Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Ezen már csak röhögni tudok. :W

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

Ha a focira költünk az a baj, ha más sportágból lopjuk ki a pénzt az a baj.
#lipsikneksemmisejó

(#3) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Minek újra jelentkezni.. részemről a mostaniból se láttam egy számot se ... De annyira követtem az eseményeket, hogy nem is érdekelt pontosan mikor is van (lesz), és mikor észrevettem, hogy elkezdődött akkor már a második hét végénél jártak...

..bár én mondjuk az összes sporteseménnyel így vagyok, abszolút nem érdekel.. nem pazarlom rájuk az időmet se...

a "minek újra jelentkezni" részhez meg:
ha valami ennyire veszteséges, szerintem nem sokat kéne gondolkodni azon, hogy van-e értelme megtartani...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4) zsopu válasza DraXoN (#3) üzenetére


zsopu
tag

Egy 130milliárdos költségvetésbe a 100 milliós veszteség a szervező cégnek, szinte egyenlő a nullával!
Kihozták szépen veszteségesre, hogy nehogy már adót kelljen fizetni.
A szervező cégnek lehet, hogy -100millió (papíron), de Budapestnek több milliárd adóbevétel.
(ja, hogy azt már azindex nem írja, mert nagyon pozitív lenne a cikk, az meg nem jó senkinek... )

[ Szerkesztve ]

(#5) D1Rect válasza zsopu (#4) üzenetére


D1Rect
félisten

Én nagyon hülye vagyok a vizes vb dologhoz.
Miből jött össze a 130 milliárd?

(#6) zsopu válasza D1Rect (#5) üzenetére


zsopu
tag

(#7) Ringman válasza zsopu (#4) üzenetére


Ringman
nagyúr

de Budapestnek több milliárd adóbevétel.

hatalmas sikersztori volt!

(#8) D1Rect válasza zsopu (#6) üzenetére


D1Rect
félisten

Honnan volt erre pénz?

(#9) Geri Bátyó válasza zsopu (#4) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Persze. Az, hogy a szervezőcég "csak" 100 millát bukott nem olyan sok, de azt a jelentéktelen apróságot is nézhetnéd, hogy a vizes vb teljes bevétele 4.6 milliárd volt (miközben 7-10 milliárdot vártak) és közben elköltöttek 130 milliárdot.
100 milliót sem lehet nem soknak nevezni, de 125 milliárdot már pláne nem.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#10) proci985 válasza Ringman (#7) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

arrol nem is beszelve, hogy a takaritas eleg sokaig tartott es a vizes VB maradeka akadalyozta a kozlekedest a szigetrol / sziget fele. ott magaban ilyen 45-50ezer kulfoldirol van szo (ha ugy szamolunk, hogy a kint levok fele kulfoldi es egesz hetre maradnak). pl a hajok egyaltalan nem alltak meg a budai oldalon.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nekem annyi maradt meg a vizes VB-ről, hogy 2017-ben nagyon-nagyon sportos voltam és egy jó Hármashatárhegy bicajkör után tekertem haza el a VB helyszíne mellett (Dagály fürdő), kerestem, hogy hol lehet átvágni, lerövidíteni és az ideiglenes buszpályaudvar mellett megkérdeztem egy sportos lányt, hogy hogy van most a közlekedés, kiderült, hogy mexikói úszónő 50m-es távon, beszélgettünk és megkérdezte tőlem, hogy én melyik számban indulok? :B

Szép élmény, de nem biztos, hogy az össztársadalmi haszna van 130Mrd Ft :))

(#12) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Szépen fel fog épülni minden az olimpiához, és addig számtalan 10 milliárdos, és néhány nagyobb lenyúlás fog még történni. A következő grandiózus tolvajlás az atlétikai vb lesz.

(#13) ncc1701 válasza Gerasz (#12) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha már az olimpiát megtorpedózta a soros, akkor valamit tenniük kell. Sok éhes szájat kell etetniük, beláthatod.

(#14) Tikakukac válasza D1Rect (#8) üzenetére


Tikakukac
titán

Ugye? :DDD Én sem értem miből lehet még átcsoportosítani pénzeket. De látod, még mindig van miből. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15) Fred23


Fred23
nagyúr

Még jó, hogy nem közpénzből! ;]

(#16) Freiherr


Freiherr
őstag

Valaki hisz még ezeknek a számoknak? 🤣
Azt hegesztenek össze, amit akarnak, GVH, KSH zsebben, pár bennfentes tudja a valós számokat, oszt jónapot.

XXX

(#17) joysefke válasza Freiherr (#16) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ezek annyira rossz számok, hogy elhiszem, hogy valósak. 130Mrd forintos ráfordítással sikerült elérni 1Mrd-os forgalmat. Szívből rühellem ezt a meztelen seggel rongyrázást ami itthon a versenysportban (is) megy, de ennél a megtérülési rátánál még én is többre számítottam. Na persze nem sokkal.

Szánalmas. Az összes ilyen versenysport presztízslétesítményt, focistadiont lerombolnám és parkokat építtetnék a helyükre...

[ Szerkesztve ]

(#18) nemlehet válasza joysefke (#17) üzenetére


nemlehet
őstag

Nem szeretek demagóg lenni, de az én előző munkahelyemen sokan védték az egész rendezvényt, ez mekkora jó sajtó az országnak, ha közvetlenül nem is térül meg majd az emberek emlékeznek, hogy milyen szép a város és évek múlva is jönnek ide. Persze amikor megkérdeztem, hogy ti mint sportot szerető és követő emberek mondjátok már meg hol volt az előző VB akkor ment a nagy hümmögés és sutyiban google... Majd megszülték, hogy az nem volt ilyen szép helyen és nem volt ilyen profin lebonyolítva úgyhogy nem számít.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#19) Tikakukac válasza nemlehet (#18) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor voltak ott is IQ betyárok. A nagy matek és gazdasági zseniket mindig is kedveltem. 5 éves terv fasorban sincs néha olyan számokat bírnak szülni a felhőből.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#21) D1Rect válasza nemlehet (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

lol

(#22) Ringman válasza #50751744 (#20) üzenetére


Ringman
nagyúr

Az úgy nekem rendben van, hogy veszteséges minden ilyen nagy sport esemény az országoknak, rendezvényeknek, legyen az olimpia vagy egy vb.

miért van rendben?

(#23) icemad válasza Ringman (#22) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom azért, mert jóval komolyabb országok (mint dél afrikai Köztársaság vagy Oroszország) is előre megmondták, hogy veszteséges amit csinálnak, de nem számít. Kell egy kis presztízs.

Én azon csodálkoztam, amikor a sportolók a tv-ben reklámozták a "Magyarország rendezzen olimpiát" című közös lopás hadműveletet. Párat megcibáltam volna, hogy "ember? Te hol a kurv@ anyádban élsz?" Kb 2 millió ember nyomorog egy 8.5 millió lakosú országban, akkor mire akartok ti olimpiát?

(#24) joghurt


joghurt
addikt

Engem csak az zavar, hogy ezzel az úszást ugyanúgy megutáltatják a néppel, mint a focit. Noha az előbbiben azért vannak nemzetközileg is értékelhető eredményeink.

A korábbi, esztétikus látványtervek után a Duna-part panorámáját szétcsesző, arrogánsan a városra erőltetett kocka. Bol-dog / Vízifütyi. A számolatlanul kilopott milliárdok, a kretén projektvezetés miatt a hard határidő kényszerítette extra költségek (amivel a kivitelezők szépen éltek is). Az újra felhasználhatónak hazudott, aztán kb. hulladékként hasznosított külső lelátók. A nagyközönség számára nem használható (jó, most már a nap közepén 3 órára kinyitott), ámde Katinkának pályáztatás nélkül bagóért odadobott medencék.

Hányok az egésztől - mondom ezt úgy, hogy én magam is úsztam a vb-n.

[ Szerkesztve ]

A tej élet, erő, egészség.

(#25) Zigur válasza icemad (#23) üzenetére


Zigur
senior tag

Megértelek, de ez nem ilyen egyszerű, ezek a sportolók állami pénzből kénytelen sportolni, így ha kérnek tőle valamit, akkor megcsinálja, vagy nem tud rendesen edzeni. Annak idején ott volt Hosszú Katinka, vagy mostanában a két teniszező, akik mivel függetlenek anyagilag az államtól, csinálhattak balhét.

(#26) icemad válasza Zigur (#25) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Na ebben igazad van, ebbe nem is gondoltam bele. Viszont még mindig az a véleményem, hogy egy olimpia megrendezése túlzás lenne. Annyi mindenre lehetne költeni azt a pénzt...
Erre is elvertek több, mint 100 milliárd forintot. Azért az irdatlan összeg. Egy komplett új falut fellehetne építeni belőle...

(#27) zsopu válasza icemad (#26) üzenetére


zsopu
tag

Azért nem biztos az a 100milliárd elverés...
Felénk is ezt csinálják csak kicsibe.
fele önerő, fele EU-s pályázat
felnyomják az árakat (a duplájára) lepapírozzák és megépül minden full EUs pénzből.

[ Szerkesztve ]

(#28) D1Rect válasza zsopu (#27) üzenetére


D1Rect
félisten

u must be fking kiddin bro

(#29) dabadab válasza zsopu (#6) üzenetére


dabadab
titán

"pld megépült a Duna aréna..."

Vagyis rengeteg pénzből sikerült megépíteni egy nagyon drágán üzemeltethető, kis kapacitású uszodát, ami ráadásul még elég csúnya is.

Meg sikerült 3,1 milliárdot(! - ez önmagában több, mint a VB komplett bevétele) elkölteni arra, hogy építsenek egy ugrótornyot, amit aztán rögtön le is bontottak (kivéve a betonalapzatot, mert azt olyan nagyon nem sikerült, az ott maradt a Dunában).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#30) Ringman válasza dabadab (#29) üzenetére


Ringman
nagyúr

Vagyis rengeteg pénzből sikerült megépíteni egy nagyon drágán üzemeltethető, kis kapacitású uszodát, ami ráadásul még elég csúnya is.

katinka biztos fizet annyit, hogy pluszos legyen a dolog...

(#31) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Régebben az autópályaépítés volt amivel a milliárdokat kicsatornázták az államkasszából, most ezt a stadionépítés váltotta fel. Nem tudom mi lehetne még ennél haszontalanabb pénzszórás.

Jobban örülnék, ha visszatérnének az autópálya építéshez, illetve építenének egy Ferihegyet tehermentesítő repteret, Budapestet átszelő gyorsforgalmi utat, kötött-pályás vasútat vagy valami ilyesmi. Szóval valamit aminek lenne hosszútávú haszna, még akkor is ha többe kerül mint amennyiért mutyi nélkül meg lehetne építeni.

(#32) D1Rect válasza joysefke (#31) üzenetére


D1Rect
félisten

did i haer kiswasút?

(#33) Ringman válasza D1Rect (#32) üzenetére


Ringman
nagyúr

az kispálya:

- legalább 50 milliárd forintért rendezünk vadászati világkiállítást
- a budapesti Eucharisztikus Világkongresszussal összefüggő projektek megvalósulásához 21,6 milliárd támogatást ad az állam

[ Szerkesztve ]

(#34) D1Rect válasza Ringman (#33) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezeknél azért lehet érvelni vele, hogy végül nullára kihozza a turizmus.
Meg nem is olyan viccesek mint a kisvasút.

(#35) Ringman válasza D1Rect (#34) üzenetére


Ringman
nagyúr

link?

(#36) dabadab válasza D1Rect (#34) üzenetére


dabadab
titán

"Ezeknél azért lehet érvelni vele, hogy végül nullára kihozza a turizmus."

Érvelni amellett is lehet, hogy a Föld lapos, csak nehéz komolyan venni.

DRM is theft

(#37) joysefke válasza D1Rect (#34) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem hozza ki, sem ez, sem a vizes VB, sem az atlétikai VB és egy olimpia sem hozná ki.

Ezen felül nem látom, hogy az én adómból miért kéne a kurvákat meg vendéglátósokat támogatni...

(#38) Tikakukac válasza D1Rect (#34) üzenetére


Tikakukac
titán

Ahhoz nagyon meg kéne tolni a turizmust ám, hogy kinullázzuk ezt a sok baromságot :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#39) Geri Bátyó válasza Ringman (#33) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ezek még nagyobb ökörségek, mint a vizes vb, de legalább a megtérülésük is a töredéke lesz. Végül is jó buli az ilyen. :W

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#40) D1Rect válasza Ringman (#35) üzenetére


D1Rect
félisten

(#41) Hieronymus válasza joysefke (#37) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Egy Olimpia mért nem lehetne nyereséges?
Az 1972-es nyári olimpiai játékokat München rendezte meg. Az akkor megépült épületek, még ma is használatban vannak. Lakótelep, lakótelep és bevásárló központ. Szórakoztató és sportközpont. A legkevésbé kihasznált eleme a lőtér. Merő véletlenségből egy laktanya mellé sikerült felépíteni. Az évi kb 10 nap polgári felhasználása nem nagy gond. Építettek egy Metró (U-Bahn) vonalat az esemény megközelíthetősége érdekében.

Ha azt számolja valaki, hogy az olimpiába betolt pénz nem térült meg az Olimpia ideje alatt, igaza van. Csak rosszul számol. Az elmúlt 46 évben már megtérült a befektetés.
Annak idején nagyon terveztek a látványra. Az olimpiai faluban, a pincék alá tolták a közutakat. Van ahol az épület főbejárata a második emeletre került. Dombos területen építették fel az épületrendszert.

Az olimpiai stadion még ma is látványos.

Az Olimpia megrendezésének költsége hatalmassá duzzadt, aminek hatására lefelezték a szövetségi és állami támogatást. Olimpiai lottóval később szerencsespirál nevű szerencsejátékkal foltozták be költségvetés hiányát. 29 fajta olimpiai postabélyeget sikerült piacra dobni. Végül sikerült a szükséges pénzt összehozni.
Az olimpia sajnos nem az extravagáns megvalósításától lett híres. A túszdráma okán maradt meg az emlékezetben.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#42) Tikakukac válasza Hieronymus (#41) üzenetére


Tikakukac
titán

És most képzeld ezt el egy olyan országban ahol 40% visszaosztással indul minden hasonló projekt. :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#43) Hieronymus válasza Tikakukac (#42) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nincs időm képzelődni!
Hol a 40%-om?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#44) UnA válasza Hieronymus (#41) üzenetére


UnA
Korrektor

De azt is tudni kell, hogy 1972 óta mindenhol nagyságrendben növekedett egy olimpiai beruházás összege - és senki sem számol valódi megtérüléssel.

Azt viszont kétségbe vonnám, hogy valaminek az értékét csak a nyereségesség felől kellene megközelíteni - nagyon sivár világ az.

(#45) joghurt válasza Hieronymus (#41) üzenetére


joghurt
addikt

Ha ilyen szuper biznisz lenne az olimpia megrendezése, miért nem tülekednek érte? Különösen azok a városok, ahol már volt, így az infrastruktúra jó része már meg is van?

A tej élet, erő, egészség.

(#46) Hieronymus válasza UnA (#44) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A valódi megtérülés érdekes kérdés.

Ha én akarok befektetni egy olimpiába, akkor nem az olimpia alatti megtérüléssel számolok.
Az olimpia próbaüzemnek tekintendő. Ha utána van esély az épület vagy más izé hasznosítására, akkor van értelme befektetni az olimpiába. (Ami közvetlenül az olimpiából termelődik vissza, az ajándék.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#47) dabadab válasza UnA (#44) üzenetére


dabadab
titán

"Azt viszont kétségbe vonnám, hogy valaminek az értékét csak a nyereségesség felől kellene megközelíteni - nagyon sivár világ az."

Ismertem egy srácot, aki parkolóőrként dolgozott, kb. gombokért, szegény családból jött, nem volt semmije. Viszont hosszú-hosszú spórolással összeszedte a pénzt egy baromi nagy aranyláncra és utána baromi büszkén hordta, mert úgy érezte, hogy most már lett valaki - noha továbbra se volt semmije.

Kb. ez jut az eszembe ezekről a presztízsolimpiákról.

DRM is theft

(#48) dabadab válasza Hieronymus (#46) üzenetére


dabadab
titán

Oké, és mi lenne akkor, ha simán az lenne, hogy a hasznos infrastruktúrális beruházásokat megcsinálnánk csak úgy simán, az olimpiai pénzkidobás nélkül? Mert amúgy én tökre el tudom képzelni, hogy pl. tömegközlekedést fejleszteni lehet Olimpia nélkül is.

DRM is theft

(#49) Hieronymus válasza joghurt (#45) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Miből jött az le neked, hogy szuper biznisz?
Mellékes költségként megépítettek 21 km hosszú metrószakaszt.

Jó esetben hosszútávon megtérülő beruházás. Rossz esetben kidobott pénz. Ha jól emlékszem, talán az ausztrálok toltak egy világkiállítást a semmi közepébe. Után hasznosíthatatlanul maradtak az épületek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#50) Tikakukac válasza Hieronymus (#43) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt neked kell tudni :B Olyan ez, mint szegény Lölő, 200 cége van, de ő sem tudja, hogy pontosan melyikek :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.