Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Drótszamár válasza Örni (#800) üzenetére


Drótszamár
őstag

Hát elég gyenge szerintem a 46 perc. Lehet hogy ott a kameráddal nem oké valami. Mert ha jól emlékszem a régi akkuval is nagyon merült a tied.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#802) Tommmysun válasza Örni (#800) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Amit én rendeltem, eredeti 1100 mAh-es GitUp aksit töltővel, azzal is hozza a kamera az egy óra feletti üzemidőt, ugyanúgy mint az eredetileg hozzá adott aksival, szóval nálad már tuti, hogy valami hiba van! Kizárt, hogy ennyi gyengébb aksit fogjál ki.

Más:

A vízálló tokra rendeltem védőkupakot, ami elvileg a Gopro 3-ra jó .... jelentem a GitUp tokjára sajnos NEM jó, lötyög rajta, szóval max valami DIY módszerrel lehet elérni hogy ne essen le (kupak belső peremére szigetelő szalag, stb.). A kamera kupak sem jó (bár én nem is azért vettem). Az USB meg HDMI védő éppenséggel felhelyezhető, de ugye nincs kialakított mélyedés a kamera oldalán, így kilóg a síkjából.

(#803) Örni válasza Drótszamár (#801) üzenetére


Örni
senior tag

Enyém gyárival olyan 35 percet ment, szóval nekem ez előrelépés :) tegnap még kipróbáltam a másik új akksit is, azzal 51 perc lett.
De akkor az 1200mAh-s powerbankkal miért ment 72 percet? No mindegy, 50 perc az nekem már jó lesz.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#804) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

Sziasztok szétnézve a piacon ezt néztem ki. ki honnan vásárolná? melyik boltot ajánlja.. webshop v külföldi rendelés is lehet. de azért jó lenne ha gari lenne.

ha jól látom a mikrofon és az óra nem része a csomagoknak azt külön kell?

előre is köszönöm
Dani

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#805) Tommmysun válasza DarknessHope (#804) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Van olyan csomag aminek része az "óra", már amennyiben a csuklóra köthető távirányítóra gondolsz .... de az óraként nem funkcionál ;).

Banggoodon sajnos jó ideje nincs EU raktáron, Kínából meg necces a vám miatt ugye! De ha fontos a gari, akkor van hivatalos magyar forgalmazó is, csak nyilván más áron, mint a kínai webshopoknál ;).

(#806) retesz147 válasza DarknessHope (#804) üzenetére


retesz147
addikt

Jelenleg www.banggood.com-on a legolcsóbb a 20%-os kuponnal, ami BGGitUp. ~98 USD.
Nekem épp tegnap érkezett be az országba, most nagyon drukkolok, hogy a Vámosaink ne fogják meg.
Ugye banggoodról a garancia kérdés lesz, hogyha későbbiekben esetleg gond lenne vele, hogy fogják kezelni. Egyébként ők még a normális webshopok közé tartoznak, de akkor is maccera a gari intézése (visszaküldés, levelezgetés), viszont az ár az ugye jobb.

Xiaomi 13 eu dev...

(#807) DarknessHope válasza retesz147 (#806) üzenetére


DarknessHope
senior tag

köszi a választ.. elég olcsó itt. elgondolkodtató... azonban most találtam még valamit.. van ebből a kamerából másik verzió ami 90 fokos szűkebb látószöget tud. Gitup.com és külön vehető hozzá nagylátószög v mi...link... valaki nézte már ezt?
az lenne a kérdés bár nem látok ilyen infót hogy a 90° látószögű az nem tud még szűkebbet? azon nics úgy mint a simán a 170°/120°? és ami még érdekes. ez most előtétlencse v akkor cserélhető lencse? mert olcsóbb külön a 170 fokos. hozzá ha megveszem 90°-ossal meg hozzá ez és még változtatható a látószög akkor 170-120-90-és egy még szükebb 63° körülim lenne :D bár ennyi cucc együtt elég durva ár de legalább kész a szett :D. amúgy ezt a látószög csökkentést hogy csinálja szoftveresen kivág?

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#808) retesz147 válasza DarknessHope (#807) üzenetére


retesz147
addikt

huh....eléggé megvariáltad.....sajnos ezekben a fokokban nem tudok segíteni....

Igen létezik 90-es....az a Git2P....Panasonic szenzorral.....
Sőt már létezik Git2P Pro....Panasonic szenzorral 170-es látószöggel.

A cserélgethetőségről nincs infóm, de azt tudom, hogy a 90fokoshoz (Git2P pana szenzorral) nem létezik vízálló tok a lencse mérete miatt.Erre figyelj....

A Git2P Pro (Pana+170 fok) néztem YT videókat és nem volt meggyőző, hullámzott a képe, de csak 2-3 vidi volt fent, mostmár több van, érdemes YT videókat nézegetni melyik mit tud....

A lencse cserélgetésbe majd a nagyok segítenek, nekem még meg sem érkezett a kamera :), de maradtam a bevált Git2-nél Sony senzorral, pedig akkor még a Git2P Prot 80 USD-ért meg tudtam volna rendelni, nagyon baráti áron, de nem mertem kockáztatni 15 dodóért.
Ha jól emlékszem a kupon május 31-ig él.

Xiaomi 13 eu dev...

(#809) DarknessHope válasza retesz147 (#808) üzenetére


DarknessHope
senior tag

jah hogy itt módosulnak a méretek. más a szenzor stb. nah ezt nem gondoltam volna.... jó hogy annyira nem sürgős a dolog :) igen jó ötlet hogy nézegessek még cideókat de az biztos hogy ez meggyőző ár érték arányt muat.. tetszett a tesztben a stabi és az állóképek minősége is.. én mondjuk a 70 fokot feleslegesen nagnak érzem. általában kevesebbel használnám. azt sem tudod a tied hogy állít 120 fokra? optikailag történik változás v szimplán a szoftver levág részeket? ez azért fontos mert így 120 fokos módban tulajdonképpen egy kisebb szenzorterületet használna csak.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#810) retesz147 válasza DarknessHope (#809) üzenetére


retesz147
addikt

igen, figyelj a verziókra....ugye létezik Panasonic senzoros, abból a 90-os Youtube videók alapján szépen, de a 170-fokosnál voltak hullámzós videók, azóta nem követem figyelemmel, de láttam, hogy került fel pár új videó....

Az enyémen még nem állítok semmit, mert még csomagban van, épp tegnap érkezett be az országba....még pár napig biztos nem kapom meg, de remélem VÁMon átcsúszik.....

Engem a gyroja győzött meg, de felbontásban részletességben mintha az SJ5000x Elite jobb lenne, de ott a gyro gyengébb....

Xiaomi 13 eu dev...

(#811) Tommmysun válasza retesz147 (#808) üzenetére


Tommmysun
senior tag

"de azt tudom, hogy a 90fokoshoz (Git2P pana szenzorral) nem létezik vízálló tok a lencse mérete miatt.Erre figyelj...."

Bocs, de szerintem rosszul tudod! Csak másik fajta (a GoPro 5-öshöz hasonló) tok van hozzá!

(#812) retesz147 válasza Tommmysun (#811) üzenetére


retesz147
addikt

Valóban!
Elnézést a "félrevezetésért" !
Amikor nézegettem, úgy emlékeztem, hogy nincs hozzá, de VAN!
Azzal keverhettem, hogy ugye nem kompatibilis a Git2-vel, de nem is lehet.
Bocsánat!

Xiaomi 13 eu dev...

(#813) Tommmysun válasza DarknessHope (#807) üzenetére


Tommmysun
senior tag

A lencse cseréhez: Nem előtét lencsék, így a csere megoldható, de nem olyan egyszerű, hogy letekerem, feltekerem .... szóval ha úgy szeretnéd használni, hogy állandóan cserélgeted, akkor szerintem felejtős!

retesz147 A lényeg, hogy tisztázva lett, így nincs téves infó ;)

(#814) DarknessHope válasza Tommmysun (#813) üzenetére


DarknessHope
senior tag

köszi.... nos ez nem feltétlen gond.. bár nyilván az lett volna a kényelmes ha a csere menet közben megoldható.. a nagyobb gond az hogy ezek szeirnt ha a 90-essel használom másik vízálló tok kell? tehát esélyem sincs egy tokkal megúszni? mert így azért a kettő együtt már választás elé tesz. tehát eldöntöm inkább hogy mivel használom. a látószögállításra még most sem találtam infót. nem írja hogy csinálja eddig semmi. bár nemrég írtam a magyar képviseletnek. igy ha lesz válasz megoszthatom veletek.
köszönöm a segítségeket :)

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#815) Koko1986


Koko1986
csendes újonc

Üdv! Az átalakított tokhoz eddig nem találtam tömítést a külső mikrofonhoz de lehet nem is lesz mert esőben úgy sem tervezek motorozni és videózni egyszerre szóval azt lehet passzolom! Csináltam pár videót a gyári és a megfúrt tokkal és plussz a külső mikrofonnal is! Hang minőségében eddig az jött be amikor a mikrofont a kabát hátára csíptettem persze a belső felében. Csak az élvezhető és jó minőségű! ( https://www.youtube.com/watch?v=Paq4hS_z8fg&feature=youtu.be ) A videót csak HD-ben vágtam meg mert nem volt sok időm meg inkább a hangzást akartam tesztelni szóval olyan lett amilyen! :DDD Még elég sokat kell tanulnom de már jó úton vagyok! (szerencsére az én gyrommal nincs gond de nem is p verzió)

(#816) Tommmysun válasza Koko1986 (#815) üzenetére


Tommmysun
senior tag

"(szerencsére az én gyrommal nincs gond de nem is p verzió)"

Nekünk sem a P-s verziónál van a hiba, hanem a simánál, ha fejjel lefelé van beállítva (szoftveresen is). Vagy te most a hullámzásra gondolsz a hiba alatt?

(#817) Koko1986 válasza Tommmysun (#816) üzenetére


Koko1986
csendes újonc

Csak azért írtam hogy nincs gondom vele mert visszaolvastam a fórumon amióta nem voltam fent és láttam hogy problémád van a gyroval és csak megjegyeztem hogy én még nem tapasztaltam(szerencsére) és azt hittem a P-s verzió ami gáz szóval bocsi már nem fogott az agyam este! :)) Sajnálom a problémád remélem valahogy meg lehet oldani!

(#818) Tommmysun válasza Koko1986 (#817) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Próbálok vele együtt élni :D .... csak kíváncsi lennék, hogy te esetleg fejjel lefelé használod és úgy nem jelentkezik a hiba, vagy "simán", úgy, hogy nincs megforgatva a kép menüből (tippelem motoron a második verzió, mivel ott nincs sok értelme fejjel lefelé rögzíteni).

(#819) Koko1986 válasza Tommmysun (#818) üzenetére


Koko1986
csendes újonc

Jó a meglátásod! Csak motorozás miatt vettem és autó hiányában elég kevés az esély hogy valaha használva lesz fordított állásban! Mostanában 14 napból 13-at dolgozok és örülök ha motorra ülök és még akkor sem kamerázok mert itthon szinte semmi extra. Próbálgatom nagyon ritkán hogyha nyáron megyek motogp-re a sógorokhoz minden patent legyen de sajna nem tudok vele annyit foglalkozni amennyit szeretnék! Ha egyszer kipróbálom fordítva milyen akkor természetesen jelzem neked mire jutottam! ;)

(#820) AcCEsS válasza AcCEsS (#796) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Infóként írom, hogy a már többször említett skeleton-tok optikai része elé tökéletes ez a védőkupak típus. Így legalább nem lehet véletlenül összetapizni az említett részt. Annak ellenére, hogy filléres cucc érdemes aukcióban rákeresni, mert - a tokhoz hasonlóan olcsóbban - kb. féláron beszerezhető!

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#821) Tommmysun válasza AcCEsS (#820) üzenetére


Tommmysun
senior tag

De a gyári vízálló tokon, gondolom ez is lötyög!

Igaz :F

(#822) AcCEsS válasza Tommmysun (#821) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Pontosabban, a gyári nagyon méretű, és ez a típus nem megy rá... :(

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#823) AcCEsS válasza AcCEsS (#822) üzenetére


AcCEsS
senior tag

nagyon=nagyobb :)

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#824) Tommmysun válasza AcCEsS (#822) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Érdekes, amit én rendeltem, pont fordítva van :) .... nekem lötyög a kupak a gyári vízálló tokon :U

Szerk.:

Most nézem miért lehet, mivel én a GoPro 3-hoz valót rendeltem (formailag, ránézésből nekem azzal passzolt), ez meg ugye a 3+-hoz vagy a 4-hez van :K

[ Szerkesztve ]

(#825) Gnar


Gnar
csendes tag

Sziasztok! Kerdesem az lenne , mar akik biciklizeshez (hegyi turak) hasznalni a git2 ot , nekik mi a velemenyuk a kamerahoz? Idealis a gyro jol mukodik , jo a kepe , semmi kockasodas? Vagy esetleg milyen mas sportkamera felel meg erre a celra? Jelenleg fokent a bicozason van a hangsuly. A sony szenzorost tervezem megvenni , ha ez szamit. De neztem meg a goprokat de az arukkal nem vagyok megbaratkozva , es meg kiegeszitok is egy vagyon.

(#826) Örni válasza Gnar (#825) üzenetére


Örni
senior tag

Ha most vennék kamerát, akkor a Xiaomi Yi 4k-t venném, eustock.hu-n 66900Ft!

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#827) Tommmysun válasza Örni (#826) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Mondjuk ez duplája, mint amennyiért a GIt2-t megveheted, de valóban nem rossz választás :D

(#825) Gnar Szerintem ebben a kategóriában a legjobb a Giroja. Viszont még így is tapasztalható némi képrészlet vesztés.... legjobb eredményt optikai stabbal lehetne elérni - de az nem ez a kategória, vagy köztes megoldásként ott az utólagos feldolgozás.

[ Szerkesztve ]

(#828) Gnar


Gnar
csendes tag

Es van valakinek tapasztalata a sport-kamera.hu bolttal kapcsolatban? Tudom draga meg kulfoldrol olcsobb lenne , de nekem a gari fontos , es a kulfoldi ugy nem megoldhato szamomra. A masik bootba még nincs keszleten , aszem ok a hivatalos forgalmazok. Ez a sportkamera.hu bolt szerintetek eredetit es megbizhatot ad el? Remelem a kiegeszitok se ocska minoseguek.

(#829) Gnar


Gnar
csendes tag

A [link] bárkinek velemeny? Azon kivul hogy draga es nem eri meg? Gondolom normalis webshop. Remelem.

(#830) Örni válasza Gnar (#829) üzenetére


Örni
senior tag

9 ezerrel drágább a Yi 4k, garanciával. Szerintem az sokkal jobb.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#831) Örni


Örni
senior tag

Hát srácok, óvatosan a kamerázgatással. Csütörtökön elbicajoztam az erdőbe, hogy csináljak pár felvételt. Az egyik lejtő alján egy gödör megdobta a bicajt es telibe kaptam egy fát. A lábam 5 részre tört, 3 órás műtétem volt, most pedig lábadozom a Merényiben... Baromi mérges vagyok magamra.
Szóval csak ésszel, vigyázzatok magatokra!

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#832) bb0t válasza Örni (#831) üzenetére


bb0t
senior tag

:Y :( Gyors felépülést!

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#833) krisz242 válasza Örni (#831) üzenetére


krisz242
tag

Gyors felépülést! Én is bicaj miatt vettem, de mikor viszem a kamerát, akkor szándékosan óvatosabban megyek, mint máskor. Sajnos az ember egy jó felvétel kedvéért olyat is bevállal, amit amúgy meg sem próbálna. Nagyon ésszel kell csinálni!
Találkozunk az erdőben!

(#834) Örni


Örni
senior tag

Köszi!
Én nem szoktam extrémkedni, néha megtekerem a bicajt, ez most sajnos így jött össze... Azért remélem a kamera túlélte, a bicajról mindenesetre leszakadt. A vízálló tok rajta volt.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#835) retesz147 válasza Örni (#831) üzenetére


retesz147
addikt

Jobbulást!!

Xiaomi 13 eu dev...

(#836) Gnar


Gnar
csendes tag

Megjot ma a Gitup Git2P pro csomagom , valoszinu 170 fokos lencsevel bar ebbe nem vagyok biztos. Meg csak most csomagolom ki , akkor ha ott van a kameran a P betu. Kettes mellett akkor valoszinu hogy panasonic szenzoros? Az most akkor hasonlo mint a sony vagy kuka a kamera , vagy hasznalhatom egeszseggel? Mikre kell figyelnem?

(#837) retesz147 válasza Gnar (#836) üzenetére


retesz147
addikt

Grat!
Igen, ha Git2P, akkor Panasonicos. Dehogy kuka. Kicsit másabb mint a Sonys, de nem sokkal.
Youtubeon van 1-2 vidi, ott a P-s nek hullámzott a képe, de majd te kipróbálod és beszámolsz róla, hogy mégsincs így.
Tudsz majd próbavideókat feltölteni, főleg olyat, amin mozogsz a kamerával, sétálsz, autózol ilyesmi? Köszi!

Honnan rendelted?

Enyém most tart vissza kínába Banggoodról rendeltem, elcseszték a címzést és Ferihegyi reptérről az okosak visszaküldték, későn vettem észre és most Svájcba van, valszeg meg vissza kínába.... :W

Xiaomi 13 eu dev...

(#838) Gnar válasza retesz147 (#837) üzenetére


Gnar
csendes tag

Az normális hogyha csinálok itt a szobába egy felvételt 45mp , 1080p 60fps és egyenesen akad a kép. Nem folyamatos a felvétel. Vagy kéne valami mást is állítani? valaki egy gyorstalpalot a beállitásokhoz pls. Ez igy botrány , ja én 170 fokos pana szenzor.

(#839) Gnar válasza Gnar (#838) üzenetére


Gnar
csendes tag

ja és 4GB micro sdhc kártyával probálkozok jelenleg , de sirni tudnék a felvételtől. Majd lemegyek a parkba is csinálni felvételt de kellene valamit állítanom , vagy mitől lehet akadozos(laggos) a felvétel? Ja és a kis kamerán lcd-én visszanézve semmi akadás. Akkor lehet hogy a pc a ludas? vlc vagy egyéb gond

[ Szerkesztve ]

(#840) Örni válasza Gnar (#839) üzenetére


Örni
senior tag

Class10-es a kártya?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#841) Gnar válasza Örni (#840) üzenetére


Gnar
csendes tag

Jó kérdés kétlem, de a kamrán semmi gond ha visszanézem a kis képernyőn , csak pc-n akad vlc-n

(#842) bb0t válasza Gnar (#839) üzenetére


bb0t
senior tag

Kártya pontosan milyen?
Átmásoltad az anyagot a gépre lejátszás előtt?
Egyáltalán milyen PC-d van?
Ha az LCD-n nem akad akkor nem a felvétellel van a baj.

A kamerán sokkal kisebb felbontásban nézed vissza azért nem akad. Valószínűleg a kártya a ludas.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#843) Gnar válasza bb0t (#842) üzenetére


Gnar
csendes tag

ez egy sima fos 8gb kártya , fogalmam sincs honnan , de kingstonos. Megyek veszek egy 32 gb-ost , és nem másoltam át a gépre , simán a mappájábol elinditottam. A pc-m meg ultra fos , utolsokat rugja. De a vlc-nek eddig semmi baja nem volt.

(#844) Gnar válasza bb0t (#842) üzenetére


Gnar
csendes tag

az mindegy hogy sandisk vagy kingston SDHC class 10 ?
és lehet 32 v 64 GB is?

(#845) bb0t válasza Gnar (#844) üzenetére


bb0t
senior tag

Sandisk meg Samsung az ajánlott márka, de amúgy azt hiszem megteszi bármi, ha class 10 uhs-1.
Lehet 64gb-os is, de én azt nem ajánlom.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#846) Örni válasza Gnar (#843) üzenetére


Örni
senior tag

De vigyázz mert fullhd 60fps, régebbi videókártyát már megizzaszt! A kártyára meg rá van írva milyen class.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#847) Drótszamár válasza Gnar (#843) üzenetére


Drótszamár
őstag

Másold át és próbáld ki úgy is. Lehet csak az usb vagy a kártyaolvasó szopat.

Mekkora a processzor kihasználtság lejtszás közben?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#848) bb0t válasza Drótszamár (#847) üzenetére


bb0t
senior tag

Hát ha még kártyaolvasót is beiktat akkor végképp nem kell csodálkozni. :D

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#849) Gnar


Gnar
csendes tag

[link]
Ez idealis lenne a kameraba? Mert aqua-nál talaltam kulonbozo UHS-I formatumokat.

(#850) bb0t válasza Gnar (#849) üzenetére


bb0t
senior tag

Nem jó a link de azért kihámoztam belőle, hogy melyikre gondolsz. Ja, ez jó.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.