Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) joysefke válasza Hieronymus (#41) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Magyarország nem Németország, Budapest nem München.

Ezen kívül az Olimpiastadion az FC Bayern stadionja, ami hétről hétre ténylegesen meg van töltve és ki van használva. Nálunk meg lassan minden bokor mögött stadion van, az átlag nézőszám meg 500-2000 fő.

A topikindító által linkelt cikkben volt, hogy a vizes VB-n 130Mrd Forint ráfordítással sikerült 1Mrd forint árbevételt termelni. Na ez alapján én nikább nem kockáztatnám meg, hogy egy olimpia ami még nagyobb költség nyereséges tudna itthon lenni bármilyen időtávon.

Egyáltalán mégis hogyan jut valakinek eszébe, hogy egy ilyen dolog nyereséges tud lenni? :F

100.000 vendégéjszaka ami kvázi teljesen elérhetetlen 20.000 Ft-os átlagárral számolva. 2Mrd Forint. Tehát egy nagyon nagyvonalúan becsült szállodai kihasználtság sem tudná a költségek talán 1%-át sem visszahozni. A jegybevételek szintén nevetségesek a létesítmények költségeihez viszonyítva.

Kis ország mert nagyot álmodni, ebből lehet tanulni: Athén 2004

[ Szerkesztve ]

(#52) Ringman válasza joysefke (#51) üzenetére


Ringman
nagyúr

meg lehet nézni a brazilokat is.

btw az atlétika- és vizesvb meg annyira 0 impaktú dolog, hogy szerintem 10 emberből 8 azt sem tudná hogy hány évente rendezik, nemhogy azt hogy kik rendezték.

a legutóbbi 5 olimpiát sem tudnám hirtelen megmondani, hogy hol volt és milyen sorrendben.

(#53) joysefke válasza Ringman (#52) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Engem nem is érdekelnek ezek az ökörségek. Ha sportra vágyom elmegyek bicajozni vagy futni.
1 óra bicajozás számomra többet ér, mintha 100 órát nézném, hogy a profik hogyan úsznak, futnak, tekernek stb.

(#54) UnA válasza dabadab (#47) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez tanulságos történet volt, de persze kár, hogy ezt én sem a presztízs jellegű beruházásokról írtam. ;)

(#55) dabadab válasza UnA (#54) üzenetére


dabadab
titán

Akkor viszont hogyan kellene értelmezni a beidézett mondatodat?

DRM is theft

(#56) joysefke válasza dabadab (#48) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Azt az aranyláncot egyszer kellett kifizetnie, utána már csak hordani kellett, bármikor eladhatta és az árának egy jelentős részét visszakapta volna. Tehát ez a parkolóőr fizuból aranyláncot veszek dolog még mindig bomba üzletnek tűnik egy olimpiához képest.

Itt egy hónap dicsőségért adósítanák még jobban el az országot, úgy hogy haszna gyakorlatilag semmi.

(#57) Hieronymus válasza joysefke (#51) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Igazad van, Budapest nem München.

Ettől függetlenül marad a müncheni történetnek kettő tanulsága.

Az egyik az, hogy nagyfokú naivitás azt hinni, hogy az esemény megrendezéshez kapcsolódó költségek megtérülhetnek az esemény ideje alatt.
A másik az, hogy nem szabad kizárólag az események építkezni. Olyat kell alkotni ami hosszútávon marad használatban.
A linkelt görög eset, nem a nagyot álmodás példája, hanem stratégiailag hibás tervezésé.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#58) Hieronymus válasza dabadab (#48) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nyilván olimpia nélkül is lehet tömegközlekedést fejleszteni.
Az olimpia csak a fejlesztés gazdaságosságát növelte. Több ezer lakás került használatba. Bevásárlóközpont, ami körül további üzletek épültek.
Egymást erősítő fejlesztéseket nyomtak, azonos időben. Ha a "semmi" közepére kiteszel egy lakótelepet, nem sokan fognak oda költözni. Ha azonnal van korrekt tömegközlekedés, javul a helyzet, Ha lehet vásárolni, étkezni a közelben, akkor már csábító lehet oda költözni. Ennyi.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#59) dabadab válasza Hieronymus (#58) üzenetére


dabadab
titán

"Az olimpia csak a fejlesztés gazdaságosságát növelte"

Hogyan? Mert az, hogy épül lakás és bevásárlóközpont együtt, az megint olyan dolog, amit Olimpia nélkül is lehet csinálni.

DRM is theft

(#60) Ringman válasza Hieronymus (#58) üzenetére


Ringman
nagyúr

Az olimpia csak a fejlesztés gazdaságosságát növelte.

hogyan?
ha ez így lenne, akkor a világon mindenhol az olimpiarendezés lenne a városfejlesztési koncepció.
közben meg azt látjuk, hogy lassan már jelentkező sincs rá.

(#61) UnA válasza dabadab (#55) üzenetére


UnA
Korrektor

"Akkor viszont hogyan kellene értelmezni a beidézett mondatodat?"

Esetleg talán szó szerint. A tudomány, a művészet, a vallás vagy a filozófia sohasem lesz "nyereséges" - ha pedig már az, akkor halott. De ez igaz akár egy hobbi esetén is.
Sőt az oktatás sem az, mégis milyen sokat ér, ha egy kormányzat abba fektet be.

(#62) Ghoosty válasza UnA (#61) üzenetére


Ghoosty
őstag

Te valahogy nagyon szélsőségesen értelmezed a nyereséges szót.

A tudomány elég nagy részben nyereséges. Nem véletlenül vannak szabadalmak. Persze az alapkutatás nem feltétlenül az.

A művészet, nekem szintén nyereségesnek tűnik. Sorra dőlnek meg a mozi bevételek, szaporodnak a zenei fesztiválok. Magánszínházak üzemelnek nyereségesen. De nyugodtan idehozhatjuk a formatervezést is.

A vallás. Itt nagyon attól függ, hogy mit hogyan definiálsz. Adományt pl miként értelmezel. Mert szerintem nem mondok újat azzal, hogy egy keresztelésnek, házasságkötésnek van ára. Amit persze adománynak hívnak. Ezt nem negatívan akarom beállítani, de nézhetem úgy is, hogy jegyet veszek egy templomi előadásra.

Mondjuk a filozófiában valóban nem látom semmilyen formában a nyereségességet, de mondjuk költséget sem.

A hobbi nem tudom mit keres itt. Nyilván valami amit szórakozásképpen csinál az alapvetően nem nyereséges, de egy sportrendezvényre úgy nézni, mint hobbi, kicsit fura. Ha annak tekintjük, akkor finanszírozza az, akinek ez a hobbija. Csináljuk úgy, mint a vallás esetében. Lehet adományozni sportrendezvényért. Aztán ha összejön elég pénz, akkor csinálunk egyet.

Az oktatás is nyereséges. A jól képzett ember több adót fizet, így visszajön az oktatásba beleölt pénz.

(#63) Ghoosty válasza dabadab (#59) üzenetére


Ghoosty
őstag

Elméletben úgy lehetne, hogy mondjuk kerül egy beruházás 100 pénzbe, amit első időben olimpiához hasznosítunk. Az olimpia önmagában csak 40 pénzt hozott, tehát veszteséges, de mivel amúgy is szükség volt erre a 100 pénznyi beruházásra, ezért ez igazából csak 60-ba került.

Persze a gyakorlat valahogy nem akar működni és alig akar valaki olimpiát rendezni és annak oka van.

(#64) Tikakukac válasza Ghoosty (#63) üzenetére


Tikakukac
titán

Elméletben úgy lehetne, hogy mondjuk kerül egy beruházás 100 pénzbe, amit első időben olimpiához hasznosítunk. Az olimpia önmagában csak 40 pénzt hozott, tehát veszteséges, de mivel amúgy is szükség volt erre a 100 pénznyi beruházásra, ezért ez igazából csak 60-ba került.

Igen, emögé bújt be az egész vizes VB is. A számokat pedig szerintem láthatod, a beruházások értéket érezheted is :B De most lesz újabb hülyeség, ahhoz megint fel lesz kendácsolva pár himi-humi épület ami 10 éven belül ha jól megy össze is szakad a francba. Magyarszky style.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65) janeszgol válasza Hieronymus (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

Ahhoz, hogy nyereséges legyen egy Olimpia, már meglévő infrastruktúra kell, egy alap. Az oroszok az EU-s pénzt is felhasználva javították a közlekedésüket, ami később fog megtérülni, de nekik sem volt nyereséges ez a WB.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#66) Tikakukac válasza janeszgol (#65) üzenetére


Tikakukac
titán

Az hát, az autópálya Louis Vuitton és kaviárba átszámolt méterenkénti árát már nem tudom ki írta le, de az biztos, hogy sírtam a röhögéstől :DDD
És azok a fantasztikus épületek, amik már az olimpia idején is használhatatlanok voltak. Nettó nyereség és hosszú táv, én mondom :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#67) joghurt válasza janeszgol (#65) üzenetére


joghurt
addikt

Szerintem a második mondatodban annyi mindent sikerült összezagyválnod, hogy az megérdemel egy ilyet: :R

A tej élet, erő, egészség.

(#68) janeszgol válasza joghurt (#67) üzenetére


janeszgol
félisten

Ja bocsi. Szóval az oroszok is el voltak maradva infrastruktúrában, és ezt a WB-re kapott támogatást bőven ki kellett egészíteniük. Tehát átment mínuszba. Viszont ebből később profitálhatnak, mivel a gazdaságot fellendíti (már pusztán a jobb közlekedés is). Erre gondoltam. Ez így hülyeség?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#69) Tikakukac válasza janeszgol (#68) üzenetére


Tikakukac
titán

Nézd meg a képeket és nézd meg az építkezéseket, utakat és minden egyebet. Mérlegeld, hogy érzésre mikor fog fellendülni a bármi és mikor lesz akár nullszaldós a sztori ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#70) joghurt válasza janeszgol (#68) üzenetére


joghurt
addikt

Az oroszok az EU-s pénzt is felhasználva javították a közlekedésüket, ami később fog megtérülni, de nekik sem volt nyereséges ez a WB.

1. Milyen WB-ről beszélsz? Ha a 2018-as foci vb-ről (szimpla v-vel), arra néhány új stadiont építettek, közlekedést nem igazán. Olyan távol voltak egymástól a helyszínek, hogy repülőgépen kívül más nem nagyon merült fel.

2. Moszkván belüli közlekedésben nyitottak egy új (átszálló)megállót a Luzsnyiki Stadiont eddig is kiszolgáló két metrómegálló mellé, illetve 2016-ban átadták a felújított körvasutat 14-es számozással, a vb-től függetlenül.

3. Ezek fényében azt sem látom, milyen, a gazdaságukat fellendítő infrastrukturális fejlesztés történt volna.

4. Az oroszok miért kaptak volna EU-s pénzt bármire is? Nem tagok, és amúgy is szankciók alatt állnak Krím miatt.

És hogy az oroszok mit tudnak kezdeni egy sportrendezvényre épített szállásokkal, edzőpályákkal stb., azt kiválóan megnézheted a volt olimpiai faluban, Himkiben (a seremetyevói reptér közelében).

A tej élet, erő, egészség.

(#71) t72killer válasza Hieronymus (#57) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez pontosan így van, azaz ne húzzunk fel oda stadiont, ahol "békeidőben" nulla a kihasználtság. Nagyon egyszerűen csak olyan helyre engedék világversenyeket, ahol a jelentős körneyzetterheléssel és az adófizetők elég durva megnyírásával készülő létesítmények későbbi használatára van elég fizetőképes kereslet. Pl semmi kétségem, hogy egy USA keleti part 3-4év totál megtérüléssel bármilyen világversenyt fogadni tudna (sőt, lehet, hogy csak a létesítmények fele eleve rendelkezésre áll) - ugyanez nem mondható el pl a délolasz vidékről (észak-olaszország teljesen más tészta).

Azt is kitalálhatnák, hogy blokkosítják a beruházásokat: 4évre egy ország kapna meg MINDEN egymással kompatibilis világversenyt és az adott kontinens versenyeit - így egy kicsit visszamaradottabb régió számára is biztosítva lenne a létesítmények kihasználása - még ha nem is évtizedekre, de nagyságrendekkel jobban, mint Athénben. Gigantikus méretű környezetkárosítást lehete ezzel megspórolni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#72) Hieronymus válasza dabadab (#59) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Mert az, hogy épül lakás és bevásárlóközpont együtt, az megint olyan dolog, amit Olimpia nélkül is lehet csinálni."

Persze.
Csak az Olimpia közevetet bevételt is produkál.
Megépítem lakásokat, bevásárló központokat. Javítom a tömegközlekedést, megrendezem az eseményt.
Az Olimpiára jegyet vásárlók laknak valahol. Esznek és isznak valamit. Búsulnak, ünnepelnek vagy csak szórakoznak az olimpián kívül is. Emléktárgyakat gyűjtenek ... Még az orvosi ellátásuk is bevételi forrás.

Úgy kell számolni, amit amúgy is megépítettek volna, annak az építési költsége nem az olimpiát terheli. Maximum az olimpia napjaira számolható költségek+amortizáció terheli a rendezvényt.
Amit kizárólag az olimpia miatt készítettek, az terheli teljes egészében a rendezvényt. Illetve az eltakarítási költsége is.

Az olimpia/VB, .... csak extra lehetőség. Ha a rendezők tudnak élni a lehetőséggel, akkor hasznot termelő vállalkozás. Ha nem akkor autópálya a gazdasági pokolba.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#73) t72killer válasza Hieronymus (#72) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Magyarul építesz egy k.bott nagy kísértetvárost, ami aztán a környéken élő párezer embernek csak az útjában áll. Nem esett még le, hogy Magyarisztán nem New York állam?

A lelkesen sorosozó Manyinéni se nagyon fog az erzsébetutalványából stadionjegyet venni, járókerettel különben is nehéz felmászni a lépcsőn...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#74) dabadab válasza Hieronymus (#72) üzenetére


dabadab
titán

"Csak az Olimpia közevetet bevételt is produkál."

A komplett Olimpia nem generál annyi bevételt se, mint amennyit mindenféle maradandó hatás nélkül elköltenek szigorúan a sportrendezvényekhez kapcsolódóan. Inenntől kezdve teljesen arról beszélni, hogy az Olimpia bármit is gazdaságosabbá tesz. (Ugyanez az úszóvébénél: csak az egyszerhasználatos, elbontott ugrótorony árát nem jön ki a bevételekből). És hát ott van az is, hogy a szervezők az olimpiai lázban hajlamosak elég pazarlóan építeni dolgokat: erre meg ott van illusztrációnak a Duna Aréna.

DRM is theft

(#75) Tikakukac válasza Hieronymus (#72) üzenetére


Tikakukac
titán

Arányokat vázold már fel, amit te gondolsz, aztán lessünk meg valami tényleges adatot. Mert nálad repkednek olyan ötletek, amikre a közgáz tanárom szerint a januári vizsgámon kacagna egy sírósat :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76) Hieronymus válasza Tikakukac (#75) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Milyen arányokra gondolsz?

Az előző hozzászóló, egyszer használatos ugrótornyát, hiába hasonlítom a müncheni olimpiai faluhoz ami ma is üzemel. Minden apartmanban laknak. Az ott működő szálloda kihasználtságáról viszont nincs információm.

Közgazdasági alapon szemlélve, vajon melyik a nagyobb bukta a két példa közül?

Nyilván az olimpiai falu, mivel a rendezvény alatt elszenvedett értékvesztése magasabb az ugrótorony áránál. :C

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#77) Hieronymus válasza t72killer (#73) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A lelkesen sorosozó Manyinéni se nagyon fog az erzsébetutalványából stadionjegyet venni, járókerettel különben is nehéz felmászni a lépcsőn..."

Hol olvastad, hogy a rokkantnyugdíjasok tömeges látogatásával számoltak a rendezők?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#78) t72killer válasza Hieronymus (#77) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkok kiknek a látogatásával számoltak?

Hirtelenjében ezt a korfát találtam, még a rokkantnyugdíjas kategóriával is találhatsz kapcsolatot;)

És ezt ugye még be kell szorozni az adott területen élő, havi x ezer Ft felett kereső lakosság számával, az szerinted hogy áll a magyar vidéken??

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#79) Tikakukac válasza Hieronymus (#76) üzenetére


Tikakukac
titán

Azokra az arányokra, hogy a budikefe kilóg az ország valagából, de nekünk rendezvény kell, mert az majd hosszútávon beadja a jackpotot. Be, jah. Nézz már körbe mit bírunk letenni a porondra bakker :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80) nemlehet válasza Hieronymus (#76) üzenetére


nemlehet
őstag

Nem tudom eldönteni, hogy te ennyire naiv vagy fogalmatlan vagy, esetleg direkt kötekedsz mert élvezed, vagy valaki fizet azért, hogy ezt a szerecsenmosdatást csináld, mert nem akarom elhinni, hogy őszintén gondolod amiket írsz.

De csak hogy ne kelljen visszagörgetned és akár 3 hsz-t is egyszerre megjegyezni segítek. Az arányokról:
A vizes VB 130 milliárd forintba került. Ebből keletkezett kb 1 millárd forint közvetlen jegybevétel (beszámoló szerint a jegyek fele volt 381 millió, nagyvonalú leszek felfelé kerekítek). Tegyük fel idejött 200.000 ember is a rendezvényre, ezek eltöltöttek itt fejenként legalább 1 vendégéjszakát 20.000 Ft-ért. Ez megint jelentős túlbecslés, de legyünk pozitívak. Az 4 milliárd forint.
Tehát eddig szemben áll 5 milliárd bevétel a 130 milliárdos költséggel. De ha nagyon nagyvonalúak akarunk lenni akkor még iderakhatjuk, hogy mondjuk ez a 200.000 vendég még fejenként elköltött még 2x annyit mondjuk kajára meg szórakozásra mint a szállása, csapjunk hozzá 8 milliárdot. Hohó, alakulnak a dolgok már a rendezési költség 10%-a meg is térült :)

Nézzük meg hogyan oszlik meg a rendezési költség. Erről természetesen egészen pontos számok nincsenek, de szerintem kiindulási alapnak ez elég reálisnak tűnik:
Tehát pl elment biztonságra és tanácsadásra 8 milliárd. Ez nem befektetés, ez nem fog megtérülni hosszú távon se. Rendezésre elment 14 milliárd, ez se hosszú távú dolog, tehát ez se fog megtérülni. Tehát már el is tapsoltuk bőségesen a NAGYON nagyvonalúan számolt közvetlen bevételünket.

A Dagály volt 25 milliárd, az egy elég nagy szelet. Az tekinthető hosszú távú beruházásnak, nézzük az hogyan térül meg: Nos egy felnőtt jegy 800 Ft. Tehát ha a jegybevételből szeretnénk ezt fedezni kéne 31.250.000 vendég... Hm, hát ez nem tűnik reálisnak az 1,7 millió lakosú Budapesten. Persze biztos vannak programok, meg rendezvények amik alatt kibérlik a létesítményt, de ha évi 1 milliárd tiszta hasznot is termel az uszoda akkor is 25 éves megtérüléssel kéne számolni. Ennyit pedig nem termel, sőt ha azt nézzük, hogy Mao-n az 550 fürdőből álló szektornak volt 144 milliárd árbevétele nagyon úgy néz ki, hogy az 25 év jó lesz 50-nek is..

Persze fel lehet hozni az infrastrukturális beruházásokat, de ott ugye olyanok szerepelnek, mint az 5 méteres híd 480 millióért ami nem is biciklis útvonalakat köt össze, szóval nem hiszem hogy ott számolhatunk megtérüléssel.

SOkáig tudnám még folytatni, de szerintem érted a lényeget. Az olimpia költségei egy nagyságrenddel meghaladnák a vizes VB-ét... Szerinted, ha egy ilyen kis versenyen ekkorát bukik az ország (nagyjából 90%-ot) akkor érdemes lenne 1300 milliárdot belefektetni az olimpiába? Tudod 1300 milliárd 90%-a mennyi és mi másra el lehetne költeni?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#81) Hieronymus válasza nemlehet (#80) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Értem én, hogy elkezdtél hőbörögni.
De egyet azért nem értek. Miből gondolod, hogy a világ összes sportrendezvényére ezek az arányok érvényesek?

Ráadásul olyanokat képzelsz a hozzászólásaimba, amit én sohasem írtam.

"Az olimpia költségei egy nagyságrenddel meghaladnák a vizes VB-ét... Szerinted, ha egy ilyen kis versenyen ekkorát bukik az ország (nagyjából 90%-ot) akkor érdemes lenne 1300 milliárdot belefektetni az olimpiába?"
Nem írtam olyat, hogy Magyarországnak olimpiát kellene rendeznie.
Én hoztam egy példát, ami éppen a müncheni olimpia volt, ami pénzügyi gondjai ellenére sikeres rendezvény lett és hasznos maradt az olimpiába fektetett pénz nagy része, a játékok befejezése után is.
Egyedül ilyen személettel szabad nagyobb méretű sporteseményt rendezni.

(#78) t72killer:
Mit kezdjek a bemásolt grafikonokkal.

Ugye egy világbajnokságnak nem csak magyar rokkantnyugdíjasok lehetnek a nézői. Sőt nem is magyaroknak kellene lennie a nézők döntő többségének.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#82) pengwin válasza DraXoN (#3) üzenetére


pengwin
addikt

Én korábban szerettem a focit, jéghokit, vizilabdát. Utóbbi kettőnek szerettem a meccseire is járni, voltam olimpián, néztem végig magyar olimpiai aranyszerzést élőben az első csoportmeccstől a döntőig.

Amióta ilyen undorító módon tömik őket közpénzzel, azóta nem tudok ugyanolyan felhőtlen jó érzéssel megnézni egy meccset. Fociról teljesen leszoktam, ahogy a többi sport klubmeccseiről is, itthoni sporteseményeket kerülöm.

Tüntetőlegesen cafetériámból se kérem soha a legkedvezményesebb adózású sportbelépőre költhető keretet, inkább a magasabb adózású egyebeket választom.

Azok a sportvezetők is elmehetnek melegebb éghajlatra, akik ezért a pénzért lefeküdtek ennek a rendszernek.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#83) prmcsk


prmcsk
addikt

Naivan megkérdezném, hogy az alapvető követelményetek - egy világeseményt úgy megrendezni, hogy nyereséges legyen - az utoljára hol, mikor és kinek sikerült ? Csakis profitorientált elgondolásból ki rendez ma ekkora méretű és kiterjedésű világeseményt ?

Ehhez nehezítésként csak az jöhet szóba, ahol emiatt kellett felépíteni a szükséges infrastruktúrát is, mert előtte nem létezett. A sportesemény után mindent felrobbantottak, tehát nem maradt meg semmi sem a mobil tornyon kívül ?

Annyi itt az okos számolóművész, hogy kénytelen vagyok feltenni a számomra sok év óta megfejthetetlen oximoron hegyeket... Ha csak most lopnak, akkor hogy a farokba is vannak ezek ?

Akik évtizedekkel ezelőtt "nem loptak" azok tüntették el az ország 50 tonna aranyát. A spontán privatizációt sem lopási szándékkal vezényelték le, ennek gazdasági kára 10 ezer milliárdokban mérhető. Az IMF és devizahitel idekormányzása + egyéb "jótékonysági intézmény" sem a lopás szándékával jött ide. 2008-ban sem azért kellett felvenni a 8 milliárd eurót, (2400 milliárd forint) mert nem loptak, á nem...Az EU is hülye, ha azt állítja, hogy a négyes metró építésénél eltűnt volna 160 milliárd + a büntetés 60-70 milliárd, amit szintén a jelenlegi "tolvajok" fizetnek majd ki.

Tehát: Amikor úgy 15 év alatt 10 ezer milliárdos összegek tűntek (f)el és nem építettek, vagy fejlesztettek belőle semmit, az a pénz hova tűnt ? Nem értem, mert ezek akkora összegek, hogy ellopni nem is lehet. :D

Bezzeg mostanában. Mások ezer milliárdos tartozásait kifizetik, közben az évtizedek óta elmaradt országos infrastruktúrába 1000 milliárdokat öntenek. A kereset, a minimálbér, az életszínvonal évek óta tartóan és fokozatosan, egyre csak "zuhan". Már annyit loptak, hogy "saját pénzükből" ;] most loptak vissza 30 tonna aranyat és évek óta minden pláza parkolója csont üres, mert egyre csak "szegényedünk". Az ország útjainak hosszát is fokozatosan lopják, mert másképpen az nem lehet, hogy az egyre kevesebb autó ellenére is, de forgalmi tömörülés, lassulás és dugó nélkül szinte már semmikor és sehova nem lehet eljutni. És mindez úgy megy végbe, hogy a hitelfelvétel lehetősége is szigorodott... :))

Konklúzió: Ha valaki a saját és teljes rokonsága minden ingó és ingatlan vagyonát pénzzé teszi és ebből később semmit sem tud felmutatni az micsoda, ha nem lopás ? Erre ráfejelve még úgy sem tud semmit átörökíteni az utódjának, hogy mindeközben még hitelt is felvesz.

Ezt az állapotot megöröklő meg csak úgy lop, aki a szarból megpróbál várat építeni, kezd sikerülni neki és néha már arra is "fussa", hogy esetleg felesleges dolgokba is invesztál. Mindezt teszi úgy, hogy halottaiból kellett újrapörgetnie ehhez a saját vállalkozását (gyengébbeknek: országát), amiből a szükséges pénzt előteremti.

A lopásarány egyszerű számtan: Ha 100 forintból 160-at loptál azt hitellel egészíted ki, aminek a kifizetését nagy demokratikusan és annak ellopási vádja nélkül átörökíted az utódodra. A régmúltban ez történt...

Ugyanez ma: 100-ból biztosan lopnak, de mennyit ahhoz, hogy az országra is fussa ? Ha ellopnak 30-at akkor is marad 70, ami kézzel fogható és ténylegesen költhető.

És aki olyan illúziókat kerget, hogy mások majd nem lopnak, az egyszerűen egy világtalan hülye. Ilyen nem volt, nincs és nem is lesz a tejútrendszerben...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#84) dabadab válasza prmcsk (#83) üzenetére


dabadab
titán

És mit szeretnél mondani? Bántsák a Fideszt, brühühü?

DRM is theft

(#85) nemlehet válasza Hieronymus (#81) üzenetére


nemlehet
őstag

Tehát összesen volt eddig 2 olimpia ami nyereséges volt, az is olyan városokban ahol az infrastruktúra nagy része már megvolt.

Ezzel szemben van kb 23 ami nem volt az és pl az Athéni olimpia nem kis mértékben járult hozzá a görög válsághoz... Te most tényleg ennyire nem akarod érteni, vagy szándékosan játszod az eszetlent? Persze mindent lehet, meg pozitív hozzállás, hello rainbow meg sunshine, csak a valóság nem ez.

A magyar sporteseményekről volt szó amiket hihetetlen ignoráns stílusban védelmezel és próbálod magyarázni a hülyeséget. Itthon nagyjából tendenciózus a 90%-os "elveszti közpénz jellegét" arány, a megtérülés már rég óta egyáltalán nem szempont. Üzemeltetni pedig sose tudtunk, már a szoci, sőt az MDF kormány által épített dolgok is a rohadásnak lettek tervezve.

Tudom ez fáj, és nagyon szomorú, hogy ennyire képes ez az ország, de legalább ne védd és ne terelj amikor rávilágítanak, hogy baromságokat beszélsz.

És igen jól látod, ki vagyok akadva, mert a jelenlegi politikai berendeződésnél csak az idegesít jobban ha valaki ilyen ostoba módon még védi is ezt az egészet..

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#86) Tikakukac válasza prmcsk (#83) üzenetére


Tikakukac
titán

Tipikusan az az eset amikor belül üvöltök és sírok és nyüszítek. De már megszoktam sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#87) prmcsk válasza Tikakukac (#86) üzenetére


prmcsk
addikt

dabadab és Tikakukac: Már én is zokogok a megszokottan tényeket és ellenérveket helyettesítő minősítéseitektől... :D Oldjátok már fel ezeket az ellentmondásokat, hogy végre én is azt higgyem, amit "ti".

Sziasztok és jó kamuhabzást kívánok...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#88) Hieronymus válasza nemlehet (#85) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"És igen jól látod, ki vagyok akadva, mert a jelenlegi politikai berendeződésnél csak az idegesít jobban ha valaki ilyen ostoba módon még védi is ezt az egészet.."

Te tényleg nem érted.
Én nem a vizes VB-t védem.
Kettő dolog van, amit én másként látok, mint a többség.

Az első, hogy egy nagy sportrendezvényt csak a jegybevételek figyelembe vételével nem lehet nyereségesre kihozni. Kivétel előfordulhat, ha a rendezvényhez szükséges épületek és az infrastruktúra megfelelő. Egy kapavágást sem kell tenni.
A várható jegybevétel alapján, semmilyen sportrendezvény nem vállalható be. Még egy sakk vébé sem. Amihez nulla beruházás szükséges, és nem párosítható hozzá komoly jegybevétel. Az esemény közvetítéséért sem lehet pénzt kérni, mivel kevesek néznének meg élőben egy sakk partit.
Ha már azt is hozzászámolod, hogy jönnek a sakk eseményre látogatók, a helyi rokkantnyugdíjasokon kívül is, akkor már a másodlagos bevételek alapján érdemes lehet megszervezni az eseményt. Pénzt költenek amiből haszna lesz valakinek. Az állam megkapja az ÁFA és az egyéb adókat, ami olyan bevétel, ami az esemény nélkül nem keletkezett volna. Persze a helyi rokkantnyugdíjasok kivételek, mert
Ők nem generálnak többlet bevételt.

A második dolog amit én másként látok, hogy egy jól tervezett esemény után megmaradó épületek és infrastruktúra továbbra is használatban marad. Illetve használatban kell maradniuk.
Ezzel a fejlesztések költségeit nem az esemény néhány napjára, hanem az épületek élettartamára kell elosztani. Ha nem biztosítható tovább hasznosítás lehetősége, akkor nem kell jelentkezni a rendezvény megvalósítására.
Ennyi.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#89) icemad válasza Hieronymus (#88) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Így van, pont ezért nem akar az emberek 99%-a olimpiát Magyarországon. Mert tudják jól, hogy az épületek amik épülnek/épülnének/már megvannak soha nem lesznek kihasználva olyan szinten, hogy az elkövetkező 100 év alatt behozza az árát. Egy 20 000 férőhelyes stadion nem számít nagynak egy nagy országban. De Magyarországon soha nem lesz teltházas. Talán egy Tankcsapda koncerten igen, de az ugye nem sportesemény.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#90) Ghoosty válasza prmcsk (#87) üzenetére


Ghoosty
őstag

Miért gondolja valaki, hogy a másik a Fideszt szarnak gondolja, akkor az MSZP-t akarja?!

Amúgy itt az ellentmondásod egy részének feloldása:
[link]
Ha nem érted, akkor úgyis felesleges magyarázni.

(#91) Chaser válasza Hieronymus (#88) üzenetére


Chaser
titán

a matekból az épületek fenntartási ktsg-eit hagytad ki, ami brutálisan magas, most csak hasra ütök, egy 10mrd-s épület éves fenntartási ktsg-e 0,5-1mrd ft

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#92) Tikakukac válasza prmcsk (#87) üzenetére


Tikakukac
titán

Ki az a ti?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93) pengwin válasza prmcsk (#83) üzenetére


pengwin
addikt

Ebben az országban nem a jobb, vagy a baloldal lop, hanem a politikai elit.

A '90-es években is megvolt a lopás a privatizáció keretében, meg a hagyományos korrupcióval.
Az államadósság viszont nem a lopás miatt nőtt meg, hanem a rendszerváltozás miatt drasztikusan visszaesett gazdasági teljesítőképesség és az egymást váltó kormányok tehetetlensége miatt. A politikai váltógazdálkodás miatt senki sem merte meglépni a szükséges reformokat államszervezet és közszolgáltatások terén, és ezeknek a rendszereknek a fenntartása mélyrepülésbe vitte az államháztartást. És azért közben voltak közberuházások is, amikből nyilván akkor is lopták a pénzt. De ez mind igaz az MDF, MSZP és Fidesz kormányokra is.

A törvénytelenül felmondott négyesmetró támogatás az első Fidesz-kormány idejéről megvan?
Vagy a leállított Nemzeti Szinház beruházás?
Azok se voltak ingyen, csak akkor is zavarta A politikai pártot, hogy B párt érdekeltségi köre kapta a megrendeléseket.

Ezzel szemben most is megy nagyban a lopás: édesanyám korosztályától kb. 3500-4000 milliárdot einstandoltak Viktorék a kötelező magánnyugdíjpénztárak államosításával, és ebből finanszírozzák az olyan látványberuházásokat, mint a sportmániájuk.
És ez ideig óráig ugyan munkát ad rengeteg alulképzett embernek, és nagyon szépen javítja a statisztikákat, de hosszú távon nem megoldás. Ahogy pl. a másik zsákutca, a közmunkaprogram is... az is csak olcsó pénzért javítja a statisztikát.
A GDP statisztika is szép és jó, ha nem nézel mögé: az építőipar hajtja... a probléma sak az, hogy felesleges luxusberuházások valósulnak meg, amik utána nem fognak "GDP-t termelni". Meg az építőipar másik nagy húzóága a rengeteg újonnan épülő lakópark... a probléma csak az, hogy akinek szüksége lenne lakhatásra, az nem fogja tudni megfizetni amit "termel" az építőipar, úgy pedig az sem lesz érték.

Látom hívő vagy, de jó lenne kicsit a felszín mőgé nézni.

Személyes véleményemet politikai elitünkről inkább nem írom le, mert nem túl szalonképes.

(#89) icemad
Skóciában hétről hétre sok tízezer ember jár meccsre, pedig hazánknál kisebb ország. Nem a népesség miatt feleslegesek ide a stadionok, hanem azért, mert a sport amivel megtöltik többnyire nem nyújt olyan élvezhető szórakozást, hogy megteljenek a stadionok nézővel.
Meg így legalább a cirkusz helye megvan, ha már egyszer kenyér nincs elég.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#94) Hieronymus válasza Chaser (#91) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha van funkciója az épületnek és használják is, akkor nem gond a fenntartási költség
A fenntartási költségen túl az amortizációval is számolni kell.
Átgondolt és megalapozott tervezés esetén ez nem gond. Ha kevésbé átgondolt a terv, akkor az amortizáció helyett az eltakarítás költsége fogja terhelni az épületeket, Előbb-utóbb azt is meg kell fizetni valakinek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#95) Chaser válasza Hieronymus (#94) üzenetére


Chaser
titán

ha van pl egy 2-3-4e nm épület és töredékét használják ki, fűteni akkor is kell télen, őrizni, takarítani, manegelni, és ez itt a probléma, legtöbb épület amit "esemény" miatt felhúznak, későbbiekben nem lesz kihasználva
pesti falut nagyon szeretik a turisták, nem ilyen sz@rokra kellene költeni ami pénztemető előtte/közben/utána, hanem olyasmikre amik még több turistát ide vonzanak, sétányok, szökőkutak - pl ott a margit szigeti történet, azt lehetne még erősen upgradelni -, turisták hozzák a pénzt, csak csiszolni kellene rajta

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96) Tikakukac válasza Hieronymus (#94) üzenetére


Tikakukac
titán

Átgondolt és megalapozott tervezés esetén ez nem gond.

Szerencsére ezzel itthon nincs gond :DDD Vazeg, nagyon kínos a mosolyom most.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97) Chaser válasza Tikakukac (#96) üzenetére


Chaser
titán

jah, sétányról jut eszembe, pontosan nem tudom melyik, vmelyik műsorban láttam, szépen megcsinálták, csak elfelejtettek fákat ültetni, az úgy felettébb kellemes tud lenni nyáron ( : de annyi ész sincs, h konténeres fákkal kozmetikázzanak, ez is vmilyen sporteseményre készült ha jól rémlik, lehet pont erre? ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98) dabadab válasza Hieronymus (#94) üzenetére


dabadab
titán

"Ha van funkciója az épületnek és használják is, akkor nem gond a fenntartási költség"

Dehogynem, lásd a mostani túlméretes stadionok, amiknek ugyan van funkciója és használják is őket, a fenntartási költségük viszont olyan magas, hogy az komoly problémákat.

DRM is theft

(#99) Ringman válasza dabadab (#98) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#100) Hieronymus válasza Chaser (#95) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Továbbra sem azt a szöveget nyomom, hogy Budapestnek bármit rendeznie kellene.
Azt a szöveget nyomom, hogy okos tervezéssel nem lehetetlen egy világméretű rendezvényt gazdaságosan megrendezni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.