Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) BeZol válasza frescho (#34) üzenetére


BeZol
őstag

Látod én 1 évig agyaltam, számolgattam, állítottam össze excelben h milyen komplett konfigot veszek. Körbejártam mindent, és mire lett pénzem is a gépre, addigra meg már úgy voltam vele, hogy nem igazán akarok 1 éve kapható skylake-es gépet összerakni ugyanannyiért mint amikor megjelent. Egyébként i5-6600k és rx 480 lett volna a befutó, de nagyon felemás eredményeket hozott az rx 480, ill. a gyári tuningosokra még további 1 hónapot kellett volna várni (azóta tudni, hogy nagyon nem is húzhatóak), de nekem még monitor is kellett, a freesynces monitorok pedig jóval olcsóbbak a g-synceseknél, ezért gondoltam lenyelem a békát és jó lesz az az rx 480 is, főleg h dx 12 alatt elvileg szép jövő vár rám vele :U
Aztán megláttam egy használt fél éves gépet pontosan annyiért, amennyiért az új i5-ös gépet vettem volna, csak 4mag4szál helyett 6mag12szálas i7-5820k volt a gépben egy gtx 970-essel párosítva. Na ez a proci jövőbiztos, míg az i5-ös esetén battlefield alatt sokan panaszkodnak, tehát eleve keserű szájízzel vettem volna meg azt is, hiába felel meg a tesztek alapján. A vga-t mint írtam már nem adta ki a matek h lecseréljem, ezért végül g-synces monitort vettem közel a gép áráért :DDD
Battlefield 1 open beta alatt 64 fős szerveren 35%-nál nem ment feljebb a prociterhelés 3.8ghz-en... Tény és való, hogy 1440p-ben voltam átlag 85fps-sel, haverom pedig i7-4790k 4.4ghz szintén ugyanezzel a 970essel de 1080p-ben volt átlag 115 fps-sel, de 85%-os terheltségnél. Tehát egy ilyen gtx 1080-as teszt eredményeit nem lehet komolyan venni, mert közel üres szerveren rohangálva mérik, a fórumok pedig teli vannak i5 tulajok nyekergésével, mert hiába van 60-130fps-ük, ha eléri a proci a 100%-os terheltséget, akkor masszív fps droppjuk lesz.
Majd később beszállok egy használt 1070esbe, mert az a +50% már érezhető különbség lesz, ha egyszer szükség lesz rá, de per pillanat csak ultraHD-ra felskálázva lett volna rá szükségem.
Ha egyszer lesz rá lehetőséged, vegyél egy g-synces monitort, meglepően jó dolog ez, nagyon szépen kisimítja a képet. Tudtam, hogy töredezik a kép v-sync nélkül, de v-syncet bekapcsolva késett az egér mozgása, így felejtős volt. G-sync esetén nincs egérkésés, és 30-165 fps között megy. Sajnos nem tudom leírni az élményt, ezt látni kell, de kb. úgy tudnám leírni a dolgot, hogy ha láttál már egymás mellett 60hz-es és 120+ Hz-es monitort, akkor ez olyan, mintha egy újabb lépcsőfok lenne a "látott" kép alapján egy 120+ Hz-es sima monitorhoz képest is. Nagyon sokat ad a játékélményhez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.