Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) TomiJordi válasza bb0t (#600) üzenetére


TomiJordi
tag

1.6 gyárilag.és még egy kérdésem lenne ha készítek egy fotót és megmézem az információit akor az f2.8 és tudtomal a kemra képes f1.8 rekesz értékte akor nekem miért ír f2.8

olympus E-420,LG G4,gitup git2 silver Elnézést a helytelen írásért Slovakia magyarként kicsit nehéz

(#602) MaCS_70 válasza bb0t (#598) üzenetére


MaCS_70
félisten

bb0t, TonyJordy -- köszi!

Igen, timelapse videózásnál tartja magát, fényképezésnél valahogy nem. Persze, a rendszermenüben át tudom állítani, nem nagy dolog, csak érdekes következetlenség.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#603) bb0t válasza MaCS_70 (#602) üzenetére


bb0t
senior tag

Szerintem apróság, ha megírod nekik, lehet az 1.7ben kijavítják.

TomiJordi: Nem, mindegyik objektív 2,8-as a GitUp-nál.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#604) TomiJordi válasza bb0t (#603) üzenetére


TomiJordi
tag

képek
sziasztok hozok pár képet,megvagyok elégedve velük

olympus E-420,LG G4,gitup git2 silver Elnézést a helytelen írásért Slovakia magyarként kicsit nehéz

(#605) bb0t válasza TomiJordi (#604) üzenetére


bb0t
senior tag

Tényleg jók! :C

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#606) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem légyszíves. Létezik a Git2-höz magyar nyelvű használati útmutató? Ha igen, akkor akinek megvan az lenne olyan kedves és elérhetővé tenné számomra?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#607) TomiJordi válasza bajtokarpi (#606) üzenetére


TomiJordi
tag

szia én erősen :D :DD kerestem de nem találtam,szerintem nincs.

[ Szerkesztve ]

olympus E-420,LG G4,gitup git2 silver Elnézést a helytelen írásért Slovakia magyarként kicsit nehéz

(#608) bajtokarpi válasza TomiJordi (#607) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Ne is mond, én is. De elméletileg akik kishazánkban vették, azoknak kellett kapniuk magyar nyelvűt.

battletag: bossi#2666

(#609) TomiJordi válasza bajtokarpi (#608) üzenetére


TomiJordi
tag

igen úgytudom én is ahogy olvastam magyar üzletekbe használati útmutató magyar
esetleg olyantól megszerezheted

[ Szerkesztve ]

olympus E-420,LG G4,gitup git2 silver Elnézést a helytelen írásért Slovakia magyarként kicsit nehéz

(#610) bajtokarpi válasza TomiJordi (#609) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Ez lenne a kérésem a "magyar" tulajok felé. Remélem segítenek?!

battletag: bossi#2666

(#611) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Nos akváriumban csináltam felvételt, és az lenne a problémám, hogy ha a halak közel úsznak a kamerához, akkor nem tud ráfókuszálni. Ezt ezzel a kamerával amúgy meg lehet oldani, vagy túl nagy elvárás?

Köszi

battletag: bossi#2666

(#612) MaCS_70 válasza bajtokarpi (#611) üzenetére


MaCS_70
félisten

Minden optikának van egy közelpontja, minél közelebbi tárgyakat már nem tud élesen mutatni (akárcsak a szemednek ). A Gitnél nem tudom, hogy ez mennyi lehet, de egy akváriumon belül már nagyon ebben a tartományban lehetünk.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#613) TomiJordi válasza bajtokarpi (#611) üzenetére


TomiJordi
tag

szia a Gitup egy fix fókuszos kamera,nem auto fokusz nem olyan mint egy telefon,hogy álíthatod a fokuszt ha kozel mész valamihez,vagy magától a gép fókuszál bevan álítva egy bizonyos értékre és enyi de az összes sport kamera fix fókuszos nem közeli felvételekre van.

[ Szerkesztve ]

olympus E-420,LG G4,gitup git2 silver Elnézést a helytelen írásért Slovakia magyarként kicsit nehéz

(#614) MaCS_70 válasza TomiJordi (#613) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az autofókuszos kamrák sem tudnak eg bizonos távolságnál közelebbre fókuszálni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#615) bb0t válasza MaCS_70 (#614) üzenetére


bb0t
senior tag

Igen, ahhoz makró objektív kell. Bár a point and shoot gépeknek elég jó makrója van.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#616) TomiJordi válasza MaCS_70 (#614) üzenetére


TomiJordi
tag

ez igaz de viszont tobet tud a fix fokusznál és pld egy telefon képes 4-5cm távolságot be élesíteni

olympus E-420,LG G4,gitup git2 silver Elnézést a helytelen írásért Slovakia magyarként kicsit nehéz

(#617) MaCS_70 válasza TomiJordi (#616) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, a változtatható fókusz jellemzően jobb a fixnél -- az optika már csak ilyen.

Egyébként nem törvényszerű, hogy egy autofókuszos optika lemenjen a makrótartományba is, bár kétségtelenül meg szokott lenni ez a lehetőség.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#618) bajtokarpi válasza MaCS_70 (#612) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Köszönöm a választ, így már világos!!!

TomiJordi neked is köszönöm.

battletag: bossi#2666

(#619) katalin888


katalin888
aktív tag

Sziasztok!
Melyik a legjobb 1080p 60fps sportkamera szerintetek?

(#620) TomiJordi válasza katalin888 (#619) üzenetére


TomiJordi
tag

szia hat szerintem a gopro hero 5 igaz nincs nagy külömbség a hero4 között de legaláb az 5 ben van már stabilizator.
vagy esetleg sony fdr x3000
de mivel nem irtál árat hogy menyírt gondolod a legjobb kamerát igy nehezeb azért ìrtam drágákat.

olympus E-420,LG G4,gitup git2 silver Elnézést a helytelen írásért Slovakia magyarként kicsit nehéz

(#621) katalin888 válasza TomiJordi (#620) üzenetére


katalin888
aktív tag

Bocsi. Azt hittem"logikus", hogy ha ide írok az olcsóbbak között keresgélek GitUp, SJCAM , Yi.

(#622) MaCS_70 válasza katalin888 (#621) üzenetére


MaCS_70
félisten

Miért lenne ez így logikus? Éppen kérdezhetted volna azért is, mert arra vagy kíváncsi, hogy érdemes-e feljebb lépni árban.

A Git2 szerintem most a legjobb vétel, ha sokat tudó (pl. plusz teljes autóskamera-funkcionalitás), jól működő, szép felvételeket készítő kamerára van szükséged.
De mindez nagyon szubjektív -- egy ismerősöm most vett a Tescoban sajátmárkás akciókamerát 8000 forintért, és nagyon boldog vele, nincs többre szüksége.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#623) TomiJordi válasza MaCS_70 (#622) üzenetére


TomiJordi
tag

szerintem is a gitup git2 elég jó választás esetleg várd meg a git3.
MaCS_70:egyet értek veled aki nem anyira igényes és nem ért a dolgokhoz anak az egyszerű is nagyszerű.énis eladtam az sjcam sj4000 nagyon elégedetlen voltam vele,akinek eladtam az nagyon örül neki megvan elégedve vele

[ Szerkesztve ]

olympus E-420,LG G4,gitup git2 silver Elnézést a helytelen írásért Slovakia magyarként kicsit nehéz

(#624) katalin888 válasza TomiJordi (#623) üzenetére


katalin888
aktív tag

Értem. Gondolom neked nem a "sima" SJ4000 kamerád volt, de attól érdekelne mi nem tetszett benne?
A SJ4000+ Gyro van tapasztalat, állítólag az már sokat fejlődött?

(#625) TomiJordi válasza katalin888 (#624) üzenetére


TomiJordi
tag

De a sima sjcam sj4000 volt.
Ami nem tetszet az a videó minősége nagyon kékszinű volt az egész ha naposra tettem akor meg sárgás sehogy sem volt élethű,a fényképek csak akor voltak jók ha szerkesztettem őket,rászkódás miatt élvezhettlen volt főleg a bicikli sisakon használtam és végül pedig a beálítási lehetőségek,nem sokad tud csak az alapot igaz 55$ dollárért az ember ne várjon többet.
amik hiányoztak timelaps
Raw formátum képek nél
zár idő állítása
60fps,120fps
Gyro
wifi

[ Szerkesztve ]

olympus E-420,LG G4,gitup git2 silver Elnézést a helytelen írásért Slovakia magyarként kicsit nehéz

(#626) szaber76


szaber76
csendes tag

Szerintetek a 90°-os Gitupok közül a Panasonic szenzoros jobb? Vagy minek hozták be, minek kevernek?
És azzal kompatibilis a hagyományos "halszemes" lencse?
Kinek van tapasztalata?

(#627) bb0t válasza szaber76 (#626) üzenetére


bb0t
senior tag

Én úgy néztem, hogy jobb, de még nem volt időm jobban letesztelni.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#628) rajnaigaben


rajnaigaben
csendes tag

Szevesztok :DD
Most kaptam meg a kamerámat (Bangoodról-rendeltem eu raktár) és szeretném ha ajánlanátok hozzá microsd-t.Pontos típust,méretet :) Ti milyent használtok,mi vált be és mi nem.
Köszönöm előre is a segítségeteket :C

(#629) bb0t válasza rajnaigaben (#628) üzenetére


bb0t
senior tag

Mindenképpen Class10 UHS-I kártyát javasolnék, márkában Sandisk, esetleg Samsung. Ezek megbízhatóbbak. Méretben szerintem ideális a 32, 64 gigát nem jó összevárni, plusz ha sérül a kártya akkor több adat sérül, és azt mondják instabilabbak a nagyobb kártyák.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#630) rajnaigaben válasza bb0t (#629) üzenetére


rajnaigaben
csendes tag

Köszönöm a gyors válasz :C
Márkán belüli jelölések számítanak vmit?(PL:sandisk extreme,ultra pro stb)?

(#631) Basii


Basii
csendes tag

Szeretném autós kameraként is használmi a kamerámat.Tudnátok segíteni milyen beállításokat kell eszközölnöm ehhez?

(#632) Laci.M válasza Basii (#631) üzenetére


Laci.M
senior tag

Szia!

Nekem is jól jönnének a válaszok, nappal szép a felvétel, de sötétedés után SEMMI nem látszik sajnos.

Aláírás

(#633) bb0t válasza Basii (#631) üzenetére


bb0t
senior tag

Amiket bekapcsolhatsz az az autós mód, a loop recording, mozgásérzékelő, g-szenzor. Plusz a kijelző elfordítása.

Laci.M: Gyrot olyankor kapcsold ki illetve a 60fps-t is, mert az levesz a minőségből. Expon is állíthatsz, hátha úgy jobb lesz. Érdekes erre más is panaszkodott már, pedig régebben egész sokat lehetett látni.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#634) dave182


dave182
senior tag

Elnézést az offért, de van egy ilyen aladó kamerám! :R

(#635) MaCS_70 válasza AcCEsS (#589) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megjött a tartókeret, de nem vagyok vele teljesen boldog -- ugyanis a mikrofon helye nincs kihagyva, és nagyon lefogja a hangfelvételt. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#636) MaCS_70 válasza dave182 (#634) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szia!

Vigyázz, a fórumban nem illik hirdetni, ha kiszúrják büntetés lehet belőle!

Egyébként mennyit kérnél a kameráért, illetve mit lehet tudni róla?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#637) bb0t válasza MaCS_70 (#635) üzenetére


bb0t
senior tag

Forrósíts fel valamilyen hegyes dolgot, legjobb lenne egy forrasztó páka, és lyukaszd ki a helyét. Az én kereteimnél van neki kivágva hely.

Leírásban hirdessetek ;)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#638) dave182 válasza MaCS_70 (#636) üzenetére


dave182
senior tag

Pm ment.

(#639) MaCS_70 válasza bb0t (#637) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, ez a vékony műanyag nem fog akadályt jelenteni, de a gyártó gondolhatott volna arra, hogy (bár a GoPro mikrofonja tényleg nem itt van) több kamera is itt fülel.

Szóval egyáltalán nem egy tragédia, és ha előre tudom, hogy ez van, ugyanígy megrendeltem volna, hiszen tényleg nagyon jó vétel volt, csak amolyan furcsaságként megjegyeztem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#640) Basii válasza bb0t (#633) üzenetére


Basii
csendes tag

Köszönöm a segítséget!
Sikerült beállítani. 5 perces felvételeket kszíttettem vele.Azonban a mai próba után azt tapasztaltam, hogy csinált ugyan néhány szuper felvételt, de az utánuk következők valamiért lejátszhatatlanok lettek, még a KMPlayer is lefagy tőlük. Van esetleg valakinek ötlete miért csinálja ezt?

(#641) AcCEsS válasza MaCS_70 (#635) üzenetére


AcCEsS
senior tag

És téééényleg! Erre én sem figyeltem, csak most tűnt fel a dolog, hogy szóltál! Neki kell állnunk lyukat vágni az oldalfalra. Lehet, hogy ezt a drágább modellt kellett volna rendelni? :) Ennél nyitott az oldalfal...

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#642) Laci.M válasza Basii (#640) üzenetére


Laci.M
senior tag

Így még nem jártam mióta megvan. Sötétedés után is csináltál vele felvételt?

Nincs mostanában valami fw frissítés? Már eléggé rég frissítettem, asszem 1.6 van rajta :)

Aláírás

(#643) szaber76


szaber76
csendes tag

SERVICE 5-ös. :C
Régebben írtam elromlott a gitupom. Írtam a support oldalra, kértek egy videot a problémáról, elküldtem. Erre írták hogy mi lenne ha visszaküldeném a testet akksi meg tartozékok nélkül és küldenek egy újat. És ha egyetértek, küldenek egy RMA számot meg a címet ahova vissza kell küldeni.
Már csak arra leszek kiváncsi mennyibe fog ez nekem fájni visszaküldeni kínába. Mondjuk abban reménykedem van valami központjuk EU-ban vagy ez az RMA nem tudom hogy működik pontosan, talán benne van a postaköltségeket? Passz..

(#644) paci88


paci88
tag

Sziasztok. Motoron, illetve bukósisakon szeretném használni ezt a Git2-őt. Erre ajánlott ez a kamera? A mikrofont hátra tudom vezetni a kipufogó környékére? Elég hosszú a kábel? Honnan érdemes rendelni? Olyan csomag kellene amiben van plusz akku, dupla töltő, mikrofon és minden ami a motoros felhasználáshoz kell.

[ Szerkesztve ]

(#645) zgospel válasza paci88 (#644) üzenetére


zgospel
őstag

Szia, persze hogy ajánlott :)
Ha a kamerát a sisakodra rakod akkor onnan nem tudom hogy szeretnéd a mikrofont hátravezetni, nekem ez elég veszélyesnek tűnik :F Inkább azt ajánlanám, hogy egy külső hangrögzítővel, pl telefonnal vagy diktafonnal vedd fel a hangot, majd utólag számítógépen összeszinkronizálod a hangsávot a videóval.

Azt hogy honnan rendeled neked kell eldöntened, van a gitup.hu ami a magyar forgalmazó, illetve gearbesten vagy ebayen is ki lehet fogni jó csomagokat jó áron.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#646) bb0t válasza paci88 (#644) üzenetére


bb0t
senior tag

Szia!
Sisakról hátravezetni megoldható, elég hosszú a mikrofon kábele, de ahogy írták nem veszélytelen. Plusz ahhoz skeleton tokra van szükséged, amin van nyílás a csatlakozáshoz. Egyébként ilyen célra nagyon jó, rengeteg motoros használja a Git2-t. :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#647) paci88 válasza bb0t (#646) üzenetére


paci88
tag

Köszönöm a válaszokat. Nem írtam oda, hogy ha motorra rögzítem nem sisakra, akkor kellene a mikrofon, de így gondoltam 😄 Ha magyar forgalmazótól veszem, akkor garancia jár hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#648) bb0t válasza paci88 (#647) üzenetére


bb0t
senior tag

úgy már jobban hangzik :D igen, 1 év

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#649) bb0t


bb0t
senior tag

Tudtok valami az 1.6.1-es firmwareről? Oldalon nincs fent, de újabb kamerákon már az van, azt olvastam.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#650) AcCEsS válasza bb0t (#649) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Én semmit, de miután olvastam a beírásod, rákerestem. Ezen az orosz oldalon találtam meg, a #304-es komment alatt megvan az összes verzió az 1.6.1-el együtt. Viszont a letöltés csak regisztráltaknak működik, és most erre nincs időm, esetleg próbáld ki!

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.