig bírná az enyém :) 15? :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#700) bb0t


bb0t
senior tag

Lesifotó:

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.